جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2440- تاریخ : 1390/11/26 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)


آغاز اجراي نمايش عروسكي ”آدم بلا ديو ناقلا” براي كودكان


«ديو و دلبر» با ستاره «هري پاتر» مقابل دوربين مي‌رود


يک کمدي ظريف همراه با طنز و سرگرمي جايزه بفتارا تصاحب كرد


ويژه


خبر، خبر


كوتاه نوشت...


بــبــيــــن


 آغاز اجراي نمايش عروسكي ”آدم بلا ديو ناقلا” براي كودكان  

اجراي نمايش عروسکي موزيکال "آدم بلا ديو ناقلا" نوشته و کارگرداني مريم کاظمي از دوشنبه 24 بهمن ساعت 19:15 در تالار هنر آغاز شد.

به گزارش سايت ايران تئاتر، اين نمايش که به عنوان اولين اجراي تالار هنر پس از جشنواره بين المللي تئاتر فجر اجراي عموم مي‌شود، از هفته نخست بهمن رزرو بليط هاي خود را آغاز کرده و با استقبال چشمگير مخاطبان نيز روبرو شده است."آدم بلا، ديو ناقلا" کاري از گروه تئاتر مستقل است و چهره‌هاي تئاتر و تئاتر کودک و نوجوان همچون رضا فياضي، حسين محب اهري، مريم کاظمي، سارا بني صدر، حسين مزيناني، آنا نمکچيان، ميثم يوسفي، محمد رضا تقي پور، پريسا فلاح زاده، عماد سالکي و عرفان ميدانلو در آن به ايفاي نقش مي‌پردازند.

در اين نمايش ديوهايي که در داستان‌ها و ضرب‌المثل‌هاي ما وجود دارند، به صورت عيني داراي شهر و زندگي شهري و احساسات مي‌شوند، تا نشان دهند که در صورت وجود چطور با انسان‌ها هم‌زيستي مي‌کنند. سرکاسه و سرتا سه ديو در آستانه ازدواج قرار دارند، علي رغم عشقي که به هم دارند در مورد رفتار با آدم‌ها دچار اختلاف نظر مي‌شوند. روز نامزدي آنها به علت متغير شدن هوا مشکلاتي براي آدم‌ها پيش مي‌آيد ولي علت آن هر چه باشد آدم‌ها به زندگي ادامه مي‌دهند ولي ديوها ...

مريم کاظمي طراحي صحنه اين نمايش عروسکي موزيکال را نيز انجام داده است. سيامک زمردي مطلق عکاس و گروه کارگرداني سميرا مهدوي، مريم ابراهيمي، بهروز مهرعليان، عرفان ميدانلو و نازنين صفا هستند.نمايش "سرکاسه و سرتاسه و مردم شهر در آدم بلا، ديو ناقلا" با آهنگسازي مصطفي آخوندي، طراحي عروسک توسط حسين ضيايي، طراحي گريم و کلاه گيس توسط افسانه قلي زاده، روابط عمومي زهرا شايان فر و طراحي پوستر و بروشور توسط عماد ساکي و پريسا فلاح زاده آماده مي شود.


 «ديو و دلبر» با ستاره «هري پاتر» مقابل دوربين مي‌رود 

گي‌يرمو دل تورو فيلمساز پرکار مکزيکي روايتي جديد از قصه کلاسيک «ديو و دلبر» را براي استوديو برادران وارنر کارگرداني مي‌کند. اما واتسن بازيگر سري فيلم‌هاي «هري پاتر» قرار است در فيلم جديد گي‌يرمو دل تورو بازي کند.در همين حال استوديو برادران وارنر، اندرو ديويس را براي نوشتن فيلمنامه به کار گرفته است. او فيلمنامه‌نويس سه فيلم «خاطرات بريجيت جونز» و «سه تفنگدار» است.

شروع پروژه «ديو و دلبر» به بهار پيش و زماني بازمي‌گردد که دل تورو همکاري با دنيس دنووي و آليس گرينسپن - تهيه‌کنندگان - را آغاز کرد.گي‌يرمو دل تورو؛ابتدا قرار بود اين پروژه اقتباسي از رمان «دلبر: بازگويي داستان ديو و دلبر» نوشته رابين مکينلي باشد، اما روند کار به تدريج تغيير کرد. حضور واتسن در «ديو و دلبر» از تابستان پيش مطرح شد، اما مشخص نبود دل تورو به عنوان تهيه‌کننده با اين پروژه همکاري مي‌کند يا به عنوان کارگردان.

دل تورو عادت دارد همزمان روي چند پروژه کار کند. او در حال حاضر در تورنتو روي پروژه «Pacific Rim» کار مي‌کند. دل تورو مشاور استوديو دريم ورکس انيميشن است و «شکارچيان ترال» را براي اين استوديو کارگرداني مي‌کند.او همچنين در ديسني روي پروژه «خانه اعياني تسخيرشده» کار مي‌کند و قرار است «دکتر جکيل و آقاي هايد» و «فرانکنشتين» را براي يونيورسال بسازد.دل تورو سازنده فيلم‌هايي چون «کرونوس»، «بليد 2»، «هلبوي» و «هلبوي 2» است. او براي فيلم فانتزي «هزارتوي پن» نامزد اسکار بهترين فيلمنامه غيراقتباسي شد.

خبرآنلاين ازهاليوود ريپورتر

ترجمه:علي افتخاري


 يک کمدي ظريف همراه با طنز و سرگرمي جايزه بفتارا تصاحب كرد 

«پدرو آلمودوار»، کارگردان اسپانيايي که در هفته گذشته توانست در رقابت با «اصغر فرهادي» جايزه بفتا بهترين فيلم خارجي زبان را براي فيلم «پوستي که من در آن زندگي مي‌کنم» را از آن خود کند، به زودي ساخت فيلم سينمايي «عاشقان مسافر» را آغاز خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاري فارس،«آگوستين آلمودوار»، برادر «پدرو آلمودوار» و تهيه‌کننده فيلم‌هاي وي در مصاحبه با يکي از شبکه‌هاي راديويي اسپانيا گفت: اين فيلم، يک کمدي ظريف با ديالوگ‌هايي جالب همراه با طنز و سرگرمي فراوان است.به گفته برخي منابع، هم‌اکنون «خاوير کامارا»، بازيگر فيلم «با او گفتگو کن»، هم‌اکنون در حال رايزني براي بازي در اين فيلم است.به گزارش ورايتي، ساخت اين فيلم قرار است از تابستان آينده آغاز شود.


 ويژه 

بزرگترين غذاهاي دنيا

قسمت دوم - پاياني

بزرگترين غذاهاي دنيا

غذا خوردن از کارهايي است که هيچگاه از ما جدا نمي شود و هر روز غذا مي خوريم ولي گاهي اوقات بعضي از غذاها خيلي بزرگتر از يک وعده ما است.

به گزارش مشرق، در سراسر جهان بيشتر افراد به دنبال شکستن رکورد هاي متفاوت هستند و يکي از بخش هايي که بسيار تغيير مي کند، غذاها است. بزرگترين غذاها بسيار هوس انگيز هستند.

با هم به رکورد برخي از اين غذاها نگاهي داريم:

بزرگترين دسر دنيا (تيراميسو):

تيراميسو يک دسر ايتاليايي و البته تقريبا جهانياست. 155 نانوا از ايتاليا در شهر کوچکي از سوسيس گرد هم آمدند و پس از 14 ساعت توانستند بزگترين تيراميسو را با ارتفاع هشت سانتي متري و در محيطي به مساحت 50 متر مربع درست کنند که دو هزار 310 کيلوگرم وزن داشت. براي اين دسر از 64 هزار بيسکويت، 300 ليتر قهوه و 350 ليتر بستني استفاده شد.

بزرگترين پيتزا:

پيتزا يکي از غذاهاي محبوب در سراسر جهان است. شايد جالب باشد که بدانيد که بزرگترين پيتزا در ژوهانسبورگ طبخ شده است. اين پيتزا 37 متر قطر دارد و براي طبخ آن 800 کيلوگرم پنير، 900 کيلوگرم گوجه فرنگي و 500 کيلوگرم آرد استفاده شده است.

بزرگترين همبرگر:

بزرگترين همبرگر جهان در ميشيگان سرو مي شود و براي خوردن آن بايد 24 ساعت زودتر سفارش داده باشيد. اين همبرگر از 60 کيلوگرم گوشت و نان آن نيز 20 کيلوگرم وزن دارد. تا به حال کسي پيدا نشده است که بتواند آن را بخورد.

بزرگترين سوشي:

سوشي غذايي ژاپني و پر طرفدار است البته جالب است بدانيد که رکورد اين غذا در اختيار يک رستوران غير ژاپني است. بزرگترين سوشي در يک رستوران در شانگهاي طبخ شده است و جالب است بدانيد که اين رستوران متعلق به جکي چان است.


 خبر، خبر 

گردشگري فرانسه دست به دامن ناپلئون شد

فرانسه با هدف بازگشت به جايگاه برتر جهاني خود در توريسم تاريخي، پس از موزه جنگ جهاني، اين بار تم پارک ناپلئون بناپارت را باهزينه اي بالغ بر 280 ميليون دلار درجنوب پاريس احداث مي‌کند.خبرگزاري ميراث فرهنگي نوشت:در راستاي رشد و توسعه جاذبه‌هاي توريستي ، مقامات دولت فرانسه در نظر دارند تم پارک ويژه‌اي را درهمکاري با موزه‌هاي اين کشور و با تمرکز بر شخصيت انقلابي و سپس امپراتور جنجالي فرانسه به عنوان مشهورترين شخصيت اين کشور طي سه قرن تاريخ اين کشور احداث کنند.به گزارش اکونوميست اين تصميم به ويژه از آن رو گرفته شده که مقامات و مسئولان موزه اي دراين کشور يادآور شده‌اند که به گونه شگفت‌آوري در فرانسه هيچ موزه ملي درباره زندگي و آثار اين شخصيت که يکي از بحث برانگيز‌ترين شخصيت‌هاي فرانسه طي سه قرن متمادي بوده، وجود ندارد.

طبق همين گزارش احتمال مي رود که اين تم پارک با تمرکز بر ميدان يکي از مشهورترين نبردهاي او همانند نبرد واترلو يا نبرد تراقالگار و به سبک نمايشگاه‌هاي عصر رنسانس ايجاد شود. همچنين حوادث بزرگ زندگي ناپلئون همانند اعلام جرم برعليه آخرين پادشاه فرانسه لويي شانزدهم را نيز به گونه‌اي جذاب به نمايش درآورند."ژوس ژوگو" شهردار مونتروا اظهاراميدواري کرده است که اين تم پارک تا سال 2017 در 45 کيلومتري ديزني لند و در مسير يک ساعت رانندگي از جنوب پاريس افتتاح شود.مقامات توريسم فرانسه درعين حال تلاش دارند با اين اقدام، تصوير فرانسه را به عنوان توريستي‌ترين کشوري که بازار جهاني توريسم و جاذبه‌هاي تاريخي و خاطرات جنگ را در دست داشته احيا کنند. درهمين راستا اخيرا موزه جنگ بزرگ نيز در فرانسه به عنوان مجموعه‌اي از اين تلاش‌ها در راستاي ايجاد جاذبه‌هاي توريستي با موضوعات تاريخي افتتاح شده است.توريسم جنگ که به ويژه از سال 2010 محبوبيت يافته، سبب شده است 155 موزه جنگ و سايت‌ هاي تاريخي مرتبط با آن در فرانسه بتوانند بيش از 6 ميليون توريست جذب کنند.


50 موزه درقالب دهکده گردشگري

عضو هيئت مديره بنياد فردوسي شاخه توس از احداث موزه دهکده گردشگري فردوسي در شهرستان طرقبه شانديز خبر دادكه در اين طرح 50 موزه مختلف در قالب يک دهکده طراحي و اجرا مي شود.حسن موسوي در گفتگو با مهر، با تاکيد بر اينکه اين طرح به تصويب نهايي مسئولان کشوري و استاني رسيده و اجراي آن در سند چشم انداز 1404 کشور هم مصوب شده، اظهارکرد: در اين طرح 50 موزه مختلف در قالب يک دهکده طراحي و اجرا مي شود.اين دهکده موزه تاريخي شامل موزه هايي درباره حرفه هاي قديمي، لباس و آداب و آيين هاي ايراني اسلامي است که در جمع آوري اشياء اين موزه ها توجه خاصي به ابزار و اشياء به جا مانده از مردم عادي در زندگي روزمره و مشاغل آنها شده است.وي با اشاره به اينکه ده قديمي تاريخي پاژ که زادگاه فردوسي است حتي به ثبت ملي هم نرسيده است، اظهارکرد: طرحي براي ارگ توس در نظر داريم که در صورت اجراي آن توس به قطب تاريخي تبديل مي شود.موسوي افزود: اين مجموعه با معماري به سبک قديم در فضايي به مساحت 30 هزار مترمربع در بولوار توس مشهد احداث شده و شامل بخش هاي موزه اي، نگارخانه، نمايشگاه محيطي اقوام مختلف ايراني، نمايشگاه سنگ، فضاي اجراي نمايش، نقالي و شاهنامه خواني است.


مسابقه عکاسي گردشگري در گلستان برگزار شد

مسابقه عکاسي با موضوع گردشگري به مناسبت گراميداشت دهه فجر در استان گلستان برگزار شد.به گزارش مهراز گرگان، گلستان 1500 جاذبه تاريخي و فرهنگي دارد و بر همين اساس مسابقه عكاسي در اين استان برگزار شد وپنج عکس برگزيده شد.عکاسان جوان اين آثار با نامهاي حسين اصغري، ليلا اکبري، مرتظضي قرباني، احمد سهرابي و سيد رضا النگي برندگان اين مسابقه عکاسي هستند.بنا براين گزارش تصميم بر آن شد که از مجموعه عکسهاي رسيده 10 عکس برتر در پايگاه اينترنتي اداره کل به نمايش گذاشته شود که پس رأي دهي توسط کاربران و بازديدکنندگان اين پايگاه اينترنتي به عکسي که بيشترين رأي را از طرف بازديد کنندگان کسب کرده است جايزه ويژه تعلق گيرد.


 كوتاه نوشت... 

*رؤيا رؤيت حقيقت آينده است كه به قدرت روحي و باور شخص بستگي دارد .

*عرفان يعني صداقت ، صداقت يعني كودكي ، كودكي يعني پاكي ،پاكي يعني بهشت ، بهشت يعني خدا .

*باور كرده‌ام وقتي به سخت‌ترين دوره يك حركت مي‌رسيم بوي فتح قله بايد كم كم خودش را به ما برساند .

*گريه كردن مطرح نيست شايد آنچه كه مطرح است زلالي اشك باشد.

re.ra466fa@yahoo.com>>رضوان رهنما فر


 بــبــيــــن 

خودرو سهراب سپهري براي نخستين‌بار همراه 20 خودرو قديمي ديگر در موزه‌ي خودروهاي تاريخي ايران به‌نمايش درمي‌آيد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
کارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
کانون