جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4277- تاریخ : 1397/06/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)


محرمي هاي شبکه نمايش و تماشا


از آخرين ساخته «مهدي فخيم زاده» چه خبر؟

به دليل سرطان ريه؛
«حسين عرفاني»؛ دوبلور پيشکسوت درگذشت


يادداشت


دريچه هنر


آغاز پيش توليد «حسن کچل»


«حکايت‌هاي کمال» روي ميز تدوين


سينماي جهان


ميز خبر


 محرمي هاي شبکه نمايش و تماشا 

با فرا رسيدن ماه محرم الحرام و ايام عزاداري سرور و سالار شهيدان، حضرت سيد الشهدا عليه السلام، شبکه هاي نمايش با پخش 7 فيلم سينمايي ايراني و شبکه تماشا سه سريال ويژه اين ايام همراه با مخاطبان خواهند بود.
«سکوت خدا»، «بيا مي بخشيم»، «چهارگاه»، «سجده عشق»، «صداي پاي خدا»،
«تکيه بر خورشيد» و «مردي شبيه باران» از جمله فيلم هاي هستند که از شنبه 24 شهريورماه تا جمعه 30 شهريور، ساعت 13 از شبکه نمايش پخش مي شوند.«سربداران»، «هاتف»، «قصه هاي جزيره»، «سرزمين آهن» سريال هايي هستند که در اين ايام از شبکه تماشا پخش مي شوند.
فيلم تلويزيوني «سکوت خدا» به کارگرداني راما قويدل، شنبه 24 شهريور ماه پخش خواهد شد.
در اين فيلم، پروانه معصومي، بهناز جعفري، امير آقايي و مهسا کرامتي نقش‌آفريني کرده‌اند.
سينمايي «سجده عشق» از فيلم هاي سينمايي شبکه نمايش است که روز سه شنبه، 27 شهريور، برابر با هشتم محرم از اين شبکه پخش مي شود.
در اين فيلم، رامبد شکرابي، سياوش طهمورث، سعيد عليخاني، سعيده عرب، داوود اسدي بازي کرده اند.فيلم سينمايي «مردي شبيه باران» به کارگرداني و نويسندگي سعيد سهيلي محصول 1375 روز جمعه 30 شهريور ماه مصادف با روز تجليل از اسراء از اين شبکه پخش مي شود.
در اين فيلم ابوالفضل پورعرب، حسين انصاري، فاطمه صامتي نقش آفريني کرده اند.
**شبکه تماشا
جدول پخش شبکه تماشا با پخش 4 سريال «سربداران»، «هاتف»، «قصه هاي جزيره»، «سرزمين آهن» به روز مي شود.
«سربداران» اولين مجموعه تلويزيوني تاريخي پس از انقلاب اسلامي به کارگرداني محمدعلي نجفي است. که هر شب ساعت20 از شبکه تماشا پخش مي شود.
سريال «هاتف» به تهيه کنندگي نعمت چگيني و کارگرداني داريوش ياري است که با حال و هواي ايام محرم هرشب ساعت 21 از شبکه تماشا پخش خواهد شد.
زيبا بروفه، سيد مهرداد ضيايي، بهزاد خداويسي، مريم بوباني، کمند اميرسليماني، حميدگودرزي، محمد حاتمي، شهرام قائدي، محمد فيلي، کاظم بلوچي، مريم کاوياني و الهه حسيني از جمله بازيگران اين سريال هستند.همچنين سريال هاي نوستالژي «قصه هاي جزيره»ساعت 22 و «سرزمين آهن» نيز ساعت 19 به روي آنتن مي روند.


 از آخرين ساخته «مهدي فخيم زاده» چه خبر؟ 

تهيه کننده فيلم سينمايي «مشت آخر» بيان کرد: اين اثر سينمايي که فيلمبرداري آن بعد از بهبود اوضاع جسماني مهدي فخيم زاده از سر گرفته شده اکنون در مرحله تدوين قرار دارد و در اين هرج و مرج بازار کمدي‌ها، ديدن اين فيلم تاثير خوبي بر بيننده خواهد گذاشت.
سيد حامد حسيني که تهيه‌کننده جديدترين اثر مهدي فخيم زاده (در سمت کارگرداني و بازيگري) است، درباره آخرين مراحل ساخت و توليد اين اثر بيان کرد: سکانس‌هايي از اين فيلم که از زمان تصادف آقاي فخيم‌زاده باقي مانده بود بعد از بهبود اوضاع جسماني اين هنرمند، در مردادماه ضبط شد و به اين ترتيب فيلمبرداري آن به پايان رسيده است و اکنون در مرحله تدوين و صداگذاري قرار دارد.
او ادامه داد: در مجموع چهار جلسه از فيلم برداري «مشت آخر» که در همان لوکيشن چالوس قرار داشت باقي مانده بود که با وجود آنکه هوا بيشتر اوقات باراني بود، با حضور خود آقاي فخيم زاده به سرانجام رسيد. او هم توانست مديريت خوبي داشته باشد و البته خودش هم در اين سکانس‌ها جلوي دوربين نقش آفريني کرد. به صورت کلي اين اثر در تهران و شهرهاي شمالي ايران فيلمبرداري شده است.
تهيه کننده اين فيلم سينمايي درباره اکران عمومي اين اثر و يا ارائه آن به جشنواره‌ فجر نيز گفت: صحبت‌هايي صورت گرفته است اما نتيجه را زماني مي‌توانيم اعلام کنيم که کار تمام شود و فيلم نهايي را ببينيم. با توجه به جدول زمان بندي، ظرف يک ماه ديگر بخش فني فيلم از جمله تدوين، صداگذاري و ويژوآل افکت‌هاي آن تمام خواهد شد و فقط بخش موسيقي آن باقي مي‌ماند.
او با اشاره به اينکه محوريت فيلم «مشت آخر» مهدي فخيم زاده است، گفت: در اين اثر بازيگران ديگري چون گوهر خيرانديش، احمد نجفي، رامين راستاد، گلناز خالصي، حميدرضا قلي خاني، سياوش معمارزاده، آتنا مهياري نقش‌آفريني کرده‌اند.


 به دليل سرطان ريه؛
 «حسين عرفاني»؛ دوبلور پيشکسوت درگذشت 

حسين عرفاني دوبلور پيشکسوت پس از يک دوره مبارزه با بيماري، درگذشت.
حسين عرفاني به علت سرطان ريه در بخش مراقبت هاي ويژه بستري بود که متاسفانه در بيمارستان درگذشت.
عرفاني متولد 1321 است و با بيش از پنج دهه فعاليت، دوبلور بازيگراني همچون «اکبر عبدي» در فيلم سفر جادويي، «کاظم افرندنيا»، «جمشيد هاشم‌پور»، «محمد برسوزيان»، «محمد مطيع» و شخصيت هاي خارجي مانند آرنولد، تامي لي جونز، ساموئل ال جکسون ، دنزل واشنگتون ، لارنس فيش برن، مورگان فريمن و سيلوستر استالونه بوده است.
زمان و مکان مراسم تشييع پيکر اين هنرمند پيشکسوت متعاقبا اعلام خواهد شد.


 يادداشت 

روستاهاي لبنان؛
از "بيت شباب" تا "عمشيت"
تهيه و تنظيم: مريم اخوان صالح
اگرچه لبنان به وجود آثار تاريخي آن شهرت يافته است اما اين از زيبايي هاي روستاهاي لبنان با آجرهاي قرمز آن نمي كاهد.
اين روستاهاي واقع شده در دامنه كوهها، معرف تاريخ طولاني لبنان مي باشند.از ميان روستاهاي لبنان مي توان به روستاهايي مانند "بيت شباب" با زنگ هاي آويزان آن، "ريشا" با خانه هاي قديمي و سنتي آن، "بسكنتا" با مناظر برفي آن، "جزين" با آبشارهاي مشهور آن، "ديرقمر" با كاخ هاي مجلل، "بشري" با مناظر شگرف و زيباي آن و "راس المتن" با درخت هاي صنوبر و بلند قامت آن اشاره نمود.
اما در مناطق ساحلي لبنان، جهانگردان مي توانند در روستاهايي مانند "عمشيت" به تماشاي ديوارهاي بلند تاريخي و در روستاي "بترون" به بازديد از كليساهاي قديمي و ساير آثار تاريخي آن بپردازند.
همچنين در بازار قديمي " ذوق مكائيل" مي توان منسوجات و صنايع دستي خريداري و با تله كابين در شهر جونيه از ساحل دريا تا قله كوه و در نزديكي مجسمه حضرت مريم در كليساي "حريصا" سفر نمود.روستاهاي دشت بقاع همچون كينخا، الدكتوره،عين حرشا، و كامداللوز داراي مناظر بسيار زيبا و ديدني مي باشند.


 دريچه هنر 

نکوداشت «داريوش ارجمند» در خانه هنرمندان ايران
مراسم نکوداشت داريوش ارجمند به همراه رونمايي از کتاب او با عنوان «شنيدم گوسفندي را بزرگي» در خانه هنرمندان ايران برگزار مي‌شود.در مراسم نکوداشت داريوش ارجمند که با همکاري خانه هنرمندان ايران و نشر فاصله جمعه 23 شهريور در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ايران برگزار مي‌شود، سه کتاب به نام‌هاي «شنيدم گوسفندي را بزرگي» نوشته داريوش ارجمند «ديدار با پروفسور داتي» نوشته محسن سراجي و« تله موش» نوشته سارا عابدي نيز رونمايي خواهند شد.
کتاب «شنيدم گوسفندي را بزرگي» نوشته داريوش ارجمند نخستين فيلم نامه منتشر شده اين بازيگر سينما تلويزيون و تئاتر است که در 104 صفحه و قيمت 10 هزار تومان از سوي نشر فاصله منتشر شده است. عنوان اين کتاب برگرفته از يک مصراع از شعر سعدي است.
مراسم نکوداشت داريوش ارجمند به همراه رونمايي از سه کتاب جمعه 23 شهريور از ساعت 19 در خانه هنرمندان ايران برگزار مي‌شود.

به کارگرداني مهران رنج‌بر؛
«استيو جابز» به ايران مي‌آيد
نمايش «استيو جابز» به کارگرداني مهران رنج‌بر و بازي فرزين محدث در آينده اي نزديک روي صحنه خواهد رفت.
مهران رنج بر، بازيگر تئاتر و تلويزيون اين روزها مشغول تمرين نمايش «استيو جابز» است. رنج بر نويسندگي و کارگرداني اين اثر نمايشي را برعهده دارد که قرار است بعد از تمرين هاي نهايي و بازبيني روي صحنه برود.
نورالدين حيدري ماهر مجري طرح اين اثر نمايشي است و فرزين محدث در کنار مهران رنج بر در هفت نقش روانشناسانه به ايفاي نقش خواهد پرداخت.چندي پيش رنج‌بر به عنوان تک بازيگرِ نمايش «ريچارد سوم» به کارگرداني اصغر نوري در فرانسه به صحنه رفته بود. «کافه فرانسه» آخرين اجراي اين بازيگر و کارگردان است که سال 94 در تماشاخانه باران به صحنه رفت.


 آغاز پيش توليد «حسن کچل» 

فيلم سينمايي «حسن کچل» به کارگرداني و تهيه کنندگي نادره ترکماني با پايان نگارش فيلمنامه وارد مرحله پيش توليد مي شود.نادره ترکماني کارگردان و تهيه کننده فيلم سينمايي «حسن کچل» گفت: فيلمنامه فيلم در ايام جشنواره کودک و نوجوان به پايان رسيد و تحويل بنياد سينمايي فارابي شد و به زودي پيش توليد آن را آغاز خواهم کرد.ترکماني به حضور فيلم در سي و دومين جشنواره کودک و نوجوان اشاره کرد و افزود:حتما فيلم را براي جشنواره کودک و نوجوان آماده خواهم کرد و در اين جشنواره حضور خواهد داشت.


 «حکايت‌هاي کمال» روي ميز تدوين 

در حالي که تصويربرداري سريال «حکايت‌هاي کمال» همچنان در شهرک غزالي ادامه دارد، تدوين سريال به تازگي آغاز شده است.محمود پاک‌نيت، شهره لرستاني، نگار عابدي، فلور نظري، علي مسلمي، کاظم هژيرآزاد، شهرام عبدلي، به همراه هنرمندان خردسال محمدرضا شيرخانلو، اميرحسين کافتاري و محمدحسين بلوکات و جمعي از بازيگران سينما و تئاتر جلوي دوربين اين سريال رفته‌اند.«حکايت‌هاي‌ کمال» اقتباسي از رماني به همين نام نوشته محمد ميرکياني محسوب مي‌شود که قهرمان داستان يک نوجوان به نام کمال است.


 سينماي جهان  

ترسناک ترين فيلم هاي قرن 21 ؛
«28 روز بعد (2002)»
فيلم «28 روز بعد» (28 Days Later) در دنياي زامبي ها رخ داده و به شدت شما را نسبت به اين سبک از فيلم علاقمند خواهد کرد. ترسي که شخصيت هاي فيلم در هنگام محاصره شدن توسط زامبي هايي که تعدادشان بيشتر بوده و به سرعت حرکت مي کنند شما را نيز وحشت زده خواهد کرد. فيلم داستان گروهي کوچک از انسان ها را در بريتانيا روايت مي کند که پس از شيوع يک ويروس مرگبار که افراد را به زامبي هايي بيرحم مبدل مي کند سعي دارند زندگي شان را نجات دهند.


 ميز خبر 

پخش ويژه ‌برنامه «کارواني از مدينه» از شبکه سحر
سيماي کردي شبکه سحر به ‌مناسبت فرارسيدن ماه محرم برنامه زنده‌ «کارواني از مدينه» را روي آنتن مي‌برد.
اين ويژه ‌برنامه زنده به ‌تهيه‌ کنندگي علي‌اکبر اسماعيل‌زاده، هر شب به مدت 40 دقيقه روي آنتن سيماي کردي شبکه سحر قرار مي‌گيرد.اجراي اين برنامه را کريم کلاشي فرد بر عهده دارد و در طول برنامه ارتباط زنده با امير رضايي، خبرنگار اعزامي در کربلا برقرار خواهد شد.«کارواني از مدينه» قرار است از 24 شهريور به مدت
هفت شب، ساعت 21:00 به وقت تهران روي آنتن برود و در ساعت‌هاي 03:00، 11:00 و 16:00 بازپخش شود.

«دواين جانسون»؛ مرد شرور سينماي هاليوود مي‌شود
"دواين جانسون" بازيگر مطرح سينماي هاليوود به پروژه جديد و ابرقهرماني کمپاني دي سي خواهد پيوست. بر اساس اين گزارش جانسون در اين فيلم نقش "بلک ادم" را ايفا خواهد کرد.
بلک ادم يک شخصيت خيالي شرور بزرگ و برخي اوقات ضدقهرمان، در کتاب‌هاي کاميک آمريکايي منتشر شده توسط دي‌سي کاميکس است که عموماً به عنوان دشمن ديرينه شخصيت ابرقهرمان کاپيتان مارول، (شزم) محسوب مي‌شود.
اين شخصيت توسط اتو بايندر و سي.سي بک خلق شده‌است که براي اولين بار در نخستين جلد از مجموعه کميک مارول فميلي (دسامبر 1945) از انتشارات فاست کاميکس حضور پيدا کرد.
دواين جانسون قرار است نقش شخصيت بلک ادم را در فيلم برنامه‌ريزي شده "شزم" ايفا کند.در حدود سال 1200 قبل از ميلاد مسيح، شزم به عنوان يک کشيش بلند مرتبه براي فرعون مصر باستان رامسس دوم برگزيده شد. اما گذشت زمان اين جادوگر را پير و سالخورده کرده بود، بدين سبب او به دنبال قهرماني شايسته به منظور وارث قدرت خود مي‌گشت. شاهزاده جوان تث ادم (پسر رامسس) جادوگر را با عدالت و شايستگي‌اش تحت تأثير قرار داد و... .

فراموشي؛ نماينده سينماي ايران در جشنواره «بوفالو»
جشنواره بين‌المللي فيلم «بوفالو» فيلم کوتاه «فراموشي» به کارگرداني فاطمه محمدي را به نمايش درمي‌آورد.
اين جشنواره در آمريکا به زودي ميزبان فيلم کوتاه «فراموشي» ساخته فاطمه محمدي خواهد شد.
اين جشنواره که از 4 تا 8 اکتبر 2018 در بوفالو آمريکا برگزار مي‌شود از سال 2006 شروع به کار کرده تا از فيلم‌هاي محلي، ملي و بين‌المللي مستقل حمايت کند.
فيلم کوتاه «فراموشي» ساخته فاطمه محمدي تنها نماينده ايران در اين جشنواره است.مريم بوباني، محسن قاضي مرادي، مهدي کميلي، محسن صادقي، آدرينا توشه، مهدي قاهري، محمدرضا شکريان اصل، فائزه اعظمي و... از بازيگران اين فيلم كوتاه هستند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي