جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4302- تاریخ : 1397/07/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

زوار:
ناداوري، يک مدال طلا را از تکواندوکاران ما گرفت


آغاز رقابت هاي تور تنيس زير 14 سال آسيا


معرفي برترين‌ کاراته کاهاي چهارمحال و بختياري


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 زوار:
 ناداوري، يک مدال طلا را از تکواندوکاران ما گرفت 

سرمربي تيم ملي تکواندوي نوجوانان و جوانان پسر با تقدير از عملکرد شاگردان خود در سومين دوره بازيهاي المپيک گفت: اگر اشتباهات داوري در روز دوم نبود، رسيدن به سه طلا دور از دسترس نبود.
محمدرضا زوار در خصوص نتايج تيم تکواندوي ايران در بازي هاي المپيک آرژانتين اظهار داشت: تکواندوي جهان در طول چهار سال گذشته تغييرات زيادي داشته و همين موضوع در رده سني نوجوانان نيز تاثيرات خود را به خوبي نشان داده است.
اين دوره از مسابقات نسبت به المپيک 2014 نانجينگ در سطح فني بالاتري برگزار شد و شاهد پيشرفت قابل توجهي در بين همه کشورهاي حاضر بوديم.
وي افزود: دوره قبل يک طلا و يک برنز کسب کرديم و در اين دوره دو طلا بدست آورديم که اگر در مبارزه حامد اصغري برابر نماينده آذربايجان داوران آن اشتباه را مرتکب نمي شدند و دو امتياز قانوني او را باطل نکرده و دو اخطار بي دليل به او نمي دادند، بدون شک رسيدن به طلاي سوم دور از دسترس نبود.
احساس مي کنم داوري مقداري تعيين کننده بود تا نماينده ما را حذف کنند و حريف کره اي در اين وزن طلا بگيرد؛ چرا که او در کسب سهميه به اصغري با اختلاف باخته بود.
سرمربي تيم تکواندوي نوجوانان ايران ادامه داد: به هر حال اينگونه مسائل در مسابقات وجود دارد. حامد اصغري توانايي کسب مدال طلا را داشت و داوران يک طلاي قطعي را از کاروان ايران گرفتند.
خيلي تاکيد داشتند که اعتراض نباشد. چرا که نمي خواستند تکواندو در IOC زير سئوال برود. حتي مسئول برگزاري در جلسه فني بر حق ضايع شده ما تاکيد کرد.
زوار به مبارزات اشکوريان هم اشاره کرد و گفت: اين عضو تيم تکواندوي کشورمان براي کسب مدال طلا سه مبارزه انجام داد که در يک روز خوب رقباي خود را شکست داد و به طلا رسيد.
حريف بلژيکي او، تکواندوکار سرسختي بود و اشکوريان در ثانيه هاي پاياني پيروز شد و پس از آن با حرکت جوانمردانه اي که داشت، توجه همه رسانه ها و سايت هاي خبري را با خود جلب کرد.
وي در خصوص کسب طلاي وزن 73+ کيلوگرم گفت: خسروي در اين وزن مبارزات بسيار خوبي ارائه داد و با استفاده از تجربه بالاي خود و آرامش خوبي که در جريان مبارزات داشت، رقباي خود را يکي پس از ديگري شکست داد و طلا گرفت.
در مبارزه پاياني حريفي را 2 بر يک شکست داد که در مسابقات کسب سهميه برابر محمدخاني پيروز شده بود. رئيس کميته بين المللي المپيک شاهد اين مبارزه بود.
سرمربي تيم ملي تکواندو افزود: رئيس فدراسيون جهاني از روز اول مسابقات در سالن حضور داشت و اين بدان معناست که اين مسابقات اهميت زيادي براي WTF دارد.
افزايش سطح فني و علمي تکواندو و تثبيت اين رشته در المپيک فوق العاده پراهميت بود. از همين رو همه روزه براي مربيان جلسه فني و توجيهي داشتند.
زوار با بيان اينکه در تکواندوي پايه توانمند هستيم، خاطرنشان ساخت: براي اينکه اين تيم را آماده کنيم يک برنامه 10 ماه را در سه مرحله طراحي کرديم. مرحله اول در کسب سهميه موفق بوديم و هر سه سهميه ممکن را بدست آورديم.
اردوي مشترک با تيم جهاني انجام شد و همين نفرات در رقابتهاي جهاني دو طلا و يک نقره بدست آوردند. اردوها ادامه داشت و در طول نزديک به 4 ماه با امکانات خوب و همراهي وحيد عبداللهي تمرينات بسيار خوبي داشتيم.
البته جاي اين مربي کنار ما اينجا خالي بود و معلوم نيست چرا اجازه همراهي ندادند و نبود او خيلي حس شد.
وي ادامه داد: سرمايه گذاري فدراسيون در اين چند ساله به ثمر نشست و ما نتيجه قابل قبولي در آرژانتين کسب کرديم.
عملکرد خوبي داشتيم و نمايش زيبايي از تکواندوي روز دنيا را ارائه داديم. اهداي مدالهاي کسب شده از سوي اين قهرمانان به خانواده شهدا کار ارزنده اي بود.
در اردوها نفراتي به عنوان حريف تمريني دعوت شدند که بايد براي مسابقات سال آتي قهرماني آسيا آماده شوند.
در طول دوران آماده سازي مسئول فرهنگي در اردوها همراه نفرات تيم حضور داشت و سفر زيارتي داشتيم، برنامه تدارکاتي در روسيه اجرا شد و همه اين موارد به کسب نتيجه اي درخشان در اين رقابتها انجاميد.
سرمربي تيم نوجوانان اظهار داشت: قرار دادن امتياز بالا در رنکينگ براي اين مسابقات حساسيت ها را به مقدار زيادي افزايش داده بود. در نهايت از 10 مدال طلايي که توزيع شد 4 طلا روسيه، 3 طلا ايران و کشورهاي مراکش و تايلند به همراه کره جنوبي نيز هر کدام يک طلا کسب کردند.
ما کار سختي در رده پايه خواهيم داشت و براي چهار سال آينده و چهارمين دوره اين بازيها در سنگال بايد از هم اکنون برنامه ريزي کنيم.
زوار در پايان صحبت هايش با مهر، ضمن تشکر از حمايت هاي اهالي تکواندو، مسئولان فدراسيون و تقدير از مربيان سازنده بخصوص مربيان اين جوانان گفت: از حضور رئيس کميته ملي المپيک آقاي صالحي اميري، آقاي قراخانلو و اصغر رحيمي تشکر مي کنم.


 آغاز رقابت هاي تور تنيس زير 14 سال آسيا  

رقابت هاي تور تنيس زير 14 سال آسيا از امروز به ميزباني استان البرز آغاز مي شود.
اين مسابقات در دو بخش دختران و پسران برگزار مي شود و تنيسورهاي حاضر از امروز در جدول اصلي با هم مسابقه مي دهند.
رقابت هاي تور تنيس زير 14 سال آسيا در دو بخش انفرادي و دونفره به مدت يک هفته به ميزباني هيات تنيس البرز برگزار مي شود.
سرداوري اين دوره از رقابت ها بر عهده امير حسين موسوي داور نشان سفيد کشورمان است.


 معرفي برترين‌ کاراته کاهاي چهارمحال و بختياري  

مسابقات کاراته قهرماني و انتخابي المپياد استعدادهاي برتر استان چهارمحال و بختياري برگزار و برترين‌هاي آن مشخص شد.
اين مسابقات در بخش آقايان و در دو رشته کاتا و کوميته در چهار رده نونهالان، نوجوانان ،جوانان و اميد، در سالن سپاه شهرکرد برگزار شد.
در پايان اين رقابتها باشگاه پارسا با 10 مدال طلا ، 5 نقره و برنز مقام اول را کسب کرد و تيم‌هاي بروجن با 4طلا، 3نقره و 3برنز و تيم دستنا با 2طلا، 3نقره و 3برنز به ترتيب دوم و سوم شدند. ميز خبر 

وزنه بردار فوق سنگين ايران؛ قوي ترين پسر المپيک
عليرضا يوسفي وزنه بردار جوان دسته فوق سنگين تيم ملي، ششمين طلايي کاروان ايران شد.در روز هفتم مسابقات المپيک جوانان، عليرضا يوسفي، وزنه بردار فوق سنگين کشورمان با مجموع 380 کيلوگرم به مقام قهرماني دست يافت.
وي که در يکضرب و با مهار وزنه 162 کيلوگرم در جايگاه دوم قرار گرفته بود، در دو‌ضرب با وزنه 202 کار خود را آغاز کرد و توانست اين وزنه را براحتي بالاي دستان خود ببرد.يوسفي در دومين حرکت دوضرب وزنه 211 را بالاي سر برد و در نهايت با مهار وزنه 218 کيلوگرم به مدال طلاي مجموع رسيد و عنوان قهرماني و قويترين پسر بازي ها را به خود اختصاص داد.يوسفي‌ در يکضرب وزنه هاي 150 ، 156 و 162 کيلوگرم را بالاي سر برده بود.
حريفاني از 7 کشور اکوادور، لهستان، الجزاير، پورتوريکو،بلغارستان و هلند حريفان ملي پوش کشورمان در اين دسته بودند.

بهلول زاده:
خوشحالم ژيمناست تاريخ ساز ايران هستم
مدال آور رقابتهاي ژيمناستيك المپيک جوانان گفت: بعد از 7 روز مسابقات سخت و نفس گير خدا را شکر مي کنم که نخستين مدال تاريخ ژيمناستيک ايران را در المپيک به نام خود کردم.
رضا بهلول زاده بعد از کسب نشان ارزشمند برنز در مسابقات خرک حلقه المپيک جوانان آرژانتين اظهار داشت: براي اولين بار است که چنين مدال ارزشمندي در ژيمناستيک براي کشور عزيزم آنهم در المپيک بدست مي آيد و از اين جهت به خود مي بالم.
وي ادامه داد: به هر حال بعد از ماهها تمرين سخت و نفس گير و آسيب ديدگي زيادي که داشتم و امکانات خوبي هم که نداريم، موفق شدم چنين مدال ارزشمندي را براي ژيمناستيک بدست آورم. شايد اين مدال باعث شود تا از اين پس توجه بيشتري به اين رشته شود.
بهلول زاده در پايان گفت:اميد و آرزويم اينست که بتوانم در مسابقات جهاني و آسيايي و حتي در بازيهاي المپيک بزرگسالان براي کشورم خوش بدرخشم و افتخار کسب کنم.

پيروزي پرگل شاگردان صانعي برابر کاستاريکا
شاگردان علي صانعي در تيم ملي فوتسال جوانان، با يک برد پر گل به کار خود در رقابت هاي المپيک، پايان دادند.
آخرين بازي تيم ملي فوتسال جوانان ايران در مرحله گروهي رقابت هاي المپيک جوانان برگزار شد و شاگردان علي صانعي مقابل کاستاريکا با نتيجه 9 بر3 پيروز شدند. گلهاي تيم ملي فوتسال المپيک ايران را رضا تميزي، سجاد عادلي پور، مهدي مهديخاني، رضا قنبري، سالار آقاپور(2 گل)، بلال اسماعيلي(2 گل) به ثمر رساندند.

از روز چهارشنبه؛
مسابقات كاراته المپيك جوانان آغاز مي شود

مسابقات كاراته المپيك 2018 بوينس آيرس از روز چهارشنبه 25 مهرماه آغاز مي شود.
طبق برنامه اعلام شده از سوي كميته برگزاري مسابقات، رقابتهاي اوزان 53- و 59- دختران و 61- كيلوگرم پسران روز چهارشنبه 25 مهرماه برگزار خواهد شد و به ترتيب فاطمه خنكدار، مبينا حيدري و عليرضا فرجي 3 نماينده كشورمان هستند كه در روز اول مسابقات به روي تاتامي مي روند.
در دومين روز بازيها، پنجشنبه 26مهرماه هم نگين آلتوني در مثبت 59 كيلوگرم و نويد محمدي در مثبت 68 كيلوگرم به مصاف حريفان خواهند رفت.اوچاك داملا از تركيه، رينكا تاتاهاتا از ژاپن، آيكا اوكازاكي از تايلند، ياسمين نصر از مصر، ديلدورا آليكولوف از ازبكستان، تانيا باروس از پرتغال و كاتالينا والدس از شيلي حريفان فاطمه خنكدار در وزن منهاي 53 كيلوگرم هستند.
هوپ چارلوت از انگليس، آنا چرنشيوا از روسيه، صوفيا باراني از مجارستان، كوكورو ساكاجي از ژاپن، ايوانا پرويچ از صربستان، آسيا اوخاتو از فرانسه، مارتا آسيپوا از استوني حريفان مبينا حيدري دارنده مدال برنز آسيا 2017 در وزن منهاي 59 كيلوگرم هستند.
در وزن 59+ كيلوگرم، نگين آلتوني بايد با حريفاني از كرياكي كيدوفاكي از يونان، لائورا ليك از دانمارك، جانسا ميشله فونسكا از پورتوريكو، آنيكا سليد از نروژ، ساكورا ساواشيما از ژاپن، لورن پايك از انگليس وسارا العامري از امارات مبارزه كند.
در وزن 61-كيلوگرم، ماساكي يامائوكا از ژاپن، فاهيك وسلي از مقدونيه، محمد العسيري از عربستان، حمد عبداله از اردن، پدور پابلو دلاروكا از گواتمالا، رودريگو تلو از آرژانتين، اوساما اداري از مراكش به همراه عليرضا فرجي دارنده مدال برنز نوجوانان جهان، 8 كاراته كايي هستند كه در اين وزن به ميدان مي روند.
نويد محمدي در وزن به اضافه 68 كيلوگرم با انيس بولوت از تركيه، كوزا توماس از اسلواكي، كيسي ساكياما از ژاپن، روبرت اواكيموف از روسيه، جفريس رائوكاوا از نيوزلند و سين مك كارتي از ايرلند روبرو مي شود.

قهرماني سپاهان در مسابقات هندبال منطقه 5 کشور
مسابقات هندبال جوانان پسر منطقه 5 کشور با قهرماني تيم فولادمبارکه سپاهان به پايان رسيد.
اين پيکارها با حضور 8 تيم به ميزباني خانه هندبال اصفهان برگزار شد. در ديدار رده بندي تيم خميني شهر در ضربات پنالتي با نتيجه 21 بر 19 تيم پيشگامان اصفهان را شکست داد و در جايگاه سوم ايستاد و در ديدار فينال نيز تيم فولادمبارکه سپاهان با نتيجه 26 بر 13 از سد نجف آباد گذشت و به مقام قهرماني رسيد.


 ورزش جوان و نوجوان 

پنجشنبه و در خانه تکواندو؛
قهرمان ليگ نونهالان دختر، مشخص مي‌شود
روز پنجشنبه، قهرمان جام شکوفه هاي تکواندو مشخص مي شود.
رقابت‌هاي هفته ششم و هفتم (پاياني) از مرحله پاياني مسابقات ليگ تکواندوي نونهالان دختر «جام شکوفه‌هاي تکواندو» روز پنجشنبه، 26 مهرماه در فدراسيون تکواندو برگزار مي‌شود تا جام نهم قهرمان خود را در اين دوره از مسابقات بشناسد.
آکادمي تکواندو ابزار و يراق توسن، هيات تکواندو استان خراسان رضوي، لوازم خانگي کن، هيات تکواندو ورامين، شهرداري و شوراي اسلامي تنکابن، هيات تکواندو شهرستان کرج، هيات تکواندو شهرستان محمديه و هيات تکواندو گيلان تيم‌هاي حاضر در اين رقابت هستند.برنامه مسابقات به شرح زير است:
*هفته ششم
تيم آکادمي تکواندو ابزار و يراق توسن – تيم شهرداري و شوراي اسلامي تنکابن
تيم لوازم خانگي کن – تيم هيات تکواندو شهرستان محمديه
تيم هيات تکواندو گيلان – تيم هيات تکواندو استان خراسان رضوي
تيم هيات تکواندو شهرستان کرج – تيم هيات تکواندو ورامين
*هفته هفتم
تيم آکادمي تکواندو ابزار و يراق توسن – تيم لوازم خانگي کن
تيم شهرداري و شوراي اسلامي تنکابن – تيم هيات تکواندو استان خراسان رضوي
تيم هيات تکواندو شهرستان محمديه – تيم هيات تکواندو ورامين
تيم هيات تکواندو گيلان – تيم هيات تکواندو شهرستان کرج
گفتني است، در پايان هفته پنجم اين رقابت‌ها، تيم هيات تکواندو شهرستان محمديه با 18 امتياز در صدر جدول رده بندي قرار گرفت، لوازم خانگي کن با 14 امتياز رده دومي را به خود اختصاص داد و آکادمي تکواندو ابزار و يراق توسن نيز با 9 امتياز سوم شد.

پايان ليگ تکواندوي منطقه سه خردسالان دختر
در پايان ليگ منطقه سه خردسالان دختر «جام غنچه‌هاي تکواندو»، هيات تکواندو خراسان‌رضوي الف عنوان قهرماني را کسب کرد، هيات تکواندو خراسان شمالي نايب قهرمان شد و هيات تکواندو خراسان رضوي ب بر سکوي سومي ايستاد.
رقابت‌هاي هفته اول تا سوم ليگ منطقه سه خردسالان دختر، به ميزباني هيات تکواندوي استان خراسان‌رضوي برگزار شد.
اين مسابقات با حضور 47 تکواندوکار از استان‌هاي گلستان، خراسان‌شمالي، خراسان‌رضوي و خراسان‌جنوبي و در قالب 4 تيم هيات تکواندو خرسان‌جنوبي، هيات تکواندو خرسان‌شمالي، هيات تکواندو خراسان‌رضوي الف و هيات تکواندو خراسان‌رضوي ب پيگيري شد که در نهايت سکونشينان اين رويداد مشخص و معرفي شدند.
در پايان اين دوره از رقابت‌ها، تيم هيات تکواندو خراسان‌رضوي الف 9 امتياز بر سکوي قهرماني ايستاد، هيات تکواندو خراسان‌شمالي با 6 امتياز عنوان نايب قهرماني را کسب کرد و هيات تکواندو خراسان‌رضوي ب نيز با 3 امتياز سوم شد.

ليگ تکواندوي خردسالان البرز
صدرنشيني آرد اتحاد کرج در پايان هفته چهارم
رقابت هاي هفته سوم و چهارم از شانزدهمين دوره ليگ تکواندوي خردسالان دختر استان البرز، با حضور 11 تيم بر روي دو شياپچانگ خانه تکواندوي اين استان برگزار شد.
در نهايت و در پايان هفته چهارم، تيم هاي آرد اتحاد کرج، موفقيت و آکادمي خلج زاده به ترتيب با 10 و 9 امتياز در رده اول تا سوم جدول رده بندي قرار گرفتند.
نتايج کسب شده به شرح زير است:
*هفته سوم
کاراکل 5 - مدال آوران البرز 5
لوازم ورزشي کوروش صفر - موفقيت 10
آرد اتحاد کرج يک 10 - اميد صفر
المپيک 2 - آکادمي خلج زاده 8
ستاره کرج 3 - آکادمي برتر 7
*هفته چهارم
کاراکل 2 - موفقيت 8
مدال آوران البرز 10 - اميد صفر
لوازم ورزشي کوروش 3 - آکادمي خلج زاده 7
آرد اتحاد کرج يک 5 - آکادمي برتر 5.

با کسب رتبه هفتم؛
کار قايقران ايران در المپيک به پايان رسيد
قايقران ايران با شکست از حريفش در مرحله يک چهارم نهايي المپيک جوانان در رده هفتم قرار گرفت.
نيروانا اسدبيگي در قايقراني رشته کانو اسپرينت و در مرحله يک چهارم نهايي مقابل حريفي از قزاقستان باخت و با کسب رتبه هفتم به کار خود پايان داد.
او پيش از اين در مرحله نخست و در رقابت با 17 ورزشکار، با رکورد 2.27 در جايگاه هشتم قرار گرفت و راهي مرحله يک‌ هشتم نهايي شد و در اين مرحله هم با ثبت رکورد 2:26 در رقابت با حريف موزامبيکي به برتري رسيد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون