جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4466- تاریخ : 1398/12/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)


روزهاي پاياني فيلمبرداري «سلمان فارسي» در قشم


«کرونا»؛ سوژه فيلم سينمايي مي‌شود


هنرمندان "صبح جمعه با شما" براي عيد برنامه دارند


«زعفراني»؛ آماده پخش


خبر هنري


ايستگاه سينما


 روزهاي پاياني فيلمبرداري «سلمان فارسي» در قشم 

فيلمبرداري مجموعه تلويزيوني «سلمان فارسي» به کارگرداني داوود ميرباقري که در مرکز سيمافيلم تهيه مي‌شود، به روزهاي پاياني در جزيره قشم رسيد.
به گزارش مهر به نقل از روابط عمومي سيمافيلم، داوود ميرباقري کارگردان سريال «سلمان فارسي» مشغول فيلمبرداري فصل بيزانس مجموعه «سلمان فارسي» است. در اين فصل اعراب و سپاهيان روم رودر روي يکديگر قرار مي‌گيرند.
اين فصل يکي از فصل‌هايي است که پيچيدگي‌هاي خاصي دارد و به واسطه رويارويي اعراب با سپاهيان روم علاوه بر بازيگران ايراني از بازيگران خارجي نيز استفاده مي‌شود.
داستان سريال «سلمان فارسي» از تولد تا ماجراي فتح ايران است. پيش بيني شده اين سريال در 40 قسمت ساخته شود البته شايد به واسطه پيچيدگي‌هاي داستاني، قسمت‌هاي سريال افزايش پيدا کند.
سريال «سلمان فارسي» جزو کارهاي الف ويژه مرکز سيما فيلم است که فيلمبرداري آن 5 سال طول خواهد کشيد و در داخل و خارج از کشور فيلمبرداري مي‌شود.
فرهاد اصلاني نقش تاجري را در مجموعه «سلمان فارسي» بازي مي‌کند. همچنين علي دهکردي و محمدرضا هدايتي نيز در اين سريال به ايفاي نقش مي‌پردازند.
پزشک در پشت صحنه سريال و ضدعفوني کردن لوکيشن حضور مستمر دارد.
طي روزهاي گذشته يکي از سايت‌هاي خبري با انتشار فيلمي مدعي شد که عوامل توليد سريال سلمان فارسي بدون رعايت نکات بهداشتي مشغول فيلمبرداري هستند؛ اين در حالي است که فيلم مذکور مربوط به زمان پيش از شيوع ويروس کرونا است و از زمان شيوع اين بيماري تمامي عوامل پروژه هر روز توسط پزشکان حاضر در لوکيشن مورد معاينه قرار گرفته و تمامي وسايل نيز به صورت مستمر ضدعفوني مي‌شود.


 «کرونا»؛ سوژه فيلم سينمايي مي‌شود 

يک تهيه کننده سينما از آغاز نگارش فيلمنامه «کرونا» با محوريت جامعه پزشکان و پرستاران خبر داد.
به گزارش ايرنا، سيدابراهيم عامريان، تهيه کننده فيلم‌هاي سينمايي انفرادي و ديناميت تهيه فيلمي با مضمون کرونا را برعهده گرفت.
فيلمنامه کرونا در ژانر اجتماعي در حال نگارش است و به زودي با انتخاب کارگردان، براي درخواست پروانه ساخت ارائه
مي‌شود.
عامريان درباره اين فيلم سينمايي گفته که فيلم کرونا تقديمي‌اي است به جامعه پزشکان و پرستاران و پرسنل درماني که امروز در خط اول جبهه سلامتي هموطنانمان در حال جنگيدن با ويروس کرونا هستند.
اين تهيه کننده سينما گفت: اين فيلم سينمايي فقط در جهت به تصوير کشيدن لحظاتي از تلاش‌هاي عزيزان کادر و پرسنل درماني براي مبارزه با ويروس کرونا است.
فيلم سينمايي کرونا، ارديبهشت 1399 وارد مراحل پيش توليد مي‌شود.


 هنرمندان "صبح جمعه با شما" براي عيد برنامه دارند 

ويژه برنامه "صبح عيد با شما" کاري از هنرمندان صبح جمعه باشما قرار است از28 اسفند تا 15 فروردين به طور زنده برنامه داشته باشند.
به گزارش ايسنا به نقل از شبکه راديويي ايران، ساجد قدوسيان تهيه کننده اين برنامه با اعلام اين خبر گفت: هنرمندان "صبح جمعه با شما" از 28 اسفند تا 15 فروردين، ويژه برنامه « صبح عيد با شما »را به طور زنده از ساعت 9:30 صبح تا 12 ظهر از راديو ايران اجرا مي کنند.
وي ادامه داد: موضوع «کرونا» هم در شکل گيري و پرداخت ويژه برنامه هاي امسال صبح عيد با شما بي تاثير نبوده و بخش
عمده اي از نمايش هاي ما را بر گرفته است که به آن مي پردازيم.
قدوسيان با اشاره به راه اندازي راديوي فصلي نوروز نيز گفت: «هر روز گلچيني از برنامه «صبح عيد با شما »از اين شبکه راديويي پخش مي شود تا مخاطباني که نتوانسته اند شنونده آن برنامه از راديو ايران باشند، از امواج اين شبکه برنامه را پيگيري کنند.
تهيه کننده «صبح جمعه با شما» با اشاره به بخش هايي که براي راديو نوروز تدارک ديده شده است، توضيح داد:سعي کرده ايم از بخش‌هايي استفاده کنيم که کمتر به جنبه هاي انتقادي مي پردازد و بيشتر جنبه تفريحي و سرگرمي دارد. نمايش‌هاي کمدي، لطيفه، طنز، آهنگ هاي کمدي و جذاب از اين دست است که سعي داريم فضاي مفرح و فاني را به وجود بياوريم.


 «زعفراني»؛ آماده پخش  

فيلم تلويزيوني «زعفراني» به کارگرداني رضا غفاري آماده پخش شد.
به گزارش مهر به نقل از روابط عمومي پروژه، تله فيلم «زعفراني» به تهيه کنندگي مرتضي رحيمي و کارگرداني رضا غفاري با پايان مراحل توليد آماده پخش شد.
مرتضي رحيمي تهيه کننده فيلم با اعلام اين خبر گفت: قصه اين فيلم به نويسندگي مهدي سجادپور، درباره مردي ميانسال به نام بهرام است که بعد از فوت پدرش، يک مغازه زعفران فروشي به او ارث رسيده است. بهرام هم برخلاف پدرش نتوانسته مسير درست کاسبي را طي کند و به زودي با اتفاقاتي مواجه مي‌شود.
علي اوسيوند، مرتضي رحيمي، فريده دريامج، حسين توشه، زهره مرادي، کبري گودرزي، محمدحسن معيني، ساغر صمدي، مهدي سجادپور، کامران دهقان، مسعود قرايي، شهره جوانبخت، حميدرضا تربتيان و چند بازيگر محلي در اين تله فيلم بازي داشته اند.


 خبر هنري 

براي جلوگيري از گسترش کرونا؛
ديزني توليد فيلم‌هايش را متوقف کرد
توليد فيلم‌هاي «آخرين دوئل»، «پري دريايي کوچک» و دنباله «عزيزم، من بچه‌ها را کوچک کردم» متوقف شد.
به گزارش مهر به نقل از درپ، به دليل جلوگيري از گسترش ويروس کرونا کمپاني ديزني توليد تعدادي از پروژه‌هايش را متوقف کرد.در اين فهرست فيلم‌هايي از جمله «آخرين دوئل» به کارگرداني ريدلي اسکات، «پري دريايي کوچک»، «عزيزم، بچه ها را کوچک کردم» از استوديو قرن بيستم جاي دارد.
ديگر توليداتي که متوقف شده‌اند شامل «شانگچي و افسانه 10 حلقه» از کمپاني مارول، بازسازي «تنها در خانه»، «کوچه کابوس» گي‌يرمو دل تورو و نسخه زنده «پيتر پن و وندي» است.
سخنگوي ديزني تاکيد کرد در حالي که تاکنون هيچ نمونه‌اي از ابتلا به ويروس کرونا در ميان تهيه‌کنندگان و دست اندرکاران توليد اين کمپاني گزارش نشده است اما آنها تصميم گرفته‌اند تا توليد برخي از فيلم‌هاي لايو اکشن را براي مدتي کوتاه متوقف کنند.
«آخرين دوئل» قرار بود در ايرلند فيلمبرداري شود.
«پيتر پن و وندي» و دنباله «عزيزم، من بچه‌ها را کوچک کردم» در مرحله پيش توليد است و «شانگچي» نيز پس از اينکه دستين دانيل کريتون کارگردان فيلم براي کرونا تست داده و خودش را قرنطينه کرده است، متوقف شد. «پري دريايي کوچک» نيز بايد از هفته آينده فيلمبرداري‌اش را در لندن شروع مي‌کرد.
در «آخرين دوئل» آدام درايور، بن افلک، مت ديمون و جودي کومر بازي مي‌کنند و جديدترين فيلم ريدلي اسکات است و بر مبناي فيلمنامه‌اي از ديمون و افلک ساخته مي شود. اين فيلم قرار است 8 ژانويه 2021 اکران شود.
بازسازي «تنها در خانه» هم به کارگرداني دن مازر بر مبناي فيلمنامه ميکي دي و استريتر سيدل ساخته مي‌شود.
براي اکران «شانگچي» نيز تاريخ 12 فوريه 2021 تعيين شده بود.
«پري دريايي کوچک» را راب مارشال کارگرداني مي‌کند وهالي بيلي در آن در کنار مليسا مک‌کارتي نقش‌آفريني مي‌کند.
«کوچه کابوس» جديدترين فيلم گي‌يرمو دل تورو درامي تاريخي با بازي بردلي کوپر، کيت بلانشت، توني کولت، مري استين‌بوگن، روني مارا، ويلم دفو، ريچارد جنکينز و ران پرلمن است.
دنباله «عزيزم، من بچه‌ها را کوچک کردم» هم به کارگرداني جو جانستون با بازي جاش گد ساخته مي‌شود.«پيتر پن و وندي» نيز به کارگرداني ديويد لاوري ساخته مي‌شود.


 ايستگاه سينما 

پايان فيلمبرداري «گيج‌گاه»
جديدترين تصاوير از فيلم سينمايي «گيج گاه» به کارگرداني عادل تبريزي منتشر شد.
به گزارش مهر به نقل از روابط عمومي فيلم، تصاوير جديدي از فيلم سينمايي «گيج‌گاه» به کارگرداني عادل تبريزي منتشر شد.
حسن رضايي و رضا صفايي‌پور از بازيگران پيشکسوت سينماي ايران و همچنين حامد شيخي و داوود ونداده آخرين بازيگراني بودند که جلوي دوربين کوهيار کلاري رفتند.
حسن رضايي و رضا صفايي پور (طوفان) پس از سال ها دوري از سينما با شمايل نقش هاي دوران سينماي قهرمان دهه 60 و 70 در فيلم «گيج گاه» نخستين سينمايي بلند عادل تبريزي قرار گرفتند.
جمشيد هاشم پور، حامد بهداد، باران کوثري، سروش صحت، فرهاد آييش، بهرنگ علوي، اميرحسين رستمي، نادر سليماني، بيژن بنفشه خواه، سياوش چراغي‌پور، محمد الهي، مريم همتيان، ايمان اسماعيل پور، علي باغفر و بازيگر نوجوان علي راد بازيگران اين فيلم سينمايي هستند.
اين فيلم سينمايي هم‌اکنون در مرحله تدوين با شرايط کاملا ايزوله قرار دارد و فيلمبرداري آن به پايان رسيده است.

به دليل شيوع کرونا؛
جشنواره فيلم ترايبکا 2020 عقب افتاد
جشنواره فيلم ترايبکا با توجه به گسترش ويروس کرونا، در موعد مقرر برگزار نمي‌شود.
به گزارش مهر به نقل از ورايتي، نوزدهمين دوره جشنواره فيلم ترايبکا که قرار بود از 15 آوريل شروع به کار کند، به دليل جلوگيري از شيوع بيماري کرونا، به تعويق افتاد.
جين روزنتال از بنيانگذاران اين جشنواره با اشاره به دلايل تاسيس ترايبکا پس از رويداد 11 سپتامبر و اينکه جامعه نياز به احساس خوب داشت، گفت اين دي‌ان‌اي ماست که وقتي نگران جامعه‌مان هستيم به سمت جلو برويم و اکنون با صدور فرمان جلوگيري از تجمع افراد بيش از 500 نفر، براي ممانعت از گسترش ويروس کرونا تصميم گرفتيم براي امنيت و سلامت مردم و حمايت از دوستان، فيلمسازان، و داستان‌گوياني که قرار بود در جشنواره باشند زمان برگزاري اين دوره را به تعويق بيندازيم.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
هنري
ورزشي
آگهي