جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4250- تاریخ : 1397/05/18 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

به مدت دو روز؛
دختران نونهال در ليگ تکواندو به رقابت مي پردازند

مسابقات تنيس پسران کشور؛
تهراني ها جام قهرماني را به خانه بردند


پيروزي شاگردان چمنيان برابر اميد اکسين البرز


پيگيري رقابت هاي موي تاي جوانان جهان


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 به مدت دو روز؛
 دختران نونهال در ليگ تکواندو به رقابت مي پردازند 

دختران نونهال تکواندوکار، به مدت دو روز در چارچوب رقابت هاي ليگ، به رقابت مي پردازند.
ديدارهاي هفته ششم و هفتم از نهمين دوره ليگ نونهالان دختر «جام شکوفه‌هاي تکواندو» در دو گروه با حضور 20 تيم طي روزهاي شنبه و يکشنبه (20 و 21 مردادماه) در خانه تکواندو برگزار خواهد شد.
رقابت‌هاي گروه اول روز شنبه،20 مردادماه در قالب 10 تيم لوازم خانگي کن، هيات تکواندو شمال‌شرق تهران، هيات تکواندو شهرستان پيشوا، هيات تکواندو شهرستان کرج، هيات تکواندو ورامين، هيات تکواندو شهرستان رباط کريم، هيات تکواندو شهرستان سرخه، هيات تکواندو گيلان، تيم هيات تكواندو جنوب‌شرق و تيم هيات تکواندواستان خوزستان انجام خواهد شد. برنامه رقابت ها به شرح زير است:
*هفته ششم
تيم لوازم خانگي کن - تيم هيات تكواندو جنوب شرق.
تيم هيات تکواندو شهرستان پيشوا - تيم هيات تکواندو شهرستان رباط کريم.
تيم هيات تکواندو ورامين - تيم هيات تکواندو گيلان.
تيم هيات تکواندو شهرستان سرخه - تيم هيات تکواندواستان خوزستان.
تيم هيات تکواندو شهرستان کرج - تيم هيات تکواندو شمال شرق تهران.
*هفته هفتم
تيم لوازم خانگي کن - تيم هيات تکواندو شهرستان سرخه.
تيم هيات تکواندو شهرستان پيشوا - تيم هيات تکواندواستان خوزستان.
تيم هيات تکواندو ورامين -تيم هيات تكواندو جنوب شرق.
تيم هيات تکواندو گيلان - تيم هيات تکواندو شمال شرق تهران.
تيم هيات تکواندو شهرستان رباط کريم - تيم هيات تکواندو شهرستان کرج.
با پايان هفته پنجم رقابت هاي گروه اول، تيم لوازم خانگي کن با کسب 13 امتياز و تفاضل 34 به صدرنشيني خود تداوم بخشيد، هيات تکواندو گيلان با 13 امتياز و تفاضل 28 در رده دوم باقي ماند و هيات تکواندو ورامين با 12 امتياز جايگاه سوم را به خود اختصاص داد.
همچنين رقابت‌هاي گروه دوم نيز روز يکشنبه 21 مردادماه با حضور تيم‌هاي هيات تکواندو استان البرز، هيات تکواندو استان اصفهان، هيات تکواندو استان سمنان، هيات تکواندو شمال‌غرب، آکادمي تکواندو ابزار و يراق توسن، شهرداري و شوراي اسلامي تنکابن، هيات تکواندو شهرستان محمديه، هيات تکواندو استان خراسان رضوي، هيات تکواندو استان گلستان و مهرورزان برگزار مي شود. برنامه رقابت هاي گروه دوم به شرح زير است:
*هفته ششم
تيم هيات تکواندو استان البرز - تيم هيات تکواندو استان گلستان.
تيم هيات تکواندو استان سمنان - تيم شهرداري و شوراي اسلامي تنکابن.
تيم آکادمي تکواندو ابزار و يراق توسن - تيم هيات تکواندو استان خراسان رضوي.
تيم هيات تکواندو شهرستان محمديه - تيم مهرورزان.
تيم هيات تکواندو شمال غرب - تيم هيات تکواندو استان اصفهان.
*هفته هفتم
تيم هيات تکواندو استان البرز - تيم هيات تکواندو شهرستان محمديه.
تيم هيات تکواندو استان سمنان - تيم مهرورزان.
تيم آکادمي تکواندو ابزار و يراق توسن - تيم هيات تکواندو استان گلستان.
تيم هيات تکواندو استان خراسان رضوي - تيم هيات تکواندو استان اصفهان.
تيم شهرداري و شوراي اسلامي تنکابن - تيم هيات تکواندو شمالغرب.با پايان هفته پنجم رقابت هاي گروه دوم، تيم آکادمي تکواندو ابزار و يراق توسن با 13 امتياز صدر جدول را به خود اختصاص داد، هيات تکواندو شهرستان محمديه با 12 امتياز در رده دوم قرار گرفت و شهرداري و شوراي اسلامي شهر تنکابن با 10 امتياز سوم شد.


 مسابقات تنيس پسران کشور؛
 تهراني ها جام قهرماني را به خانه بردند 

مسابقات قهرماني تنيس پسران کشور،به ميزباني هيات تنيس بابل و در باشگاه ورزشي ايرانا برگزار و با معرفي نفرات برتر به پايان رسيد.
در آخرين روز اين رقابت ها و با انجام ديدارهاي فينال بخش انفرادي زير 12 سال، اميرعلي قوام از تهران با شکست کسري رحماني از تهران به مقام نخست دست يافت رحماني دوم شد و آرتين نظري از تهران و محمد مهدي فرج پور از اصفهان مشترکا سوم شدند .
در بخش دو نفره رده سني زير 12 سال ، تيم امير علي قوام - آرتين نظري از تهران جايگاه قهرماني را از آن خود کردند ، ايليا جعفر - کسري رحماني از تهران به مقام دوم رسيدند ، نبي لو- نجاريان از آذربايجان غربي و پازکي - حسن زاده از مازندران نيز صاحب عنوان سوم مشترک شدند.
در رده سني 14 سال بخش انفرادي ، پارسا افسري از فارس به مقام نخست دست پيدا کرد ، اميررضا آرميون از آذربايجان غربي دوم شد ، سامان رضاييان از فارس و عليرضا گلزاد از اصفهان مشترکا سوم شدند.در بخش دو نفره رده سني زير 14 سال الياسي - جوادي از تهران مقام نخست را کسب کرد افسري - رضاييان از فارس به جايگاه دوم دست يافتند ، قپانچي - گلزاد از اصفهان و آرميون - رضازاد از آذربايجان غربي توانستند مشترکا سوم شوند .
در اين دوره از بازي ها 87 شرکت کننده از استانهاي مازندران البرز، کرمانشاه ، فارس، خراسان رضوي ، هرمزگان ، کرمان ، قم ، قزوين ، سمنان ، گلستان ، خوزستان خراسان شمالي، چهارمحال و بختياري ، تهران ، آذربايجان غربي ، اصفهان ، ايلام ، بوشهر و يزد حضور داشتند.


 پيروزي شاگردان چمنيان برابر اميد اکسين البرز 

شاگردان عباس چمنيان در يک بازي دوستانه برابر تيم اميد اکسين البرز به پيروزي رسيدند.
تيم ملي فوتبال نوجوانان که در اردوي تدارکاتي بسر مي برد، در يک بازي دوستانه و در کرج به مصاف تيم اميد اکسين البرز رفت و در نهايت اين ديدار با نتيجه 3 بر 2 به سود ملي پوشان نوجوان به پايان رسيد. گل هاي تيم نوجوانان را علي باويه (2گل) و حميدرضا شريفي به ثمر رساندند.
همچنين روز جمعه 19 مردادماه ملي پوشان نوجوان به مصاف تيم بزرگسالان سايپا مي روند.


 پيگيري رقابت هاي موي تاي جوانان جهان 

نمايندگان ايران در چهارمين روز مسابقات موي تاي جوانان جهان در تايلند، عملکرد خوبي داشتند.
روزگذشته ستارقادر زاده نماينده وزن 53- کيلوگرم کشورمان در سومين رقابت خود نتوانست از سد حريف روس خود بگذرد و به مدال برنز دست يافت.قادر زاده ابتدا حريف فرانسوي را شکست داد و در دومين مسابقه خود توانست نماينده افغانستان را مغلوب کند.
همچنين سجاد ستاري نژاد در وزن 5/63- و محمد رضا چابک در وزن 71- نيز هردو توانستند نمايندگان ترکيه را از ميدان خارج کرده و به فينال اين مسابقات راه يابند.


 ميز خبر 

آغاز ليگ برتر فوتبال نوجوانان گيلان
فصل جديد ليگ برتر فوتبال نوجوانان گيلان آغاز شد.
در بازي هاي برگزار شده از هفته اول، تيم هاي آينده سازان سياهکل و وحدت ماسال مقابل هم قرار گرفتند که در نهايت تيم آينده سازان سياهکل با نتيجه يک بر صفر در اين بازي به برتري رسيد.
همچنين قرار بود نوجوانان پرسوليس رشت و شاهين بندرانزلي نيز به مصاف هم بروند که به دليل حاضر نشدن تيم شاهين انزلي، اين بازي با نتيجه سه بر صفر به سود تيم نوجوانان پرسپوليس رشت اعلام شد.
طبق برنامه اعلام شده در ادامه هفته اول اين مسابقات نيز ،
تيم هاي فوتبال نوجوانان خزر لنگرود و الماس اسالم تالش به مصاف هم مي روند و همچنين تيم هاي فوتبال نوحوانان اتحاد آبکنار انزلي و فراز لاهيجان رو در روي هم قرار مي گيرند.
در رقابت هاي فوتبال قهرماني ليگ برتر نوجوانان باشگاه هاي گيلان، 12 تيم از شهرهاي مختلف اين استان به صورت دوره اي در يک گروه ، به صورت رفت و برگشت با هم به رقابت مي پردازند.

بعد از سکوت يک ماهه؛
شهردار تهران حق را به کشتي گيران نوجوان داد!
پس از قهرماني تيم‌هاي نوجوانان کشتي در جهان و در بحبوحه جام جهاني بود که جمعي از اهالي کشتي در نامه به شهردار تهران از قرار نگرفتن تصوير اين نوجوانان مانند فوتباليست‌ها در بيلبوردهاي سطح شهر انتقاد کردند؛ انتقادي که حالا پس از گذشت يک ماه با پاسخ ديرهنگام شهردار تهران مواجه شده است!
محمدعلي افشاني در نامه‌اي به معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران، در مورد اعتراض جمعي از کشتي‌گيران و مربيان تيم‌هاي ملي در مورد عدم استفاده از تصاوير تيم‌هاي ملي کشتي آزاد و فرنگي نوجوانان که در رقابت‌هاي جهاني کرواسي براي نخستين بار به صورت همزمان به‌عنوان قهرماني رسيدند، حق را به کشتي‌گيران داد.
بر اين اساس افشاني از شجاع پوريان معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري خواسته تا سازمان زيباسازي شهرداري تهران در فرصت مقتضي نسبت به جبران اين موضوع اقدام کند.

آغاز اردوي تيم ملي بسکتبال جوانان دختر در قزوين
دختران بسکتباليست تيم ملي جوانان وارد اردوي تدارکاتي شدند.
اردوي آماده سازي تيم ملي بسکتبال جوانان دختر از ديروز آغاز شد و به مدت سه روز در خانه بسکتبال قزوين پيگيري مي شود.
گفتني است، دختران بسکتباليست تيم ملي خود را براي حضور در رقابت هاي قهرماني آسيا که آبان ماه به ميزباني بنگلور هند برگزار مي شود، آماده مي کنند.

پايان هفته نهم ليگ برتر تکواندوي دختران خردسال پايتخت
هفته هفتم تا نهم از دومين دوره رقابت هاي ليگ برتر تکواندوي دختران خردسال پايتخت، يادواره شهيد تکواندوکار حسين مرادبيگي در سالن زنده ياد سيد سعيد مهيمن (خانه تکواندو پايتخت) برگزار شد.
اين پيکارها با حضور هفت تيم هيات جنوب شرق، هيات رباط کريم، هيات شهرقدس، نوين طب، روپايي الکترونيکي keen، هماورد و آتنا برگزار مي شود.
در پايان هفته نهم، تيم روپايي الکترونيکي keen با 24 امتياز صدر جدول رده بندي را تصاحب کرد، آتنا با 18 امتياز دوم شد و هيات رباط کريم با 11 امتياز در رده سوم ايستاد. نتايج مسابقات به شرح زير است:
*هفته هفتم
هيات جنوب شرق – استراحت
هيات رباط کريم 5- هيات شهرقدس 5
نوين طب يک - روپايي الکترونيکي keen 9
هماورد 2- آتنا 8
*هفته هشتم
هيئت رباط کريم – استراحت
نوين طب 3- هيات جنوب شرق 7
هماورد 4- هيات شهرقدس 6
آتنا 3- روپايي الکترونيکي keen 7
*هفته نهم
نوين طب – استراحت
هماورد 5 – هيات رباط کريم 5
آتنا 6- هيات جنوب شرق 4
روپايي الکتريکي 7 keen - هيات شهر قدس 3

تور پينگ پنگ هوپس پسران - اراک
رضا شريعتي بر سکوي نخست ايستاد
رقابت هاي پينگ پنگ هوپس پسران کشور با معرفي نفرات برتر به پايان رسيد.
مسابقات تور تنيس روي ميز هوپس پسران کشور در اراک برگزار شد و در پايان رضا شريعتي از گلستان در فينال مسابقات مقابل امير پارسا معصومي از همدان با نتيجه 3 بر 2 پيروز و قهرمان اولين دوره تور ايراني هوپس پسران کشور شد.
همچنين با برگزاري ديدار هاي رده بندي، سامران کريمي از کردستان به مقام سوم دست يافت.


 ورزش جوان و نوجوان 

پايان مسابقات بدمينتون پسران نوجوان و جوان کشور
مسابقات بدمينتون انتخابي نوجوانان و جوانان پسر کشور ( زير 15 و زير 17 سال ) به منظور شرکت در مسابقات غرب آسيا با شرکت 22 بازيکن برگزار شد.
در قسمت يک نفره زير 15 سال که با شرکت 12 بازيکن برگزار شد ، علي حياتي از استان کرمانشاه و محمد زرچي از استان خراسان رضوي با پيروزي برابر حريفان خود به عنوان نفرات برتر شناخته شدند .
در قسمت يک نفره رده سني زير 17 سال که با شرکت 10 بازيکن برگزار شد ، نيما رستم پور از تهران و شايان رضاربابي از کردستان با پيروزي برابر حريفان خود به عنوان نفرات برتر شناخته شدند.
گفتني است، مسابقات بدمينتون غرب آسيا شهريور ماه سال جاري در کشور لبنان برگزار مي شود .

نتايج جشنواره واترپلو پسران کشور در زنجان
جشنواره واترپلو پسران کشور، جام شهداي غواص در رده سني 13 و 14 سال با حضور 13 تيم برگزار و با معرفي برترين ها به پايان رسيد.
اين رقابت‌ها در مجموعه ورزشي انقلاب زنجان و با حضور 13 تيم در سه گروه پيگيري شد. آنا زنجان، آکادمي واترپلو خوشبخت اصفهان ، پايگاه قهرماني آزادي الف و ب ، استخر شهيد حججي مشهد، استخر ميرداماد تبريز، پيشگامان کوير يزد، زنده ياد هوشنگ پروين 1 و 2، طلايه داران، هيئت شنا خوزستان، هئيت شنا مرکزي، هئيت شنا فارس 13 تيم حاضر در اين مسابقات بودند که در سه گروه باهم به رقابت پرداختند . در پايان اين رقابت‌ها تيم زنده ياد هوشنگ پروين 1 در جايگاه نخست ايستاد و تيم هاي ميرداماد تبريز و شهيد حججي مشهد دوم و سوم شدند.

ايران، جوان ترين و بلندقامت ترين تيم AVC کاپ
تيم ايران پايين ترين ميانگين سني و بالاترين ميانگين قدي را در ميان هشت تيم شرکت کننده در جام کنفدراسيون واليبال آسيا (AVC کاپ) در اختيار دارد.
ششمين دوره جام کنفدراسيون واليبال آسيا از ديروز با حضور تيم هاي ژاپن، کره جنوبي، قزاقستان، ايران، استراليا، چين تايپه، قطر، ويتنام و تايلند به ميزباني چين آغاز شد.
در ميان هشت تيم شرکت کننده در اين مسابقات، ايران با ميانگين قدي 199 سانتي متر و ميانگين سني 6/19 سال، بلند قدترين و جوان ترين تيم تورنمنت است.
پس از ايران، استراليا با 196 سانتي متر بهترين آمار از نظر ميانگين قامت را دارد و چين تايپه با 187 سانتي متر، کوتاه
قامت ترين تيم رقابت ها محسوب مي شود.
از نظر سني نيز پس از ايران، ژاپني ها با ميانگين سني 1/21 سال، جوانتر از بقيه هستند و قطر با ميانگين سني 28 سال پيرترين تيم رقابت هاست.
اميرحسين اسفنديار و پوريا يلي با 209 سانتي متر بلندقدترين و مهدي جلوه و مهران فيض امام دوست با سن کمتر از 17 سال،
جوان ترين بازيکنان AVC کاپ 2018 هستند.

برگزاري مرحله نيمه نهايي مسابقات فوتبال نونهالان گيلان
دور رفت مرحله نيمه نهايي مسابقات فوتبال نونهالان استان گيلان برگزار شد.
در پايان مرحله مقدماتي اين پيکارها، تيم هاي اتحاد آبکنار انزلي ، بنيادکار پره سر ، سپاهان گيلان و ملوان نوين انزلي با کسب بيشترين امتياز به مرحله نيمه نهايي اين رقابت ها صعود کردند.
در آغاز مرحله نيمه نهايي و در بازي رفت نيز، ابتدا تيم هاي فوتبال نونهالان بنيادکار پره سر و سپاهان گيلان به مصاف هم رفتند که در نهايت تيم فوتبال نونهالان بنيادکار پره سر با نتيجه 2 بر يک سپاهان گيلان را شکست داد.
در ديگر بازي برگزار شده اين مرحله نيز ، تيم هاي همشهري اتحاد آبکنار و ملوان نوين بندرانزلي رو در روي هم قرار گرفتند که در نهايت تيم اتحاد آبکنار با نتيجه 2 بر يک حريفش را مغلوب کرد تا شانس صعودش به ديدار نهايي را افزايش دهد.
مرحله برگشت اين رقابت ها نيز طي هفته آينده برگزار مي شود.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون