جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4320- تاریخ : 1397/08/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

سرمربي تيم ملي بسکتبال نوجوانان:
حضور در ليگ دسته يک، اتفاق خوبي براي ملي‌پوشان است


رويارويي نوجوانان تکواندوکار در جام آينده‌سازان المپيک


نخستين پيروزي احمديان در ليگ اتريش


پايان مسابقات رنکينگ اسنوکر کشور


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 سرمربي تيم ملي بسکتبال نوجوانان:
 حضور در ليگ دسته يک، اتفاق خوبي براي ملي‌پوشان است 

سرمربي تيم ملي بسکتبال نوجوانان با اشاره به روند خوب تشکيل تيم ملي نوجوانان ايران گفت: حضور اين تيم در رقابت‌هاي ليگ دسته يک، باعث پيشرفت ملي‌پوشان خواهد شد.
حميد خليلي درباره شرايط آماده سازي تيم ملي بسکتبال نوجوانان اظهار کرد: ترکيب تيم بسکتبال 2020 ايران طي يک فرآيند و برنامه‌ريزي چند ساله ايجاد شده و با برنامه‌ريزي‌هاي منسجمي که داشته، کارش ادامه پيدا کرده‌است. طبق هماهنگي‌هاي آقاي سليماني در باشگاه کاله با فدراسيون، اين تيم به طور کامل زير نظر باشگاه کارش را شروع کرد و اکنون بازيکنانش در قالب دو تيم قرار است در ليگ دسته يک کشور نيز شرکت کنند.
خليلي در پاسخ به اين سوال که روند شناسايي بازيکنان اين تيم چطور پيش رفت، گفت: تمام اين بازيکنان از ميني بسکتبال شناسايي شدند. ما در تمام استان‌هاي کشور استعداديابي کرديم و بهترين‌هاي ايران را در قالب دو گروه شمال و جنوب در آورديم. بعد از سه سال گزينش کرديم و بازيکناني که از نظر فني و فيزيکي شرايط خوبي داشتند را حفظ کرديم. با اينکه کار زير نظر باشگاه کاله بود اما با هماهنگي‌هاي انجام شده نام ملي بر اين تيم گذاشته شد و تيم 2020 شکل گرفت تا شخصيت خوبي نيز براي بازيکنان ايجاد شود.
سرمربي تيم ملي 2020 ايران ادامه داد: حالا بازيکنان اين تيم در قالب دو تيم کاله مازندران و شمس تهران قرار گرفته‌اند و در ليگ دسته يک شرکت مي‌کنند. هدف ما اين است که بازيکنان بتوانند در شرايط مسابقه قرار گيرند و با رقابت‌هاي متعدد در مسير پيشرفت حرکت کنند. فارغ از هر نتيجه‌اي که کسب کنند حضور در ليگ مي‌تواند تاثير بسيار خوبي روي اين بازيکنان بگذارد و باعث پيشرفتشان شود.
خليلي در ادامه صحبت هايش با ايسنا، با اشاره به روند کاري اين تيم تصريح کرد: همه اين بازيکنان از ميني بسکتبال با هم بودند و در کنار هم بازي کرده‌اند. اکنون نيز کنار هم در ليگ شرکت مي‌کنند. از همان ابتدا که کار شناسايي اين بازيکنان شروع شد، همه آنها تحت آموزش‌هاي کامل قرار گرفتند تا با بهترين فضا رشد کنند.
اين بازيکنان حتي معلم زبان داشتند و اکنون از نظر زبان انگليسي هم مشکلي ندارند. با حضور در ليگ نيز قطعا پيشرفت خوبي به دست مي‌آورند تا ان‌شاءالله براي رقابت‌هاي غرب‌آسياي سال آينده آماده شوند.
او در پاسخ به اين سوال که اين بازيکنان از نظر سايز بدني در چه شرايطي قرار دارند، بيان کرد: از همان ابتدا روي اين مساله توجه ويژه اي داشتيم و مي‌توانم بگويم که يکي از قدبلندترين تيم‌هاي ملي ساخته شده‌است. اکنون فورواردهاي ما بالاي دو متر قد دارند و از نظر فيزيکي هم خوب هستند. ما حتي از ابتدا يک پزشک در کنار بازيکنان داشتيم که ساختار بدني بازيکنان را زير نظر داشت. با توجه به برنامه‌ريزي چند ساله‌اي که اين تيم داشته بايد بگويم که يکي از نسل‌هاي خوب در بسکتبال در حال ايجاد است و قطعا با حمايت‌هاي بيشتر فدراسيون مي‌توان شاهد آينده‌اي درخشان براي آنها بود.
سرمربي تيم ملي بسکتبال 2020 افزود: با اضافه شدن استراليا و نيوزلند، رقابت‌هاي آسيايي سطح بالايي به دست آورده‌است. استراليا که در رقابت‌هاي زير 18 سال قهرمان شد، نزديک به 50 ديدار تدارکاتي بين‌المللي داشت؛ تيمي که از قهرماني‌اش اطمينان دارد اين تدارکات را داشته که قطعا نشان از برنامه‌ريزي آنها دارد. ما نيز بايد برنامه‌ريزي داشته باشيم و به نظرم حضور اين بازيکنان در ليگ دسته يک مي‌تواند باعث رشد آنها شود. حتي مي‌توان به حضور اين تيم در فصل آينده ليگ برتر هم فکر کرد.
خليلي خاطرنشان کرد: به نظر من حضور اين بازيکنان در ليگ اتفاق بسيار خوبي رقم خواهد زد. همان سالي که تيم ملي در تهران قهرمان آسيا شد نيز تيم جوانان در دسته يک شرکت کرد. با اينکه آقاي نوري بازيکنانش را به طور کامل در اختيار نداشت اما بازهم نتيجه گرفت. حالا نيز باشگاه کاله با اين برنامه‌ريزي تيم 2020 را تحت پوشش قرار داده و قطعا شاهد پيشرفت چشمگير اين بازيکنان خواهيم بود. شرايط مسابقه خيلي به پيشرفت ملي‌پوشان کمک خواهد کرد.


 رويارويي نوجوانان تکواندوکار در جام آينده‌سازان المپيک 

تکواندوکاران نوجوان، روز پنجشنبه و در چارچوب رقابت هاي ليگ، به مصاف هم مي روند.
ديدارهاي هفته سوم و چهارم از مرحله پاياني بيست و‌ دومين دوره ليگ تکواندوي نوجوانان پسر «جام آينده سازان المپيک» روز پنجشنبه با حضور تيم‌هاي پاس قوامين، لوازم خانگي‌کن، هيأت تکواندو استان کرمانشاه، باشگاه فرهنگي ورزشي ذوب‌آهن اصفهان، باشگاه يزدان، هيأت تکواندو جنوب‌غرب تهران، هيأت تکواندو شهرستان فرديس و هيأت تکواندو استان زنجان در فدراسيون تکواندو برگزار مي‌شود. برنامه رقابت‌ها به شرح زير است:
*هفته سوم
تيم هيأت تکواندو استان کرمانشاه – تيم هيأت تکواندو استان زنجان
تيم باشگاه يزدان – تيم هيأت تکواندو شهرستان فرديس
تيم پاس قوامين – تيم باشگاه فرهنگي ورزشي ذوب آهن اصفهان
تيم لوازم خانگي‌کن - تيم هيأت تکواندو جنوب‌غرب تهران
*هفته چهارم
تيم هيأت تکواندو استان کرمانشاه – تيم لوازم خانگي‌کن
تيم باشگاه يزدان – تيم باشگاه فرهنگي ورزشي ذوب آهن اصفهان
تيم هيأت تکواندو شهرستان فرديس – تيم هيأت تکواندو جنوب‌ غرب تهران
تيم پاس قوامين – تيم هيأت تکواندو استان زنجان
در پايان هفته دوم اين رقابت‌ها تيم لوازم خانگي‌کن با کسب 6 امتياز و تفاضل هشت در صدر جدول قرار گرفت، هيأت تکواندو زنجان با کسب 6 امتياز و تفاضل هشت رده دوم را به خود اختصاص داد و هيأت تکواندو کرمانشاه با 6 امتياز و تفاضل چهار، سوم شد.


 نخستين پيروزي احمديان در ليگ اتريش 

نخستين مسابقه لژيونر تنيس روي ميز ايران در اتريش با پيروزي به پايان رسيد.
امين احمديان ملي پوش جوان تنيس روي ميز ايران در نخستين مسابقه خود براي تيم بادن اتريش دو پيروزي به دست آورد. تيم بادن با پيروزي‌هاي احمديان موفق به شکست تيم سوم ليگ اتريش شد.
احمديان پارسال هم حضور در ليگ آلمان را تجربه کرده بود و سپس سهميه المپيک جوانان آرژانتين را به دست آورد.
نيما عالميان ديگر ملي پوش تنيس روي ميز ايران هم امسال در ليگ فرانسه بازي مي‌کند.


 پايان مسابقات رنکينگ اسنوکر کشور 

فينال هفتمين دوره مسابقات رنکينگ کشوري اسنوکر زير 21 سال برگزار شد و در آن امير حسين باقري فرد با نتيجه 4 بر 3 مقابل عرفان نادري مقدم به پيروزي دست پيدا کرد و عنوان قهرماني اين مسابقات را به خو اختصاص داد.
در ديدار رده بندي محمدمير نورزه اي از استان البرز با نتيجه 3 بر صفر حسن ذبيح پور از استان مازندران را شکست داد و به مقام سوم رسيد.
در اين رقابت ها بيش از 60 ورزشکار از سراسر کشور شرکت کردند .


 ميز خبر 

روز جمعه؛
تکليف جام شکوفه هاي تکواندو مشخص مي شود
تکليف جام شکوفه هاي تکواندو روز جمعه مشخص مي شود.رقابت‌هاي هفته پنجم تا هفتم (پاياني) از مرحله نهايي چهاردهمين دوره ليگ نونهالان پسر «جام شکوفه‌هاي تکواندو» روز جمعه، 18 آبان‌ماه با حضور تيم‌هاي قفل پارس، لوازم خانگي کن، هيات تکواندو شهرستان فرديس، هيات تکواندو استان زنجان، هيات تکواندو شهرستان قزوين، هيات تکواندو شهرستان صومعه سرا، هيات تکواندو استان فارس و هيات تکواندو شمال‌شرق تهران در فدراسيون تکواندو برگزار مي‌شود. برنامه رقابت‌ها به شرح زير است:
*هفته پنجم
تيم هيات تکواندو استان فارس - تيم هيات تکواندو شمال‌شرق تهران
تيم هيات تکواندواستان زنجان – تيم هيات تکواندو شهرستان قزوين
تيم لوازم خانگي کن - تيم هيات تکواندو شهرستان فرديس
تيم قفل پارس – تيم هيات تکواندو شهرستان صومعه سرا
*هفته ششم
تيم هيات تکواندو استان فارس - تيم لوازم خانگي کن
تيم هيات تکواندواستان زنجان – تيم هيات تکواندو شمال‌شرق تهران
تيم هيات تکواندو شهرستان فرديس – تيم هيات تکواندو شهرستان صومعه سرا
تيم هيات تکواندو شهرستان قزوين - قفل پارس
*هفته هفتم
تيم هيات تکواندو استان فارس - تيم هيات تکواندواستان زنجان
تيم لوازم خانگي کن - تيم هيات تکواندو شهرستان صومعه سرا
تيم هيات تکواندو شمال شرق تهران – تيم قفل پارس
تيم هيات تکواندو شهرستان فرديس – تيم هيات تکواندو شهرستان قزوين
گفتني است، در پايان رقابت‌ها هفته چهارم، تيم لوازم خانگي کن با کسب 10 امتياز و تفاضل 20 در صدر جدول رده‌بندي قرار گرفت، هيات تکواندو شمال‌شرق با 10 امتياز و تفاضل 18 دوم شد و قفل پارس نيز با 9 امتياز رده سومي را به خود اختصاص داد.

پيگيري مسابقات تنيس رده هاي سني در اصفهان
مسابقات تنيس رده هاي سني نونهالان و نوجوانان کشور در دو بخش پسران و دختران با معرفي نفرات برتر پيگيري شد.
در رده سني زير 10 سال پسران ، رادين فهيمي ، کاميار پرهام دانيال مشتاقي فرد و سينا قورچيان راهي نيمه نهايي شدند. در رده سني زير 12 سال ، آرين حسن زاده و اميرمهدي فرخ پور به فينال رسيدند و در رد سني زير 14 سال ، آرين حسن زاده ، اميرعلي بي طرف ، عادل قپانچي و طاها وزيري حرمي به نيمه نهايي راه پيدا کردند.
در رده سني زير 10 سال دختران ، ياسمن يزداني ، هانا يقيني ، آيناز داوري و فردخت عليمي با شکست رقيبان خود به نيمه نهايي رسيدند. در رده سني زير 12 سال ، ياسمن يزداني و مهرانا سليماني پور به فينال صعود کردند و در رده سني زير 14 سال ، ماندگار فرزامي با شکست 2 بر صفر خود مقابل سارا اصل رسولي به عنوان قهرماني دست پيدا کرد.
اين مسابقات امروز با معرفي نفرات راه يافته به مرحله بعدي رقابت ها پيگيري مي شود.
در اين دوره از رقابت ها 230 شرکت کننده حضور دارند و به مدت يک هفته براي کسب عنوان قهرماني در اصفهان با بکديگر مسابقه مي دهند.
سرداوري اين دوره از رقابت ها بر عهده سام صدري است .

پايان مسابقات هندبال دختران منطقه دو کشور
مسابقات هندبال قهرماني دختران منطقه دو کشور در شهر قم برگزار شد و با معرفي تيم هاي برتر به پايان رسيد.
اين پيکارها با حضور تيم‌هاي هيات هندبال پيشوا، باشگاه سه‌گام، هيات هندبال قرچک و ورامين، هيات هندبال قم و البرز به صورت دوره اي برگزارشد که در پايان تيم هيات قرچک قهرمان شد و تيم هاي البرز و هيات قم به ترتيب دوم و سوم شدند.

از دوم تا هشتم فروردين 98؛
مرحله مقدماتي المپيک توکيو برگزار مي شود
مدير اجرايي تيم ملي فوتبال اميد ايران از برگزاري مسابقات دور اول مرحله مقدماتي المپيک 2020 توکيو در روزهاي دوم تا هشتم فروردين و به ميزباني تهران خبر داد.تيم ملي فوتبال اميد ايران براي حضور در رقابت هاي مقدماتي المپيک 2020 توکيو آماده مي شود .
بهزاد آزاد، مدير اجرايي تيم ملي فوتبال اميد در خصوص مرحله اول اين رقابت ها گفت: مراسم قرعه کشي مسابقات روز 16 آبان در مالزي برگزار خواهد شد و حميد استيلي هم به عنوان مدير تيم ملي اميد ايران در اين مراسم حضور دارد. جمهوري اسلامي ايران پيش از اين درخواست خودش براي ميزباني از بازي هاي اين مرحله را اعلام کرده و بر اين اساس، مسابقات مرحله نخست در گروه ايران، به ميزباني تهران و با حضور 4 تيم برگزار خواهد شد.وي اضافه کرد: اين اتفاق بسيار خوبي است که دور اول بازي ها در ايام ابتدايي سال و در تهران برگزار مي شود و اميدواريم تيم ملي اميد با استفاده از اين فرصت بتواند مرحله نخست بازي ها را با اقتدار پشت سر بگذارد. تمهيدات اجرايي لازم در اين خصوص ديده شده و انشالله تلاش مي کنيم ميزبان موفق و شايسته اي در اين رقابت ها باشيم.


 ورزش جوان و نوجوان 

مسابقات قهرماني جهان – ترکمنستان
شروع نااميدکننده وزنه‌بردار جوان ايران
آغاز رقابت‌هاي وزنه‌برداري قهرماني جهان در عشق‌آباد براي وزنه‌برداري ايران چندان اميدوارکننده نبود. رقابت‌هاي دسته 73 کيلوگرم وزنه‌برداري قهرماني جهان برگزار شد و حسين سلطاني نماينده 18 ساله ايران به‌عنوان نخستين نماينده ايران در اين رقابت‌ها روي تخته رفت اما در پايان موفق به کسب مدال نشد. او همچنان در رده سني جوانان است و براي نخستين مرتبه مسابقات بزرگسالان جهان را تجربه مي‌کرد اما تجربه نخست او در رده بزرگسالان چندان موفق نبود.
حسين سلطاني در نخستين حرکت يک ضرب 142 کيلوگرم را بالاي سر برد. برخواه سرمربي تيم ملي براي دومين حرکت شاگردش 146 کيلوگرم را درخواست کرد و سلطاني در مهار اين وزنه هم موفق بود. نماينده ايران در آخرين حرکت يک‌ضرب پشت وزنه 150 کيلوگرم قرار گرفت اما وزنه را از پشت سر انداخت و نتوانست رکورد يک‌ضرب جوانان جهان را بشکند. به اين ترتيب سلطاني با همان 146 کيلوگرم به کار خود پايان داد. او در پايان يک‌ضرب پانزدهم شد اما در پايان يک‌ضرب، رکورد جهان دو بار شکسته شد. ژيانگ شي از چين ابتدا رکورد 161 کيلوگرم را ثبت کرد و رکورد جهان را يک کيلوگرم ارتقا داد. سپس وزنه 164 کيلوگرمي را مهار کرد و توانست دوباره رکورد خودش را سه کيلوگرم ارتقا دهد و مدال طلا بگيرد. وادزيم ليخاراد از بلاروس با 156 کيلوگرم نقره گرفت. مدال برنز هم به ليندانگ فنگ از چين با 155 کيلوگرم رسيد.
سلطاني در نخستين حرکت دوضرب، وزنه 174 کيلوگرم را مهار کرد. در حرکت دوم نتوانست 178 کيلوگرم را بالاي سر ببرد. او اگر وزنه 178 کيلوگرم را هم مي‌زد، رکورد مجموع جهان را مي‌شکست اما ناکام ماند. در حرکت سوم تصميم داشت به رکورد دوضرب جوانان جهان (179 کيلوگرم) حمله کند اما موفق نشد رکورد 180 کيلوگرم را ثبت کند. در صورتي که او وزنه 180 کيلوگرم را مهار مي‌کرد، مي‌توانست علاوه بر رکورد دوضرب، رکورد مجموع جوانان جهان (323 کيلوگرم) را هم بشکند. به اين ترتيب نماينده ايران با ثبت رکورد 146 يک‌ضرب، 174 دوضرب و مجموع 320 کيلوگرم به کار خود پايان داد و در رده نوزدهم جهان قرار گرفت.در حرکت دوضرب ژيانگ شي از چين، جنگ سيک وون از کره جنوبي و نجات رحيموف از قزاقستان با مهار وزنه‌هاي 196، 190 و 190 کيلوگرم به ترتيب اول تا سوم شدند. در اين حرکت نيز ژيانگ شي با مهار وزنه 196 کيلوگرم موفق شد رکورد جهان را يک کيلوگرم جا‌به‌جا کند. اما در مجموع وزن 73 کيلوگرم، ژيانگ شي از چين، جنگ سيک وون از کره جنوبي و وادزيم ليخارد از بلاروس با رکورد‌هاي 360، 348 و 343 کيلوگرم در رتبه‌هاي اول تا سوم قرار گرفتند و سلطاني با رکورد مجموع 320 کيلوگرم در رده نوزدهم به کار خودش پايان داد.

سومي "عليرضا فيروزجا" در مسابقات شطرنج آلمان
شطرنج باز نوجوان کشورمان در مسابقات آلمان به عنوان سوم دست پيدا کرد.مسابقات آزاد آلمان با حضور 496 شطرنج باز از 33 کشور طي 9 دور به روش سوئيسي برگزار شد که درپايان "عليرضا فيروزجا" هم امتياز با نفر اول و با کسب 5/7 امتياز در جايگاه سوم ايستاد."ايگور کوالنکو" و "گابور پپ" هر دو با 5/7 امتياز و به لطف پوئن شکني در رده هاي اول و دوم قرار گرفتند.

ميزباني قم در مسابقات تنيس روي ميز دختران نونهال کشور
فدراسيون تنيس روي ميز، ميزباني مسابقات پينگ پنگ نونهالان دختر کشور موسوم به هوپس را به قم واگذار کرده است و اين مسابقات طي روزهاي 23 تا 25 آبان در خانه تنيس روي ميز استان قم برگزار مي شود.قم که پيش از اين بارها ميزباني مسابقات رده هاي سني پايه کشور را در رشته تنيس روي ميز بر عهده داشته اکنون در رده نونهالان ميزبان شده است و برگزاري اين رقابت ها در قم، فرصت تازه اي براي دختران نونهال پينگ پنگ باز قم و افزايش سطح فني آن ها پديد مي آورد.محمد عموييان رئيس هيئت تنيس روي ميز استان قم با تأييد اين مطلب به مهر گفت: در اين مسابقات تيم هايي از استان هاي مختلف در قم حضور پيدا مي کنند و برگزاري رقابت هاي هوپس، با هدف استعداديابي برترين پينگ پنگ بازان کشور برگزار مي شود.

پايان مسابقات کيک بوکسينگ چهارمحال و بختياري
مسابقات قهرماني کيک بوکسينگ آقايان استان چهارمحال و بختياري با حضور تيم هاي شهرکرد، سامان، هفشجان، لردگان، اردل، بلداجي و فارسان و در چهار رده سني نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در مجموعه ورزشي انقلاب شهرکرد برگزار و تيم هاي برتر معرفي شدند.تيم لردگان با کسب هفت مدال طلا، شش نقره، و چهار برنز مقام نخست را به خود اختصاص داد و تيم هاي سامان نيز با کسب شش مدال طلا، چهار نقره و دو برنز مقام دوم و تيم فارسان باسه مدال طلا و پنج نقره مقام سوم را کسب کرد.همچنين تيم سامان در اين دوره از رقابت ها به عنوان فني ترين تيم مسابقات شناخته شد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
ويژه نامه
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي