جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4266- تاریخ : 1397/06/10 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

محصص:
کرانچار مي تواند طلسم المپيک را بشکند

مسابقات تيراندازي با کمان کشور
قهرمانان رشته ريکرو در رده هاي پايه مشخص شدند


پايان رقابت هاي کشتي جام يادگار امام


مشخص شدن ژيمناست هاي اعزامي به آرژانتين


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 محصص:
 کرانچار مي تواند طلسم المپيک را بشکند 

رئيس کميته فني و توسعه فدراسيون فوتبال معتقد است حمايت از تيم اميد مي تواند به طلسم ناکامي در مرحله مقدماتي المپيک پايان دهد.
مرتضي محصص در خصوص عملکرد تيم اميد ايران در بازي هاي آسيايي اندونزي اظهار داشت:در تحليل عملکرد اين تيم نبايد فراموش کنيم که ما با تيم زير 21 سال در اين رقابت ها حاضر بوديم و به طور مثال کره جنوبي که آخرين حريف ما بود، با يک تيم با تجربه و قدرتمند وارد اين مسابقات شد. هدف گذاري ما کسب تجربه براي تيمي بود که قرار است در مرحله مقدماتي المپيک حاضر شود. با اين وجود بايد بگويم تيم ما بازي هاي خوبي انجام داد و خصوصا مقابل کره جنوبي در قياس با تيم حريف دست و پا بسته اي نبود. حتي موفق به ايجاد موقعيت گل شد و عملکرد اين تيم قابل قبول است.وي در ادامه پيرامون استراتژي فدراسيون فوتبال در خصوص اين بازي ها گفت:در دوره هاي گذشته قطعا استراتژي ما غلط بود چرا که با تيم زير 23 سال و حتي سه بازيکن بزرگسال وارد رقابت ها مي شديم و به عقيده من يک نسل با استعداد در اين پروسه مي سوخت.
در حالي که حالا مي دانيم بايد با برنامه ريزي به دنبال کسب تجربه براي اين تيم باشيم. من عقيده دارم اگر از اين تيم حمايت شود، شانس بسيار زيادي براي شکستن طلسم صعود به المپيک خواهيم داشت. نبايد فراموش کنيم که کرانچار مربي بزرگي است با تجربه اي بين المللي و قابل دفاع که حالا هدايت تيم اميد ما را در دست گرفته و اين يک فرصت طلايي است. بايد از اين فرصت به خوبي استفاده کنيم.
رئيس کميته فني و توسعه فوتبال همچنين در پاسخ به سوالي درباره تقويت نقاط قوت و از بين بردن نقاط ضعف در ترکيب تيم اميد گفت: شما به جز باشگاههاي بزرگ و متمول جهان هيچ تيمي را در دنيا پيدا نمي کنيد که در همه پست ها بدون نقص و کامل باشد. با اين وجود درباره تيم اميد بايد بگويم که در مجموع تيم خوبي شکل گرفته که مربي بزرگ و با دانشي در اختيار دارد. کرانچار از آن دست مربيان تاثيرگذار و آموزنده است. اين مسئله از اهميت زيادي برخوردار است و بايد در تلاش باشيم از اين فرصت به خوبي استفاده کنيم. من اميدوارم در ادامه نيز سرمربي تيم اميد با قدرت کار خودش را دنبال کند تا به نتيجه مطلوب برسيم.


 مسابقات تيراندازي با کمان کشور
 قهرمانان رشته ريکرو در رده هاي پايه مشخص شدند 

مسابقات تيراندازي با کمان رنکينگ کشوري و انتخابي تيم ملي نونهالان ، نوجوانان و جوانان داخل سالن با حضور 300 کماندار در دو بخش دختران و پسران و در رشته ريکرو، به ميزباني هيئت استان چهارمحال و بختياري برگزار شد. در اين مسابقات کمانداراني از استان‌هاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، اردبيل، تهران، چهارمحال و بختياري، خراسان شمالي، خراسان رضوي، خوزستان، زنجان، فارس، قزوين، کرمان، گلستان، گيلان، مازندران، مرکزي، هرمزگان، همدان، يزد، اصفهان و البرز و همچنين کيش حضور داشتند.
در پايان و در رشته ريکرو، نتايج زير بدست آمد:
*رده سني نونهالان
مهرشاد اسلامي نيا از تهران_مدال طلا
متين محمديان از تهران_ مدال نقره
عليرضا شاکر از يزد_مدال برنز
*رده سني نوجوانان
اميريزداني از اصفهان_مدال طلا
مرتضي محمدي راد از گلستان_مدال نقره
ابولفضل سوسرايي از گلستان_مدال برنز
*رده سني جوانان
رضا طهماسبي از چهارمحال و بختياري_مدال طلا
احمد رضا نادري از چهارمحال و بختياري_مدال نقره
برديا غفارزاده از تهران_مدال برنز
*رده سني نونهالان
مهرشاد اسلامي نيا از تهران_مدال طلا
متين محمديان از تهران_ مدال نقره
عليرضا شاکر از يزد_مدال برنز
*رده سني نوجوانان
اميريزداني از اصفهان_مدال طلا
مرتضي محمدي راد از گلستان_مدال نقره
ابولفضل سوسرايي از گلستان_مدال برنز
*رده سني جوانان
رضا طهماسبي از چهارمحال و بختياري_مدال طلا
احمد رضا نادري از چهارمحال و بختياري_مدال نقره
برديا غفارزاده از تهران_مدال برنز.


 پايان رقابت هاي کشتي جام يادگار امام  

تيم اراک در چهارمين دوره مسابقات بين المللي کشتي آزاد نوجوانان جام يادگار امام، عنوان قهرماني را به خود اختصاص داد.
در رده بندي تيمي اين مسابقات، تيم اراک اول شد، تيم روسيه مقام نايب قهرماني را کسب کرد و تيم کشور آذربايجان بر جايگاه سوم ايستاد.همچنين تيم هاي ايران ب، ايران توسعه، ايران مرکزي، ارمنستان و عراق به ترتيب، چهارم، پنجم، ششم، هفتم و هشتم شدند.
اين مسابقات با شرکت 9 تيم از کشورهاي گرجستان، آذربايجان، روسيه، عراق، ارمنستان، ايران (سه تيم به علاوه يک تيم از استان مرکزي) پيگيري شد.


 مشخص شدن ژيمناست هاي اعزامي به آرژانتين 

مسابقه انتخابي تيم ملي ژيمناستيک جوانان ايران جهت شرکت در بازي هاي المپيک آرژانتين با حضور 5 ژيمناست در آکادمي تخصصي ژيمناستيک برگزار شد.رضا بهلول زاده ، مهدي الفتي ، آرمين وطنخواه ، اميد آينه بند و پويا عبداللهي ژيمناست هاي حاضر در اين مسابقه بودند که در شش وسيله با هم رقابت کردند که در پايان رضا بهلول زاده با 75/8 امتياز و مهدي الفتي با 75/7 امتياز و به علت نزديکي در کسب امتياز در اين مرحله ، با صلاحديد کادرفني و مسئولين فدراسيون انتخاب شدند.

 


 ميز خبر 

بزن بزن در رختکن اميدهاي پرسپوليس!
تيم هاي فوتبال پايه پرسپوليس اين روزها دچار حاشيه  شده اند.
در تيم اميد يکي از بازيکنان پرسپوليس در جريان بازي با توهين هاي بازيکن حريف و پدرش روبرو و با آنها درگير شد. اين موضوع در نهايت به برخورد اسماعيل هلالي با بازيکن خودش در رختکن منجر شد.جالب اينکه اين اتفاقات بيخ گوش جعفر کاشاني رييس هيات مديره پرسپوليس روي داد و وي نيز در جريان اين موضوع قرار گرفت.
اما اين پايان ماجرا نبود و بازي نوجوانان پرسپوليس به دليل درگيري و حواشي ايجاد شده نيمه تمام ماند.
تيم هاي پايه پرسپوليس اين روزها علاوه بر حواشي مربوط به درگيري ها، با مشکلات مالي دست به گريبان هستند و اميدواريم مشکلات آنها هر چه زودتر حل شود. قرار است تيمهاي پايه براي تيم بزرگسال بازيکن سازي کنند اما فعلا به تنها چيزي که نمي شود فکر کرد استعداد يابي و بازيکن سازي است.
مديريت باشگاه همينقدر که مشکلات تيم اصلي را حل مي کند قطعا خشنود است اما بايد فکري عاجل براي رفع مشکلات تيم هاي پايه پرسپوليس هم کند.

برگزاري اردوي تيم ملي کشتي فرنگي جوانان
اردوي تيم ملي کشتي فرنگي جوانان براي شرکت در المپيک جوانان آرژانتين 12 تا 22 شهريور در خانه کشتي محمد بنا مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار مي شود.
اسامي نفرات دعوت شده به اردو به اين شرح است:
45 کيلوگرم: اميررضا ده بزرگي (فارس) مهدي احمدي (گيلان) علي حاجيوند (خوزستان)
92 کيلوگرم: محمد نصرتي (تهران) ايمان خانجاني (مازندران) حسن قرباني (اصفهان)
سرمربي: فرشاد عليزاده
مربي: بهروز حضرتي پور
سرپرست: حسام الدين جعفري
رقابت هاي کشتي بازي هاي المپيک جوانان 2018 آرژانتين 20 تا 22 مهر در بوينس آيرس برگزار مي شود و هر کشور مي تواند با دو نماينده در هر رشته در اين مسابقات حضور پيدا کند.

براي حضور در رقابت‌هاي جهاني؛
وزنه‌برداران نوجوان در تهران اردو زدند
تمرينات گروه دوم از تيم وزنه برداري نوجوانان در کمپ تيم هاي ملي مجموعه ورزشي آزادي تهران آغاز شد.
نخستين مرحله اردوي تيم وزنه برداري نوجوانان کشورمان براي حضور در مسابقات قهرماني 2019 جهان در آمريکا با حضور وزنه برداران گروه اول در کمپ تيم هاي ملي آغاز شد. پس از اتمام اين مرحله از تمرينات، 11 وزنه‌بردار گروه اول و همچنين 9 وزنه بردار ديگر در قالب گروه دوم از تمرينات خود را زير نظر کادر فني آغاز کردند. اين اردو تا روز 15 شهريورماه ادامه دارد.
اسامي اردونشينان گروه دوم به شرح زير است:
1- ابوالفضل جمعه پور از استان خوزستان در دسته 67 کيلوگرم.
2- فرهاد اکبري از استان مازندران در دسته 81 کيلوگرم.
3- محمد ارسلاني از استان آذربايجان غربي در دسته 96 کيلوگرم.
4- پوريا اسکندرزاده از استان تهران در دسته 96 کيلوگرم.
5- مسعود نصرتي از استان اردبيل در دسته 96 کيلوگرم.
6- محمدرضا صادقي از استان کردستان در دسته 102 کيلوگرم.
7- مجتبي موسويان از استان خوزستان در دسته 102 کيلوگرم.
8- پارسا موسوي از استان فارس در دسته 102 کيلوگرم.
9- حسين رمضان نژاد از استان مازندران در دسته 102+ کيلوگرم.
شاهو جوانمردي از استان کردستان و محسن سلطاني از استان زنجان در مرحله دوم اردو به عنوان مربيان ادواري حضور خواهند داشت.

آغاز رقابت بانوان هوگوپوش در جام کوثر
بانوان تکواندوکار از اواخر شهريور رقابت خود را در چارچوب ليگ آغاز مي کنند.
چهاردهمين دوره ليگ تکواندوي جوانان و بزرگسالان بانوان «جام کوثر» از 22 شهريور با حضور 16 تيم آغاز خواهد شد.
تيم هاي بيمه رازي، لوازم خانگي کن، هيئت استان تهران، هيئت شمال شرق تهران، هيئت جنوب غرب تهران، هيئت البرز، هيئت کرج، هيئت جنوب شرق تهران، آينده سازان لوازم خانگي کن، هيئت ورامين، هيئت استان چهارمحال و بختياري، هيئت استان گلستان، بنياد گيلان، ققنوس جويبار، هيئت شهرستان بهار (همدان) و باشگاه ورزشي داتيس يزد در اين رقابت ها به روي شياپ چانگ مي روند.
گفتني است، سيزدهمين دوره «جام کوثر» در سال 1396 با نام "يادواره شهداي هسته اي کشور" پيگيري شد و تيم لوازم خانگي کن بر سکوي قهرمان ايستاد، بيمه رازي عنوان نايب قهرماني را به خود اختصاص داد و دانشگاه الزهرا (س) هم بر سکوي سوم ايستاد.


 ورزش جوان و نوجوان 

براي حضور در مسابقات قهرماني کشور؛
پسران تکواندوکار البرز مشخص شدند
پسران تکواندوکار تيم البرز در رقابت هاي کشوري مشخص شدند.
مرحله نهايي مسابقات انتخابي نوجوانان پسر البرز به منظور حضور در مسابقات قهرماني کشور با حضور 20 نفر در خانه تکواندو اين استان برگزار شد. در نهايت نفرات زير جواز حضور در تيم استان را کسب کردند:
آرين ابراهيم زاده، بهزاد کاظمي، نيما آقايار زاده، ابوالفضل رحماني، محمدرضا لاتي، اميرحسين مريواني، عليرضا يعقوب تبار، طاها شمع خاني، مهدي سلطاني و امير حسين بهرآبادي.

مسابقات تنيس بانوان کشور
مونا وثوقي راد صاحب عنوان قهرماني شد
مونا وثوقي راد عنوان قهرماني رقابت هاي آزاد بانوان را از آن خود کرد. ‌
ديدار فينال مرحله هفتم رقابت هاي تنيس آزاد بانوان به ميزباني شهرستان شاهرود برگزار شد و سها ابراهيمي شالکوهي و مونا وثوقي راد براي کسب عنوان قهرماني اين مسابقات به مصاف يکديگر رفتند.
در پايان اين مسابقه مونا وثوقي راد با نتيجه ( 0-6 و 2-6 ) مقابل حريف خود به برتري رسيد و عنوان قهرماني اين مسابقات را از آن خود کرد و شالکوهي نائب قهرمان شد . همچنين رُجا شهاب و شقايق ذبيح الهي نيز مشترکا سوم شدند.
به اين ترتيب اين مسابقات با برگزاري مراسم اختتاميه و اهداي جام به پايان رسيد.
در اين دوره از پيکارها 13 تنيسور از استانهاي گيلان ، سمنان ، مازندران ، خراسان رضوي، خراسان شمالي و خراسان جنوبي حضور داشتند.سرداوري اين دوره از رقابت ها بر عهده انيس رسوليان بود.

براي حضور در المپياد جهاني شطرنج؛
ترکيب تيم هاي ملي مشخص شد
کميته فني فدراسيون شطرنج اسامي نفرات منتخب جهت حضور در المپياد جهاني را اعلام کرد.
بر اين اساس در بخش بانوان «سارا سادات خادم الشريعه»، «ميترا حجازي پور»، «مبينا علي نسب»، «مطهره اسدي» و «آناهيتا زاهدي فر» نفرات تيم شطرنج بانوان براي اعزام به المپياد جهاني هستند.همچنين کميته فني فدراسيون شطرنج «پرهام مقصودلو»، «محمدامين طباطبايي»، «عليرضا فيروزجا» و «پويا ايدني» را به صورت مستقيم براي اعزام به اين دوره از رقابت ها انتخاب کرد.
با توجه به انصراف «شاهين لرپري زنگنه»(نفر چهارم رقابتهاي قهرماني کشور) تصميم گرفته شد تا 6 بازي انتخابي ميان «مسعود مصدق پور» نفر پنجم و «احسان قائم مقامي» نفر ششم رقابتهاي قهرماني کشور براي تعيين نفر بعدي ترکيب تيم ملي برگزار شود.
المپياد جهاني شطرنج از 23 سپتامبر تا 6 اکتبر (يکم تا چهاردهم مهرماه) در شهر باتومي گرجستان برگزار مي شود.

زلفي:
تمريناتمان با انگيزه و هدفمند پيگيري مي شود
ملي پوش تيم فوتبال نوجوانان بانوان گفت: هدفمان صعود از مرحله مقدماتي رقابتهاي قهرماني نوجوان آسيا است.
محدثه زلفي، در خصوص حضور در تيم ملي نوجوانان گفت: با توجه به اينکه من از بازيکناني هستم که در استعداديابي از سوي کادر فني انتخاب شده ام، حدود 5 مرحله اردو را در کنار ديگر بازيکنان تيم ملي سپري مي کنم و خوشبختانه برنامه هاي تمريني که کادر فني برايمان در نظر گرفته بسيار مناسب است.
وي افزود: شرايط و امکاناتي که در مرکز ملي فوتبال برايمان در نظر گرفته شده، زمين چمن تمرين استاندارد، امکانات و تغذيه در کنار تمرينات مستمر و کلاسهاي تئوري باعث شده تا در وضعيت مطلوبي به سر ببريم.در واقع تمريناتمان با انگيزه و هدفمند پيگيري مي شود تا بهترين عملکرد را در مسابقات پيش رو داشته باشيم.
وي در پايان گفت: تمام هدفمان صعود از مرحله مقدماتي است که اميدوارم اين اتفاق رخ دهد.

آغاز اردوي تيم اسلالوم زير 23 سال و جوانان
دور جديد تمرينات تيم ملي اسلالوم زير 23 سال و جوانان با حضور 13 قايقران در دو بخش بانوان و آقايان به منظور حضور موفق در مسابقات قهرماني آسيا به ميزباني درياچه آزادي و رودخانه کرج از ديروز آغاز شد.
اين مرحله از اردو تا 23 شهريورماه ادامه خواهد داشت.
کتايون اشرف سرمربي، سميه فلاح عسگري مربي و بهاره ميزباني مربي بدنساز کادر مربيان تيم بانوان و اسفنديار شيرمحمدي سرمربي و هيوا نسيمي مربي کادر مربيان تيم آقايان را تشکيل مي دهند.
ياسمن رضا سلطاني و نازنين فرزانه از تهران، فائزه روناسي از اصفهان، دنيا محمدي از کرمانشاه، مليکا سماکي، نگين جباريه و حسنا الهقلي از مازندران در بخش بانوان و امير رضانژاد و محمد مهدوي نيا از تهران، مهدي کرمي از گيلان، دانيال خسروي، ماهان ادريس و مرصاد واحدي از مازندران در بخش آقايان نفرات دعوت شده به اين مرحله از اردو هستند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون