جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4438- تاریخ : 1398/01/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

درخشش آزادکاران نوجوان در تورنمنت ترکيه؛
توکليان: اين تيم، پشتوانه کشتي در المپيک 2024 است


برگزاري اردوي انتخابي تيم ملي فوتبال زير 16 سال


جراحي رباط صليبي؛ بازيکن تيم ملي اميد


پايان مسابقات فوتسال دانش آموزان مرکزي


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 درخشش آزادکاران نوجوان در تورنمنت ترکيه؛
 توکليان: اين تيم، پشتوانه کشتي در المپيک 2024 است 

سرمربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان گفت: اين تيم آينده بسيار درخشاني دارد و در واقع پشتوانه کشتي آزاد ما در المپيک 2024 محسوب مي شود.
مسابقات بين المللي کشتي آزاد ترکيه (جام پيروزي) با درخشش آزادکاران نوجوان ايران همراه شد. تيم کشورمان در پايان اين پيکارها، با کسب 6 مدال طلا، 3 مدال نقره و 2 مدال برنز به عنوان قهرماني رسيد و تيم هاي ترکيه و قزاقستان نيز دوم و سوم شدند.
در مسابقات کشتي آزاد، علي عرب در وزن 45 کيلوگرم، رحمان عموزاد در وزن 48 کيلوگرم، علي قلي زادگان در وزن 51 کيلوگرم، مهدي ويسي در وزن 55 کيلوگرم، اميرحسين فيروزپور در وزن 80 کيلوگرم و سالار حبيبي در وزن 110 کيلوگرم صاحب مدال طلا ، پوريا کاظمي در وزن 48 کيلوگرم، اميرحسين متقي در وزن 65 کيلوگرم و محمدمبين عظيمي در وزن 92 کيلوگرم صاحب مدال نقره و عرفان الهي در وزن 60 کيلوگرم و مصطفي طغاني در وزن 110 کيلوگرم صاحب مدال برنز شدند.
امير توکليان سرمربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان، در خصوص عمکلرد نمايندگان کشورمان در اين رقابت ها گفت: رقابت هاي بين المللي کشتي جام پيروزي ترکيه يکي از معتبرترين تورنمنت هاي رده ي سني نوجوانان است و به نظر من کشتي گيران نوجوان کشورمان با قهرماني در اين مسابقات عملکرد درخشاني از خود ارائه دادند.
وي ادامه داد: 13 تيم در اين مسابقات حاضر بودند که کشور ترکيه در هر وزن 5 نفر در اين مسابقات شرکت داده بود و علاوه بر آن، کشور آذربايجان با 3 کشتي گير در هر وزن و کشور قزاقستان که ميزباني مسابقات آسيايي امسال را برعهده دارد نيز با نفرات اصلي خود در اين مسابقات شرکت کرده بود. ضمن اين که حضور کشورهاي اروپايي نيز در اين مسابقات پررنگ بود.او در مورد عملکرد نوجوانان آزاد کار در اين مسابقات اظهار داشت: کشتي گيران ما در اين مسابقات با 6 مدال طلا، 3 مدال نقره و 2 مدال برنز، عنوان قهرماني را به دست آوردند و تيم ميزبان پس از ما نايب قهرمان شد. به نظر من اين تيم آينده بسيار درخشاني دارد و در واقع پشتوانه کشتي آزاد ما در المپيک 2024 محسوب مي شود و اين قول را مي دهم در صورت حمايت و پشتيباني از اين کشتي گيران، 30 درصد مدال هاي ما از بين همين نفرات کسب شود.
دارنده مدال نقره جهان خاطرنشان کرد: اميدوارم مسئولان وزارت ورزش و جوانان نگاه ويژه اي به استعدادها و نخبه هاي ورزشي داشته باشند.آنها بايد حمايت لازم را از اين پشتوانه ها انجام دهند تا کشتي در سال هاي آينده بتواند صاحب مدال هاي خوشرنگي در رقابت هاي جهاني و المپيک شود.
وي در پايان از پيگيري تمرينات اين تيم براي شرکت در رقابت هاي آسيايي قزاقستان و جهاني بلغارستان خبر داد.


 برگزاري اردوي انتخابي تيم ملي فوتبال زير 16 سال 

نفرات دعوت شده به اردوي انتخابي تيم ملي فوتبال زير 16 سال مشخص شدند.اردوي انتخابي تيم ملي فوتبال نوجوانان کشورمان از 27 لغايت 31 فروردين ماه در دو گروه برگزار مي شود. بر اين اساس، برنامه اين اردو و اسامي نفرات دعوت شده به شرح زير اعلام شد:
ورود گروه اول: سه شنبه 27 فروردين – ساعت 15
خروج گروه اول: پنجشنبه 29 فروردين – ساعت 12
گيلان : آريا حسين فرد، عارف نوبخت
مازندران : مصطفي عباسي
اردبيل: عرفان محرمي
تهران: آرين عسگري، محمد جواد عبدالله زاده، اميرحسين ثقفي، حامي قنبران، سينا قاسمي، عرشيا کريمي، محمدرضا شاهرخ آبادي، آريا اصغري، يادگار رسمي، محمدرضا کوشکي، حسام اسکندري
فارس : رضا عباسي، علي اکبر رنحبر، مهدي نعمتي، اميرحسين اندامي، عليرضا سعدي پور
خوزستان: اشکان خواجه زاده
خراسان رضوي: محمد قادري، عرفان مراديان
يزد: سجاد خادمي
همدان: عليرضا کرمي، خالد روحاني
البرز: عليرضا جعفري
ورود گروه دوم: پنجشنبه 29 فروردين – ساعت 15
خروج گروه اول: شنبه 31 فروردين – ساعت 12
اصفهان: محمدمهدي طاهري، مسيح مرادي، مهران نفري
مازندران: رضا شاخص، محمدرضا صلاحي، افراسياب ريوف، محمدسام عباس قلي زاده، عرشيا حاتمي، اميرضا پاسالار
کرمان: عليرضا عباس نژاد، حميدرضا عرب زرندي، اميرعلي محسني، محمدعلي دادخدازاده، سجاد گل محمدي
همدان: پارسا همتي، امير رضا قبادزاده/گلستان : محمدمهدي محمدي، ياسين جعفري/آذربايجان شرقي: حسين فتحي، محمدرضا ترابي/خوزستان: ايمان دانش، ابوالفضل بجاري، حمزه منصوري، امير سواعد، حسين صياد.


 جراحي رباط صليبي؛ بازيکن تيم ملي اميد 

هافبک ملي پوش باشگاه سايپا که به دليل مصدوميت رباط صليبي، شانس حضور در بازي هاي تيم اميد را از دست داد به زودي پاي خودش را به تيغ جراحان مي سپارد. محمد سلطاني مهر در خصوص آخرين وضعيت خودش گفت: روز اول ارديبهشت جراحي مي کنم و اميدوارم آن طور که پزشکان گفته اند بتوانم تمرينات خودم را در تابستان آغاز کنم. اگر همه چيز مناسب باشد از اوايل شهريور مي توانم به تمرينات برگردم. اميدوارم با گذراندن دوره درمان، براي حضور در مسابقات انتخابي المپيک توکيو حاضر باشم.


 پايان مسابقات فوتسال دانش آموزان مرکزي 

مسابقات فوتسال دانش آموزان استان مرکزي با معرفي تيم هاي برتر به پايان رسيد. در اين دوره از مسابقات که به مدت سه روز در سالن يادگار امام (ره) برگزار شد، 15 تيم در دوره تحصيلي متوسطه اول به رقابت پرداختند که تيم فوتسال مدرسه حضرت وليعصر (عج) به مربيگري مجتبي مصطفايي موفق به کسب مدال طلا شد. همچنين تيم مدرسه شهيد رجايي به مربيگري روح اله مومني مدال نقره را به خود اختصاص داد و گردن آويز برنز نصيب دانش آموزان کميجان از مدرسه امام حسن (ع) شد. ميز خبر 

دعوت 22 بسکتباليست به اردوي تيم ملي جوانان
22 بسکتباليست به اردوي تيم ملي جوانان دعوت شدند.
اردوي آمادگي تيم ملي بسکتبال جوانان از 27 تا 30 فروردين در استان مازندران برگزار خواهد شد. اسامي دعوت شدگان به اين اردو شرح زير است:
ابوالفضل اعتمادي خراسان رضوي
عليرضا جعفري خراسان رضوي
امير حسين يازرلو گلستان
نصرت يازرلو گلستان
مهدي لک زايي گلستان
هادي لک زايي گلستان
عطا افشاري اردبيل
امير محمد پرويزي اصفهان
شادفر کرمي اصفهان
رضا ملک دوست گيلان
رضا فريد گيلان
سورنا عليزاده تهران
پيتر گريگوريان تهران
رضا حميدي نيا تهران
علي شهرياري تهران
محمد جواد ملکي تهران
بهنام جمعه زاده تهران
محمدمهدي رحيمي تهران
عليرضا نقدي پور تهران
پوريا تقي زاده تهران
پارسا فلاح مازندران
محمد امين دهقان زاده هرمزگان
کادر فني:مجيد کرمعلي ناظر سرپرست
رضا نوري سرمربي.

برگزاري مسابقات فوتسال زير 20 سال آسيا در تبريز
مسابقات فوتسال زير 20 سال آسيا با شرکت 12 تيم در سالن پورشريفي تبريز برگزار مي‌شود.به گزارش ايسنا، نشست هماهنگي مسئولان برگزاري مسابقات فوتسال زير 20 سال آسيا با نمايندگان کنفدراسيون آسيا، جهت برگزاري هرچه بهتر اين رويداد برگزار شد.در اين نشست، تمامي زوايا و ملزومات برگزاري اين مسابقات مورد بحث و بررسي قرار گرفت و براي رفع نواقصات تصميمات لازم اتخاذ شد.جانسون نماينده کنفدراسيون آسيا در اين جلسه، استان آذربايجان شرقي و علي‌الخصوص تبريز را داراي امکانات کافي براي برگزاري مسابقات دانست و گفت: کلانشهر تبريز با وجود اين امکانات، جزو معدود شهرهاي دنيا است که توان برگزاري اين مسابقات را دارد.وي امکانات موجود در شهر تبريز را حتي بيشتر از شهرهاي بزرگي در دنيا همچون بوينس آيرس ارزيابي کرد.گفتني است، نمايندگان کنفدراسيون فوتبال آسيا از روز جمعه هفته گذشته در تبريز حضور دارند و تمامي امکانات اين شهر را براي برگزاري اين دوره از مسابقات بازديد و ارزيابي کرده‌اند.

تاثير شرايط اقتصادي در برنامه‌هاي تيم ملي واترپلو
سرمربي تيم‌ملي واترپلو با ابراز ناراحتي از کمبود بازي‌هاي تدارکاتي براي تيم ملي مي‌گويد که شرايط اقتصادي کشور را درک مي کنيم.دور جديد اردوهاي تيم ملي واترپلو براي حضور در انتخابي المپيک 2020 توکيو برگزار شد که الکساندر چيريچ پس از اتمام تمرين در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره شرايط تيم ملي صحبت کرد.او در مورد برنامه‌هاي تمريني تيم ملي گفت: «فعلاً در حال تمرين و آموزش قوانين جديد واترپلو به بازيکنان هستيم و اگر بازي‌هاي يک ماه اخير را ببينيد سرعت بازي‌ها سريع‌تر شده و به همين دليل نياز است تغييرات زيادي را در جريان فني تيم ايجاد کنيم. از طرفي هم شرايط شخصي بازيکنان را داريم که بايد جوابگوي زندگي نرمالشان باشند چون شرايط ورزش ما پاسخگوي نيازهاي معمول آنها نيست.»
چيريچ ادامه داد: «از آنجايي که من در ايران هستم پس کشور من نيز ايران است. متأسفانه در کشور ما (ايران) شرايط واترپلو به گونه‌اي است که درآمدزايي ندارد و از همين رو محور اصلي ملي‌پوشان واترپلو نيست و آنها دنبال شغل هستند. کشور ما ايران در شرايط سخت اقتصادي قرار دارد و شرايط مالي قبل را نداريم که کار را سخت‌تر مي‌کند.»او در پاسخ به اين سوال که آيا درخواست بازي دوستانه را به فدراسيون داده است؟ نيز گفت: «قطعاً درخواست بازي تدارکاتي داشته و دارم ولي شرايط اقتصادي سخت است. ما الان تنها اردو و بازي تدارکاتي سنگاپور را پيش رو داريم که بهتر است با تيم‌هاي بيشتري بازي کنيم. با اين حال بايد حداقل‌ها را رعايت کنيم چون حريفان ديگر در آسيا خيلي جلوتر ما هستند.»

آغاز اردوي تيم ملي بسکتبال سه نفره مردان
بسکتباليست هاي تيم ملي سه نفره، وارد اردوي تدارکاتي مي شوند.اردوي آمادگي تيم بسکتبال سه نفره آقايان، از امروز در سالن بسکتبال آزادي زير نظر محمد کسايي‌پور آغاز مي‌شود و تا چهارشنبه 4 ارديبهشت ادامه دارد. اسامي دعوت شدگان به اردو، اين شرح است:
دانيال تحويليان اصفهان
اميررضا دري بوشهر
امير حسين آذري تهران
امير صديقي تهران
محمد اوجاقي تهران
شايان پورکاوه چهارمحال و بختياري
ابراهيم بيگي چهارمحال و بختياري
نويد خواجه زاده خراسان رضوي
شاهين مقدم زنجان
مهدي هلي چي خوزستان
محسن عابدي کرمان
وحيد اسلامي کرمان
امير حسين يار احمدي لرستان/عباس آقا باقري مرکزي
علي الله وردي فارس/رضا نادري فارس.


 ورزش جوان و نوجوان 

احدي:
جوانان آينده داري در تيم ملي بوکس هستند
سرمربي تيم ملي بوکس گفت: هدف اصلي کادرفني، تقويت پايه بوکس ايران است.
اکبر احدي در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرين وضعيت تيم ملي بوکس براي مسابقات قهرماني آسيا بيان کرد: تيم ملي در حال آماده سازي براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا در تايلند است. هدف اصلي کادرفني و فدراسيون داشتن چند تيم ملي آماده است. بازيکناني که در حال حاضر در تيم ملي بازي مي‌کنند قابليت دارند که تا 10 سال مبارزه کنند. ما فقط به دنبال کسب مدال نيستيم بلکه هدفمان تقويت پايه بوکس ايران است. از ديگر اهداف تيم ملي بوکس کسب سهميه المپيک است و تيم ما نيز همانند ساير کشور‌ها ترکيبي از جوانان و با تجربه‌ها را به مسابقات قهرماني آسيا اعزام خواهد کرد.
او در ادامه گفت: تيم ملي بوکس در حال سپري کردن مرحله‌ي آخر اردوي آماده سازي براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا است. در اين اردو تقربيا 20 بوکسور حضور دارند و از اين نفرات 9 بازيکن به قهرماني آسيا تايلند اعزام مي‌شوند. ملي پوشان از نظر بدني و فني در شرايط خوبي هستند. در هر وزن 3 بوکسور توانمند داريم و در حال پشتوانه سازي هستيم. جوانگرايي براي اين مسابقه هم مي‌تواند باعث کسب نتيجه ضعيف شود و هم در مقابل به خاطر انگيزه بالا جوانان مي‌توانند نتيجه‌ي قابل قبولي را کسب کنند. پيش بيني اين بسيار دشوار است و مطمئنم ملي پوشان مبارزات خوبي را به نمايش مي‌گذارند.
احدي افزود: 30 بازيکن در اردوي تيم ملي حضور دارند و مبارزات آن‌ها بسيار نزديک است و حتي براي انتخاب ملي پوشان نهايي دچار مشکل شديم. اگر در وزن 69 کيلوگرم سجاد کاظم زاده اعزام مي‌شود به خاطر تجربه‌ي بالاي او است. همچنين در کنار کاظم زاده در وزن 69 کيلوگرم مرادي ملي پوش بسيار جوان و قدرتمند حضور دارد که آينده بسيار درخشاني خواهد داشت. اگر 9 بازيکن اعزامي در مسابقات قهرماني آسيا خوب ظاهر نشوند براي آن‌ها جايگزين انتخاب مي‌شود.
سرمربي تيم ملي بوکس درباره شرايط اوزان سنگين تيم ملي گفت: متاسفانه قبل از بازي‌هاي آسيايي جاکارتا اعلام شد که اوزان سنگين حذف شده است و تيم ملي بوکس کشورمان با 3 وزن در اين مسابقات شرکت کرد. با اين حذف براي اوزان سنگين در تيم ملي مشکل ايجاد شد چرا که اوزان سنگين در اردوي تيم ملي حضور نداشتند. ايمان رمضان پور، پوريا شريفي و احسان روزبهاني در تيم ملي حضور نداشتند و اين نفرات پس از مسابقات قهرماني به تيم ملي اضافه شدند و حدود 3 ماه است که در حال تمرين هستند. ما جوانان آينده داري را براي تيم داريم و ميانگين سني تيم ملي بوکس 21 سال است.

بهنام فر:
شوراي برون مرزي با اعزام کاراته‌کاها مخالفت کرد
سرمربي تيم‌هاي کاراته پايه ايران گفت: من يک مربي هستم و وظيفه ام تمرين دادن است، اما بايد به دنبال مسائلي از جمله اعزام تيم به مسابقات باشم.
مهران بهنام فر در خصوص عدم اعزام تيم ملي کاراته جوانان به رقابت هاي قهرماني آسيا گفت: شوراي برون مرزي با اعزام تيم کاراته به بازي‌هاي قهرماني آسيا مخالفت کرده است، اما اميدوارم اين مشکل در روز‌هاي آينده حل شود.
وي ادامه داد: من به عنوان يک مربي وظيفه ام تمرين دادن است، اما متاسفانه بايد پيگير ديگر مسائل تيم از جمله اعزام به مسابقات باشم.بهنام فر همچنين در ادامه گفت: اردو‌ها را در استان‌ها تشکيل داده ايم تا بار مالي براي فدراسيون‌ها نداشته باشد و جا دارد که از ميزباني اين استان‌ها تشکر کنم که شرايط برگزاري اردو‌هاي تدارکاتي را براي ما فراهم کردند.وي افزود : آخرين اردوي تيم ملي در تهران برگزار خواهد شد که اين اردو متصل به اعزام براي مسابقات آسيايي خواهد بود.مربي تيم ملي کاراته در ادامه تصريح کرد: اگر تيم ملي ما قوي است به خاطر اين است که تيم‌هاي پايه‌ي خوبي داريم، اما مسئولين بايد بيشتر به تيم‌هاي پايه توجه کنند.

از روز 6 ارديبهشت ماه و در تهران؛
اردوي تيم ملي کشتي ساحلي برگزار مي شود
اردوي تيم ملي کشتي ساحلي جهت حضور در مسابقات گزينشي بازي هاي ساحلي جهان، روزهاي 6 تا 17 ارديبهشت ماه در محل خانه کشتي محمد بنا برگزار مي شود.
اسامي نفرات دعوت شده به اين اردو به شرح زير است:
70 کيلوگرم: حسين عباس پور (مازندران) محمد نادري (زنجان)
80 کيلوگرم: اميد حسن تبار – سيد جعفر قاسمي (مازندران)
90 کيلوگرم: هادي وفايي پور (همدان) – سينا غلامي (مازندران)
90+ کيلوگرم: پويا رحماني (مازندران) عليرضا گرزبر (لرستان)
سرمربي: رضا شاه منصوري
مربي: علي بحري
سرپرست: عزيز واگذاري.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون