جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4343- تاریخ : 1397/09/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

اتفاق جالب در تيم برانکو
ميانگين سني سرخ ها در حوالي تيم جوانان!

مسابقات تکواندوي بانوان کشور
طلايي‌هاي روز نخست، مشخص شدند


رقابت مقصودلو با بهترين شطرنج بازان جهان


ميزباني تبريز در مسابقات فوتسال زير 20 سال آسيا


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 اتفاق جالب در تيم برانکو
 ميانگين سني سرخ ها در حوالي تيم جوانان! 

محروميت پرسپوليس از جذب بازيکن در فصل نقل و انتقالات باعث شده که اين تيم با يک توفيق اجباري رو به رو شود.
در بازي عقب افتاده پرسپوليس مقابل ذوب آهن در ليگ برتر که با برتري سرخ پوشان همراه شد، شاگردان جوان برانکو فرصت حضور در زمين را پيدا کردند؛ بازيکناني که به دليل کمبود بازيکن موفق شدند طعم حضور در زمين را بچشند.
نيمکت نشينان تيم پرسپوليس در دوران محروميت اغلب بازيکنان جواني بودند که از تيم هاي پايه به بزرگسالان اضافه شده بودند اما آن ها کمتر در زمين حاضر مي شدند تا اين که برانکو در آخرين بازي هاي نيم فصل، يکي يکي جوانان تيمش را رو کرد.
اولين تعويض برانکو ايوانکوويچ در بازي با ذوب آهن، محمد امين اسدي بود. او هنوز 19 سالگي خود را به پايان نرسانده و مقابل ذوب آهن سومين بازي اش را براي پرسپوليس انجام داد. وي در مقابل پيکان و ماشين سازي نيز به ميدان رفته بود اما هنوز تعداد بازي هايش با پرسپوليس سرخ به 90 دقيقه نمي رسد.
برانکو دقايقي پس از به زمين آوردن اسدي، سعيد حسين پور را جايگزين آقاي پاس گل ليگ هجدهم يعني اميد عاليشاه کرد. حسين پور که در بازي با ماشين سازي عملکرد بسيار خوبي داشت، در ديدار مقابل ذوب آهن نيز با يک استارت سريع فخرالديني را مجبور به خطا کرد؛ خطايي که کارت زرد دوم را براي دفاع راست ذوبي ها به همراه داشت. حسين پور که به تازگي 20 ساله شده، توانايي بازي در پست هافبک دفاعي و کناري را دارد و در پست هافبک چپ روز خوبي را پشت سر گذاشت.تعويض آخر در دقيقه 90 به وقوع پيوست و رونمايي از يک جوان سرخپوش جديد بود. احسان حسيني که از تيم پايه نفت به پرسپوليس آمده و توانايي بازي در پست دفاع چپ و وسط را دارد، جايگزين بشار رسن شد تا هم زمان بازي بگذرد و هم يک بازيکن جوان ديگر در ترکيب پرسپوليس بازي کند. با حضور اين سه بازيکن، ميانگين سني تيم پرسپوليس در پايان مسابقه بسيار پايين آمد. همچنين بايد توجه داشت که اساسا تيم پرسپوليس ميانگين سني پاييني در اين فصل دارد و مقابل ذوبي ها هم تنها بازيکن بالاي 30 سال اين تيم، سيدجلال حسيني بود.


 مسابقات تکواندوي بانوان کشور
 طلايي‌هاي روز نخست، مشخص شدند  

با برگزاري رقابت‌هاي فينال، مدال آوران اوزان فرد مسابقات آزاد تکواندوي بانوان کشور، مشخص و معرفي شدند.
نخستين روز از مسابقات آزاد تکواندوي جوانان و بزرگسالان زنان کشور با حضور 365 تکواندوکار در خانه تکواندوي پايتخت برگزار شد.
مبارزات اوزان فرد (46-، 53-، 62- و 73- کيلوگرم) پيگيري شد که در نهايت مدال آوران به شرح زير معرفي شدند:
*وزن اول (46- کيلوگرم):
1- نگار اسماعيلي (اصفهان)
2- شيرين شمس (آذربايجان شرقي)
3- روژان عرب عامري (گلستان) و نگار قدياني (البرز)
*وزن سوم (53- کيلوگرم):
1- مهسا پورميرزاي (گيلان)
2- ماتينا تيرگر (مازندران)
3- شاپرک نجفي (البرز) و مهشاد خزائي (مازندران)
*وزن پنجم (62- کيلوگرم):
1- روناک حسين زاده (کردستان)
2- صديقه سادات رضازاده (گيلان)
3- شقايق خانجاني (تهران) و نرجس غلامپور (مازندران)
*وزن هفتم (73- کيلوگرم):
1- کيميا موسوي (البرز)
2- فاطمه عباسي (اصفهان)
3- فاطمه سرمدي (مازندران) و زينب نصيري (البرز).


 رقابت مقصودلو با بهترين شطرنج بازان جهان 

استاد بزرگ جوان شطرنج ايران، سال 2019 در يکي از معتبرترين تورنمنت هاي شطرنج جهان حضور خواهد يافت.
پرهام مقصودلو در جدول دوم تاتا استيل به رقابت با بهترين هاي جهان مي پردازد .اين براي اولين بار است که از يک شطرنج باز ايراني براي اين مسابقات معتبر دعوت به عمل مي آيد.
در جدول دوم اين مسابقات 14 ورزشکار با يکديگر ديدار مي کنند و قهرمان آنها مي تواند جواز حضور در جدول يک را بدست آورد. از قاره آسيا به غير از مقصودلو تنها يک ورزشکار هندي از آسيا در جدول دوم تاتا استيل حضور دارد. ميزباني تبريز در مسابقات فوتسال زير 20 سال آسيا  

کنفدراسيون فوتبال آسيا با ارسال نامه اي از ميزباني شهر تبريز براي رقابتهاي فوتسال زير 20 سال آسيا خبر داد.
ليلا يارمحمدي، رئيس دپارتمان فوتسال گفت: پس از بازديد مسئولان AFC از شهر تبريز و امکاناتي که اين کلانشهر در بخش فوتسال داشت، کنفدراسيون فوتبال آسيا با ارسال نامه اي از ميزباني استان آذربايجان شرقي براي رقابتهاي نهايي فوتسال آسيا در رده سني زير 20 سال خبر داد.
وي خاطرنشان کرد: اين مسابقات با حضور نمايندگان 12 کشور آسيايي از 22 خرداد ماه لغايت 4 تيرماه 98 برگزار مي شود. ميز خبر 

رقابت هاي بين المللي تنيس جوانان - کنيا
راه يابي سينا مقيمي و آريا روغني به جمع 16 تنيسور برتر

نمايندگان کشورمان موفق به حضور در جمع 16 نفر برتر رقابت هاي بين المللي تنيس جوانان شدند. ‌
در ادامه برگزاري رقابت هاي بين المللي تنيس در جوانان در کنيا سينا مقيمي و آريا روغني نمايندگان کشورمان در اين مسابقات موفق به حضور در بين 16 نفر جدول اصلي بازيها شدند.
در نخستين ديدار آريا روغني با نتيجه ( 6-7 ، 6-3 و 3-6) مقابل تنيسوري از قزاقستان به برتري رسيد و جواز حضور در مرحله بعدي را به دست آورد و سينا مقيمي نيز ديگر نماينده ايران با نتيجه ( 3-6 و 1-6 ) نماينده هلند را شکست داد و راهي مرحله بعدي بازي ها شد.
در اين دوره از رقابت ها تنيسور هايي از کشورهاي ايران ، بلغارستان ، روماني ، هلند ، برونئي، قزاقستان ، آمريکا ، کامرون ، مصر ، مراکش، اوکراين ، غنا ، رواندا ، استراليا ، استوني ، هند ، کانادا ماداگاسکار ، آفريقاي جنوبي و اتيوپي حضور دارند.
اين مسابقات به مدت يک به ميزباني کنيا برگزار مي شود.

براي حضور در چهارمين اردوي تدارکاتي؛
واليباليست هاي تيم بانوان اميد، مشخص شدند
17 بازيکن به اردوي تيم واليبال اميد دعوت شدند.
چهارمين اردوي انتخابي تيم ملي واليبال بانوان در رده سني اميد، از 19 تا 22 آذر در کمپ تيم هاي ملي بانوان برگزار مي شود.
اسامي بازيکنان دعوت شده به اردوي تيم ملي به شرح زير است:
الهه حلاج ،مينا بختيار، محدثه مشتاقي از اصفهان
سوگند ثابت، سوگند حق پرست، الهه پورصالح از گيلان
رقيه جهاني از مازندران
زهرا خان محمدي از گلستان
فاطمه صبوري و ريحانه کريمي از فارس
فاطمه سلگي از لرستان
مهتا يحيي پور از البرز
اسماء سعيدي و معصومه اسماعيلي از آذربايجان غربي
زهرا کريمي از مرکزي
زهرا صالحي از خراسان رضوي
ستايش ارشدي از تهران.

مسابقات تنيس زير 13 سال غرب آسيا- اردن
شکست نماينده عربستان مقابل کسري رحماني
مسابقات تنيس زير 13 سال غرب آسيا با پيروزي نمايندگان کشورمان پيگيري شد.
در نخستين ديدار مرحله دوم، امير علي قوام با نتيجه ( 2-6 و 3-6) تنيسوري از يمن را برد. همچنين درسا چراغي پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با تنيسوري از قطر مسابقه داد و در پايان با نتيجه ( 1-6 و 1-6) حريف خود را شکست
داد.
در ادامه اين رقابت ها رومينا زينالي دور اول پس از استراحت داشت در دور دوم با تنيسوري از سوريه مصاف کرد و در نهايت با نتيجه ( 0-6 و 0-6) حريف خود را مغلوب کرد.
در آخرين مسابقه انفرادي نيز کسري رحماني با نتيجه (0-6 و 1-6) نماينده عربستان را پيش رو برداشت.
اين مسابقات به مدت دو هفته در اردن برگزار مي شود و رومينا زينالي از استان آذربايجان غربي ، درسا چراغي ، امير علي قوام و کسري رحماني از تهران به عنوان نمايندگان ايران به مصاف حريفان خود مي روند.
در بخش پسران تنيسور هايي از ايران ، افغانستان ، اردن ، بحرين عربستان ، سوريه ، عراق ، قطر ، لبنان و يمن و در بخش دختران نمايندگاني از کشورهاي ايران ، لبنان ، اردن ، قطر ، عراق ، سوريه ، افغانستان و يمن حضور دارند.
عباس خيلتاش به عنوان مدير فني و مهديه کريمي فرد به عنوان سرپرست، ملي پوشان را همراهي مي کنند.

رقابت 334 كاراته كا در المپياد استعدادهاي برتر
اولين دوره المپياد استعدادهاي برتر کارته کشور، از امروز در استان مركزي آغاز مي شود.
اين رقابتها طي دو روز در سالن پنجم مرداد اراك برگزار مي شود و كاراته كاهاي دو رده سني نونهالان و نوجوانان پسر به مصاف رقباي خود خواهند رفت.
براي حضور در اين پيكار ها 334 كاراته كا در قالب 32 تيم شرکت كرده اند كه در رده سني نونهالان 180 و در رده سني نوجوانان 154 نفر حضور دارند.

برگزاري مسابقات قهرماني راگبي کشور
مسابقات راگبي 15 نفره قهرماني مردان کشور هفته آينده به ميزباني تهران برگزار مي شود.اين رقابتها روزهاي 22 و 23 آذر در زمين شماره 4 مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار خواهد شد. گفتني است، مسابقات راگبي 15 نفره بانوان هم ماه گذشته در تهران برگزار شد که با قهرماني تيم "داتيس" تهران همراه شد.


 ورزش جوان و نوجوان 

تيم هاي نوجوانان و جوانان بدون سرمربي
نظارت دبير فدراسيون وزنه برداري بر تيم هاي پايه
رييس فدراسيون وزنه برداري اعلام کرد که تيم هاي ملي نوجوانان و جوانان سرمربي نخواهند داشت و کار نظارت و برنامه ريزي براي اين تيم ها بر عهده دبير فدراسيون است.
علي مرادي در گفت و گو با ايسنا درباره تغيير سرمربي رده هاي پايه تيم ملي وزنه‌برداري بيان کرد: سرمربي تيم‌هاي ملي نوجوانان و جوانان نداريم و کارهاي نظارت و برنامه‌ريزي را آقاي بيرانوند دبير فدراسيون انجام مي‌دهد و مربيان ادواري استان ها هم در کنار تيم قرار مي‌گيرند. مدير تيم‌هاي ملي نوجوانان و جوانان هم همچنان کاظمي نژاد است.
او در پاسخ به اين پرسش که که که با اين شرايط رشيدي و اميني ديگر سرمربي جوانان و نوجوانان نيستند، تاکيد کرد: بله سرمربي نيستند.
او دليل اينکه چرا تيم هاي نوجوانان و جوانان سرمربي ندارند، گفت: به هر حال مي‌خواهيم از خلاقيت مربيان جوان تر در استان ها استفاده و ايجاد انگيزه کنيم.مرادي در مورد تغيير نايب رئيس بانوان فدراسيون وزنه برداري نيز گفت: چند گزينه در حال ارزيابي هستند و زماني که نهايي شود که توسط فدراسيون به وزارت ورزش معرفي مي کنيم و معاونت بانوان وزارت ورزش نظر نهايي خود را مي دهد و سپس براي بحث جايگزيني اقدام مي کنيم. تلاش مي‌کنيم هرچه زودتر در اسرع وقت اين کار انجام شود و نفر جايگزين شود.
او در مورد علت تغيير رئيس بخش بانوان فدراسيون وزنه برداري نيز گفت: وزارت ورزش از همه لحاظ وزنه‌برداري بانوان را حمايت مي کند و بايد براي بانوان ما فضاي وسيع تري مهيا شود. اميدواريم بانوان ما به رکورد هاي داخلي و بين المللي که در شأن آن ها است برسند و حضور فعالانه اي داشته باشند. ما رکوردهاي بانوان در يک سال اخير را ارزيابي کرديم که يکسان بود و اين درجا زدن زياد مناسب نيست.

چراغ سبز ستاره دورتموند به ليورپول
ستاره دورتموند به ليورپول چراغ سبز نشان داد.
در حالي که جلسات سران دورتموند و چلسي براي انتقال ستاره آمريکايي زردپوشان به لندن ادامه دارد، کريستيان پوليسيچ 20 ساله دوست دارد براي ليورپول به ميدان برود.
سايت استاندارد انگليس خبر داده که سران باشگاه چلسي با مديران بورسيا دورتموند براي جذب کريستيان پوليسيچ مهاجم 20 ساله آمريکايي اين تيم جلسه داشته اند.
اين منابع گفته اند که مبلغ درخواستي بورسيا دورتموند براي فروش پوليسيچ به چلسي 70 ميليون پوند است که لندني ها در تلاش براي کم کردن اين رقم هستند. اين در حالي است که تنها 18 ماه از قرارداد بازيکن آمريکايي دورتموند باقي مانده و او حاضر به تمديد قرارداد با صدرنشين فوتبال آلمان نيست.
در حالي که جلسه هاي چلسي و بورسيا دورتموند براي اين انتقال ادامه دارد و چلسي در تلاش است تا او را به جاي ادن هازارد جذب کند، پوليسيچ دوست دارد به ليورپول برود تا يکبار ديگر زير نظر يورگن کلوپ کار کند. پوليسيچ در سال 2015 توسط يورگن کلوپ از آمريکا به آلمان آورده شد و پس از يکسال حضور در جوانان بورسيا دورتموند، به تيم اصلي راه يافت اما زماني که او به تيم اصلي دورتموند رفت، کلوپ اين تيم را ترک کرد و راهي انگليس شد.

آغاز جشنواره رشته هاي بيلياردي کشور در گيلان
دومين جشنواره رشته هاي بيلياردي کشور به ميزباني استان گيلان و در منطقه سنگاچين بندرانزلي آغاز شد.در اين جشنواره، حدود 500 ورزشکار اين رشته در رده هاي سني مختلف از استان هاي سراسر کشور در دو بخش بانوان و آقايان و در رشته هاي مختلف بيليارد با هم رقابت مي کنند.اين جشنواره در بخش آقايان در
رده هاي سني جوانان ، رده سني آزاد و رده سني پيشکسوتان برگزار مي شود که شرکت کنندگان در بخش آقايان در رشته اسنوکر شش توپ، 15 توپ و ناين بال به صورت تيمي و انفرادي با هم به رقابت خواهند پرداخت. همچنين رقابت هاي بخش بانوان نيز فقط در رده سني آزاد برگزار مي شود که شرکت کنندگان در اين بخش ، در رشته هاي اسنوکر شش توپ ، 15 توپ و ناين بال در دو قسمت تيمي و انفرادي با هم به رقابت مي پردازند.

مسابقات بين المللي بدمينتون نپال
پيروزي ملي پوشان ايران برابر حريفان
در اولين روز مسابقات بين المللي بدمينتون نپال، ثريا آقايي و امير جباري برابر حريفان خود در جدول اصلي به پيروزي دست يافتند و به مرحله بعد راه يافتند .
ثريا آقايي به مصاف بدمينتون باز کشور بوتان رفت و با نتيجه 2 بر صفر برابر وي به پيروزي دست يافت و راهي دور بعد شد .
همچنين امير جباري ديگر ملي پوش بدمينتون کشورمان در اولين ديدار خود در جدول اصلي به مصاف بدمينتون باز نپال رفت و توانست او را با نتيجه 2 برصفر شکست دهد و راهي مرحله بعد شود .مسابقات بين المللي بدمينتون نپال تا هفدهم آذر ماه پيگيري مي شود.

پايان المپياد استعدادهاي ترامپولين کشور
مسابقات المپياد ترامپولين استعدادهاي برتر کشور با قهرماني يزد در بخش تيمي و مازندران در بخش انفرادي به پايان رسيد.
در پايان اين پيکارها که در کرمانشاه برگزار شد، تيم يزد با کسب 422/91 امتياز بر سکوي قهرماني ايستاد. همچنين تيم هاي آذربايجان شرقي و اصفهان به ترتيب با 336/22 و 287/19 امتياز در رده هاي دوم و سوم قرار گرفتند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون