جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4391- تاریخ : 1397/11/11 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي آغاز شد؛
پرواز سيمرغ‌هاي سي‌وهفتم از جنوب شهر تهران

ويژه برنامه‌هاي سازمان فرهنگي هنري شهرداري به مناسبت چهل سالگي انقلاب اسلامي؛
از اجراي نمايش تا برپايي جشنواره


ميراث فرهنگي


دريچه هنر


«پارسا پيروزفر» در راه تئاتر شهر


تازه ترين عکس از «سمفوني نهم»


عجايب دنيا


ميز خبر


 با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي آغاز شد؛
 پرواز سيمرغ‌هاي سي‌وهفتم از جنوب شهر تهران 

سي و هفتمين جشنواره فيلم فجر بر خلاف همه ساله اين بار از جنوب شهر تهران آغاز شد تا مهمترين رويداد هنري کشور به طور رسمي شروع به کار کند.
به گزارش ايرنا، آئين افتتاحيه سي و هفتمين جشنواره فيلم فجر با حضور مديران فرهنگي، هنرمندان و اهالي رسانه در پرديس تئاتر تهران آغاز شد.
*شکارچيان نخستين سيمرغ هاي جشنواره سي و هفتم
در ابتداي اين مراسم داوران بخش مسابقه تبليغات سي و هفتمين جشنواره فيلم فجر از جمله علي نيک رفتار، آرش معيريان و احسان برآبادي براي اهداي جوايز اين بخش به روي سن حاضر شدند.
سيمرغ بلورين بخش بهترين عکس به حبيب مجيدي براي فيلم «بمب يک عاشقانه» تعلق گرفت.
حبيب مجيدي در سخناني گفت:رقابت در هنر بي معناست و يادمان نرود سينما قرار است
آدم ها را به هم نزديک کند. او در ادامه از پيمان معادي و عوامل فيلم و اساتيدش تشکر کرد.
طاها ذاکر نيز براي فيلم «کوپال» سيمرغ بلورين بهترين پوستر را دريافت کرد.سيمرغ بلورين بهترين آنونس در جشنواره فيلم فجر به روح الله موحدي براي «گرگ بازي» اهدا شد.روح الله موحدي در سخناني از سيدمحمود رضوي در موسسه سيماي مهر تشکر کرد و همچنين از مهدي جمشيديان براي طراحي صداي تيزر فيلم گرگ بازي و خانواده‌اش تشکر کرد و در پايان جايزه اش را به همسرش تقديم کرد.بزرگداشت فاطمه معتمد آريا (بازيگر)، عزيز اله حميد نژاد (کارگردان)، ابراهيم حقيقي (گرافيست)، عباس گنجوي (تدوين گر) و خسرو خسروشاهي (دوبلور و مدير دوبلاژ)، همچنين نکوداشت زنده ياد عزت الله انتظامي با حضور فرزندانش وي از ديگر برنامه هاي آيين افتتاحيه بود.
سي و هفتمين جشنواره فيلم فجر از دهم تا بيست و دوم بهمن‌ماه در چارسو (کاخ هنرمندان) و پرديس ملت (سالن رسانه‌ها) کار خود را دنبال مي‌کند.
روز 22 بهمن‌ماه همزمان با سالگرد چهلمين سال انقلاب اسلامي هم مراسم اختتاميه با اجراي محمدرضا شهيدي‌فر برگزار خواهد شد.
در اين دوره از جشنواره در بخش سوداي سيمرغ آثاري چون اين دوره از جشنواره فيلم هاي آشفتگي، ايده اصلي، بنفشه آفريقايي، بيست و 3 نفر، پالتو شتري، تيغ و ترمه، جمشيديه، خون خدا، درخونگاه، سال دوم دانشکده من، سرخ پوست، سمفوني نهم، شبي که ماه کامل شد، طلا، تختي، قسم ، قصر شيرين، ماجراي
نيمرزو؛ 2 رد خون، متري شش و نيم، مردي بدون سايه، مسخره باز، ناگهان درخت حضور دارند.آثار بخش نگاه نو اين دوره از جشنواره نيز فيلم هاي «پالتو شتري»، «جان‌دار»، «حمال طلا»، «ديدن اين فيلم جرم است!»، «روزهاي نارنجي»، «زهر مار»، «سونامي»، «مسخره باز»، «معکوس» و «يلدا» هستند.همچنين مستندهاي اين دوره از جشنواره «بهارستان خانه ملت»، «تمام چيزهايي که جايشان خالي است»، «خانه اي براي تو»، «دلبند»، «نت هاي مسي يک رويا» هستند.


 ويژه برنامه‌هاي سازمان فرهنگي هنري شهرداري به مناسبت چهل سالگي انقلاب اسلامي؛
 از اجراي نمايش تا برپايي جشنواره 

نشست خبري ويژه‌برنامه‌هاي چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي با حضور سعيد اوحدي رييس و مهدي محمدي مديرکل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، برگزار شد.رييس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در ابتداي اين نشست درباره ويژه‌برنامه‌هاي اين سازمان به مناسبت چهل سالگي انقلاب اسلامي گفت: عدد 40 نمايانگر پختگي است و امسال به دليل رسيدن انقلاب اسلامي ايران به قله بالندگي بايد برنامه‌ها را با نگاه متمايز و ويژه‌تري طراحي مي‌کرديم.تقارن با ايام فاطميه هم ما را بر آن داشت تا با نگاه ويژه‌ به نقش حضرت زهرا(س) به عنوان انقلابي‌ترين زن در دنيا، به نقش زنان در انقلاب بپردازيم.
*اجراي 2 هزار برنامه به مناسبت چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي
اوحدي با تاکيد بر تشکيل ستاد چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي در سازمان فرهنگي هنري گفت: سياست‌هايي که در اين ستاد به آن توجه ويژه شد، نقش مردم به انقلاب، اميد به آينده، نقش زن در انقلاب و معرفي انقلاب به نسل سوم بود. نشان ستاد نيز در همان روزها طراحي شد. چهار کارگروه محتوا، نوجوانان، کودک انقلابي و فصل رويش تشکيل شد و در نهايت با 21 جلسه و هزار و 200 نفر-ساعت برنامه‌ها تدوين و پرداخت شد و نهايتا در 9 سرفصل به تصويب رسيد.
وي افزود:برنامه‌هاي سازمان فرهنگي هنري به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب از ششم بهمن آغاز شد. اين ويژه‌برنامه‌ها در سرفصل‌هاي آفرينش ادبي، آفرينش هنري، قرآن و معنويت، جشنواره‌ها، تجليل‌ از مفاخر، فصل رويش، فضاي مجازي، مراسمات ويژه و ايستگاه انقلاب در بيش از دو هزار اجرا طراحي شده است.
رييس سازمان فرهنگي هنري در توضيح برنامه‌هاي هنري چهلمين ساگرد پيروزي انقلاب گفت: اتفاق ويژه‌اي که در اين ستاد طراحي شده، اجراي پنج نمايش در دهه فجر است.نمايشواره کوچه‌هاي بني‌هاشم با مشارک موسسه ريحانه‌النبي(س) با بازگو کردن ماجراي شهادت حضرت فاطمه(س) يک عبرت تاريخي را به نمايش در آورده است.اين نمايش 6 تا 22 بهمن به صورت رايگان در ميدان ولي‌عصر(عج)، ابتداي بلوار کشاورز اجرا مي‌شود.وي افزود: نمايش ناميرا به کارگرداني اميرحسين شفيعي با مشارکت اداره کل هنرهاي نمايشي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در ضلع شمالي بوستان دانشجو اجرا مي‌شود.اين نمايش با نيم‌نگاهي به پيروزي‌هاي عظيم کشورهاي محور مقاومت و فروپاشي کامل داعش طراحي شده است.
*اجراي نمايش «رستم و سهراب» با بازي 30 توان‌ياب آسايشگاه کهريزک
اوحدي با تاکيد بر توزيع عادلانه برنامه‌ها در سطح مناطق پايتخت گفت: نمايش خزان ارغوان به سرپرسي بهراد رحماني کار مشترکي از سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، پايگاه بسيج ثامن‌الائمه(ع) و موسسه مهنّا در شهرک غرب، ابتداي بلوار شهيد دادمان 13 تا 19 بهمن ماه هر روز از ساعت 19 پذيراي مخاطبان است. همچنين نمايش «صورت‌هاي تاريک» کاري از گروه نمايشي مسلم از جمعه 12 بهمن در پرديس تئاتر تهران به مدت 10 شب اجرا مي‌شود.
رييس هيئت مديره سازمان فرهنگي هنري اضافه کرد: يکي از ويژه‌برنامه‌هاي نمايشي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران نمايش «رستم و سهراب» با بازي 30 توان‌ياب آسايشگاه کهريزک با حضور شهردار تهران، جمعي از سفيران و نمايندگان سفارتخانه‌هاي مجارستان، سوئد، فنلاند، مالزي، پاکستان، تاجيکستان، بلغارستان و آذربايجان و دبير کل موسسه اقتصادي اکو روي صحنه رفت. اميدواريم بتوانيم اين نمايش را بعد از 22 بهمن ماه در برج ميلاد تهران روي صحنه ببريم. نمايشي که نمادي از خودباوري مردم پس از انقلاب بود.
وي درباره ويژه‌برنامه‌هاي هنرهاي تجسمي گفت: نمايشگاه هنرهاي تجسمي «پلاک 40» با نمايش آثار هنرمندان انقلابي که در طول 40 سال گذشته خلق شده با مشارکت موزه هنرهاي ديني امام علي(ع) از هشتم بهمن ماه در فرهنگ‌سراي نياوران برپا شد. همچنين نمايشگاه عکس‌هاي انقلاب اسلامي در فرهنگ‌سراي نهج‌البلاغه 10 تا 22 بهمن ماه برگزار مي‌شود و نمايشگاه کاريکاتور با نظارت سيد مسعود شجاعي طباطبايي با همکاري ستاد عالي کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد کشور در فرهنگ‌سراهاي تهران به نمايش در مي‌آيد.رييس سازمان فرهنگي هنري افزود: ويژه‌برنامه «چله‌نگاران بانوي آفتاب» براي تجليل از 40 بانوي هنرمند در حوزه خوشنويسي جمعه 12 بهمن در فرهنگ‌سراي ملل اجرا مي‌شود.
*جشنواره اقوام ايراني در بوستان فدک
رييس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران درباره ديگر برنامه‌هاي اين سازمان گفت: چهارمين جشنواره کانون‌ها و مراکز مشارکتي با حضور 150 خانه فرهنگ مشارکتي با بيش از400 اجرا در هفت پهنه سطح پايتخت برگزار مي‌شود. دو قطعه موسيقي با موضوع انقلاب با صداي وحيد تاج، موسيقي کيوان ساکت و شعري از محمدعلي بهمني و ديگري با صداي سالار عقيلي توليد خواهد شد. همچنين جشنواره اقوام ايراني از 12 بهمن به مدت 20 شب در بوستان فدک برگزار مي‌شود و با هماهنگي کانون هاي فرهنگي و هنري مساجد، 40 گروه سرود در ايستگاه‌هاي مترو اجرا خواهند داشت.
*افتتاح فرهنگ‌سراي انقلاب اسلامي در مرقد مطهر امام خميني(ره)
اوحدي با اشاره به افتتاح فرهنگ‌سراي انقلاب در مرقد مطهر امام خميني(ره) گفت: در نشست هماهنگي برگزاري برنامه‌هاي چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي که در مرقد مطهر امام خميني(ره) برگزار شد، فرهنگ‌سرايي به سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران واگذار شد که 12 بهمن در گردهمايي‌اي که در محل جلوس امام خميني(ره) برگزار مي‌شود، اين مرکز افتتاح خواهد شد و فرهنگ‌سراي انقلاب اسلامي که اکنون در زيرمجموعه سازمان فرهنگي هنري مشغول به فعاليت است، هويت خود را به اين فرهنگ‌سرا خواهد بخشيد.
وي در پايان سخنانش تاکيد کرد: 22 بهمن نيز همچون ساليان گذشته، 6 فرهنگ‌سراي موقت از چهارراه ولي عصر(عج) تا خيابان بهبودي با برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي ميزبان شهروندان پرشور تهراني در راهپيمايي 22 بهمن خواهد بود.


 ميراث فرهنگي 

سر«سرباز هخامنشي دوم و سوم» به ايران باز مي‌گردد؟
مدير کل موزه‌هاي کشور درباره روند بازگشت سر سرباز‌هاي هخامنشي به ايران توضيحاتي ارائه داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علي‌اصغر مونسان، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در روز‌هاي اخير و در حاشيه يک برنامه راديويي از بازگشت سر سرباز هخامنشي دوم و سوم در آينده نزديک به کشور خبر داد.ما نيز براي مطلع شدن از چند و چون اين موضوع با محمدرضا کارگر، مدير کل امور موزه‌هاي کشور تماس گرفتيم و از وي پرسيديم پرونده بازگشت اين سربازان هخامنشي به کشور در چه مرحله‌اي قرار گرفته است؟
کارگر به ما گفت: به هر حال تخت جمشيد مکان بسيار گسترده‌اي بوده و در طول تاريخ تاراج‌هايي از آن شده است. هم‌اکنون چند سر سرباز هخامنشي در مجموعه‌هاي ديگر پيدا شده است. حالا بايد يک مسير حقوقي طي شود تا بتوانيم اين سر سرباز‌هاي هخامنشي را با رأي دادگاه به کشور برگردانيم.وي افزود: پيگيري پرونده برگرداندن سر سرباز هخامنشي دوم و سوم به کشور، در مرحله‌اي است که بايد هماهنگي ميان ميراث فرهنگي و نهاد رياست جمهوري ايجاد شود تا ببينيم آيا مي‌توان اين سر سرباز‌هاي هخامنشي را از راه حقوقي به کشور برگرداند؟ پس هنوز بازگشت سر سرباز‌هاي هخامنشي به کشور قطعي نشده است.شايان ذکر است؛ پيش از اين اولين سر سرباز هخامنشي که 90 سال پيش در ايران کشف شد و چند سال بعد از ايران خارج شد و از کانادا و آمريکا سر در آورد؛ بعد از پيگيري‌هاي حقوقي به کشور بازگشت.


 دريچه هنر 

تازه ترين خبرها از «دختر شيطان»
قربان محمدپور کارگردان سينما، به آخرين وضعيت ساخت و اکران فيلم سينمايي خود اشاره کرد.
به گزارش افکارنيوز، قربان محمدپور کارگردان سينما، درباره آخرين وضعيت «دختر شيطان» ، گفت: در حال آماده کردن موارد تبليغاتي اين فيلم سينمايي هستيم و نسخه اي از آن را براي دريافت پروانه نمايش به شوراي مربوط ارائه کرديم.
وي افزود : فيلم سينمايي «دختر شيطان» يکي از گزينه هاي اکران نوروزي است.گفتني است حميد فرخ نژاد، جکي شروف، سيمران ميشکروتي، ايشا روات و فردين حفيظي بازيگران اين فيلم سينمايي هستند و فيلمبرداري آن در کشور هند انجام شد.


10 روز، 10 فيلم سينمايي همراه با آي‌فيلم2
شبکه آي‌فيلم به‌مناسبت فرارسيدن دهه فجر، 10 فيلم سينمايي ايراني را براي طرفدارانش در افغانستان و تاجيکستان به‌ نمايش مي‌گذارد.کانال آي‌فيلم2 از 12 بهمن، به‌جاي دو سريال «اقاقيا» و «کلانتر»، يک فيلم سينمايي شاخص ايراني را نمايش مي‌دهد.
بر اساس اين گزارش، «اخراجي‌ها» اولين فيلم سينمايي است که در 12 بهمن روانه آنتن مي‌شود.اين فيلم اثر مسعود ده نمکي است و بازيگراني همچون اکبر عبدي، کامبيز ديرباز، امين حيايي و محمدرضا شريفي‌نيا در آن نقش‌آفريني کرده‌اند.
«اخراجي‌ها» جمعه 12 بهمن در ساعت 16:00 به‌وقت تهران، 17:00 به‌وقت کابل و 17:30 به‌وقت دوشنبه روانه آنتن مي‌شود و در سه نوبت به‌فاصله 6 ساعت بازپخش خواهد شد.


استقبال سازمان سينمايي حوزه هنري از جشنواره فيلم فجر
سينماهاي حوزه هنري با بهترين تجهيزات فني، صوتي و تصويري در 10 استان به استقبال سي و هفتمين جشنواره فيلم فجر مي‎روند.
اين نهاد هنري که در سال‌هاي اخير جهت تقويت زيرساخت‌هاي سينمايي کمک شاياني به سالن سازي کرده است؛ در سي و هفتمين جشنواره فيلم فجر مطابق هرسال در شهرهاي مختلف کشور ميزبان سينما دوستان شد.بر پايه اين خبر؛ استان‌هاي تهران، خراسان رضوي، همدان، مازندران، لرستان، کرمانشاه، آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي از جمله استان‌هايي است که در آن سينماهاي حوزه ميزبان علاقمندان جشنواره فجر هستند.
در اين خبر آمده است؛ پرديس سينمايي هويزه مشهد، سالن‌هاي سينمايي قدس و فلسطين در همدان، سينما سپهر در ساري، سينما بهمن در بيرجند، سينما استقلال در خرم آباد، سينما بهمن در زنجان، سينما آزادي در کرمانشاه، سينما انقلاب در اروميه، سينما قدس در تبريز و همچنين پرديس سينمايي آزادي و سينماهاي بهمن و استقلال در تهران از مراکزي هستند که علاقمندان به تماشاي فيلم‌هاي جشنواره فجر مي‌توانند از خدمات سالن‌ها بهره ببرند.


 «پارسا پيروزفر» در راه تئاتر شهر  

پارسا پيروزفر در تازه ترين تجربه کارگرداني خود نمايشنامه «ملاقات بانوي سالخورده» اثر فريدريش دورنمات را که ترجمه آن با نام «ملاقات» توسط خود پيروزفر انجام شده است، در مجموعه تئاترشهر به صحنه مي برد.اين نمايش پر بازيگر، پس از نمايش هاي «هنر»، «گلن گري گلن راس»، «سنگها در جيب هايش»، «بر پهنه دريا»، «ماتريوشکا» و «يک روز تابستاني» هفتمين اثر پيروزفر در مقام کارگردان است.نمايش «ملاقات» از اسفند ماه سال جاري در سالن اصلي مجموعه تئاتر شهر با بازي پارسا پيروزفر روي صحنه خواهد رفت.


 تازه ترين عکس از «سمفوني نهم» 

تازه ترين عکس فيلم «سمفوني نهم» به کارگرداني محمدرضا هنرمند منتشر شد.
جديدترين عکس فيلم «سمفوني نهم» تصوير هدي زين العابدين است که در کنار
حميدفرخ نژاد، ساره بيات، محمدرضا فروتن، پژمان بازغي، مهردادصدقيان و عليرضا کمالي به ايفاي نقش در جديدترين فيلم محمدرضا هنرمند مي پردازد.
جديدترين فيلم هنرمند فضايي متفاوت از آثار قبلي او همچون «دزد عروسک ها» و «مرد عوضي» دارد.

 


 عجايب دنيا 

زندان‌هاي ترسناک جهان؛
«بانگ کوانگ در تايلند »
بانگ کوانگ با وجود اين که ملقب به هيلتون بانکوک است و هر کسي فکر مي کند که چون خيلي امکاناتش کامل است به اين نام معروف شده اما در حقيقت هيچ شباهتي با هتل ندارد.بيشترين علت شهرت اين زندان به اين علت است که زندان بانگ کوانگ تايلند به شکنجه روزانه زندانيانش شهرت پيدا کرده است.
اين شکنجه‎ها در اين زندان تبديل به يک فرآيند روتين و عادي شده‎اند.به گفته کارشناسان، شرايط سخت و خطرناکي در زندان بانگ کوانگ وجود دارد. سلولهاي اين زندان، بي نهايت کوچک هستند و ده‌ها زنداني درون هريک از آنها در کنار يکديگر انباشته شده اند.در اين زندان رسم بر اين است که زندانيان تازه وارد تا حداقل 3 ماه با زنجيرهايي که به پاهايشان بسته شده تردد ميکنند.اما اعمال شاقه در اين زندان مخوف به همين پابندها ختم نميشود بلکه درباره غذا تازه مشقت‎هاي زندانيان آغاز مي‎گردد. غذا در اين زندان جز از يک وعده غذايي کمتر از برنج فراتر نميرود.به همين دليل زندانيان مجبور هستند با اموال و دارايي مخصوص خود غذا بخرند و همين کافي است تا شروع جنگ و دعوا را درون زندان آغاز کند.


 ميز خبر 

بازگشت «آنجلينا جولي» به سينماها
آنجلينا جولي به بازيگران فيلمي به کارگرداني و نويسندگي تيلور شريدان اضافه شد.به گزارش افکارنيوز، آنجلينا جولي به جمع بازيگران فيلم سينمايي «کساني که آرزو دارند من بميرم» به کارگرداني و نويسندگي تيلور شريدان پيوست.شريدان اين فيلمنامه را از رماني با همين نام به نويسندگي مايکل کوريتا که در سال 2014 نوشته شده، اقتباس کرده است.اين فيلم و رمان داستان پسري 14 ساله را روايت مي‌کند که شاهد يک قتل وحشيانه بوده است و عاملان آن قتل به دنبال کشتن او و هر کس ديگري که از آن ماجرا اطلاع دارد، هستند. جزئيات ديگر اين فيلم و همينطور نقش آنجلينا جولي هنوز مشخص نشده است.آخرين باري که آنجلينا جولي در سينما بازي کرد، به سال 2015 و فيلم «کنار دريا» باز مي گردد و حالا او قصد دارد دوباره به سينما بازگردد. او همچنين يک فيلم ديگر به نام «مالفيسنت 2» بازي خواهد کرد که در سال 2020 اکران خواهد شد.

حضور دو فيلم ايراني در جشنواره‌هاي جهاني
فيلم‌هاي سينمايي «بن بست وثوق» و «کلمبوس» به بخش رقابتي جشنواره‌هاي خارجي راه پيدا کردند.حميد کاوياني کارگردان سينما، درباره حضور فيلم سينمايي «بن بست وثوق» در جشنواره‌هاي خارجي به باشگاه خبرنگاران جوان، گفت:اين فيلم سينمايي در بخش رقابتي جشنواره بين‌المللي جاده ابريشم کشور ايرلند راه يافته است و با ديگر آثار به رقابت مي‌پردازد.هاتف عليمرداني نويسنده، تهيه کننده و کارگردان سينما هم درباره اکران‌هاي خارجي «کلمبوس»، به خبرنگار ما گفت:اکران اين فيلم در کانادا آغاز شده است.همچنين از دو هفته آينده اکران سراسري آمريکا از شهر دالاس آغاز و به هيستون، سن ديگو، سانفرانسيسکو، لس آنجلس و... مي‌رسد.

طبق اعلام دبيرخانه‌ي‌ تئاتر فجر؛
بخش مسابقه خياباني داوران خود را شناخت
داوران بخش مسابقه‌ نمايش‏هاي خياباني سي و هفتمين جشنواره‌ بين‎المللي تئاتر فجر اعلام شدند.رحمت اميني (کارگردان، نمايش نامه نويس و مدرس)، عليرضا استادي (بازيگر و کارگردان) و گلبرگ ابوترابيان(بازيگر،کارگردان و مدرس) داوران بخش خياباني خواهند بود.اين گروه تحت مديريت سامان خليليان، 24 نمايش حاضر در بخش تئاتر خياباني سي و هفتمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر را به داوري خواهند نشست.سي و هفتمين جشنواره‌ بين‌المللي تئاتر فجر به دبيري نادر برهاني‌مرند از 22 بهمن تا چهارم اسفند برگزار خواهد شد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون