جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4458- تاریخ : 1398/05/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

براي حضور در رقابت هاي قهرماني آسيا؛
ترکيب تيم هاي ملي ووشوي پايه مشخص شد


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان

پيروزي جوانان ايران مقابل ازبکستان
پورموسوي: مي توانيم بهتر از اين باشيم


 براي حضور در رقابت هاي قهرماني آسيا؛
 ترکيب تيم هاي ملي ووشوي پايه مشخص شد 

ووشوکاران تيم هاي ملي پايه در رقابت هاي قهرماني آسيا مشخص شدند.رقابت هاي قهرماني آسيا از 28 مردادماه به ميزباني برونئي آغاز خواهد شد و تيم ووشوي جوانان ايران در 2 بخش ساندا و تالوي دختران و پسران به مصاف حريفان مي‌رود.تيم ايران براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا، پنج‌شنبه شب تهران را به مقصد محل برگزاري اين رويداد، ترک خواهد کرد.ترکيب اعزامي بدين شرح است:
پسران ساندا:
رده سني نوجوانان
وزن منهاي 45 کيلوگرم: يونس شهرکي از سيستان و بلوچستان
وزن منهاي 52 کيلوگرم: آرين افراز از قزوين
وزن منهاي 56 کيلوگرم: سهيل موسوي از مازندران
رده سني جوانان
وزن منهاي 52 کيلوگرم: علي ظفري از همدان
وزن منهاي 56 کيلوگرم: مهدي اکبري از قم
وزن منهاي 65 کيلوگرم: سيدمهدي رضوي از فارس
وزن منهاي 70 کيلوگرم: قرني ابراهيمي از آذربايجان غربي
وزن منهاي 80 کيلوگرم: حسن لطفي از مازندران
سرمربي: امير اوجاقي؛ مربيان: کيوان شيرآقايي و عباس شيبک
تالو رده سني نونهالان (9 تا 12 سال)
اميرعلي ميلابي از تهران
پويا حاتمي از اصفهان
رده سني نوجوانان (13 تا 15 سال)
شاهين بني طالبي از اصفهان
حسين قبله نما از گيلان
رده سني جوانان (16 تا 18 سال)
طاها بديعي از اصفهان
محمدعلي مجيري از اصفهان
علي شکروي از اصفهان
سرمربي: فرشاد عربي؛ مربي: عليرضا بهرمن
دختران ساندا:
رده سني جوانان
وزن منهاي 52 کيلوگرم: آيدا حيدري از کرمانشاه
وزن منهاي 56 کيلوگرم: مهراسا عبدالهي از البرز
وزن منهاي 60 کيلوگرم: ياسمن باقرزاده از مازندران
سرمربي:خديجه زينال زاده
تالو رده سني نونهالان (9 تا 12 سال)
ستايش تک فلاح از البرز
هستي صديقي از اصفهان
رده سني نوجوانان (13 تا 15 سال)
نازنين بازدار از اصفهان
نيلوفر مختارپور از چهارمحال و بختياري
رده سني جوانان (16 تا 18 سال)
فاطمه جزيني از اصفهان
منيره پناهي از اصفهان
سرمربي: محبوبه کريمي


 ميز خبر 

کاکاحاجي:
داوران به ضرر کشتي گيران ما سوت زدند
مربي تيم ملي کشتي فرنگي نوجوانان گفت: کسب 4 مدال طلا در مسابقات جهاني کشتي بي‌سابقه بوده است.
عبدالکريم کاکاحاجي درباره عملکرد فرنگي‌کاران نوجوان در مسابقات قهرماني جهان گفت: از عملکرد بچه‌ها رضايت داريم، اما معتقدم که مي‌توانستيم 2 برنز ديگر هم بگيريم. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
وي ادامه داد:‌ داوران در نرسيدن ما به اين مدال‌ها تاثيرگذار بودند و به نوعي مدال‌ها را تقسيم کردند. نمي‌دانم ‌در نوجوانان اين‌طور است و يا در ساير رده‌هاي سني هم شرايط به همين گونه است، اما آنچه مسلم است داوري‌ها به نفع ما نيست و نمي‌خواستند بچه‌هاي ما بيشتر مدال بگيرند.
مربي تيم ملي کشتي فرنگي نوجوانان تصريح کرد: البته کسب 4 مدال طلا در مسابقات جهاني براي تيم‌هاي ملي کشتي بي‌سابقه بوده است. 6 نفر از همين نفرات سال آينده هم در رده سني نوجواهان هستند و مي‌توانند در اين رده کشتي بگيرند.
کاکاحاجي ‌با اشاره به ‌اختلاف بالاي تيم ايران با ساير تيم‌ها گفت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌از روز اول هم تقريبا قهرماني ما مسجل شده بود. از عملکرد و مدال‌هاي بچه‌ها مطمئن بوديم. ميکائيلي بسيار عالي کشتي گرفت؛ چرا که تصور قهرماني را براي او نداشتيم، اما با تلاش خودش و البته حمايت کادر فني در راه اعزامش به مدال طلا رسيد چون او نفر اول سنگين‌وزن نبود و با حمايت و اعتماد کادر فني به اين مسابقات اعزام شد. ميکائيلي سال آينده نيز در رده نوجوانان حضور دارد.
مربي تيم ملي کشتي فرنگي نوجوانان خاطرنشان کرد: از فدراسيون کشتي تشکر مي‌کنم و اميدوارم در آينده نيز برنامه‌هاي خوبي براي حمايت از تيم‌هاي پايه داشته باشيم. وظيفه ما پشتوانه‌سازي براي رده‌هاي بالاتر است تا سرمربي تيم‌هاي ملي جوانان و بزرگسالان با خيال راحت‌تري به آماده‌سازي تيم‌هاي خود بپردازند.
رقابت‌هاي کشتي فرنگي نوجوانان جهان در شهر صوفيه بلغارستان برگزار شد و در پايان تيم ايران با 4 مدال طلاي اميررضا ده بزرگي در وزن 48 کيلوگرم، سعيد اسماعيلي در وزن 51 کيلوگرم، رضا ساکي در وزن 71 کيلوگرم و شاهرخ ميکائيلي در وزن 110 کيلوگرم و با کسب 148 امتياز با اقتدار و براي چهارمين بار به عنوان قهرماني دست يافت.
پس از تيم ايران تيم هاي آذربايجان و روسيه به ترتيب با 123 و 99 امتياز دوم و سوم شدند.

آغاز دور جديد اردوهاي تيم ملي فوتبال نوجوانان
اردوي تيم ملي فوتبال نوجوانان با حضور بازيکنان منتخب از ميان دو تورنمنت چين و تاجيکستان برگزار مي‌شود.
اردوهاي انتخابي تيم ملي فوتبال نوجوانان ايران از فروردين امسال با انجام استعداديابي گسترده در سطح کشور آغاز شد. پس از برگزاري پنج مرحله اردوي انتخابي، ليست 49 نفره متشکل از بازيکنان استعداديابي شده از سوي کادر فني تهيه شد و بازيکنان در قالب دو گروه در تورنمنت دوستانه چين و تورنمنت کافا در تاجيکستان شرکت کردند.
پس از شرکت در 2 تورنمنت فوق و بررسي سطح فني و عملکردي بازيکنان در شرايط مسابقه‌، دور جديد اردوهاي تيم نوجوانان با حضور بازيکنان منتخب از ميان بازيکنان حاضر در 2 تورنمنت، در مرکز ملي فوتبال برگزار مي‌شود تا نوجوانان ايران جهت شرکت در مسابقات مرحله مقدماتي قهرماني آسيا (از 27 تا 31 شهريور سال جاري به ميزباني همدان) آماده شوند.
بر اين اساس، نخستين تمرين تيم نوجوانان از ساعت 10 صبح روز سه‌شنبه 22 مرداد برگزار مي‌شود. ضمن اينکه نشست تشريح برنامه‌هاي آماده‌سازي تيم ملي فوتبال نوجوانان، پيش از شروع تمرين با حضور حسين عبدي از ساعت 9:15 به مدت 30 دقيقه برگزار خواهد شد.
تيم ملي فوتبال نوجوانان ايران هفته گذشته مسابقات قهرماني آسيا مرکزي را با کسب سه پيروزي برابر ترکمنستان، ازبکستان و قرقيزستان و قبول شکست برابر افغانستان و تاجيکستان به پايان رساند.

چمنيان:
حمايت فدراسيون از تيم هاي پايه ارزشمند است
سرمربي سابق تيم ملي نوجوانان ايران معتقد است تيم هاي ملي بايد از فرصت حضور در تورنمنت ها و بازي هاي تدارکاتي به بهترين شکل استفاده کنند.
عباس چمنيان در گفت و گو با سايت رسمي فدراسيون فوتبال پيرامون وضعيت آماده سازي تيم هاي ملي فوتبال جوانان و نوجوانان همچنين حضور اين تيم ها در چهار تورنمنت معتبر بين المللي گفت:به عنوان شخصي که سابقه هدايت تيم هاي ملي رده پايه را داشته ام بايد بگويم هماهنگي و برنامه ريزي همچنين تامين اعتبارات لازم جهت حضور تيم ها در چنين تورنمنت هايي بسيار دشوار و در عين حال ارزشمند است. بايد از فدراسيون فوتبال تشکر کرد که در سخت ترين شرايط ممکن اين زمينه را فراهم کرده که اين حمايت واقعا ارزشمند است و البته تيم هاي ملي بايد از اين موقعيت استفاده کنند.
چمنيان اضافه کرد:تيم ملي جوانان ما در تورنمنت روسيه حضور يافته که مسابقات بسيار خوبي بود و بعد از آن هم راهي کافا شده که اميدوارم در اين رقابت ها نتايج مناسبي کسب کند. همچنين تيم نوجوانان ما در تورنمنت چين و کافا حاضر شد. اميدوارم کادر فني و بازيکنان تيم ها از اين فرصت هاي ارزشمند به بهترين شکل استفاده کنند ، از سويي تجربه لازم را براي حضور در مسابقات رسمي کسب کنند و از سوي ديگر بتوانند برنامه هاي آماده سازي مورد نظر خودشان را به بهترين شکل اجرا کنند. قطعا اين تورنمنت ها درس هاي بسيار خوب و بزرگي براي هر دو تيم خواهد داشت.


 ورزش جوان و نوجوان 

عليزاده:
در بدو ورود به صوفيه به ما شوک وارد شد
سرمربي تيم کشتي فرنگي نوجوانان گفت: با اتفاقي که در مورد کشتي‌گير وزن 51 کيلوگرم تيم ملي آزاد رخ داد، به ما شوک وارد شد.
فرشاد عليزاده در گفت‌وگو با تسنيم با اشاره به اينکه مدير فني تيم‌هاي ملي و کادرفني تيم ملي آزاد پيش از ترک صوفيه به تيم فرنگي گفته بودند مراقب داوري‌هاي مسابقات جهاني باشيد، اظهار داشت: همان موقع که رسيديم با اتفاقي که در مورد کشتي‌گير وزن 51 کيلوگرم تيم ملي آزاد رخ داد، به ما شوک وارد شد. محسن کاوه و امير توکليان محبت کردند و به ما گفتند که چه چيزي در انتظارمان هست و داوران ايراني هم توضيحاتي به تيم ارائه کردند. مي‌دانستيم روي کشتي‌گيران و کادر مربيگري ايران حساس شده‌اند و هر طوري که شده مي‌خواهند ايران اول نشود.
وي ادامه داد: از نزديک ديدم که اين چند روز چقدر به آزادکاران سخت گذشته و حتي داور آذربايجاني که با هم دوست و همزبان هستيم، همين را به من گفت که نمي‌خواهند تيم ايران اول شود و بايد خيلي حواس‌تان جمع باشد. نه تنها کشتي‌هاي 50-50 که کشتي‌هاي 60-40 را هم به حريفان ما مي‌دانند. نمي‌خواستيم بار رواني براي تيم درست کنم، اما با بچه‌ها صحبت کردم، طوري که استرس نگيرند و اين موضوع انرژي زيادي از تيم گرفت. خوشبختانه بچه‌ها کشتي‌هاي بسيار خوبي گرفتند و مبارزه‌ها را مقتدرانه مي‌بردند که ديگر جاي حرف و حديثي باقي نماند. وقتي امتياز فني بالا مي‌گيري ديگر داور نمي‌تواند کاري کند.
عليزاده با تاکيد بر اينکه مربيان ايران در جايگاه کُچ نيز به دقت همه قوانين را پياده مي‌کردند، تاکيد کرد: مربيان هم خيلي حواس‌شان بود که بهانه دست مسئولان برگزار کننده مسابقات ندهند. طوري شده بود که مي‌ترسيديم از جاي‌مان تکان بخوريم اما در نهايت اتفاق خوبي افتاد و با 4 طلا قهرمان شديم و کسب اين عنوان در کشوري ديگر براي ما عالي بود. البته از بين کشتي‌هاي سوم پنجمي‌مان هم حداقل مي‌توانستيم به دو مدال برنز برسيم اما اين اتفاق نيفتاد و با 4 طلا و 4 عنوان پنجمي و يک هفتمي، با 25 امتياز اختلاف قهرمان جهاني شديم. آذربايجان و روسيه بعد از ما قرار گرفتند.
قهرمان سابق تيم ملي کشتي فرنگي گفت: اتفاقات خيلي خوبي در صوفيه براي ما رخ داد. يکي در 110 کيلوگرم بود که کشتي‌گيري که به او اعتماد کرده بوديم به خوبي جواب اعتمادمان را داد. پيروزي رضا ساکي مقابل کشتي‌گير مولداوي خيلي ارزشمند بود و همچنين سعيد اسماعيلي در مبارزه‌اي جانانه پسر آرمن نازاريان معروف را شکست داد و اينها خيلي براي ما شيرين بودند. خدا را شکر مي‌کنم که با آن همه استرسي که در ابتداي ورودمان به بلغارستان به ما وارد شد، توانستيم کشتي‌هاي خوبي بگيريم و اين افتخار بزرگ را براي کشورمان به دست آوريم. اين براي دومين سال پياپي بود که قهرمان جهان مي‌شديم و چنين موفقيتي نتيجه يک کار گروهي بود که بايد از همه اعضاي کادرفني؛ کريم کاکاحاجي که مربي و بزرگتر من است، طيب حيدري، محمد خزايي‌پور، مصطفي قاسمي‌راد و همچنين موسي طباطبايي سرپرست تيم تشکر کنم که همه در اين سال‌ها در قهرماني ما نقش داشتند.

اميدواري وکيلي به موفقيت واليباليست هاي نوجوان ايران
سرمربي تيم‌ ملي واليبال نوجوانان ايران گفت: شانس حضور روي سکو در رقابت‌هاي جهاني را داريم.
محمد وکيلي در خصوص وضعيت تيم ملي واليبال نوجوانان گفت: در حال حاضر هشتمين مرحله از اردوهاي آماده سازي را دنبال ميکنيم تا 21 مرداد ماه عازم کشور تونس شويم. 7 مرحله اردوهاي ما در سال 98 بود و يک مرحله هم اسفند 27 بود، 15 بازيکن در اردو هستند و شرايط خوبي داريم. چهار تا پنج بازيکن هم در جوانان بودند که جديدا به تيم اضافه شدند و بايد هماهنگ شوند. او ادامه داد: اکثر اين بازيکنان با تيم دورناي اروميه در ليگ 97 حضور داشتند، اما يکسري بازيکنان هم جديد اضافه شده‌اند. ما يک هفته زودتر عازم تونس مي‌شويم و فرصت داريم يک تورنمنت کوچک را با تيم‌هايي مثل برزيل برگزار کنيم و از 30 مرداد هم بازي‌ها برگزار مي‌شود که ما بايد 31 مرداد با تيم جمهوري چک بازي کنيم. اول شهريور با ايتاليا، دوم شهريور با ‌کلمبيا و سوم شهريور هم با تيم بلغارستان بازي مي کنيم.
سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان در مورد تيم‌هاي قدرتمند اين دوره از مسابقات گفت: با توجه به سرمايه گذاري خوب اروپايي‌ها روي تيم‌هاي پايه من فکر ميکنم اروپايي‌ها تيم‌هاي قدرتمندي هستند. برزيل، کوبا و ژاپن هم تيم‌هاي خوبي به نظر مي‌آيند. به طور کلي 8 تيم هستند که در رقابت‌هاي جهاني شانس سکو دارند که ايران هم در بين اين تيم‌ها است.
او درباره شرايط قدي بازيکنان نيز گفت: بلندترين بازيکن ما 215 سانت است اما روندي را در پيش داريم که ميانگين قدي تيم را هر سال بلندتر کنيم. در حال حاضر بدون در نظر گرفتن ليبرو ميانگين قدي ما بالاي دو متر است.
وکيلي در مورد حضور توخته در اردوي تيم ملي بزرگسالان نيز گفت: اولويت فدراسيون باز هم تيم ملي بزرگسالان است و اميرحسين توخته هم الان در تيم بزرگسالان حضور دارد. کولاکوويچ بخواهد با تيم بزرگسالان خواهد بود و در غير اين صورت به همراه تيم نوجوانان اعزام مي‌شود، بايد بگويم که ما تابع سياست‌هاي فدراسيون هستيم.او در مورد بالا بودن انتظارات از تيم ايران به عنوان مدافع عنوان قهرماني نيز گفت: انتظارات مردم هميشه مي‌تواند بالا باشد و اين حق طبيعي آن‌ها است، اما اين تيم يک تيم جديد است و ما در حال حاضر تيم جديدي ساخته‌ايم. تلاش کرده‌ايم رقبا را آناليز کنيم، اما شناخت دقيقي از تيم‌ها نداريم چون در هر دوره تيم‌ها در اين رده سني تغيير مي‌کنند. شانس و مدافع عنوان قهرماني هستيم و بايد خوب بازي ‌کنيم چرا که تيم‌ها براي خود نمايي به مصاف ايران مي‌آيند.
محمد وکيلي در پايان با اشاره به تجربه خوب برخي بازيکنان گفت: بازيکناني که يک سطح بالاتر و با تيم ‌جوانان بازي کرده‌ و قهرمان شده‌اند، قطعا مي‌توانند در اين دوره به ما کمک کنند، اما نبايد فکر کنند اين مسابقات آسان‌تر است. نگاه ما اين است که بازيکنان بايد با تمام توان در اين رقابت‌ها حضور پيدا کنند.


 پيروزي جوانان ايران مقابل ازبکستان
 پورموسوي: مي توانيم بهتر از اين باشيم 

سرمربي تيم ملي فوتبال جوانان پس از پيروزي ارزشمند برابر ازبکستان گفت: هرچند با شايستگي حريف قدرتمندمان را شکست داديم اما بازهم بايد کيفيت و عملکرد بهتري به نمايش بگذاريم.سيروس پورموسوي که شاگردانش در نخستين بازي تورنمنت کافا با نتيجه دو بر صفر ازبکستان را شکست دادند در گفتگو با سايت رسمي فدراسيون فوتبال اظهار داشت: ما در اين بازي نمايش خيلي خوبي داشتيم با اين وجود باور دارم که بايد از اين بهتر کار کنيم و از عملکرد بچه ها رضايت کامل نداشتم.
سرمربي تيم ملي جوانان اضافه کرد: درخصوص اين بازي بايد به سه مسئله اشاره کنم. اول اينکه هميشه اولين مسابقه سخت ترين بازي است و تيم تلاش مي کند به شرايط عادت کند، دوم اينکه تيم ما تجربه بازي زير نور را نداشت و خوشبختانه اين تجربه را با موفقيت پشت سر گذاشتيم همچنين تيم هاي آسياي ميانه برابر ما با قدرت بدني بسيار بالا، بازي فيزيکي و همينطور انگيزه قابل توجهي قرار مي گيرند که با اين وجود توانستيم ازبکستان را شکست دهيم.
پورموسوي همچنين گفت: به بچه ها خسته نباشيد مي گويم و بايد بگويم شروع بسيار خوبي در اين مسابقات داشتيم اما انتظار من اين است که غرق در اين پيروزي نشويم بلکه در هر بازي بهتر و با انسجام بيشتر عمل کنيم. خوشبختانه آناليز بسيار خوبي هم از تيم ترکمنستان داشته ايم و تلاش مي کنيم در دومين بازي بهتر عمل کنيم. توان فني و کيفيت بچه هاي ما به مراتب بالاتر است و مي توانند در بازي هاي بعدي رفته رفته هماهنگي بيشتري پيدا کنند.تيم ملي جوانان در دومين بازي تورنمنت کافا روز دوشنبه ساعت 17 برابر ترکمنستان قرار مي گيرد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
اگهي