جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2111- تاریخ : 1389/09/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران ( شنبه)


کميکاتور


نگاه

مدير گالري اپرا:
سرمايه گذاري روي آثار هنري هميشه سودآور است


کارتون
ايران کارتون / شيوا زمانفر

اخبار کارتونيست


 کميکاتور 

جزيره


 نگاه 

همزمان با ماه محرم به نمايش درمي آيد;
نقاشي ها و نقاشي خط  هاي سالار احمديان در گالري «مينا»

به مناسبت آغاز محرم حسيني بخشي از نقاشي خط هاي مذهبي و نيز آثار نقاشي رئال و انتزاعي سالار احمديان در گالري «مينا» به نمايش در خواهد آمد.
به گزارش خبرگزاري فارس، اين مجموعه شامل نقاشي خط هاي مذهبي، نقاشي هاي رئال و نيز نقاشي هاي انتزاعي سالار احمديان که به خرده تراشها معروف است از مجموعه شخصي سعيده آبشناسان (مجموعه گوهران) جمعه 19 آذر ماه در نمايشگاه آثار سالار احمديان در نگارخانه مينا به نمايش در خواهد آمد. در اين نمايشگاه که از تاريخ مذکور تا پنج شنبه 2 دي ماه ادامه خواهد داشت 31 اثر از اين هنرمند به نمايش گذاشته خواهد شد.
آثار سالار احمديان چند سالي است در حراجي ها و نگارخانه هاي دنيا با اقبال جهاني مواجه شده است و شماري از آثارش در گنجينه هاي موزه هاي شاخصي نظير شيکاگو ، سيدني و مونترال نگهداري مي شود. احمديان متولد دزفول است و پيش از مهاجرت از ايران، خوشنويسي را تا سطح فوق ممتاز نزد استاد «اميرخاني» و نستعليق و شکسته را نزد استاد «کابلي» فرا گرفت.  بنا بر اين گزارش،آثار نقاشي او اکسپرسيونيسم انتزاعي است که موتيف هاي غير متعارف نستعليق و کاشي کاري هاي ايراني به فرم هاي غربي و روز به آثار او محتوا و جهان بيني شرقي مي دهد. اين نقاش ايراني مقيم کانادا تا به حال بيش از يکصد نمايشگاه در شهرهاي جهان از جمله پاريس، سيدني، پکن، آمستردام شيکاکو، سانفرانسيسکو، ملبورن، تورنتو، مونترال، کلن، واشنگتن، ژنو، ونکوور، لندن، فرانکفورت، سنديگو، هيستون، دالاس، مادريد داشته است. گالري «مينا» در خيابان پاسداران، خيابان گلستان دوم، پلاک 120 واقع شده و علاقه مندان مي توانند براي شرکت در مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه جمعه از ساعت 16 تا 21 و در ديگر روزها از ساعت 16 تا 21 به جز ايام سوگواري تاسوعا و عاشورا به اين گالري مراجعه کنند.
 
جديدترين عکس ها از
 «دزدان دريايي کارائيب 4» منتشر شد
  جديدترين عکس ها از «دزدان دريايي کارائيب »4 با حضور جاني دپ و پنه لوپه کروز منتشر شد. به گزارش ايسنا، توليد چهارمين بخش اين مجموعه با عنوان «موج هاي بيگانه» با حضور بازيگراني چون جاني دپ در نقش کاپيتان «جک اسپرو» و «جئوفري راش » از چندي پيش آغاز شده است.
«دزدان دريايي کرائيب »4  براي اکران در 20  مي (اواخر ارديبهشت) سال 2011  ميلادي در قالب سه بعدي آماده مي شود. «سام کلافلين»، ايفاگر نقش  «فيليپ»، يکي از کاراکترهاي کليدي پروژه سينمايي «دزدان دريايي کارائيب »4  خواهد بود. چهارمين بخش از اين سري فيلم هاي پرفروش با عنوان فرعي «موج هاي بيگانه» به تهيه کنندگي «جري براک هايمر» در شرکت فيلمسازي والت ديزني و براک هايمر فيلمز تهيه و توليد مي شود.
بنابر اعلام رادارآنلاين، «دزدان دريايي کارائيب: موج هاي بيگانه» توسط «راب مارشال» خالق آثاري چون «نه» کارگرداني مي شود.
بنابراين گزارش، جري براک هايمر سال گذشته تهيه کنندگي پروژه سينمايي «جي- فورس» را در قالب سه بعدي تجربه کرده است.
جزاير «اوهايو» و «کايو اي» واقع در منطقه «هاوايي»، از تابستان آينده ميزبان بازيگران منتخب و عوامل توليد جديدترين قسمت فيلم «دزدان دريايي کارائيب; موج هاي بيگانه» خواهند بود. «ليندا لينگل» يکي از مسوولان ايالتي هاوايي و «باب لژر» از مسوولان کمپاني سوني در اين باره گفت: مناظر بديع دريايي و چشم اندازهاي بکر و طبيعي منطقه باعث انتخاب هاوايي براي لوکيشن «دزدان دريايي »4  بوده است.


 مدير گالري اپرا:
  سرمايه گذاري روي آثار هنري هميشه سودآور است 

قسمت اول
 «برتراند پاد» مدير گالري اپرا در شهر دوبي امارات که در زمان بحران اقتصادي هم توانسته است به سود خوبي دست يابد، معتقد است سرمايه گذاري روي آثار هنري و شاهکارهاي هنري جهان هميشه سودآور است.
به گزارش خبرگزاري فارس، شهر دوبي امارات متحده عربي، چند سالي است که در عرصه هنرهاي تجسمي ايران به واسطه برگزاري حراج هاي بين المللي آثار هنري از سوي بنياد کريستيز اهميت بسيار زيادي يافته است.
چندي پيش در سفر به اين کشور سري به گالري هاي فعال در شهر دوبي زديم تا از نزديک در جريان فعاليت هاي تجسمي گالري هاي اين شهر و آشنايي آن ها با هنر ايران قرار بگيريم.
مجتمعDIFC  در اين شهر شامل چندين گالري هنري است که به صورت حرفه اي در زمينه هنر پيشرو کار مي کنند و قرار گرفتن اين گالري ها در کنار هم اين فرصت را براي بازديدکنندگان و علاقه مندان فراهم مي آورد تا در مدت زمان اندکي از چندين گالري مطرح هنري ديدن کنند و اثر مورد نظر خودشان را خريداري کنند.  درست برخلاف ايران که گالري ها هر کدام در يک نقطه از تهران بزرگ قرار دارند و براي بازديد از آن ها در طول يک روز شايد بتوان تنها به 2 گالري سر زد.
در اين مجتمع به سراغ «اپرا گالري» رفتيم که چند اثر از هنرمندان ايراني از جمله کوروش شيشه گران، رضا درخشاني، عليرضا فاني و پرويز تناولي» در ميان شاهکارهاي هنري آن از جمله آثار «پيکاسو، ماتيس، مونه و ... به چشم مي خورد.
با مدير اين گالري درباره فعاليت هايش و آشنايي اش با هنرمندان ايراني صحبت کرديم، «برتراند پاد» مدير گالري «اپرا» با خوشرويي از ما استقبال کرد و تمام قسمت هاي مختلف گالري اش را به ما نشان داد.
گالري اپرا در دو طبقه آثار بسيار ارزشمندي از بهترين هنرمندان جهان را در اختيار داشت، تابلويي از «کوروش شيشه گران» هنرمند نقاش کشورمان که درست بالاي سر مدير گالري در دفترش به ديوار آويخته شده بود، توجه ما را به خود جلب کرد.
او همراه ما تابلوهاي مختلف روي ديوار را به ما نشان داد که آثاري از هنرمندان مطرح سراسر جهان از جمله «اندي وارهول» بود، همراه او به طبقه پايين گالري رفتيم که اتاقي با پوشش مشکي در ميان ديوارها و فضاي سفيد طبقه پايين گالري خودنمايي مي کرد، ما را به داخل اتاق سياه راهنمايي کرد. در اين اتاق شاهکارهاي هنري جهان از هنرمنداني چون پابلو پيکاسو، ماتيس و ....با وسواس و دقت بسيار روي ديواري پوشيده از پارچه مخمل سياه، جاسازي شده بود، ابعاد تابلوهاي اين اتاق مخصوص کوچک بود، اما ارزشمندترين تابلوهاي گالري بودند که هر کسي اجازه ورود به آن را نداشت.
به گفته مدير گالري حتي مبلمان و ميز اين اتاق مخصوص نيز صاحب امضا» است و اثر هنري محسوب مي شود. در بيرون از اين اتاق سياه، آثار ديگري از هنرمندان چيني، ژاپني، هندي و ...ديده مي شد که ظاهرا اين آثار بر اساس سليقه مشتريان انتخاب شده و روي ديوار رفته است. مجسمه «هيچ» پرويز تناولي و عکس هاي عليرضا فاني در اين طبقه در کنار اتاق سياه چيده شده بود.
مدير گالري اپرا به دليل سفري که به ايران داشته است با آثار هنرمندان ايراني آشنايي دارد.


 کارتون 
 ايران کارتون / شيوا زمانفر


 اخبار کارتونيست 

نمايشگاه «سوگواره ي پوسترهاي عاشورايي» امسال در موزه ي فلسطين برپا شد
همزمان با ماه محرم، نمايشگاه «سوگواره  پوسترهاي عاشورايي» در موزه ي  هنرهاي معاصر فلسطين برپا شده است.
به گزارش ايسنا، 43 اثر از هنرمنداني چون مسعود نجابتي، پژمان رحيمي زاده، کوروش پارسانژاد، مصطفي گودرزي، محمد خزايي و ... بر روي ديوار اين نمايشگاه با موضوع عاشورا و محرم به نمايش درآمده است.
سيد احسان عمراني - مسوول امور نمايشگاهي موزه   فلسطين-  درباره   برگزاري اين نمايشگاه به ايسنا گفت: اين نمايشگاه سال گذشته توسط حوزه   هنري برگزار شد و موزه   فلسطين به مناسبت ايام محرم اين آثار را به امانت گرفته است تا براي بار دوم به نمايش گذاشته شوند. 
وي افزود: واقعه   عاشورا زواياي مختلفي دارد و هر هنرمند با استفاده کردن از يک عنوان خاص از زاويه   ديگري به اين مساله نگاه کرده است، بنابراين به هر شکلي که باشد مي تواند بر مخاطب تاثيرگذار باشد، چرا که پوستر به عنوان يک رسانه وظيفه   انتقال پيام را دارد. 
عمراني با بيان اينکه اين نمايشگاه بيشتر در مورد مخاطب خاص است، تصريح کرد: اگر يک طرح گرافيکي را تفکيک کنيم، نيمي در خور مخاطب عام است، اما بخش ديگر که صرفا هنري است براي مخاطب عام جالب نيست و بيشتر براي گرافيست ها و طراحان جالب توجه است.
او همچنين استقبال مخاطبين خاص را از اينگونه نمايشگاه ها بيشتر دانست.
به گزارش ايسنا موزه   هنرهاي معاصر فلسطين واقع در خيابان شهيد برادران مظفر تا 15 ديماه همه روزه از ساعت 10 الي 19 به غير از روزهاي تعطيل ميزبان مخاطبان خواهد بود.
محمد ايماني راد، محمد مهدي خدادادي، محمد خزايي، نيما علايي، مصطفي ندرلو، سيد نظام الدين امامي فر، آسيه ضرابي اصفهاني، آرش رضوي محمود آبادي، الدوز انداچه،  سيد حميد محمودي، امير عبدالحسيني، سيد نويد بي بي شهربانويي، احمد آقاقلي زاده، صالح زنگنه، سعيد غيوري، مهدي تميزي، پژمان رحيمي زاده، حبيب محمدزاده، حامد مهرآوران، مهراب اسدخاني، کوروش پارسانژاد، مسعود نجابتي، مصطفي گودرزي و ... هنرمندان ديگري هستند که آثارشان در نمايشگاه سوگواره پوسترهاي عاشورايي به نمايش درآمده است.
 
«داستان اسباب بازي 3»، بهترين فيلم سال سينماي جهان
انيميشن «داستان اسباب بازي »3 عنوان بهترين فيلم سينماي جهان در سال 2010 را از نگاه هفته نامه تايم کسب کرد.
به گزارش ايسنا، هفته نامه تايم در شماره جديد خود که روز يکشنبه منتشر خواهد شد، سومين قسمت از انيميشن «داستان اسباب بازي» ساخته «لي اونکريچ» را به عنوان بهترين فيلم سال 2010 انتخاب کرد.
اين فيلم محصول کمپاني ديسني براساس فيلم نامه اي از «مايکل آرنت» ساخته شده و بازيگراني چون «تام هنکس»، «تيم آلن»، «مايکل کيتون» ، «جان کوزاک» و «جودي بنسون» به عنوان صداپيشه در آن ايفاي نقش داشته اند.
به گزارش هاليوود ريپورتر، به لطف فروش بالاي اين فيلم، ديسني اولين کمپاني سينمايي نام گرفت که دو محصول آن در طول يک سال فروش بيش از يک ميليارد دلار داشته اند.
سومين قسمت از فيلم سه بعدي «داستان اسباب بازي» در فصل تابستان امسال پرفروش ترين فيلم سينماهاي جهان بود که در افزايش فروش کمپاني ديسني نقش بسزايي داشت. اين فيلم با فروش بيش از 606  ميليون دلار در خارج از آمريکاي شمالي، هم چنين پرفروش ترين فيلم انيميشن تاريخ سينماي جهان نام گرفت.
برگزارکنندگان سي وهشتمين جايزه سالانه "آني" هفته گذشته اين فيلم را يکي از نامزدهاي جايزه بهترين انيميشن سال معرفي کرد.
«داستان اسباب بازي »3  هفتمين فيلم پرفروش تاريخ سينماي جهان است که مرز فروش يک ميليارد دلار را پشت سر گذاشته است.
 
با صداپيشگي آنه هاتاوي در قالب يک طوطي ماکائويي،
انيميشن سينمايي و کمدي «ريو» آماده
 اکران شد
انيميشن سينمايي و کمدي «ريو» آماده اکران شد. به گزارش ايسنا، آنه هاتاوي در اين فيلم در قالب يک طوطي ماکائويي به صدا پيشگي مي پردازد.
آنه هاتوي»، «نيل پاتريک» و «رودريگو سنتورو» چندي پيش به پروژه ي سينمايي «ريو» پيوستند.
بنابر اعلام هاليوود ريپورتر، اين فيلم محصول شرکت فيلمسازي «بلو اسکاي استوديوز» و «فاکس انيميشن» است.
«کارلوس سالدانيا» خالق آثار پرفروشي (882 ميليون دلار) چون «عصريخبندان: ظهوردايناسورها» کارگرداني «ريو» را برعهده گرفته است.
بنابراين گزارش، «ريو» يک داستان ماجراجويانه در شهري کوچک در ايالت منيه سوتا را روايت مي کند و طي آن چند جوان جوياي نام، خودشان را براي سفر به شهر ريو و حضور در المپيک تابستاني آماده مي کنند.
انيميشن ريو از ويژگي هاي قابل توجه سازندگان «عصر يخ» در ديگر آثارشان بهره مي برد.
اين اثر کمدي مناطق ديدني و با شکوه ريو دو ژانيرو و جنگل انبوه برزيل را به تصوير مي کشد.
يک طوطي نادر فکر مي کند که او آخرين موجود مانده از نوع خود است، اما به ناگاه در مي يابد چند طوطي ديگر از اين گونه وجود دارد و او به دنبال آنها مي گردد.
طبق برنامه ريزي هاي به عمل آمده «ريو» براي اکران در آوريل 2011 ميلادي آماده مي شود.
جسي ايزنبرگ، جيمي فوکس، تريسي مورگان، جورج لوپز، جين لينچ، واندا سايکس، لسلي مان و رودريگو سانتور از ديگر بازيگران اين درام ماجراجويانه هستند.
اين فيلم مثل فيلم «دايناسور ها» در قالب سه بعدي و ديجيتال روانه ي اکران خواهد شد.
«کريس جنکيس» و «بروس اندرسون» تهيه و توليد اين فيلم را برعهده داشته اند. 


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
هنري
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون