جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4398- تاریخ : 1397/11/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

کرانچار:
همه باشگاه ها از تيم اميد حمايت کنند


پايان رقابت هاي انتخابي کاراته پايه دختران


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


قهرماني پيکان در ليگ واليبال جوانان


قهرماني پينگ پنگ بازان ايران در مسابقات بحرين


 کرانچار:
 همه باشگاه ها از تيم اميد حمايت کنند 

سرمربي تيم ملي فوتبال اميد ايران از باشگاهها خواست با درک شرايط اين تيم، براي پايان دادن به طلسم رسيدن به المپيک با تيم اميد همکاري کنند.
زلاتکو کرانچار در خصوص برنامه هاي آماده سازي تيم ملي اميد اظهار داشت: برنامه ما اين بود که بعد از تورنمنت قطر دو اردوي ديگر را با حضور کليه نفرات نهايي داشته باشيم.تا اينجا تلاش کرديم اردوهاي ما در زمان فيفا دي باشد و از اين نظر آسيبي به باشگاهها وارد نشود اما شرايط در فرصت باقيمانده کاملا متفاوت است. کميته المپيک، وزارت ورزش و در راس آنها فدراسيون فوتبال همه توان خود را به کار گرفته اند تا به تيم المپيک کمک کنند و بعد از سال ها بتوانيم به مسابقات صعود کنيم.
در اين راه برخي از باشگاهها همکاري خوبي با ما داشتند اما بعضي ديگر نه از بازيکنان در ترکيب خودشان استفاده مي کنند و نه اجازه مي دهند در اختيار ما باشند. اين مسئله که مربيان باشگاهها به کدام بازيکن ميدان مي دهند البته ارتباطي به ما ندارد اما اگر از بازيکني استفاده نمي کنند، اجازه بدهند که اين نفرات در تمرين تيم اميد حاضر باشند و شرايط رقابت نزديک و فشرده همچنين حضور در ترکيب را پيدا کنند. در واقع آماده شدن اين نفرات به نفع ما و همينطور به سود باشگاهها ست. اميدواريم باشگاهها هم شرايط ما را درک کنند و در ادامه همکاري خوبي داشته باشيم.
سرمربي تيم ملي اميد اضافه کرد: سياست ما در حال حاضر صبر است و تلاش مي کنيم تا با تعامل اين مسئله را حل کنيم. جلسه اي با رياست محترم فدراسيون و همچنين مسئولين سازمان ليگ خواهيم داشت تا با تغيير در برنامه مسابقات به ما کمک کنند چون اردوي اسفندماه اهميت زيادي دارد و ديگر امکان غيبت نفرات را در اين اردو نداريم. به دنبال اين نيستيم که نفرات اصلي ترکيب خودمان را از دست بدهيم و بازيکنان جايگزيني را دعوت کنيم چرا که اين کار مي تواند ضربه جدي به تيم ما وارد کند.
کرانچار تصريح کرد:براي صعود به المپيک ابتدا انتظار داريم که باشگاهها با ما همکاري کنند و بازيکنانشان را در اختيار بگذارند. همچنين در مرحله بعدي به حمايت هواداران فوتبال در تهران اميد داريم. ما تيم جواني داريم که طبيعتا با حمايت هواداران عملکرد بهتري خواهند داشت و مي توانيم با همين حمايت ها به صعود اميدوار باشيم.
سرمربي تيم اميد با اشاره به حضور يونس دلفي در ليگ بلژيک نيز گفت: دلفي بازيکن شايسته اي است و خوشحالم که در تيم جديد خودش بازي مي کند. حضور بازيکنان در ترکيب تيم براي ما اهميت زيادي دارد چرا که آنها را در شرايط مسابقه قرار مي دهد.
کرانچار پيرامون استفاده از مجموعه آماده سازي ِپک اظهار داشت: قبلا هم گفته ام که ما در برنامه هاي قبلي نيازي به اين مجموعه نداشتيم و حالا با توجه به درخواستمان از آنجا استفاده مي کنيم. هيچ مشکلي در اين مورد وجود ندارد ضمن اينکه تيم ملي بزرگسالان پيش از جام ملت ها اولويت اول فدراسيون فوتبال بود و اين يک مسئله کاملا طبيعي است همانطور که در حال حاضر مهمترين رويداد پيش رو، مسابقات تيم اميد است و اين تيم اولويت اول خواهد بود. از حمايت هاي فدراسيون تشکر مي کنيم که حامي تيم اميد است و تمامي امکانات مورد نظر ما را در اين مدت فراهم نموده است.


 پايان رقابت هاي انتخابي کاراته پايه دختران 

برترين دختران کاراته کار رقابت هاي انتخابي تيم ملي پايه معرفي شدند.
مبارزات انتخابي رده هاي سني نوجوانان، جوانان و اميد به منظور گزينش نفرات اعزامي به رقابتهاي قهرماني آسيا انجام شد و نفرات راه يافته به مرحله سوم مسابقات انتخابي مشخص شدند و قرار است روز اول اسفند ماه به روي تاتامي بروند.اسامي نفرات برتر 3 رده سني نوجوانان، جوانان و اميد در دو بخش کاتا و کوميته دختران بدين ترتيب است:
*رده سني نوجوانان
کاتاي انفرادي:1. نگين ابراهيمي از تهران با 22.1 امتياز 2. راضيه حسين پور از مازندران با 22 امتياز 3. مينا پوراسدالله از خوزستان با 21.2 امتياز
وزن 47-کيلوگرم:1. زهرا عليزاده از تهران2. ستايش نادري از کرمانشاه
وزن 54- کيلوگرم: 1. آتوسا گلشاد نژاد از کرمانشاه 2. فائزه طوسي از البرز
وزن 54+ کيلوگرم: 1. آتنا محبوب بشري از گيلان 2. سيده مبينا موسوي از مازندران
*رده سني جوانان
کاتاي انفرادي: 1. آرزو لونجي از مازندران با 46.2 امتياز 2. سپيده اميني از تهران با 45.4 امتياز 3. يگانه شهپري از اصفهان با 44.2 امتياز
کاتا تيمي:
1. تيم آرزو لونجي، ستاره خاکپور و شکيلا فلاح از مازندران با 45.6 امتياز
2. يگانه شهپري، گلناز شاهزيدي، مليکا سلطاني از اصفهان با 44.6 امتياز
وزن 48-کيلوگرم: 1. نگين اسماعيلي از مازندران2. الناز يوسفي از تهران
وزن 53- کيلوگرم: 1. زهرا بنياني از فارس2. سوده خليلي از مازندران
وزن 59-کيلوگرم: 1. الهه هزاريان از چهار محال و بختياري 2. معصومه شفيعي از مازندران
وزن 59+ کيلوگرم: 1. زهرا يعقوبيان از مازندران 2. عاطفه بيرانوند از لرستان
*رده سني اميد
کاتاي انفرادي:
1. فاطمه ميروردي زاده با 46.8امتياز
1. فاطمه ايماني از تهران با 46.8 امتياز
2.مائده استادي از مازندران با 45.2
وزن 50- کيلوگرم: 1. فاطمه قاسمي از تهران 2. صديقه شاهرخي از مازندران 3. فاطمه شبرزادي از کرمانشاه
وزن 55- کيلوگرم: 1. زهرا حاجيان از تهران 2. هانا اميري از کردستان 3. آناهيتا يحيي پور از تهران
وزن 61- کيلوگرم: 1. مليکا احدي از تهران 2. سيما نوري از مازندران 3. مينا يوسفي از تهران
وزن 68- کيلوگرم: 1. معصومه صابر زعيميان از گيلان 2. سيتا محمدي از مازندران 3. زينب فيجاني از فارس
وزن 68+ کيلوگرم:1. شقايق اميدوند از مازندران 2. فاطمه زهرا گلبندي از مازندران 3. فاطمه حقي از تهران
گفتني است، مسابقات قهرماني آسيا 6 تا 8 ارديبهشت ماه سال 98 در مالزي برگزار مي شود.


 ميز خبر 

سه مدال فرنگي‌کاران ايران در تورنمنت کرواسي
تيم منتخب کشتي فرنگي جوانان ايران با کسب يک مدال طلا، يک مدال نقره و يک مدال برنز به کار خود در رقابت‌هاي جايزه بزرگ کرواسي پايان داد.
رقابت‌هاي بين‌المللي کشتي فرنگي جايزه بزرگ کرواسي که جزو طرح رنکينگ سيستم اتحاديه جهاني کشتي نيز محسوب مي‌شود، روزهاي 20 و 21 بهمن در شهر زاگرب کشور کرواسي برگزار شد.
8 کشتي‌گير تيم ملي جوانان ايران با هدايت حميد باوفا به مصاف حريفان خود در اين مسابقات رفتند که در پايان تيم ايران توسط پويا دادمرز در وزن 55 کيلوگرم صاحب مدال طلا، ميلاد رضانژاد در وزن 60 کيلوگرم صاحب مدال نقره و محمد ناقوسي در وزن 77 صاحب مدال برنز شد.
در وزن 55 کيلوگرم پويا دادمرز در رقابت‌هاي دوره‌اي در دو کشتي به ترتيب واسيل بوتز الکساندراف از روماني را با نتيجه 8 بر 4 و آيازچي دوگوس از ترکيه را با نتيجه 5 بر 1 شکست داد. دادمرز در کشتي سوم و براي کسب مدال طلا مقابل اکرم اوزترک دارنده مدال برنز جهان از ترکيه 2 بر 1 پيروز شد و عنوان نخست اين رقابت‌ها را از آن خود کرد.
در وزن 77 کيلوگرم محمد ناقوسي پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل آنتونيو کامنجاسويچ از کرواسي با نتيجه 8 بر صفر پيروز شد. وي در دور بعد و در مرحله يک‌چهارم نهايي در مصاف با فورکان بايراک قهرمان جوانان جهان از ترکيه با نتيجه 3 بر 2 به برتري رسيد و راهي مرحله نيمه‌نهايي شد.
ناقوسي در اين مرحله مقابل يونس امره باشار قهرمان زير 23 سال اروپا از ترکيه با نتيجه 10 بر صفر شکست خورد و راهي ديدار رده‌بندي شد. وي در ديدار رده‌بندي با نتيجه 5 بر 4 ايلي سيوچاري دارنده مدال برنز جهان از کشور روماني را مغلوب کرد و به مدال برنز دست يافت.
در وزن 60 کيلوگرم ميلاد رضانژاد حسين‌وند پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با توجه به حاضر نشدن توني برالا از کشور کرواسي راهي دور سوم شد. وي در اين دور مقابل ويرجيل مونتيانو از کشور روماني با نتيجه 9 بر صفر به پيروزي رسيد و به مرحله نيمه‌نهايي راه يافت. رضانژاد در اين مرحله اريک توربا از کشور مجارستان را با نتيجه 6 بر 3 مغلوب کرد و راهي ديدار فينال شد، اما در ديدار نهايي برابر کرم کمال قهرمان جوانان جهان و دارنده مدال برنز زير 23 سال جهان از ترکيه شکست خورد و به مدال نقره رسيد.
محمدرضا مختاري در 67، حسين فروزنده در 82، حسن فروزنده در 87، ابوالفضل سيد مهدوي در 97 و علي‌اکبر يوسفي در
130 کيلوگرم 5 نماينده ديگر ايران در اين رقابت‌ها بودند که با شکست مقابل رقباي‌ خود حذف شدند.

رويايي دانشجويان تکواندوکار در مسابقات انتخابي
دانشجويان تکواندوکار در چارچوب مسابقات انتخابي به روي شياپ چانگ مي روند.
مسابقات انتخابي تيم‌ملي تكواندوي دانشجويان دختر و پسر در دو بخش كيوروگي و پومسه به منظور شناخت نفرات برتر براي حضور در سي امين دوره يونيورسياد دانشجويان جهان از امروز و به مدت سه روز در خانه تكواندو برگزار مي‌شود.
مسابقات دختران در بخش كيوروگي روز سه شنبه، 23 بهمن ماه در 6 وزن 46+ تا 49، 49+ تا 53، 53+ تا 57، 57+ تا 62، 62+ تا 67، 67+ تا 73 کيلوگرم برگزار مي‌شود.
مسابقات پسران در بخش كيوروگي روز چهارشنبه، 24 بهمن ماه در 6 وزن 54+ تا 58، 58+ تا 63، 63+ تا 68، 68+ تا 74، 74+ تا 80، 80+ تا 87 کيلوگرم برگزار خواهد شد.
همچنين رقابت‌هاي پومسه صبح روز پنج شنبه،25 بهمن در بخش دختران و پسران برگزار مي شود.
اين دوره از مبارزات با هوگوي الكترونيكي برگزار و مدال آوران يونيورسياد 2017 چين تايپه بدون نياز به رقابت در اين دوره از مسابقات، به نخستين اردوي تيم‌ملي دانشجويان دعوت مي‌شوند.
گفتني است، سي امين دوره بازي هاي يونيورسياد تابستاني دانشجويان جهان 2019، 12 تا 23 تيرماه ماه سال آينده در "ناپل" ايتاليا برگزار مي‌شود.

ادامه کار بهنام فر در تيم ملي کاراته پايه
مهران بهنام فر پس از پيشنهاد سرپرست فدراسيون، مجدداً هدايت تيم هاي ملي نوجوانان و جوانان کاراته را بر عهده گرفت.
رقابت هاي انتخابي تيم ملي کاراته نوجوانان، جوانان و اميد با معرفي برترين ها به پايان رسيد.
مهران بهنام فر که طي دو سال گذشته دو بار با تيم ملي پايه در مسابقات آسيايي قزاقستان و ژاپن عنوان قهرماني را کسب کرده بود و يک بار هم در مسابقات جهاني اسپانيا و رقابت هاي کسب سهميه المپيک در کرواسي عنوان قهرماني را کسب کرده بود و با تيم ملي جوانان موفق به کسب يک مدال طلا در المپيک آرژانتين شده بود، در سالن برگزاري مسابقات انتخابي حضور نداشت و اين موضوع شائبه هايي را به وجود آورده بود که او ديگر حاضر به همکاري با فدراسيون کاراته نيست.
اما طبق آخرين خبرها محسن آشوري سرپرست فدراسيون کاراته پس از گفت وگو با مهران بهنام فر او را متقاعد کرده تا همچنان با تيم ملي کاراته همکاري کند.
پس از مذاکرات اين دو، در نهايت مهران بهنام فر مجدداً هدايت تيم ملي اين رده را بر عهده گرفت.


 ورزش جوان و نوجوان 

سرمربي تيم تنيس روي ميز بانوان:
ميانگين سني ملي پوشان پايين آمده است
سرمربي تيم ملي تنيس روي ميز بانوان گفت: ميانگين سني پينگ پنگ بازان خيلي پايين آمده و با دوران ما قابل مقايسه نيست.
حميده ايرانمنش درباره تعداد زياد بازيکنان نوجوان در تيم ملي بانوان اظهار داشت: سن تيم ملي تنيس روي ميز ايران خيلي پايين آمده است. در گذشته تيم‌هاي بزرگسالان و جوانان مجزا بودند و تيم بزرگسالان را واقعا بازيکنان رده بزرگسالان تشکيل مي‌دادند. خودم وقتي در 15 سالگي وارد تيم ملي بزرگسالان شدم، نخستين بازيکني با اين شرايط بودم که در بين 12 نفر نخست انتخاب شدم و اين برايم افتخار بود.
مربي تيم ملي تنيس روي ميز بانوان افزود: حالا تعداد بازيکنان بزرگسال در تيم ملي کم شده است و يکي از دلايل آن را مي‌توان جشنواره‌هاي استعداديابي دانست. مربيان زيادي از نظر تکنيکي و تاکتيکي روي بازيکنان کار کردند و باعث تسريع رشد بازيکنان شدند. بايد از همه مربيان و استان‌ها به دليل زحماتشان در اين چند سال تشکر کرد. به خصوص در دو سال اخير که فدراسيون هم اردو‌هاي مستمر براي بازيکنان در نظر مي‌گيرد.

پايان رقابت هاي کونگ فوي قهرماني رشت
رقابت هاي کونگ فوي قهرماني شهرستان رشت (جام فجر) با معرفي تيم ها و نفرات برتر پايان يافت.
به گزارش ايرنا، در اين دوره از رقابت ها زبده ترين کونگ فو کاران رشت و بخش هاي مختلف اين شهرستان حضور داشتند که در رده هاي سني نونهالان ، نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان با هم به رقابت پرداختند.
در پايان اين دوره از مسابقات در بخش نيمه آزاد، تيم کونگ فو تختي خشکبيجار با کسب 62 امتياز عنوان قهرماني اين دوره از رقابت ها را به خود اختصاص داد.
همچنين باشگاه ملي پوشان طاها رشت با کسب 48 امتياز در مکان دوم اين دوره از مسابقات قرار گرفت و تيم کونگ فو تختي لشت نشاء با کسب 46 امتياز رتبه سوم مسابقات جام فجر رشت را تصاحب کرد.

توافق بارسلونا با پديده مراکشي مايورکا
آبي و اناري هاي کاتالونيا براي عقد قرارداد با بازيکن آينده دار تيم نوجوانان مايورکا با اين باشگاه به توافق رسيدند.
باشگاه بارسلونا در ادامه سريال جذب بازيکنان با استعداد براي تقويت تيم هاي پايه خود، با باشگاه مايورکا براي خريد مدافع مياني مراکشي جوان اين تيم، شادي رياد به توافق رسيد و به زودي او را به عضويت تيم جوانان خود در مي آورد.
نشريه مارکا نزديک به يک ماه پيش از رقابت بارسلونا و ويا رئال براي جذب اين بازيکن آينده دار در پايان فصل جاري خبر داده بود اما اکنون نشريه اسپورت نوشته است که بارسلونا برنده اين رقابت شده است.
روند پيشرفت زياد در ماه ها اخير براي تيم نوجوانان باشگاه مايورکا و تيم زير 15 ساله هاي مراکش که با آن قهرمان جام
ملت هاي جوانان آفريقا شد، مورد توجه باشگاه بارسلونا قرار گرفته است.رياد بازيکني چپ پا است که حرکات پا به توپ مسلط و ضربات ايستگاهي ماهرانه اش مورد توجه آبي و اناري هاي کاتالونيا قرار گرفته است.

قهرماني خوزستان در مسابقات کاراته جام فجر
مسابقات کاراته شوتوکان قهرماني کشور (جام دهه فجر) در ايذه با قهرماني تيم استان خوزستان به پايان رسيد.
در اين مسابقات 400 کاراته کا از هشت استان مختلف در رده هاي سني خردسالان، نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پيشکسوتان و در دو بخش کاتا و کوميته به مدت يک روز براي کسب عناوين مختلف به رقابت با يکديگر پرداختند.
در پايان اين مسابقات به ترتيب تيم هاي خوزستان، کرمانشاه و منطقه آزاد اروند روي سکوهاي اول تا سوم ايستادند.

فاجعه فوتبالي
ده کشته در آتش سوزي کمپ فلامينگو
در اثر آتش سوزي در باشگاه فلامينگوي برزيل، ده تن جان خود را از دست دادند که از اين جمع شش نفر، بازيکن تيم جوانان و چهار نفر کارمند باشگاه هستند.
رودلفو لنديم رئيس باشگاه فلامينگو ضمن اظهار تاسف، در اين باره گفت: «اين حادثه بدترين تراژدي تاريخ باشگاه فلامينگو است ما به دنبال دلايل بروز آتش سوزي هستيم.»
با توجه به اين اتفاق، بازي تيم فلامينگو برابر فلومينينزه به تعويق افتاد.


  قهرماني پيکان در ليگ واليبال جوانان  

مسابقات ليگ واليبال جوانان کشور به پايان رسيد. اين پيکارها به ميزباني کاشان برگزار شد که در نهايت پيکان توانست عنوان قهرماني را از آن خود کند.
در ديدار رده بندي شهرداري ورامين با نتيجه سه بر يک پيام خراسان را شکست داد و به عنوان سومي رسيد. در ديدار فينال نيز رقابت نزديک دو تيم پيکان و سايپا به ست پنجم رسيد.
در ست پنجم تيم پيکان موفق شد حريف خود را شکست دهد تا با نتيجه 3 بر 2 به پيروزي برسد و قهرمان اين دوره از مسابقات شود.


 قهرماني پينگ پنگ بازان ايران در مسابقات بحرين 

پينگ پنگ بازان ايران در مسابقات بحرين به قهرماني رسيدند.
رقابت هاي تنيس روي ميز اُپن جهاني نوجوانان و جوانان در بحرين که با حضور 20 تيم دنيا در حال برگزاري است، با قهرماني نوجوانان ايران در بخش تيمي به پايان رسيد .
در اين رقابت ها تيم کشورمان متشکل از نويد شمس و محمد امين صمدي با هدايت امير بخشي موفق شدند در ديدار نهايي با پيروزي 3 بر 2 مقابل جمهوري چک به مدال طلاي اين مسابقات دست يابند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون