جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4299- تاریخ : 1397/07/19 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

حذف ناباورانه مارال مرداني
درخشان: هيچ‌ نامه‌اي درباره ممنوعيت حجاب دريافت نکرديم

رقابت‌هاي کشتي المپيک جوانان
فرنگي‌کاران جمعه به ميدان مي‌روند


حذف اصغري از المپيک جوانان


ياوري امروز به آب مي‌زند


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 حذف ناباورانه مارال مرداني
 درخشان: هيچ‌ نامه‌اي درباره ممنوعيت حجاب دريافت نکرديم 

مارال مرداني، نماينده جودوي ايران در المپيک جوانان به دليل پوشش اسلامي اجازه مبارزه مقابل حريف خود را پيدا نکرد و از دور مسابقات حذف شد.
در چارچوب سومين دوره بازي‌هاي المپيک جوانان 2018 در بوينس آيرس آرژانتين، در حالي که قرار بود مارال مرداني نماينده جودوي بانوان ايران در گام نخست به مصاف نماينده دومنيکن برود، به دليل مخالفت مسئولان برگزاري مسابقات از مبارزه او با حجاب اسلامي، از دور مسابقات کنار رفت. اگر چه در سايت برگزاري مسابقات اعلام شده که او در گام نخست به روي تاتمي رفته و مغلوب حريف خود شده و در جدول شانس مجدد نيز شکست خورده، اما شکست نماينده جودوي کشورمان به دليل ممانعت مسئولان مسابقات از مبارزه او با حجاب اسلامي بوده است.
محمد درخشان رئيس فدراسيون جودو در اين خصوص به تسنيم، گفت: در مسابقات جودو که تحت نظر اتحاديه جودوي آسيا برگزار مي‌شود، هميشه بانوان نماينده ما با حجاب اسلامي به ميدان مي‌روند و مشکلي وجود ندارد، اما در مسابقاتي که تحت نظر فدراسيون جهاني برگزار مي‌شود هيچگاه نمايندگان ما حضور ندارند. به همين دليل ما هيچ وقت بانوان خود را به مسابقات گرنداسلم و گرندپري و جهاني اعزام نمي‌کنيم و مي‌دانيم حضور آنها با حجاب اسلامي در مسابقات ممنوع است.
وي تصريح کرد: داستان مسابقات المپيک متفاوت است و المپيک را IOC برگزار مي‌کند. به ياد دارم در المپيک 2012 لندن و المپيک 2016 ريو، دو ورزشکار مسلمان حضور داشتند و من به عنوان مسئول کنترل مسابقات با رايزني هايي که داشتم اجازه دادم اين دو ورزشکار که از مصر و عربستان بودند به مبارزه با رقباي خود بپردازند اما به نظر مي‌رسد در المپيک جوانان سخت‌گيري صورت گرفته و چون من نيز در آنجا حضور نداشتم، نتوانستيم با رايزني مشکلات جودوکاران را حل کنيم.رئيس فدراسيون جودو در پاسخ به اين سوال که گفته مي‌شود العنزي رئيس اتحاديه جودوي آسيا در نامه‌اي که يک ماه و نيم پيش به او ارسال کرده ، شرايط برگزاري مسابقات و ممنوعيت مبارزه با حجاب را اعلام کرده و اين نامه را به صالحي اميري رئيس کميته ملي المپيک نشان داده است، گفت: هيچ نامه‌نگاري در اين زمينه صورت نگرفته است، العنزي رئيس اتحاديه جودوي آسياست و ما هميشه در مسابقاتي که تحت نظر اين اتحاديه برگزار مي‌شود با حجاب اسلامي حاضر مي‌شويم. احساس مي‌کنم کساني که اين شايعات را مطرح کردند در حال شيطنت هستند. اگر العنزي يک ماه و نيم پيش به من نامه‌اي زده باشد اين نامه موجود است و از بين نرفته است. دوستان مي‌توانند از اتحاديه جودوي آسيا اين نامه را دريافت کرده و آن را منتشر کنند.درخشان خاطرنشان کرد: زماني که مارال مرداني سهميه اين مسابقات را دريافت کرد، در نامه‌اي اين موضوع را به ما اعلام کردند که در آن نامه هيچ‌ اشاره‌اي به ممنوعيت مبارزه با حجاب نشده بود. مشکل مرداني به دليل عدم نفوذ ما در آنجا بوده و اگر در آرژانتين حضور داشتم مشکل او را حل مي‌کردم. در دوره گذشته رامين صفويه در گروه خود با نماينده رژيم صهيونيستي روبه‌رو شده بود که توانستم با رايزني مشکل او را برطرف کنم.


 رقابت‌هاي کشتي المپيک جوانان
 فرنگي‌کاران جمعه به ميدان مي‌روند 

حريفان کشتي گيران کشورمان در رقابت هاي المپيک آرژانتين مشخص شدند.
رقابت هاي کشتي المپيک جوانان 2018 آرژانتين روز جمعه با پيکارهاي کشتي فرنگي آغاز مي شود. در اين رقابت ها مدعيان پنج وزن 45، 51، 60، 71 و 92 کيلوگرم کشتي فرنگي و پنج وزن 48، 55، 65، 80 و 110 کشتي آزاد حضور خواهند داشت.
در اين مسابقات که روزهاي 20 تا 22 مهرماه در شهر بوينس آيرس آرژانتين برگزار مي شود، هر کشور در هر رشته آزاد و فرنگي تنها 2 سهميه دارد که شامل دارندگان مدال طلاي رقابت هاي قاره اي مي شوند. بر اين اساس اميررضا ده بزرگي در وزن 45 کيلوگرم و محمد نصرتي در وزن 92 کيلوگرم فرنگي کاران کشورمان بودند که در رقابت هاي قهرماني آسيا در ازبکستان صاحب مدال طلا شدند و سهميه حضور در اين رقابت ها را بدست آوردند. اين افراد روز جمعه به مصاف رقباي خود مي روند.
البته تيم کشتي آزاد در سه وزن 65، 80 و 110 کيلوگرم صاحب مدال طلا و موفق به کسب سهميه شد که 2 وزن توسط کادر فني براي حضور در اين رقابت ها معرفي شدند که محمد کريمي در وزن 65 کيلوگرم و اميرحسين زارع در وزن 110 کيلوگرم نمايندگان کشورمان در بازي هاي المپيک جوانان آرژانتين هستند.در اين رقابتها در کشتي فرنگي و در وزن 45 کيلوگرم نمايندگان ايران، هندوراس، مصر، اکوادور، بلغارستان و ترکمنستان و در وزن 92 کيلوگرم کشتي گيران ايران، مصر، برزيل، روسيه، ترکيه و ساموآ و در کشتي آزاد در وزن 65 کيلوگرم نمايندگان نيوزيلند، مصر، ايران، آمريکا، آذربايجان و پاکستان و در وزن 110 کيلوگرم کشتي گيران مصر، ايران، مکزيک، روس، مقدونيه و استراليا به ميدان مي روند.
با توجه به قوانين اتحاديه جهاني کشتي، مسابقات در اوزاني که 6 نفر حضور دارند به صورت جدول نورديک برگزار مي شود و مسابقات هر وزن در 2 گروه 3 نفره برگزار خواهد شد و مرحله نيمه نهايي به صورت ضربدري بين نفرات اول و دوم هر گروه انجام و نفرات برنده راهي ديدار فينال مي شوند و نفرات بازنده نيز ديدار رده بندي را برگزار مي کنند.
رقابتهاي کشتي فرنگي روز جمعه 20 مهرماه و مسابقات کشتي آزاد روز يکشنبه 22 مهرماه ساعت 10 تا 11:30 صبح و 17 تا 19 عصر به وقت محلي برگزار مي شود و اختلاف ساعت تهران با آرژانتين شش و نيم ساعت است به طوري که ساعت 10 صبح به وقت آرژانتين ساعت 16:30 به وقت تهران است.کشتي ايران در دو دوره برگزاري المپيک جوانان، در سال 2010 سنگاپور توسط مهران شيخي در کشتي آزاد مدال نقره و يوسف قادريان در کشتي فرنگي مدال برنز و در سال 2014 ميلادي در نانجينگ چين توسط محمدرضا آقانيا و کرامت عبدولي در کشتي فرنگي صاحب مدال برنز شده است.


 حذف اصغري از المپيک جوانان  

تکواندوکار وزن 63- کيلوگرم کشورمان در بازي‌هاي المپيک جوانان 2018 نتيجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در چارچوب رقابت هاي تکواندوي المپيک جوانان در آرژانتين، پيکارهاي وزن 63- کيلوگرم پسران انجام شد که حامد اصغري پس از يک‌دور استراحت در اولين ديدار به مصاف "جواد آقايف" نماينده آذربايجان رفت و در ديداري نزديک 9 بر 8 نتيجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
گفتني است، هدايت تيم پسران برعهده محمدرضا زوار به عنوان سرمربي است. ياوري امروز به آب مي‌زند 

نماينده شناي ايران در المپيک جوانان، عصر امروز در ماده 100 متر آزاد با حريفان قدرتمند خود به رقابت خواهد پرداخت.
بر اساس اعلام فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو، عليرضا ياوري نماينده شناي ايران که به همراه گامرديلانچيان، مربي تيم ملي در اين رقابت‌ها شرکت کرده‌اند، عصر امروز(پنج‌شنبه) در ماده 100 متر آزاد با حريفان خود به رقابت خواهد پرداخت.
رقابت‌هاي شناي اين دوره از بازي‌هاي المپيک جوانان (بوينس‌آيرس 2018) از 15 مهر آغاز شده و تا روز بيست و يکم مهرماه پيگيري مي‌شود.


 ميز خبر 

دومين دوره ليگ پومسه خراسان رضوي
برترين پسران نونهال معرفي شدند
برترين پسران پومسه کار نونهال خراسان رضوي معرفي شدند.
با پايان يافتن دومين دوره مسابقات ليگ پومسه نونهالان پسر استان خراسان رضوي، نفرات برتر معرفي شدند.
*رده کمربند آبي-قرمز
مقام اول: الياس اسحاقي
مقام دوم: اميد قدرتي
*رده کمربند مشکي
مقام اول: اميرحسين ميرسعيدي
مقام دوم: محمد حجي عباسي

برگزاري مسابقات تکواندوي قهرماني نونهالان تهران
رقابت هاي قهرماني تکواندوي آزاد نونهالان استان تهران در دو گروه دختران و پسران برگزار مي شود تا نفرات برتر به اردوي تيم جهت حضور در المپياد استعداديابي برتر ورزشي کشور دعوت شوند.
المپياد استعدادهاي برتر ورزشي کشور، آذر ماه در دو گروه دختران و پسران برگزار خواهد شد و به همين منظور استان تهران قصد دارد بهترين تکواندوکاران نونهال خود را براي حضوري مقتدرانه در اين مسابقات اعزام کند.
بر همين اساس، مسابقات آزاد قهرماني استان تهران در گروه دختران 11 آبان و در گروه پسران 12 آبان در سالن زنده ياد سيد سعيد مهيمن (خانه تکواندو پايتخت) برگزار مي گردد تا برترين ها به اردوي تهران دعوت شوند.
المپياداستعدادهاي برتر ورزشي طبق قوانين جاري فدراسيون جهاني و فدراسيون تکواندو کشورمان در بخش کيوروگي براي تکواندوکاران پوم يک به بالا برگزار مي گردد و مسابقات براي متولدين 11/10/82 الي 10/10/85 خواهد بود.
رقابت هاي پسران در اوزان (33- ، 37- 33، 41-37 ، 45- 41 ، 49- 45 ، 53-49 ، 57-53 ، 61-57 ، 65-61 ، 65+ ) و دختران در اوزان ( 29- ، 33-29 ، 37-33 ، 41-37 ، 44-41 ، 47-44 ، 51- 47 ، 55- 51 ، 59-55، 59+) برگزار مي شود.
کرمانشاه و مازندران ميزبان برگزاري المپياد استعداديابي برتر ورزشي کشور هستند.

خنكدار:
براي كسب بهترين نتيجه در المپيك تلاش خواهم كرد
كاراته كاي اعزامي تيم ملي جوانان دختر به المپيك 2018 گفت: مسابقات را نمي شود پيش بيني كرد، اما من همه تلاشم را براي كسب نتيجه خواهم كرد.
فاطمه خنكدار در خصوص حضور خود در رقابت هاي المپيک جوانان آرژنتين، به سايت فدراسيون كاراته گفت: در هر وزن المپيك 8 نفر از بهترين هاي كاراته جهان حضور دارند و همه خودشان را براي اين رويداد بزرگ آماده كرده اند.
وي افزود: بعد از اينكه در رقابتهاي قهرماني آسيا مدال طلا كسب كردم، در بلغارستان دستم از مدال خالي ماند اما در كرواسي نتيجه را جبران كرده و سهميه گرفتم و حالا در المپيك سعي مي كنم بهترين عملكردم را به نمايش بگذارم.
خنكدار ادامه داد: خدا را شكر تمرينات خوب و اردوهاي منسجم و با برنامه اي را پشت سر گذاشته ايم و اميدوارم بهترين نتيجه در رقابتهاي المپيك براي من و هم تيمي هايم رقم بخورد.
كاراته كاي وزن منهاي 53 كيلوگرم تيم ملي جوانان دختر در مورد حريفانش گفت: با چند نفر از حريفان المپيكي ام در مسابقات گذشته مبارزه كرده ام و از نحوه مبارزاتشان آگاهم. ساير نفرات را هم فيلم مبارزاتشان را ديده و با كمك مربي ام آناليز كرده ايم.
وي در پايان از پدر و مادر، سمانه خوشقدم سرمربي تيم ملي، شهلا عيوضي، مربي و مرتضي فرجي هم تشكر و قدرداني كرد.

دربي هرمزگاني ها در ليگ برتر فوتبال نوجوانان کشور
تيم هاي نوبندگستر ميناب و البدربندرکنگ در هفته نخست ليگ برتر فوتبال نوجوانان کشور به مصاف هم مي روند.
در چارچوب هفته نخست مسابقات ليگ برتر فوتبال نوجوانان باشگاه هاي کشور، از ساعت 15 امروز (پنجشنبه) تيم نوبندگستر ميناب در ورزشگاه شهيد اميني اين شهر به مصاف تيم البدر بندرکنگ مي رود. تيم نوبندگستر ميناب امسال نخستين حضور خود را در ليگ برتر تجربه مي کند.
اين تيم سال گذشته با بازي هاي درخشان در ليگ دسته اول مجوز حضور در رقابت هاي فصل جاري ليگ برتر را کسب کرد.
اين در حالي است که تيم البدر بندرکنگ سابقه چندين سال حضور متوالي در ليگ برتر را در کارنامه دارد.
مسابقات ليگ برتر فوتبال نوجوانان کشور در پنج گروه برگزار مي شود و در پايان تيم هاي اول و دوم هر گروه به مرحله دوم صعود مي کنند.
تيم هاي البدربندرکنگ و نوبندگستر ميناب دو نماينده هرمزگان در گروه پنجم با تيم هاي گل گهر سيرجان، فجر شهيد سپاسي شيراز، فولاد يزد، مس کرمان و حافظ شيراز همگروه هستند.


 ورزش جوان و نوجوان 

پايان کار بهلول زاده در مسابقات ژيمناستيک المپيک
ژيمناست تيم ملي ايران، به کار خود در بازي هاي المپيک بوينس آيرس پايان داد.
در ادامه بازي هاي المپيک جوانان 2018 در بوينس آيرس، رضا بهلول‌زاده در پنجمين ماده مسابقات ژيمناستيک که به پارالل اختصاص داشت، توانست با امتياز 365/62 به کار خود پايان دهد.
مسابقات در 6 گروه پيگيري مي‌شود که در پايان، امتياز هر فرد در هر ماده مشخص و در نهايت برترين‌هاي 6 ماده با امتياز شماري، معرفي مي شوند.

آغاز مسابقات ايروبيک ژيمناستيک باشگاههاي کشور
مسابقات ايروبيک ژيمناستيک قهرماني باشگاههاي کشور از روز گذشته آغاز شد و تا جمعه در خانه ژيمناستيک اروميه پيگيري مي شود.
در اين دوره از مسابقات، ورزشکاراني از تيم هاي قزوين، اروميه مرکزي، چهارمحال و بختياري ، البرز ، کرمان ، خراسان رضوي و اصفهان حضور خواهند داشت که در دو رده سني جوانان و بزرگسالان با هم رقابت مي کنند.

تبريزي؛ نيمکت نشين يک جوان 17 ساله در استقلال!
اين روز‌ها ستاره تيم استقلال نيمکت‌نشين يک جوان 17 ساله شده است.اللهيار صيادمنش دو سالي است که براي خودش اسم و رسمي پيدا کرده و فوتبالدوستان آن را مي‌شناسند.
بازي‌هاي درخشان او با تيم ملي فوتبال نوجوانان را همه به خاطر دارند. او که با سايپا قرارداد داشت، خيلي نتوانست در اين تيم خودنمايي کند، اما امسال به استقلال پيوست.
چند هفته‌اي او به خاطر عدم داشتن تجربه و همچنين يک موضوع حاشيه‌اي، مدتي از ترکيب استقلال دور بود، اما اين روز‌ها درخشش قابل توجهي دارد. صيادمنش با وجود داشتن 17 سال، در ترکيب اصلي قرار مي‌گيرد.
وينفرد شفر از سبک بازي صيادمنش خوشش آمده و او را به مرتضي تبريزي مهاجم گرانقيمت ترجيح داده است. تبريزي در ترکيب استقلال بد کار نکرده، اما نتوانسته انتظارات را برآورده کند. اگر صيادمنش درگير مسائل حاشيه‌اي نباشد و تمرکزش براي فوتبال باشد، خيلي پيشرفت خواهد کرد.

نورافکن:
بازگشتم به ايران صحت ندارد
بازيکن تيم ملي اميد ايران، خبر بازگشتش به فوتبال ايران را تکذيب کرد.
اميد نورافکن درباره شرايط تيم ملي فوتبال اميد ايران اظهار کرد: خدا را شکر تيم خوبي هستيم. اميدوارم با بازي‌هاي دوستانه خوب بتوانيم آمادگي لازم را داشته باشيم. مسئولان بايد حمايت کنند تا بتوانيم بعد از چند سال مثل تيم جوانان درخشش خوبي داشته باشيم و تيم ملي اميد به المپيک صعود کند. به هر حال چند ماهي است که تمرين مي‌کنيم و اميد داريم که بالاخره به المپيک صعود کنيم و اميدوارم اين اتفاق بيفتد. هدف تيم اميد صعود به المپيک است و براي اين اين که بتوانيم بعد از سال‌ها راهي المپيک شويم نياز به امکانات و بازي‌هاي دوستانه خوبي است.
او درباره شرايطش در باشگاه شارلروا بلژيک گفت: شرايط تيم، شرايط خوبي است. تصميم گرفتم که در اين باشگاه باشم و تلاش مي‌کنم تا موفق شوم. اخيرا صحبت‌هايي در خصوص بازگشتم به ايران مطرح شد، اما بايد بگويم اين خبر صحت
ندارد.
اگر باشگاه‌هاي اروپايي به دنبال ديپورت بازيکني هستند، هيچ وقت طوري برخورد نمي‌کنند که به بازيکن لطمه وارد شود و سعي مي‌کنند با تعامل شرايط خوبي را مهيا کنند. شارلروا تيم بزرگي است و من آرزو داشتم که در اروپا باشم اگر روزي باز هم به گذشته برگردم همين تصميم را مي‌گيرم و به اين تيم مي روم.
نورافکن درباره امکانات تيم ملي بيان کرد: امکانات و شرايط زمين تيم ملي همين است که مي‌بينيد. ما مسئولان خوبي داريم که به فکر هستند و بايد کمک کنند تا موفق شويم. به هر حال بازيکنان تيم از جواني‌شان مي‌گذرند و تمام تلاش‌شان را مي‌کنند تا تيم ملي موفق شود.

پايان مسابقات هاکي دختران اراک
رقابت هاي هاکي دختران اراک با معرفي برترين ها به پايان رسيد.
اين مسابقات با انجام 21 بازي در استان مرکزي و در شهرستان اراک برگزار شد که در نهايت تيم هاي برتر به ترتيب زير معرفي شدند:
استان مرکزي اول با 18 امتياز
استان همدان دوم با 9 امتياز
استان اصفهان سوم با 8 امتياز
استان کهگيلويه و بويراحمد چهارم با 7 امتياز
استان خراسان جنوبي پنجم با 6 امتياز
استان ايلام ششم با 5 امتياز.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون