جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2475- تاریخ : 1391/01/24 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)


10 اشتباه عاشقانه...


بازي با شطرنج روباتيك از هر نقطه جهان


گنده تر از دروغ


کاريکلماتور


اما خـبـــــر


 10 اشتباه عاشقانه... 

 کساني که در غم اندوه به هم خوردن رابطه يي هستند، گرايش خيلي زيادي دارند که دقيقا برعکس آنچه که بايد را انجام دهند. به همين خاطر گاهي صدمه ي جبران ناپذيري را به رابطه شان مي زنند. در هر فاجعه يي، اولين قدم متوقف کردن خونريزي و بعد حل مشکل است. رابطه ي عاطفي شما هم از اين امر مستثني نيست.

زن ها دنبال مردهاي قوي هستند که بتوانند از آنها محافظت کنند و مردها به هيچ وجه به زن هايي که به آن ها اجازه نمي دهند هر کاري که مي خواهند بکنند، احترام نمي گذارند پس اگر مي خواهيد عشق سابقتان را دوباره به رابطه برگردانيد چند اشتباه زير را مرتکب نشويد. با ترک اين ده اشتباه به خودتان ثابت خواهيد کرد که ارزش يک عشق واقعي را داريد.

1. بيش از حد مهربان نباشيد

نبايد اين قدر راحت هر چه طرف تان مي گويد را گوش دهيد و انتظار داشته باشيد که رابطه تان هم خيلي عالي باشد! اينطور در موردش فکر کنيد؛ در همه ي داستان هاي خوب يک تضاد يا کشمکش وجود دارد. در فيلم جنگ ستارگان، هم آدم هاي خوب بودند و هم آدم هاي بد! پس اين تضادهاست که باعث جالب و جذاب شدن مسايل مي شود و يک رابطه بدون تضاد و کشمکش واقعاً خسته کننده خواهد شد. خيلي مهربان و خوب بودن يعني منفعل، بي اعتماد به خود مضطرب و قابل پيش بيني هستيد. يادتان باشد که براي روشن کردن شعله ي آتش، اصطحکاک لازم است پس روي حرف خودتان بايستيد.

2. او را مجبور نکنيد

نمي توانيد با يک بحث منطقي رابطه تان را از نو بسازيد. شايد بتوانيد براي خودتان دليل و منطق بياوريد. اما براي طرف مقابل تان نمي توانيد! شما نمي توانيد يک نفر را قانع کنيد دوست تان بدارد يا بخواهد که با شما باشد. احساسات به اين طريق عمل نمي کنند. قلب انسان ها واکنشي است. نه منطقي، پس به جاي اين که با بحث منطقي طرف تان را برگردانيد، کارهاي ديگري انجام دهيد تا قلب او واکنش دهد.

3. التماس نکنيد

خيلي ها براي نگه داشتن طرف شان دست به عجز و لابه مي زنند؛ "خواهش مي کنم نرو، هر کاري که بخواهي برايت مي کنم..." به هيچ وجه اين کار را نکنيد! اين هيچ شباهتي به يک رابطه ي عاشقانه ندارد. شايد براي چند وقت طرف مقابل با شما بماند، اما همه احترامتان را پيش او از دست خواهيد داد. اين يعني به محض اينکه يک نفر بهتر سر راه او قرار بگيرد، شما را ترک مي کند.

4. مرتب هديه نخريد

تا به حال شنيده ايد: "عشق من را نمي تواني بخري!" شايد وقتش شده خوب به اين حرف گوش کنيد. گل و هديه براي تشکر يا ابراز عشق هستند، اما براي شما جذابيت نمي خرند. در واقع، حتي مي تواند تنفرآور هم باشد.

اين کار به طرف تان مي گويد که شما فکر مي کنيد به اندازه ي کافي خوب نيستيد و نمي توانيد روي خوبي هاي خودتان تکيه کنيد. به همين خاطر براي پوشاندن اشکالات خود براي او هديه مي خريد.

5. هر 5 دقيقه يکبار نگوييد "دوستت دارم"

افتادن در دام اين اشتباه خيلي ساده است، اينکه بخواهيد تند و تند به طرف تان بگوييد که چقدر برايتان ارزش دارد و چقدر دوستش داريد. خسته کردن طرف تان با "دوستت دارم" ها چندان کار رمانتيکي نيست. احساسات قوي شما ممکن است تنها چيزي باشد که طرفتان را از شما دور کرده است، چون نشان مي دهد که گداي عشق و محبت هستيد.

6. تفاوت هاي جنسي را فراموش نکنيد

خيلي وقت ها افراد نمي توانند نظر جنس مخالف شان را به خود جلب کنند، چون کارهايي انجام مي دهند و طوري رفتار مي کنند که نظر خودشان و هم جنسان شان را جلب مي کند. مردها و زن ها به چيزهاي مختلفي جذب مي شوند. نمي توانيد از چيزهايي که براي خودتان جذاب است براي جلب توجه جنس مخالف استفاده کنيد.

مثلامردها بيشتر جذب ظاهر زن ها مي شوند. در حالي که براي زن ها بيشتر شخصيت مردها مهم است. اين به آن معني نيست که مردها نبايد به ظاهرشان برسند يا زن ها نبايد سعي کنند آدمهاي خوبي باشند.

معني آن اين است که بايد تلاش تان را بکنيد که روي چيزهايي که براي طرف مقابل تان جذاب است بيشتر کار کنيد.

7. همه قدرت را به او ندهيد

طوري رفتار نکنيد که اگر طرفتان شما را ترک مي کند انگار زندگي تان به پايان رسيده است. اين کار همه قدرت را به او مي دهد و باعث مي شود شما يک بدبخت بيچاره به نظر برسيد که هر کس مي تواند شما را راحت دور بيندازد. اين چيز جالبي نيست و فقط تا زماني ادامه پيدا مي کند که يک فرد جديد از راه برسد. اگر مي خواهيد طرفتان را برگردانيد بايد احترام خودتان را نگه داريد.

8. در دام ظاهر و پول نيفتيد

فرهنگ ما طوري است که همه تصور مي کنند ظاهر و پول براي همه در درجه اول اهميت قرار دارد. اما واقعيت اين است که مردم ما با اين قدر کوته بين نيستند، مخصوصاً وقتي رابطه يي نزديک با طرف مقابل داشته باشيد. ظاهر و پول نمي توانند پايه و اساس يک رابطه ي پايدار را بسازند. اينها فقط مثل پرده ي خانه مي مانند که بعد از يک مدت کهنه شده و دل صاحبخانه را مي زند. بعضي ها اشتباه کرده و مي گويند: "فوقش اينقدر پول از دست مي دهم، اما باز او را به دست مي آورم. نه! بايد وارد عمل شويد و براي برگرداندن عشقتان اقدام کنيد.

9. اشتباه نشانه ها را درک نکنيد

وقتي طرف مقابل تان مي خواهد براي اصلاح اوضاع به شما فرصتي بدهد، يک نشانه وجود دارد. بايد اين نشانه ها را درست درک کنيد تا دچار اشتباه نشده و به موقع به آن نشانه ها واکنش دهيد.

اين مورد کمي سخت مي شود، اما مي توانيد در مورد رفتارهاي انساني مطالعه کنيد. مخصوصاً در مورد ديناميک هاي مرد و زن و روابط عاشقانه، وقتي اطلاعات تان در اين زمينه زياد شد. آن وقت مي توانيد با نشان دادن علامت هاي خاص خودتان، شروع به تأثير گذاري و گرفتن کنترل هر رابطه يي کنيد.

10. کمک بگيريد!

خيلي ها با اشتباهات مختلفي که پشت سر هم مرتکب مي شوند، رابطه شان به طور دردناکي به هم مي خورد. در اين گونه مواقع اکثر افراد نمي دانند چه بايد بکنند، اما اگر وقت بگذاريد و کمي در مورد روانشناسي و نيازها و اميال پايه اي انسان مطالعه کنيد، مي توانيد کنترل از دست رفته رابطه را برگردانده و دوباره دل طرفتان را به دست آوريد. بايد تلاش کنيد و اين يعني کمک بگيريد.


 بازي با شطرنج روباتيك از هر نقطه جهان 

يك دانشجوي آمريكايي صفحه شطرنج روباتيكي طراحي كرده است كه امكان حركت فيزيكي بر روي صفحه از هر نقطه جهان را فراهم مي‌كند.به گزارش ايسنا، دو شطرنج باز از هر نقطه جهان مي‌توانند از طريق اينترنت با يكديگر بازي كنند و صفحه شطرنج بي سيم(Wireless Arduino Powered Chess) با تقليد حركت صورت گرفته، مهره را بر روي صفحه حركت مي‌دهد.

يك آهن رباي الكتريكي در زير صفحه شطرنج روباتيك تعبيه شده است و زماني كه حركتي بر روي هر كدام از صفحات شطرنج انجام مي‌شود، مهره بر روي صفحه رقيب در جهات بالا، پايين، چپ و راست حركت مي‌كند.

پيش از اين نيز محققان يك بالگرد روباتيك طراحي كرده اند كه قادر به انجام بازي پينگ پنگ است.


 گنده تر از دروغ 

كسر امتياز

مهدي طوسي

گفته مي شود كه حسن زاده رئيس كميته انضباطي فدراسيون فوتبال در يك جمعي اعلام كرده كه من اصلا دلم نمي خواست از تيم پرسپوليس دو امتياز كسر كنم بلكه بسيار هم علاقمند بودم كه به اين تيم دو امتياز اضافه كنم اما نمي دانم چرا در لحظه اي كه داشتم حكم را مي نوشتم به جاي اينكه بنويسم به اين تيم دو امتياز اضافه شود نوشتم از اين تيم دو امتياز كسر شود!

البته اين را بگويم كه ما هم شنيديم و نمي دانيم درست است يا نه!


 کاريکلماتور 

دود چراغ خورده قدر لامپ را مي داند.

به نظرم فنر سر دسته‎‎ي مرتجعين باشد.

روزنامه يکي از عوامل نشر سبزي است.

پايگاه داده ها هم چيزي به فقير نمي دهد.

قطار زندگي‎ در ايستگاه ‎آخرت سوت مي کشد.

ماهي ‎عروس مذکر همچنان عروس ماهي است.

حسين ناژفر


 اما خـبـــــر 

ژن هاي دخيل در بروز چاقي كودكي شناسايي شدند

دانشمندان دو ژن جديد را كشف كرده اند كه خطر بروز چاقي را در كودكان افزايش مي دهند.به گزارش ساينس ديلي، اين يافته مي تواند راه را براي پيشگيري ، مداخله و درمان چاقي در كودكان هموار كند. پژوهشگران در تحقيقات پيشين واريان هاي ژني را كشف كرده بودند كه در بروز چاقي در افراد بزرگسال و كودكان موثر هستند اما آنها اطلاعات اندكي در مورد ژنهاي دخيل در چاقي كودكي جمع آوري كردند .اكنون محققان بيمارستان كودكان فيلادلفيا مدعي هستند دو منطقه ژني را در نزديكي ژن OLFM4 بر روي كروموزوم 13 و درون ژن HOXB5 بر روي كروموزوم 17 شناسايي كرده اند كه در بروز چاقي در كودكان موثرند.نتايج اين تحقيقات درنشريه نيچر ژنتيك منتشر شده است.اين بزرگترين تحقيق ژنتيكي است كه در مورد چاقي رايج در كودكان انجام شده است .تاكنون تحقيقات انجام شده بيشتر بر روي چاقي هاي مرتبط با سندروم هاي نادر متمركز شده بود.محققان مي گويند توانسته ايم زمينه ژنتيكي درمورد چاقي كودكي رايج را شناسايي كنيم.آنها نتايج 14 تحقيق را كه بر روي بيش از 5530 كودك چاق و 8300 كودك در گروه كنترل پيش از اين توسط پژوهشگران اروپايي، استراليايي و آمريكاي شمالي انجام شده بود ، بررسي كردند.جدا از اين دو منطقه ژني، محققان دو واريان ژني ديگر نيز يافته اند كه ارتباط آنها با چاقي در سنين كودكي پيش از اين مشخص نشده بود.

كشف پديده‌اي عجيب در خورشيد

دانشمندان در رصدهاي خود بر روي خورشيد، متوجه الگويي از سلولهايي با مركز درخشان و مرزهاي تاريك در تاج يا جو خورشيدي شده‌اند. به گزارش ايسنا، طبق اين رصدها كه در پاييز 2011 توسط رصدخانه ديناميك خورشيدي ناسا انجام شده، اين سلولها تا حدي شبيه به الگوي سلولي موجود در سطح خورشيد بوده اما كشف اين الگوها در بخش بالايي جو خورشيد تا حدي عجيب بنظر مي‌رسد. خصوصيات اين ويژگيهاي خورشيدي موسوم به سلولهاي تاجي كه تا كنون گزارش نشده بود، در مجله Astrophysical منتشر شده است. اين سلولهاي خورشيدي در مناطقي ميان گودالهاي تاجي سردتر و كم‌تراكم‌تر و كانالهاي رشته‌اي نمايشگر مرز ميان بخشهاي ميدانهاي مغناطيسي رو به بالا و پائين رخ مي‌دهند. درك چگونگي رصد اين سلولها مي‌تواند به ارائه سرنخهايي از ميدانهاي مغناطيسي در حال تغيير در مرز گودالهاي تاجي و چگونگي تاثيرگذاري آنها بر انتشار ثابت مواد خورشيدي موسوم به توفانهاي خورشيدي از اين گودالها بپردازد.

در زمان كشف اين سلولها در سال 2011، فضاپيماهاي رصدخانه ديناميك خورشيدي و استريو A و B هر كدام به رصد نماي متفاوتي از خورشيد مي‌پرداختند. از اين رو پس از اين كه گردش 27 روزه خورشيد باعث بالا آمدن سلولهاي تاجي به بالاي اين ستاره شد، ابتدا استريو B، سپس رصدخانه ديناميك خورشيدي و در آخر استريو A موفق به ثبت طبيعت سه‌بعدي اين سلولها شدند. محققان دريافتند كه دسته‌هاي ميدان مغناطيسي در مركز اين سلولها قرار گرفته كه باعث تمايز اين سلولهاي تاجي از سلولهاي سوپرگرانوله مي‌شوند كه ميدانهاي مغناطيسي در مرزهاي آنها قرار مي‌گيرند.

كشف سلولهاي تاجي باعث افزايش دانش سازه‌هاي مغناطيسي تاج خورشيد شده است. در آينده پژوهشهاي بيشتر در اين زمينه مي‌تواند درك دانشمندان را از تغييرات مغناطيسي در مرزهاي گودالهاي تاجي و تاثير آنها بر توفانهاي خورشيدي و آب‌وهواي فضاي زمين ارتقا بخشد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون