جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2448- تاریخ : 1390/12/06 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)


قسمت دوم «رنگو» اولين انيميشن تاريخ سينما در ژانر وسترن


تقديركودكان بنياد كودك از پيمان معادي


"گاندو" و "پنگول" با هم آشنا مي شوند


حرفي براي خواندن


ويژه


خبر، خبر


تك جمله‌ها


بــبــيــــن


 قسمت دوم «رنگو» اولين انيميشن تاريخ سينما در ژانر وسترن 

«رنگو» اولين انيميشن تاريخ سينماست که در ژانر وسترن ساخته شده و به نوعي، اداي ديني به اين ژانر و فيلم‌هاي مشهور آن کرده است.تهيه‌کنندگان انيميشن «رنگو» در تدارک توليد دومين قسمت دوم آن هستند و جان لوگان نويسنده فيلم‌نامه نسخه اصلي، اين روزها در حال نوشتن طرح اصلي فيلم‌نامه قسمت دوم است.

به گزارش فارس، گور وربينسکي کارگردان نسخه اصلي که قرار است دنباله آن را نيز کارگرداني کند، توليد آن را مشروط به يک فيلم‌نامه خوب و قابل قبول کرده است.اين فيلم‌ساز مي‌گويد: «بايد ببينيم جان لوگان شخصيت اصلي قصه اين انيميشن را به کجا مي‌فرستد و چه ماجراهايي را سر راه او قرار مي‌دهد.»

به گفته وربينسکي، فقط پس از آن است که مي‌توان تصميم گرفت ضرورتي براي ساخت قسمت دوم «رنگو» وجود دارد يا خير.به اين ترتيب، تا حدود چند ماه ديگر مشخص مي‌شود که تماشاگران سينما طي دو سال آينده «رنگو2» را روي پرده سينماها خواهند ديد يا خير.

اما برخي از تحليل‌گران سينما و منتقدان مي‌گويند اگر «رنگو» طي روزهاي آينده اسکار بهترين انيميشن سال را از آن خود کند، احتمال توليد دومين قسمت آن خيلي زياد خواهد بود.شانس اين فيلم براي دريافت اسکار بهترين انيميشن سال بسيار بالاست و قبل از اين، تعدادي از مراسم‌هاي سينمايي و انجمن‌هاي منتقدان، جايزه خود را به اين انيميشن داده‌اند.

«رنگو» که محبوب منتقدان سينمايي هم هست، قصه يک خزنده کوچک و رؤياپرداز ترسو را تعريف مي‌کند که ناخواسته تبديل به قهرمان يک شهر دور‌افتاده مي‌شود.او که خودش را يک موجود مبارز و بي‌باک جا زده، مجبور مي‌شود با حاکم ستمگر شهر مبارزه کرده و او را از بين ببرد.

«جاني دپ» در اين انيميشن به جاي شخصيت اصلي قصه صحبت مي‌کند.«رنگو» با هزينه‌اي 130 ميليون دلاري تهيه شده و همين مقدار هم در جدول گيشه نمايش سينماهاي آمريکاي شمالي فروش کرد.

اين فيلم، اولين کار انيميشن گور وربينسکي بود. اين فيلم‌ساز قبل از اين انيميشن، سه قسمت مجموعه فيلم اکشن و ماجراجويانه «دزدان دريايي کارائيب» را کارگرداني کرد.


 تقديركودكان بنياد كودك از پيمان معادي 

سه نفر از کودکان تحت پوشش بنياد كودك با شاخه گل از پيمان معادي تقدير كردند.با تلاش پيمان معادي اولين اكران سينما «قلهک» به«برف روي کاج ها» اختصاص يافت كه به نفع بنياد کودک برگزار شد.

علاوه بر پيمان معادي، سيد جمال ساداتيان، مهناز افشار، ويشکا آسايش، زانيار خسروي و بهاره رهنما در اين مراسم حضور داشتند.

معادي با ابراز خوشحالي از حضور در اين مراسم گفت: «آقاي ساداتيان با پذيرفتن درخواست من براي افتتاح سينما با اکران فيلم «برف روي کاج ها» کار بزرگي انجام دادند چرا که اکران فيلمي که هنوز اکران عمومي نشده است ريسک هايي را همراه دارد».در ادامه مهناز افشار با اشاره به اين که يکسال است که با بنياد کودک آشنا شده است، خاطرنشان کرد: «خوشحالم که با وجود تمام مشکلات و دلسردي ها فضايي اين چنيني وجود دارد که در آن به هم مهر دهيم. اميدوارم از تماشاي فيلم لذت ببريد».

ويشکا آسايش هم با ابراز خرسندي از اين که در اين مراسم با بنياد کودک آشنا شده است، گفت: «اميدوارم بتوانم فرزندي به غير از فرزند خودم داشته باشم».


 "گاندو" و "پنگول" با هم آشنا مي شوند 

مراسم آشنايي عروسک کاراکتر "گاندو" از جديدترين محصولات بنياد ملي بازي هاي رايانه?اي با "پنگول" گربه بازيگوش برنامه تلويزيوني رنگين کمان، درشبکه پنج سيما برگزار مي شود.

به گزارش مهر، بازي رايانه اي "گاندو" گه از هفته گذشته روانه بازار شده است، در مراسم باشکوهي به ديدار پنگول عروسک محبوب کودکان مي رود تا در مهماني رنگين کمان به کودکان نيز معرفي شد.

يکي از اهداف ترتيب دادن اين آشنايي ، معرفي کاراکتر "گاندو" به کودکان و نوجوانان بوده است تا اين تمساح پوزه کوتاه از طريق تلويزيون رونمايي شود .گاندو با در کنارهم قرار گرفتن پنگول معرفي مي شود و اين کاراکتر با بازيگوشي هاي پنگول با چهره اي متفاوت خودش را نشان مي دهد.لازم به ذکر است کاراکتر "گاندو" برگرفته از يک تمساح واقعي است که در چابهار زندگي مي کند.اين تمساح به انسان آزار نمي رساند و گاندو به کاراکتر فانتزي تبديل شده است.داستان اين انيميشن از انتقال دوست گاندو به باغ وحش آغاز مي شود که اين تمساح با شنيدن خبر اين جابه جايي بسيار ناراحت مي شود.موشي که در همسايگي گاندو زندگي مي کند براي نجات اين تمساح به قفس او مي رود، قفل را باز مي کند و گاندو را نجات مي دهد. بعد از آزادي گاندو همه حيوان ها از او مي خواهند که قفل در قفس هاي آنها را نيز باز کند تا به گاندو کمک کنند دوست خود را بيابد اما ازاينجا ماجرا راه ديگري را طي مي کند.


 حرفي براي خواندن 

كودكي انديشيد كه براستي خدا چه مي خورد؟چه مي پوشدو دركجا منزل دارد؟ ندايي آمد و گفت:خدا غم بندگان مي خورد،گناهانشان را مي پوشد و در قلب آن ها ساكن است.

قلبتان خدايي باد...


"گلبرگ" تلاش مي كند تا با انتخاب مطالب ارزنده و مفيد راهي پراز اخبار و دانستني هاي متنوع و جذاب براي مخاطبانش باز كند، در اين امر نيازمند راهنمايي ها وهمراهي هميشگي شما است.پس دست بكار شويد وبا ارسال مطالب ارزشمند خويش ياريمان كنيد.

نشاني اينترنتي ما:

neda_hassani62@yahoo.com >>ندا حسني


 ويژه 

اسفندگان، ماه دوستي با مادرزمين و سبزي ها!

قسمت دوم - پاياني

...در اين ماه روز بزرگ درختکاري را داريم. پانزدهم اسفند که فرا مي رسد، نمادي از روز نشاندن و بارور ساختن مادر زمين است. مي توانيم به کودکان از جنگل و سبزي ها و نقش آن ها در زندگي بگوييم. اين کار بهتر است همراه با داستان باشد. داستان هايي که در آن جنگل و سبزي ها موضوع اصلي هستند.

اگر کودکان ما در مهد کودک و کودکستان ها هستند مي توانيم آن ها را گروه گروه به پارک ها يا دشت ها ببريم و از آن ها بخواهيم که به آرامي شاخه ها و برگ هاي گياهان را نوازش کنند. مي توانيم از آن ها بخواهيم که با دقت بيش تري به آوازهاي پرندگان گوش فرا دهند.

از نيمه اسفند ماه که گذشتيم آيين زيباي سبزه درست کردن براي نوروز را داريم. به جاي اين که خود کاشتن سبزه ها را بدون مشارکت کودکان انجام دهيم، اين کار را به آن ها بسپاريم و تنها ما راهنماي آن ها باشيم. تا آن جا که ممکن است کوشش کنيم که سبزه ها را در ظرف هايي که دوستدار طبيعت هستند،‌ بکاريم. کوزه ها و بشقاب هاي سفالي نمادي از خاک و زمين هستند و به گونه اي شگفت به ما آرامش مي دهند. هرگز هنگامي که مي خواهيم سبزه درست کنيم، اين کار را در ظرف هاي پلاستيکي انجام ندهيم. مواد مصنوعي و پلاستيکي زندگي مادرزمين را تهديد مي کنند و مي توانيم در هنگام دانه کاشتن اين موضوع را به کودکان خود يادآوري کنيم.

و آن گاه بخشي از کارمان را به اين اختصاص دهيم که چه چيزهايي به جان مادر زمين آسيب مي رساند. آلودن آب ها،‌ زشت کردن چهره مهربان مادرزمين با پخش کردن زباله ها، شکستن و سوزاندن درخت ها و گياهان، جانور آزاري و به ويژه جانوراني که آبستن هستند و چشم به راه آوردن فرزند بدترين کاري است که انسان ها انجام مي دهند. با يادآوري اين نکته ها به کودکان مان آن ها را دوستدار مادرزمين بار بياوريم.

محمدهادي محمدي/ سايت كتابك


 خبر، خبر 

شهرستان کوهرنگ داراي موزه تخصصي آب است

بخشدار مرکزي کوهرنگ گفت: شهرستان کوهرنگ داراي موزه تخصصي آب است.

ستار فرهادي نيا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شهرستان کوهرنگ از توابع چهار محال و بختياري داراي موزه تخصصي آب است.

وي افزود: اين موزه نخستين موزه تخصصي آب و هفتمين موزه چهارمحال وبختياري محسوب مي شود.بخشدار مرکزي کوهرنگ تاکيد کرد: اين موزه در مساحت 500 متر مربع و اعتباربيش از شش ميلياردريال از اعتبارات استاني احداث شده است.وي عنوان کرد: در اين موزه آثاري مانند آسيابهاي قديمي، سنگ هاي حوزه قنات، شير سنگي و ... به نمايش گذاشته شده است.فرهادي نيا يادآور شد:شهرستان کوهرنگ در فاصله 80 کيلومتري شهرستان شهرکرد مرکز استان چهار محال و بختياري قرار داردواين موزه سال گذشته افتتاح شده است.اين شهرستان همچنين داراي سه هتل است.


سيبري روسيه ميزبان هفته فرهنگي ايران

مسکو/واحد مرکزي خبر: هفته فرهنگي ايران در استان نوويسيبرسک روسيه برگزار شد . در اين هفته فرهنگي که با مشارکت رايزني فرهنگي ايران در روسيه و وزارت فرهنگ نوويسيبرسک روسيه، برگزار شد انواع صنايع دستي ، آثار نگارگري استاد فرشچيان، لباس هاي سنتي ، تابلو فرش و تابلو پوست ، ترجمه کتب فارسي به روسي ، کتب خوشنويسي و ايرانگردي در ديد علاقه مندان قرار گرفت.همزمان با هفته فرهنگي ايران در نوويسيبرسک، فيلم هاي ايراني نيز در سالن هاي سينماهاي اين شهر به نمايش درآمد که با استقبال مردم روبرو شد . امضاي يادداشت تفاهم همکاري علمي و آموزشي ميان دانشگاه نوويسيبرسک و رايزني فرهنگي ايران در روسيه از ديگر برنامه هاي هفته فرهنگي ايران در استان نوويسيبرسک بود . استان نووسيبيرسک دو ميليون و 692 هزار نفر جمعيت در منطقه سيبري واقع شده است که 300 هزار نفر از جمعيت اين استان مسلمان هستند . استان نوويسيبرسک از مراکز علمي و صنعتي بزرگ روسيه محسوب مي شود.


مسجد برفي جاذبه‌ي جديد گردشگري مقدونيه شد

يك مسجد برفي در روزهاي اخير به جاذبه‌ي جديد گردشگري پايتخت مقدونيه تبديل شده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران ، پس از آن‌كه پخش يك فيلم مستند از جاذبه‌هاي گردشگري مقدونيه از شبكه‌ي تلويزيوني سي‌ان‌ان موجب رشد چشمگير گردشگري اين كشور شد، در روزهاي اخير يك مسجد برفي به جاذبه‌ي جديد گردشگري مقدونيه تبديل شده است.به گزارش ورلد بولتن، اين مسجد برفي كه در شهر تاريخي زيباي «اسكوپيه» ـ پايتخت مقدونيه ـ با اكثريت جمعيت مسلمان واقع شده است، در روزهاي اخير به جاذبه‌ي جديد گردشگري اين شهر و كشور مقدونيه تبديل شده است.اين مسجد برفي در يكي از پارك‌هاي مقدونيه ساخته شده و در مقابل آن نيز جعبه‌اي براي جمع‌آوري نذورات قرار داده شده است.

كشور مقدونيه از سال 1991 ميلادي با جدا شدن از يوگسلاوي سابق، استقلال يافته است و از آن زمان تا كنون مسؤولان اين كشور تلا‌ش‌هاي زيادي براي تبديل كردن مقدونيه به يكي از قطب‌هاي گردشگري اروپا كرده‌اند.مقدونيه به‌دليل داشتن آثار تاريخي ارزشمند با چند هزار سال قدمت، بزرگ‌ترين و عميق‌ترين درياچه‌ي‌ منطقه‌ي بالكان و كوه‌هاي سربه‌فلك‌ كشيده، شرايط لازم را براي تبديل شدن به يك مقصد جهاني گردشگري دارد.دولت مقدونيه قصد دارد با توسعه‌ي‌ صنعت گردشگري، نرخ بي‌كاري را در اين كشور كه يكي از بالاترين نرخ‌هاي بي‌كاري در قاره‌ي‌ اروپاست، كاهش دهد.


 تك جمله‌ها 

*براي باورهايت چند صدا شدند و سكوت تنها ترانه ات بود.

*پوش پر هاي كلاغ – از كلاف تيرگيهايي كه ديده پريده بود.

*دندان هاي لق شده اي كه از پرستش سنگ مي رفت گم شود.

*انگيزه گياه مي رفت تا به دفتر بي برگ، گل كند.

re.ra466fa@yahoo.com>>رضوان رهنما فر


 بــبــيــــن 

گرانترين آپارتمان در جهان واقع در سنترال پارک نيويورک كه اجاره آن ماهيانه حدود 110 هزار دلار است. اين آپارتمان 12270 متر مربع مساحت زيربنا دارد در سال 1887 ساخته شده وتمام امکانات رفاهي در آن در نظر گرفته شده است.حراج آن در ماه گذشته به بيش از 22ميليون دلار رسيد./آفتاب


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
کارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
کانون