جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4438- تاریخ : 1398/01/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)


خاطرات صداپيشه "ريوزو" از دوبله سريال "اوشين"


پايان ضبط «گاندو» در چين


مردان «سياه پوش 3»؛ اين بار بدون ويل اسميت


يادداشت


دريچه هنر


سينماي جهان


ميز خبر


نفوذ پليس به گروه جنايتکاران زيرزميني


رونمايي از پوستر انگليسي يك فيلم


 خاطرات صداپيشه "ريوزو" از دوبله سريال "اوشين"  

دوبلور قديمي سينما و تلويزيون گفت: زماني که سريال «سال‌هاي دور از خانه» معروف به اوشين را براي دوبله آوردند‌؛ متوجه شديم که با يک اثر خوب و متفاوت روبرو هستيم.
«سعيد مظفري» دوبلور پيشکسوت تلويزيون و راديو در گفت‌وگو با فارس، درباره تاثيرگذارترين اثر و نقشي که دوبله کرده، گفت:اولين بار که چنين حسي داشتم و نقشم را به شدت دوست داشتم در سريال سال‌هاي دور از خانه «ريوزو» بود. بعد از آن فيلم‌هايي که به جاي بردپيت صحبت کردم چون از هنرپيشه‌هاي خوب و قدرتمند است.
دوبلور سريال «سال‌هاي دور از خانه» درباره دوبله اين سريال که در زمان پخش خود مخاطبان بسياري را همراه مي‌کرد، عنوان داشت: آن سال‌ها بعد از مدتي يک سريال خوب براي دوبله آوردند متفاوت با کارهاي ديگر بود و خانم علو نيز براي دوبله آن زحمت بسياري کشيدند. همين باعث شد تا سريال اوشين گل کند و مخاطبان با آن ارتباط بسياري برقرار کنند. طبيعي است وقتي سريالي خوب باشد با استقبال مخاطبان هم رو‌به‌رو مي‌شود.سريال «سال‌هاي دور از خانه» هم اين ويژگي را داشت. فضاي سريال به گونه‌اي بود که مردم با شخصيت‌هاي سريال همذات‌پنداري مي‌کردند.
وي در پاسخ به اين سوال که براي انتخاب نقش‌هايي که دوبله مي‌کنيد چه فاکتورهايي برايتان اولويت دارد، گفت: يک مدير دوبلاژ خوب فردي است که فيلم را خوب ببيند. يک چيز را هم نمي‌شود منکر شد و آن هم اين است که در اين حرفه، سواد حرف اول را مي‌زند و اگر شماي نوعي در اين حيطه دو کتاب نخوانده باشيد و در اين وادي نگشته باشيد و فقط هر روز بياييد در استوديو و کار را دوبله کنيد و برگرديد خانه هيچوقت رشد نمي‌کنيد.اين دوبلور قديمي ادامه داد: اين کار نيازمند اين است که يکسري دانش و اطلاعات را هم در کنار فعاليت دوبله، کسب کنيد. منتهي شرايط الان و گذشته فرقي ندارد، در هر دو زمان شرايط به گونه‌اي بوده که بچه‌ها به آن سمت نمي‌روند.
مظفري درباره اينکه شرايط حال حاضر دوبله در کشور طوري شده که به راحتي همه علاقه‌مندان به اين سمت مي‌آيند و وارد اين کار مي‌شوند، گفت: شرايط فرق کرده است و اين دليل نمي‌شود فردي که راحت وارد دوبله مي‌شود، بد باشد و مهم کيفيت کاري است که او انجام مي‌دهد و هدفش هم همين بايد باشد که هر که وارد مي‌شود کارش را به درستي انجام دهد.
دوبلور فيلم «سفيد برفي و شکارچي» در همين زمينه ادامه داد: از طرفي انتخاب‌هاي يک گوينده بايد به درستي صورت بگيرد و بچه‌هايي بايد دوبلورها را انتخاب کنند که صداها و آدم‌ها را بشناسند. براي مثال نبايد صرفا افراد را به خاطر صداي بمي که دارند، بياورند که بلافاصله وقتي از او تست گرفتند و از عدم توانايي‌اش مطلع شدند، عذرش را بخواهند و او در نهايت فکر کند من مانع از کارش شدم.اين دوبلور ضمن بيان اينکه تا به حال کلاس گويندگي برگزار کردم، بيان داشت: به تازگي کلاس گويندگي براي علاقه‌مندان به اين حرفه داير کردم و خودم در اين کلاس‌ها تدريس مي‌کنم. حتي به شهريه اين کلاس هم فکر کرديم که طوري باشد تا اگر کسي استعدادي دارد به دلايل مالي قيد کلاس‌ها را نزند.


 پايان ضبط «گاندو» در چين 

تصويربرداري سريال «گاندو» به کارگرداني جواد افشار و تهيه‌کنندگي مجتبي اميني به پايان رسيد.
به گزارش روابط عمومي پروژه، تصويربرداري سريال «گاندو» که خردادماه سال گذشته در تهران آغاز شده بود با ضبط سکانس‌هاي پاياني در کشور چين، به پايان رسيد و جواد افشار کارگردان در نقش مرتضي و مجتبي اميني تهيه کننده در نقش بهمن به همراه چند بازيگر چيني مقابل دوربين رفتند.
داستان اين مجموعه تلويزيوني که پانزدهمين سريال جواد افشار براي تلويزيون است به قلم آرش قادري به نگارش درآمده است. «گاندو» به تهيه‌کنندگي مجتبي اميني در 30 قسمت 45 دقيقه‌اي توليد خواهد شد.
داريوش فرهنگ، وحيد رهباني، پيام دهکردي، صالح آقا ميرزايي، ليلا اوتادي، سارا خوييني‌ها، عليرام نورايي، آزيتا ترکاشوند، نگار عابدي، خسرو شهراز، پندار اکبري، عرفان ابراهيمي، مجيد نوروزي، علي افشار، اتابک نادري، نيلوفر شهيدي، محمدجواد طاهري، جمشيد جهان‌زاده، بهزاد رحيم خاني، فليپ ساپرکين، فرشته آلوسي، سارا محمدي، ميثم وليخاني، مصطفي سلطاني، ياسمين پيداودي، آيدا جعفري، ناره گرگوريان، بهامين توراني از جمله بازيگراني هستند که در اين سريال به ايفاي نقش پرداختند.
همچنين «گاندو» با حضور کامبيز ديرباز، محمدرضا شريفي‌نيا، سيد مهرداد ضيايي، رضا توکلي، نسرين نکيسا، سوگل طهماسبي، کمند اميرسليماني، صالح ميرزا آقايي و فرهاد قائميان تصويربرداري شد و جمع زيادي از بازيگران خارجي و ايراني که در بخش توليد خارج از کشور به اين مجموعه اضافه شدند.


 مردان «سياه پوش 3»؛ اين بار بدون ويل اسميت 

جديدترين مجموعه پوستر از فيلم سينمايي "مردان سياه پوش سه" که به نوعي اسپين آف نسخه اصلي محسوب مي‌شود از سوي گمپاني سوني اينترتيمنت منتشر شد. نبود ويل اسميت بازيگر مطرح هاليوود که تاکنون در تمامي نسخه‌هاي مردان سياه پوش حضور داشته در اين فيلم از نکات قابل توجه اثر است.به گزارش افکارنيوز، "کريس همورث" بازيگر مطرح هاليوود که بازي در آثار پرفروشي همچون مجموعه فيلم هاي "ثور" و "انتقام جويان" به ايفاي نقش پرداخته نقش اصلي فيلم سينمايي "مردان سياهپوش" را ايفا مي کند.
به تازگي ربکا فرگوسن براي بازي در فيلم "مردان سياه‌پوش" به اين پروژه پيوسته است.
تسا تامپسون، اما تامپسون، ليام نيسون، کميل نانجياني و راف اسپال از ديگر بازيگراني هستند که در کنار همورث و فرگوسن در فيلم سينمايي "مردان سياه پوش" به ايفاي نقش مي پردازند.نسخه فرعي فيلم سينمايي "مردان سياه پوش" اکران بين المللي خود در سينماهاي امريکاي شمالي را از تاريخ چهاردم ماه ژوئن سال آينده ميلادي آغاز خواهد کرد.


 يادداشت 

باغ عباس آباد؛ يادگاري تاريخي از دوران صفوي
"مريم اخوان صالح"
در شرق استان مازندران و در 9 كيلومتري شهرستان بهشر باغ زيبا و تاريخي «عباس آباد» قرار گرفته است.
اين مجموعه تاريخي كه نزديك به 500 هكتار وسعت دارد به دستور شاه عباس صفوي ساخته شد و شامل سد ، مخزن، گل باغ، كاخ ، حمام، درياچه سد و... مي‌شود.
درياچه طبيعي عباس آباد حدود 10 هكتار وسعت دارد و عمارتي نيز در وسط آن قرار دارد كه 7 متر قطر و 14 متر ارتفاع دارد.
اين باغ در بالاي تپه و مشرف به درياچه احداث شده است.
مهندسان دوره صفوي برش هايي را در تپه هاي اين منطقه ايجاد کردند و ساختاري پلکاني به آن دادند و بدين گونه اين باغ را ساختند.
در ضلع غربي باغ، بناي حمام تاريخي با زير بنايي به وسعت 160 متر مربع قرار دارد.
طبق بررسي‌هاي به عمل آمده، پوشش سقف بناي حمام گنبدي شکل بوده است و از آجر ساخته شده است، همچنين از تزئينات کاشي و ملاط ساروج در آن استفاده شده است.
اين باغ يكي از بي نظيرترين باغ‎هاي ايراني محسوب مي‌شود.


 دريچه هنر 

سالي پرکار براي «کيميايي»؛
برگزاري كنسرت به نفع سيل زدگان
پولاد کيميايي فعاليت‌هاي خود در سال 98 و آخرين وضعيت توليد سينمايي «خون شد» را تشريح کرد.
پولاد کيميايي بازيگر و کارگردان سينما درباره جديدترين فعاليت‌ خود در سال 98 به باشگاه خبرنگاران جوان، گفت:پس از سه مرتبه بازنويسي، فيلمنامه نهايي «لکنت» آماده و با هدف توليد بزودي به شوراي پروانه ساخت ارائه مي‌دهم.
وي با بيان اينکه براي اکران فيلم سينمايي «معکوس» در زماني مناسب برنامه ريزي مي‌کنيم، گفت: کنسرتي با هدف کمک به سيل و زلزله زدگان برگزار مي‌کنم که احتمالا در تيرماه خواهد بود.
اين کارگردان بيان کرد: امسال در يک تئاتر نيز بازي خواهم کرد که ترجيح مي‌دهم جزئيات آن را زمان ديگري رسانه‌اي کنم.
کيميايي در خصوص آخرين وضعيت ساخت «خون شد» به کارگرداني مسعود کيميايي گفت: همه کار‌ها براي توليد اين اثر آماده است و کم کم به مرحله توليد نزديک مي‌شود.

ادامه کمک‌هاي ارسالي تئاتري‌ها به مناطق سيل‌زده
کمک‌هاي ارسالي هنرمندان تئاتر از شهرهاي مختلف به مناطق سيل زده همچنان ادامه دارد.
کمک‌هاي انسان دوستانه و همکاري‌هاي هنرمندان تئاتر شهرهاي مختلف از جمله تهران و ديگر شهرستان‌ها به مناطق سيل زده همچنان ادامه دارد.
از جمله اين کمک‌ها از استان‌هاي مختلف براي آسيب ديدگان سيلاب‌هاي اخير ارسال شده است. هنرمندان جشنواره تئاتر لاله‌هاي سرخ انديمشک و هنرمندان تئاتر خوزستان در اين زمينه نقش فعال ايفا کردند.در حال حاضر در تماشاخانه‌هاي مختلف نمايشي نيز براي سيل زدگان اقلامي جمع آوري و به مناطق مختلف ارسال مي‌شود، از جمله اين تماشاخانه‌ها مي‌توان به نوفل لوشاتو، تئاتر مستقل و ... اشاره کرد.خانه تئاتر نيز در هفته پيش رو 6 هزار دست لباس نو براي سيل‌زدگان ارسال کرد. اين نهاد صنفي براي همراهي با آلام مردم سيل زده برنامه «لباس همدلي» را با همکاري هنرمندان تئاتر، علاقه‌مندان و توليدکنندگان لباس تهيه کرده است.
جمع آوري اين اقلام روزهاي پنج شنبه، جمعه و شنبه 29 تا 31 فروردين ماه در عمارت ‌خانه تئاتر صورت خواهد پذيرفت.


 سينماي جهان 

ترسناك‌ترين فيلم‎هاي دنيا؛
«هالووين-1978»
«جان کارپنتر» کارگردان فيلم «هالووين»، با ساخت اين فيلم، يکي از بهترين فيلم هاي ترسناک دنيا را به تاريخ سينما معرفي کرد و انقلابي در سبک فيلم‌هاي اسشلر ايجاد کرد. کارپنتر، علاوه‌بر کارگرداني، نويسندگي و آهنگ‌سازي فيلم را نيز برعهده داشته است.«هالووين» به يکي از پرفروش‌ترين و سودآورترين فيلم‌هاي مستقل تاريخ تبديل شد.در فيلم «هالووين»، استانداردهاي اين ژانر به‌نحوي هماهنگ باهم شکل گرفته‌اند که به‌ندرت در چنين فيلم‌هايي قابل‌مشاهده است. کارپنتر، کارگردان فيلم، صحنه‌ها را به‌نحوي به تصوير مي‌کشد که به شما فرصت حدس زدن مي‌دهد و با ترکيبي از تنگناهراسي و رويايي وهم‌آور، که اغلب به‌طور هم‌زمان در فيلم مشاهده مي‌شود، فارغ از اينکه کجا هستيد و چه اتفاقي در حال افتادن است، احساسي ناخوشايند و عميق از وحشت و آسيب‌پذيري ايجاد مي‌کند.همچنين، موسيقي متن در تک‌تک لحظات آن نقش به‌سزايي را در ايجاد حس وحشت و دلهره ايفا مي‌کند و به‌حق نمي‌توان از تاثير آن در اين فيلم چشم‌پوشي کرد.


 ميز خبر 

پس از 2 سال و نيم کشمکش؛
آنجلينا جولي و برد پيت رسما جدا شدند
2 بازيگر مشهور سينماي جهان که جدايي‌شان مدت‌ها خبرساز شده بود، به صورت رسمي از هم جدا شدند.
به گزارش مهر به نقل از پيپل، در حالي که بيش از 2 سال و نيم از آغاز روند جدايي زوج مشهور برنجلينا مي‌گذرد، سرانجام پرونده طلاق آنها در دادگاه نهايي شد.
دادگاهي در لس‌آنجلس حکم داد که جولي 43 ساله و پيت 55 ساله اکنون به عنوان افرادي مجرد شناخته مي‌شوند.
اين به آن معناست که آنها اکنون رسماً مجرد شناخته مي‌شوند و حق ازدواج مجدد را دارند اما هنوز درباره برخي مسائل مالي بايد رأي دادگاه صادر شود.اين در حالي است که هر 2 نفر آنها بر اين تاکيد دارند که بهترين شرايط براي فرزندانشان در نظر گرفته شود. فرزندان آنها شامل مدوکس 17 ساله، پکس 15 ساله، زهرا 14 ساله، شيلو 12 ساله و دوقلوهاي 10 ساله ويوين و کناکس هستند.
پيت و جولي با بازي در فيلم «خانم و آقاي اسميت» در سال 2005 با هم آشنا شدند و اندکي بعد زندگي مشترکشان را شروع و سال 2014 به صورت رسمي ازدواج کردند. آنها در سپتامبر 2016 راهي دادگاه شدند تا از هم جدا شوند. جولي تقاضاي طلاق کرده بود و اختلافات غيرقابل حل را دليل اين جدايي خوانده بود.
از آن زمان پرونده اين زوج بارها در دادگاه مطرح شد تا مسائل مربوط به حضانت و مسائل مالي حل و فصل شود. در ژوئن 2018 نيز دادگاه برنامه ملاقات پيت با فرزندانش را تعيين کرد. اين برنامه شامل حال مدوکس نمي‌شد چون از نظر دادگاه او به سني رسيده است که بتواند درباره ديدار با پدرش خودش تصميم بگيرد.
در نوامبر 2018 اين زوج درباره حضانت به توافق رسيدند و از آن زمان همه مسائل حقوقي آنها به صورت خصوصي جلو رفت. پيشتر گفته شده بود طلاق آنها تا پايان سال 2019 نهايي مي‌شود.

«دزد شادي‌ها»؛ نخستين تئاتر پليسي ژانر کودک
کارگردان نمايش عروسکي «دزد شادي‌ها» عنوان کرد: اين نمايش براي نخستين بار در ژانر پليسي و سريالي براي کودکان ساخته شده است و ارديبهشت ماه به اجرا درخواهد رسيد.
علي قناديان‌پور، کارگردان نمايش عروسکي «دزد شادي‌ها»که از چهارم ارديبهشت ماه آغاز شود، در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد: اين نمايش کاملا موزيکال و براي نخستين با در ژانر پليسي براي کودکان است.وي با اشاره به اينکه موضوع نمايش هم طوري کار مي‌شود که به صورت سريالي، بخش دوم آن هم به زودي آماده بشود، گفت: در اين عرصه هم تا به حال کار کودک دو قسمتي نداشتيم.
قناديان‌پور همچنين اظهار داشت: نمايشنامه «دزد شادي‌ها» به نويسندگي سمانه آستين فشان درباره شهري است که در آن عروسک‌ها به سرقت مي‌روند، کارآگاه و دستياري نيز در آن به دنبال عروسک‌ها هستند. شخصيتي به نام «زعفران» در شهر وجود دارد که مدارک همه عليه او است اما در واقع دزد او نيست و دزدها فرار مي‌کنند و عروسک‌ها پس گرفته مي‌شوند، بخش دوم نمايش بعدتر در اين زمينه ساخته خواهد شد.
وي اسامي کاراکترهاي نمايش را زعفران، گشنيز، فرفره و ديگر عروسک‌ها به شمار آورد.اين کارگردان تئاتر در ادامه افزود: بازيگران نمايش حامد شايسته، شيدا باباتبار، ستايش شانه‌اي، امير ارشام منتظري، مشکات فرجام، محسن بشير، محمد بشير، ايليا يوسف نژاد، زهرا جعفري، محمد هادي قديمي و تهيه کننده محمد رحيمي و ناصر جعفري هستند.


 نفوذ پليس به گروه جنايتکاران زيرزميني 

فيلم سينمايي "کشيده شده به در بتن" به کارگرداني "سي کريگ زاهلر" اکران بين المللي خود در سينماهاي هاليوود را از ابتداي هفته آغاز کرده و هنوز به آمار جالبي در بخش فروش نرسيده است.در خلاصه داستان آمده است: دو پليس وظيفه شناس از کار معلق مي‌شوند و حالا بايد با نفوذ به گروه جنايتکاران زيرزميني، شايستگي خود را بازيابند.مل گيبسون، وينس ووگان، جنيفر کارپنتر و...از جمله بازيگراني هستند که در فيلم سينمايي "کشيده شده در بتن" به ايفاي نقش پرداخته اند.


 رونمايي از پوستر انگليسي يك فيلم 

پوستر انگليسي فيلم «موج اف ام، رديف 48» به کارگرداني کيارش اسدي زاده رونمايي شد.پوستر انگليسي فيلم سينمايي «موج اف ام، رديف 48» به کارگرداني و تهيه‌کنندگي کيارش اسدي زاده در آستانه اکران در سي و هفتمين جشنواره جهاني فيلم فجر رونمايي شد.بازيگران اين فيلم سينمايي به ترتيب حروف الفبا عبارتند از: مرتضي آقا حسيني، مجيد آقا کريمي، شيوا ابراهيمي، ستاره اسکندري، رضا بهبودي، ستاره پسياني، امير جناني، نيما رئيسي، کاظم سياحي، نوال شريفي، هوتن شکيبا، بانيپال شومون، علي فروتن، معصومه قاسمي‌پور، الهام کردا و... .


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون