جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4463- تاریخ : 1398/09/26 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

حضور 103 کماندار در دومين المپياد استعداديابي تيروکمان
شعباني: اميدوار به کسب مدال تيروکمان در المپيک 2022 هستيم


سرمربي تيم واترپلو جوانان:داوري مسابقه با کويت سوگيري داشت


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 حضور 103 کماندار در دومين المپياد استعداديابي تيروکمان
 شعباني: اميدوار به کسب مدال تيروکمان در المپيک 2022 هستيم 

مربي تيم ملي نونهالان و نوجوانان ريکرو از حضور 103 کماندار در دومين دوره المپياد استعدادهاي برتر در تيروکمان خبر داد و گفت: رکوردهاي ثبت‌شده در دومين دوره المپياد استعدادهاي برتر، وضعيت کمانداران را از نظر مدال‌آوري براي قهرماني جهان 2021 اميدوارتر کرد.
زهرا شعباني در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: دومين دوره المپياد استعدادهاي برتر با حضور 103 کماندار در رده سني نونهالان و نوجوانان در حالي در رشته‌هاي ريکرو و کامپوند برگزار شد که نسبت به دوره نخست اين المپياد که در اصفهان برگزار شد، راضي کننده و رکوردهاي خوبي به ثبت رسيد. در دومين دوره المپياد استعدادهاي برتر که تنها در مرحله مقدماتي برگزار شد، هدفگذاري بر اين بود تا در اين المپياد بين استعدادهاي برتر سال 97 و 98 رقابت برگزار و بهترين‌ها را به تيم ملي دعوت کنيم.
وي در پاسخ به اين پرسش که از اين تعداد چند کماندار به تيم ملي نونهالان و نوجوانان دعوت خواهد شد، گفت: در هر رده سني 6 کماندار در رشته‌هاي ريکرو و کامپوند به تيم ملي دعوت مي‌شود که نفرات دعوت شده طي دو سال از نظر رکوردي مورد ارزيابي و غربالگري قرار مي‌گيرند و در نهايت برترينها به قهرماني جهان نوجوانان در سال 2021 اعزام خواهند
شد.
مربي تيم ملي ريکرو نونهالان و نوجوانان اضافه کرد: يکي از هدف‌گذاري اصلي ما المپيک 2022 است که سعي داريم با سرمايه‌گذاري روي تيم هاي پايه و شناسايي استعدادهاي برتر در ريکرو دختران و پسران بتوانيم در اين المپيک به مدال دست پيدا کنيم. البته با پيشرفتي که کمانداران از نظر رکوردي دارند ما را به آينده اميدوارتر مي‌کند.
شعباني در پايان پيرامون اين پرسش که سرمايه‌گذاري بر روي تيم هاي پايه در حال حاضر چگونه است، تصريح کرد: سرمايه‌گذاري بر روي تيم هاي پايه الان نسبت به گذشته خيلي بهتر شده و اگر اين چرخه به همين شکل تداوم داشته باشد، در چند سال آينده مي توانيم کمانداران خوبي را به تيم ملي بزرگسالان تزريق کنيم که در المپيک‌هاي آينده حرفي براي گفتن داشته باشند.


 سرمربي تيم واترپلو جوانان:داوري مسابقه با کويت سوگيري داشت 

سرمربي تيم واترپلو جوانان گفت: عملکرد تيم ملي در مسابقات قهرماني جهان خوب بود و داوري در رقابت برابر کويت سوگيري داشت.مجيد غلامي در خصوص عملکرد شاگردانش در رقابت‌هاي قهرماني جوانان جهان به تسنيم گفت: عملکرد تيم بد نبود، کويت ميزبان مسابقات را با نتيجه خوبي شکست داديم، با ايتاليا که از شان‌سهاي قهرماني اين دوره است بازي قابل قبولي ارائه داديم و نتيجه 16 بر 4 نتيجه بدي نبود.
وي درباره نتيجه تيم ملي برابر آمريکا اظهار داشت: تيم ملي در مسابقه مقابل آمريکا چون اولين بازي ملي‌پوشان با يک تيم قدرتمند بود کمي دچار استرس مسابقات جهاني شد و زدن چهار گل هم به اين تيم بزرگ در نوع خودش حائز اهميت بود.سرمربي تيم واترپلو جوانان خاطرنشان کرد: تيم ملي با تيم قدرتمند مونته‌نگرو که نايب قهرمان اروپا است بازي دارد و اگر بتوانيم بازي شايسته‌اي ارائه بديم بايد منتظر بازي‌هاي پس از گروهي باشيم که اميدوارم بازي‌هاي بهتري را از شاگردانم شاهد باشيم.
وي درباره قضاوت مسابقه برابر کويت گفت: داوري بازي با ميزبان کويت خيلي سوگيري به سمت ميزبان مسابقات داشت و از آنجايي که اين تيم را شکست داديم اعتراضي نکرديم. ميز خبر 

مربي تيم‌ملي سنگنوردي:
تلاش بچه‌ها ستودني و مدال‌هاي کسب شده در آسيا قابل تحسين بود
مربي تيم ملي سنگنوردي جوانان و نوجوانان گفت: بچه‌ها تلاش زيادي در مسابقات قهرماني آسيا انجام دادند و مدال‌هايي که کسب شد، قابل تحسين بود.
عليرضا بَلاغي در گفت‌وگو با فارس، در مورد سطح رقابت‌هاي سنگنوردي قهرماني جوانان و نوجوانان آسيا اظهار داشت: کشور هند تجربه کمي در برگزاري مسابقات دارد، اما نهايت تلاش خود را براي ميزباني کرده بودند. از لحاظ حجم‌هاي استفاده شده و طراحي مسابقات به ويژه در بخش ليد و برخي از بخش‌هاي بولدر بسيار خوب بود. به طور کلي رقيبان اصلي ما مانند ژاپن،کره و قزاقستان هم حضور داشتند و از لحاظ کيفي مسابقات سطح بسيار بالايي داشت.
وي در مورد عملکرد ملي پوشان ايران گفت: نفراتي که اعزام شده بودند نهايت سعي خود را کردند و کارشان ستودني بود و در برخي موارد پرچم ايران را بالاتر از ژاپن قرار دادند که شايد به نوعي سال‌ها آرزوي سنگنوردان ايران بود که بتوانند اين شرايط را داشته باشند.
مربي تيم ملي سنگنوردي نوجوانان و جوانان عنوان کرد: تلاش بچه‌ها خيلي خوب بود و مدال‌هايي که کسب شد، قابل تحسين بود. حتي نفراتي که نتوانستند مدال بگيرند، زحمت خود را کشيدند و رقابت‌هاي سختي را پشت سر گذاشتند.
بلاغي در پايان گفت: در ترکيب تيم نفراتي را داشتيم که اولين بار بود که در چنين سطحي حضور پيدا مي‌کردند و عملکردشان قابل قبول بود.

روئينگ قهرماني جوانان آسيا
چهار قايقران ايران در مسابقات آسيايي شرکت مي کنند

تيم ملي روئينگ جوانان ايران براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا عازم تايلند شد.
مسابقات روئينگ قهرماني جوانان آسيا 27 آذر تا اول دي ماه در تايلند برگزار مي شود و تيم ملي روئينگ مردان جوانان کشورمان نيز با 4 پاروزن در اين رقابت ها شرکت خواهد کرد.
شهروز صفايي، آريا سليمان پور، عطا زارعي و فواد هوشيار ملي پوشان اعزامي کشورمان در اين رقابت ها هستند که با هدايت محمدعلي قرائت در اين مسابقات شرکت خواهند کرد.
ملي پوشان روئينگ جوانان ايران قرار است در مواد تک نفره، دونفره و چهار نفره مسابقه به آب بزنند و مسابقه بدهند.


 ورزش جوان و نوجوان 

جاي خالي ايران در رقابت‌هاي کشتي قهرماني آسيا
آيا کشتي پايه مهم است؟

مسابقات کشتي نونهالان قهرماني آسيا بدون حضور تيم ايران در کشور تايوان برگزار شد.
در حالي که محسن کاوه مدير تيم‌هاي ملي کشتي آزاد اعتقاد دارد کشتي در رده رده سني پايه مهم است و برنامه ويژه‌اي هم از جمله برپايي اردوي بسترسازي براي اين رده سني در دستور کار فني آن‌ها قرار گرفته است، اما مسابقات کشتي آزاد و فرنگي قهرماني آسيا در رده سني نونهالان اوايل ماه جاري در کشور تايوان برگزار شد که تيم ملي ايران به عنوان مدافع عنوان قهرماني در اين رقابت‌ها غايب بود.
از طرفي رقابت‌هاي بين المللي کشتي آزاد و فرنگي نونهالان جام روز جهاني کودک در روز‌هاي 20، 21 و 22 آذرماه با حضور تيم‌هاي ارمنستان، قرقيزستان، آذربايجان و ترکمنستان در دو رشته آزاد و فرنگي به همراه تيم‌هاي ملي کشورمان (در قالب چند تيم) در سالن يادگار امام (ره) شهر الوند استان قزوين برگزار شد که ميزباني مسابقاتي چون روز جهاني کودک همسو با صحبت‌هاي هاي مدير تيم‌هاي ملي مبني بر اهميت رده سني پايه است و غيبت در رقابت‌هاي مهم تري مثل قهرماني آسيا جاي اين سوال را بوجود مي‌آورد که آيا کشتي پايه مهم است؟ و به طور کلي کشتي در رده‌هاي سني نونهالان چه جايگاهي براي فدراسيون کشتي دارد؟
به هر صورت مسابقات قهرماني آسيا در رده سني نونهالان با پيشنهاد طرح ايران بار ديگر در تقويم اتحاديه جهاني کشتي قرار گرفت و بي توجهي به اين رقابت‌ها مي‌تواند نگاه مسئولان فدراسيون جهاني را نسبت به طرح‌هاي آتي از سوي ايران تحت تأثير قرار دهد و همچنين به طور حتم اين بي اعتنايي‌ها نوعي فرصت سوزي براي آينده داران کشتي خواهد بود.

قهرماني سپاهان در هندبال نوجوانان مناطق 5 و 6 کشور
رقابتهاي قهرماني نوجوانان پسر و دختر مناطق 5 و 6 کشور با قهرماني تيم هاي دختران وپسران فولاد مبارکه سپاهان به اتمام رسيد.
رقابت هاي هندبال نوجوانان پسر منطقه 5 و 6 کشور با قهرماني تيم فولاد مبارکه سپاهان در يزد به پايان رسيد.
بازيهاي اين دوره که با حضور 5 تيم برگزار و در بازي نهايي تيم فولاد مبارکه سپاهان موفق شد با نتيجه 27بر20 حريفش تيم خميني شهر را شکست داده و عنوان قهرماني را از آن خود کند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي