جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4459- تاریخ : 1398/06/09 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

عبدي:
شتاب پيشرفت نوجوانان افزايش پيدا کرده است


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 عبدي:
 شتاب پيشرفت نوجوانان افزايش پيدا کرده است 

سرمربي تيم ملي فوتبال نوجوانان تاکيد کرد: در بازي و تورنمنت‌هاي دوستانه مهم اين است که انگيزه، اعتماد به نفس و سطح عملکرد بازيکنان را افزايش بدهيم.
حسين عبدي، سرمربي تيم ملي فوتبال نوجوانان پس از انجام بازي دوستانه مقابل تيم عراق درباره عملکرد شاگردانش و ميزبان رضايت خود از تيم گفت: پس از اينکه دو تيم را تحت آموزش قرار داديم و روي دو گروه از بازيکنان سرمايه گذاري کرديم، در نهايت پس از حضور در دو تورنمنت اردويي کوتاه را در تهران با حضور 34 بازيکن برگزار کرديم.
وي ادامه داد: پس از آن با 27 بازيکن راهي همدان شديم تا 2 بازي دوستانه مقابل تيم عراق داشته باشيم.در نخستين بازي برابر عراق قرار گرفتيم و به پيروزي رسيديم. رضايت کامل از عملکرد هرگز وجود ندارد اما نکته‌اي که برايم بسيار مهم است اينکه رضايت خوبي از شتاب پيشرفت بازيکنان و در مجموع تيم دارم. خوشحالم که نه تنها سرعت پيشرفت بازيکنان کم نشده ، بلکه شتاب بيشتري هم پيدا کرده است.
سرمربي تيم فوتبال نوجوانان درباره نقاط ضعف و قوت تيم خود گفت: فقط روي يک بخش متمرکز نشديم و در تمام بخش‌ها درحال جلو بردن کارها هستيم.
به هر حال فاکتور "زمان" مساله مهمي است و بر خلاف تيم باشگاهي وقت زيادي براي کار وجود ندارد اما به طور کلي اينکه بازيکنان مي‌توانند موقعيت‌هاي زيادي را روي دروازه حريفان، فارغ از گل شدن يا نشدن، ايجاد کنند به خودي خود يک نوع موفقيت است. در بازي اول حدود 10 موقعيت گل ايجاد کرديم که يا به تير دروازه برخورد کرد يا پنالتي گرفتند، 2 گل سالم به ثمر رساندند و 2 گل هم آفسايد گرفته شد و موقعيت‌هاي ديگر که همگي نشان از اين است که بازيکنان پيشرفت داشتند و درک خوب و متقابلي از يکديگر در زمين بازي پيدا کردند. ضمن اينکه اجازه مانور زيادي به تيم عراق ندادند.
وي همچنين درباره تيم عراق گفت: عراق تيم بسيار خوبي است و در فضاهاي کوچک بسيار خوب بازي مي‌کند. اين تيم بازي‌سازي را از بخش دفاع آغاز مي‌کند اما لازم است باز هم تاکيد کنم با وجود اينکه اين تيم را با نتيجه خوبي شکست داديم اما بحث برد و باخت در بازي‌هاي دوستانه اصلا مهم نيست. مهم اين است که چقدر انگيزه، اعتماد به نفس و عملکرد بازيکنان را با استفاده از بازي‌هاي دوستانه افزايش بدهيم.
عبدي تاکيد کرد: در واقع هدف ما در بازي اول علاوه بر خوب بازي کردن اين بود که بازي خوبمان به برد تبديل شود. پس نه فقط روي بازي خوب و نه صرفا روي کسب پيروزي متمرکز نشده‌ايم. بلکه بايد با ارائه بازي خوب برد را هم به دست بياوريم. هدف اصلي ما اين بوده و هدف بعدي اين بود که حريف هيچ موقعيتي نداشته باشد و گلي دريافت نکنيم. البته که براي بازي دوم علاوه بر اجراي اين اهداف، موارد ديگري هم در دستور کار قرار خواهيم داد.


 ميز خبر 

جباري:
به خاطر سه ميليون نمي‌توانم روي نيمکت پرسپوليس بنشينم
سرمربي تيم فوتبال نوجوانان پرسپوليس گفت: به خاطر بدهي 3 ميليون توماني باشگاه به هيات فوتبال اجازه نشستن روي نيمکت تيم نوجوانان پرسپوليس را ندارم.
رضا جباري در گفت‌وگو با ايرنا، در مورد شرايط آکادمي اين باشگاه خاطر نشان کرد: ممکن است مسئولان باشگاه از دست من ناراحت شوند اما اين حرف من، حرف تمام افرادي است که در آکادمي پرسپوليس مشغول به کار هستند. مربيان تيم‌هاي پايه يازده ماه است که حقوقي دريافت نکردند از طرفي هيچ توجهي هم به آکادمي صورت نمي‌گيرد. من به عنوان سرمربي تيم نوجوانان پرسپوليس به خاطر طلب سه ميليوني به هيات فوتبال که باشگاه آن را پرداخت نکرده چند هفته است که نمي‌توانم روي نيمکت تيمم در بازي‌ها بنشينم.
جباري گفت: همه ما براي تيم‌هاي پايه پرسپوليس زحمت مي‌کشيم آن هم به اين خاطر که عضوي از خانواده پرسپوليس هستيم و خودمان را از خانواده باشگاه مي‌دانيم اما اينکه به خاطر سه ميليون نتوانم روي نيمکت تيمم بنشينم، نه در شان و شخصيت من است و نه باشگاه بزرگي مانند پرسپوليس.

اعزام تيم‌هاي تنيس روي ميز نوجوانان و جوانان به مسابقات قهرماني آسيا
تيم‌هاي تنيس روي ميز پسران و دختران ايران به منظور شرکت در مسابقات قهرماني نوجوانان و جوانان آسيا راهي مغولستان شدند.
اسامي نفرات تيم‌هاي اعزامي به شرح زير است:
تيم جوانان پسر: امين احمديان، علي‌اکبر شعاري، مهدي معدن‌کن و محمد موسوي
تيم نوجوانان پسر: محمدامين صمدي، نويد شمس و پرهام اشرفي
سرمربي تيم‌هاي پسران: ميعاد مکيف
مربي تيم‌هاي پسران: امير بخشي
تيم جوانان دختر: مليکا کرمي، شيما صفايي،کيميا رستمي با سرمربيگري آزاده سرافراز
تيم نوجوانان دختر: فائزه نصيرايي و الينا رحيمي با سرمربيگري نسيم رنجبر

جوانمردي:
مثبت شدن تست دوپينگ حسيني ما را شوکه کرد

سرمربي تيم وزنه‌برداري جوانان گفت: حدس و گمان من اين است امکان دارد پودر مکملي که محمد حسيني استفاده کرده آلوده به مواد نيروزا بوده باشد.
شاهو جوانمردي در گفت‌وگو با ميزان، در خصوص مثبت اعلام‌شدن تست دوپينگ محمد حسيني در مسابقات وزنه‌برداري جوانان جهان اظهار داشت: اين اتفاق ما را شوکه کرد. قبل از اعزام مسئولان فدراسيون وزنه‌برداري هر ماه آزمايش دوپينگ از تمام نفرات تيم مي‌گرفتند، برايم جاي تعجب دارد چطور با اين همه سخت‌گيري که ما براي وزنه‌برداران داشتيم، تست دوپينگ او مثبت اعلام شده است.وي ادامه داد: حدس و گمان من اين است، پودر مکملي که خودش استفاده کرده آلوده به مواد نيروزا بوده باشد. به هر حال اگر پودرهاي تيم ملي مشکلي داشت در آن صورت بايد تست ساير نفرات هم مثبت اعلام مي‌شد اما با توجه به منتفي‌شدن اين موضوع، مي‌توان پيش‌بيني کرد پودري که استفاده کرده آلوده باشد.
سرمربي تيم وزنه‌برداري جوانان در خصوص اينکه آيا مسئولان فدراسيون تصميمي براي اعتراض به اين موضوع دارند يا خير، توضيح داد: با مسئولان فدراسيون صحبت‌هايي را انجام خواهيم کرد و کنار آن هم آزمايش‌هاي نادو را بررسي خواهيم کرد تا اگر به اين نتيجه برسيم که اشتباهي رخ داده باشد، به اين مسئله اعتراض کنيم. در صورت تاييد دوپينگ حسيني، هم مدال اين ورزشکار پس گرفته خواهد شد و هم اينکه با محروميت چند ساله مواجه خواهد شد که اميدوارم چنين اتفاقي رخ ندهد. به عنوان يک مربي دوست ندارم اين وزنه‌بردار براي چند سال خانه‌نشين شود و ان‌شاءالله اين مشکل هر چه سريعتر ختم به خير شود.

آغاز اردوي تيم ملي بسکتبال جوانان
اردوي تيم ملي جوانان براي حضور در تورنمنت بين المللي تايلند از 10 شهريور در تالار بسکتبال آغاز مي شود.
اردوي آمادگي تيم ملي جوانان 2020 از بعدازظهر روز يکشنبه 10/6/98 لغايت بعدازظهر روز چهارشنبه 20/6/98 جهت اعزام به مسابقات بين المللي تايلند در سالن بسکتبال مجموعه ورزشي آزادي برگزار خواهد شد.
اسامي دعوت شدگان به شرح زير است:
1- اميرحسين يازرلو گلستان-کوچين آمل
2- نصرت يازرلو گلستان-کوچين آمل
3- محمد مهدي لک زايي گلستان-کوچين آمل
4-محمد هادي لک زايي گلستان-کوچين آمل
5- پارسا فلاح مازندران-کوچين آمل
6-متين آقاجان پور مازندران
7- عليرضا نقدي پور تهران-شمس
8- علي شهرياري تهران-آتشي
9- پيتر گريگوريان تهران-آتشي
10- سورنا عليزاده تهران-مهرام زيتون
11- روزبه ارغوان تهران
12- محسن مرادخاني تهران
13- محمدسينا واحدي تهران
14- جلال آقاميري تهران


 ورزش جوان و نوجوان 

مربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان:
سرمايه‌گذاري خوبي در کشتي پايه انجام داده ايم
مربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان ايران با بيان اينکه امير توکليان برنامه‌هاي آتي تيم ملي نوجوانان را به مدير تيم‌هاي ملي ارائه کرده است، گفت: منتظر تصميم فدراسيون درباره کادر فني هستيم.‌ مصطفي عليزاده درباره سرانجام همکاري کادر فني تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان ايران پس از کسب عنوان نايب قهرماني جهان، اظهار کرد: پس از پايان رقابت‌هاي قهرماني جهان، کادر فني تيم ملي نوجوانان برنامه‌هاي خود را به مدير تيم هاي ملي اعلام کرد. در اين برنامه، حتي طرح‌هايي که اجراي آن‌ها مي‌تواند براي رده‌هاي پايه مفيد باشد نيز اعلام شد. منتظر تصميم‌گيري فدراسيون و مدير تيم‌هاي ملي درباره درباره کادر فني کشتي آزاد نوجوانان هستيم تا ان‌شاءالله پس از آن برنامه‌ها را با قدرت‌ پيگيري کنيم.
مربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان ايران با تاکيد بر اينکه امير توکليان سرمربي تيم ملي کشتي نوجوانان پس از 7 سال مربيگري در رده‌هاي مختلف ملي، هم اکنون يک سرمايه ملي براي کشتي ايران محسوب مي‌شود، گفت: طي سال‌هاي اخير سرمايه‌گذاري خوبي در کشتي رده‌هاي پايه صورت گرفته که نتايج آن را با کسب موفقيت‌هاي بين‌المللي مشاهده مي‌کنيم. امير توکليان نيز طي سال‌هاي اخير تجربيات ارزشمندي را به دست آورده و شناخت بسيار خوبي از کشتي‌گيران دارد. کشتي به امثال توکليان نياز دارد و قطعا مسئولان فدراسيون نيز به اين موضوع مهم توجه دارند.
وي با اشاره به موفقيت کشتي نوجوانان ايران در رقابت‌هاي قهرماني جهان گفت: کسب اين موفقيت‌ها چه در رشته آزاد و چه در رشته فرنگي نشان مي‌دهد ما در رده‌هاي پايه از کشوري مثل روسيه جلو افتاده‌ايم. خوشبختانه نگاهي به عملکرد تيم‌هاي رده پايه در کشتي نشان مي‌دهد در اين بخش رو به جلو بوده‌ايم و معتقدم بعد از المپيک 2020 همين کشتي‌گيران موفقيت کشتي ايران را تضمين خواهند کرد.
عليزاده در ادامه با بيان اينکه قهرماني ايران در رقابت‌هاي جهاني با ناداوري از بين رفت و تقديم روسيه شد، خاطرنشان کرد: به اعتقاد من براي علي قلي‌زادگان کشتي‌گير وزن 51 کيلوگرم ما اشد مجازات را در نظر گرفتند چرا که مي‌خواستند به هر شکل ممکن قهرماني را تقديم روسيه کنند. در همين مسابقات نمونه‌هاي مشابهي داشتيم که مسئولان برگزاري مسابقات براحتي از آن گذشتند اما در قبال کشتي‌گير ما شديدترين برخورد را داشتند، مثلا نماينده کشور مغولستان اصلا در مراسم قرعه‌کشي حاضر نبود و طبق قانون اين تيم بايد از مسابقات کنار گذاشته مي‌شد، حتي در جريان برگزاري قرعه‌کشي اين موضوع اعلام شد اما در روز مسابقات شاهد حضور کشتي‌گيران اين کشور بوديم.
وي افزود: اتحاديه جهاني اخيرا اعلام کرده طبق قانون کشتي گيران نمي‌توانند پرچم کشورشان را روي تشک پهن کنند و بر روي آن سجده کنند اما کشتي گير ازبک پس از بردن مهدي ويسي در فينال همين کار را را انجام داد و مسئولان برگزاري مسابقات هيچ عکس‌العملي در قبال اين موضوع نداشتند.

آغاز اردوي تيم فوتبال جوانان پيش از سفر به اندونزي
اردوي آماده سازي تيم فوتبال جوانان به منظور سفر به اندونزي و انجام دو بازي تدارکاتي آغاز شد.
26 بازيکن در اين اردو حضور خواهند داشت که از اين جمع با تشخيص کادر فني 22 بازيکن راهي اندونزي مي شوند و دو مسابقه تدارکاتي برابر تيم ميزبان برگزار خواهند کرد.

بحران در پرسپوليس
بي پولي هشت ماهه تيم‌هاي پايه
مشکلات مالي در پرسپوليس زياد است و همين موضوع سبب شده تا اين باشگاه در فوتبال پايه با سختي‌هايي مواجه شود.
باشگاه پرسپوليس با مشکلات مالي زيادي مواجه است و همين موضوع سبب شده تا برخي بازيکنان و اعضاي بزرگسال تيم هم از اين موضوع ناراحت باشند و اين مشکلات در تيم‌هاي پايه بيشتر است.
طبق اعلام محمد پنجعلي، رئيس آکادمي باشگاه پرسپوليس، مربيان و ... تيم‌هاي پايه باشگاه پرسپوليس 8 ماه است حقوقي دريافت نکرده اند و ايرج عرب پرداختي به آن‌ها نداشته است.
پنجعلي در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان در اين باره بيان کرد: به هرحال عرب در پرسپوليس کار کرد و از اين باشگاه جدا شد و اميدوارم انصاري فرد بتواند موفق عمل کند. در زمان مديريت عرب، مشکلات زيادي داشتيم و حدود 8 ماه است دريافتي در تيم‌هاي پايه نداشتيم و اميدوارم اين مشکلات برطرف شود.
در پايان لازم به ذکر است، پرسپوليس در حال حاضر در تمامي رده‌ها در تيم‌هاي پايه تيمداري مي‌کند و تاکنون نتايج خوبي بدست آورده است.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي