جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4260- تاریخ : 1397/05/30 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران ( سه شنبه)


مصاف تکواندوکاران پسر در جام آينده سازان المپيک


بازگشت هيجان فوتبالي به محلات همدان


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


قهرماني البرز در مسابقات کيک بوکسينگ کشور


حذف تنيسور جوان ايران در بازي هاي آسيايي


 مصاف تکواندوکاران پسر در جام آينده سازان المپيک  

ديدارهاي هفته ششم و هفتم ليگ تکواندوي نوجوانان پسر در دو گروه طي روزهاي سه شنبه و چهارشنبه با حضور 19 تيم در خانه فدراسيون تکواندو برگزار مي‌شود.ديدارهاي هفته ششم و هفتم از بيست و دومين دوره ليگ تکواندوي نوجوانان پسر «جام آينده سازان المپيک» در گروه‌هاي اول و دوم با حضور 19 تيم طي روزهاي سه شنبه و چهارشنبه (30 و 31 مردادماه) به ميزباني خانه تکواندو برگزار خواهد شد.
رقابت‌هاي گروه اول روز ‌سه‌شنبه، 30 مردادماه در قالب 10 تيم باشگاه يزدان، هيات تکواندو استان همدان، باشگاه فرهنگي ورزشي ذوب آهن اصفهان، هيات تکواندو اشترينان، لوازم خانگي کن، فرمانيه، هيات تکواندو استان زنجان، هيات تکواندو استان فارس، هيات تکواندو شمال شرق تهران و مناطق نفت خيز جنوب انجام مي‌شود.
برنامه رقابت‌هاي گروه اول به شرح زير است:
*هفته ششم
تيم باشگاه يزدان – تيم هيات تکواندو شمال شرق تهران
تيم باشگاه فرهنگي ورزشي ذوب آهن اصفهان – تيم فرمانيه
تيم لوازم خانگي کن - تيم هيات تکواندو استان فارس
تيم هيات تکواندو استان زنجان – تيم مناطق نفت خيز جنوب
تيم هيات تکواندو اشترينان – تيم هيات تکواندو استان همدان
*هفته هفتم
تيم باشگاه يزدان – تيم هيات تکواندو استان زنجان
تيم باشگاه فرهنگي ورزشي ذوب آهن اصفهان – تيم مناطق نفت خيز جنوب
تيم لوازم خانگي کن - تيم هيات تکواندو شمال شرق تهران
تيم هيات تکواندو استان فارس - تيم هيات تکواندو استان همدان
تيم فرمانيه – تيم هيات تکواندو اشترينان
گفتني است، در پايان پنجمين هفته اين رقابت ها، تيم لوازم خانگي کن با کسب 15 امتياز و تفاضل 32 همچنان جايگاه خود را در صدر جدول رده بندي حفظ کرد، باشگاه يزدان با 15 امتياز و تفاضل 26 در رده دوم باقي ماند و هيات تکواندو استان زنجان با 12 امتياز سوم شد.همچنين مسابقات گروه دوم نيز روز چهارشنبه، 31 مردادماه در قالب 9 تيم قفل پارس، هيات تکواندو چالان چولان، تعاوني انقلاب شهريار، شهرداري تبريز، آينده سازان لوازم خانگي کن، پاس قوامين، هيات تکواندو استان کرمانشاه، هيات تكواندو شهرستان فرديس و هيات تکواندو جنوب‌غرب تهران پيگيري خواهد شد. برنامه رقابت‌ها گروه دوم به شرح زير است:
*هفته ششم
تيم هيات تکواندو شهرستان فرديس (استراحت)
تيم هيات تکواندو چالان چولان – تيم
آينده سازان لوازم خانگي کن
تيم شهرداري تبريز – تيم هيات تکواندو استان کرمانشاه
تيم پاس قوامين – تيم هيات تکواندو جنوب‌غرب تهران
تيم تعاوني انقلاب شهريار – تيم قفل پارس
*هفته هفتم
تيم پاس قوامين (استراحت)
تيم هيات تکواندو چالان چولان – تيم هيات تکواندو جنوب‌غرب تهران
تيم شهرداري تبريز – تيم هيات تکواندو شهرستان فرديس
تيم هيات تکواندو استان کرمانشاه – تيم قفل پارس
تيم آينده سازان لوازم خانگي کن – تيم تعاوني انقلاب شهريار
گفتني است، در پايان هفته پنجم اين رقابت‌ها، هوگوپوشان پاس قوامين با کسب 10 امتياز صدر جدول رده‌بندي را به خود اختصاص دادند، هيات تکواندو استان کرمانشاه با 9 امتياز در جايگاه دومي قرار گرفت و شهرداري تبريز با 8 امتياز و آينده سازان لوازم خانگي کن با 7 امتياز به ترتيب در رده سوم و چهارم جاي گرفتند.


 بازگشت هيجان فوتبالي به محلات همدان 

تابستان امسال همچون سال هاي گذشته مسابقات فوتبال و ساير رشته هاي ورزشي با عنوان المپياد ورزشي محلات شهر همدان برگزار خواهد شد.
امسال دهمين دوره فوتبال محلات در رده بزرگسالان برگزار خواهد شد اما سياست همدان در اين زمينه نسبت به سال هاي گذشته تغيير کرده و فوتبال محلات را در 3 رده ديگر زير 18 سال، زير 15 سال و 12 سال نيز برگزار مي کند تا بتواند خروجي خوبي از برگزاري اين مسابقات بگيرد و در آينده فوتبال شهر همدان حرف براي گفتن داشته باشد.
در اين سال ها در فوتبال استان همدان شاهد بي توجهي هاي زيادي به فوتبال پايه بوده اما رفته رفته سعي شده با تقويت فوتبال همدان در رده هاي پايه طي سال آينده تيم هاي استان نظير پاس و شهرداري همدان از وارد کردن بازيکن بي نياز شوند. اگر امروز خوزستان مهد فوتبال ناميده مي شود و مازندران بازيکنان با استعداد فراواني دارد، قطعاً اين موضوع بدون توجه به
رده هاي پايه حاصل نمي شده است. بنابراين با سرمايه گذاري در رده هاي پايه فوتبال همدان، فردا شاهد رشد و بلوغ فوتبال اين استان خواهيم بود.


 ميز خبر 

حضور چهار تيم خارجي در رقابت هاي کشتي يادگار امام(ره)
چهار تيم خارجي براي شرکت در رقابت هاي بين المللي کشتي آزاد نوجوانان جام يادگار امام(ره) اعلام آمادگي کرده اند.
اين تيم ها از کشورهاي روسيه، جمهوري آذربايجان، ارمنستان و ترکيه در اين پيکارها که در استان مرکزي برگزار مي شود، شرکت مي کنند.
علاوه بر تيم هاي اشاره شده، سه تيم ديگر به عنوان نمايندگان جمهوري اسلامي ايران و يک تيم از استان مرکزي در مسابقات بين المللي کشتي آزاد نوجوانان يادگار امام(ره) با هم رقابت مي کنند.
در صورت حضور هشت تيم خارجي بيش از 200 کشتي گير نوجوان در اين دوره از مسابقات حضور دارند.
مسابقات بين المللي کشتي آزاد نوجوانان جام يادگار امام(ره)، هشتم و نهم شهريورماه در سالن 2 هزار نفري مجموعه ورزشي شهداي پنجم مرداد اراک برگزار مي شود.

سنندج، ميزبان مسابقات دوچرخه سواري کوهستان كشور
رقابت هاي دوچرخه سواري کوهستان جوانان و بزرگسالان پسر و دختر کشور به مدت سه روز در بخش کراس کانتري و دانهيل به ميزباني سنندج برگزار مي شود .
در اين مسابقات دوچرخه سواران مدعي از سراسر کشور حضور دارند و شرکت کنندگان رشته کراس کانتري جوانان و بزرگسالان عصر روز پنجم شهريورماه در سنندج پذيرش خواهند شد و صبح روز ششم شهريور در دامنه زيباي کوه آبيدر سنندج به رقابت خواهند پرداخت .
همچنين رکابزنان رشته دانهيل نيز عصر ششم شهريور پذيرش مي شوند و صبح روز هفتم نيز در دو رده سني جوانان و بزرگسالان رقابت خود را آغاز خواهند کرد .
دوچرخه سواران کوهستان در بخش دختران نيز عصر روز هفتم شهريورماه از سوي کادر بانوان فدراسيون و هيأت کردستان پذيرش مي شوند و دوچرخه سواران از ساعت 8 صبح روز هشتم شهريور پيکارهاي خود را آغاز مي کنند .

پايان هفته دهم ليگ تکواندوي دختران خردسال پايتخت
در پايان هفته دهم ليگ تکواندوي دختران خردسال استان تهران، تيم روپايي الکترونيکي keenصدرنشيني خود را حفظ کرد و تيم آتنا درجايگاه دوم ايستاد.
ديدارهاي هفته دهم از دومين دوره رقابت هاي ليگ برتر دختران خردسال يادواره شهيد تکواندوکار حسين مرادبيگي با حضور 7 تيم هيات جنوب شرق، هيات رباط کريم، هيات شهرقدس، نوين طب، روپايي الکترونيکي keen، هماورد و آتنا در سالن زنده ياد سيد سعيد مهيمن (خانه تکواندو پايتخت) برگزار شد.
با اتمام مبارزات هفته دهم، تيم روپايي الکترونيکي keen با 8 برد و يک تساوي و کسب 25 امتياز صدرنشيني خود را حفظ کرد، آتنا با 7 برد، 2 باخت و کسب 21 امتياز در رتبه دوم ايستاد و هيات رباط کريم با 3 برد 2باخت و 3 مساوي و کسب 12 امتياز سوم شد.

در بخش پسران؛
هفته دوم ليگ کاراته پايه برگزار مي شود
هفته دوم ليگ هاي كاتا و كوميته پايه پسران طي روزهاي چهارشنبه تا جمعه هفته جاري در تهران برگزار مي شود.
طبق برنامه اعلام شده از سوي سازمان ليگ فدراسيون، هفته دوم ليگ هاي كاتا خردسالان، نونهالان و جوانه پسران روز چهارشنبه 31 شهريورماه در سالن شهيد كبگانيان تهران برگزار مي شود.
ليگ كوميته آينده سازان نيز روز پنجشنبه يكم شهريور ماه در سالن شهيد كبگانيان تهران انجام خواهد شد.
همچنين هفته دوم ليگ برتر روز جمعه دوم شهريور ماه در سالن غدير نيروي انتظامي برگزار مي شود.


 ورزش جوان و نوجوان 

در پايان مسابقات هندبال نوجوانان خراسان رضوي؛
مشهد "الف" به عنوان قهرماني رسيد
در ديدار پاياني مسابقات هندبال نوجوانان استان خراسان رضوي، تيم مشهد الف با شکست دادن تيم نيشابور به مقام قهرماني رسيد .
پيکارهاي هندبال نوجوانان استان خراسان رضوي با معرفي تيم هاي برتر به پايان رسيد.در اين رقابت ها، تيم مشهد "الف" بر سکوي نخست ايستاد، سبزوار دوم شد و مشهد "ب" هم در جايگاه سوم قرار گرفت.

پيگيري مسابقات واليبال دختران کشور
روز پاياني مرحله گروهي رقابت هاي واليبال دختران دسته سه کشور برگزار شد و در پايان، نتايج زير به دست آمد:
خوزستان 3 – کهگيلويه و بويراحمد صفر
کرمانشاه 3 – چهار محال و بختياري
خراسان شمالي 3 – سيستان و بلوچستان صفر
يزد و هرمزگان از گروه دوم مسابقات به مرحله بعدي صعود کردند.

کار به آمبولانس و انتقال به بيمارستان کشيد
ضرب و شتم دختر فوتساليست در قم!
در سال‌هاي اخير عادت کرده بوديم يا بهتر است بگوييم عادت‌مان داده بودند که در فوتسال آقايان شاهد درگيري‌هاي شديد باشيم اما حالا در فوتسال بانوان هم اين اتفاق مي‌افتد و انگار درگيري‌هاي سکوهاي يکي دو ورزشگاه در ليگ برتر فوتبال به فوتسال هم سرايت کرده است.
در هفته ماقبل پاياني ليگ فوتسال قم ديدار حساسي بين دو تيم مدعي در سالن ثامن اين شهر برگزار مي‌شود که تيم گسترش آکادمي باران مهر با نتيجه 7 بر 2 تيم شاهين فراز را شکست مي‌دهد و بلافاصله پس از پايان اين ديدار درگيري شديدي بين بازيکنان دو تيم رخ مي‌دهد اما اتفاق عجيبي در ليگ فوتسال بانوان قم رخ داده که حواشي زيادي در پي داشته و موجب آسيب‌ديدگي يکي از فوتساليست‌هاي دختر شده است.
ظاهرا الهام صفا بازيکن شاهين فراز پس از پايان مسابقه و زماني که از پله‌هاي سالن بالا رفته بود، به شعار «6 تايي‌ها» چند بازيکن تيم گسترش واکنش شديدي نشان داده و موجب درگيري بين دو طرف شده است.
يک روايت ديگر هم اين است که بعد از پايان بازي الهام صفا به شعار دو بازيکن حريف و يکي از تماشاگران واکنش نشان داد و با آنها درگيري پيدا کرد که طرف مقابل به همراه دو نفر ديگر به صورت شديدي او را مورد ضرب و شتم قرار دادند؛ طوري که او براي لحظاتي از حال رفته و بعد از آن با آمبولانس به بيمارستان شهيد بهشتي قم منتقل شده است.
حتي شنيده مي‌شود که پس از پايان مسابقه به دليل اينکه يکي از تماشاگران (که جزو بازيکنان فوتسال قم نيز است) در جريان بازي عليه تيم شاهين فراز شعار مي‌داده، الهام صفا بلافاصله پس از بالا رفتن از پله‌هاي سالن به سمت آن تماشاگر مي‌رود و علاوه بر فحاشي و پرتاب بطري آب، به صورت او ضربه مي‌زند که اين حرکت او با واکنش اين بازيکن - تماشاگر و يک تماشاگر ديگر مواجه مي‌شود و فرد دچار آسيب‌ديدگي مي‌شود. خوشبختانه اين دختر فوتساليست 25 ساله قمي که از ناحيه گردن آسيب ديده بود، بعد از انتقال به بيمارستان و انجام آزمايشات و عکسبرداري‌هاي لازم از بيمارستان مرخص شده است.
البته تا فوتساليست مضروب اظهارنظر نکند و فيلم درگيري‌ها هم توسط کميته انضباطي مورد بازبيني قرار نگيرد نبايد قضاوت کرد.

درخشش ورزشکاران چهارمحالي در رقابت هاي کاراته کشور
ورزشکاران چهارمحال و بختياري 17 مدال در رقابت هاي کاراته بانوان کشور کسب کردند.
مسابقات قهرماني کشور سبک شيتوريو اينوئي با حضور بيش ازيک هزار و 350 نفر از سراسر کشور و حضور افتخاري تيم ملي هند درشش رده سني نونهالان، خردسالان، نوجوانان، جوانان، اميد و بزرگسالان در دو بخش کاتا و کوميته انفرادي و تيمي به مدت دو روز درشهر ري برگزار شد.
اسما مسعودي در وزن 35کيلوگرم، الهه بابامير دروزن 40 کيلوگرم، بهار حيدري در وزن 45کيلوگرم، زينب موسايي در وزن 25 کيلوگرم در رده سني خردسالان و تارا يوسفي در وزن 37کيلوگرم در رده سني نونهالان، رويا يوسفي در وزن48کيلوگرم در رده سني نوجوانان و جوانان مهشيد بهرامي در وزن 48 کيلوگرم در رده سني جوانان موفق به کسب مقام اول کوميته شدند.
زهرا خدادوستان در وزن 45 کيلوگرم و در رده سني خردسالان، حديث رييسي در وزن 52 کيلوگرم و سيده ساره دادور در وزن37کيلوگرم، عسل حسيني در وزن 37کيلوگرم، الهه رستمي در وزن 42 کيلوگرم و حديث موسايي دروزن 47 کيلوگرم در رده سني نونهالان و مريم مهدوي دروزن 48 کيلوگرم در رده سني جوانان مقام دوم کوميته را از آن خود کردند.


 قهرماني البرز در مسابقات کيک بوکسينگ کشور  

تيم البرز عنوان قهرماني رقابت هاي کيک بوکسينگ کشور گراميداشت شهداي مدافع حرم را به خود اختصاص داد.
همچنين تيم هاي تهران، گيلان و کردستان رتبه هاي دوم تا چهارم اين رقابت ها را کسب کردند. اين رقابت ها در پنج رده سني نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پيشکسوتان به مدت سه روز در سالن شهداي سرحداباد فرديس برگزار شد . تيم هاي ورزشي 23 استان کشور در اين رقابت ها حضور داشتند و درمجموع 350 ورزشکار وي رينگ رفتند.


 حذف تنيسور جوان ايران در بازي هاي آسيايي 

اميرحسين بادي نماينده جوان تنيس ايران با شکست برابر جيسيون جون از چين تايپه از دور رقابت‌هاي انفرادي حذف شد.
تنيسور تايپه رنکينگ 100 جهاني دارد و يکي از مدعيان قهرماني در بازي‌هاي آسيايي جاکارتا به شمار مي‌رود. جيسيون ست اول را 6 بر صفر برد و در ست دوم نتيجه را 6 بر 2 به سود خود تمام کرد.
اميرحسين بادي در دور نخست با حريفي از قرقيزستان بايد روبرو مي‌شد که به دليل غيبت حريف بدون مسابقه برنده شد. 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي