جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4204- تاریخ : 1397/03/24 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

در مرکز تئاتر کانون؛
نوجوانان با نيازهاي ويژه، «ابريشم» را روي صحنه مي‌برند


مسابقه تنيس جام رمضان در سنندج


" لحظه‌هاي شکفتن" در مرکز 2 تهران برگزار شد


آغاز ساخت پروژه نيمه‌تمام مرکز فرهنگي‌هنري اشکذر


استقبال ازکلاس‌هاي تابستاني کانون استان قزوين


افطاري فرشته‌ها در کانون اردبيل


 در مرکز تئاتر کانون؛
 نوجوانان با نيازهاي ويژه، «ابريشم» را روي صحنه مي‌برند 

نمايش «ابريشم» به کارگرداني و نويسندگي ياسمين پي‌داودي و با مشارکت و نقش‌آفريني نوجوانان داراي نيازهاي ويژه استان البرز بر روي صحنه مرکز تئاتر کانون مي‌رود.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، اين نمايش در طرح حمايت از اجراي تئاتر فراگير (کودکان و نوجوانان با نيازهاي ويژه) از روز دوشنبه 28 خرداد تا 8 تير 1397 در تالار بوستان مرکز توليد تئاتر و تئاتر عروسکي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان اجرا مي‌شود.
در نمايش‌نامه‌اي آهنگين، کرم ابريشم در جنگل پيدايش مي‌شود، شيطونک مي‌کوشد کرم ابريشم براي او پيله‌اي درست کند تا...
بر اساس اين خبر، فرانک فرج‌اللهي، حسين کياني، فتانه اميني، فاطمه گياهي، پدرام آبادي، بهروز ضرابي‌تبار، بهروز محمدي، يدالله صفايي، سپهر اميدي‌صدر، لعيا اميدي‌فرد و آرزو غفاري در اين نمايش ايفاي نقش مي‌کنند.
همچنين مريم خزاعلي مدير موسسه مادر مهرگستر البرز، محمود جوهري سرپرست گروه و رضا صدرايي سازنده و تنظيم کننده سرودهاي پلي‌بک نمايش «ابريشم» از دست‌اندرکاران اجراي اين نمايش هستند.
محمدرضا شاملوفرد به عنوان طراح نور، يوسف يونسي به عنوان خواننده سرودهاي پلي‌بک، پدرام آبادي به عنوان آهنگ‌ساز، نوازنده عود و خواننده موسيقي زنده با اين نمايش همکاري مي‌کنند.
حسين دانشي همنوازي و تنظيم موسيقي زنده، ياسمين پي‌داودي طراحي دکور، فتانه اميني طراحي و دوخت لباس، طاهره عباسي مسئوليت صدا، رقيه رسولي مسئوليت هماهنگي و آسيه اجاقي گريم اين نمايش را بر عهده دارند.
بر همين اساس اين نمايش هر روز به غير از شنبه‌ها ساعت 18:30 در مرکز تئاتر کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان اجرا مي‌شود.
علاقه‌مندان مي‌توانند براي تهيه بليت و دريافت اطلاعات بيش‌تر با شماره‌ تلفن‌هاي 09194346356 - 09106296751 - 88980721 و 88966119 داخلي 28 تماس بگيرند.
نمايش «ابريشم» کاري از گروه تئاتر مادر مهرگستر استان البرز پيش‌تر نيز در جشنواره منطقه‌اي آفتاب، با دريافت 16 جايزه شامل برگزيده شدن به عنوان رتبه اول جشنواره، نويسندگي اول، کارگرداني دوم، طراحي نور اول، طراحي صحنه دوم، موسيقي اول، بازيگري اول خانم (جسمي)، بازيگري اول (سندرم داون)، بازيگري اول (نابينا)، بازيگري دوم (سندرم داون)، بازيگري سوم (ذهني-جسمي)، بازيگري دوم مرد (همراه)، طراحي گريم اول، طراحي لباس دوم ودو تقدير در بخش ذهني به جشنواره بين‌المللي معلولين کشور راه يافته بود.


 مسابقه تنيس جام رمضان در سنندج 

رقابت‌هاي تنيس روي ميز ويژه همکاران کانون دفتر استان و مراکز سنندج جام رمضان در محل دفتر استان شهرستان با معرفي نفرات برتر به پايان رسيد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون استان کردستان، اين مسابقه با شرکت 10 نفر از همکاران برگزار شد که به صورت دوره اي و حذفي با يکديگر به رقابت پرداختند که در پايان عبدالحبار کشکولي، مسعود بي پروا، پوريا رستمي و بهروز آزاد نژاد برگزيده شدند.
بنا بر اين گزارش، اين مسابقه با هدف گراميداشت ماه مبارک رمضان، انتخاب نفرات برتر و کشف استعداد در بين همکاران کانون سنندج برگزار شد.


 " لحظه‌هاي شکفتن" در مرکز 2 تهران برگزار شد 

مربيان و اعضاي فعال مرکز شماره 2 کانون استان تهران به مناسبت ماه مبارک رمضان و جشن آغاز تابستان، ضيافت افطار برپا کردند.
به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان تهران، مرکز شماره 2 کانون استان با برگزاري ويژه برنامه "لحظه‌هاي شکفتن"، تقارن ايام پرفضيلت ماه رمضان و آغاز فعاليت‌هاي تابستانه را با حضور بيش از 100 نفر از اعضاي کودک و نوجوان جشن گرفت.
بر اساس اين گزارش اين ويژه برنامه با تلاوت آيات الهي توسط سعيد اميري عضو کودک آغاز شد و به دنبال آن مربي مسوول کتاب‌خانه درباره فضيلت روزه و آداب روزه داري براي اعضا سخن گفت.
در ادامه فاطمه احمدي عضو نوجوان با بيان شيوا و دلنشين خود روايتي با موضوع فضائل اخلاقي حضرت علي(ع) را قصه‌گويي کرد و نمايش فرم " مولانا يا مهدي" توسط ليلا و مهسا مددي دو تن از اعضاي فعال نوجوان به اجرا درآمد. از ديگر برنامه‌هاي اجرا شده در اين مراسم، تصنيف خواني" مرغ سحر" و " آمدي جانم به قربانت" با آواز عضو ارشد "امير علي لايق " و اجراي سه تار عضو نوجوان "عليرضا عباس زاده" بود که مورد استقبال ميهمانان قرار گرفت.


 آغاز ساخت پروژه نيمه‌تمام مرکز فرهنگي‌هنري اشکذر 

با عنايت مسوولين استاني و تخصيص اعتبارلازم، ساخت پروژه نيمه‌ تمام مرکز فرهنگي‌هنري شهرستان اشکذر آغاز شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان ونوجوانان استان يزد، ساخت و تکميل پروژه نيمه تمام مرکز فرهنگي‌هنري کانون در شهرستان اشکذر پس از سه سال توقف، با عنايت مسوولين استاني و تخصيص اعتبارلازم، به همت اداره راه و شهرسازي استان آغاز شد.
به گفته فرزام اليکايي کارشناس ناظر پرژه مرکز فرهنگي‌هنري اشکذر، ساختمان تا پايان سال جاري تحويل کانون استان خواهد شد تا نسبت به تجهيز و آغاز به کار اين مرکز فرهنگي‌هنري اقدام شود.
لازم به ذکر است که تنها شهرستان استان يزد، که فاقد مرکز فرهنگي‌هنري کانون مي‌باشد، شهرستان اشکذر است و در حال حاضر با داشتن کتاب‌خانه سيار روستايي، خدمات فرهنگي هنري از اين طريق به کودکان نوجوانان عزيز اين خطه کويري ارائه مي‌گردد. به گفته اين همکار کانوني، با حمايت مسوولين استاني و شهرستان، اميدواريم شاهد افتتاح اين مرکز فرهنگي‌هنري کانون در اشکذر باشيم و کودکان نوجوانان عزيز اشکذري از خدمات کانون پرورش فکري کودکان ونوجوانان بهره‌مند شوند. پروژه مرکز فرهنگي‌هنري اشکذر در زمين خيري به مساحت 2300 مترمربع و زيربناي 1000 مترمربع، با نقشه تيپ کانون، در حال تکميل است و سيد ضياء وکيل السادات زمين آن را به کانون اهدا کرده است.


 استقبال ازکلاس‌هاي تابستاني کانون استان قزوين 

درآستانه فصل اوقات فراغت، ثبت نام کلاس‌هاي تابستاني در مراکز فرهنگي و هنري اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان قزوين با استقبال خوبي روبه‌رو شده است.
به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان قزوين، از تاريخ 20خرداد، ثبت نام کلاس‌هاي تابستاني در مراکز فرهنگي و هنري کانون استان آغاز شده است.
ارسال نامه معرفي کلاس‌ها به همه دستگاه‌هاي اجرايي و شرکت‌هاي توليدي و صنعتي استان، نصب چهارچوب‌هاي اطلاع‌رساني و توزيع تراکت از جمله فعاليت‌هاي انجام شده براي آگاهي مردم استان از برنامه‌هاي تابستاني کانون بوده است.


 افطاري فرشته‌ها در کانون اردبيل 

همزمان با بيست و هفتمين شب از ماه مبارک رمضان، مراسم افطاري با عنوان "ضيافت فرشته‌ها" به همت مرکز شماره 4 کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان اردبيل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري استان اردبيل، در اين روز بيش از 80 نفر از اعضاي مرکز، مديرکل، مربيان، کارکنان کانون و مسوولان استاني در ضيافت افطاري مرکز شماره 4 کانون پرورش فکري اردبيل شرکت کردند.
هاجر جماديه مديرکل کانون استان در اين مراسم خاطرنشان کرد: يکي از نکات مهم در تربيت ديني و اخلاقي انجام احکام و واجبات ديني است و در همين راستا ضيافت افطاري ماه مبارک رمضان در مرکز 4 کانون اردبيل باهدف ترويج و گسترش سنت حسنه افطاري‌ و تأکيد بر فرهنگ روزه‌داري و گسترش مفاهيم ديني در بين کودکان و نوجوانان برگزار
شد. اين مراسم باشکوه معنوي با حضور ميهمانان از ساعت 20 عصر آغاز گرديد و تا ساعاتي پس از صرف افطار و شام ادامه يافت. برپايي مراسم محفل انس با قرآن، قرائت دعا، شعرخواني و اجراي مسابقه و اهداي جوايز به نفرات برتر از ويژه‌برنامه‌هاي اجرايي بود. 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون