جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4389- تاریخ : 1397/11/09 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

مربي تيم ملي بوکس جوانان:
براي انتقال تجربياتم به جوانان، خوشحالم

از روز 13 بهمن ماه؛
اردوي تيم ملي کشتي فرنگي جوانان برگزار مي شود


پيگيري مسابقات شطرنج قهرماني کشور


برگزاري ليگ تکواندوي پسران نوجوان البرز


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 مربي تيم ملي بوکس جوانان:
 براي انتقال تجربياتم به جوانان، خوشحالم 

مربي تيم ملي جوانان بوکس گفت: خوشحالم از اينکه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قرار است تمام تجربياتم ر‌ا د‌ر اختيار جوانان تيم ملي قرار دهم.
طي چند روز گذشته، پس از عذرخواهي رسمي پدرو سالگادو مربي اهل کوبا براي هدايت تيم ملي جوانان بوکس کشورمان، مسئولان فدراسيون براي جلوگيري از اتلاف وقت و تاخير در برگزاري اردوهاي تيم ملي جوانان، با اعضاي شوراي فني فدراسيون مشورت و در نهايت به جمع بندي در مورد گزينه نهايي رسيدند.
اعضاي شوراي فني پس از بررسي گزينه‌هاي موجود، اميد رشيد را به عنوان سرمربي تيم ملي جوانان انتخاب و معرفي کردند و روز شنبه، حسين ثوري رئيس فدراسيون بوکس کشورمان طي جلسه‌اي که با اميد رشيد داشت، جاسم دلاوري قهرمان سابق تيم ملي کشورمان به عنوان مربي تيم ملي انتخاب شد. جاسم دلاوري در گفت‌وگو با فارس، د‌ر پا‌سخ به اين سؤ‌ا‌ل که شما به عنوان مربي تيم ملي جوانان انتخاب شده‌ايد و آيا با دنياي قهرماني خداحافظي مي‌کنيد يا احتمال بازگشت به عرصه قهرماني همچنان وجود د‌ارد،گفت: مد‌ت زيادي است که از ناحيه گردن مصدوميت دارم که د‌ر طول تمرينات پرفشار، اين مصدوميت اذيتم مي‌کند. از لحاظ بدني هيچ مشکلي ندارم و خيلي آماده هستم و ا‌گر اين مصدوميت نبود، حالا حالاها مي‌توانستم بر‌ا‌ي تيم ملي کشورمان بازي کنم، ا‌ما د‌ر طول تمرينات سنگين آسيب‌ ديدگي اذيتم مي‌کند. بر‌ا‌ي رفع اين مشکل از لحاظ ‌ما‌لي هزينه زيادي بايد صرف کنم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، ا‌ما د‌ر توانم نيست و به همين د‌ليل فعلا تصميم گرفتم د‌ر عرصه مربيگري تجربياتم ر‌ا د‌ر اختيار بوکس کشورمان قرار دهم. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
دلاوري با تشکر از مسئولان فدراسيون و سرمربي تيم ملي به خاطر انتخاب وي به عنوان مربي تيم ملي جوانان، اظهار داشت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ابتدا جا د‌ارد از اميد رشيد سرمربي تيم ملي جوانان تشکر کنم. او به من اعتماد کر‌د‌ه و اميدوارم د‌ر کنار هم بتوانيم بوکس ر‌ا به روزهاي خوب برسانيم. از مسئولان فدراسيون هم تشکر مي‌کنم که آنها نيز با پيشنهاد رشيد موافقت کردند. طي چند روز گذشته رشيد اين موضوع ر‌ا به من پيشنهاد داد و بنده از او 24 ساعت فرصت خواستم تا پس از مشورت با افراد معتمد به جمع‌بندي نهايي برسم. به هر حال خوشحالم از اينکه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قرار است تمام تجربياتم ر‌ا د‌ر اختيار جوانان قرار دهم.
و‌ي د‌ر پا‌سخ به اين سؤ‌ا‌ل که ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اردوهاي تيم ملي جوانان از چه زماني آ‌غاز خواهد شد، گفت: ‌هفته پاياني بهمن‌ما‌ه قرار است انتخابي تيم ملي جوانان برگزار شو‌د و اين رقابت‌ها د‌ر استان قم برگزار خواهد شد. من فعلا يک سال کنار تيم ملي هستم و اميدوارم د‌ر اين مدتي که د‌ر کنار بوکس ايران هستم، به عنوان يک مر‌بي تمام تجربياتم ر‌ا بتوانم به ملي‌پوشان انتقال دهم. هدف من کمک به بوکس ايران است؛ چه با لباس تيم ملي به عنوان يک ملي‌پوش و يا اين‌که به عنوان يک مر‌بي. د‌ر هر صورت هدفم کمک به بوکس کشورمان است.
دلاوري د‌ر پايان صحبت‌هاي خود، خاطرنشان کرد: د‌ر حال حاضر ثوري مسئوليت فدراسيون بوکس ر‌ا بر‌عهد‌ه گرفته و هر کسي به اندازه توانش بايد بر‌ا‌ي موفقيت بوکس ايران کمک کند. خوشحالم از اينکه بالاخره بوکس ايران هم د‌ر مسابقات مختلف پخش مستقيم د‌ارد. ا‌گر اين روند ادامه داشته با‌شد و د‌ر تمام مسابقات قهرماني کشور و مسابقات برون‌مرزي بوکس پخش مستقيم داشته با‌شد، اسپانسرها نيز به سمت بوکس مي‌آيند، چو‌ن اين رشته پرطرفدار و جذاب است و پخش مستقيم مي‌تواند به بوکس کمک کند. ضمن اين‌که مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کميته ملي المپيک بايد نگاه حرفه‌اي تري به بوکس داشته باشند و با حمايت‌هاي ما‌لي اين رشته المپيکي ر‌ا کمک کنند تا شرايط بوکس به روزهاي خوب بازگردد.


 از روز 13 بهمن ماه؛
 اردوي تيم ملي کشتي فرنگي جوانان برگزار مي شود 

اردوي تيم ملي کشتي فرنگي جوانان براي شرکت در رقابت هاي جايزه بزرگ کرواسي برگزار مي شود.
اسامي نفرات دعوت شده به اين اردو به شرح زير است:
55 کيلوگرم: پويا دادمرز (خوزستان) امين مرادخاني (آذربايجان شرقي)
60 کيلوگرم: ميلاد رضانژاد (خوزستان) اميد آرامي (سيستان و بلوچستان)
63 کيلوگرم: محسن مدهني (خوزستان) سياوش منصور (اردبيل)
65 کيلوگرم: شاهين بداغي (خوزستان) محمدرضا مختاري (فارس)
72 کيلوگرم: محمدرضا رستمي (فارس) يوسف حسينوند (خوزستان)
77 کيلوگرم: محمد ناقوسي (خوزستان) علي کبيري (چهارمحال و بختياري)
82 کيلوگرم: حسين فروزنده (تهران) اميد محمودي (خوزستان)
87 کيلوگرم: حسن فروزنده (تهران) محمد نصرتي (تهران)
97 کيلوگرم: وحيد دادخواه (خراسان رضوي) ابوالفضل سيد مهدوي (تهران)
130 کيلوگرم: علي اکبر يوسفي (مازندران) نويداله قلي نوه سي (آذربايجان شرقي)
سرمربي: حميد باوفا
مربيان: حسن حسين زاده، ملک محمد بويري، روح اله دل انگيز.


 پيگيري مسابقات شطرنج قهرماني کشور 

دور چهارم مسابقات شطرنج قهرماني مردان کشور با برتري فيروزجا و دريني به پايان رسيد.
در مهمترين ديدار دور چهارم فينال مسابقات شطرنج قهرماني مردان کشور، عليرضا فيروزجا برابر مسعود مصدق پور به برتري رسيد و پوريا دريني نيز با پيروزي مقابل آرين غلامي توانست در بالاي جدول باقي بماند.
در پايان دور چهارم، عليرضا فيروزجا و پوريا دريني با 3.5 امتياز در رده هاي اول و دوم قرار دارند و آرين غلامي با 2.5 امتياز در جايگاه سوم ايستاده است.


 برگزاري ليگ تکواندوي پسران نوجوان البرز 

ديدارهاي هفته سوم، چهارم و پنجم از شانزدهمين دوره رقابتهاي ليگ تکواندوي نوجوانان استان البرز با حضور 14 تيم بر روي چهار شياپچانگ خانه تکواندوي اين استان برگزار شد.
در پايان رقابت هاي اين هفته، تيم هاي کلينيک پارس فرديس، آکادمي موسوي و هيات تکواندو قم در گروه اول در رده اول تا سوم جدول قرار گرفتند و در گروه دوم نيز تيم هاي آکادمي مژگان، باشگاه سيد و هيات تکواندو تاکستان جايگاه اول تا سوم را به خود اختصاص دادند. ميز خبر 

مسابقات تکواندوي توابع تهران
پسران شهريار، کاپ قهرماني را به خانه بردند
مسابقات تکواندوي توابع تهران با معرفي تيم هاي برتر به پايان رسيد.
رقابت هاي قهرماني جام توابع پسران پايتخت به مناسبت گراميداشت دهه مبارک فجر و يادواره شهيد هسته اي مصطفي احمدي روشن با حضور 159 هوگوپوش در قالب 19 تيم در خانه تکواندوي شهرستان شميرانات برگزار شد.
در پايان اين رقابت ها تيم شهريار با کسب 59 امتياز عنوان قهرماني را بدست آورد، شميرانات با کسب 49 امتياز نايب قهرمان شد، شهرقدس با 45 امتياز سومي را به خود اختصاص داد و اسلامشهر با 44 امتياز در جايگاه چهارم ايستاد.
در اين رقابتها 19 تيم چهاردانگه، رباط کريم، باقرشهر، پيشوا، شميرانات الف و ب، شهرري الف و ب، اسلامشهر، قرچک، پاکدشت، شهر قدس الف و ب، رودهن، بهارستان، ورامين و دماوند الف و ب حضور داشتند.

دور ششم مسابقات شطرنج جبل الطارق
شکست خادم الشريعه برابر حريف ويتنامي
سارا خادم الشريعه برابر سوپر استاد بزرگ ويتنامي شکست خورد.
در دور ششم مسابقات شطرنج جبل الطارق، سارا خادم الشريعه مقابل سوپر استاد بزرگ ويتنامي به نام "لي کوانگ ليم" با ريتينگ 2714 قرار گرفت و برابر وي شکست خورد.
با اين شکست مجموع امتيازات خادم الشريعه در عدد 4 باقي ماند. اين اولين باخت خادم الشريعه در مسابقات جبل الطارق بود.

برگزاري مسابقات انتخابي تيم ملي تيراندازي با کمان نوجوانان و جوانان
کمانداران تيم هاي ملي پايه در مسابقات انتخابي شرکت مي کنند.
مسابقات انتخابي تيم ملي تيراندازي با کمان نوجوانان و جوانان از 11 تا 12 بهمن ماه در سايت تيراندازي ورزشگاه آزادي تهران برگزار مي‌شود.
برنامه اين مسابقات به شرح زير است:
11 بهمن ماه: رشته ريکرو – پسران و دختران ( نوجوانان و جوانان) نوجوانان 60 متر و جوانان 70 متر
12 بهمن ماه: رشته کامپوند – پسران و دختران ( نوجوانان و جوانان ) نوجوانان و جوانان 50 متر.

تلاش بوکسورهاي خوزستاني براي عضويت در تيم ملي نوجوانان
چهار خوزستاني در مرحله دوم مسابقات انتخابي تيم ملي بوکس نوجوانان شرکت مي کنند. رقابت هاي انتخابي تيم ملي بوکس نوجوانان از شانزدهم بهمن ماه به مدت پنج روز در تهران برگزار خواهد شد که چهار خوزستاني نيز در اين پيکارها حضور خواهند داشت.پوريا سعيداصل، سيدعلي هاشمي نسب، سجاد رشيدي و شايان پورنگ، چهار ورزشکار خوزستاني هستند که براي عضويت در تيم ملي تلاش مي کنند.49 بوکسور از سراسر کشور در اين مسابقات با يکديگر به رقابت مي پردازند.

رييس فدراسيون ژيمناستيک:
روي نوجوانان، سرمايه گذاري کرده ايم
رييس فدراسيون ژيمناستيک از سرمايه گذاري اين فدراسيون روي نوجوانان مستعد اين رشته خبر داد.
زهرا اينچه درگاهي در خصوص نتيجه گيري ژيمناستيک در المپيک توکيو به برنا گفت: براي کسب نتيجه در المپيک 2020 خيلي دير است اما با توجه به نتايج کسب شده اخير براي کسب سهميه المپيک اميدوار هستيم .وي ادامه داد: تيم منتخب نوجوانان را تشکيل داده ايم که در اين تيم استعداد هايي وجود دارد که شانس کسب سهميه المپيک را براي حضور در المپيک 2024 دارند لذا در حال سرمايه گذاري بر روي اين سرمايه ها هستيم.
او با اشاره به برنامه فدراسيون، خاطرنشان کرد: کسب مدال ها و نتايج خيلي خوبي که در اين يک سال و چندماه گرفته شده يک سير صعودي را نشان مي دهد که اين نتايج اميدواري هايي را براي کسب سهميه المپيک ايجاد کرده است.
اينچه درگاهي تصريح کرد: با توجه به نتيجه خيلي خوبي که در اولين رويداد کسب سهميه المپيک در جام جهاني آلمان کسب کرديم و همچنين ورود برخي از جوانان به مقطع بزرگسالان، اميدواري هاي زيادي براي حضور در المپيک وجود دارد .درصدد هستيم فرصت شرکت را براي همه بچه ها ايجاد کنيم تا موفق به کسب سهميه المپيک شوند.

ليگ بسکتبال نوجوانان کشور
صعود نمايندگان کردستان به دور دوم
تيم هاي صدر سنندج و آينده سازان غرب به عنوان نمايندگان استان کردستان به دور دوم مسابقات ليگ نوجوانان بسکتبال باشگاه هاي کشور صعود کردند.مسابقات ليگ بسکتبال نوجوانان باشگاه هاي کشور با معرفي تيم هاي صعود کننده به دور دوم به کار خود پايان داد.در اين رقابت ها که با حضور 25 تيم در چهار گروه چهار تيمي و سه گروه سه تيمي برگزار شد، تيم هاي اول و دوم هر گروه پس از برگزاري بازي هاي رفت و برگشت مشخص شدند.
در پايان، تيم صدر سنندج در گروه F و آينده سازان غرب نيز در گروه H هردو به عنوان تيم دوم به دور بعد صعود کردند.


 ورزش جوان و نوجوان 

نوجوانان استقلال در انتظار نيکبخت
در حالي که هفته پيش محمد مومني، رئيس آکادمي استقلال اعلام کرده بود که خبر حضور نيکبخت واحدي به عنوان سرمربي نوجوانان استقلال صحت ندارد اما شنيده ها حاکي از قطعي بودن حضور بازيکن سابق استقلال به عنوان سرمربي تيم نوجوانان حکايت دارد.
بعد از اينکه مومني حضور نيکبخت را تکذيب کرد اين موضوع مطرح شد که احتمالا نيکبخت به دليل پيوستن به پرسپوليس و اعتراض هايي که ممکن است بعد از انتخابش مطرح شود از فهرست گزينه هاي مربيگري نوجوانان کنار رفته است اما اين موضوع از سوي تصميم گيران باشگاه استقلال رد شد. پيگيري ها در اين راستا نشان مي دهد حضور نيکبخت در اين پست قطعي است و تصميم گيران در باشگاه استقلال تنها منتظر مانده اند تا بازي هاي نوجوانان به پايان برسد و بعد از آن نام نيکبخت را به عنوان سرمربي تيم نوجوانان اعلام کنند. حضور نيکبخت به عنوان مربي نوجوانان استقلال مي تواند خبر جالب توجهي باشد؛ بازيکني که در اوج محبوبيت استقلال را به مقصد پرسپوليس ترک کرد و حاشيه هاي زيادي را براي خودش خريد.

آزمون:
تورنمنت هند، فرصت خوبي براي ارزيابي تيم ملي است
سرمربي تيم ملي فوتبال بانوان گفت: تورنمنت هند به آمادگي بازيکنان کمک بسزايي مي کند.
به گزارش شاپرک و به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، مريم آزمون در خصوص شرکت در تورنمنت چهار جانبه هند گفت: تورنمنت هند در جهت آمادگي بهتر ملي پوشان با حضور 4 تيم ايران و هند و ميانمار و سنگاپور برگزار مي‌شود . شرکت در اين تورنمنت فرصت بسيار خوبي است تا با تيم هايي که در دور دوم مسابقات انتخابي حضور دارند و ممکن است با ما در يک گروه قرار بگيرند، بازي داشته باشيم.
وي ادامه داد: مي‌توانيم در مقابل تيم هاي شرق آسيا که خصوصيات و سبک و سياق خودشان را دارند و در فوتبال پايه و سرمايه گذاري کرده اند، به رقابت بپردازيم.
او در ادامه بيان کرد: در اين مدت اردوهاي خوبي را پشت سر گذاشتيم و با شروع شدن ليگ بازيکنان در تيم هاي خودشان مشغول تمرين و مسابقه هستند. بازيکنان ما روز به روز بهتر مي شوند و اينکه هند از ما دعوت کرده تا در تورنمنت مذکور حضور داشته باشيم نشانه ي بسيار خوبي براي فوتبال ايران است که انشالله با حضور در تورنمنت هاي مختلف بتوانيم فوتبال زنان ايران را ارتقا بدهيم و به جايگاهي برسانيم که استحقاق آن را داريم.
آزمون از حمايتهاي مسئولين فدراسيون فوتبال و کميته بانوان تشکر و قدرداني کرد و گفت: حضور در تورنمنت هند محک خوبي براي ملي پوشان خواهد بود. بازيکنان نيازمند بازيهاي تدارکاتي بودند که با شرکت در اين مسابقات مي توانيم ارزيابي کاملي از روند بازيکنان داشته باشيم.

درخشش ابراهيموويچ جديد در آکادمي رئال
پدرو روئيز که به خاطر قامتش لقب “ابراهيموويچ آکادمي رئال مادريد” را از آن خود کرده، اين روزها در آکادمي فوتبال رئال
مي درخشد و اخيرا در بازي مقابل ختافه در تيم جوانان خوش درخشيده است.
پدرو در اين بازي دبل کرد که يک گل با ضربه سر و يک شوت از بيرون محوطه جريمه زد. روئيز با اين دو گل به رکورد دوازده گل در اين فصل در ليگ رسيد. او سه گل هم در چمپيونزليگ جوانان زده است.

پايان مسابقات هندبال منطقه دو کشور
نونهالان قم، عنوان قهرماني را به دست آوردند
رقابت هاي هندبال نونهالان منطقه 2 کشور در قم به پايان رسيد و تيم هندبال قم توانست عنوان نخست اين رقابت ها را به خود اختصاص دهد و جواز حضور در مسابقات هندبال نونهالان کشور در منطقه شمال را به دست بياورد.
در اين مسابقات که در سالن حضرت معصومه(س) قم برگزار شد، تيم هيئت هندبال قم در صدر جدول گروه منطقه 2 قرار گرفت و همراه با تيم هيئت هندبال استان تهران راهي مرحله دوم شد و نمايندگان استان مازندران از دور مسابقات کنار رفتند.
تيم هيئت هندبال قم در اولين مسابقه خود توانست تيم هيئت استان تهران را 23 بر 12 شکست دهد و سپس با 2 پيروزي ديگر برابر تيم هاي کاسپين نور و راد چالوس در صدر قرار گرفت.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون