جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4193- تاریخ : 1397/03/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

مديرعامل بانک انصاردر مراسم اختتاميه جشنواره هاي داخلي :
«بهره‌وري شعب»،«خلاقيت ونوآوري»و«کيفيت فرايندها»


سوشيانت، منجي آخرالزماني


رهاسازي گونه‌هاي تيمارشده در طبيعت


يواشكي


دل گويه


سرمقاله


 مديرعامل بانک انصاردر مراسم اختتاميه جشنواره هاي داخلي :
 «بهره‌وري شعب»،«خلاقيت ونوآوري»و«کيفيت فرايندها» 

دکترابراهيمي مديرعامل بانک انصاردرمراسم اختتاميه جشنواره‌هاي داخلي«بهره‌وري شعب»،«خلاقيت ونوآوري»و«کيفيت فرايندها» گفت:در پرتو مجاهدت و اراده انقلابي سرمايه‌هاي انساني، انجام کارهاي بزرگ ميسر مي شود. مراسم اختتاميه جشنواره‌هاي داخلي «بهره‌وري شعب»، «خلاقيت ونوآوري» و«کيفيت فرايندها» در بانک انصار باحضور مديرعامل ، معاونين، مديران‌کل، مديران ‌شعب استان‌ها و مديران شعب برتر، مالکين فرايند ها وکارشناسان برگزيده جشنواره برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و تبليغات،دکتر ابراهيمي مديرعامل بانک انصارضمن ضروري خواندن برگزاري جشنواره‌هاي يادشده، از لزوم انتخاب رويکرد انقلابي و کارجهادي در انجام امور مردم ياد کرد و گفت: در پرتو مجاهدت و اراده انقلابي سرمايه‌هاي انساني انجام کارهاي بزرگ ميسر مي‌شود و حرفه‌اي‌شدن تمام‌عيار بانک در تراز انقلاب‌اسلامي و منطبق با استانداردهاي بين‌المللي، با عنايات الهي و مشارکت همه سرمايه‌هاي انساني امکانپذير است.پس از ارايه گزارش پروژه هاي بهبود، خلاقيت ها و نوآوري هاي برتر توسط برخي از منتخبين و ارائه گزارش وضعيت شعب، طي مراسم ويژه اي تنديس ، لوح هاي تقدير و هداياي نفرات برگزيده جشنواره هاي «بهره وري شعب»، «خلاقيت ونوآوري» و «کيفيت فرايندها» توسط مديرعامل محترم بانک و تني چند از معاونين ايشان اهداء گرديد.شايان ذکر است از سال 1392 با شروع مرحله نخست طرح هاي تحول بانک انصار و ابلاغ سياست هاي اقتصاد مقاومتي،
جشنواره هاي مذکور بر اساس نظام جامع کيفيت و بهره وري و دستورالعمل خلاقيت و نوآوري در راستاي اهداف طرح تحول و تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي انجام گرفته،که تا کنون فوايد بسياري به همراه داشته است. از جمله اين فوايد افزايش مشارکت کارکنان و صرفه جويي و کاهش هزينه معادل 48 ميليارد تومان "فقط در سال 96 "بوده است.براين اساس معاونت برنامه ريزي و هدايت راهبردي درنظر دارد که از سال آينده و پس از آماده سازي زمينه ها و زيرساخت هاي موردنياز، جشنواره مديريت اجرايي را همراه با جشنواره هاي مذکور برگزاركند.
*****
اطلاعيه بانک انصار
بر اساس سياست هاي اتخاذ شده از سوي ارکان نظام، "بانک انصار" که وجهه همّت خود را اعتلاي نظام جمهوري اسلامي ايران قرارداده و در اين مسير مقدس گام هاي بلند و موفقي را برداشته است، ساماندهي برخي از مؤسسات را نيز با استفاده از امکانات و قابليت هاي بانک در برنامه خود قرارداد تا مردم عزيز کشورمان با خاطري آسوده از اندوخته هاي خود بهره مند و از خدمات بانکي متنوع، شايسته و مطمئن برخوردار شوند.در اين راستا، با توجه به
اولويت هاي موجود، در مرحله اول تجميع، با حمايت و هماهنگي "بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران" شعب "تعاوني اعتبار ثامن" به شعب "بانک انصار" تبديل و سپرده هاي مشتريان عزيز آن تعاوني به بانک منتقل و در روزهاي آتي همانند ساير مشتريان بانک انصار از خدمات کامل بانکي، از جمله "شبکه شتاب"،بهره مند خواهند شد.بانک انصار حضور مشتريان جديد را ارج نهاده و تمام امکانات و ظرفيت هاي خود براي ارائه خدمات بانکي با استفاده از "بانکداري تمام الکترونيک" در اختيار آنان قرار خواهد داد.
روابط عمومي بانک انصار


 سوشيانت، منجي آخرالزماني 

سوشينت يا سوشيانت يا سوشيانس يا استوت ارت (سودرسان، دانا) به عنوان رهايي بخش است که در دين زرتشت يا مزديسنا، منجي نهائي زمين به‌شمار مي‌رود.
کلمه «سوشيانس» که از ريشه «سو» به معني سودمند است، در اوستا سِئوشيانت (Saoshyant) آمده و در پهلوي به اشکال گوناگوني چون: سوشيانت، سوشيانس، سوشانس، سوشيوس يا سيوشوس آمده‌است. واژه سوشيانت (سئوشينت) گاه به معناي «منجي» ترجمه شده است، اما اين منجي، نجات دهنده از گناه و خطا نيست. اين واژه به معني «کسي که خير مي‌رساند» يا «خير» است.
در کتب کهن زرتشتي آمده که با ظهور اين منجي زرتشتي، جهان پر از عدل و داد و نظم نويني برپا شود و ظلم و ستم از بين مي‌رود. پس از ظهور وي همه مردم متدين خواهند بود و دوستي و مهرباني را پيشه‎ي خود خواهند ساخت؛ و از آن‎جا که مردم، گوسفندکشي و گوشت‌خواري را به کنار مي‌گذارند نيروي آز کم مي‌گردد. برکت زياد مي‌شود و گرسنگي از بين خواهد رفت. به وسيله دعاي سوشيانت، «ديو آشموغ» که نمادي از شرک و گمراهي و دروغ است خواهد درگذشت و سوشيانت با کمک ياران خود به نبرد با اهريمن خواهد شتافت او پنج بار، يشت مي‌کند که در هر يَشت او، يک پنجم اهريمنان، نابود خواهند شد. سوشيانت راه زرتشت را پيش مي‌گيرد. در زمان او خوراک مردم، هفده سال از گياهان است و سي سال از آب تغذيه مي‌کنند و ده سال نيز خوراک مردم، مينوي است.


 رهاسازي گونه‌هاي تيمارشده در طبيعت 

رئيس اداره‌ حفاظت محيط زيست مشگين‌شهر گفت: يک قلاده سمور سنگي، يک قلاده توله گراز وحشي، يک بهله‌دليجه و دو قطعه بوتيمار کوچک که توسط علاقه‎مندان محيط زيست به اين اداره تحويل داده شده بود، پس از تيمار در طبيعت رهاسازي شدند.وي ضمن تقدير از توجه و حساسيت علاقه‎مندان محيط زيست به گونه‎هاي حيات وحش آسيب‎ديده افزود: اين حيوانات به دلايل مختلف از جمله گيرافتادن در تور زمين ورزشي، افتادن در کانال آب و شرايط نامساعد جوي، دچار مشکل شده‎بودند که پس از تيمار و مراقبت در زيستگاه خود رهاسازي شدند.او هم‎چنين خواستار کمک و همياري آحاد مردم در جهت حفظ و حراست از گونه‎هاي آسيب‎ديده و در معرض خطر انقراض شد.
mehrnews


 يواشكي 

ترازو، فقط ترازوي طلافروشا!
آذر فخري

اين‎رو يواشکي به‎شما مي‎گم که اگه قرار باشه دوست‎داشتن رو اندازه بگيريم، بهتره از اين باسکول‎هاي چند تُني استفاده کنيم؛ چرا؟! واقعا نمي دونين؟! چون دوست‎داشتن درست مي‌ره مي‌شينه تو بهترين نقطه‌ي وجود آدم يعني قلب، و خوب مي‌دونين که گنجايش و ظرفيت قلب هم خيلي زياده.
اما اگه قرار بر گفتن باشه، به نظرم بهتره بريد سراغ ترازوي طلافروشي؛ همچين، قطره‌چکاني دوست‌داشتن‌ها رو ابراز کنين چون معمولا تحمل و قدرت هضمش تو آدما، کمه... يه چيزي زير پوست‌مون هست که وقتي مي‌فهميم کسي خيلي دوست‌مون داره، انگولک مي‌کنيم براي اذيت‌کردن و آزاردادنش... همه‌رو مي‌گم حتي شما رو!


 دل گويه 

در انتظار رويِ ديگر دنيا!
امير حسن فخري
غروب شد، شب‌بوها شروع کردند به خواندن.
برگ‌ها مي‌رقصيدند.مي‌شنوي؟
از دور دخترک، آهسته ماه را مي‌ديد.
چشم‌هايش را مي‌بست . مهتاب عاشقش مي‌شد.
شهري که منتظرت بود، به چند بخش کوچک تقسيم شده‌بود.
مثل تمام جمله‌هاي نيمه‌تمامِ رد و بدل شده، ميان تو و عروسکت!
روي ديگر دنيا، داشت طلوع مي‌کرد.
نگاهت و ردپايت، مثل ابيات يک کهنه‌غزل،
جا مي‌ماند روي قلب يک آسمان‌خراش!
من، روستاي کهنه و وامانده
که از آخرين تنورم هنوز دود بلند مي‌شد...
پاهايم گيج مي‌شد و نقش تو، مثل يک تابلوي پوسيده مانده در ته انبار دور پاهايم پيچ مي‌شد
مي‌رقصيد ، مي‌چرخيد
هيچ مي‌شد...


 سرمقاله  

آموزش نسل آينده براي رونق گردشگري
حميدرضا عسگري
صنعت گردشگري و جذب توريسم امروز به پردرآمدترين عرصه فعاليت‌هاي تجاري براي كشورهاي مختلف مبدل شده است. اين درآمدزايي براي كشورها به قدري با اهميت است كه براي جذب مسافران و گردشگران به انواع و اقسام روش‌ها روي آورده‌اند.
اين رقابت به گونه‌اي است كه باعث شكل گيري گردشگري‌هايي متفاوت درجهان شده‌است. امروز ما گردشگران مختلفي را درجهان مي‌بينيم كه هريك به دنبال موضوعي براي سفر خود برنامه ريزي مي‌كنند. گردشگري اقتصادي، پزشكي و درماني، تاريخي، ورزشي و... انواع و اقسام زمينه ها را براي ايجاد فرصت به وجود آورده‌اند.
دراين عرصه كشورهايي موفق عمل كرده‌اند كه توانايي و پتانسيل‌هاي دروني خود را شناخته و آنها را برجسته نموده‌اند. شناخت توانايي و فراهم سازي استفاده گردشگران از آنها به عنوان گسترش صنعت گردشگري مورد توجه قرار دارد.
اين شناخت ابتدا بايد از سوي جامعه حاصل شود. به عبارتي بايد توانايي‌ها و پتانسيل‌هاي كشور در مناطق مختلف براي اهالي و عموم مشخص شود و به آنها آموزش داده شود كه چگونه مي‌توانند از اين پتانسيل‌ها براي ارتقاي وضعيت مالي خود و درآمدزايي كشور استفاده كنند.
مهمترين بخش اين آموزش‌ها بايد به نسلي اختصاص داده شود كه آينده سازان كشور هستند. مسلماً تقويت آموزه‌هاي گردشگري در نظام آموزشي كشور، موجب ارتقاي فهم و درك دانش‌آموزان از اهميت اين صنعت پردرآمد براي سازندگي و رفع مشكلاتي همچون بيكاري خواهد بود.
امروزه هزاران شغل از بابت رونق گردشگري در كشورهاي مختلف دنيا پديد آمده است و اين مقوله مي‌تواند براي بسياري از شهرها و مناطق روستايي ما به عنوان الگويي قلمداد شود كه از بابت آن موجب رونق گردشگري در شهر و منطقه سكونت خود شوند. اما پيش زمينه اين مسئله شناخت و آشنايي با داشته‌ها و نحوه جذب و برخورد با گردشگران مي‌باشد.
هرآنچه كه امروز به عنوان نياز براي جامعه شاهد آن هستيم، بايد از طريق آموزش مورد توجه قرار گيرد. لذا مسئله گردشگري نيز بايد ازسوي برنامه ريزان آموزشي كشور بيش از پيش مورد تاكيد واقع شود و اقدامات آموزشي لازم براي ارتقاي درك و شناخت مقوله گردشگري براي دانش‌آموزان فراهم گردد.
hamidasgari2020@yahoo.com


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون