جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1572- تاریخ : 1387/10/11 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران - (چهارشنبه)


انتخاب سرمربي تيم فوتبال زير 21 سال و چالش هاي پيش رو

فاطمه کرم زاده نايب رييس فدراسيون بسکتبال:
تيم بسکتبال دختران جوان ايران به کويت مي رود

مصطفي کارخانه سرمربي تيم واليبال جوانان:
به همه جوانان شايسته فرصت داديم


ورزش و جوانان


اخبار کوتاه


  انتخاب سرمربي تيم فوتبال زير 21 سال و چالش هاي پيش رو 

در حالي که مقرر شد سرمربي تيم فوتبال زير 21 سال در راه رسيدن به بازيهاي المپيک 2012 ايراني باشد اما به نظر مي رسد برخي اختلاف نظرها بين تصميم گيرندگان، کار انتخاب سرمربي اين تيم را دشوار و تاحدودي نگران کننده کرده است.
به گزارش  مهر، پس از کش و قوس هاي فروان بالاخره در نشستي که بين بهرام افشارزاده دبيرکل کميته ملي المپيک، علي کفاشيان رئيس و مهدي تاج نايب رئيس فدراسيون فوتبال برگزار شد، طرفين در جمع بندي کلي به اين نتيجه رسيدند که هدايت تيم فوتبال اميد را به يک سرمربي خارجي بسپارند.
دراين بين مقرر شد گزينه هاي مد نظر فدراسيون فوتبال و کميته ملي المپيک برنامه هاي خود را ارائه کنند تا اعضاي کميته تيم هاي ملي پس از بررسي برنامه آنها در نهايت گزينه هاي نهايي را انتخاب و معرفي کنند.
در نخستين اقدام کميته ملي المپيک و فدراسيون فوتبال براي انتخاب سرمربي تيم فوتبال اميد، از سوي علي کفاشيان اسامي شش گزينه با نام هاي حميد استيلي، پرويزمظلومي، بيژن ذوالفقارنسب، منصور ابراهيم زاده، ناصر ابراهيمي و مجيد جلالي اعلام شد اما در فاصله کمتر از 24 ساعت اين تعداد به پنج نفر کاهش يافت.
با اين حال اين پايان ماجرا نبود و به جاي آنکه تعداد گزينه هاي مورد نظر هر روز محدودتر شود، در جلسه  کميته تيم هاي ملي به اين فهرست نام نفراتي چون غلامحسين پيرواني، حميد درخشان و محمد خاکپور نيز افزوده شد.
به نظر مي رسد از جمع اعضاي کميته تيم هاي ملي علي کفاشيان ، مهدي تاج ، مهدي محمد نبي ، فريدون معيني و مرتضي محصص نقش تاثيرگذارتري در انتخاب سرمربي آينده تيم اميد داشته باشند که بايد به آنها نام بهرام افشارزاده به عنوان دبيرکل کميته ملي المپيک را نيز اضافه کرد.
دراين ميان آنچه از اتفاقات چند روز اخير و اضافه شدن نام هاي جديد به گزينه هاي قبلي برمي آيد اين است که اعضاي کميته تيم هاي ملي براي انتخاب سرمربي تيم اميد داراي  اتفاق نظر نيستند و اختلافاتي در کار است که اجازه نمي دهد ماجراي انتخاب سرمربي تيم فوتبال اميد به خوبي پيش برود.
اضافه شدن گزينه هاي جديد به فهرست نامزدهاي هدايت تيم فوتبال اميد نشان مي دهد که هر يک از اعضاي کميته تيم هاي ملي بر روي يکي از گزينه ها نظر موافق و مثبت دارند و برخي نيز گزينه هاي جديدي را معرفي مي کنند که طبعا مورد تاييد و موافقت سايرين نيست.
در اين بين  يکي از اعضاي کميته تيم هاي ملي  عنوان کرده سرمربي تيم فوتبال اميد بايد رابطه نزديکي از نظر فکري و کاري با علي دايي داشته باشد تا امور تيم اميد بهتر پيش برود. ضمن اينکه برخي نيز قصد دارند مربياني را به فدراسيون فوتبال تحميل کنند که اين اتفاق با مخالفت اعضاي کميته تيم هاي ملي مواجه شده است.
ضمن اينکه برخي اعضا نيز گزينه هاي ديگري را مطرح کرده اند که محمد خاکپور و حميد درخشان از جمله آنها بودند. معرفي اين گزينه ها هر چند واکنش برخي اعضاي ديگر را به همراه داشت اما در نهايت مقرر شد برنامه هاي آنها نيز گرفته شود. در اين ميان يکي از تصميم گيرندگان در مورد تيم اميد نيز بر حضور حميد استيلي يا بيژن ذوالفقارنسب در راس اين تيم تاکيد داشته است که ظاهرا به مخالفت هايي روبرو شده است.
براساس آخرين اطلاعات کسب شده  از فدراسيون فوتبال تاکنون شانس مربياني چون غلامحسين پيرواني ، منصور ابراهيم زاده و پرويز مظلومي براي نشستن روي نيمکت تيم ملي بيشتر از ديگران است اما با وجود اختلاف نظرهايي که در بين اعضا وجود دارد نمي تواند نسبت به انتخاب اين افراد خوشبين بود.


 فاطمه کرم زاده نايب رييس فدراسيون بسکتبال:
 تيم بسکتبال دختران جوان ايران به کويت مي رود  

 فاطمه کرم زاده نايب رييس فدراسيون بسکتبال از سفر تيم بسکتبال دختران جوان ايران به کويت خبر داد و گفت: براساس دعوت يک تيم باشگاهي زنان کويت، دختران بسکتباليست ايران براي برگزاري يک ديدار دوستانه با اين تيم باشگاهي به اين کشور اعزام مي شوند.   
وي در گفت و گو با ايرنا، افزود: در دعوتنامه اي که چند هفته قبل به فدراسيون ارسال شد از تيم ملي بانوان براي انجام يک بازي دوستانه دعوت بعمل آمده بود اما باتوجه به اينکه در حال حاضر بازيکنان تيم ملي درگير رقابت هاي ليگ برتر و دسته يک هستند، تصميم گرفتيم تيم جوانان را به اين رقابتها اعزام کنيم.
وي اضافه کرد: قرار بود تيم جوانان هفته گذشته به کويت اعزام شود که به علت همزماني با تعطيلات سال جديد ميلادي اين سفر انجام نشد و براساس برنامه ريزي جديد، اين تيم، بهمن ماه به کويت اعزام خواهد شد.
کرم زاده در ادامه به احتمال حضور تيم ملي بسکتبال زنان در مسابقات گوانگجو چين اشاره کرد و گفت: اين امکان وجود دارد که مسوولان فدراسيون با حضور تيم ملي زنان در اين مسابقات موافقت کنند.
وي درپاسخ به اين سوال که آيا در صورت اعزام تيم به گوانگجو، تيم فرصت لازم براي رسيدن به آمادگي لازم را خواهد داشت افزود:  تيم ملي زنان پس از بازگشت از مسابقات غرب آسيا در سوريه (فروردين ماه سالجاري) ، تقريبا هر ماه يک اردوي آمادگي داشته و با توجه به اينکه تمام بازيکنان تيم ملي در تيم هاي باشگاهي نيز فعال هستند، از آمادگي نسبتا خوبي برخوردارند.
وي ادامه داد: تيم بسکتبال زنان سال گذشته نخستين سفر برون مرزي را انجام داد و هنوز تجربه کافي در مسابقات خارجي و بين المللي ندارد ، اگر قرار شود تيم بسکتبال زنان ايران در مسابقات گوانگجو شرکت کند بطور قطع مسوولان تيم بررسي هاي لازم را انجام خواهند داد.
وي ابراز اميدواري کرد تا اين امکان براي حضور تيم بسکتبال زنان ايران فراهم شود زيرا اين مساله در افزايش توان تيم ملي موثر خواهد بود.
وي خاطرنشان کرد: بسکتبال زنان در سطح آسيا رشد بسيار زيادي داشته و هم اکنون تيم هاي چين، ژاپن، کره جنوبي و مالزي بسيار قدرتمند بوده و حتي جزو تيم هاي مطرح در سطح جهان هستند. 


  مصطفي کارخانه سرمربي تيم واليبال جوانان:
 به همه جوانان شايسته فرصت داديم 

مصطفي کارخانه سرمربي تيم واليبال جوانان ايران همزمان با پايان اردوي انتخابي اين تيم گفت: با دعوت از همه  بازيکنان شايسته تلاش کرديم تا نام کسي از قلم نيفتد و از آنجايي که زمان زيادي براي برپايي اردوي ديگري قبل از پايان سال نداشتيم از تمام بهترين ها دعوت کرديم.
وي افزود: 12 بازيکن تيم جوانان ايران در مسابقات آسيايي تهران به اضافه تعدادي از بازيکنان مستعد حاضر در مسابقات جوانان باشگاه هاي ايران و همين طور نفراتي از تيم نوجوانان و بازيکناني که در اردوهاي گذشته به عنوان نفرات سيزدهم و چهاردهم حذف شده بودند را به اردو دعوت کرديم تا به همه  بازيکنان موردنظر فرصت داده باشيم تا خود را به واليبال ايران بيشتر معرفي کنند.
وي اضافه کرد:  قرار است روز دوم فروردين ماه به جده سفر کرده و اردوي آماده سازي خود را در آنجا برپا کنيم. از آنجايي که تا پايان سال زمان خوبي را در اختيار نداشتيم سعي کرديم همه  آماده ها و شايسته ها را دعوت کنيم ،البته شايد حضور 34 بازيکن زياد به نظر بيايد اما، چون هدف ما بيشتر کار بر روي مسايل ذهني و روحي و رواني در کنار تمرينات فني بود ترجيح داديم که همه  نفرات موردنظر را دعوت کنيم.
سرمربي تيم واليبال جوانان ايران از فاکتورهاي اساسي در دعوت ازنفرات حاضر در نخستين اردوي انتخابي ياد کرد و يادآور شد: ما به دنبال انتخاب 16 بازيکن آماده و شايسته هستيم. در اين راه قصد داريم 12 بازيکن حاضر در مسابقات جوانان آسيا را که قول سفر به عربستان را به آنها داده ايم در نظر داشته باشيم و بعد از آنجايي که نمي توانيم همه نفرات را به اردوي جده ببريم بهترين ها را انتخاب و آنها را معرفي کنيم.
کارخانه با تاييد خبر نامزدي مومني مقدم و تابعي به عنوان مربيان جديد تيم واليبال جوانان ايران خاطرنشان کرد: سياست فدراسيون واليبال در مجموع توجه به مربيان جوان و آينده دار است تا آنها از طريق قرار گرفتن در کنار تيم هاي ملي کسب تجربه کنند از اين رو در نظر داريم پس از بررسي همه  اسامي مربيان موردنظر در فرصت موجود تا پايان سال مربيان جديد را انتخاب و معرفي کنيم.


  ورزش و جوانان 

    ميران سرمربي تيم ملي جودو جوانان

طي حکمي از سوي رئيس فدراسيون جودو محمود ميران به عنوان سرمربي تيم ملي جوانان منصوب شد.
گفتني است که ، کاپيتان اسبق تيم ملي که اکنون به عنوان سرپرست تيم ملي بزرگسالان مشغول به کار است سرمربيگري تيم جوانان را نيز برعهده گرفت.
تيم ملي جوانان در مسابقات جهاني تايلند نتوانست به نتايج قابل توجهي دست يابد و همين مسئله موجب شد تا تغييراتي در کادر فني آن ايجاد شود.
  
 چهار کشتي گير از حضور در انتخابي تيم ملي کشتي فرنگي جوانان معاف شدند
  بنا به نظر و خواست فرهاد اسماعيل نژاد سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي جوانان، چهار کشتي گير از حضور در رقابتهاي انتخابي تيم ملي معاف شدند.   
فرهاد اسماعيل نژاد روز دوشنبه با تاييد خبر فوق به  ايرنا تاکيد کرد: بابک قرباني در وزن 84 کيلوگرم،سعيد عبدولي در وزن 66 کيلوگرم،ابوذر نورزاده در وزن 60 کيلوگرم و بشير باباجانزاده در وزن 120 کيلوگرم از حضور در رقابتهاي انتخابي تيم ملي کشتي فرنگي جوانان ايران که طي روزهاي 3 الي 4 بهمن ماه در آبادان برگزار مي شود، معاف شدند.
وي گفت: اين 4 کشتي گير سال گذشته در رقابتهاي جهاني و آسيايي صاحب عنوان شده اند به همين دليل حضور آنها را در رقابتهاي انتخابي منتفي است.
سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي جوانان ايران درخاتمه افزود: اين 4 کشتي گير به انضمام نفرات برتر رقابتهاي انتخابي تيم ملي کشتي فرنگي جوانان اواسط فرودين ماه به مسابقات جام بين المللي سيراکوف بلغارستان اعزام مي شوند.
  
معيني و محصص مامور انتخاب سرمربي تيم
 زير 21 سال

فريدون معيني  رييس کميته جوانان و مرتضي محصص رييس کميته آموزش فدراسيون فوتبال مامور انتخاب سرمربي تيم فوتبال زير 21 سال ايران شدند.    به گزارش ايرنا، نشست کميته تيم هاي ملي فوتبال  با حضور  علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال در محل اين فدراسيون برگزار شد.
دراين جلسه گزينه هاي متعدد مطرح و از سوي کميته تيم هاي ملي و کميته ملي المپيک مورد نقد و بررسي قرار گرفت.
در اين نشست هدف فدراسيون فوتبال دستيابي تيم اميد به مقام قهرماني بازيهاي آسيايي 2010 گوانگجو و کسب جواز حضور در بازيهاي المپيک 2012 لندن اعلام شد که در نهايت مقرر گرديد معيني و محصص به نمايندگي از سوي کميته تيم هاي ملي، برنامه دقيق مربيان تعيين شده را مطالعه کرده و جمع بندي نهايي خود را درجلسه آتي اين کميته که با حضور دبيرکل ملي المپيک برگزار خواهد شد، اعلام کنند.
جلسه آينده کميته تيم هاي ملي فوتبال ايران روز دوشنبه 16 دي ماه براي انتخاب سرمربي تيم اميد ايران برگزار خواهد شد.
  
قرارداد مربي مجارستاني تيم  ملي وزنه برداري جوانان تمديد مي شود

قرارداد جورج زالاي مربي مجارستاني تيم  ملي وزنه برداري ايران تمديد مي شود.
بهرام افشارزاده در اين خصوص گفت: با توجه به اين که مدير تيم هاي ملي از عملکرد جورج زالاي در مسابقات قهرماني نوجوانان و جوانان آسيا در کره جنوبي ابراز رضايت کرده است قرارداد وي را تمديد خواهيم کرد.
  
ژيمناستيک کاران جوان بخوانند
پاداش براي موفقيت در مسابقات آسيايي  گوانگجو
يکي از ويژگي هاي تيم ملي ژيمناستيک ايران اين است که ، اکثر نفرات آنرا ورزشکاران جوان وکم سن سال تشکيل ميدهند ، ازاينرو مي توان با توجه بيشتر به آينده اين تيم اميدوار بود .
در اين راستا رييس فدراسيون ژيمناستيک با بيان اينکه مسابقات آسيايي 2010 گوانگجو براي ما بسيار حساس و مهم است، گفت:اگر ورزشکاري موفق به کسب مدال در اين مسابقات شود معادل پاداش سازمان تربيت بدني،از فدراسيون نيز پاداش خواهد گرفت.   
وي  با اشاره به در پيش بودن مسابقات جهاني ژيمناستيک در انگلستان، خاطرنشان کرد: فدراسيون براي کساني که در اين رقابت ها مدالي کسب کنند، معادل رقابت هاي آسيايي سوريه پاداش در نظر مي گيرد.
وي با بيان اينکه فدراسيون در 10 ماهه گذشته به اهداف پيش بيني شده خودش رسيده است، يادآورشد: در اين مدت مربيان با تعصب و توانايي بالا و به خوبي کار کردند و عملکرد آنها راضي کننده بوده است .
  
افشارزاده دبير کميته ملي المپيک:
 سرمربي تيم زير 21 سال بايد با دقت انتخاب شود

بهرام افشارزاده دبير کميته ملي المپيک گفت:  قرار شده تا دوشنبه هفته آينده سرمربي را معرفي کنند. ظاهرا از شماري از مربياني که گزينه مورد نظر بوده اند هنوز برنامه نگرفته اند.
وي در پاسخ به اين سئوال که آيا معرفي سرمربي تيم اميد طولاني نشده است; عنوان کرد: فرايند انتخاب، طولاني شده، اما فدراسيون فوتبال به دليل اينکه کار مشکلي را پيش روي خود مي بينند مي خواهد دقت بيشتري داشته باشد.
افشارزاده با اشاره به اضافه شدن شماري ديگري از مربيان به فهرست نامزدهاي قبلي ادامه داد: تصميم هاي فدراسيون با هماهنگي کميته ملي المپيک است. فدراسيون فوتبال از شمار ديگري از مربيان ليگ خواسته اند تا برنامه هاي خود را ارئه کنند.


  اخبار کوتاه 

   چهارشنبه; استارت ليگ برتر جودو ايران در آزادي
رقابت هاي ليگ دسته برتر جودوي کشور از چهارشنبه با حضور10 تيم آغاز خواهد شد.
اين پيکارها با حضور تيم هاي نيروي زميني ارتش صنايع غذايي مهرام، هيات جودو خوزستان، شهاب کرج، هيات جودو ايلام، نيروي مقاومت پارس جنوبي، پاس خراسان رضوي، آرين سفال يزد، هيات جودو چالوس در سالن بانوان مجموعه ورزشي آزادي آغاز مي شود.
برنامه  پيکارهاي هفته اول دور رفت ليگ برتر 87 جودو:
دور سوم
نيروي زميني ارتش - نيروي مقاومت
صنايع غذايي مهرام - پارس جنوبي
هيات جودو خوزستان - پاس خراسان رضوي
شهاب کرج - آرين سفال يزد
هيات جودو ايلام - هيات جودو چالوس
دور دوم
پارس جنوبي - نيروي مقاومت
نيروي زميني ارتش - پاس خراسان رضوي
صنايع غذايي مهرام - آرين سفال يزد
هيات جودو خوزستان - هيات جودو چالوس
شهاب کرج - هيات جودو ايلام
دور اول
پاس خراسان رضوي - نيروي مقاومت
پارس جنوبي - آرين سفال يزد
نيروي زميني ارتش - هيات جودو چالوس
صنايع غذايي مهرام - هيات جودو ايلام
هيات جودو خوزستان - شهاب کرج
  
 پايان اردوي واليبال جوانان و حذف 16 بازيکن

نخستين مرحله اردوي تدارکاتي تيم واليبال جوانان  با حذف 16 بازيکن از جمع اردونشينان به پايان رسيد.
گفتني است که ، تيم واليبال جوانان که مسابقات جهاني 2009 هند را پيش رو دارد، با حضور 36 بازيکن نخستين اردوي آماده سازي خود را تشکيل داد. اين اردو  با انتخاب 8 نفر برتر به پايان رسيد.
بازيکنان منتخب مصطفي کارخانه همراه با 12 واليباليستي که در مسابقات قهرماني آسيا (تهران) مجوز پيکارهاي جهاني را به دست آوردند، اردونشينان اردوهاي آتي تيم واليبال جوانان خواهند بود.
 حسين حسيني سرپرست تيم واليبال جوانان گفت: يک بازيکن سيرجاني بنا به درخواست شخصي طي مدت سه روز همراه با 35 بازيکن دعوت شده در تمرينات تيم جوانان شرکت داشت. وي با اشاره به غربال صورت گرفته در بين اردونشينان تصريح کرد: پس از برگزاري بازي تمريني ميان اردونشينان با نظر کارخانه و ديگر مربيان 16 نفر از بازيکنان حذف شده و علاوه بر 12 بازيکن شرکت کننده در رقابت هاي تهران،8 نفر ديگر براي حضور در اردوهاي آتي انتخاب شدندسرپرست تيم واليبال جوانان با بيان اينکه دومين اردوي اين تيم دوم فروردين ماه در جده عربستان برگزار مي شود، خاطرنشان کرد: البته درنظر داريم پيش از سفر به عربستان و در روزهاي پاياني سال جاري، اردويي 5 روزه درتهران برگزار کنيم.
برپايي اين اردو منوط به موافقت فدراسيون و تداخل نداشتن زمان در نظر گرفته شده با برنامه هاي آماده سازي تيم هاي ملي و نوجوانان است. قديرآهنگ، حامد صديق، آرمين احمدي، هومن شکري، مهران زندي، سالار ممتازيان، احسان اماني، سعيد اميري، سجاد ملکي، رامين بيگدلي، محمدرضا اسمي منش، سينا عابدي، سهيل احمدي، مرتضي صالحي، بهزاد حيدرشاهي و مجيد علي آبادي نفراتي هستند که از اردوي تيم واليبال جوانان حذف شدند. مجتبي شبان، فرهاد سال افزون، فرهاد قائمي، ادريس دانشفر، گل محمد سخاوي، محمد طاهر وادي، حامد باقرپور، محمدرضا حسيني پويا، ابراهيم چابکيان، مجتبي غياثي، عليرضا جديدي و آرش کمالوند (12 بازيکن شرکت کننده در مسابقات قهرماني آسيا - تهران) به همراه ساسان دژآرا، مجتبي ميرزاجان پور، پوريا فياضي، حامد تاوردي زاده، شهروز همايون فر، معين رحيمي، سامان فائزي و سعيد شيرودي قرباني در اردوي آتي تيم جوانان حضور خواهند داشت.
حسيني ضمن اشاره به اين مطلب تاکيد کرد: البته يک پاسور نيز به بازيکنان دعوت شده به دور دوم تمرينات تيم واليبال جوانان اضافه خواهد شد.
  
 اردوي آمادگي تيم ملي شيرجه به منظور آمادگي براي مسابقات قهرماني جوانان آسيا
نخستين اردوي آمادگي تيم ملي شيرجه به منظور آمادگي براي مسابقات قهرماني جوانان آسيا(سنگاپور) و رده هاي سني و عموم آسيا (ژاپن) به مدت 3 روز در مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار خواهد شد.
گفتني است که ،اردوي متمرکز تيم ملي با هدف برگزاري آزمون هاي مهارتي ، تکنيکي و تست هاي آمادگي و فني از روز 14 لغايت 16 ديماه جاري زير نظرجو کوم سان سرمربي تيم ملي، اميد حديقي (مربي بزرگسالان ) و مهرداد هجير( مربي جوانان) برگزار خواهد شد.
قرار است برترين شيرجه روهاي اين اردو به مرحله دوم تمرينات آماده سازي تيم ملي شيرجه دعوت شوند تا با برگزاري اردوي مقطعي در روند برنامه هاي آماده سازي قرار گيرند. اسامي 22 شيرجه روي دعوت شده به اردوي تيم ملي و برخي از مربيان استان ها به شرح زير است:
قائم ميرابيان، سعيد طاق بستاني ، شهباز شهنازي ، مجيد نظافتي ، مهدي آقارضايي ، مهدي سلطان زاده ، حميد کريمي (تهران) يزدان عاروان ، سجاد جودکي ، اميرحسين مدبري ، عليرضا ميلادي (مرکزي) ، مجتبي ولي پور ، پيمان زنجاني ، فرهاد افسري ، علي شکول ، مهرداد مرادي ، ياشار سلطاني ، حسام صمدي ، ياسين باقري (آذربايجان شرقي)، امير خليلي ، مهديار داودي (قزوين) و شهنام نظرپور (کرمانشاه)
تيم ملي شيرجه خود را براي شرکت در مسابقات قهرماني جوانان آسيا (تيرماه - 1388 سنگاپور) و ششمين دوره مسابقات قهرماني رده هاي سني و عموم آسيا (مردادماه - 1388 توکيو ژاپن) آماده مي کند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
بچه هاي مدرسه
کارتو نيست
زنگ ورزش
كانون
گزارش