جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4277- تاریخ : 1397/06/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)


رويارويي پسران تکواندوکار در جام آينده سازان المپيک


اعلام اسامي بازيکنان دعوت شده به اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتبال جوانان بانوان


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


برگزاري مسابقات آبهاي آرام جوانان کشور


اعزام کاراته کا‌هاي تيم ملي به آلمان


 رويارويي پسران تکواندوکار در جام آينده سازان المپيک  

هفته هشتم و نهم ليگ تکواندوي نوجوانان پسر، روز جمعه 23 شهريورماه برگزار مي‌شود.
ديدارهاي هفته هشتم و نهم (پايان مرحله اول) از بيست و دومين دوره ليگ تکواندوي نوجوانان پسر «جام آينده سازان المپيک» در گروه‌هاي اول و دوم با حضور 19 تيم روز جمعه 23 شهريورماه به ميزباني خانه تکواندو برگزار خواهد شد تا 8 تيم راه‌يافته به مرحله نهايي مشخص و معرفي شوند.
رقابت‌هاي گروه اول در قالب 10 تيم باشگاه يزدان، هيات تکواندو استان همدان، باشگاه فرهنگي ورزشي ذوب آهن اصفهان، هيات تکواندو اشترينان، لوازم خانگي کن، فرمانيه، هيات تکواندو استان زنجان، هيات تکواندو استان فارس، هيات تکواندو شمال شرق تهران و مناطق نفت خيز جنوب انجام مي‌شود.
برنامه رقابت‌ها گروه اول به شرح زير است:
*هفته هشتم
تيم باشگاه يزدان – تيم لوازم خانگي کن
تيم باشگاه فرهنگي ورزشي ذوب آهن اصفهان – تيم هيات تکواندو استان زنجان
تيم هيات تکواندو شمال شرق تهران – تيم هيات تکواندو استان همدان
تيم مناطق نفت خيز جنوب – تيم هيات تکواندو اشترينان
تيم هيات تکواندو استان فارس – تيم فرمانيه
*هفته نهم
تيم باشگاه يزدان – تيم باشگاه فرهنگي ورزشي ذوب آهن اصفهان
تيم لوازم خانگي کن – تيم هيات تکواندو استان همدان
تيم هيات تکواندو استان زنجان - تيم هيات تکواندو اشترينان
تيم هيات تکواندو شمال شرق تهران – تيم فرمانيه
تيم مناطق نفت خيز جنوب – تيم هيات تکواندو استان فارس.
گفتني است در پايان هفته هفتم رقابت هاي گروه اول، تيم لوازم خانگي کن با 21 امتياز در صدر جدول باقي ماند، هوگوپوشان هيات تکواندو استان زنجان با 18 امتياز و تفاضل 30 با يک پله صعود رده دوم را به خود اختصاص دادند و باشگاه يزدان نيز با 18 امتياز و تفاضل 26 در جايگاه سوم قرار گرفت.
همچنين رقابت‌هاي گروه دوم نيز در قالب 9 تيم قفل پارس، هيات تکواندو چالان چولان، تعاوني انقلاب شهريار، شهرداري تبريز، آينده سازان لوازم خانگي کن، پاس قوامين، هيات تکواندو استان کرمانشاه، هيات تكواندو شهرستان فرديس و هيات تکواندو جنوب‌غرب تهران پيگيري خواهد شد. برنامه رقابت‌ها گروه دوم به شرح زير است:
*هفته هشتم
تيم شهرداري تبريز (استراحت)
تيم هيات تکواندو چالان چولان – تيم پاس قوامين
تيم هيات تکواندو شهرستان فرديس – تيم قفل پارس
تيم هيات تکواندو جنوب‌غرب تهران – تيم تعاوني انقلاب شهريار
تيم هيات تکواندو استان کرمانشاه – تيم آينده سازان لوازم خانگي کن.
*هفته نهم
تيم هيات تکواندو چالان چولان (استراحت)
تيم شهرداري تبريز – تيم قفل پارس
تيم پاس قوامين – تيم تعاوني انقلاب شهريار
تيم هيات تکواندو شهرستان فرديس – تيم آينده سازان لوازم خانگي کن
تيم هيات تکواندو جنوب‌غرب تهران – تيم هيات تکواندو استان کرمانشاه.
گفتني است، در پايان رقابت هاي هفته هفتم مسابقات گروه دوم، تيم آينده سازان لوازم خانگي کن با 13 امتياز و تفاضل 20 در صدر جدول قرار گرفت، پاس قوامين با 13 امتياز و تفاضل 12 رده دوم را به خود اختصاص داد و تيم هيات تکواندو استان کرمانشاه نيز با 10 امتياز سوم شد.


 اعلام اسامي بازيکنان دعوت شده به اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتبال جوانان بانوان 

اسامي بازيکنان دعوت شده به اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتبال جوانان بانوان اعلام شد.
اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتبال جوانان بانوان از 23 شهريورماه در مرکز ملي فوتبال آغاز مي شود که کتايون خسرويار، سرمربي اين تيم اسامي بازيکنان دعوت شده به اردوي تدارکاتي را به شرح زير اعلام کرد:
فاطمه شبان، مرضيه فيضي، ميترا مسعودي، گلنوش خسروي، مليکا قاسمي و زهرا غريب زاده از اصفهان
هانيه خداپرستي، فاطمه اميري و فاطمه قاسمي از فارس
غزاله بني طالبي و زهرا عليپور از چهارمحال و بختياري
مارال ترکمان، غزاله صالحي پور، محدثه گود آسيايي،مريمي محمدي از البرز
هانا حنيفه، هستي سهرابي، سميرا محمدپور و فاطمه مختومي از کردستان
مبينا اعتماد از آذربايجان شرقي
شيوا سلمان پور و زهرا خدابخشي از مازندران
مهديه محمودي نيا و زهرا عليزاده از کهگيلويه و بويراحمد
زهرا کياني از خوزستان
ثنا صادقي از کرمانشاه
فاطمه محمدي از خراسان رضوي
اردوي فوق تا روز 27 شهريور ماه ادامه خواهد داشت.
گفتني است اردوهاي تدارکاتي تيم ملي زير 19 سال دختران به منظور حضور در مرحله مقدماتي رقابتهاي قهرماني جوانان فوتبال بانوان آسيا که در ميانمار برگزار خواهد شد، تشکيل مي شود.
تيم ملي فوتبال جوانان بانوان در گروه F با تيم‌هاي ميانمار، فلسطين و لائوس همگروه است. برهمين اساس برنامه زمانبندي کامل گروه F اين رقابتها به شرح زير است:
چهارشنبه دوم آبان
*ايران – فلسطين – ساعت 15
ميانمار – لائوس – ساعت 18
جمعه 4 آبان
*لائوس – ايران – ساعت 15
فلسطين – ميانمار – ساعت 18
يکشنبه 6 آبان
فلسطين – لائوس – ساعت 15
*ميانمار – ايران – ساعت 18
تيم هاي اول هر گروه به همراه دو تيم از بهترين تيم هاي دوم هر گروه به مرحله نهايي اين رقابت ها را پيدا مي کنند. مرحله نهايي اين مسابقات با حضور 8 تيم برگزار مي شود.


 ميز خبر 

رقابت هاي تنيس قهرماني پسران کشور
تنيسورها به نيمه نهايي رسيدند
تنيسورهاي پيروز موفق به حضور در مرحله نيمه نهايي رقابت هاي قهرماني پسران کشور شدند. ‌
سومين روز رقابت هاي تنيس قهرماني زير 16 و 18 سال پسران کشور در محل مجموعه بين المللي تنيس جهانشهر و به ميزباني هيئت تنيس استان البرز برگزار شد .
در پايان مرحله يک چهارم نهايي رقابت ها نتايج زير بدست آمد:
*در رده سني زير 16 سال :
مهدي بهبودي - عليرضا بهزادپور ( 0-6 و 3-6 عليرضا بهزادپور )
ونداد غيبي - سيد محمد ايمان حسيني ( 1-6 و 4-6 سيد محمد ايمان حسيني )
علي يزداني - اركين توتونچي مقدم ( 3-6 و 6-7 اركين توتونچي مقدم )
اميد اصغري - سهيل زندي فر ( 3-6 و 0-6 اميد اصغري )
*در رده سني 18 سال :
عرفان لياقتمند - محمد خوش خلق ( 1-6 و 0-6 محمد خوش خلق )
آريا حيدري - اميرمحمد كچبي ( 3-6 و 2-6 اميرمحمد كچبي )
حميدرضا محمدي - محمدعلي ممقاني نيا ( 4-6 و 4-6 محمدعلي ممقاني نيا )
مهرشاد قفقازي بک - محمد عرفان درويش نوري ( 0-6 ، 6-3 و 3-6 مهرشاد قفقازي بک )
سرداوري اين دوره از رقابت ها بر عهده محسن خداپرست داور نشان سفيد کشورمان است.

پايان هفته سوم ليگ فوتبال نوجوانان قم
سومين هفته از رقابت هاي فوتبال ليگ باشگاه هاي استان قم در رده سني نوجوانان به پايان رسيد و پيروزي ارزشمند پيام برابر شاهين به اين تيم کمک کرد تا همچنان با رکورد 100 درصد پيروزي در صدر باقي بماند.تيم هاي پيام و شاهين در ورزشگاه تختي قم با هم روبرو شدند که پيام با 2 گل حريف سرسخت خود را شکست داد و با کسب سومين برد پياپي همچنان در صدر جدول قرار گرفت. تيم وحدت نزديک ترين تعقيب کننده پيام در ديدار برابر اکباتان 8 بر 2 پيروز شد و به رده دوم رسيد.ديدار جذاب و پرگل سياه جامگان و عقاب با تساوي 4 بر 4 خاتمه يافت و مهام پليمر توانست هما را 6 بر يک از پيش رو بردارد. سوهان محمد ديگر تيم پيروز اين هفته بود که 5 بر صفر برابر سرخ پوشان به پيروزي رسيد.ثبت آمار تقريبي بيش از 7 گل براي متوسط هر بازي سبب شد فوتبال قم يکي از پرگل ترين هفته هاي خود را پشت سر بگذارد اما در اين ميان، رد و بدل شدن اين ميزان گل بيش از آن که توان هجومي تيم ها را عيان کند، نشان دهنده ضعف دفاعي تيم ها است.در جدول رده بندي پيام 9 امتيازي و صدرنشين است، وحدت شريف با 7 امتياز در رده دوم قرار گرفته و مهام پليمر با 6 امتياز، تيم سوم است. ضمن اين که در انتهاي جدول سرخپوشان و اکباتان همچنان بدون امتياز و قعرنشين هستند.

اعزام تيم واترپلو جوانان به تاشکند
دبير فدراسيون شنا اعلام کرد که تيم ملي واترپلو جوانان ايران، مهرماه به منظور شرکت در مسابقات قهرماني آسيا به تاشکند
مي رود.فريد فتاحيان با بيان اينکه تيم هاي برتر اين مسابقات جواز شرکت در رقابت هاي قهرماني جهان را بدست مي آورند به ايرنا گفت: بر همين اساس اردوي هاي تيم واترپلو جوانان ايران را با دعوت از 27 ورزشکار آغاز و اين اردوها را تا قبل از اعزام به رقابت هاي قهرماني آسيا ادامه خواهيم داد.به گفته وي، اردوي اول اين تيم 8 روز به طول مي انجامد و پس از آن 7 بازيکن از ورزشکاراني که براي شرکت در اين اردو حضور دارند، از اردو خارج خواهند شد.
دبيرکل فدراسيون شنا ادامه داد: اردوي دوم، هفته اول مهر ماه با حضور 19 بازيکن آغاز مي شود و تا زمان اعزام به مسابقات قهرماني آسيا مرتب اين اردوها تکرار خواهد شد.فتاحيان اضافه کرد: البته اين برنامه فدراسيون براي اعزام تيم به اين رقابت هاست و اميدواريم براي شرکت نمايندگان زير 19 سال ايران در اين مسابقات با مشکلات ارزي مواجه نشويم.وي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينکه فدراسيون شنا چه برنامه اردويي ديگري براي شناگران پيش رو دارد، اظهار داشت: در حال حاضر اردوي ديگري را پيش رو نداريم اما از روز گذشته در سمنان 5 شناگر 13 تا 15 سال از هر استان را گرد هم جمع کرده تا بهترين ها را شناسايي و در آينده از آنان در تيم هاي رده هاي سني و بالاتر استفاده کنيم.به گفته وي، برنامه شناسايي استعدادهاي اين رده سني براي آينده اين رشته بسيار اهميت دارد و بنا است پس از انتخاب برترين ها، آنان در استان هاي مبدا زير نظر مربيان منتخب فدراسيون به طور مرتب شنا و براي اين رشته به خوبي آموزش ببينند.
وي تاکيد کرد: بر اساس آنچه که در جلسات هماهنگي با مربيان منتخب به توافق رسيديم مقرر شد ارسال گزارش عملکرد شناگران تحت آموزش به طور هفته اي و ماهيانه تهيه و در اختيار مربيان تيم ها قرار بگيرد.


 ورزش جوان و نوجوان 

اکبرنژاد :
تمامي آزادکاران، نخستين ميدان جهاني خود را تجربه مي‌کنند
سرمربي تيم ملي کشتي آزاد جوانان ايران گفت: تمامي نفرات اعزامي به رقابتهاي جهاني براي نخستين بار در يک ميدان رسمي در اين رده سني حضور خواهند داشت.
تقي اکبرنژاد در حاشيه آخرين اردوي تيم کشتي آزاد جوانان براي حضور در رقابتهاي جهاني اسلواکي به مهر گفت: خاصيت
رده هاي پايه کشتي اين است که بچه ها بلافاصله بعد از کسب تجربه و باروري به رده هاي بالاتر مي روند و اين موضوع کاملا در رده نوجوانان و جوانان وجود دارد. هر چند اين موضوع مي تواند به رده بزرگسالان کمک شاياني بکند، اما در رده هاي نوجوانان و جوانان همواره با نوعي تغيير هميشگي مواجه هستيم که طبيعتا کار را کمي دشوارتر مي سازد.
وي تصريح کرد: با توجه به همين شرايط، تيم اعزامي ما نيز امسال با ترکيبي کاملا جديد و کم تجربه نسبت به سال گذشته راهي رقابتهاي جهاني مي شود. تمامي نفرات ما در اوزان دهگانه نسبت به ترکيب سال قبل تغيير کرده اند و اين جوانان در رقابتهاي جهاني امسال نخستين مصاف بين المللي و رسمي خود را در اين رده تجربه مي کنند.
سرمربي تيم کشتي آزاد جوانان ايران ادامه داد: البته ما با همين شرايط مي توانيم همين ترکيب را براي رقابتهاي جهاني سال آينده هم در اختيار داشته باشيم و طبيعتا تجربه اين بچه ها براي رقابتهاي آتي بسيار بيشتر خواهد شد. در مجموع از وضعيت تيم و انگيزه و آمادگي بچه ها راضي هستم چون اين نفرات تمرينات بسيار منظم و خوبي را پشت سر گذاشته اند و حالا بايد نتيجه اين زحماتشان را در رقابتهاي جهاني بگيرند.
اکبرنژاد خاطر نشان کرد: ما در شرايطي راهي رقابتهاي جهاني مي شويم که همين تيم به تازگي با اکثر نفرات اعزامي توانست در رقابتهاي قهرماني آسيا خوب نتيجه بگيرد. هر چند که نمي توان رقابتهاي آسيايي را با پيکارهاي جهاني مقايسه کرد اما به تمامي بچه ها اميدوارم و همه آنها را لايق و شايسته کسب مدال مي دانم.
وي در پايان با اشاره به اينکه تمام سعي و هدف اين تيم، ارتقاي عنوان و جايگاه سال گذشته در رقابتهاي جهاني است، گفت: ما سال گذشته توانستيم بر سکوي سوم جهان قرار گيريم. اين سومي در حالي بدست آمد که کادر فني چهار ماه قبل از رقابتهاي جهاني سکاندار هدايت اين تيم شد و طبيعتا زمان کافي براي تجهيز و آماده سازي نداشت. در نتيجه امسال بايد بتوانيم عنوان سال گذشته را ارتقا دهيم. البته کار بسيار سختي پيش رو داريم و رقباي بسيار توانمندي را بايد از سر راه برداريم.
ترکيب تيم کشتي آزاد جوانان ايران در رقابتهاي جهاني اسلواکي به شرح زير است:
57 کيلوگرم: رضا علي جان زاده
61 کيلوگرم: مهدي عشقي
65 کيلوگرم: اميرحسين مقصودي
70 کيلوگرم: اميرحسين کاووسي
74 کيلوگرم: علي سوادکوهي
79 کيلوگرم: سجاد غلامي
86 کيلوگرم: ابوالفضل هاشمي
92 کيلوگرم: عباس فروتن
97 کيلوگرم: سجاد عزيزي
125 کيلوگرم: امير ياري
سرمربي: تقي اکبرنژاد
مربيان: مهدي برائتي، حسن طهماسبي، محسن دليري
سرپرست: اسماعيل پلويي
مدير فني: امير توکليان
رقابتهاي کشتي آزاد جوانان قهرماني جهان روزهاي 30 شهريور تا اول مهرماه در شهر ترناوا کشور اسلواکي برگزار مي شود.

پايان اردوي تيم ملي کاراته نونهالان در آستارا
اردوي تيم ملي کاراته نونهالان جمهوري اسلامي ايران با هدف حضور مقتدرانه در مسابقات آسيايي و جهاني در بندر مرزي آستارا به پايان رسيد.اکبر عبدلي، سرمربي تيم ملي نونهالان کاراته در اين خصوص گفت: با توجه به اينکه ورزش کاراته المپيکي شده است، در تلاش هستيم تا حضور مقتدرانه در مسابقات آسيايي و جهاني داشته باشيم. وي ادامه داد: در همين راستا، سومين اردوي تيم ملي نونهالان کاراته جمهوري اسلامي ايران، با حضور 45 کاراته کا در بندر مرزي آستارا برگزار شد. وي با بيان اينکه تمارين اين اردو در خانه اختصاصي کاراته آستارا برگزار شد، افزود: کاراته کاهاي 17 استان کشور در آن حضور داشتند. عبدلي در بخش ديگر سخنان خود با ايسنا، با تأکيد بر اينکه بعد از برگزاري اردوي فوق در دومين دوره ليگ کاراته وان ايران در استان اردبيل شرکت خواهيم کرد، يادآور شد: شرايط ايده آلي را براي حضور در رقابت هاي ونيز ايتاليا داريم. اين مسابقات از 24 تا 27 آذرماه برگزار خواهد شد.

حضور 10 ملي پوش در اردوي تيم ملي دارت جوانان
مرحله نخست فاز سوم اردوي تيم هاي ملي دارت جوانان پسران و دختران کشورمان طي روزهاي 24 تا 27 مهرماه به ميزباني استان مازندران برگزار مي شود و ملي پوشان جوان بايد خود را تا ساعت 18 روز سه شنبه 24 مهر به کادر فني تيم ملي معرفي نمايند.
اسامي اردونشينان به شرح زير است:
*بخش پسران: مهرداد سيفي(تهران) ايليا خوشنودي(فارس) آريان بهاري و پارسا کاظمي(گيلان) حسين شوشتري و امير علي رمضاني(خراسان رضوي)
*بخش دختران: مهشاد عوض زاده و عسل عوض زاده(سمنان) فاطمه کريمي و فاطمه صفي(اصفهان) .سرمربي: حميدرضا مومني.


 برگزاري مسابقات آبهاي آرام جوانان کشور 

مسابقات قهرماني آبهاي آرام جوانان کشور 7 و 8 آذرماه در مواد کاياک يکنفره و دونفره مسافت 1000 متر، 500 متر و 200 متر و کانوکانادايي يک نفره و دو نفره مسافت 1000 متر، 500 متر و 200 متر به ميزباني شهرستان بوشهر برگزار مي شود. قايقرانان رده سني جوانان، متولدين 1379 لغايت 1382 هستند.
تيم ها متشکل از 12 نفر شامل 5 قايقران کاياک و 5 قايقران کانو و يک مربي و يک سرپرست هستند و هر استان مي تواند تنها يک قايق در هر رويداد شرکت دهد.


 اعزام کاراته کا‌هاي تيم ملي به آلمان  

تيم ملي کاراته ايران براي حضور ششمين مرحله ليگ جهاني کاراته موسوم به کاراته وان، عازم آلمان شد.
اين پيکارها از 23 تا 25 شهريور در شهر برلين با حضور 763 کاراته کا از 72 کشور برگزار مي‌شود. امير مهدي زاده، مجيد حسن نيا، بهمن عسگري، مهدي خدابخشي، ذبيح اله پورشيب، سجاد گنج زاده، سامان حيدري، هامون درفشي پور و سعيد احمدي در بخش مردان و حميده عباسعلي و طراوت خاکسار در بخش بانوان کاراته کا‌هايي هستند که در مسابقات آلمان شرکت مي کنند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي