جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4461- تاریخ : 1398/07/18 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

بهرام‌زاده:
60 درصد از ترکيب تيم وزنه‌برداري جوانان، نوجوان هستند


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 بهرام‌زاده:
 60 درصد از ترکيب تيم وزنه‌برداري جوانان، نوجوان هستند 

مربي تيم ملي وزنه‌برداري جوانان گفت: 60 درصد از ترکيب تيم ملي جوانان را نوجوانان تشکيل مي‌دهند که مي‌تواند محک خوبي براي آنها براي ارزيابي توانايي‌هايشان باشد.
مهدي بهرام‌زاده در گفت‌وگو با فارس، درباره شرايط وزنه‌برداران جوان براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا گفت: خوشبختانه در اين مدت تمرينات و اردوهاي خوبي را با حمايت‌هاي فدراسيون وزنه‌برداري برگزار کرديم و بچه‌ها در شرايط مطلوبي قرار دارند.
وي ادامه داد: 4 وزنه‌بردار در دسته‌هاي 73 کيلوگرم و فوق‌سنگين عازم اين رقابت‌ها خواهيم کرد که به همراه 6 وزنه‌بردار ديگر که از رده سني نوجوانان به جوانان اضافه مي‌شوند، ترکيب 10 نفره تيم تکميل خواهد شد. خوشبختانه شرايط رکوردهاي وزنه‌برداران نوجوان ما به گونه‌اي است که حتي شانس بالايي براي کسب مدال در رده جوانان هم خواهند داشت.
مربي تيم ملي وزنه‌برداري جوانان در پاسخ به اين سؤال که پيش‌بيني کسب چند مدال را در مسابقات قهرماني آسيا مي‌کند، گفت: شرايط بيشتر وزنه‌برداران ما مطلوب است و فاصله کمي با رکوردهايي که منجر به کسب مدال شده است، دارند و حتي در برخي اوزان شانس اصلي کسب مدال طلا هستيم. در فوق‌سنگين حسن‌پور رکوردهاي خوبي ثبت کرده و حتماً روي سکو خواهد بود. با توجه به مقايسه‌اي که با رکوردهاي سال گذشته داشته‌ايم، در دسته 73 کيلوگرم نيز اميد زيادي به کسب مدال داريم.
بهرام‌زاده ادامه داد: 6 وزنه‌بردار نوجواني که قرار است رکوردهايشان در جوانان محسوب شود، سال آينده بايد در جوانان وزنه بزنند که اين مسابقات مي‌تواند محک خوبي براي آنها براي ارزيابي توانايي‌هايشان باشد. از طرفي رکوردهاي اين نفرات به گونه‌اي است که حتي شانس کسب تک‌مدال در حرکات يک‌ضرب يا دو ضرب را داريم و در بدترين حالت عنوان چهارم و پنجمي اوزان خود را کسب خواهند کرد که باعث مي‌شود امتيازات تيمي خوبي به دست آورند.
وي در پاسخ به اين سوال که با توجه به اينکه ايران مدافع عنوان قهرماني جهان است، به نظر نمي‌رسد کار سختي براي قهرماني در آسيا داشته باشد، گفت: تمام هدف ما کسب بهترين نتيجه در اين مسابقات است. با توجه به اينکه تيم چين سال گذشته در اين مسابقات حضور نداشت، امسال با تيمي کامل خواهد آمد، که کارمان را سخت خواهد کرد. از طرفي، کره شمالي به عنوان ميزبان مسابقات نيز از مدعيان کسب عنوان قهرماني خواهد بود.
مربي تيم ملي وزنه‌برداري جوانان تصريح کرد: نمي‌توانيم بگوييم با توجه به رسيدن به قهرماني جهان اينجا هم قطعا اول خواهيم شد و قهرماني را براي ما کنار گذاشته‌اند، اما تمام تلاش‌مان را براي اين عنوان خواهيم کرد، هر چند که 60 درصد از ترکيب تيم ملي جوانان را نوجوانان تشکيل مي‌دهند.
بهرام‌زاده با اشاره به حمايت‌هاي فدراسيون وزنه‌برداري گفت: در 2 سال گذشته که المپيادهاي کشوري برگزار شد، کمک زيادي به پشتوانه‌سازي در وزنه‌برداري کرد. فدراسيون هم برنامه‌هاي خوبي به خصوص يک دوره استعداديابي منطقه‌اي دارد که مي‌تواند کمک زيادي به وزنه‌برداري کند. با توجه به مشکلات اقتصادي، مرادي حمايت‌هاي خوبي از رده‌هاي پايه داشته است و اميدواريم بتوانيم با کسب نتايجي درخور توجه، اين زحمات را جبران کنيم.
وي خاطر نشان کرد: از مسئولان ورزش کشور تقاضا داريم با توجه به اينکه وزنه‌برداري مانند فوتبال يا واليبال درآمدزا نيست، توجه ويژه‌تري به اين رشته مدال‌آور المپيکي داشته باشند تا بتوانيم برنامه‌هاي خود را به خوبي پياده کنيم.


 ميز خبر 

مشهد، قهرمان رقابت هاي جودو قهرماني کشور
رقابت‌هاي قهرماني کشور نوجوانان پسر با قهرماني تيم خراسان رضوي به پايان رسيد.
سي و نهمين دوره رقابت‌هاي قهرماني کشور پسران نوجوان به ميزباني زنجان به مدت 2 روز برگزار شد.
در اين دوره از پيکار‌ها 230 جودوکار از 31 استان در قالب 33 تيم با يکديگر به رقابت پرداختند.
در پايان مبارزات اين دو روز تيم خراسان رضوي روي سکوي قهرماني ايستاد، تيم خراسان شمالي با سه طلا، سه برنز نايب قهرمان شد و خوزستان با يک طلا، يک نقره عنوان سومي را از آن خود کرد.مرکزي و فارس نيز به ترتيب چهارم و پنجم شدند.

مربي تيم‌ملي بوکس نوجوانان:
بوکسورهاي ايراني در قهرماني آسيا شانس مدال هستند
مربي تيم‌ملي بوکس نوجوانان با قدرداني از تلاش‌هاي فدراسيون بابت فراهم کردن شرايط لازم در اردوها و تمرينات براي حضور موفق در مسابقات قهرماني آسيا، گفت:‌ همه بوکسورهاي 10 وزن اعزامي از شانس کسب مدال برخوردار هستند.
مرتضي خفايي در گفت‌وگو با ايسنا، در خصوص آمادگي تيم‌ملي نوجوانان پيش از آغاز رقابت‌هاي قهرماني بوکس آسيا، اظهار کرد: اين مسابقات از 18 مهرماه به مدت هشت روز در امارات برگزار مي‌شود و خدا را شکر تيم‌ملي با آمادگي خوبي راهي اين مسابقات شده است.
وي ادامه داد: پوريا سعيدي‌اصلي و سيدعلي هاشمي‌نسب، دو خوزستاني تيم‌ملي ايران هستند که به همراه ديگر ملي‌پوشان از شرايط خوبي برخوردارند و اين اميد مي‌رود که بتوانند در رقابت‌هاي آسيايي بهترين عملکرد خود را نشان دهند.
مربي تيم‌ملي بوکس نوجوانان با قدرداني از تلاش‌هاي فدراسيون بابت فراهم کردن شرايط لازم در اردوها و تمرينات، گفت: با حمايت فدراسيون تمرينات خوبي را براي حضور در اين پيکارها پشت‌سر گذاشتيم و همه بوکسورهاي 10 وزن اعزامي، از شانس کسب مدال برخوردار هستند.خفايي خاطرنشان‌کرد: 43 کشور آسيايي در اين پيکارها حضور خواهند داشت که ازبکستان و قزاقستان از حريفان اصلي ما محسوب مي‌شوند، ضمن اين‌که هند نيز به تازگي تيم قوي‌اي شده است زيرا براي تيم‌هاي پايه از مربيان کوبايي استفاده کرده است.وي عنوان کرد: مسابقات قهرماني بوکس آسيا براي چهارمين بار است که برگزار مي‌شود و ايران دومين سال حضور در اين مسابقات را تجربه مي‌کند.


 ورزش جوان و نوجوان 

24 بازيکن به اردوي تيم جوانان دعوت شدند
دومين اردوي آماده سازي تيم فوتبال جوانان ايران با حضور 24 بازيکن در تهران از 19 تا 26 مهر ماه برگزار مي شود.
اردوي تيم فوتبال جوانان ايران از 19 مهر در مرکز ملي فوتبال ايران آغاز خواهد شد و نفرات دعوت شده مي بايست ساعت 14 روز جمعه 19 مهر با حضور در مرکز ملي خود را به کادر فني اين تيم معرفي کنند.
گفتني است بر اساس اعلام سيروس پورموسوي اين اردو به انجام برنامه هاي بدنسازي ، تمرينات تاکتيکي و تکنيکي اختصاص خواهد داشت تا تيم فوتبال جوانان جهت حضور در مسابقات مقدماتي قهرماني جوانان آسيا که از 15 آبان آغاز مي شود آماده شود.
اسامي 26 بازيکن دعوت شده به اردوي مهرماه به اين شرح است:امير محمد بهره مند ، سيد محمد جلالي، فردين رابط، حسين زواري ، علي خدايي ، علي بابايي ، حسين نخودکار و امير رضا رفيعي(تهران) ، مهران حيدري(کرمان) امير حسين نيک پور ، محمد عسگري ، ياسين سلماني ، عليرضا منظمي(اصفهان) عليرضا
اسد آبادي و احمد رضا جلالي(خراسان رضوي) حسين شاوردي، محمد رضا ملحاني، احمد رضا جنادله (خوزستان) مهدي احمدي و علي سبحاني(همدان) محمد رضا شکيب خو (بوشهر) محمد رضا محرمي و مهدي هاشمي نژاد(گيلان) آريا برزگر(فارس)

تيم‌هاي ملي فوتسال پايه دختران تشکيل خواهد شد
تيم‌هاي ملي فوتسال پايه با تصميم کميته فني فوتسال و فوتبال ساحلي تشکيل خواهند شد و سرمربي اين تيم‌ها نيز به زودي انتخاب مي‌شوند.
اوايل هفته آينده در جلسه‌اي با حضور تمامي اعضاي کميته فني فوتسال و فوتبال ساحلي، گزينه‌هاي پيشنهادي کميته زنان که به کميته فني معرفي شده‌اند، براي تشکيل تيم‌هاي ملي فوتسال پايه برنامه‌هاي خود را ارائه خواهند کرد و از ميان آنان، يک نفر به عنوان سرمربي انتخاب مي‌شود.
هدف از تشکيل تيم‌هاي ملي پايه سرمايه سازي براي تيم ملي فوتسال زنان است که در راستاي اهداف ميان مدت و بلندمدت با کشف استعدادها، حفظ و ارتقا سطح فني و تجربي بازيکنان و کادر فني تيم انجام مي‌شود. در صورت تاييد مسابقات رده پايه فوتسال در سطح آسيا، ايران آمادگي لازم براي حضور در اين‌گونه رقابت‌ها را خواهد داشت.«ليلا صوفي‌زاده» نايب رييس زنان فدراسيون فوتبال خبر تشکيل تيم‌هاي ملي فوتسال پايه و تعيين سرمربي اين تيم‌ها را تاييد کرد.چند روز پيش تکليف سرمربيگري تيم ملي فوتسال زنان مشخص و «شهناز ياري» به عنوان سرمربي ملي پوشان انتخاب شد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي