جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4374- تاریخ : 1397/10/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)


سرمربي اميدهاي پرسپوليس، از روزهاي سخت اين فصل مي گويد

مسابقات فوتبال بانوان زير 16 سال آسيا
برنامه مرحله دوم، مشخص شد


تغييرات در تيم ملي بوکس نوجوانان


معرفي مربي جديد تيم ملي کشتي فرنگي جوانان


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 سرمربي اميدهاي پرسپوليس، از روزهاي سخت اين فصل مي گويد 

سرمربي تيم فوتبال اميد پرسپوليس گفت: بعضي از بهترين‌ بازيکنان رده‌هاي پايه تهران را در پرسپوليس داريم و اميدواريم مرحله به مرحله و با هماهنگي آقاي برانکو، شرايط تمرين اين نفرات با بازيکنان تيم اصلي فراهم شود.
اسماعيل حلالي در خصوص رقابت هاي ليگ فوتبال اميد که با کسب عنوان پنجم براي سرخپوشان پايتخت خاتمه يافت، به سايت باشگاه پرسپوليس گفت: سال سخت و پرفشاري را پشت سر گذاشتيم که محروميت از جذب بازيکن، آن را سخت‌تر کرد اما اين شرايط براي خود من تجارب خوبي به همراه داشت. مديريت اتفاق‌هاي خوشايند و ناخوشايند در شرايط سخت و بحراني، شرايطي بود که با آن روبرو شديم. عبور از مشکلات در آن لحظات خيلي سخت بود اما وقتي از اين مديريت سخت خارج مي‌شويد، براي شما تبديل به يک تجربه و درس بزرگ مي‌شود. اين مساله هم براي من و هم براي بازيکنان وجود داشت.
وي ادامه داد: من در ابتداي فصل مي‌دانستم با چه چالش‌هايي روبرو هستيم و با علم نسبت به آنها وارد اين معرکه شدم. از آن استقبال کردم تا به خانواده خودم، يعني پرسپوليس کمک کنم و باري را از روي دوش باشگاه محبوبم بردارم. با عنايت به خداوند چيزهايي را که بايد ياد مي‌دادم، ياد دادم و مشکلاتي را که بايد حل مي‌کرديم، حل کرديم.
سرمربي اميدهاي پرسپوليس درباره بازيکناني که در اختيار داشت، خاطرنشان کرد: فهرست ما در ابتداي امر 22 نفره بود ولي يکسري نفرات را به ناچار کنار گذاشتيم و محروميت از جذب بازيکن باعث نشد که از اصول خود چشم پوشي کنيم. در نهايت ما فصل را با 17 بازيکن که دو نفر آنها دروازه‌بان بودند، به پايان رسانديم. از اين نفرات هميشه يک تعداد هم محروم، مصدوم و بيمار بودند. در بعضي بازي‌ها که براي ما حکم 6 امتيازي داشت، در عمل بيشتر از 10 بازيکن در اختيار نداشتيم. از تيم جوانان هم نمي‌شد استفاده کنيم چون آنها خودشان تحت فشار بودند. البته براي چند بازي چاره‌اي نداشتيم و دو، سه نفر از تيم جوانان گرفتيم ولي براي اکثر بازي‌ها فقط بازيکنان اصلي خودمان را در اختيار داشتيم. نمي‌خواستيم فشار روي بازيکنان جوانان زياد شود که با آسيب‌ديدگي روبرو شوند؛ به ويژه که فاصله بازي‌هاي دو تيم خيلي کم بود. از سوي ديگر هدف ما اين است که اين بچه‌ها را رشد بدهيم و ساير موارد نبايد اين موضوع را تحت‌الشعاع قرار بدهد.
وي درباره اينکه با وجود کمبود بازيکنان و محروميت از جذب نفرات، يکسري بازيکنان را کنار گذاشت و در بعضي موارد دليل اين مساله فني نبود، تصريح کرد: همانطور که گفتم، اين دشواري‌ها تجربه‌هاي خوبي براي من داشت. مواردي که کنار رفتند غير از يک مورد، همگي دليل فني داشتند و در مورد آن يک نفر هم تلاش خودم را کردم تا آن بازيکن روش خودش را عوض کند. او بچه‌هاي ديگر را هم تحت تاثير خود قرار مي‌داد.
ما به آرامش نياز داشتيم و در نهايت نتوانستيم به او کمک کنيم و به ناچار او را حذف کرديم چون اصل بر ساختن اين بچه‌ها است. ساختن هم دو بخش فني و حرفه‌اي دارد. حتي مسائل حرفه‌اي، شخصيتي و ظرفيت رواني خيلي مهمتر از مسائل فني است. ما استعدادهاي با کيفيت در فوتبال ايران خيلي زياد داريم و شايد بعضي از آنها به خاطر چرخه ناقص فوتبال به حق خودشان نرسند ولي بسياري هم به دليل عملکرد خودشان موفق نمي‌شوند.
حلالي ادامه داد: ما به اهدافي که داشتيم رسيديم. با توجه به اين محروميت و مشکلات، رتبه پنجم در جدول بهتر از آن چه بود که همه براي ما پيش بيني مي‌کردند. با توجه به رتبه و ميانگين امتيازات، تا اينجا بهترين تيم پايه باشگاه در اين فصل بوديم. البته هدف اصلي ما پرورش بازيکنان بود و در اين بخش آمار فوق‌العاده‌اي داشتيم. ما حتي از بازيکنان اميدي که در تيم بزرگسالان داشتيم استفاده نکرديم. آن اوايل برخلاف ميل باطني و به اصرار دوستان رفتم که با آقاي برانکو براي در اختيار گرفتن آن نفرات صحبت کنم، ولي او موافق نبود.
چون برانکو اعتقاد داشت که با کمبود بازيکن روبرو است. من سر تمرينات مي‌رفتم و مي‌ديدم که گاهي براي انجام يک تمرين استاندارد، به اندازه کافي مهره ندارد. در آن شرايط اصلا درست نبود ما از آن بازيکنان استفاده کنيم و من سعي کردم تمرکز را روي بچه‌هاي خودم بگذارم. اين روش بازده خوبي هم داشت و الان مي‌توانم بگويم حداقل 5 نفر داريم که مي‌توانند با بزرگسالان تمرين کنند. ما الان آقاي گل تهران و يکي دو نفر از بهترين مدافعان اميدهاي تهران را در تيم خودمان داريم که نشان مي دهد بعضي از بهترين‌ بازيکنان رده‌هاي پايه تهران را در پرسپوليس داريم.


 مسابقات فوتبال بانوان زير 16 سال آسيا
 برنامه مرحله دوم، مشخص شد 

برنامه زمانبندي ديدارهاي تيم ملي فوتبال زير 16 سال بانوان ايران از سوي کنفدراسيون فوتبال آسيا مشخص شد.
دور دوم مسابقات فوتبال قهرماني دختران زير 16 سال آسيا با حضور هشت تيم در دو گروه برگزار مي شود که تيم هاي اول و دوم هر گروه به مرحله نهايي صعود مي کنند. تيم ملي فوتبال نوجوانان بانوان کشورمان در گروه A با تيم هاي استراليا، لائوس و ويتنام همگروه است و اين مسابقات به ميزباني لائوس برگزار مي شود.
کنفدراسيون فوتبال آسيا، برنامه مرحله دوم اين مسابقات را به شرح زير اعلام کرد:
گروه A: استراليا، لائوس، ويتنام و ايران
گروه B: چين، بنگلادش، فيليپين و ميانمار
*يکشنبه 12 اسفندماه 97
استراليا – ايران / ساعت 15
لائوس – ويتنام / ساعت 18:30
*سه شنبه 14 اسفندماه 97
ويتنام – استراليا / ساعت 15
ايران – لائوس / ساعت 18:30
*پنجشنبه 16 اسفندماه 97
ويتنام – ايران / ساعت 15
استراليا – لائوس / ساعت 18:30
گفتني است، تيم هاي ژاپن، کره جنوبي و کره شمالي به همراه تايلند که ميزبان اين رقابتها است به طور مستقيم در مرحله نهايي اين مسابقات که شهريورماه 98 برگزار مي شود، حضور خواهند يافت و در مسابقات مقدماتي شرکت نمي کنند.


 تغييرات در تيم ملي بوکس نوجوانان 

مربي کوبايي مدنظر فدراسيون بوکس قرار است تنها در بخش جوانان کمک کند.
در حالي که قرار بود هدايت تيم‌هاي نوجوانان و جوانان بوکس ايران به پدرو سالگادو، مربي کوبايي سپرده شود، اين احتمال وجود دارد که اين دو تيم با دو کادر متفاوت به کار خود ادامه دهند.
شنيده‌ها حاکي از اين است که يک مربي داخلي هدايت تيم نوجوانان را بر عهده خواهد گرفت و پدرو سالگادو تنها سرمربي تيم جوانان خواهد بود. تصميم قطعي در اين خصوص، اين هفته اتخاد مي شود. معرفي مربي جديد تيم ملي کشتي فرنگي جوانان  

سرمربي موفق چند سال اخير کشتي ايران به عنوان مربي تيم ملي جوانان کشتي ايران معرفي شد.
ملک محمد بويري، سرمربي تيم کشتي سينا صنعت ايذه که عملکرد درخشاني در کسوت مربيگري اين تيم در ليگ برتر و جام باشگاه‌هاي جهان داشت، به عنوان مربي جديد تيم ملي کشتي فرنگي جوانان ايران معرفي شد.
او که اخيرا از طرف وزارت علوم بعنوان مسئول کشتي دانشجويان ايران هم انتخاب شده بود، کادر فني تيم ملي کشتي جوانان ايران را در اردوي تيم ملي همراهي مي کند.


 ميز خبر 

آغاز تمرينات تيم ملي فوتسال زير 20 سال
فوتساليست هاي جوان تيم ملي وارد اردوي تدارکاتي شدند.
ششمين اردوي آماده سازي تيم ملي فوتسال زير 20 سال، از روز پنجشنبه در مرکز ملي فوتبال آغاز شد. در اين اردو نفرات زير، تحت هدايت حميد شانديزي تمرينات خود را پيگيري مي کنند:
علي سيفي، آرمين فرخي از آذربايجان غربي
حسين فروتن و حميدرضا نظري از اصفهان
محمد رئيسي، بهنام باحور از چهارمحال و بختياري
ابوالفضل عباسي و سيامک زرين قلم از خوزستان
محمدرضا حيدري و مهدي ايماني از زنجان
جواد حسيني از سمنان
آکو محمدي از قم
مهراب بيدراني از کرمان
سيد تقي مير حسيني و مهدي شيرسوار از گلستان
ميرعماد مدني از گيلان
حسن ميرزاده و مصطفي اولاد قباد از لرستان
سينا شور ميج و علي آهنگريان از مازندران
پژمان جمال پور از هرمزگان.

مسابقات تنيس تايلند
صعود نمايندگان ايران به مرحله نيمه نهايي
تنيسورهاي کشورمان موفق به صعود به مرحله نيمه نهايي رقابت هاي سطح 2 آسيا شدند.‌
رقابت هاي تنيس سطح 2 آسيا با پيروزي نمايندگان کشورمان و حضور در مرحله نيمه نهايي پيگيري شد.
در سومين روز اين بازي ها، درسا چراغي با نتيجه ( 0-6 و 0-6) در برابر حريفي از قرقيزستان به برتري رسيد و راهي نيمه نهايي شد. اميرعلي قوام با نتيجه ( 3-6 و 3-6) نماينده اردن را برد و اين بازيکن نيز به مرحله نيمه نهايي راه يافت و کسري رحماني ديگر نماينده بخش پسران با نتيجه ( 2-6 و 5-7) مغلوب نماينده نپال شد.
همچنين در بخش دو نفره تيم ايران با ترکيب اميرعلي قوام و کسري رحماني و با نتيجه 2 بر صفر در برابر تيمي از بوتان به پيروزي رسيد و راهي نيمه نهايي شد. در بخش تيمي دختران هم تيم ايران و لبنان با ترکيب درسا چراغي و ماريا بردي در برابر تيمي از قرقيزستان به پيروزي رسيد و به نيمه نهايي راه يافت.
گفتني است، نمايندگان ايران پس از درخشش در مسابقات قهرماني تنيس زير 13 سال غرب آسيا در اردن، جهت شرکت در مسابقات سطح 2 آسيا در تايلند، به اين تورنمنت دعوت شده اند.
درسا چراغي، امير علي قوام و کسري رحماني به عنوان نمايندگان کشورمان در اين دوره از مسابقات حضور دارند.
در اين دوره از مسابقات بازيکنان دختر و پسر کشورهاي بنگلادش بوتان ، کامبوج ، قرقيزستان ، لائوس ، ماکائو ، مالديو ، مغولستان ميانمار، نپال ، پاکستان ، سنگاپور، تاجيکستان و ترکمنستان با يکديگر رقابت مي کنند.

ادامه شکست هاي نوجوانان دورنا
وکيلي: ليگ برتر براي ما، مثل بازي هاي تدارکاتي است
سرمربي تيم واليبال دورناي اروميه گفت: پيکارهاي ليگ برتر براي تيم ما مسابقات تدارکاتي محسوب مي شود تا براي حضور در رقابت هاي قهرماني نوجوانان جهان به آمادگي مطلوب برسيم.
«محمد وکيلي» پس از شکست سه بر يک تيمش مقابل پيکان تهران در هفته هفدهم ليگ برتر واليبال اظهار داشت: در دو هفته اخير مقابل سايپا و پيکان بازي هاي خوبي به نمايش گذاشتيم. البته اين حريفان قوي تر بودند و تجربه بازيکنان آنان در نتيجه گيري ها تاثيرگذار بود.
وي درباره مسابقه مقابل پيکان تهران گفت: در ست هاي اول و دوم عالي بازي کرديم و در يک ست هم پيروز شديم. از اواسط ست اول «برديا سعادت» را که يک بازيکن 16 ساله است، روانه ميدان کردم و عملکرد فوق العاده اي داشت و اين بازيکن آينده واليبال ايران در پست پشت خط زن محسوب مي شود.
وکيلي تصريح کرد: ليگ برتر براي ما، مثل مسابقات تدارکاتي است تا در مسير رو به جلو قرار بگيريم و اين بازيکنان در مسابقات قهرماني نوجوانان جهان بدرخشند و براي آينده واليبال ايران مفيد باشند.وي تاکيد کرد: از عملکرد بازيکنانم راضي هستم زيرا با وجود اينکه پيکان قوي تر از ما بود، تا لحظه آخر تلاش کردند.
گفتني است، تيم واليبال دورناي اروميه در هفته هفدهم رقابت هاي ليگ برتر باشگاه هاي کشور در خانه حريف با نتيجه سه بر يک مغلوب تيم مدعي پيکان تهران شد.
اين تيم بدون پيروزي و تنها با کسب سه امتياز همچنان در رتبه سيزدهم جدول رده بندي ليگ برتر واليبال کشور قرار دارد و در هفته هجدهم، ميزبان تيم شهرداري گنبد در سالن 6 هزار نفري غدير اروميه است.80 درصد ترکيب تيم دورنا را بازيکنان تيم ملي نوجوانان زير 18 سال تشکيل مي دهند و هشت بازيکن آن واليباليست هاي شهر اروميه هستند.


 ورزش جوان و نوجوان 

ادامه جوان گرايي در استقلال
با نظر وينفرد شفر، دو بازيکن جديد به ليست تيم فوتبال استقلال در نيم فصل دوم ليگ برتر اضافه شدند.
باشگاه استقلال در ادامه سياست جوان گرايي و سرمايه گذاري روي بازيکنان جوان و آينده ساز خود، دو بازيکن مطرح و با استعداد تيم هاي پايه را به تيم بزرگسالان اضافه کرد.
بر اساس اعلام امير حسين فتحي سرپرست باشگاه استقلال، معراج پورتقي و زکريا مرادي، دو بازيکني که در ليگ اميدها نيز عملکرد موفقي داشتند، به درخواست وينفرد شفر از اين پس به تيم بزرگسالان منتقل مي شوند.
زکريا مرادي در مسابقات اين فصل ليگ اميدها 17 گل و معراج پورتقي نيز 19 گل به ثمر رساندند. ادامه اين روند در استقلال
مي تواند اين تيم را بي نياز از خريدهاي گران قيمت در سال هاي آتي بکند.

خط و نشان جوانان صبا براي فولاد خوزستان
تيم فوتبال جوانان صباي قم با پيروزي در يك ديدار تداركاتي، آمادگي خود را براي مصاف حساس هفته هفدهم ليگ برتر جوانان مقابل فولاد خوزستان به نمايش گذاشت.
به گزارش شاپرک و به نقل از فارس، تيم فوتبال جوانان صباي قم که در سال 1396 موفق به کسب مقام نخست و عنوان قهرماني رقابت‌هاي ليگ دسته اول فوتبال جوانان باشگاه‌هاي کشور و مجوز صعود به ليگ برتر شد، امسال براي نخستين‌بار در اين سطح از مسابقات باشگاهي ايران حضور دارد.
جوانان صباي قم در اين دوره از رقابت‌ها تا کنون عملکرد بسيار پر فراز و نشيبي داشتهاند، زيرا در نيم‌فصل نخست با کسب نتايج بسيار ضعيف در آخرين رتبه جدول رده‌بندي قرار گرفت تا در نخستين سال حضور خود در ليگ برتر يکي از کانديداهاي سقوط به ليگ دسته اول جوانان ايران لقب بگيرد.
نماينده فوتبال قم در نيم‌فصل نخست ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور تا پايان هفته هشتم با سرمربي موفق سه سال گذشته خود يعني داوود عاصم‌آبادي به مصاف حريفان رفت اما يک برد، يک تساوي و 6 باخت در کارنامه اين تيم به ثبت رسيد و صبا در رتبه دوازدهم اين رقابت‌ها ايستاد.
با اين نتايج تيم جوانان صباي قم در شرايط بدي قرار گرفت و آمدن محمد جعفري به عنوان سرمربي جديد تيم نيز نتوانست در سه هفته پاياني نيم‌فصل تغييري در عملکرد صبا ايجاد کند تا جايي که صبا با نااميدي به تعطيلات نيم‌فصل رفت ولي در شروع دور برگشت، عملکرد متفاوتي ارائه کرد.
صباي قم در پنج بازي دور برگشت به سه برد، يک تساوي و يک باخت دست يافته و با جدايي از انتهاي جدول رده‌بندي ليگ برتر اميدوار است سهميه قم در ليگ برتر جوانان ايران را حفظ کند؛ تيمي که در هفته ششم از دور برگشت ليگ برتر فوتبال جوانان ايران بايد روز 28 دي‌ماه مقابل تيم فولاد خوزستان به ميدان برود.
به همين منظور شاگردان محمد جعفري در تيم جوانان صباي قم براي حفظ آمادگي خود يک ديدار تدارکاتي مقابل تيم افشيد که يک تيم ليگ برتري در رده نوجوانان است، برگزار کردند و در پايان با دو گل سيدحسين پيغمبرزاده و محمدجواد لطفي به برتري دست يافتند تا براي فولاد خوزستان خط و نشان بکشند.

شايعه در اطراف تيم ملي نونهالان
جعفري: هنوز هيچ ليستي اعلام نشده است
با وجود انتشار برخي خبرها، هنوز ليست بازيکنان دعوت شده به تيم ملي فوتبال نونهالان منتشر نشده است.
يوسف جعفري سرپرست تيم ملي نونهالان زير 13 سال با بيان اين مطلب گفت: متاسفانه برخي اخبار و شايعات، پيرامون اردوي تيم ملي نونهالان و فهرست بازيکنان اين تيم منتشر شده که به هيچ وجه صحت ندارد. اسامي بازيکنان به زودي از سوي کادر فني اعلام مي شود و طبق برنامه، اردوي 4 روزه تيم نونهالان در محل مرکز ملي فوتبال ايران برگزار خواهد شد. در اين فهرست تغييرات محدودي نسبت به اردوي قبلي خواهيم داشت و اعضاي کادر فني تمرينات آماده سازي تيم را طبق برنامه از پيش اعلام شده دنبال مي کنند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون