جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2553- تاریخ : 1391/04/31 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)


به اهداف بزرگ بينديشيد


تهران قهرمان مسابقات جودو جوانان ايران شد


آيا مي‌دانيم !


كوتاه از ورزش جوانان

معاون ابتدايي وزير آموزش و پرورش خبر داد:
آموزش ورزش تخصصي در هر پايه به دانش‌آموزان ابتدايي


گــوناگــون


آيينه شهر
بدون شرح - مهر

 به اهداف بزرگ بينديشيد 

 
اصول موفقيت، يکسري مباني و اصولي است که با بکار بردن آنها مي‌توانيم به آنچه که مي‌خواهيم برسيم. اين اصول، اصول مطمئني هستند، که اگر آنها را بکار ببريم، طعم شيرين موفقيت واقعي را مي‌چشيم.

1- به اهداف بزرگ بينديشيد.

«طرح کوچک را کنار بگذاريد و طرح‌هاي بزرگ را در نظر بگيريد و هدف خود را بالا ببريد»دانيل بارن‌هايم

براي زندگي خود اهدافي بزرگ انتخاب کنيد. هدف‌هاي کوچک و بي‌ارزش گر چه دست يافتني‌اند، ولي راضي‌کننده نيستند. واضح است که هدف عالي و بزرگ به تلاش و کوشش بسيار نياز دارد اما دستاورد اين تلاش کم نخواهد بود.

بلند‌پروازي در انتخاب هدف، همراه با بررسي و مطالعه ي دقيق هرگز ضرري به دنبال نخواهد داشت.

اگر مي‌خواهيد در کارهايتان ممتاز و برجسته باشيد، به طور خستگي ناپذير تلاش کنيد، کمتر بخوابيد و بيکار نباشيد، زيرا در صدر قرار گرفتن و ممتاز بودن، مستلزم همتي والاست. همه ي ما مي‌توانيم جزء بهترين‌ها باشيم، به شرطي که بخواهيم. با تمام وجود بخواهيد و اين خواست دروني و قلبي را همواره تکرار کنيد. آن وقت مشاهده خواهيد کرد که کارها به خودي خود به موفقيت مي‌رسند.

2- آيا هوش و استعداد در موفقيت تأثير دارد؟

«با استعداد متوسط امّا پشتکاري بيش از اندازه به هر چه بخواهيد، مي‌رسيد. پشتکار هميشه جايگزين استعداد شده است»

باکستون

اگر هوش و استعدادي سرشار داشته باشيم و آن را درست به کار گيريم، به يقين راه رسيدن به موفقيت و کاميابي بر ما هموار خواهد شد اما اگر در کارها جديت به خرج ندهيم بي‌استعداد‌ترين افراد مصمم و با اراده نيز از ما پيشي خواهند گرفت.

فقدان استعداد با عواملي همچون: مقاومت، سختکوشي، نظم، دقت و صبر و شکيبايي قابل جبران است.

اين حقيقت که توان بالقوه ي مغز چندين برابر عملکرد آن است و هيچ انساني نتوانسته به تمامي از هوش خود بهره گيرد بارها به صور گوناگون مطرح شده است. علم امروز با استفاده از اطلاعات به دست آمده در زمينه ي عملکرد سيستم مغزي به اين نتيجه رسيده که هر کسي قادر است به گونه‌اي مفيد قواي فکري خويش را به کار اندازد.

بخاطر داشته باشيم، کار ذهن حفظ کردن نيست بلکه بدست آوردن ارتباط بين موضوعات گوناگون است.

3- آيا شانس و اقبال در موفقيت دخيل است؟

«طالع و اقبال با گنجينه‌هاي خود به استقبال کساني مي‌رود که با اعتماد به نفس و جرأت بسيار در جستجوي حق خويش‌اند» هيلر ويلمن

شانس و اقبال به معناي استفاده ي به جا از فرصت‌هاي پيش آمده است. اگر چشم بينا و گوش شنوا نداشته باشيم و از هوش و ذکاوت و نيروي تصميم‌گيري خود استفاده نکنيم، چگونه مي‌توانيم شانس را در آغوش کشيم؟ بايد همواره جوياي شانس باشيم و با فراست و تيزبيني به فرصت‌هايي که زندگي در اختيارمان مي‌گذارد، پرو بال دهيم. «شانس» به معناي توانايي درک موقعيت‌ها و انتخاب بهترين‌ها مي‌باشد.کساني که معتقدند زندگي در مسير مخالف خواسته‌ها و آرزوهايشان حرکت مي‌کند، در اشتباهند. زندگي با کسي سرجنگ و نزاع ندارد. تصادف ناگوار گر چه در زمان رسيدن به هدف وقفه ايجاد مي‌کند، امّا هرگز به نفس هدف خللي وارد نمي‌سازد. نيچه فيلسوف و انديشمند بزرگ اين مطلب را به زيبايي بيان کرده است:

«دنيا نه مخالف با انسان و نه موافق با او، بلکه بي‌طرف است».

4- خواستن، توانستن است.

«خواستن نه به معناي ميل داشتن، آرزو کردن و اميدوار بودن، بلکه به معناي عمل کردن است»(مثل‌انگليسي)

براي موفقيت در زندگي، بايد با همه ي وجود و به گونه‌اي خلاق در جستجوي آرزوي قلبي خويش باشيم و تمام قواي ذهني خود را بر هدفمان متمرکز سازيم.

بايد براي غلبه بر مشکلات خود را آماده سازيم.هميشه اين را به خاطر داشته باشيد که اگر بخواهيد و عمل کنيد، بدست خواهيد آورد. در زندگي فعل توانستن و خواستن را چند بار صرف کنيد.


 تهران قهرمان مسابقات جودو جوانان ايران شد  

 سي و هشتمين دوره رقابتهاي جودو قهرماني جوانان ايران با قهرماني تيم تهران در بجنورد به پايان رسيد. به گزارش ايسنا، اين رقابتها در شهرستان بجنورد با حضور 220 جودوکار در قالب 33 تيم برگزار شد که در پايان تيم تهران با کسب 3 نشان طلا ، 2 نقره و يک برنز جام قهرماني را همانند رده سني نوجوانان از آن خود کرد.

تيم قزوين با دو طلا و دو برنز روي سکوي نايب قهرماني ايستاد و توابع تهران با يک طلا ، يک نقره سوم شد.

شايان نصيرپور در وزن 100- کيلوگرم از تيم تهران به عنوان تکنيکي ترين جودوکار انتخاب شد و جام اخلاق نيز به تيم ميزبان يعني خراسان شمالي اهداء شد.

محمد منصوري از تهران، اردشير محمود دانش از قزوين و اميرهدايتي از توابع تهران نيز به عنوان بهترين مربيان انتخاب شدند.

نفرات برتر اوزان مختلف اين رقابتها به شرح زير است:

وزن 55- کيلوگرم:

1- احمد قاسمي (توابع تهران) 2- محمد سرايلو(تهران)3-مهران ستار(فارس) و جواد محمدي فيروز(مازندران)

وزن 60- کيلوگرم:

1- محمد مهدي بريمان لو(خراسان شمالي)2- مسعود فکري(فارس)3-آرش قرباني(قزوين) و محمد عبيري(تهران)

وزن 66- کيلوگرم:

1-بهزاد محرمي(قزوين) 2- سينا کريمي(توابع تهران)3-فرشيد قاسمي احد(خوزستان) و حميد سپهوند(لرستان)

وزن 73- کيلوگرم:

1-عليرضا شيري نوکندي(قزوين)2-علي عبيري(تهران)3- احمد رضا نامدار(اصفهان)و ابوالفضل شاکري مازندران)

وزن 81- کيلوگرم:

1- حسين خدامرادي(تهران)2- حسن نيک نام(خراسان رضوي)3- رامين صوفيه(قزوين) و سعيد محمدي بريمان لو(خراسان شمالي)

وزن 90- کيلوگرم:

1-حميد رضا فتوتي(تهران)2- محمد کنعان مظهرپور(کردستان)3- علي عبدالعلي زاده(اردبيل) و علي کلانتري(خراسان رضوي)

وزن 100- کيلوگرم:

1- شايان نصيرپور(تهران)2-کامران رحيمي(خراسان رضوي)3- نيما پرهوده(اصفهان) و حسيت شاهپسند(خراسان شمالي)

وزن 100+ کيلوگرم:

1- فرشاد پيري پور(ايلام)2- ابراهيم قجر(مازندران) 3- حميد رضا وارسته(گيلان) و سعيد گودرزي(بوشهر)


 آيا مي‌دانيم ! 

بهترين سن براي رييس شدن!

پژوهشگران در تحقيقات اخير دريافتند: مديران بالاترين سطح سرزندگي‌ حرفه‌اي‌شان را در دهه پنجم عمر خود نشان مي‌دهند.

به گزارش ايسنا، اين مطالعه، سرزندگي حرفه‌اي مديران را به عنوان توانايي انجام وظايف همراه با شور و نشاط، انرژي و صلاحيت و همچنين كسب رضايت از عملكرد كاري خود تعريف كرد.

پژوهشگران به طور خاص عملكرد مجريان زيرساخت‌ها و مهندسي هاي‌تك را مورد بررسي قرار دادند.

مزيت‌ها و جنبه‌هاي منفي به خدمت گرفتن كارمندان باتجربه و پخته در سال‌هاي اخير همواره مورد بحث بوده است. مطالعه جديد حاكي از آن است كه از لحاظ سرزندگي، سن بالا نقش مهمي را ايفا مي‌كند.دانشمندان اين موضوع را كه چه مولفه‌هايي با سرزندگي حرفه?اي مرتبط‌اند و اين كه آيا اين مولفه با شغل يك مدير مرتبط است را بررسي كردند.در اين پژوهش 545 مدير زيرساختي و مهندسي هاي‌تك از بخش‌هاي دولتي و عمومي شركت داشتند. آن‌ها نماينده طيف وسيعي از جامعه مديريت از مديران پروژه‌ها گرفته تا مديران ارشد شركت‌ها بودند.

يافته‌هاي حاصل نشان داد كه هر چه مديران سرزندگي بيشتري از خود نشان دهند، توانايي آن‌ها براي استفاده از منابع فردي جهت كسب موفقيت در شغل‌شان بيشتر است و تعهد كاري آن‌ها نيز افزايش مي‌يابد.سرزندگي حرفه‌يي همچنين با پست مدير در سلسله‌مراتب شركت و تعادل زندگي كاري وي مرتبط بود. افزون بر اين، هر چه سطح بشاشيت بالاتر باشد، مديران كمتر به ترك شغل و پست خود فكر مي‌كنند.


 كوتاه از ورزش جوانان 

 تساوي تيم ملي فوتبال نوجوانان مقابل اميد‌هاي پيکان

تيم ملي فوتبال نوجوانان در ديدار دوستانه برابر اميد پيکان به تساوي رسيد. به گزارش فارس، تيم ملي نوجوانان روزگذشته در ديداري تدارکاتي به مصاف تيم اميد پيکان رفت. اين مسابقه با تساوي 2 بر 2 به پايان رسيد. گل هاي تيم نوجوانان را کيوان هاشمي به ثمر رساند. تيم نوجوانان از سوم مرداد بار ديگر اردوي خود را در اراک برگزار مي کند. شاگردان علي دوستي در اين اردو يک بازي تدارکاتي هم برگزار مي کنند.نوجوانان از تاريخ ششم تا شانزدهم مرداد در کمپ تيم هاي ملي اردوي خود را پيگيري مي کنند و از سوم تا سيزدهم شهريور راهي اردوي ترکيه مي شوند.تيم نوجوانان خود را براي مسابقات قهرماني آسيا که مهرماه در تهران برگزار مي شود، آماده مي کند.

کارشناس تربيت بدني و سلامت آموزش استان مرکزي:

دانش آموز اراکي به اردوي تيم ملي فوتبال نونهالان دعوت شد

کارشناس تربيت بدني و سلامت آموزش استان مرکزي از دعوت دانش آموز اراکي به اردوي تيم ملي فوتبال نونهالان خبر داد.عليرضا علي دادي در گفت و گو با پانا افزود: حسين کاظمي گلشن آبادي دانش آموز ناحيه يک اراک به اين اردو دعوت شد.

وي با اشاره به اينکه طرح آموزش ژيمناستيک مخصوص پايه چهارم ابتدايي است، بيان کرد: به منظور افزايش مهارت هاي دبيران تربيت بدني به برگزاري يک دوره آموزشي با حضور 310 مربي اقدام کرده ايم.علي دادي ادامه داد: از اين تعداد 25 مربي خواهر و 25 مربي برادر جهت اعزام به يک دوره مربي گري درجه 3 انتخاب مي شوند که اين دوره زير نظر فدراسيون ژيمناستيک ايران و انجمن آموزشگاه هاي کشور با هماهنگي انجمن ژيمناستيک استان مرکزي شهريور ماه جاري در تهران برگزار مي شود.


 معاون ابتدايي وزير آموزش و پرورش خبر داد:
 آموزش ورزش تخصصي در هر پايه به دانش‌آموزان ابتدايي  

 
معاون ابتدائي وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان پايه دوم تا ششم مدارس ابتدايي کشور از امسال در هر پايه يک ورزش تخصصي را مي آموزند. فاطمه قربان در گفت و گو با پانا گفت: تربيت روحي و رواني دانش آموزان يکي از مهمترين برنامه هاي آموزش و پرورش کشور است و از اين رو ورزش را از سال گذشته در دوره دبستان به صورت تخصصي براي دانش آموزان ابتدايي آغاز کرديم.

وي با اشاره به شرکت 20 درصد دانش آموزان پايه دوم ابتدايي در ورزش ژيمناستيک در سال گذشته افزود: قرار است اين ورزش از سال تحصيلي جديد به صورت صد در صد براي دانش آموزان پايه دوم ابتدايي کشور اجرايي شود.قربان تاکيد کرد: از سال تحصيلي جديد ورزش شنا براي پايه سوم، طرح طناورز در پايه چهارم، پينگ پنگ براي پايه پنجم و ورزش دو و ميداني در پايه ششم به صورت تخصصي جزو برنامه درسي دانش آموزان مدارس ابتدايي کشور خواهد بود.

معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش با اعلام استقبال گسترده دانش آموزان ابتدايي از زنگ ورزش ابراز اميدواري کرد: با اجرايي شدن طرح دروس تخصصي ورزش در زنگ ورزش مدارس ابتدايي کشور علاوه بر بهره مندي دانش آموزان از سلامت جسمي و روحي، استعداد شناسي و استعداد پروري آنان در اولويت قرار گيرد.


 گــوناگــون  

آيا مي دانيد اختلال تجزيه‌ي هويت چيست؟

اختلال تجزيه هويت(هويت پريشي)، که اختلال شخصيت چندگانه نيز ناميده مي شود ، عبارت است از وجود دو يا چند هويت يا شخصيت متمايز که به تناوب رفتار را کنترل مي کنند.معمولا هر شخصيت نام و سن و مجموعه خاصي از خاطرات و رفتارهاي ويژه ي خود دارد.در اغلب موارد يک هويت اصلي با نام واقعي شخص وجود دارد که منفعل ، وابسته و افسرده است.هويتهاي جانشين نوعا داراي ويژگيهايي هستند که با هويت اصلي تعارض دارند: مثلا خصمانه ، کنترل کننده ، و خود ويرانگرند.در بعضي موارد ، اين شخصيتها ممکن است حتي در ويژگيهايي مثل دستخط ، استعدادهاي هنري و ورزشي ، و آشنايي به زبان خارجي با هم تفاوت داشته باشند.هويت اصلي معمولا از تجربه هاي هويتهاي ديگر آگاهي ندارد.دوره هايي از يادزدودگي بدون علت ، از قبيل زوال حافظه براي چند ساعت يا چند روز در هفته ، مي تواند نشانه ي وجود اختلال تجزيه ي هويت باشد.

يکي از مشهورترين موارد شخصيت چند گانه ، کريس سايزمور (chris sizemore) است که شخصيتهاي مختلف وي _ايو وايت ، ايو بلک،و جين _ در فيلم سه چره ي ايو به تصوير کشيده شده است و بعدها به تفصيل در زندگي نامه ي وي تحت عنوان من ايو هستم توصيف شده است.نمونه ي ديگري از شخصيت چند گانه که به تفصيل بررسي شده ، مورد پسر17 ساله اس به نام يونا(jonah )است که به خاطر سر دردهاي شديد ، که غالبا فراموشي در پي داشت ، در بيمارستان بستري شده بود.کارکنان بيمارستان متوجه شدند که در روزهاي مختلف تغييرات چشمگيري در شخصيت وي پديد مي آيد ، و روانپزشک مسئول نيز سه هويت فرعي مجزا در وي تشخيص داد.

ساختارهاي شخصيتي نسبتا پايداري که در وي ظاهر مي شد به شرح زير است:

يونا:

شخصيت اصلي . خجالتي ، گوشه گير ، مودب ، و بسيار سنتي.او مبادي آداب معرفي شده است.گاهي در جريان مصاحبه هراسان و دستپاچه مي شود.يونا از وجود شخصيتهاي ديگر اطلاعي ندارد.

سامي:

خاطراتش بسيار کامل و دست نخورده است.مي تواند با يونا همزيستي داشته باشد ، يا يونا را کنار بگذارد و جانشين او شود.مدعي است که هر زمان يونا به مشاوره ي حقوقي نيازمند باشد يا دچار دردسر شود براي کمک به او آماده است.او ميانجي معرفي شده است.سامي پديدار شدنش را در سن 6 سالگي به ياد مي آورد .در آن زمان مادر يونا ناپدري او را با چاقو زخمي کرد و سامي از والدين خود خواست که ديگر در مقابل کودکان با هم دعوا نکنند.

کينگ يانگ:

او هنگامي که يونا شش يا هفت ساله بود ظاهر شد تا هويت جنسي يونا را تثبيت کند، چون مادر يونا گاهي در خانه لباس دخترانه به او مي پوشانيد و خودش در مدرسه اسم دخترها و پسرها را با هم اشتباه مي کرد.از آن به بعد کينگ يانگ مواظب علايق جنسي يونا بوده ، و به همين دليل نيز عاشق پيشه معرفي شده است.او به طور مبهمي از وجود ساير شخصيتها آگاه است.

يوسف عبدالله:

شخصي بي عاطفه،پرخاشگر و تندخوست.در برابر درد، بسيار مقاوم است.وظيفه دارد از يونا مواظبت و مراقبت کند و به همين سبب وي جنگجو معرفي شده است.يوسف در سن 9 يا 10 سالگي ظاهر شد ، همان زمان که گروهي پسربچه ي سفيدپوست يونا را بدون هيچ دليلي کتک زدند.يونا درمانده شده بود ، که يوسف فرا رسيد و کينه توزانه با مهاجمان جنگيد.او نيز آگاهي مبهمي از ساير شخصيتها دارد.اين چهار شخصيت در تمام شاخصهايي که با موضوعهاي هيجاني سر و کار داشت، کاملا با هم متفاوت بودند، اما در آزمونهايي که چندان ارتباطي با هيجان يا تعارضهاي شخصي نداشت ، مثل آزمون هوش يا آزمون واژگان ، نمره هاي کم و بيش يکساني داشتند.اختلال تجزيه هويت حاکي از ناتواني در يکپارچه سازي جنبه هاي گوناگون هويت ، حافظه و هشياري است.تجزيه ي هشياري چنان کامل است که گويي چند شخصيت مختلف در يک بدن زندگي مي کنند.ناظران گزارش کرده اند که تغيير از شخصيتي به شخصيت ديگر غالبا با تغييرات ظريفي در وضع اندامي و لحن صدا همراه است.شخصيت جديد به طرز متفاوتي حرف مي زند ، راه مي رود و سر و دست تکان مي دهد.حتي ممکن است تغييراتي در فرايندهاي فيزيولوژيايي را از قبيل فشار خون و فعاليت مغزي صورت پذيرد.

ويستا


 آيينه شهر 
 بدون شرح - مهر


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون