جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2343- تاریخ : 1390/07/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

معاون فرهنگي کانون اعلام کرد:
تقدير از مربيان و کارشناسان نمونه سال 90 در ارديبهشت سال آينده

عرضه 8 فيلم کانون
در بازار بين‌المللي فيلم 'پوسان' کره جنوبي


انتصاب مسوول بخش اسپانيايي کانون زبان ايران


يک‌هفته با جشن‌هاي کانون در سراسر کشور


 معاون فرهنگي کانون اعلام کرد:
 تقدير از مربيان و کارشناسان نمونه سال 90 در ارديبهشت سال آينده 

 
کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان از مربيان و کارشناسان نمونه خود در ارديبهشت سال 1391 قدرداني مي‌کند.

به گزارش نشريه الکترونيک پلاک 44 کانون، محمدباقر آدوسي، معاون فرهنگي کانون در ‌نامه‌اي خطاب به تمامي مربيان و کارشناسان استان‌ها اعلام کرده است، مطابق شيوه‌نامه‌اي که گردآوري شده، به ارزشيابي عملکرد مربيان و کارشناسان اقدام مي‌شود.

در اين شيوه‌نامه به تغييرات جديد اعمال شده اشاره و معيارهايي را که براي ارزيابي کارشناس و مربي نمونه در نظر گرفته است به همکاران يادآور شده‌اند.

معاون فرهنگي کانون در بخشي از اين دستورالعمل آورده است: مجموع امتيازات هر استان 100 بوده و به فرم‌هايي که دچار خطاي محاسباتي و عدم صحت اطلاعات و مشخصات هستند ترتيب اثر داده نخواهد شد. هم‌چنين مستندات بايد در قالب سي‌دي به دفتر معاونت فرهنگي ارسال شود. بر اين اساس، درج امضاي مدير هر استان در پايان تمام فرم‌ها ضروري بوده و به فرم‌هايي که پس از تاريخ مقرر ارسال شود، ترتيب اثر داده نخواهد شد.

بر اساس اين گزارش، يک مربي و يا کارشناس بايد از توانايي لازم درخصوص ارايه آثار ادبي و هنري مرتبط با کار خود، برخوردار بوده و در اين زمينه اقدام لازم را انجام ‌دهد و نسبت به ايجاد انگيزه در مربيان هنري تلاش کرده و در زمينه سياست‌هاي کاري از آن‌ها، حمايت ‌کند.از ديگر معيارهاي ذکر شده اين است که در انجام مطالعات شغلي جدي بوده و در وسعت بخشيدن به معلومات مرتبط با کار تلاش ‌کنند. در اين شيوه‌نامه به زمان‌بندي دوره ارزشيابي اشاره شده و از مراکز خواسته شده است تا دوره‌ زماني براي ارزشيابي مربيان و کارشناسان از مهر 89 تا مهر 90 در نظر گرفته شود.فرم خودارزيابي در بررسي و گزينش کارشناسان نمونه سال 90 در سايت پلاک 44 قابل دسترسي است.کانون با داشتن بيش از 830 مرکز فرهنگي‌هنري، همه ساله از مربيان و کارشناسان نمونه مراکز خود قدرداني مي‌کند.


 عرضه 8 فيلم کانون
  در بازار بين‌المللي فيلم 'پوسان' کره جنوبي 

 
کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان با حضور در بازار بين المللي فيلم آسيايي 'پوسان' کره‌جنوبي هشت فيلم از توليدات امور سينمايي خود را عرضه کرده است.به گزارش روابط عمومي کانون، فيلم‌‌هاي کشاورز و روبات" به کارگرداني عبدالله عليمراد، "کدو قلقله زن"به کارگرداني مرتضي احدي، "صفر" به کارگرداني نازنين سبحان سربندي، "تن پيچ" به کارگرداني سمانه ممتازمند، "گرگ و ميش"به کارگرداني محمدعلي سليمان‌زاده، "ماهوري" به کارگرداني فاطمه گودرزي، "قصه‌هاي يک خطي 6" به کارگرداني بهزاد فراهت و "کيمياگر" به کارگرداني مهدي خرميان به منظور معرفي جهت پخش و اکران جهاني در اين بازار ارايه شده است.بازار فيلم "پوسان" از تاريخ 18 تا 21 مهر برگزار مي‌شود و در آن علاوه بر نمايندگان ايران توزيع‌کنندگان، خريداران، کارگردانان و تهيه‌کنندگاني از بيش از 30 کشور جهان حضور دارند و پيرامون فروش حق نمايش فيلم‌هاي خود با يک‌ديگر گفت‌وگو مي‌کنند.

گفتني است در اين بازار فيلم از ايران علاوه بر کانون موسسه رسانه‌هاي تصويري، حوزه هنري و بنياد سينمايي فارابي نيز شرکت کرده‌اند.


 انتصاب مسوول بخش اسپانيايي کانون زبان ايران 

 
با حکمي از سوي مدير کانون زبان ايران، مسوول بخش آموزش اسپانيايي اين مرکز منصوب شد.بر اساس اين خبر، حسن مسعودي قائم مقام مديرعامل و رييس کانون زبان ايران طي حکمي فرزانه فتحي‌نژاد را به عنوان مسوول بخش اسپانيايي کانون زبان ايران منصوب کرده است.

مسعودي در اين حکم براي وي در پيشبرد اهداف کانون زبان ايران آرزوي موفقيت کرده است.هم‌چنين بر اساس خبري ديگر، بخش نوجوانان مراکز آموزشي اردبيل و پارس‌آباد در ترم پاييز سال جاري راه‌اندازي شد.اين مراکز در روزهاي گذشته در استان اردبيل راه‌اندازي شده است.


 يک‌هفته با جشن‌هاي کانون در سراسر کشور 

 معاون استاندار کهگيلويه و بويراحمد در کانون

معاون سياسي امنيتي استاندار کهگيلويه و بويراحمد از غرفه‌هاي جشنواره يک هفته با کانون بازيد کرد.

وي در اين بازديد از نزديک با فعاليت‌ها و اهداف کانون آشنا شد و در پايان بازديد از غرفه‌ها اعلام کرد: تربيت کودکان زيربناي توسعه منابع انساني است، اگر تربيت اسلامي، مطابق قرآن و آموزه‌هاي ائمه (ع) باشد با برکت و ان‌شاالله عاقبت به خيري است.

وي افزود: نمايشگاه امسال که با محوريت احکام برپا شده فکري مناسب در مسير شکوفايي استعداد کودکان استان خواهد بود. از همه دست‌اندرکاران تشکر مي‌کنم و از خداوند موفقيت همه را خواهانم.

روز جهاني كودك و پليس در زاهدان

حدود 366 كودك از مدارس چمران، نامجو، هدي و غيرانتفاعي آرمان در مراسمي با همكاري پليس راهور در جشن روز جهاني كودك شركت كردند.تلاوت قرآن كريم، خواندن سرود ملي، خواندن سرود كانون، دكلمه، شعر، پيمان‌نامه حقوق كودك، نمايش طنز و مسابقه از برنامه‌هايي بود كه دراين مراسم انجام شد.

هم‌چنين سروان باقري به مناسبت روز جهاني كودك و پليس سخنراني كرد.در پايان به تمام كودكان شركت‌كننده در جشن و مربيان و معلمان توسط نيروي انتظامي و كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان هدايايي تقديم شد.

نمايشگاه فعاليت‌هاي کانون در گرمسار

در اولين روز نمايشگاه يک هفته با کانون و روز جهاني کودک و دهه کرامت مرکز گرمسار در استان سمنان ميزبان 70 کودک پايه سوم بود.در اين مراسم دانش‌آموزان ضمن بازديد از نمايشگاه با فعاليت‌هاي کانون که توسط مربيان ارايه مي‌شد بيش‌تر آشنا شدند.

معرفي شخصيت امام رضا (ع) و خواهر گراميش، کارگاه نقاشي با موضوع دهه کرامت، معرفي کتاب کاش تو را مي‌ديدم، شعرخواني با عنوان نيايش از اشعار ساعد باقري، نوشتن نامه به پدر و مادر با موضوع انتظار از والدين، معرفي وقايع روز جهاني کودک و قرائت قطع‌نامه و تائيديه قطع‌نامه با در ج امضاي کودکان، مسابقه حضوري معماي قرآني با عنوان باغ انار با هدف آشنايي با ويژگي‌هاي قرآن و انبيا از جمله برنامه‌هايي بود که در اين روز انجام شد.

در اين نمايشگاه آثار فصلي اعضا نيز به نمايش گذاشته شده است و مربيان ضمن اطلاع‌رساني به والدين و مدارس ثبت نام ترم جديد کلاس‌ها را آغاز کردند.

مراکز ديگر کانون در استان سمنان نيز اين‌روزها برنامه‌هاي متنوعي را برگزار مي‌کنند.

معلمان خراسان شمالي ميهمان کانون

معلمان مدارس هم از برنامه‌هاي يک هفته با کانون در کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خراسان شمالي بي نصيب نماندند.يلدا شعباني کارشناس فرهنگي کانون استان با اعلام اين خبر گفت: معلمان مدارس با هدف آشنايي با کارگاه‌هاي پرورش خلاقيت کودک ميهمان مراکز استان بودند.معلمان مدارس علاوه بر حضور در کارگاه پرورش خلاقيت در غرفه‌هاي ادبي، خوش‌نويسي، سفال، قصه‌گويي، نقاشي و بازي شرکت کردند و از نزديک با فعاليت‌هاي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان آشنا شدند.

بيش از 100 نفر از معلمان در اين کارگاه‌ها شرکت نمودند و از تجربيات مربيان کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در زمينه‌هاي مختلف استفاده کردند.

همسايه‌هاي بهار در قم

کانون استان قم نيز گزارشي از فعاليت‌هاي مراکز خود در هفته اخير منتشر کرده است. بر اين اساس، برنامه‌هاي يک هفته با کانون از شنبه 16مهرماه در مراکز فرهنگي کانون استان قم آغاز شده است.

در روز 19مهر 90 نفر از کودکان استان قم ميهمان همسايه بهار(مرکز شماره 9)بودند. در اين مراسم ابتدا مربيان کانون به معرفي فعاليت‌هاي کانون پرداختند و از بچه‌ها دعوت کردند تا با عضويت در کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان بيش‌تر در کنار هم باشند.در اين برنامه سرگرمي‌هايي چون نقاشي، سفال، کاغذ و تا و پازل با بچه‌ها کار شد و به آن‌ها آموزش داده شد.هم‌چنين مربيان کانون برنامه معرفي شخصيت داشتند که به معرفي يک شخصيت علمي دکتر حسابي و يک شخصيت هنري که در حوزه کودکان فعاليت دارند (مجيد قناد) پرداختند.اين برنامه در دو نوبت هر کدام به مدت يک ساعت و نيم براي کودکاني از مدرسه پسرانه هدايت و مدرسه دخترانه ميثم تمّار پايه اول به اجرا درآمد.

ديدار اعضاي کانون با امام جمعه قزوين

به مناسبت روز جهاني کودک، شماري از اعضاي کودک و نوجوان کانون استان قزوين به ديدار امام جمعه قزوين رفتند.در اين برنامه 29عضو کودک و نوجوان در نشستي صميمانه در دفتر امام جمعه قزوين حضور يافتند. در اين ديدار، ابتدا مدير کانون توضيحاتي درباره کانون و جايگاه آن در تربيت ديني ومعنوي کودکان و نوجوانان ارايه کرد.در ادامه آيت‌الله باريک بين در گفت‌وگويي صميمانه با اعضا، به زبان ساده به آن‌ها رهنمودهايي درباره زندگي داد.در پايان اين ديدار نيز امام جمعه قزوين به همه ميهمانان کوچک خود هدايايي تقديم کرد.

بازديد از جشنواره يک هفته با کانون در اراک

در سومين روز از برگزاري جشنواره يک هفته با کانون در استان مرکز و در شهر اراک، ضمن بازديد مدارس خانواده‌هاي سازمان دارايي نيز از اين نمايشگاه بازديد کردند.

در اين بازديد با فعاليت‌هاي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان آشنا شدند و اظهار کردند کانون جاي امن و سالمي براي بچه‌ها است و از همکاران کانوني که خالصانه براي فرزندان اين مرز و بوم زحمت مي‌کشند دعاي خير و تقدير و تشکر کردند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون