جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4424- تاریخ : 1397/12/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

کرانچار:
باشگاه سايپا از توافقات ما فاصله گرفت


برترين آزادکاران نوجوان کشور معرفي شدند


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


پيروزي ايران در دور هفتم مسابقات شطرنج جهان


آغاز مسابقات ژيمناستيک هنري جام جهاني باکو


 کرانچار:
 باشگاه سايپا از توافقات ما فاصله گرفت 

سرمربي تيم ملي فوتبال اميد گفت: براي همکاري با باشگاه ها آماده بوديم اما سايپا از توافقات ما فاصله گرفت.
زلاتکو کرانچار در حاشيه تمرين تيم ملي اميد در مورد دغدغه هايش در فاصله کم باقي مانده تا اولين بازي در راه مقدماتي المپيک 2020 صحبت کرد.
گزيده صحبت هاي سرمربي تيم ملي اميد را بخوانيد:
* ما براي همکاري مناسب با باشگاه‌ها آماده بوديم و به دنبال رضايت دو طرف بوديم، اما سايپا يک مقدار از توافقات فاصله گرفت و ذوب‌آهن و پديده هم از اين موقعيت استفاده کردند. حداقل اگر قرار نيست اين بازيکنان در اختيار ما باشند، در تيم‌هاي خود بازي کنند.
*ما فقط قرار است يک بازي دوستانه در تاريخ 26 اسفند مقابل سوريه داشته باشيم. ساير بازيکنان با ما تمرين مي‌کنند و از اين نظر نگران نيستيم و با تمام آمادگي به مصاف رقبا در انتخابي المپيک مي‌رويم. همه‌ي 30 بازيکن بايد اينجا باشند و فقط يک مشکل داريم که آن هم مصدوميت يونس دلفي است و بايد اين بازيکن را به خوبي آماده کنيم تا حتي اگر براي يک مسابقه هم شده، کنار ما حضور داشته باشد. از طرفي اللهيار صيادمنش هم متأسفانه مصدوم شد و با هماهنگي زير نظر کادر پزشکي خوب باشگاه استقلال خودش را آماده مي‌کند و با توجه به نوع مصدوميتش، درهاي تيم اميد را براي صيادمنش باز مي‌گذاريم تا به ما اضافه شود.
*هم‌اکنون با کميته ملي المپيک و فدراسيون فوتبال تعامل خوبي داريم. در رأس اينها با آقاي تاج، رئيس فدراسيون فوتبال و آقاي ساکت به عنوان رئيس سازمان تيم‌هاي ملي همکاري داريم. قرار است از 26 اسفند ماه هم در زمين شماره 2 مرکز ملي فوتبال تمرينات خود را ادامه دهيم و امکانات لازم در اختيار ما باشد. اميدوارم بتوانيم بازي‌هاي‌مان را نيز در ورزشگاه آزادي انجام دهيم. از طرفي مسئولان در حال ترميم چمن ورزشگاه پاس قوامين هستند اما همين که از 26 اسفند ماه قرار است در زمين شماره دو تمرين کنيم، براي ما خوب است.
* محمد سلطاني‌مهر، اميد دره، اميرحسين حسين‌زاده و ابوالفضل جلالي در تمام مسابقات دوستانه ما حضور داشتند. نبود آنها در مقطع فعلي ماهيت تيم بودن ما را نمي‌گيرد. البته در روزهاي آخر اردو آنها با تيم تطابق پيدا کرده و با شرايط تيمي به‌روز مي‌شوند. تنها نگراني ما اين است که خدايي نکرده بازيکني مصدوم شود که اميدوارم اين اتفاق رخ ندهد.
*به اندازه کافي بازي دوستانه داشته‌ايم و اگر 26 اسفند با سوريه بازي کنيم، کفايت مي‌کند که با آمادگي به مسابقات انتخابي المپيک برويم. آمادگي ما مطلوب است و در خطوط تيمي توانستيم به خوبي بازيکنان را هماهنگ کنيم و جايگزين‌ها هم مشخص هستند. فقط اميدوارم دستوراتي که به بازيکنان مي‌گوييم و مسائلي که در مورد بازي‌هاست به خوبي اجرا کنند. بازيکنان بايد در مسابقات خود را نشان دهند و ما اميدواريم. ما براي بازي با يمن و ترکمنستان هم انگيزه لازم را داريم و مقابل آنها انگار مقابل عراق بازي مي‌کنيم که قوي‌ترين تيم گروه ماست.
*درست است که بايد تا جايي که مي‌توانيم از ورزشگاه آزادي مراقبت کنيم، اما بايد اين اجازه را هم بدهند که ما اينجا بازي کنيم. پول نبايد در اولويت باشد، چون اينجا ورزشگاه ملي است. طبيعتاً اميدواريم که هواداران از تيم اميد استقبال کنند چون اين بازيکنان آينده فوتبال ايران هستند. من آنها را دعوت مي‌کنم که از ما حمايت کنند و با اتحاد خود به ما روحيه بدهند.


 برترين آزادکاران نوجوان کشور معرفي شدند 

رقابت هاي کشتي آزاد قهرماني نوجوانان کشور با معرفي نفرات برتر در رشت پايان يافت.
در اين دوره از رقابت ها، 173 کشتي گير در قالب 28 تيم از 26 استان کشور حضور داشتند که به مدت دو روز در مجموعه ورزشي شش هزار نفره شهداي رشت و در 10 وزن با هم به رقابت پرداختند. در پايان اين رقابت ها و در وزن 45- کيلوگرم، علي عرب و ياسين رضايي هر دو از مازندران به ترتيب عناوين قهرماني و نايب قهرماني را کسب کردند ، احمد محمدنژاد جوان از خراسان رضوي و محمد امين صفرپور از فارس به طور مشترک سوم شدند.
در رقابت هاي وزن 48- کيلوگرم، پوريا کاظمي از مازندران عنوان نخست را به خود اختصاص داد ، رحمان عموزاده ديگر کشتي گيران استان مازندران دوم شد، ميلاد رزمي از آذربايجان شرقي و حسين جاهدي از گلستان به طور مشترک روي سکوي سوم ايستادند.
همچنين در پايان رقابت هاي وزن 51- کيلوگرم علي قلي زادگان از تهران قهرمان شد ، مجتبي سلطان زاده از مازندران در مکان دوم قرار گرفت ، محمد علي عموزاده از مازندران و مهدي توکلي تبار از خراسان رضوي سوم شدند.
در رقابت هاي وزن 55- کيلوگرم مهدي ويسي و جواد جوادي هر دو از مازندران به ترتيب در مکان هاي اول و دوم اين وزن قرار گرفتند ، محمدامين خسروي از کرمانشاه و معين قاسمي از گيلان نيز به طور مشترک سوم شدند.
در پايان رقابت هاي وزن 60- کيلوگرم نيز عرفان الهي از مازندران به مقام قهرماني دست يافت ، اميرحسين حسن زاده از تهران عنوان دوم را کسب کرد، ابراهيم اصغر بيجن آبادي از تهران و محمد بخشي از مازندران به طور مشترک سوم شدند.
در رقابت هاي وزن 65- کيلوگرم ، دانيال کاشي از مازندران مقام نخست اين وزن را به خود اختصاص داد، بهزاد سلمان نژاد از تهران عنوان نايب قهرماني را کسب کرد، حميدرضا آقايي از توابع تهران و رضا مقدسي از خراسان رضوي به طور مشترک در مکان سوم قرار گرفتند.
در وزن 71- کيلوگرم نيز اميرمهدي حسيني از مازندران روي سکوي قهرماني ايستاد و عنوان قهرماني را کسب کرد، مرتضي جعفرزاده از تيم توابع تهران دوم شد، احسان قنبري از البرز و ابوالفضل ولي پور از مازندران به طور مشترک سوم شدند.
در رقابت هاي وزن 80- کيلوگرم اميرحسين فيروزپور از مازندران موفق شد مقام قهرماني را کسب کند، حسين نوري از تهران در مکان دوم قرار گرفت، اميرعلي آذرپيرا از تهران و مهدي حاجيلوئيان از همدان به طور مشترک سوم شدند.
در وزن 92- کيلوگرم سهيل يوسفي از خراسان رضوي به مقام قهرماني رسيد ، محمدرضا حسينيان از مازندران دوم شد، علي جعفري از البرز و مبين عظيمي از کردستان نيز به طور مشترک در مکان سوم قرار گرفتند.
همچنين در وزن 110 کيلوگرم، مصطفي طغاني از خراسان رضوي عنوان قهرماني را به خود اختصاص داد، سالار حبيبي از تهران دوم شد ، اميرحسين شعاعي از تهران و ابوالفضل رستم پور از گيلان به طور مشترک روي سکوي سوم قرار گرفتند.


 ميز خبر 

معرفي کادر فني تيم ملي واليبال جوانان پسر
اعضاي کادر فني تيم ملي واليبال جوانان پسر مشخص شدند.
بر اساس حکم افشين داوري، سرپرست فدراسيون واليبال، اکبر محمدي سرپرست تيم جوانان ايران است و بهروز عطايي سرمربي اين تيم خواهد بود که خود را براي مسابقات جهاني آماده مي کند.
ليست کامل اعضاي تيم واليبال جوانان ايران به شرح زير است:
اکبر محمدي (سرپرست)
بهروز عطايي (سرمربي)
مسعود آرمات، عليرضا طلوع کيان (مربي)
حسين کاظمي، وحيد صادقي (کمک مربي)
حسين خورياني، امين علي اکبري (آناليزور)
بهمن تاروردي (بدنساز)
محمود محمدي (ماساژور).

فني‌ترين تکواندوکار جام کوثر:
هدفم حضور در مسابقات جهاني است
فني‌ترين بازيکن جام کوثر گفت: به دست آوردن اين عنوان را مديون آرامشم در ميدان هستم چرا که سعي کردم مبارزاتم را مديريت کرده و بي فکر کاري انجام ندهم.
در پايان چهاردهمين دوره ليگ تکواندوي جوانان و بزرگسالان زنان (جام کوثر)، يلدا ولي‌نژاد موفق شد عنوان فني‌ترين بازيکن را کسب نمايد.
وي در گفت‌و‌گو با سايت فدراسيون تکواندو اظهار داشت: واقعا سطح فني مبارزات با رده‌سني نوجوانان متفاوت بود و رقابت‌هاي سنگيني را پشت سر گذاشتم.
موفق شدم بدون باخت و با کسب 110 امتياز فني‌ترين بازيکن «جام کوثر» لقب بگيرم. بسيار خوشحالم که توانستم اين عنوان را کسب نمايم و به دست آوردن اين مهم را مديون آرامشم در ميدان هستم چرا که سعي کردم مبارزاتم را مديريت کرده و بي فکر کاري انجام ندهم.
ولي نژاد خاطرنشان کرد: مبارزات روز پاياني ليگ حکم رقابت‌هاي انتخابي را داشت و تمام تکواندوکاران به دنبال اثبات توانايي‌هاي خود بودند. خدا را شکر موفق شدم جواز حضور در اردوي تيم‌ملي را کسب نمايم و تمام تلاشم را مي‌کنم تا بتوانم در ترکيب اعزامي به مسابقات جهاني 2019 باشم.

حسين عبدي سرمربي تيم ملي نوجوانان مي‌شود
به زودي حسين عبدي به عنوان سرمربي جديد تيم ملي فوتبال نوجوانان تمرينات اين تيم را آغاز خواهد کرد تا تيم زير 16 سال پسران ايران را براي حضور در بازي هاي مقدماتي جام ملتها آماده کند.
پيش از اين هدايت تيم برعهده عباس چمنيان بود که يک دوره بسيار موفق در تيم ملي نوجوانان داشت و يک دوره ناموفق. او به همراه تيم ملي نوجوانان در جام ملت ها بر سکوي دوم ايستاد و در جام جهاني تا مرحله يک چهارم نهايي پيش رفت اما در دور دوم تيم او در مرحله گروهي جام ملت ها حذف شد.
حسين عبدي در يکي دو سال اخير به عنوان مشاور فني در تيم هاي ملي فوتبال بانوان مشغول به کار بود. انتخاب حسين عبدي به عنوان سرمربي تيم ملي نوجوانان از سوي کميته فني فدراسيون فوتبال صورت گرفته و به زودي اين خبر به طور رسمي اعلام مي شود.

آغاز اردوي آزادکاران جوان از 18 فروردين
بعد از برگزاري مسابقات انتخابي تيم ملي کشتي آزاد جوانان، اردوي آماده سازي اين تيم از 18 فروردين آغاز خواهد شد.
رقابت‌هاي انتخابي تيم ملي آزاد جوانان هفته گذشته به انجام رسيد و نفرات برتر اوزان دهگانه مشخص شدند.
استارت تمرينات اين تيم براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا و جهان از روز 18 فروردين ماه در تهران زده خواهد شد.
به گفته محمد طلايي، اين تيم پيش از آسيايي در دو جام
بين المللي شاهد و همچنين روماني شرکت خواهد کرد.اين در حالي است که هم اکنون اميرمحمد يزداني و عباس فروتن که شرايط سني‌شان به جوانان مي‌خورد، در اردوي اميدها به سر مي‌برند.


 ورزش جوان و نوجوان 

دعوت شدگان به تيم ملي اينلاين هاکي جوانان، تست دادند
اسکيت بازان دعوت شده به تيم ملي اينلاين هاکي جوانان در آزمونهاي آمادگي جسماني آکادمي ملي المپيک شرکت کردند.
پس از برگزاري ليگ برتر اينلاين هاکي و مسابقات دستجات آزاد اين رشته ورزشي در رده سني جوانان، 28 بازيکن منتخب به دعوت کادر فني جهت حضور در آزمون هاي آمادگي جسماني آکادمي ملي المپيک دعوت شدند که اين نفرات صبح ديروز و در حضور کاوه صدقي، سرمربي تيم هاي ملي اينلاين هاکي در آزمونهاي ذکر شده حضور يافتند.
دعوت شدگان به اين تيم که اواخر هفته جاري مسابقات دستجات آزاد کشور را به ميزباني سالن ميثاق تهران پيش رو دارند، از ابتداي سال 1398 اردوهاي متمرکز خود را به منظور حضور در مسابقات اينلاين هاکي قهرماني آسيا آغاز خواهند کرد.
گفتني است تيم ملي اينلاين هاکي جوانان در بخش پسران که از سه سال پيش تشکيل شده و در اين مدت اردوهاي منظمي را زير نظر کادر فني خود پيگيري کرده اند، سال آينده اولين اعزام برون مرزي خود (حضور در مسابقات قهرماني آسيا) را تجربه خواهند کرد.
اعضاي تيم ملي اينلاين هاکي جوانان را اين نفرات تشکيل مي دهند:
اميرحسين قاسميان، صالح رحيمي، مجتبي سبط نبي، شهراد شيشه اي، ايليا حمزه، اميرعلي سپهري، اميرحسين ناصحي، محمد خواجه پور، متين قهارزاده، رضا پورهاشمي، عليرضا ذوالفقاري، امين ارشدي، رامتين ابوحمزه، سهيل صيدي، عليرضا رحماني، محمد مهدي شاه صاحب، امير علي عالي داريان، نيما حسن و مهدي تاجيک.
لازم به ذکر است علاوه بر کاوه صدقي، مجيد نوش آبادي به عنوان مربي و اويس حسن زاده مربي دروازه بان ها ديگر اعضاي کادر فني اين تيم را تشکيل مي دهند.

مسابقات زيرگروه کشور
پيروزي فوتباليست هاي نونهال سپاهان
تيم فوتبال نونهالان زير 14 سال سپاهان در دومين ديدار خود از مرحله نهايي زيرگروه ها ، تيم سپاهان اراک را شکست داد.
در چارچوب مرحله نهايي رقابت هاي فوتبال نونهالان زير گروه هاي کشور ، تيم فولاد مبارکه سپاهان در ورزشگاه صفائيه مبارکه ، تيم سپاهان اراک را 3 بر صفر شکست داد.
هر سه گل تيم سپاهان را جواد نصيري در دقايق 16، 21 و 46 به ثمر رساند.

مسابقات قهرماني شناي دختران کشور
تيم تهران بر سکوي قهرماني ايستاد
مسابقات قهرماني شناي دختران کشور در بخش مسافت بلند با معرفي تيم هاي برتر به پايان رسيد.
اين رقابت ها در رده‌هاي سني 13 تا 14 سال و 15 تا 17 سال در استخر مرواريد اصفهان پيگيري شد.
در پايان اين مسابقات، تيم تهران در هر دو رده سني بر سکوي نخست ايستاد.
در رده سني نوجوانان تيم‌هاي مازندران و البرز دوم و سوم شدند. همچنين در رده جوانان نيز البرز و خراسان رضوي به ترتيب بر سکوي دوم و سوم قرار گرفتند.

پيگيري مسابقات هندبال جوانان منطقه جنوب کشور
روز سوم مسابقات هندبال پسران جوانان منطقه جنوب کشور در کرمان پيگيري شد.
اين پيکارها در دو نوبت صبح و بعدازظهر با برگزاري 4 ديدار برگزار شد که نتايج آن به شرح زير است:
گچساران 32 – اراک 22
اصفهان 27 – کرمان ب 20
کرمان ب 26 – گچساران 29
اصفهان 27 – کرمان الف 21.

سرپرست تيم ملي اسکي:
تلاش ها بر موفقيت در رقابت هاي آسيا متمرکز است
سرپرست تيم اعزامي به مسابقات اسکي قهرماني آسيا در کره جنوبي گفت: تمام تلاش ما بر اين است که با دست پر از اين
رقابت ها بازگرديم.صادق کلهر در گفت وگو با ايرنا اظهار داشت: هشت ورزشکار دختر و پسر در رده سني نونهالان و نوجوانان اعزامي به رقابت هاي آسيايي که در روزهاي 26 و 27 اسفندماه به ميزباني کره جنوبي برگزار مي شود، هم اکنون در اردوي تيم ملي در پيست ديزين مشغول تمرين هستند.
وي اضافه کرد: نفرات بسيار خوبي در تيم در بخش دختران و پسران حضور دارند و تمامي تلاش مان را مي کنيم تا با دست پر از اين رقابت ها بازگرديم.کلهر ادامه داد: هم اکنون تيم در شرايط خوبي به سر مي برد و به نتايج مسابقات بسيار اميدوار هستيم.
رقابت هاي اسکي آلپاين به ميزباني کره جنوبي در روزهاي 26 و 27 اسفند ماه برگزار مي شود که 17 کشور آسيايي با 76 ورزشکار در اين دوره از رقابت ها حضور دارند.


 پيروزي ايران در دور هفتم مسابقات شطرنج جهان 

دور هفتم مسابقات شطرنج قهرماني تيمي جهان در آستانه قزاقستان برگزار شد و تيم ملي کشورمان برابر ميزبان با نتيجه 2.5 بر 1.5 به پيروزي رسيد تا سومين برد ايران در اين مسابقات به ثبت برسد.
ايران در اين مسابقات در دور نخست مغلوب روسيه شد، در دور دوم با هند مساوي کرد و در دور سوم و چهارم موفق شد سوئد و مصر را شکست دهد.
نمايندگان کشورمان در دور پنجم و ششم نيز مغلوب چين و انگليس شدند. آغاز مسابقات ژيمناستيک هنري جام جهاني باکو 

مسابقات ژيمناستيک هنري جام جهاني باکو از امروز آغاز مي شود.
در نخستين روز اين پيکارها، محمدرضا خسرونژاد در مرحله مقدماتي وسيله پارالل و مهدي احمدکهني در دارحلقه به مصاف برترين هاي جهان مي روند . سعيدرضا کيخا و مهدي الفتي هم روز جمعه با حريفان خود رقابت خواهند کرد.
محمدرضا خيرخواه به عنوان سرمربي هدايت اين تيم را بر عهده دارد. در دور قبلي اين مسابقات که در کوتبوس آلمان برگزار شد ، سعيدرضا کيخا در وسيله خرک حلقه نفر سوم جهان شد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون