جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4426- تاریخ : 1397/12/26 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)


ادامه همكاري حسين عبدي با تيم هاي ملي بانوان

براي حضور در مسابقات تور تنيس زير 14 سال آسيا؛
نمايندگان کشورمان راهي بحرين شدند


پايان مسابقات واليبال دسته دو نوجوانان قزوين


شکست تيم واليبال ساحلي در اولين ديدار آسيايي


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 ادامه همكاري حسين عبدي با تيم هاي ملي بانوان 

حسين عبدي که به تازگي به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال نوجوانان پسر معرفي شده، قرار است همچنان به فعاليت خود در تيم هاي ملي بانوان به عنوان مشاور ادامه دهد.
او درباره انتخابش به عنوان سرمربي تيم نوجوانان پسر و ادامه همکاري اش با فوتبال زنان به عنوان مشاور به مهر گفت: هر دو کار را با هم کنترل خواهم کرد و در کنار تيم بانوان باقي مي مانم. تيم فوتبال بزرگسال بانوان فروردين ماه در مرحله دوم مسابقات انتخابي المپيک حاضر خواهد شد. برنامه ريزي تمرينات را انجام داده‌ام، بازيکنان به اردو دعوت مي‌شوند تا از بين آنها بهترين نفرات براي مسابقات انتخاب شوند.
عبدي درباره نتايج تيم نوجوانان دختر در مرحله دوم مسابقات مقدماتي آسيا و بازماندن از صعود گفت: به دليل برخي از مسائل بيش‌تر از دو روز نتوانستم در کنار تيم نوجوانان باشم اما خوشبختانه زمان بيش‌تري براي تيم جوانان و بزرگسالان در اختيار دارم که مي‌توانيم بهترين اجرا را داشته باشيم و اميدوارم اين اتفاق رخ دهد. اما در تيم نوجوانان زمان کمي بود، اين تيم پتانسيل بالايي دارد، حدود 15 بازيکن شناسايي شدند که در رده جوانان ادامه خواهند داد.
وي تاکيد کرد: حدود 8 نفر از بازيکنان نوجوان حتي توانايي حضور در مسابقات جوانان به عنوان نفر ذخيره و حتي بازيکن فيکس را دارند و اين دستاورد تيم نوجوانان است. اين تيم لياقت صعود به مرحله بعد را داشت اما به دليل برخي مشکلات مانند گرمي هوا و پوشش اسلامي بازيکنان که کار را براي آنها سخت کرده بود و اولين بازي مقابل استراليا آن هم به محض رسيدن به مسابقات و در فاصله زماني يک روزه، کار را براي نوجوانان سخت کرده بود. دستاورد ما از اين تيم شناسايي و پيشرفت بازيکنان بود که اتفاق افتاد.
عبدي در ادامه درباره برنامه‌هاي فدراسيون گفت: بايد هرچه سريع‌تر تيم‌هاي زير 14، 15 و 16 فعاليت خود را ادامه دهند و هر ساله اين روند ادامه داشته باشد نه اينکه پيش از حضور در مسابقات تمرينات برگزار شود. اگر استعداد يابي به خوبي صورت گرفته باشد الان مي‌توانيم به راحتي کار خود را در تيم زير 16 سال ادامه دهيم.
مشاور فني تيم‌هاي ملي فوتبال بانوان درباره مرحله دوم مسابقات انتخابي المپيک تيم بزرگسالان گفت: اميد زيادي به اين تيم داريم، همگي به خاطر يک هدف بزرگ که صعود به مرحله نهايي مسابقات است در عيد نوروز از خانواده‌هاي خود دور هستيم. تمرينات بسيار سختي را براي ملي پوشان در نظر گرفته ايم که بازيکنان براي صعود به مرحله نهايي بايد اين سختي‌ها را تحمل کنند.


 براي حضور در مسابقات تور تنيس زير 14 سال آسيا؛
 نمايندگان کشورمان راهي بحرين شدند 

نمايندگان کشورمان در رده سني زير 14 سال به مسابقات تور تنيس آسيا اعزام شدند. ‌
در حالي رقابت هاي تور تنيس زير 14 سال آسيا به ميزباني بحرين و از روز دوشنبه ( 27 اسفند ماه) آغاز مي شود که نمايندگان کشورمان براي حضور در اين رقابت ها صبح ديروز راهي محل برگزاري مسابقات شدند.در اين دوره از رقابت ها تنيسورهايي از کشورهاي هند ، يمن ، قزاقستان هنگ کنگ ، سوريه ، اردن ، عربستان ، عمان ، لبنان ، پاکستان ، ايران حضور دارند و و نمايندگاني از کشورهاي سوئيس ، اسپانيا ، کانادا و اتريش نيز به دعوت ميزبان در اين دوره از مسابقات حضور پيدا مي کنند.در بخش پسران امير علي قوام ، آرتين نظري و کسري رحماني و در بخش دختران ماندگار فرزامي در اين دوره از مسابقات حضور دارند.
هدايت نمايندگان کشورمان در اين دوره از مسابقات بر عهده توني اندروويچ است.


 پايان مسابقات واليبال دسته دو نوجوانان قزوين 

تيم اوج آبيک به عنوان قهرماني مسابقات واليبال دسته دوم نوجوانان استان قزوين (جام فجر) دست يافت.
به گزارش ايرنا، ديدار پاياني اين رقابت ها به ميزباني شهرستان البرز برگزار شد. در اين مسابقه تيم اوج آبيک از سد تيم بچه هاي البرز گذشت و به عنوان قهرماني رقابت هاي دسته دوم نوجوانان واليبال استان قزوين دست يافت.
عنوان سوم اين رقابت ها نيز به طور مشترک به تيم هاي واليبال تکتا و کانون مجتبي رسيد.
تيم هاي برتر جواز حضور در رقابت هاي دسته اول را کسب کردند. شکست تيم واليبال ساحلي در اولين ديدار آسيايي 

تيم ملي واليبال ساحلي ايران در اولين بازي مسابقات قهرماني آسيا شکست خورد.
تيم زير 21 سال واليبال ساحلي ايران متشکل از ابوالحسن خاکي زاده و امير مالمير، در نخستين بازي مسابقات قهرماني آسيا به مصاف پاکستان رفت که در پايان با نتيجه دو بر صفر بازي را به حريف خود واگذار کرد.
ملي پوشان ايران به دليل مشکل در پاسپورت يکي از بازيکنان 12 ساعت در فرودگاه بانکوک معطل شدند و با لغو پرواز، مسير هشت ساعته را با ماشين طي کردند‌.


 ميز خبر 

جهت شرکت در مرحله دوم مسابقات المپيک توکيو؛
آخرين اردوي تيم ملي فوتبال بانوان برگزار مي شود
بانوان فوتباليست تيم ملي وارد اردوي تدارکاتي مي شوند.
جهت شرکت در مرحله دوم مسابقات انتخابي المپيک 2020 توکيو، آخرين مرحله از اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتبال بانوان از 28 اسفند ماه در مجموعه الياف آغاز مي شود.
بر همين اساس، مريم آزمون، سرمربي تيم ملي اسامي بازيکنان دعوت شده به اردوي تدارکاتي را به شرح زير اعلام کرد:
زهرا خواجوي، زهرا سربالي، بهناز طاهرخاني، مليکا متولي، فاطمه سهرابي، افسانه چتر نور، فاطمه امينه برازجاني، فاطمه حبيبيان شجاعي، کويستان خسروي، مونا حمودي، سمانه چهکندي، سارا ظهرابي نيا، زهرا قنبري،شبنم بهشت از کرمان
شقايق روزبهان، پروين فرهادي خواه، الهام فرهمند، هاجر دباغي، زهرا پور حيدر، فاطمه عادلي و فروغ موري از اصفهان
فاطمه عزيزي، حديث بساط شير از ايلام
مريم نامي از کردستان
سارا قمي و رها يزداني از گيلان
هديه حسن زاده از آذربايجان غربي
ليلا معلم از بوشهر
بازيکنان فوق عصر روز سه شنبه 28 اسفند ماه در ورزشگاه الياف خود را به کادر فني بايد معرفي کنند.
اين اردو تا 12 فروردين ماه ادامه خواهد داشت و سپس ملي پوشان تهران را به مقصد دوحه جهت شرکت در مرحله دوم مسابقات المپيک 2020 توکيو ترک مي کنند.
تيم ملي در گروه C با تيم‌هاي چين تايپه، فيليپين و فلسطين رقابت مي کند.

پايان رقابت هاي ليگ تکواندوي پسران خردسال مازندران
رقابت هاي ليگ تکواندوي پسران خردسال مازندران با معرفي تيم هاي برتر به پايان رسيد.
مسابقات ليگ تکواندوي پسران استان مازندران در رده سني خردسالان با حضور 7 تيم عيسي پور اميرکلا، شهيد ساعدي عباس آباد، اسماعيل پور بندپي، شهيد سلطاني آمل، زنده ياد موزوني، شهيد رضايي قائمشهر و راه چوبي محمودآباد برگزار شد.
در پايان اين رقابت ها تيم شهيد رضايي قائمشهر با 4 برد، 2 تساوي و مجموع 14 امتياز عنوان قهرماني را به دست آورد.
تيم اسماعيل پور بندپي با 4 برد، يک باخت، يک تساوي و 13 امتياز در جايگاه دوم جدول رده بندي ايستاد و عنوان نايب قهرماني را کسب کرد.
خردسالان محمود آباد هم با يک باخت و 2 تساوي توانست 11 امتياز به دست آورد تا جايگاه سوم جدول رده بندي را به خود اختصاص دهد.
تيم عيسي پور اميرکلا با کسب 3 برد، 2 باخت، يک تساوي و 10 امتياز در جايگاه چهارم ايستاد.
همچنين تيم هاي شهيد ساعدي عباس آباد (7 امتياز)، زنده ياد موزوني (2 امتياز) و شهيد سلطاني آمل (يک امتياز) در رده هاي پنجم تا هفتم قرار گرفتند.

پايان هفتمين دوره ليگ شناي دختران و پسران استان بوشهر
مرحله سوم و پاياني هفتمين دوره ليگ شناي استان بوشهر (جام خليج هميشه فارس)، با حضور 8 تيم در بخش دختران، 6 تيم در بخش پسران و در رده هاي سني پايه به ميزباني استخر بين المللي کوثر بوشهر برگزار شد.
در پايان اين پيکارها، تيم هاي برتر به شرح زير معرفي شدند:
*نتايج در بخش دختران :
1. هيات شناگران برتر با 1738 امتياز، اول
2. هيات شنا شهرستان جم با 1476 امتياز، دوم
3. پتروشيمي با 1418 امتياز، سوم
4. هيات شنا دشتستان با 1193 امتياز، چهارم
5. رها آکواتيس با 1046 امتياز، پنجم
6. صدف ساحل با 446 امتياز، ششم
7. جزيره خارک با 54 امتياز، هفتم
8. تيم احمدزاده با 27 امتياز هشتم
و همچنين کاپ اخلاق اين دوره از مسابقات به تيم رها آکواتيس ( دختران) اهدا شد.
*نتايج در بخش پسران :
1. رها آکواتيس با 1738 امتياز اول
2. نيلگون با 1707 امتياز دوم
3. هيات شنا دشتستان با 1482 امتياز سوم
4.شهرک پرديس جم با 830 امتياز چهارم
5. پرديس جم ب 135 امتياز پنجم
6. الوند با 611 امتياز ششم
7. تيم آزاد با 21 امتياز هفتم.

مسابقات هندبال دختران هرمزگان
تيم "نايبند بندرعباس الف" به مقام قهرماني رسيد
مسابقات هندبال دختران استان هرمزگان در رده سني نوجوانان با قهرماني تيم نايبند بندرعباس الف به پايان رسيد.
اين پيکارها با حضور تيم‌هاي نايبند الف و ب بندرعباس، مکران جاسک، پالايشگاه نفت هرمزگان، تربيت بدني هرمز، ستارگان پيوند، شهيد آويني و فين در سالن فجر مارم باغ شهر فين برگزار شد.
در ديدار پاياني اين مسابقات تيم نايبند بندرعباس الف با نتيجه 21 بر 11 تيم نايبند بندرعباس ب را شکست داد و به مقام قهرماني دست يافت.
در ديدار رده بندي نيز تيم فين با شکست ستارگان پيوند بندرعباس در جايگاه سوم ايستاد.
گفتني است، تيم نايبند بندرعباس الف، قهرمان اين دوره از مسابقات به عنوان نماينده هرمزگان در رقابت‌هاي کشوري شرکت خواهد کرد.


 ورزش جوان و نوجوان 

محمد طلايي:
حرفي داشته باشم خودم به امير خادم مي‌گويم
سرمربي تيم ملي کشتي آزاد جوانان گفت: اگر حرفي در مورد گذشته داشته باشم خودم به امير خادم خواهم گفت و موضوع را به رسانه‌ها نمي‌کشم.
محمد طلايي در مورد برگزاري رقابت‌هاي انتخابي تيم ملي کشتي جوانان اظهار داشت: مسابقات خوبي بود. غير از يک غايب در وزن 55 کيلوگرم، همه مدعيان در رقابت‌ها حضور داشتند و از سطح کيفي خوبي برخوردار بود.
سرمربي تيم ملي جوانان در مورد انتخابات پيش روي فدراسيون کشتي تأکيد کرد: اين باعث خوشحالي است که خانواده کشتي و افرادي که حرف براي گفتن دارند براي احراز مديريت فدراسيون اقدام کرده‌اند. مردم ذهنيت خوبي نسبت به حضور افرادي خارج از کشتي در رأس اين فدراسيون ندارند و خوشبختانه سال به سال حضور افراد تحصيل کرده و مدير در کشتي بيشتر مي‌شود و اين باعث خوشحالي است.
محمد طلايي در مورد صحبت‌هاي اخير اميررضا خادم و اشاره‌اش به ارجحيت عليرضا دبير بر طلايي در تيم ملي خاطرنشان کرد: آن زمان نظر اميررضا خادم اين بود و من هم نظرم را دادم. چيز خاصي نيست، من اگر بخواهم در اين خصوص صحبتي بکنم حتما اين را به خود خادم خواهم گفت، همانطور که وقتي با رسول خادم همکاري مي‌کردم، زماني که صحبتي بود موضوع را با خودش در ميان مي‌گذاشتم چون اين صحبت‌ها خانوادگي است و دليلي ندارد بخواهم اين مسائل را به رسانه‌ها ببرم.
وي ادامه داد: اميررضا خادم، عليرضا حيدري، عليرضا دبير، مجيد خدايي و ... از خانواده کشتي هستند و هر کدام از اين عزيزان در راس فدراسيون قرار بگيرند خوب است.

قهرماني بانوان بسکتباليست دانشگاه فردوسي در رقابت‌هاي دانشجويان کشور
رقابت‌هاي بسکتبال سه نفره دانشجويان دختر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي کشور با قهرماني دانشگاه فردوسي مشهد به پايان رسيد.
نخستين دوره مسابقات بسکتبال سه نفره دانشجويان دختر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي کشور با قهرماني تيم دانشگاه فردوسي در دانشگاه کاشان به کار خود پايان داد.
در اين رقابت‌ها تيم دانشگاه‌هاي الزهرا، شهيد بهشتي و دانشگاه شيراز به ترتيب مقام‌هاي دوم تا چهارم از آن خود کردند.
در اين مسابقات 70 بازيکن از 12 تيم دانشگاه‌هاي الزهرا (س)، فردوسي مشهد، شهيد بهشتي، علامه طباطبايي، شهرکرد، صنعتي شريف، علوم پايه زنجان، شيراز، صنعتي اميرکبير، دانشگاه کاشان، خواجه نصير، نوشيرواني بابل حضور داشتند.
اين پيکارها به مدت دو روز و در دانشگاه کاشان برگزار شد.

قهرماني نوجوانان شهرداري تبريز در مسابقات تکواندوي آذربايجان شرقي
تيم شهرداري تبريز با کسب 9 مدال رنگارنگ، براي دومين سال متوالي موفق شد عنوان قهرماني رقابت هاي تکواندوي نوجوانان استان آذربايجان شرقي را به خود اختصاص دهد.
مسابقات تکواندوي قهرماني نوجوانان آذربايجان شرقي، در خانه تکواندوي سالن امام علي (ع) تبريز برگزار شد و طي آن تيم شهرداري تبريز موفق شد با اقتدار و براي دومين سال متوالي عنوان قهرماني اين دوره از رقابت ها را از آن خود کند.
در اين رقابت ها که در 10 وزن برگزار شد، تيم شهرداري تبريز در 9 وزن حضور داشت و توانست در تمامي اوزان صاحب مدال شده و چهار طلا، سه نقره و دو برنز به دست آورد.
حامد مولاپور، اميررضا صفرخانلو، فرشاد عبادزاده و اميرحسين بزرگي مدال طلا، برادران دوقلوي محمدرضا و محمد علي نظرزاده و حامد محمدآذري مدال نقره و محمدحسين روحي و پويا مرامي مدال برنز اين مسابقات را کسب کردند.

دعوت هشت بازيکن به اردوي تيم ملي دارت جوانان
از سوي حميدرضا مومني، سرمربي تيم ملي دارت جوانان، هشت بازيکن برگزيده شده براي شرکت در اردوهاي آماده سازي سال 98 معرفي شدند.
بر اين اساس و در بخش پسران، مهرداد سيفي از تهران، امير علي رمضاني و حسين شوشتري از خراسان رضوي و پارسا کاظمي از گيلان انتخاب شدند.
همچنين در بخش دختران، فاطمه صفي و فاطمه کريمي از اصفهان و عسل عوض زاده و مهشاد عوض زاده از سمنان برگزيده
شدند.
طبق اعلام سرمربي تيم ملي دارت جوانان، دو نفر برتر هر دو بخش دختران و پسران در مسابقات آزاد جوانان که فروردين و ارديبهشت سال آينده برگزار مي شود جواز حضور در اردوي تيم ملي را به دست خواهند آورد.
گفتني است تيم ملي جوانان دارت ايران که سال گذشته در مسابقات جهاني ژاپن به عنوان نايب قهرماني دست يافت، خود را براي شرکت در رقابتهاي جهاني سال 2019 که مهرماه سال 98 در شهر "کلوژ" روماني برگزار مي شود، آماده مي کند.
ملي پوشان جوان تاکنون 14 مرحله اردوي آماده سازي برگزار کرده اند و قرار است پانزدهمين مرحله اردو تيرماه برگزار شود.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون