جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4230- تاریخ : 1397/04/26 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)


روزهاي پاياني فيلمبرداري«مأموريت غير ممکن»


جايزه بهترين فيلمنامه جشنواره زردآلوي طلايي ارمنستان براي ايران


ديدار معاون امور هنري و مدير کل هنرهاي نمايشي با «پري صابري»


«عصباني نيستم» ؛در راه اشتوتگارت


کنسرت «فرزاد فرزين» در سالن ميلاد


ميراث فرهنگي


دريچه هنر


عجايت دنيا


ميز خبر


 روزهاي پاياني فيلمبرداري«مأموريت غير ممکن»  

80 درصد از فيلمبرداري فيلم سينمايي «ماموريت غير ممکن» با اجراي رضا يزداني در شهرک غزالي به پايان رسيد.
فيلم سينمايي ماموريت غير ممکن به کارگرداني يعقوب غفاري يک طنز اجتماعي با محوريت فرار مغزها و توليد داخلي است و خوانندگان در فيلم ماموريت غيرممکن در نقش خود حضور خواهند داشت.
به گفته يعقوب غفاري کارگردان اين فيلم‌،ماموريت غير ممکن تلاش مي کند با حفظ احترام به بيننده و ايجاد فضايي شاد يک کنسرت سينمايي را با موضوع توليد ملي به مخاطب عرضه کند.
در خلاصه داستان آمده است: کريم عاشق خوانندگي است و بدون اينکه بداند دلداده ماموري شده که ماموريت دارد فرمولي را از دانشمندي سرقت كند .پس از متوجه شدن اين داستان کريم، 2 راه بيشتر ندارد…
علي اوجي، سارا خوئيني ها، پادينا رهنما، نسرين نصرتي، يوسف صيادي ، مينا جعفر زاده، عسل قرايي، مهران رجبي و پژمان بازغي با هنرمندي جمشيد هاشم پور و محمدرضا شريفي نيا از بازيگران اين فيلم هستند.


 جايزه بهترين فيلمنامه جشنواره زردآلوي طلايي ارمنستان براي ايران 

جايزه بهترين فيلمنامه جشنواره بين المللي زردآلوي طلايي ارمنستان به سجاد افشاريان و ابوالفضل صفاري براي نگارش فيلم «يک کاميون غروب» رسيد.
در مراسم اختتاميه جشنواره بين المللي زردآلوي طلايي ارمنستان جايزه بهترين فيلمنامه جشنواره به سجاد افشاريان و ابوالفضل صفاري براي نگارش فيلم «يک کاميون غروب» رسيد.
اصغر فرهادي، لاري اسميت، بکي پروبست، بوريس خلبنيکف و والريا ماساديان داوران پانزدهمين جشنواره بين المللي زردآلوي طلايي ارمنستان بودند.
فيلمنامه فيلم «يک کاميون غروب» را سجاد افشاريان با همکاري ابوالفضل صفاري کارگردان فيلم نوشته است و پژمان بازغي، نادر فلاح، روشنک گرامي، سامان صفاري، خسرو بامداد، منظر لشگري، امير رضا وزيري، مسعود مهرگان به عنوان بازيگر در اين فيلم حضور دارند. فيلم سينمايي «يک کاميون غروب» در نوبت اکران است و قرار است به زودي به نمايش عمومي درآيد.


 ديدار معاون امور هنري و مدير کل هنرهاي نمايشي با «پري صابري» 

معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و مدير کل هنرهاي نمايشي با پري صابري، نويسنده و کارگردان پيشکسوت تئاتر ديدارکردند.
سيدمجتبي حسيني، معاون امور هنري و شهرام کرمي، مدير کل هنرهاي نمايشي با حضور در منزل پري صابري با اين نويسنده، بازيگر و کارگردان تئاتر، ديدار و گفت و گو کردند.
پري صابري در اين ديدارگفت: دوست دارم تئاتر کار کنم و زماني که مشغول کار تئاتر هستم احساس زنده بودن مي کنم. وقتي روي صحنه نيستم احساس مي کنم به آخر دنيا رسيده ام. اين روحيه را از زمان شروع به کارم تا امروز حفظ کرده ام.
اين كارگردان پيشکسوت تئاتر در ادامه به مرور خاطرات و فعاليت هاي هنري و تئاتري خود پرداخت.سيد مجتبي حسيني؛ معاون امور هنري در اين ديدار گفت: ما قدردان هنرمندان هستيم و بي ترديد فرهنگ و هنر با حضور فعال و تاثيرگذار هنرمندان پويا و بالنده است و پري صابري از هنرمنداني است که از چند دهه پيش تاکنون در هنر تئاتر فعاليت موثر و مستمر داشته و دارد.شهرام کرمي نيز با اشاره به آفرينش هاي هنري و ادبي پري صابري گفت: خانم صابري علاوه بر اين که يکي از تاثيرگذار ترين هنرمندان تئاتر ايران است تاريخچه خوبي از داشته هاي تئاتر ايران دارد و ضروري است که اين دانش و تاريخچه در اختيار نسل هاي آينده و پژوهشگران تئاتر قرار بگيرد.


 «عصباني نيستم» ؛در راه اشتوتگارت 

فيلم سينمايي «عصباني نيستم!» ساخته رضا درميشيان در تازه‌ترين نمايش جهاني خود در «کينو آرت هاوس» اشتوتگارت آلمان به نمايش درآمد.
اين فيلم پس از چند سال توقيف آخرين روزهاي نمايشش را بر پرده سينماهاي کشور دارد.
نويد محمدزاده، باران کوثري و رضا بهبودي بازيگران اين فيلم هستند.


 کنسرت «فرزاد فرزين» در سالن ميلاد 

کنسرت فرزاد فرزين روز سه شنبه 23 مردادماه در دو نوبت 19:30 و 22:15 در سالن ميلاد نمايشگاه بين‌المللي برگزار مي‌شود.
فرزين قرار است در اين برنامه آلبوم جديدش "شانزه ليزه" و قطعات منتشر شده جديد و قديم خود را براي مخاطبان اجرا کند.
آلبوم جديد اين خواننده "شانزه‌ليزه" فضايي متفاوت دارد و "روزبه بماني" دوباره با او در اين مجموعه همکاري کرده است.


 ميراث فرهنگي 

«کاخ ساساني سروستان» در وضعيت نامساعد
وضعيت بناي تاريخي کاخ ساساني واقع در سروستان و يکي از بناهاي تاريخي واقع در محور ساساني که اخيرا در يونسکو به ثبت جهاني رسيد، بسيار نگران کننده است.
ثبت جهاني کاخ ساساني سروستان نيز نتوانست توجه مسئولان را به اهميت حفظ ميراث ملي و جهاني جلب کند و کم‌توجهي به حفاظت از اين آثار نگراني‌هايي را در دوستداران ميراث فرهنگي ايجاد کرده است.
آنچه در بازديد از بناي تاريخي کاخ سروستان به چشم و ذهن گردشگران متبادر مي‌شود، خرابه‌اي است محصور شده که اطراف آن مملو از بطري‌هاي خالي نوشيدني، ته‌مانده مواد غذايي و ديگر زباله‌هاست.
کيوسک خالي و متروکه‌ي راهنماي گردشگري با شيشه‌هاي شکسته و خرده شيشه‌هايي که اطراف آن روي زمينه پراکنده شده و .... نشان از اهميت حفظ اين ميراث جهاني دارد!
گرچه بي‌توجهي‌ها محدود به بيرون بنا نيست؛ گردشگران در بازديد از محوطه‌ي داخلي کاخ ساساني نيز با چشم‌اندازي ديگر مواجه مي‌شوند؛ ترکيدگي‌هاي کهنه‌ي لوله‌هاي آبرساني و محوطه‌اي مملو از گل و آب!
ترکيدگي لوله‌هاي آبرساني و مشکل نشتي آب به زير ديوارهاي يک بناي تاريخي موضوعي نيست که به‌سادگي بتوان از کنار آن عبور کرد! موضوعي که هر آن ممکن است به تخريب بنا منجر شود!
شايد ابتدا پارچه‌ي سبزرنگي که روي آن از ثبت جهاني اين اثر خبر داده گردشگر را هيجان زده کند اما در بازديد از اين بناي جهاني تنها چيزي که به ذهن گردشگران و بازديدکنندگان از اين اثر متبادر نمي‌شود اين است که در مقابل يک بناي ميراث فرهنگي جهاني قرار دارند.رييس ميراث فرهنگي سروستان در گفت‌وگو با ايسنا در خصوص علت وضعيت لوله‌هاي آبرساني به اين بنا گفت: اين لوله از بيرون محوطه کاخ ساساني سال‌ها قبل براي تامين آب محوطه کشيده شده، اما به دليل پوسيدگي دچار ترکيدگي شده است.
آرام‌تن با تصريح اينکه اکنون نيازمند تعمير کامل اين لوله‌ها هستيم، گفت: موضوع به اداره‌ي کل منتقل شده و به‌زودي لوله‌ها تعويض خواهد شد.
وي در پاسخ به اين سوال که چرا براي اعلام جهاني بودن اثر به يک پلاکارد پارچه‌اي اکتفا شده است، گفت: قرار است بنر مناسبي نصب و به‌زودي مراسمي با حضور مسئولان برگزار شود.
آبرساني به کاخ ساساني در گذشته و به شکل زيرزميني انجام شده و اکنون مشخص نيست که دقيقا پوسيدگي چه وسعتي از اين لوله‌ها که در بن ديوارهاي کاخ ساساني قرار دارد را در برگرفته است.


 دريچه هنر 

«ميلياردر» در آي‌‌فيلم
مجموعه تلويزيوني «ميلياردر» به کارگرداني عليرضا اميني روي آنتن شبکه آي‌فيلم رفته است.
داستان اين سريال 50 قسمتي، درباره پسري به نام بهادر است که براي پيدا کردن کار به هر دري مي‌زند تا اينکه در شرکتي بزرگ و خانوادگي استخدام مي‌شود و...
محمدرضا شريفي‌نيا، سامان گوران، نرگس محمدي، عليرضا کمالي‌نژاد، سعيد پيردوست، زهير ياري، سحر زکريا، عاطفه رضوي، نيما شاهرخ‌شاهي، مجيد مظفري، آرام جعفري، رامين راستاد، فريبا نادري و ... در اين مجموعه ايفاي نقش کرده‌اند.
مجموعه تلويزيوني «ميلياردر» هر روز ساعت 18:00 پخش و در ساعت‌هاي 02:00 و 10:00 بازپخش مي‌شود.

آخرين فرصت براي ثبت‌نام در جشنواره فيلم کوتاه تهران
دبيرخانه جشنواره فيلم کوتاه تهران اعلام کرد مهلت ثبت‌نام در جشنواره فيلم کوتاه تهران به‌‌هيچ‌وجه تمديد نمي‌شود.
به نقل از دبيرخانه سي و پنجمين جشنواره بين‌المللي فيلم کوتاه تهران علاقه‌مندان براي ثبت‌نام در اين جشنواره تا اول مردادماه فرصت دارند. اين مهلت تمديد نشده و رأس تاريخ اعلام شده، سايت ثبت‌نام بسته خواهد شد.سي و پنجمين جشنواره بين‌المللي
فيلم کوتاه تهران به منظور شناسايي و معرفي برترين آثار کوتاه در سطح ملي و بين‌المللي و همچنين ايجاد رقابت سازنده بين فيلم‌سازان از 18 تا 23 آبان97 برگزار خواهد شد.


 عجايت دنيا 

ترسناك ترين مكان هاي دنيا؛
«بيمارستان رواني متروکه» در ايتاليا
اين بنا که روزگاري يک بيمارستان رواني بوده اکنون توسط يک هنرمند برزيلي به نام هربرت باگليونه (Herbert Baglione) به يک نمايشگاه هنري تبديل شده است. وي از حس بيمارگونه اين مکان الهام گرفته و طرح هايي از بيماران رواني در حال شکنجه را روي ديوار و کف اين ساختمان به تصوير کشيده است.


 ميز خبر 

کارگردان کيف انگليسي راهي بيمارستان شيراز؛
احتمال پيوند کبد براي «ضياالدين دُري»
فرزند "ضياءالدين دُري" گفت: پيوند کبد يکي از گزينه ها براي پدر است و احتمال دارد اين عمل صورت بگيرد. البته در ابتدا شوراي بيمارستان شهر شيراز بايد پرونده پدر را بررسي کند تا اگر نياز بود پيوند کبد صورت گيرد.
نويد دري فرزند "ضياءالدين دُري" کارگردان نام آشناي سينما و تلويزيون ايران، درباره دليل بستري شدن پدرش در بيمارستان گفت: بر اساس تشخيص پزشکان پدر مشکل خودايمني کبد داشته و به همين دليل درمان همچنان روي وي ادامه خواهد داشت.
وي در همين راستا ادامه داد: به دليل بهبود روند درمان و همچنين امکانات بيشتر قصد داريم بيمارستان محل درمان پدر را تعويض کنيم. ادامه روند درمان پدر نيازمند انجام کارهاي خاصي است که فعلاً در بيمارستان فعلي ممکن نيست. فرزند "ضياءالدين دُري" با اشاره به وضعيت عمومي پدرش اضافه کرد: البته خوشبختانه وضعيت عمومي پدر از لحاظ فشار خون و هوشياري بسيار خوب است اما ناراحتي کبد وي همچنان ادامه دارد و پزشکان تشخيص داده اند که بايد ادامه روند درمان در بيمارستان ديگري پيگيري شود.دري درباره احتمال پيوند کبد براي پدرش خاطرنشان کرد: پيوند کبد يکي از گزينه هاست و احتمال دارد اين عمل صورت بگيرد. البته در ابتدا شوراي بيمارستان شهر شيراز بايد پرونده پدر را بررسي کند تا اگر نياز بود پيوند کبد صورت گيرد.گفتني است "ضياءالدين دري" کارگردان برجسته سينما و تلويزيون که در کارنامه خود آثاري همچون "کلاه پهلوي" و "کيف انگليسي" را دارد، هفته گذشته بر اثر تب شديد در بيمارستان بستري شد.

بازيگران جديد در «ممنوعه»
شهرام قائدي، فاطمه گودرزي، مصطفي قديري، شيدا يوسفي، سوگل خالقي و محمد امين، بازيگران جديد سريال "ممنوعه" شدند.
کارگرداني سريال "ممنوعه" بر عهده امير پورکيان و تهيه‌کننده آن علي اکبر نجفي است، همچنين مهدي ياري جانشين تهيه و مجري طرح و صادق ياري سرمايه گذار اين سريال است.بازيگران "ممنوعه" به ترتيب حروف الفبا عبارتند از: اميرحسين آرمان، علي استادي، خاطره اسدي، بهاره افشاري، محمد امين، پژمان بازغي، آتيلا پسياني، امير جعفري، هادي حجازي‌فر، الهه حصاري، سوگل خالقي، آناهيتا درگاهي، نيلوفر رجايي‌فر، ليلا زارع، نيما شعبانژاد، شهرام قائدي، مصطفي قديري، نيکي کريمي، فاطمه گودرزي، مجيد مظفري، نسرين نکيسا و شيدا يوسفي.
پخش اين سريال به‌زودي توسط موسسه سرو رسانه پارسيان در شبکه نمايش خانگي آغاز مي‌شود.

«شازده کوچولو» به تالار هنر رسيد
اجراي نمايش «شازده‌ کوچولو» به کارگرداني آناهيتا غني‌زاده در تالار هنر آغاز شد.
نمايش «شازده‌ کوچولو» به نويسندگي بهرام جلالي‌پور و کارگرداني آناهيتا غني‌زاده توسط احترام برومند و شهرام کرمي مدير کل مرکز هنرهاي نمايشي همزمان با صدمين سالگرد تئاتر کودک و نوجوان در ايران و زادروز زنده‌ياد داوود رشيدي در تالار هنر اجراهاي خود را آغاز کرد.
‎در نمايش «شازده‌ کوچولو» که بر اساس داستاني به همين نام نوشته آنتوان دوسنت اگزوپري براي گروه سني کودک و نوجوان
تهيه و توليد شده است علي باروتي، هديه حاج‌طاهري، هاني حسيني، سوده سعدايي و رعنا قادري ايفاي نقش مي‌کنند.
«شازده‌ کوچولو» هر روز غير از شنبه‌ها ساعت 18:45 در تالار هنر به نشاني ميدان هفتم تير، مفتح جنوبي، بعد از ورزشگاه شيرودي، خيابان ورزنده براي مخاطبان کودک و نوجوان روي صحنه مي‌رود.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون