جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4258- تاریخ : 1397/05/28 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران ( يكشنبه)

آمادگي جوان تکواندوکار تيم ملي؛
بخشي: ترسي از نام حريفانم ندارم

براي حضور در رقابت‌هاي جهاني؛
دعوت 24 آزادکار به اردوي تيم ملي جوانان


پايان مسابقات هندبال دختران استان بوشهر


قهرماني قزوين در ليگ فوتسال مناطق کشور


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 آمادگي جوان تکواندوکار تيم ملي؛
 بخشي: ترسي از نام حريفانم ندارم 

ملي‌پوش تيم تکواندوي کشورمان‌ گفت:‌‌ بهترين تکواندوکاران در وزن 68- کيلوگرم به بازي‌هاي آسيايي اعزام مي‌شوند اما من از نام هيچ کدام از رقبايم نمي‌ترسم.
رقابت‌هاي تکواندو در هجدهمين دوره بازي‌هاي آسيايي جاکارتا از امروز آغاز مي‌شود. وزن 68- کيلوگرم در اين رقابت‌ها را بايد يکي از سخت‌ترين اوزان ‌بدانيم چرا که برترين تکواندوکاران در اين وزن به جاکارتا اعزام شده‌اند. نماينده ايران در اين وزن امير محمد بخشي جوان ميانه‌اي که در آستانه 20 سالگي به ترکيب تيم ملي اضافه شد و پديده تکواندو ايران هم لقب گرفته است.
بخشي در رقابت‌هاي جهاني نوجوانان‌ به مدال طلاي جهاني رسيد و در مسابقه‌هاي‌ قهرماني آسيا هم در ترکيب تيم قرار گرفت و مدال طلاي آن رقابت‌ها را از آن خود کرد. حالا اين جوان ميانه‌اي در دومين تجربه حضورش در تيم ملي بزرگسالان، نخستين حضور خود را در بازي‌هاي آسيايي تجربه مي‌کند و به خوبي مي‌داند ميدان جاکارتا با ديگر مسابقه‌ها فرق مي‌کند و بايد در اين ميدان با بهترين‌هاي تکواندو بجنگد تا صاحب مدال خوش‌رنگ بازي‌هاي آسيايي شود.
اميرمحمد بخشي درباره حضورش در بازي‌هاي آسيايي و آخرين وضعيتش به آنا گفت: خدا را شکر تمرينات خوبي پشت‌سر گذاشتيم و به خوبي مي‌دانم چه ميدان مهمي پيش‌رو دارم. تمام تلاشم را به کار مي‌گيرم تا از اين فرصت نهايت استفاده را ببرم و در اين رقابت سخت و مهم به مدال خوش‌رنگ طلا برسم.
وي ادامه داد: من 12 سال است که تکواندو کار مي‌کنم و اين نخستين بار است که در بازي‌هاي آسيايي شرکت مي‌کنم. بازي‌هاي آسيايي، المپيک آسيايي محسوب مي‌شود و سطح خيلي بالايي دارد. بهترين تکواندوکاران وزن 68 کيلوگرم به اين رقابت‌ها اعزام مي‌شوند، اما من از نام هيچ کدام از رقبايم نمي‌ترسم و براي رسيدن به بهترين نتيجه تمام تلاش خودم را مي‌کنم.
بخشي در پاسخ به اينکه آيا از حريفان خود شناخت دارد و سخت‌ترين رقبايش کدام کشورها است، عنوان کرد: تقريباً همه رقبايم را مي‌شناسم و آنها را به خوبي آناليز کردم. سخت‌ترين رقيب من از کشور کره است. داي هون لي بهترين تکواندوکار سال 2018 جهان در وزن 68- کيلوگرم است. او طلاي دو دوره قبلي بازي‌هاي آسيايي و سه طلاي جهان را در همين وزن کسب کرده است و در حال حاضر رنکينگ يک دنياست. اين حريف کره‌اي تقريباً تمامي مدال‌هاي دو سال اخير تکواندو در اين وزن را درو کرده است.
وي ادامه داد: احمد ابوغوش از اردن‌ که صاحب مدال طلاي بازي‌هاي المپيک 2016 و رنکينگ چهارم است، همچنين يو جينگ هوانگ از کشور چين تايپه با رنکينگ هفتم و ژائو از کشور چين با مدال طلاي 2017 جهان و طلاي المپيک از حريفان جدي من محسوب مي‌شوند.
اين ملي‌پوش ميانه‌اي در واکنش به اينکه لقب پديده انتظارات را بالا برده و اين موضوع باعث برهم زدن تمرکزش نمي‌شود، گفت: به طور حتم لقب پديده باعث شده تا انتظارات از من بيشتر شود و نگاه‌ها به من فرق کند. اما من به آن توجهي نمي‌کنم و فقط تلاشم اين است که لياقت اين لقب را داشته باشم و بتوانم خودم و توانايي‌هايم را به همه نشان بدهم. من اهداف بزرگي در تکواندو دارم و مي‌خواهم از اين فرصت طلايي که پيش روي من قرار گرفته است بهترين بهره را ببرم و جايگاهم را در تيم ملي تثبيت کنم.
بخشي در پايان به حضورش در گرندپري اشاره کرد و گفت: بعد از بازي‌هاي آسيايي رقابت‌هاي گرندپري آغاز مي‌شود و فرصتي براي کسب سهميه المپيک توکيو است. اگر من بتوانم در بازي‌هاي آسيايي مدال طلا بگيرم در گرندپري هم شرکت خواهم کرد.


 براي حضور در رقابت‌هاي جهاني؛
 دعوت 24 آزادکار به اردوي تيم ملي جوانان 

اردوي تيم ملي کشتي آزاد جوانان براي حضور در رقابتهاي جهاني از امروز آغاز و تا 9 شهريورماه در خانه کشتي تهران برگزار مي شود. بر اين اساس اسامي نفرات دعوت شده به اين اردو به شرح زير است:
57 کيلوگرم: رضا علي جان زاده (مازندران) پوريا ترکمان (تهران)
61 کيلوگرم: مجيد داستان (تهران) مهدي عشقي (مازندران) مهدي شيرازي (تهران)
65 کيلوگرم: اميرحسين مقصودي (تهران) اکبر فضلي (مازندران)
70 کيلوگرم: اميرحسين کاووسي (مازندران) محمد نخودي (مازندران)
74 کيلوگرم: علي سوادکوهي (مازندران) عرفان شيخ اعظمي (مازندران)
79 کيلوگرم: سجاد غلامي (البرز) – محمدرضا قياسي (کرمانشاه)
86 کيلوگرم: سيد سجاد سيدي (مازندران) ابوالفضل هاشمي (مازندران) الياس طريقي (گيلان)
92 کيلوگرم: عباس فروتن (مازندران) ميثم عبدي (تهران)
97 کيلوگرم: سجاد عزيزي (تهران) حميدرضا رکابي (مازندران) عليرضا عبداللهي (تهران)
125 کيلوگرم: امير ياري (البرز) علي محمد نوري (تهران) اميرضا صحرايي (تهران)
سرمربي: تقي اکبرنژاد
مربيان: حسن طهماسبي- مهدي برائتي و يک مربي به معرفي هيأت کشتي استان مازندران/سرپرست: اسماعيل پلويي/مدير فني: امير توکليان/رقابت هاي کشتي قهرماني جوانان جهان روزهاي 26 شهريور تا اول مهرماه در شهر ترناوا کشور اسلواکي برگزار خواهد شد.


 پايان مسابقات هندبال دختران استان بوشهر  

مسابقات هندبال قهرماني دختران نوجوان استان بوشهر با حضور هشت تيم گناوه، دشتستان، شبانکاره، جم و ريز، دير، کنگان، تنگستان و خارگ در سالن ورزشي حوادث گناوه برگزار شد.
در نهايت چهار تيم پيکان ريز، آرارات برازجان، هيئت هندبال گناوه و هيئت هندبال شبانکاره توانستند به نيمه نهايي مسابقات راه پيدا کنند.
در ديدار رده بندي آرارات برازجان 6 بر 4 پيکان ريز را شکست داد و به مقام سوم دست يافت و ديدار نهايي در ديداري نزديک و حساس هيئت هندبال شبانکاره توانست 13 بر 11 هيئت هندبال گناوه را شکست دهد و قهرمان استان شود.


 قهرماني قزوين در ليگ فوتسال مناطق کشور 

تيم مقاومت قزوين عنوان قهرماني رقابت هاي ليگ فوتسال مناطق نوجوانان کشور در همدان را کسب کرد.
مرحله نهايي اين مسابقات با حضور تيم هاي شمال زابل، نصر شادگان، مقاومت قزوين و تالار وحدت همدان در گروه يک و نخل طلايي طبس، چاپ معلم سنندج، طاها اقليد فارس و تراکتورسازي بناب در گروه دو بدر سالن ابن سيناي شهر همدان برگزار شد.
در نهايت و در ديدار فينال، تيم فوتسال مقاومت قزوين با نتيجه 4 بر 2 تيم فوتسال شمال زابل را شکست داد و قهرمان مسابقات فوتسال نوجوانان مناطق کشور شد. ميز خبر 

براي حضور در مسابقات کشوري؛
دختران تکواندوکار سمنان معرفي شدند
تيم تکواندوي دختران نوجوان استان سمنان جهت شرکت در مسابقات قهرماني کشور نفرات خود را
شناخت.
مرحله نهايي مسابقات تکواندوي انتخابي درون اردويي دختران نوجوان سمنان، زير نظر کميته فني برگزار شد و نفرات هر وزن برگزيده شدند. اسامي نفرات برتر اين رقابت ها به شرح زير است:
وزن اول: زهرا مستخدمين حسيني
وزن دوم: زينب رمضاني
وزن سوم: مهسا نوري
وزن چهارم: غزل سلطاني
وزن پنجم: نسترن احمدي
وزن ششم: رويدا الهامي
وزن هفتم: فاطمه حسيني
وزن هشتم: فرزانه طباطبايي
وزن نهم: ياسمن موسوي نژاد
وزن دهم: مائده عزيز شفيعي.

در مجموعه ورزشي انقلاب؛
رقابت هاي بين المللي تنيس جوانان برگزار مي‌شود
مجموعه ورزشي انقلاب تهران از 3 شهريور ماه ميزبان تنيسورهاي جوان خواهد بود. ‌
در حالي رقابت هاي بين المللي تنيس جوانان از 3 لغايت 10 شهريور ماه به ميزباني کشورمان و در زمين هاي مجموعه ورزشي انقلاب تهران برگزار مي شود که 69 تنيسور از کشورهاي مختلف در اين دوره از رقابت ها حضور پيدا مي کنند.
اين مسابقات در بخش دختران و پسران و در بخش انفرادي و دونفره برگزار مي شود.
تاکنون و در بخش پسران 47 تنيسور از کشورهاي ايران ، روسيه ، الجزاير، کويت ، بلژيک ، آلمان، هنگ کنگ، مالزي ، عراق و اوکراين و در بخش دختران 22 شرکت کننده از کشورهاي ايران ، هند، ترکيه و آذربايجان ثبت نام کرده اند.
سرداوري اين رقابت ها بر عهده محسن خداپرست داور نشان سفيد کشورمان است و امير صدري نيز مديريت آن را بر عهده دارد.

نتايج روز اول مسابقات واليبال دسته سه دختران کشور
مسابقات واليبال دسته سه دختران جوان کشور با برگزاري ديدارهايي آغاز شد.
اين پيکارها که به تعويق افتاده بود، در کرمانشاه با برگزاري چهار مسابقه آغاز شد. نتايج روز اول مسابقات به شرح زير است:
يزد 3 – سيستان و بلوچستان صفر
هرمزگان 3 – خراسان شمالي صفر
بوشهر 3 – خوزستان صفر
کرمانشاه 3- کهگيلويه و بويراحمد صفر.

برگزاري هفته دوم ليگ برتر فوتسال بانوان
هفته دوم ليگ برتر فوتسال بانوان با پيروزي پر گل مدعيان قهرماني و تيم دختران کوير کرمان به پايان رسيد.
در اين هفته تيم دختران کوير کرمان 9 گل مقابل استقلال ساري ميزبان خود به ثمر رساند و تيم‌هاي سپيدرود تهران و ملي حفاري اهواز هم مسابقات پر گلي را پشت سر گذاشتند.
در اين هفته نتايج زير به دست آمد:
استقلال ساري 3-دختران کوير مس کرمان 9
وريژ نو فرخ شهر يک -ملي حفاري ايران 8
پالايش نفت آبادان 2-پويندگان فجر شيراز صفر
مس رفسنجان 2- پارس آرا شيراز 3
شهرداري رشت 2-سپيدرود تهران 9.


 ورزش جوان و نوجوان 

بازگشت رائول به خانه
رائول گونزالس اسطوره اسبق تيم فوتبال رئال مادريد به عنوان سرمربي تيم پايه کهکشاني ها انتخاب شد.انتخاب رائول توسط، رئيس باشگاه رئال مادريد تنها به دليل هجمه هاي وارده از سوي هواداران رئال مادريد به خاطر انفعال در فصل نقل و انتقالات بود و بازگشت اين اسطوره به مستطيل سبز بيش از پيش باعث توجه هواداران به اين ستاره فوتبال
شد.
گفتني است رائول گونزالس خود نيز حضور در رئال مادريد را از نوجواني تجربه کرده و همراه با رئالي ها 3 جام ليگ قهرمانان اروپا را در کارنامه خود ثبت کرده است.رائول همچنين پس از کريستيانو رونالدو، دومين گلزن تاريخ باشگاه رئال مادريد است.

گيلان، فاتح رقابت هاي اسپوکس قهرماني کشور شد
مسابقات اسپوکس قهرماني کشور و انتخابي تيم ملي، جهت حضور در اولين دوره مسابقات قهرماني آسيا با برتري گيلان در هر دو بخش آقايان و بانوان به پايان رسيد.
اين رقابت ها با حضور 295 ورزشکار (156 نفر در بانوان و 139 نفر در آقايان) از 13 استان کشور در دو بخش «آکيناکه» و «آکيناکه دوبل» و در هفت رده سني نونهالان، نوجوانان، جوانان، اميد، بزرگسالان، پيشکسوتان A و پيشکسوتان B به مدت سه روز در سالن امام خميني(ره) مجموعه ورزشي آزادي گرگان برگزار شد.
در بخش آقايان تيم گيلان با کسب 6 مدال طلا، 2 نقره و 9 برنز به عنوان قهرماني دست يافت، مازندران با 4 نشان طلا، 4 نقره و 7 برنز در رديف دوم ايستاد و اصفهان با 3 مدال طلا، يک نقره و 2 برنز سوم شد.
اما در بخش بانوان تيم گيلان با کسب 4 مدال طلا، 3 نقره و 6 برنز به عنوان نخست دست يافت، قزوين با 2 نشان طلا، 3 نقره و 6 برنز در جايگاه دوم قرار گرفت و اصفهان با 2 مدال طلا، 2 نقره و 3 برنز در رده سوم ايستاد.
نفرات ‌برتر اين رقابت ها براي حضور در اردوي تيم ملي جهت شرکت در اولين دوره مسابقات اسپوکس قهرماني آسيا که آبان ماه برگزار مي شود، دعوت خواهند شد.
ورزش اسپوکس برگرفته از انواع ابزار هاي جنگي و غير جنگي ايران باستان به شکل ايمن (اسفنجي) است که از تحرک بالايي برخوردار بوده و نياز به سرعت، هوشياري و قدرت دارد.
اين رشته نخستين مرتبه توسط محمدرضا هاشم پور قهرمان جهان، مربي و داور بين المللي هنرهاي رزمي در سال 1390 پايه گذاري و در سال هاي 2012 و2013 چندين اجلاس رسمي و غير رسمي بين المللي در خصوص معرفي اين رشته رزمي به مجامع بين المللي ورزش برگزار شد که پس از بازتاب مثبت بين المللي، رسميت دادن به فعاليت هاي اين ورزش از طرف مراجع ذي صلاح ورزش کشور در گام بعدي قرار گرفت که در اين راستا پس از کارشناسي و بررسي هاي لازم از سوي وزارت ورزش و جوانان از سال 1395 فعاليت ورزش اسپوکس در کشور تاييد شد.
با تلاش هاي هاشم پور شهريور سال گذشته با دعوت از نمايندگان 15 کشور آسيايي، کنفدراسيون اسپوکس آسيا در ايران راه اندازي و قرار است به زودي فدراسيون جهاني اين رشته هم تشکيل شود.

مراغه، ميزبان مسابقات کانوپولوي قهرماني کشور
مسابقات کانوپولوي قهرماني کشور شهريورماه به ميزباني مراغه برگزار مي شود.
استان آذربايجان شرقي، نيمه دوم شهريورماه ميزبان مسابقات کانوپولو آقايان کشور خواهد بود.
اين مسابقات در رده سني جوانان برگزار مي شود و حداقل سن براي شرکت در رقابت ها 15 سال تمام است.
هر تيم مي تواند با هشت ورزشکار و يک مربي که وظيفه سرپرستي را نيز بر عهده دارد در رقابت ها شرکت کند.
هيأت هاي قايقراني تا 10 شهريورماه مهلت دارند تا آمادگي خود را به همراه اسامي ورزشکاران شرکت کننده به فدراسيون اعلام کنند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون