جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4468- تاریخ : 1399/04/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

سرمربي تيم فوتبال نوجوانان:
مي‌توانيم به جام جهاني برويم


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 سرمربي تيم فوتبال نوجوانان:
 مي‌توانيم به جام جهاني برويم 

سرمربي تيم فوتبال نوجوانان ايران گفت: گروه ما سخت است اما با تلاش و تدارکات لازم مي توانيم به جام جهاني صعود کنيم.
«حسين عبدي» در گفت و گو با ايرنا درباره قرعه‌کشي مسابقات انتخابي جام جهاني و همگروهي تيم کشورمان با قطر، کره‌شمالي و بحرين عنوان کرد: به نظرم در سخت‌ترين گروه ممکن قرار داريم، کره‌شمالي يک سر و گردن از همه تيم‌هاي آسيايي بهتر است و حدود 2 سالي است که تيمشان با هم تمرين و بازي مي‌کنند. قطر هم سرمايه‌گذاري خوبي در تيم‌هاي پايه انجام داده و بحرين هم ميزبان است و از امتياز خاص خودش استفاده مي‌کند با اين وجود با تلاش و تدارکات لازم مي‌توانيم به جام جهاني صعود کنيم.
وي اظهار داشت: براي کسب آمادگي بايد در تورنمنت‌هاي مختلف شرکت کنيم و اردوهاي منسجم و بلندمدت داشته باشيم. همه تيم‌هاي آسيايي اردوها و تمرينات خود را آغاز کردند اما ما از شهريور جز 2 اردوي کوچک کاري نکرديم. حتي اردوي 5 روزه هم به درد ما نمي‌خورد و بايد اردوهاي بلندمدت و منسجم داشته باشيم.
عبدي ادامه داد: از نظر بازيکن و مسائل تاکتيکي دغدغه‌اي نداريم و فقط مشکل بودجه و امکانات را داريم. اگر مي‌خواهيم به جام جهاني صعود کنيم بايد امکاناتش را هم فراهم کنيم. باور کنيد حضور در يک تورنمنت چهار جانبه در اين رده سني به اندازه 100 جلسه تمرين ارزش دارد.
سرمربي تيم نوجوانان کشورمان در پاسخ به اين سوال که از تيمي که در مرحله اول انتخابي در همدان به ميدان رفت چند درصد مي‌توانند در مرحله نهايي انتخابي جام جهاني حضور داشته باشند گفت: همه آن بازيکنان مي‌توانند براي تيم نوجوانان بازي کنند، فقط چند بازيکن در اين مدت با مشکلاتي مانند تصادف و پارگي رباط مواجه شدند که آن هم در زمان حضور در باشگاه رخ داده است.
وي در در خصوص کادر فني تيم نوجوانان، اظهار داشت: اعتقاد دارم همين کادر فعلي نفرات قدرتمندي هستند که مي‌توانند کمک کنند، اما ممکن است يکي يا 2 نفر به کادر درمان اضافه شوند.
عبدي در بخش ديگري در خصوص اينکه چند ماهي در کشور اسپانيا به خاطر قرنطينه کرونا حضور داشت، گفت: در اسپانيا هم مانند باقي کشورهاي جهان محدوديت‌هاي کرونايي وجود داشت. همان ابتدا چهار فاز براي قرنطينه در نظر گرفته شد که هر 2 هفته يکبار تمديد شد الان هم وارد فاز چهارم مي‌شوند.
وي ادامه داد: واقعا شرايط سنگيني از نظر قرنطينه وجود داشت. در يک ماه اول هيچکس جز پليس اجازه نداشت در خيابان باشد. آنهايي هم که خريد سوپر مارکتي داشتند بايد فاصله اجتماعي را رعايت مي کردند. شرايط طوري بود که يک سوپر مارکت فقط اجازه داشت تنها به يک سوم ظرفيت مشتري‌هايش سرويس‌دهي کند. اما هر چه بود همه مردم شرايط سخت را تحمل کردند تا وضعيت بهتر شد.
سرمربي تيم فوتبال نوجوانان ايران درباره آغاز مسابقات فوتبال در کشورهاي مختلف اروپايي و مقايسه اين مساله با کشور خودمان عنوان کرد: بايد نگاه کنيم که چطور با اين مساله برخورد شده. اگر بتوانيم پروتکل‌ها و مسائل بهداشتي را رعايت و کنترل کنيم، امکان برگزاري مسابقات وجود دارد. در اروپا وضعيت کرونا از ايران بدتر بود اما با رعايت مسائل بهداشتي از اين دوران گذر کردند.
عبدي يادآور شد: هر کشور شرايط خاص خودش را دارد. بسياري از کشورها ليگ را برگزار کردند و برخي نيمه تمام گذاشتند و تعدادي از کشورها نيز قهرمان را مشخص کردند. در ايران پرسپوليس شانس بالايي براي قهرماني دارد و اگر بنا باشد ليگ برگزار نشود بايد پرسپوليس به عنوان قهرمان معرفي شود.
وي اظهار داشت: ديدارها را مي‌توانبدون تماشاگر برگزار کرد و بازيکنان و تمام عوامل در يک مسابقه قبل از هر بازي تست کرونا دهند. هزينه برگزاري مسابقات در اين شرايط بالا است اما بايد پروتکل‌ها رعايت شود. متاسفانه در خيابان‌ها و اماکن عمومي تهران مردم فاصله اجتماعي را رعايت نمي‌کنند و ماسک نمي زند و رستوران‌ها و اماکن عمومي باز است، پس مي‌شود فوتبال را هم برگزار کرد.


 ميز خبر 

طلوع‌کيان:
اولويتم سرمربيگري تيم نوجوانان ايران است
مربي تيم‌هاي واليبال نوجوانان و جوانان ايران گفت: از فدراسيون پاکستان پيشنهاد داشتم، اما با آنها به توافق نرسيدم.
عليرضا طلوع‌کيان در گفت‌وگو با ميزان، در مورد اينکه گفته مي‌شود وي يکي از گزينه‌هاي هدايت تيم واليبال نوجوانان ايران است، اظهار داشت: من چندين سال در رده‌هاي پايه ملي و بزرگسالان باشگاهي کار کردم و حاصل آن کسب چندين مدال آسيايي و جهاني است. هنوز هيچ پيشنهاد جدي از سوي فدراسيون به من داده نشده، اما اگر اين اتفاق رخ دهد قطعاً با کمال ميل مي‌پذيرم.
وي افزود: من کارم را پله پله شروع کردم؛ ابتدا آناليزور تيم باشگاهي بودم؛ پس از قهرماني در ايران و آسيا، آناليزور تيم ملي شدم. سپس بعد از چندين سال کمک مربي شدم و در باشگاه فعاليت کردم تا به عنوان مربي تيم ملي انتخاب شدم. حالا نيز علاقمندم اين روند ادامه داشته باشد و کار سرمربيگري را در کشور خودم و با تيم‌هاي پايه ملي شروع کنم.
طلوع‌کيان در مورد پيشنهاد پاکستاني‌ها به وي، تصريح کرد: مسئولان اين کشور صحبت‌هايي با من کرده‌اند، اما توافق نهايي با آنها صورت نگرفت. واقعيت اين است که اولويتم کار در تيم‌هاي ملي کشورم است و دلم مي‌خواهد در کشور خودم کار کنم و تجربياتم را به استعداد‌هاي ناب ايراني منتقل کنم.
مربي تيم‌هاي ملي پايه واليبال، خاطرنشان کرد: بيش از 15 سال تجربه دارم که مي‌توانم آنها را به راحتي منتقل کنم. در توان خودم مي‌بينم که بتوانم هدايت تيم نوجوانان را بر عهده بگيرم. با احترام به همه دوستاني که با آنها کار کرده‌ام معتقدم که کارم را بلدم و حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارم.
طلوع‌کيان افزود: اگر فدراسيون به من اعتماد کند مي‌توانم ثابت کنم که چه جايگاهي دارم و قطعا اقبال عمومي هم مثبت خواهد بود. من پله‌پله رشد کرده‌ام و فکر مي‌کنم حالا توانايي نشستن روي نيمکت تيم نوجوانان را دارم. اگر مديران فدراسيون به من پيشنهاد دهند بدون لحظه‌اي درنگ آن را مي‌پذيرم و قول مي‌دهم که مسئولان از انتخاب خود پشيمان نخواهند شد.


 ورزش جوان و نوجوان 

استيلي:
پيشنهاد هدايت تيم جوانان را رد کردم
سرمربي اسبق تيم فوتبال اميد گفت: پيشنهاد هدايت تيم جوانان را به من دادند، اما به خاطر مشغله‌اي که داشتم اين کار را نپذيرفتم.
حميد استيلي، سرمربي اسبق تيم فوتبال اميد در حاشيه مراسم روز جهاني المپيک صحبت‌هايي انجام داد که گزيده آن را در زير مي‌خوانيد:
*به من لطف داشتند و پيشنهاد هدايت تيم فوتبال جوانان را به من دادند، اما به خاطر مشغله‌اي که داشتم و اينکه زمان نبود و شناختي از اين تيم نداشتم، از آنها تشکر کردم و اين کار را نپذيرفتم.
*ليگ از اين هفته شروع مي‌شود و اميدوارم همه بازيکنان در سلامت کامل باشند.
*اميدوارم مانند تمام ليگ‌هاي دنيا بازي‌هاي خوبي انجام شود، چون واقعا يکي از دلخوشي‌هاي مردم فوتبال است.
*الان بايد از اسکوچيچ و تيم ملي حمايت کنيم، چون چهار بازي حساس پيش‌رو داريم.
*اسکوچيچ بهترين گزينه‌اي بود که مي‌توانست در اين چهار بازي به ما کمک کند. ضمن اينکه گزينه‌هاي داخلي خوبي هم داشتيم.
*احتمال قهرماني پرسپوليس زياد است، اما نمي‌شود چيزي را پيش‌بيني کرد.

يک اروميه‌اي، جوان‌ترين لژيونر واليبال ايران
با قطعي شدن پيوستن برديا سعادت، پشت خط زن اورميه‌اي تيم ملي نوجوانان و جوانان به نايب قهرمان صربستان، وي جوان‌ترين لژيونر تاريخ واليبال ايران شد.
برديا سعادت واليباليست اورميه‌اي فصل آينده در تيم نيش صربستان بازي که فصل گذشته نايب قهرمان ليگ صربستان شد پيوسته و در رقابت هاي کاپ اروپا حضور خواهد داشت و با پيوستن به ليگ صربستان با 17 سال سن به جوان‌ترين لژيونر واليبال ايران و قاره آسيا تبديل شد.سعادت با وجود داشتن 3 پيشنهاد از سري آ ايتاليا و پلاس ليگاي لهستان، به ليگ صربستان پيوست.
سعيد معروف، ميلاد عبادي‌پور، مرتضي شريفي، امير محمد صبري، فرزين جعفري، ميلاد شرقي و سينا بداقي پيش از اين از واليبال اورميه‌ به ليگ‌هاي اروپايي پيوسته بودند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
هنري
ورزشي
آگهي