جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4456- تاریخ : 1398/04/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)


درخشش فرنگي کاران نوجوان ايران در مسابقات قهرماني آسيا


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 درخشش فرنگي کاران نوجوان ايران در مسابقات قهرماني آسيا 

3 کشتي گير ايران به مدال طلا، يک کشتي گير به مدال نقره و يک کشتي گير به مدال برنز روز نخست رقابت‌هاي کشتي فرنگي نوجوانان قهرماني آسيا در قزاقستان رسيدند.
رقابت‌هاي کشتي فرنگي نوجوانان قهرماني آسيا با برگزاري مسابقات 7 وزن در شهر نورسلطان کشور قزاقستان آغاز شد که در پايان اميررضا ده بزرگي در وزن 48 کيلوگرم، سعيد اسماعيلي در وزن 51 کيلوگرم و سعيد کريمي زاده در وزن 92 کيلوگرم به مدال طلا دست يافتند، دانيال سهرابي در وزن 60 کيلوگرم صاحب مدال نقره شد و شاهرخ ميکائيلي زاده در وزن 110 کيلوگرم نيز صاحب مدال برنز شد.
مهدي احدي زناب و فريد سيرتي مقدم نمايندگان اوزان 45 و 55 کيلوگرم کشورمان نيز با شکست مقابل رقباي خود از دور رقابت‌ها کنار رفتند.
نتايج کشتي گيران کشورمان به شرح زير است:
در وزن 45 کيلوگرم مهدي احدي زناب در دور نخست با نتيجه 6 بر 5 مقابل هارش از هندوستان مغلوب شد و با توجه به شکست اين کشتي گير در مرحله نيمه نهايي، احدي زناب از دور رقابت‌ها کنار رفت و هشتم شد.
در وزن 48 کيلوگرم اميررضا ده بزرگي در ديدار نخست با نتيجه 11 بر صفر اوکه گاوا از ژاپن را مغلوب کرد وي در دور بعد با نتيجه 8 بر صفر از سد خوديبردي از تاجيکستان گذشت و در مرحله نيمه نهايي نيز با نتيجه 9 بر صفر سينسيزبايف از قرقيزستان را از پيش رو برداشت و راهي ديدار فينال شد. وي در ديدار فينال با نتيجه 8 بر صفر دولتبيکوف از قزاقستان را مغلوب و صاحب مدال طلا شد.
در وزن 51 کيلوگرم سعيد اسماعيلي در کشتي نخست با نتيجه 8 بر صفر مقابل لي از کره جنوبي به برتري رسيد وي در دور بعد با نتيجه 9 بر صفر کوربايف از قزاقستان را مغلوب کرد و به ديدار فينال راه يافت. اسماعيلي در ديدار پاياني در يک کشتي نزديک با نتيجه 4 بر 3 از سد ارشاد از هند گذشت و به مدال طلا دست يافت.
در وزن 55 کيلوگرم فريد سيرتي مقدم در کشتي اول با نتيجه 11 بر صفر الحسنات از اردن را مغلوب کرد وي در دور دوم با نتيجه 2 بر 8 مغلوب پاتيل از هند شد و با توجه به شکست اين هندي در کشتي بعد، سيرتي مقدم از دور رقابت‌ها حذف شد.
در وزن 60 کيلوگرم دانيال سهرابي در ديدار اول با نتيجه 18 بر 7 ژو از چين را شکست داد و در دور بعد نيز مقابل راوي از هند با نتيجه 8 بر 6 به برتري دست يافت و فيناليست شد. وي در ديدار فينال مابل امربک سلطانوف از ازبکستان با نتيجه 15 بر 5 مغلوب شد و به مدال نقره رسيد.
در وزن 92 کيلوگرم سعيد کريمي زاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتيجه 12 بر 2 از سد سون از چين گذشت وي در دور سوم و در مرحله نيمه نهايي با نتيجه 5 بر 3 ديبالد از قزاقستان را از پيش رو برداشت و راهي ديدار فينال شد. وي در اين ديدار با نتيجه 4 بر صفر از سد نيتش از هند گذشت و صاحب مدال طلا شد.
در وزن 110 کيلوگرم شاهرخ ميکائيلي زاده در دور نخست با نتيجه 4 بر 2 ژيانگ از چين را شکست داد وي در دور بعد با نتيجه 4 بر 2 مغلوب سونو از هند شد و به ديدار رده بندي رفت. وي در اين ديدار با نتيجه 4 بر يک يولداشوف از ازبکستان را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.


 ميز خبر 

امير توکليان:
اميدوارم با کسب سه مدال طلا استارت بزنيم
تيم کشتي آزاد نوجوانان ايران براي حضور در رقابتهاي قهرماني آسيا راهي شهر نورسلطان کشور قزاقستان شده که ديروز بعد از استراحتي کوتاه، نخستين جلسه تمريني خود را در محل برگزاري مسابقات پشت سر گذاشت.
امير توکليان سرمربي تيم کشتي آزاد نوجوانان در حاشيه اين تمرين گفت: طبق برنامه مسابقات قهرماني آسيا سه نماينده ايران در اوزان 65، 71 و 80 کيلوگرم روز شنبه به روي تشک خواهند رفت که اميدواريم با کسب نتايج درخشان، اين دوره از مسابقات را با کسب سه مدال طلا آغاز کنيم.
وي افزود: بچه ها شرايط خوبي دارند و ما بعد از 24 ساعت استراحت، آزادکاران را به محل تمرين مسابقات آورديم تا هم با جو و فضاي سالن آشنا شوند و هم نرمش و تمرينات سبکي را براي آماده سازي و کنترل وزن انجام دهند.
اميدوارم امسال هم بتوانيم به نتايج خوبي برسيم و مثل سال گذشته قهرمان آسيا شويم.
رقابتهاي کشتي آزاد نوجوانان قهرماني آسيا طي روزهاي 15 و 16 تيرماه در شهر نورسلطان کشور قزاقستان برگزار مي شود که ترکيب تيم ايران در اين مسابقات به شرح زير است:
45 کيلوگرم : علي عرب
48 کيلوگرم: رحمان عموزاد خليلي
51 کيلوگرم: علي قلي زادگان
55 کيلوگرم: مهدي ويسي
60 کيلوگرم: عرفان الهي
65 کيلوگرم: اميرحسين متقي
71 کيلوگرم: اميرمهدي حسيني
80 کيلوگرم: اميرحسين فيروزپور
92 کيلوگرم: سهيل يوسفي
110 کيلوگرم : سالار حبيبي
سرمربي : امير توکليان
مربيان : مصطفي عليزاده، تقي داداشي، جعفر دليري، فرامرز بوداغي و مصطفي آقاجاني


 ورزش جوان و نوجوان 

نوازي:
مديران استقلال قرارداد 80 ميليوني جلوي من گذاشتند!

مربي تيم فوتبال جوانان استقلال به تشريح دلايل جدايي‌اش از اين تيم پرداخت و گفت که هر مديري به استقلال مي‌آيد فقط به فکر خودش و تيم بزرگسالان است.
محمد نوازي درباره دلايل کناره‌گيري‌اش از حضور در کادر فني تيم فوتبال جوانان استقلال اظهار داشت: به دليل بي‌توجهي، اهميت ندادن و دخالت‌هاي بي‌جا در آکادمي، تصميم گرفتم کنار بکشم. من آدم سالمي هستم و اين‌طوري نمي‌توانم کار کنم. اگر هم تا الان مانده بودم، به خاطر بچه‌هاي تيم بود. کار کردن در آکادمي‌هاي ايران فايده‌اي ندارد، چرا که پولي در کار نيست و کسي توجهي نمي‌کند.
وي افزود: من به همراه حنيف عمران‌زاده، حسين آشنا، محسن نيک‌سيرت، عليرضا لطيفي و رضا نصيري کادر خوبي تشکيل داده بوديم، اما اجازه کار کردن نمي‌دادند. قراردادها کم بود و نمي‌توانستم خيلي چيزها را تحمل کنم. من آدم سالم و پاکي هستم و احساس کردم نمي‌توانم اينجا کار کنم و با بچه‌ها خداحافظي کردم. ما نه بي‌احترامي کرديم و نه بي‌احترامي ديديم. از اميرحسين فتحي و علي خطير تشکر مي‌کنم. شايد اين ما هستيم که نمي‌توانيم در آکادمي کار کنيم و افراد ديگر بتوانند کار کنند. هر گروهي که مي‌آيد، بداند اين بچه‌ها فوتبال‌بلد هستند و فقط بايد آموزش ببينند. براي تک تک بچه‌هاي تيم آرزوي موفقيت مي‌کنم و از اين جدايي ناراحتم. ما در آکادمي خون دل خورديم و بدون هيچ مزدي کار مي‌کرديم، اما يکسري دوستان اذيت کردند و نتوانستيم ادامه دهيم. اميدوارم هواداران مرا ببخشند.
مربي تيم فوتبال جوانان استقلال در واکنش به اينکه گفته مي‌شود دليل کنار رفتن او رقم قرارداد پايين باشگاه بوده است، گفت: رقم قراردادم کم بود و قبول نکردم. مردم فکر مي‌کنند همه‌کاره باشگاه هستيم و در آکادمي استقلال پول ميلياردي مي‌گيريم. اين بازيکنان بزرگسال هستند که پول‌هاي ميلياردي مي‌گيرند که تازه برخي از آنها حق‌شان است، اما يکسري نه. مربيان نيز پول‌هاي خوبي مي‌گيرند، اما در بخش پايه‌ها خبري نيست. دو سال پيش قراردادم 100 ميليون بود که 50 ميليون کسر کردند و 50 ميليون دادند. امسال گفتند قراردادت 80 ميليون تومان باشد که قبول نکردم. با اين همه تجربه و بضاعت و هزينه‌هايي که از جيب کرديم، درست نبود چنين قراردادي را جلوي ما بگذارند. باشگاه 50 ميليارد هزينه مي‌کند، اما حاضر نيست يک ميليارد براي آکادمي خرج کنند! واقعاً متأسفم که هر مديري به استقلال مي‌آيد به فکر خودش و تيم بزرگسالان است. با اين اوصاف انتظار دارند از آکادمي بازيکن به تيم بزرگسالان تحويل بدهيم؟! البته دو سال پيش که در استقلال بوديم، نفراتي چون اميرحسين کارگر را تحويل داديم که اکنون با تيم بزرگسالان کار مي‌کند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي