جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4462- تاریخ : 1398/08/30 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

براي پخش از آمازون؛
ساخت فصل دوم سريال «ارباب حلقه‌ها» قطعي شد


سياوش طهمورث «مولانا» را به صحنه مي‌آورد

مدير دبيرخانه جشنواره فيلم فجر:
تقريباً همه فيلمسازان براي حضور در فجر 38 ثبت‌نام کرده‌اند


قسمت‌هاي تازه «مانکن» و «دل» مجوز نمايش گرفتند


خبر هنري


ميز خبر


 براي پخش از آمازون؛
 ساخت فصل دوم سريال «ارباب حلقه‌ها» قطعي شد 

سريالي که بر مبناي رمان مشهور تالکين ساخته مي‌شود، ‌در دو فصل راهي سرويس آنلاين آمازون مي‌شود.
به گزارش مهر به نقل از ورايتي، آمازون اعلام کرد فصل دوم سريال «ارباب حلقه‌ها» هم ساخته مي‌شود.
در حالي که اکنون ساخت فصل اول اين سريال در مرحله پيش توليد است و قرار است در نيوزيلند ساخته شود و هنوز همه اعضاي گروه بازيگران انتخاب نشده‌اند، اعلام شده فصل دوم هم ساخته مي‌شود.
تاکنون چند بازيگر براي اين سريال انتخاب شده‌اند که مارکلا کاونا، ويل پولتر و جوزف ماول از جمله آنها هستند.
تيمي متشکل از دي‌جي‌پاين و پاتريک مک‌کي در حال نوشتن اين سريال هستند و برايان کاگمن از سريال «بازي تاج و تحت» به عنوان مشاور به اين گروه پيوسته است. جي.آ.بايونا نيز قرار است چند اپيزود را کارگرداني کند.
ساخت سريال «ارباب حلقه‌ها» توسط آمازون استوديوز با همکاري بنياد تالکين، هارپر کالينز و نيولاين سينما انجام مي‌شود.
هر چند آمازون امتياز ساخت 5 فصل را به دست آورده، اما حتي ساخت فصل دوم آن را به صورت قطعي اعلام نکرده بود.
هنوز پلات اين سريال روشن نيست و گفته مي‌شود يک خط داستاني جديد از داستان «ياران حلقه» تالکين مورد توجه است.
نسخه سينمايي «ارباب حلقه‌ها» فروشي 6 ميليارد دلاري را در سينما تجربه کرد و 17 جايزه آکادمي اسکار از جمله بهترين فيلم را دريافت کرد.


 سياوش طهمورث «مولانا» را به صحنه مي‌آورد 

سياوش طهمورث کارگردان و بازيگر باسابقه تئاتر، سينما و تلويزيون قصد دارد در نيمه اول سال 99 نمايش «مولانا» را در تالار وحدت روي صحنه ببرد.
سياوش طهمورث بازيگر و کارگردان تئاتر درباره برنامه‌ريزي خود براي اجراي اثري جديد در مقام کارگردان، به مهر گفت: قصد دارم در جديدترين فعاليت خود در زمينه کارگرداني تئاتر، نمايش «مولانا» را روي صحنه ببرم. حدود 17 سال پيش طرحي را بر اساس زندگي مولانا مدنظر داشتم که چند بار براي توليد و اجراي آن اقدام کردم که به سرانجام نرسيد و حالا قصد دارم اين اثر را روي صحنه ببرم.
وي درباره زمان و مکان مدنظر خود براي اجراي نمايش «مولانا»، اظهار کرد: قصد دارم اين نمايش را نيمه اول سال 99 در تالار وحدت روي صحنه ببرم.
طهمورث درباره نوع نگاهي که به مولانا در اين اثر نمايشي دارد، توضيح داد: در اين اثر قرار است مخاطب در ابتدا با مولانا آشنا شود و بعد از آن وارد برخورد مولانا با شمس تبريزي مي‌شويم.
اين هنرمند تئاتر درباره وضعيت نگارش نمايشنامه «مولانا»، افزود: طرح اين اثر را با 2 مولانا شناس و يک دکتراي ادبيات فارسي در ميان گذاشته‌ام و کار نگارش متن در دست انجام است.
وي با اشاره به اينکه نمايش «مولانا» داراي تعداد بازيگر بالايي است، بيان کرد: در اجراي اين نمايش يک خواننده معتبر حضور خواهد داشت و يک آهنگساز شناخته شده نيز سمفوني اين نمايش را خواهد ساخت.


 مدير دبيرخانه جشنواره فيلم فجر:
 تقريباً همه فيلمسازان براي حضور در فجر 38 ثبت‌نام کرده‌اند 

مدير دبيرخانه جشنواره فيلم فجر گفت: بجز چند نفر، همه فيلمسازاني که پروانه ساخت دارند، فرم حضور در جشنواره امسال ر
پر کردند.
سيمون سيمونيان مدير دبيرخانه سي و هشتمين جشنواره فيلم فجر، درباره وضعيت ثبت نام فيلمسازان براي حضور در اين رويداد فرهنگي در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: مشکل اينترنت را براي چند نفري که باقي مانده اند، حل کرديم؛ آنها مي‌توانند در زمان باقيمانده به صورت حضوري به دبيرخانه بيايند و تا ما فرايند ثبت نام را برايشان انجام دهيم.
او در خصوص استقبال سينماگران از ثبت نام در جشنواره فيلم فجر امسال بيان کرد:همه آن‌هايي که پروانه ساخت داشتند، ثبت نام کرده اند و فقط سه يا چهار نفر از فيلمسازان تا کنون براي ثبت نام حضور پيدا نکردند.
سيمونيان درباره تمديد مهلت تعيين شده گفت:تقريباً همه فرم حضور در جشنواره فيلم فجر را پر کرده اند؛ پس دليلي براي تمديد زمان ثبت‌نام وجود ندارد.ما در نهايت و پس از پايان مهلت مقرر براي ثبت نام، فرم‌هاي ثبت نامي را با آيين‌نامه مطابقت مي‌دهيم و نتيجه را اعلام مي کنيم.
سي و هشتمين جشنواره فيلم فجر به دبيري ابراهيم داروغه زاده بهمن ماه امسال برگزار خواهد شد.


 قسمت‌هاي تازه «مانکن» و «دل» مجوز نمايش گرفتند 

يک فيلم بلند، قسمت‌هاي تازه دو سريال نمايش خانگي، دو انيميشن خارجي، يک فيلم داستاني کوتاه و يک مستند از شوراي صدور پروانه نمايش مجوز گرفتند.
به گزارش ايرنا، شوراي صدور پروانه نمايش آثار غير سينمايي، علاوه بر موافقت با عرضه يک عنوان بلند داستاني، پروانه نمايش قسمت‌هاي تازه سريال‌هاي «مانکن» و «دل» را هم صادر کرد.
شوراي پروانه نمايش آثار غير سينمايي، براي فيلم داستاني بلند «فرزند زمين» به تهيه‌کنندگي عبدالمحمد نجيبي، کارگرداني مژگان بياتي و نويسندگي مشترک اميد ميرزايي و کيوان تقيه، پروانه نمايش صادر کرد.
همچنين براي قسمت‌هاي جديد سريال «مانکن» و سريال «دل» و همچنين براي دو عنوان انيميشن خارجي پروانه نمايش صادر شد.
در اين جلسه با نمايش يک فيلم داستاني کوتاه و يک عنوان مستند نيز موافقت شد.


 خبر هنري 

21 آذرماه ؛
ارکسترسازهاي ملي در تبريز روي صحنه مي‌رود

ارکستر سازهاي ملي با رهبري علي‌اکبر قرباني و خوانندگي سالار عقيلي آذرماه در تبريز روي صحنه مي‌رود.
به گزارش ايلنا، ارکستر سازهاي ملي با رهبري علي‌اکبر قرباني و خوانندگي سالار عقيلي 21 آذرماه در تبريز روي صحنه مي‌رود.اين اجرا در سالن همايش‌هاي بين‌المللي اين شهر برگزار مي‌شود.
ارکستر سازهاي ملي در اين اجرا تعدادي از قطعاتِ ملي-ميهني سالار عقيلي را به همراه تنظيم جديد از آثار گذشتگان اجرا
مي‌کند.

محسن چاووشي تيتراژ يک سريال را مي‌خواند
محسن چاووشي قرار است تيتراژ يک سريال در حال توليد را بخواند. نام اين اثر تلويزيوني «از سرنوشت» است و علي‌اکبر تحويليان تهيه‌کننده آن است.
به گزارش ايلنا، محسن چاووشي که آلبوم «بي‌نام» او با نام قبلي «قمارباز» به تازگي منتشر شده، قرار است خوانندگي تيتراژ يک سريال را به عهده بگيرد.
سريال «از سرنوشت» محصول شبکه دوم سيما است و به تهيه‌کنندگي علي‌اکبر تحويليان توليد مي‌شود و اين روزها فصل سوم آن در حال تصويربرداري است، اما زمان پخش آن هنوز مشخص نشده است.

با تصويب سازمان سينمايي؛
تهيه‌کننده «تگزاس» سراغ «نارگيل» مي‌رود

شوراي صدور پروانه ساخت آثار سينمايي، در جلسه اخير خود با ساخت سه فيلم سينمايي از جمله «نارگيل» موافقت کرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان امور سينمايي و سمعي بصري، فيلمنامه‌هاي «هشت در گرو نه» به تهيه‌کنندگي جعفر آقاباباييان و کارگرداني و نويسندگي شهرام ميراب اقدم، «دشمنان» به تهيه‌کنندگي مجيد برزگر، کارگرداني علي درخشنده و نويسندگي پيمان يادگاري و «نارگيل» به تهيه‌کنندگي سيدابراهيم عامريان، کارگرداني سيد داوود اطيابي و نويسندگي حمزه صالحي موافقت شوراي ساخت سازمان سينمايي را اخذ کردند.


 ميز خبر 

جديدترين خبر از فيلم «مسعود کيميايي»
فيلمبرداري فيلم سينمايي «خون شد» به نويسندگي و کارگرداني مسعود کيميايي در سوادکوه به پايان رسيد.
به گزارش ايسنا، قائم‌شهر و مناطق مختلفي از تهران ديگر لوکشين‌هاي تازه‌ترين فيلم کيميايي بودند.
هايده صفي‌ياري با همراهي سارا آهني هم‌اکنون مشغول تدوين اين فيلم است تا آن را براي حضور در جشنواره فيلم فجر آماده کند.
جواد نوروزبيگي تهيه‌کننده و محمدصادق رنجکشان جانشين تهيه‌کننده و سرمايه‌گذار اين فيلم است.سعيد آقاخاني، سيامک انصاري، ليلا زارع، نسرين مقانلو، هومن برق‌نورد، سيامک صفري، اکبر معززي و... بازيگران «خون شد» هستند.

«آدم خانگي»؛ بهترين انيميشن کوتاه جشنواره «بوگوتا»
«آدم خانگي» به کارگرداني مرضيه ابرار پايدار برنده جايزه بهترين انيميشن کوتاه جشنواره «بوگوتا» کلمبيا شد.
به گزارش پايگاه خبري -تحليلي سينما تجربي، چهارمين دوره‌ جشنواره بين‌المللي انيميشن «بوگوتا» از 31 اکتبر تا 4 نوامبر 2019 در پايتخت کلمبيا برگزار شد و «آدم خانگي» ساخته مرضيه ابرار پايدار، موفق به کسب جايزه بهترين فيلم انيميشن کوتاه اين جشنواره شد.
در اين دوره‌ جشنواره بوگوتا، 55 فيلم انيميشن کوتاه از 34 کشور دنيا حضور داشتند.
آدم خانگي، داستان يک مرد فروشنده حيوانات است که در مغازه‌اش به خواب رفته و خود را گرفتار در قفس حيوانات و کابوسي ترسناک مي‌بيند. او در پي نجات از حيوانات مي‌گريزد، ولي هربار به مانعي برخورد مي‌کند.اين فيلم ضمن نمايش در بيش از 20 جشنواره جهاني، موفق به کسب 5 جايزه بين‌المللي از جشنواره‌هاي کانتربري انگليس، لارگو سوئيس، NEZ هند، Golden Kuker بلغارستان و «آسو آلکسوف» مقدونيه شده است.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
هنري
ورزشي