جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4454- تاریخ : 1398/03/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

سرمربي تيم ملي بسکتبال جوانان:
اميدوارم که سهميه جام جهاني را کسب کنيم


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 سرمربي تيم ملي بسکتبال جوانان:
 اميدوارم که سهميه جام جهاني را کسب کنيم 

سرمربي تيم بسکتبال جوانان با اشاره به شرايط ملي پوشان اين تيم گفت: نسل بسيار خوبي پرورش پيدا کرده و اميدوارم تا سال آينده به نقطه ايده آل برسيم و سهميه جام جهاني را بگيريم.
رضا نوري در گفت و گو با ايرنا، درباره نسل جديد بسکتبال ايران اظهار کرد: اين نسل تيم ملي خيلي خوب است و واقعاً بازيکنان خوبي پرورش پيدا کرده اند. تنها نگراني ما درباره بازيکنان پست چهار و پنج هستند.
وي افزود: بازيکنان پيراموني تيم ملي واقعاً ايده آل هستند اما در پست چهار و پنج کمبود بازيکن داريم. چند بازيکن ما نيز اکنون در تيم ملي نوجوانان حضور دارند و اين يکي بودن برنامه تيم ملي باعث شده که آنها را در اختيار نداشته باشيم.
او در پاسخ به اين سوال که براي اين خلا چه برنامه اي دارد؟ تصريح کرد: طبق برنامه ريزي که انجام داديم قرار است به محض پايان امتحانات يک مرحله فراخوان بازيکنان بالاي 205 سانتي متر بگذاريم تا اين بازيکنان را تربيت کنيم.
سرمربي تيم ملي جوانان ايران در پاسخ به اين سوال که آيا اين فراخوان جواب خواهد داد؟ بيان کرد: بله. ما بازيکنان بلند قامت زياد داريم تنها بايد شناسايي شوند. در دوره گذشته نيز ما بازيکنان بلند قامت را در همين فراخوان ها پيدا کرديم و جواب گرفتيم. پرورش بازيکن بلند قامت هم زمان کمتري نياز دارد و خيلي سريع به تيم مي رسند.
او افزود: از طرف ديگر با تمام شدن برنامه هاي تيم ملي نوجوانان بازيکنان ما به تيم بازمي گردند و اين خلا هم پر مي شود. اميدوارم که بتوانيم برنامه ريزي مناسبي کنيم که در مسابقات غرب آسيا به ميزباني تبريز ترکيب خوبي داشته باشيم.نوري درباره رقابت هاي قهرماني آسيا نيز بيان کرد: فرصت خوبي داريم تا سال آينده به ترکيبي ايده آل برسيم. رقابت هاي آسيايي اين رده سني سال آينده است و ما در اين مدت بايد به خوبي برنامه ريزي کنيم. اميدوارم که باشگاه ها نيز همکاري کنند و بتوانيم کل بازيکنان اين تيم را در ليگ دسته يک داشته باشيم.
سرمربي تيم ملي بسکتبال جوانان ايران افزود: باشگاه کاله شرايط خوبي براي اين تيم مهيا کرده و امکانات ايده آلي ايجاد کرده که بازيکنان بتوانند هم بسکتبال بازي کنند و هم به تحصيلشان ادامه دهند. اميدوارم که اين شرايط مهيا شود تا تمام آنها در فصل بعدي ليگ دسته يک در قالب يک تيم باشند.
او افزود: اگر اين اتفاق بيفتد آنها تجربه خوبي بدست مي آورند. نکته مهم اين است که اگر بازينان در قالب يک تيم باشند هماهنگي بسيار خوبي حاصل مي شود و براي تيم بسيار خوب است. با توجه به شرايط اقتصادي اين فضا مهيا نيست که بازيکنان در رقابت هاي بين المللي باشند اما حضور تيم در ليگ دسته يک اين خلا را جبران مي کند.نوري در پاسخ به اين سوال که رقابت هاي قهرماني آسيا را چطور مي بيند؟ بيان کرد: کارمان خيلي سخت است. با توجه به اينکه سرگروه هم نيستيم قطعاً رقابت دشواري خواهيم داشت. با اضافه شدن استراليا و نيوزلند سطح مسابقات بسکتبال آسيا بالا رفته و بايد تلاشمان را بيشتر کنيم تا نتيجه خوبي بگيريم و جهاني شويم.


 ميز خبر 

زارع:
هدف ما قهرماني در مسابقات اردن خواهد بود

سرمربي تيم ملي تکواندو نوجوانان دختر گفت: هدف ما قهرماني در اردن و کسب سکوي اول تيمي است و براي رسيدن به اين هدف هر روز تلاش مي کنيم و دست از آن نمي کشيم.
ندا زارع، اظهار داشت: تيم ملي تکواندوي نوجوانان 30 و 31 تير در مسابقات قهرماني آسيا در اردن حضور خواهد داشت و تمرينات تيم ملي از 14 ارديبهشت آغاز شده و تا پيش از اعزام به اين رويداد ادامه خواهد داشت.
وي افزود: روند انتخابي بازيکنان بدين صورت بود که در رده سني نوجوانان يک دوره مسابقات آزاد داشتيم و پس از آن، برگزاري انتخابي درون اردويي بخش بعدي کار ما بود. در حال حاضر 15 تکواندوکار در اردو داريم و 10 هوگوپوش عازم مسابقات قهرماني آسيا مي شوند.سرمربي تيم ملي نوجوانان با اشاره به وضعيت مهلا مومن زاده و يلدا ولي نژاد گفت: مهلا و يلدا در مسابقات جهاني بزرگسالان در منچستر حضور داشتند و براي مسابقات اردن مي توانند به تيم ملي نوجوانان کمک کنند. آنها نيز براي انتخابي بعدي که تعيين کننده ترکيب نهايي اعزامي است حضور خواهند داشت و انتخابي با حضور 17 تکواندوکار برگزار مي‌شود.
زارع عنوان کرد: هم مهلا مومن زاده و هم يلدا ولي نژاد تجربه حضور در مسابقات بزرگسالان جهان و مسابقات نوجوانان جهان را دارند و حضور آنها نقطه قوت تيم ما است. تيمي در اختيار داريم که اغلب آن ها در مسابقات جهاني و آسيايي نونهالان حضور داشته اند و ساختار اصلي تيم را همان نفراتي تشکيل مي دهند که در مسابقات جهاني نوجوانان در تونس مسابقه دادند.

جوانان فرنگي کار ايران، قهرمان جام صربستان
تيم منتخب كشتي فرنگي جوانان كشورمان با كسب 7 مدال رنگارنگ قهرمان رقابت هاي كشتي فرنگي جام لوبومير ايوانوويچ صربستان شد.
رقابت هاي بين المللي کشتي فرنگي بزرگسالان، جام لوبومير ايوانوويچ گادزا در شهر بلگراد کشور صربستان برگزار شد و در پايان تيم ايران با 2 مدال طلاي وحيد دادخواه در وزن 97 کيلوگرم، علي اکبر يوسفي در وزن 130 کيلوگرم، 2 مدال نقره محمدرضا ناقوسي در وزن 77 کيلوگرم، ابوالفضل سيد مهدوي در وزن 97 کيلوگرم و
3 مدال برنز ميلاد رضا نژاد حسينوند در وزن 60 کيلوگرم، محمدرضا مختاري در وزن 67 کيلوگرم و حسن فروزنده در وزن 87 کيلوگرم بعنوان قهرماني دست يافت.


 ورزش جوان و نوجوان 

سرمربي تيم کشتي آزاد نوجوانان:
15 روز مانده به اعزام، ملي‌پوشان را معرفي مي‌کنيم
سرمربي تيم کشتي آزاد نوجوانان کشورمان اعتقاد دارد، اين روزها غير از حاشيه و بداخلاقي چيز ديگري در کشتي ايران ديده نمي‌شود.امير توکليان در گفت‌وگو با تسنيم در مورد اردوهاي تيم کشتي آزاد نوجوانان کشورمان براي شرکت در مسابقات آسيايي اظهار داشت: تا 16 خرداد ماه اردوي جاري ما ادامه خواهد داشت و پس از آن نيز دو اردوي ديگر را در تهران پشت سر خواهيم گذاشت. مسابقات ما 15 و 16 تير ماه در نورسلطان قزاقستان برگزار مي‌شود.
وي در مورد زمان معرفي ملي‌پوشان تيم کشتي آزاد نوجوانان کشورمان تأکيد کرد: اين کار را در اردوي آخر انجام مي‌دهيم، يعني 15 روز مانده به اعزام تيم. به هرشکل ديگر تورنمنتي باقي نمانده است که در آن شرکت کنيم و با همين روال پيش خواهيم رفت.
نايب قهرمان پيشين کشتي جهان با اشاره به وضعيت اين روزهاي کشتي خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله هر چيزي که خير است، براي کشتي به وجود آيد. اين روزها که غير از حاشيه و بداخلاقي چيز ديگري نمي‌بينيم. بهتر است گوش شکسته‌ها کنار هم جمع شوند و اين آزمون را هم پشت سر بگذارند تا کشتي دوباره در مسير خودش قرار بگيرد.

دعوت 33 فوتباليست به اردوي تيم ملي نوجوانان
33 بازيکن از سوي حسين عبدي به چهارمين مرحله از اردو‌هاي انتخابي تيم ملي زير 16 سال دعوت شدند.
چهارمين مرحله اردوي انتخابي تيم ملي فوتبال نوجوانان از روز شنبه (هجدهم خرداد) آغاز مي‌شود که اسامي نفرات دعوت شده به شرح زير است:حسين فتحي خيارک (اردبيل)، علي فرهادي، صادق صالحي، سبحان نادري، مسيح مرادي، مهران نفري (اصفهان)امير ابراهيم زاده (آذربايجان شرقي)، آريا اصغري، عليرضا کرمي، آرشام شکوري، حسام اسکندري، عرشيا بابايي، فرجام جمال، سيد سامان موسوي، محمدرضا صلاحي کجور، محمدجواد عبداله زاده گنابادي، ياسين جعفري، عرشيا کريمي، نيما نعمائي کيوج، محمدرضا شاهرخ آبادي، محمدرضا کوشکي، عليرضا جعفريان، اميررضا قبادزاده (تهران)، محمد کيا ميرشاهي (خراسان رضوي)ايمان دانش، امير سواعد، حمزه منصوري (خوزستان)علي اکبر رنجبر (فارس)خالد روحاني (کردستان)سجاد گل محمدي شارخ (کرمان)رئوف افراسيابي (گلستان)عارف نوبخت، محمد سام عباس قلي‎زاده (گيلان).
اين اردو تا روز جمعه (24 خرداد) ادامه خواهد داشت.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي