جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4207- تاریخ : 1397/03/29 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

سرمربي تيم ملي بسکتبال جوانان:
17 ماه تمرين کرده‌ايم اما بازي نداشته‌ايم


قرارداد چهارساله کريمي با پرسپوليس


ميزبان جام جهاني فوتبال 2019 نوجوانان معرفي شد


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 سرمربي تيم ملي بسکتبال جوانان:
 17 ماه تمرين کرده‌ايم اما بازي نداشته‌ايم 

سرمربي تيم ملي بسکتبال جوانان با اشاره به محدوديت هاي تدارکاتي تيم ملي جوانان در مسير کسب سهميه جام جهاني بسکتبال گفت: زماني که صحبت از دفاع از عنوان قهرماني مي‌شود بايد ابزار و تدارکات مناسب نيز مهيا باشد.
محسن شاه علي درباره شرايط کنوني تيم ملي در مسير قهرماني آسيا و کسب سهميه جام جهاني اظهار کرد: قرار بود تيم ملي به اردوي اروپايي اعزام شود اما اين اتفاق نيفتاد و قرار بود به چين برويم که به دليل سيل و مشکلات در شهر ميزبان تورنمنت اطلس، اين برنامه ما نيز لغو شد. حالا مجبوريم به رشت برويم چون در زمان اردوي تيم ملي جوانان سالن نداريم و بايد به جايي برويم که سالن تمرين در اختيار جوانان باشد.
وي ادامه داد: به هر حال کار آساني پيش رو نداريم و اميدواريم که فدراسيون تدارکات مناسب را مهيا کند. نزديک به 17 ماه است که بازيکنان تمرينات پرفشاري را انجام مي دهند اما مسابقه اي نداشته اند و اين براي ما خوب نيست. بعد از ماه ها تمرين پرفشار لازم است که تيم ملي بازي هاي خوبي داشته باشد تا در جريان مسابقه نيز محک بخورد و مشکلاتش مشخص شود.
او افزود: زماني که صحبت از دفاع از عنوان قهرماني مي شود بايد ابزار آن نيز مهيا باشد. امکانات و تدارکات بايد در اين اندازه باشد به خصوص که از اين دوره مسابقات کاملا شرايط متفاوتي دارد. اول اينکه استراليا و نيوزلند به جمع تيم هاي آسيايي اضافه شده اند و از طرف ديگر جدول رقابتي تغيير کرده است و اکنون با يک باخت همه چيز عوض مي شود. ما در دوره گذشته سه باخت داشتيم اما رفتيم و قهرمان شديم اما از اين دوره يک باخت سرنوشت تيم را تغيير مي دهد.
سرمربي تيم ملي جوانان در ادامه صحبت هايش با ايسنا، با اشاره به ضرورت تدارکات مناسب تصريح کرد: بايد تيم ملي تدارکات مناسبي داشته باشد تا محکم تر و قوي تر وارد رقابت هاي آسيايي و کسب سهميه جام جهاني شود. ما صحبت از حضور در تورنمنت مي کرديم اما حالا به بازي تدارکاتي هم قانع هستيم. قطعا بازي دوستانه جاي تورنمنت را نمي گيرد اما باز هم لازم است. در بازي تدارکاتي نتيجه اهميتي ندارد به خصوص براي حريف که برد و باخت برايش مهم نيست اما در تورنمنت برد و باخت اهميت پيدا مي کند و اين حس براي پيشرفت رواني بازيکنان مناسب بود. تيم ملي ايران تمرين هاي پرفشاري انجام داده و اکنون بايد بازي کند و ببازد تا باختن را ياد بگيرد.
شاه علي ادامه داد: اکنون زمان از دست رفته است. تورنمنتي نيست که بتوانيم در آن شرکت کنيم و اميدوارم فدراسيون بتواند بازي دوستانه را فراهم کند و ملي پوشان بازي داشته باشند. ما به دليل امتحانات و کنکور نيز زمان زيادي از دست داديم و کارمان سخت است.
او در پاسخ به اين سوال که تلاشي براي انجام ديدار تدارکاتي شده يا نه؟ بيان کرد: با فدراسيون ترکيه مکاتبه کرده ايم اما هنوز پاسخ ما را نداده اند. ترکيه نيز خودش را براي قهرماني اروپا آماده مي کند و منتظريم که شرايط مهيا شود تا با آنها بازي کنيم اما حقيقتا اميدي ندارم چون اکثر اين کشورها از ماه ها قبل برنامه هايشان را تنظيم کرده اند و زمان خالي ندارند.
سرمربي تيم ملي جوانان درباره شرايط ملي پوشانش گفت: اين تيم با غيرت تلاش کرده است. بازيکنان تمرين هاي پرفشار ما را تحمل کرده اند و روزانه 6 ساعت تمرين کرده اند. بازيکنان واقعا زحمت کشيده اند و اکنون به بازي نياز دارند تا محک بخورند و مشکلاتشان در جريان مسابقه مهيا شود. من حتي دوست داشتم که از برخي کشورها دعوت کنيم تا تيم ملي در ايران به مصافشان برود چون سفر رفتن اهميت ندارد مهم بازي بود که اين اتفاق هم نيفتاد.
شاه علي در پاسخ به اين سوال که به عنوان مدافع عنوان قهرماني اميدوار به حداقل جهاني شدن شاگردانش هست يا نه؟ بيان کرد: نااميد نيستيم و پا پس نمي کشيم. اين تيم تلاش کرده و بايد مزد زحماتش را بگيرد. بازيکنان بايد با جهاني شدن مزد زحمت‌هايشان را بگيرند. من با تمام مشکلات و محدوديت ها از بازيکنانم انتظار زيادي دارم. بازيکناني دارم که گوش به فرمان هستند و بسکتبال را نسبتا خوب بازي مي کنند اما خب مي دانم که بازي تدارکاتي و حضور در تورنمنت برنامه هايشان را کامل مي کند.
او افزود: اين جوانان هم بازيکنان تيم ملي ايران هستند. اکنون تيم بزرگسالان، قطر و قزاقستان را به سادگي شکست مي دهد اما به چين رفت و دو بازي دوستانه داشت. اکنون هم به صربستان رفته و بازي تدارکاتي خواهد داشت. خب ما توقع داريم اين شرايط براي تيم ملي جوانان هم مهيا باشد. وقتي ما مسابقات آسيايي و کسب سهميه جام جهاني را داريم بايد براي اين مسابقات به خوبي آماده شويم.
سرمربي تيم ملي جوانان تاکيد کرد: بهانه نمي گيرم. تيمي که قرار است روي سکو برود و نتيجه بگيرد به دنبال توجيه و بهانه نيست. اين بازيکنان 2 سال است که با من کار مي کنند و زحمت مي کشند و بايد مزد تلاششان را بگيرند اما نياز دارند تا محکم تر و آماده تر در قهرماني آسيا شرکت کنند. اکنون واقعا شرايط مسابقات فرق کرده و مثل دوره قبل نيست.


 قرارداد چهارساله کريمي با پرسپوليس 

مهاجم تيم ملي اميد ايران پس از حضور در باشگاه پرسپوليس، با قراردادي چهار ساله به جمع سرخپوشان پايتخت پيوست.
سعيد کريمي بازيکن تيم ملي اميد ايران ديروز در باشگاه پرسپوليس حضور يافت و پس از مذاکره با سرپرست باشگاه، با عقد قراردادي چهار ساله به پرسپوليس پيوست.
کريمي فوتبال خود را از تيم آتاک گچساران آغاز و در رده نوجوانان عضو تيم ذوب آهن شد. وي براي تيم ملي نوجوانان در مسابقات جام جهاني هند، سه بازي انجام داد و طي آن آمار دو گل و يک پاس گل را به ثبت رساند. ميزبان جام جهاني فوتبال 2019 نوجوانان معرفي شد 

ميزباني جام جهاني فوتبال 2019 نوجوانان به کشوري از قاره آمريکاي جنوبي رسيد. فيفا با ارسال نامه اي به فدراسيونهاي عضو، محل برگزاري جام جهاني 2019 نوجوانان و تعداد سهميه قاره ها را مشخص کرد.
بر اين اساس مسابقات جام جهاني زير 17 سال با حضور 24 تيم از تاريخ 5 لغايت 27 اکتبر 2019، 13 مهر لغايت 5 آبان ماه 98 به ميزباني پرو برگزار خواهد شد.
از آسيا 4 تيم، آفريقا 4 تيم،آمريکاي شمالي 4 تيم،آمريکاي جنوبي 4 تيم، اقيانوسيه2 تيم و اروپا 5 تيم در اين رقابت ها حضور دارند.


 ميز خبر 

از ديروز و براي حضور در مسابقات جهاني؛
آزادکاران نوجوان وارد اردوي تدارکاتي شدند
اردوي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان براي حضور در رقابت‌هاي جهاني کرواسي از ديروز در خانه کشتي مجموعه ورزشي آزادي تهران آغاز شد.اسامي نفرات دعوت شده به اين اردو که تا زمان اعزام به رقابت هاي جهاني ادامه خواهد داشت، به شرح زير است:
45 کيلوگرم: رحمان عموزاد (مازندران)
48 کيلوگرم: مهدي ويسي (مازندران) عباس ابراهيم زاده (مازندران) مجتبي سلطان زاده (مازندران)
51 کيلوگرم: سيد عرفان جعفريان (مازندران) جواد جوادي (مازندران)
55 کيلوگرم: سجاد گودرزي (تهران) عرفان الهي (مازندران)
60 کيلوگرم: علي اکبر فضلي (مازندران) علي قپانوري (همدان)
65 کيلوگرم: محمد کريمي (مازندران) سهراب ادهم خليلي (لرستان)
71 کيلوگرم: محمد نخودي (مازندران) هادي شرفبياني (کردستان)
80 کيلوگرم: محمدرضا قياسي (کرمانشاه) مهدي اکبرزاده (ايلام)
92 کيلوگرم: عليرضا عبدالهي (تهران) سهيل يوسفي (خراسان رضوي)
110 کيلوگرم: اميرحسين زارع (مازندران) اميرحسين اسماعيلي (مازندران)
سرمربي: غلامرضا محمدي
مربيان: ابراهيم مهربان (گيلان) سيد مراد محمدي (مازندران) محمدرضا چايجي (کرمانشاه) تقي داداشي (مازندران)
سرپرست: مصطفي عليزاده
رقابتهاي کشتي نوجوانان قهرماني جهان روزهاي 11 تا 17 تيرماه در شهر زاگرب کشور کرواسي برگزار مي شود.


آغاز مسابقات اسنوکر جوانان کشور
رقابت هاي ­رنکينگ کشوري اسنوکر زير 21 سال آغاز شد.
ششمين دوره مسابقات رنکينگ کشوري اسنوکر زير 21 سال با حضور 71 ورزشکار جوان و نوجوان از استان هاي تهران، قزوين، خراسان رضوي، البرز،همدان، اصفهان، فارس، مرکزي،مازندران،خوزستان، سمنان، گيلان، کرمان، گلستان، اردبيل، چهارمحال و بختياري، آذربايجان شرقي و يزد، از ديروز در تهران آغاز شد.اين رقابت ها در مرحله گروهي انجام مي شود و
برترين ها راهي مرحله تک حذفي خواهند شد.ششمين رنکينگ کشوري اسنوکر زير 21 سال 28 خردادماه تا چهارم تيرماه در آکادمي بيليارد فدراسيون واقع در مجموعه ورزشي انقلاب برگزار مي شود.


وزنه بردار تيم ملي جوانان:
به آمادگي 90درصدي رسيده ام
ملي پوش دسته 105 کيلوگرم جوانان گفت: تمرينات سطح ارتفاع در اردوي همدان، ايده آل بود و رضايت کادر فني را به همراه داشت.
امير عزيزي در خصوص اردوي ملي پوشان که در همدان برگزار شد، به سايت فدراسيون وزنه برداري گفت: اردوي 5 هفته اي تيم ملي نوجوانان و جوانان، تمرينات سطح ارتفاع بود که از لحاظ تنفس و استقامت عضلات کمک بسياري به ما کرد. فاصله نزديک سالن تمرين، هتل و استخر هم در بهتر برگزاري تمريناتمان موثر بود.
وي ادامه داد: اردوي با کيفيتي در شهرستان مريانج داشتيم و تمرين با کيفت بالا برگزار شد. به همين علت از دکتر زارعي، حسني و شيرزادي مسئولان هيئت وزنه برداري استان همدان تشکر مي کنم که تلاش زيادي کردند تا وزنه برداران ملي پوش با هيچ مشکلي مواجه نشوند. پس از مسابقات آسيايي، با تمرينات منظم و مستمر به آمادگي 90درصدي رسيده ام. از لحاظ روحي کاملا آماده ام و آسيب ديدگي خاصي ندارم.وزنه بردار زنجاني کشورمان در خصوص شناخت از حريفانش در مسابقات جهاني جوانان افزود: رقيبان سرسختي از ازبکستان، گرجستان و الجزاير دارم که اميدوارم با کمک حميد رشيدي، سرمربي و علي نصرتي، مربي تيم ملي جوانان در مسابقات جهاني پرچم کشورمان را به اهتزاز در بياورم.

دختران ايران در سيد دو آسيا قرار گرفتند
دختران واليباليست کشورمان با توجه به عنوان هشتمي آسيا در سيد دو قرار گرفتند.نوزدهمين دوره رقابت هاي واليبال قهرماني جوانان دختر آسيا از 20 تا 27 خرداد به ميزباني شهر باک نين ويتنام برگزارشد. در پايان اين رقابت ها تيم ژاپن عنوان قهرماني را به دست آورد و تيم ايران نيز در جايگاه هشتم آسيا قرار گرفت.باتوجه به کسب اين جايگاه تيم جوانان دختر ايران درسيد دو آسيا قرار گرفتند. درسيد دو تيم هاي کره،ويتنام،قزاقستان قرار دارند.

به ميزباني هيئت تنيس استان البرز؛
آغاز به کار کمپ تنيسور هاي مستعد منطقه 3 کشور
هيئت تنيس استان البرز ميزبان تنيسورهاي مستعد منطقه 3 کشور است. ‌کمپ مستعدين رده سني 7 الي 12 سال به ميزباني هيئت تنيس استان البرز و در پايگاه قهرماني تنيس استان البرز و با حضور 16 نونهال از استانهاي البرز، خوزستان ، قم ، چهار محال و بختياري ، لرستان ، ايلام و اصفهان آغاز شد.در اين کمپ نفرات برتر بخش دختران و پسران مسابقات مستعدين منطقه 3 کشور که پيش از اين به ميزباني هيات تنيس البرز برگزار شده بود حضور دارند.
اين کمپ تا 3 تير ماه در پايگاه قهرماني تنيس استان البرز برگزار مي شود.فريد يزدان يار، پوريا اينانلو و آرش گلچيني به عنوان مربي در اين کمپ حضور دارند.


 ورزش جوان و نوجوان 

زنگ خطر به صدا درآمد
کشتي‌گيران روسي‌الاصل زير پرچم رژيم اشغالگر قدس
مدير تيم‌هاي ملي کشتي آزاد در رده سني پايه معتقد است حضور کشتي‌گيران روس در ترکيب تيم رژيم اشغالگر قدس ابعاد بسيار گسترده‌اي پيدا کرده است.
امير توکليان با بيان اينکه تيم کشتي آزاد نوجوانان کشورمان بايد اواسط تيرماه در رقابتهاي جهاني کرواسي به ميدان برود، گفت: روند اردوهاي آماده سازي ما به خوبي در حال اجراست و بچه ها به تازگي در رقابت‌هاي بين‌المللي روماني که با حضور 23 کشور در سطح بالايي در دو رده نوجوانان و جوانان برگزار شد، محک خوبي خوردند.
وي با اشاره به حضور پرتعداد کشتي‌گيران روسيه و گرجستان در ترکيب تيم‌ رژيم صهيونيستي نيز گفت: اين روند به تازگي سرعت عجيبي پيدا کرده که نشان مي دهد متوليان ورزش رژيم اشغالگر قدس در نظر دارند حساب ويژه اي روي رشته کشتي باز کنند. در رقابت‌هاي بين المللي روماني به خوبي مشهود بود که سرمايه‌گذاري آنها بسيار زياد و عجيب است. به طوري‌ که 8 کشتي‌گير جوان و نوجوان روسي و گرجستاني در ترکيب اين تيم به ميدان رفتند.
مدير تيم‌هاي کشتي آزاد در رده سني پايه افزود: مطمئنا حضور اين کشتي گيران در رقابت‌هاي جهاني نوجوانان و جوانان در کرواسي و اسلواکي زنگ خطري جدي براي کشتي ماست و اگر ما همچنان نسبت به اين موضوع بي تفاوت باشيم با لطمات زياد مواجه خواهيم شد.
وي در ادامه صحبت هايش با مهر، با تاکيد بر لزوم توجه بيشتر کميته ملي المپيک و وزارت ورزش بر آينده سازان کشتي ايران گفت: بسياري از کشورهاي صاحب نام ورزش جهان توجه فراواني به رده هاي پايه خود دارند که ما نيز بايد همين گونه عمل کنيم. به واقع بسياري از قهرمانان ورزشي در المپيک 2020 توکيو از همين رده‌هاي سني پايه تشکيل مي شوند که ما نيز بايد توجه کافي به اين موضوع داشته باشيم.
توکليان در پايان تصريح کرد: رده هاي نوجوانان و جوانان همواره به دليل شرايط سني آزادکاران با تغيير و تحولات مداوم همراه است و بچه هاي اين دو رده بين رده هاي مختلف در حال تغيير هستند. در نتيجه ما سعي مي کنيم با توجه به همين وضعيت برنامه ريزي کنيم که طبيعتا از دست دادن زمان، تاثير بيشتري بر روند برنامه هاي ما خواهد داشت.


بوکسور‌هاي اعزامي به بازي‌هاي آسيايي معرفي شدند
کادر فني تيم ملي بوکس پنج بوکسور اعزامي به بازي‌هاي آسيايي جاکارتا را معرفي کرد.
با موافقت وزارت ورزش و جوانان و کميته ملي المپيک مبني بر افزايش سهميه بوکس براي بازي‌هاي آسيايي 2018 جاکارتا، کادر فني تيم ملي بوکس پس از برگزاري رقابت‌هاي انتخابي در 2 وزن باقي مانده فهرست نهايي بوکسور‌هاي اعزامي به اين بازي‌ها را علام کرد.
در رقابت‌هاي انتخابي وزن 56- کيلوگرم، اشکان رضايي و در وزن 64- کيلوگرم فروتن گل آرا با برتري مقابل حريفانشان جواز حضور در جاکارتا را دريافت کردند. پيش از اين هم اميد احمدي صفا در وزن 49-کيلوگرم، سجادکاظم زاده در وزن 69- کيلوگرم و شاهين موسوي در وزن 75- کيلوگرم جواز حضور در بازي‌هاي آسيايي را کسب کرده بودند.


دومين پيروزي پسران واليباليست برابر اسلووني
تيم ملي جوانان ايران در دومين ديدار متوالي موفق شد تيم جوانان اسلووني را شکست دهد.
شاگردان بهروز عطايي در دومين ديدار متوالي موفق به شکست ميزبان خود شدند. تيم جوانان ايران که پيش از اين با نتيجه سه بر صفر اسلووني ميزبان را در ماريبور شکست داده بودند، دوباره اين نتيجه را تکرار کردند.
جوانان ايران با حساب سه بر صفر و نتايج 25 بر 13، 25 بر 16 و 25 بر 17 حريف خود را شکست دادند تا دومين پيروزي متوالي را در اين اردو تدارکاتي کسب کنند.
جوانان ايران بعد از اردوي اسلووني راهي بلغارستان خواهند شد.


براي حضور در مسابقات تکواندوي قهرماني کشور؛
ترکيب تيم پسران خردسال قزوين مشخص شد
پسران تکواندوکار استان قزوين در مسابقات کشوري مشخص شدند.
مرحله نهايي مسابقات انتخابي پسران خردسال قزوين در خانه تکواندو اين استان برگزار شد و در نهايت نفرات اعزامي به مسابقات قهرماني کشور به شرح زير مشخص و معرفي شدند:
وزن اول: کيان موذن حسني
وزن دوم: اميررضا طيبي
وزن سوم: محمدمهدي لطفي فرد
وزن چهارم: مصطفي طاهرخاني
وزن پنجم: محمدجواد کبيري
وزن ششم: محمدامين غياثوند
وزن هفتم: مهدي کلهر چگيني
وزن هشتم: حسام عظيمي
وزن نهم: ابوالفضل خليلي
وزن دهم: محمدمهدي کلهر چگيني
هدايت اين تيم برعهده حبيب پوردهقان به عنوان سرمربي فردين سخاوت فر و حسين نعمتي به عنوان مربي است.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون