جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4418- تاریخ : 1397/12/16 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

سرمربي تيم ملي بوکس نوجوانان ايران:
درصدد جذب بوکسورهاي شايسته هستيم

براي حضور در رقابت هاي قهرماني آسيا؛
ترکيب تيم ملي تنيس روي ميز جوانان دختر مشخص شد


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


شکست دختران نوجوان ايران مقابل لائوس


آغاز اردوي تيم ملي جوانان و اميد کاراته


 سرمربي تيم ملي بوکس نوجوانان ايران:
 درصدد جذب بوکسورهاي شايسته هستيم 

سرمربي تيم ملي بوکس نوجوانان ايران گفت: اردوي آماده‌سازي تيم ملي بوکس نوجوانان با 26 ورزشکار تا 23 اسفند ادامه خواهد داشت و مرحله بعدي اين اردو از 4 فروردين ماه سال 98 آغاز خواهد شد.
رضا مهدي پور در خصوص وضعيت تيم ملي نوجوانان و برنامه‌هاي کنوني و آينده‌ي اين تيم بيان کرد: 56 نفر از قهرمانان توسط کميته فني در مسابقات قهرماني کشور و استعدادهاي برتر انتخاب شده بودند. ما در مرحله اول انتخابي 23 نفر از اين ورزشکاران را گزينش کرديم و به اولين مرحله اردوي آمادگي تيم ملي نوجوانان کشور دعوت کرديم.
با توجه به درخواست هاي مکرر بسياري از مربيان پايه، با برگزاري يک مسابقه انتخابي درون اردويي در صدد جذب صد در صدي بوکسورهاي شايسته در اين رده سني هستيم.
وي افزود: هم اکنون نزديک به 10 روز است اين بوکسورهاي نوجوان در اردوي تيم ملي زير نظر مربيان در دو نوبت صبح و عصر مشغول تمرين هستند و ما هم زمان با اين مرحله از اردو با کمک رضا قاسمي، ايمان طيبي و مرتضي خفايي به آموزش فني بوکسورها مي‌پردازيم.
سرمربي تيم ملي نوجوانان ادامه داد: اين مرحله از اردوي آماده سازي تا 23 اسفند ماه ادامه خواهد داشت و مرحله بعدي اردوي تيم ملي نوجوانان کشور از چهارم فروردين ماه سال 98 آغاز خواهد شد.در مدت تعطيلي نوروز،
برنامه ريزي و هماهنگي هاي لازم صورت پذيرفته که بوکسورهاي نوجوان زير نظر مربيان خود در شهرستان ها و طبق برنامه‌هاي مربيان تيم ملي، تمرينات آماده‌سازي خود را انجام بدهند. ما سه دوره 21 روزه براي آماده‌سازي بوکسورهاي تيم ملي طراحي کرده‌ايم که پس از سپري شدن اين دوره‌ها، تعداد و زمان اردوهاي پيش رو کم‌تر و کوتاه‌تر خواهد شد.
مهدي پور همچنين درباره حضور تيم ملي در مسابقات تدارکاتي و انتخاب نفرات اصلي گفت: اولين معيار ما براي انتخاب نفرات برتر، مسابقات قهرماني کشور خواهد بود که فکر مي کنم در خردادماه سال آينده برگزار خواهد شد و ما در آن رقابت‌ها به شناسايي و محک زدن نفرات تحت نظرمان خواهيم پرداخت. همچنين يک اردوي مشترک و يا حضور در يک تورنمنت خارجي را با هماهنگي با فدراسيون در برنامه خواهيم داشت و پس از آن در شهريور ماه سال 98 به مسابقات قهرماني آسيا در ابوظبي امارات اعزام خواهيم شد.
سرمربي تيم ملي نوجوانان ايران درباره تورنمنت بين المللي چابهار جام مکران بيان کرد: رئيس جوان فدراسيون بوکس با برگزاري اين تورنمنت به يکي ديگر از قول‌هايش جامه عمل پوشاند و نشان داد که نيروهاي خوب و کارآمدي را که به جمع اهالي فدراسيون اضافه کرده است. من تا کنون در تورنمنت‌ها و مسابقات بسياري شرکت کرده‌ام و به خوبي مي‌دانم که با چه سختي و مشقتي مي‌توان چنين تورنمنت سطح بالايي را برگزار کرد.
وي افزود: مدت‌ها بود که چنين تورنمنتي در اين رشته ورزشي برگزار نشده بود و برگزاري اين گونه تورنمنت‌ها با حضور کشورهايي مثل هند، فيليپين و قزاقستان که کشورهاي صاحب نامي در بوکس هستند بسيار کار دشواري است و نشان از رايزني هاي خوب و سطح مديريت بالاي آقاي ثوري در فدراسيون است.
مهدي پور در ادامه گفت: جام مکران روح تازه‌اي در بوکس ايران دميد. برگزاري اين طور تورنمنت‌ها بسيار سخت و دشوار است اما قطعا باعث بالا رفتن شخصيت بوکس ما در آسيا خواهد شد. به همين دليل جا دارد از رئيس فدراسيون و دبير و تمام عوامل اجرايي به خاطر برگزاري بي نقص اين تورنمنت تشکر کنم. اين تورنمنت علاوه بر کيفيت بالاي فني، در نوع برگزاري هم با مسابقات برگزار شده قبلي متفاوت بود.
سرمربي تيم ملي نوجوانان خاطرنشان کرد: براي تاييد گفته‌هايم به يک موضوعي اشاره مي‌کنم. در صحبتي که با بازيکنان و کادر تيم سوريه داشتم آنها ابراز رضايت بسيار زيادي از حضور در اين تورنمنت داشتند و بابت برگزاري اين رقابت‌ها و دعوت شدن به اين مسابقات تشکر کردند. اين مسابقات علاوه بر بعد فني و نتيجه، يک شخصيت عالي از بوکس ايران را به معرض نمايش گذاشت.


 براي حضور در رقابت هاي قهرماني آسيا؛
 ترکيب تيم ملي تنيس روي ميز جوانان دختر مشخص شد 

با پايان مسابقات انتخابي، ترکيب سه نفره تيم ملي تنيس روي ميز جوانان دختر براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا مشخص شد.پس از يک سال تلاش پينگ پنگ بازان جوان دختر در تورهاي ايران و اخذ امتيازات رنکينگ و با پايان يافتن دو مرحله از مسابقات انتخابي ، نمايندگان سه استان البرز ، همدان و تهران ، در ترکيب سه نفره تيم ملي براي حضور در مسابقات آسيايي جوانان در مغولستان قرار گرفتند. پريناز حاجيلو از البرز و نفر اول رنکينگ ملي جوانان ، شيما صفايي از همدان و نفر اول مرحله اول مسابقات انتخابي و مليکا کرمي از تهران و نفر اول مرحله دوم مسابقات انتخابي ، با شايستگي به عضويت تيم ملي جوانان در آمدند.
اين سه ورزشکار از دختراني هستند که در سال هاي اخير مدارج پيشرفت را مرحله به مرحله طي نموده اند و حالا با تجارب کافي در عرصه هاي مختلف ملي و بين المللي، حدود شش ماه فرصت دارند با اوج آمادگي خود را مهياي حضور در مسابقات قهرماني آسيا نمايند.


 ميز خبر 

معرفي اعضاي کادر فني تيم ملي واليبال نوجوانان
پس از نشست افشين داوري با محمد وکيلي سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان، اعضاي کادر فني اين تيم مشخص شدند.
در نشست افشين داوري، سرپرست فدراسيون واليبال با محمد وکيلي سرمربي تيم ملي نوجوانان، در خصوص برنامه هاي سال آينده تيم ملي واليبال نوجوانان تصميم گيري شد. در اين نشست حضور در جام جهاني کوچک به ميزباني ايتاليا در فروردين 98 تصويب شد و در اولين رويداد سال آينده شاگردان وکيلي به مصاف قدرت هاي جهان مي روند.
ديدار با روسيه در فاصله يک ماه مانده به مسابقات نيز از ديگر برنامه هاي نوجوانان خواهد بود که در آينده اي نزديک ميزبان اين اردوي مشترک مشخص خواهد شد. با توافق دو تيم محل برگزاري اردوي دو تيم ايران و روسيه اعلام مي شود.
در اين جلسه تمامي برنامه هاي نوجوانان تا پايان مسابقات جهاني به سرپرست فدراسيون ارائه شد و افشين داوري حمايت همه جانبه فدراسيون در راه موفقيت نوجوانان را اعلام کرد. در پايان، کادر فني تيم نوجوانان براي مسابقات جهاني قطعي شد که اسامي اعضاي آن به شرح زير است:
محمد منصوري (سرپرست)
محمد وکيلي (سرمربي)
غلامرضا مومني مقدم (مربي)
حميد جعفرزاده (مربي)
مهران زارع (کمک مربي)
ياشار جوادي (کمک مربي)
رضا نصيري (پزشک)
مهدي خباز (بدنساز)
امين شاکري (آناليزور)
مهرداد سعادت مهر (فيزيوتراپ).

آغاز اردوي تيم ملي وزنه برداري جوانان
وزنه برداران جوان تيم ملي وارد اردوي تدارکاتي مي شوند.
دور جديد تمرينات تيم ملي وزنه برداري جوانان براي حضور در مسابقات جهاني فيجي، از امروز با حضور 18 وزنه بردار در کمپ تيم هاي ملي آغاز مي شود.
شاهو جوانمردي و شهروز قرباني نيز به عنوان مربيان اين مرحله تمرينات اردونشينان را تا روز 28 اسفندماه زير نظر خواهند داشت.
اسامي 18 وزنه بردار حاضر در اردو به شرح زير است:
حسين نجفي، نيما نعمتي، حسين سلطاني و امير عزيزي (زنجان)
ابوالفضل جمعه پور، افشين طاهري حاجي وند (خوزستان)
عليرضا لطفي (ايلام)
روح الله بيرانوند و حسين ساکي (لرستان)
محمد حسيني (آذربايجان شرقي)
مهدي حياتي (کرمانشاه)
اسحاق ذعاب (بوشهر)
عليرضا کاردانيان (کردستان)
عليرضا يوسفي و امير محمد رحيمي (مازندران) آرمين عباسي، علي قاسمي (اردبيل)
ابوالفضل موسوي (فارس) .

سرمربي تيم ملي بوکس جوانان:
احتمال دارد يک اردوي مشترک با آذربايجان داشته باشيم
سرمربي تيم ملي بوکس جوانان کشورمان گفت: ما يک تيم متحد هستيم و براي موفقيت بوکسور‌هاي جوان کشورمان تلاش مي‌کنيم.
تيم بوکس جوانان ايران اين روز‌ها در سکوت و دور از حواشي در حال سپري کردن اردوي آمادگي است و کادر فني اين تيم متشکل از اميد رشيد، جاسم دلاوري، مسعود شيباني و ولي‌الله صالح‌نيا عملکرد بوکسور‌هاي جوان کشورمان را زير نظر
دارند.
اميد رشيد سرمربي تيم بوکس جوانان در گفت‌وگو با ميزان، در خصوص برگزاري رقابت‌هاي درون اردويي اين تيم اظهار داشت: 10 مسابقه انتخابي درون اردويي را برگزار کرديم و تعداد اردونشينان را از 25 به 18 نفر کاهش داديم. قرار است در رقابت‌هاي کمربند قهرماني که در رودهن برگزار مي‌شود هم حضور داشته باشيم تا بوکسور‌هاي خود را محک بزنيم.
وي افزود: اردوي تيم بوکس جوانان تا 23 اسفند ادامه خواهد داشت و به احتمال فراوان يک روز پيش از پايان اردو يک انتخابي درون اردويي ديگر برگزار خواهيم کرد.
سرمربي تيم بوکس جوانان در پاسخ به اين سوال که آيا اردوي تدارکاتي بين‌المللي براي اين تيم در نظر دارد، تصريح کرد: رايزني‌هايي از طريق برخي دوستانم با کشور جمهوري آذربايجان انجام داديم و احتمال دارد 12 فروردين براي برپايي يک اردوي مشترک عازم باکو شويم. اگر مي‌خواهيم در رقابت‌هاي قهرماني آسيا موفق باشيم، بايد اردو‌هاي مشترک و تورنمنت‌هاي تدارکاتي خوبي برگزار کنيم.
رشيد در خصوص کادر فني تيم بوکس جوانان خاطرنشان کرد: يک بزرگتر به اسم ولي‌الله صالح‌نيا در کنار تيم ما است و جاسم دلاوري و مسعود شيباني هم به عنوان مربي با تمام وجود کار مي‌کنند. ما يک تيم متحد داريم و براي موفقيت بوکسور‌هاي جوان کشورمان تلاش مي‌کنيم.


 ورزش جوان و نوجوان 

تورنمنت سوچي - روسيه
پيروزي شاگردان خسرويار در آخرين بازي
تيم ملي فوتبال جوانان دختر، تورنمنت سوچي را با پيروزي به پايان رساند.
تيم ملي فوتبال دختران زير 19 سال ايران در آخرين بازي خود در تورنمنت دوستانه سوچي، برابر آذربايجان به ميدان رفت و با نتيجه سه بر صفر به پيروزي رسيد.
تيم ايران در تورنمنت سوچي سه بازي انجام داد که در دو ديدار قبلي خود برابر لائوس يک بر صفر به پيروزي رسيد و در بازي برابر روسيه ميزبان با يک گل مغلوب شد. به اين ترتيب ملي پوشان ايران با دو پيروزي و يک شکست تورنمنت سوچي را به پايان رساندند.
کتايون خسرويار سرمربي تيم ايران، مهديه محمودي نيا، فاطمه شبان، غزاله بني طالبي، مليکا محمدي، ويدا و کيميا رعيت پرور، گلنوش خسروي، زهرا خدابخشي، سوفيا عسگري، فاطمه مخدومي، هانيه خداپرستي را در اين بازي به کار گرفت.
گفتني است، ملي پوشان زير 19 سال ايران خود را براي حضور در مرحله دوم مسابقات قهرماني آسيا که از 6 تا 10 ارديبهشت ماه 98 برگزار مي‌شود، آماده مي‌کنند.
تيم ايران در اين مرحله برابر ويتنام، کره جنوبي و لبنان به ميدان مي‌رود.

برگزاري پيکارهاي انتخابي تيم ملي ژيمناستيک جوانان
اولين مرحله مسابقات انتخابي تيم ملي ژيمناستيک هنري جوانان براي حضور در رقابت هاي قهرماني جهان در مجارستان، امروز در آکادمي تخصصي ژيمناستيک برگزار مي شود.
هومن جعفري، نيما يعقوبي، امير حسام قره قاش،علي اسدي، مهديار سلماني، اميد آينه بند، امير علي قهرماني، ياسين مهدي زاده، اميرحسين ولي پور، شايان رحماني، چيا قرآني، آريز محمود بيگي، طاها اصلاني و عرفان قزلي ورزشکاران حاضر اين مسابقات خواهند بود.

مسابقات شطرنج تيمي جهان
شکست ايران مقابل تيم قدرتمند روسيه
تيم ملي شطرنج ايران در دور نخست مسابقات شطرنج تيمي جهان تن به شکست داد.
دور نخست مسابقات شطرنج تيمي جهان در آستانه قزاقستان برگزار شد و تيم ملى ايران مقابل روسيه يكى از شانس هاى كسب عنوان قهرمانى با نتيجه 2.5 بر 1.5 شكست خورد.
ملى پوشان شطرنج ايران در نمايشى قابل قبول 3 تساوى برابر حريفان قدرتمند خود به دست آوردند.
نتايج رقابت شطرنج بازان ايران و روسيه به شرح زير است:
پرهام مقصودلو 0.5 - سرگئى كارياكين 0.5
پويا ايدنى 0.5 - نپومنيشى 0.5
محمدامين طباطبايى 0.5 - ديميترى اندريكين 0.5
عليرضا فيروزجا صفر - ولاديسلاو آرتميف يك
تيم ملى شطرنج ايران در دور بعدى به مصاف تيم هند مى رود.
مسابقات شطرنج قهرماني تيمي جهان تا 24 اسفندماه در آستانه قزاقستان پيگيري مي شود. در اين رقابت ها و در بخش مردان 10 تيم به رقابت با يکديگر مي پردازند.

خسرويار:
شاگردانم روز به روز بهتر مي شوند
سرمربي تيم ملي فوتبال جوانان بانوان گفت: هدفمان بهتر شدن و ادامه روند رو به رشد است که خوشبختانه شاهد اين امر در بازيکنان هستيم.کتايون خسرويار در خصوص حضور ايران در تورنمنت سوچي اظهار داشت:حضور در تورنمنت بين المللي کوبان اسپرينگ سوچي روسيه به ما کمک کرد تا نقاط ضعف و قوت تيم خود را ارزيابي کنيم و تا مسابقات آسيايي براي رفع و يا تقويت آن برنامه ريزي دقيق تري داشته باشيم.وي ادامه داد: دو برد برابر لائوس و آذربايجان و يک باخت برابر ميزبان نتيجه اين تورنمنت بود. بازي برابر روسيه بسيار سخت و جذاب بود. دو پنالتي از سوي داور به نفع روسيه گرفته شد که يکي را دروازبان ايران مهار کرد و دومي به گل تبديل شد. در بازي برابر لائوس و آذربايجان نيز بازيکنان در شرايط بسيار خوبي قرار داشتند و طبق آنچه که کادر فني از آنها خواسته بود در ميدان مسابقه به رقابت پرداختند.
سرمربي تيم ملي فوتبال جوانان در پايان گفت: حضور در اين تورنمنت بسيار لازم بود. ضمن اينکه بازيکنان محک خوبي خورند و معتقدم شاگردانم روز به روز بهتر از گذشته مي شوند.

ايستادن هوگوپوشان ايران بر سکوي قهرماني مسابقات جام فجر
مسابقات تکواندوي جام فجر با معرفي تيم هاي برتر به پايان رسيد.سي‌امين دوره مسابقات بين‌المللي تکواندوي جام فجر در گروه مردان، در مجموعه ورزشي «المپيک» جزيره کيش برگزار شد.
اين دوره از رقابت‌ها با حضور 252 تکواندوکار از 16 کشور ارمنستان، ازبکستان، افغانستان، ايران، پاکستان، تونس، روسيه، سوريه، سوئد، عراق، عمان، فلسطين، قزاقستان، گرجستان، لهستان و هند و در 8 وزن 54-، 58-، 63-، 68-، 74-، 80-، 87- و 87+ کيلوگرم پيگيري شد.در پايان اين رويداد بين‌المللي، تيم منطقه آزاد کيش با 3 مدال طلا، 2 نقره، يک برنز و 512 امتياز کاپ قهرماني را بالاي سر برد، بيمه سرمد با 2 طلا، 2 نقره، 3 برنز و 430 امتياز نايب قهرمان شد و تيم قزاقستان با يک طلا، دو نقره، يک برنز و 284 امتياز بر سکوي سومي ايستاد.


 شکست دختران نوجوان ايران مقابل لائوس 

دختران فوتباليست تيم ملي نوجوانان ايران در دومين بازي خود از مرحله دوم مسابقات قهرماني زير 16 سال آسيا، به مصاف لائوس رفتند و با نتيجه 2 بر صفر شکست خوردند. گل هاي لائوس در دقايق 43 و 66 به ثمر رسيد.
مريم عباسي، زينب عباسپور، هستي غلامي، زهرا کياني (فاطمه صفا راستگو – 52)، هليا پيلتن، مهديه محمدزاده (محدثه زلفي – 82)، رقيه جلال نسب، زهرا معصومي، سارا ديدار، هستي فروزنده (مريم سليمانپور – 71) و نگين زندي، بازيکناني بودند که در ديدار برابر لائوس به ميدان رفتند.


 آغاز اردوي تيم ملي جوانان و اميد کاراته 

اردوي آماده سازي تيم هاي ملي کاراته جوانان و اميد در استان البرز آغاز شد.
سيزده نفر از کاراته کاهاي پسر تيم ملي در اين اردوي چهار روزه حضور دارند.
در اين اردو ملي پوشان کشورمان خود را آماده مي کنند تا در رقابت هاي آسيايي مالزي حضوري موفق داشته باشند.
تمرين هاي فني و بدنسازي اين ورزشکاران در اين مدت در سالن نشاط خانه کاراته استان البرز انجام مي شود.
گفتني است، هدايت اين تيم را مهران بهنام فر بر عهده دارد. 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون