جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4184- تاریخ : 1397/02/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران ( پنجشنبه)

محمدي:
قهرماني نوجوانان تاريخي بود ، اما نبايد آن را پررنگ کنيم


برگزاري مسابقات انتخابي تيم ملي بوکس


جدال پسران تکواندوکار پايتخت در مسابقات انتخابي


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 محمدي:
 قهرماني نوجوانان تاريخي بود ، اما نبايد آن را پررنگ کنيم 

سرمربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان از تغيير يک يا دو وزن در ترکيب تيم اعزامي به مسابقات جهاني کرواسي خبر داد و گفت: بعد از اردوي بين‌المللي روماني ترکيب تيم اعزامي به مسابقات جهاني را اعلام خواهيم  کرد.
غلامرضا محمدي درباره قهرماني تيم‌ ‌ملي کشتي آزاد نوجوانان و کسب شش مدال طلا و دو مدال برنز در 10 وزن حاضر در مسابقات قهرماني آسيا، اظهار کرد: از سال گذشته شناخت خوبي نسبت به اين کشتي‌گيران داشتيم و تقريبا در جريان بوديم که از نظر فني در چه وضعيتي قرار دارند.
البته من انتقاداتي در خصوص حذف تورنمنت‌هاي تدارکاتي پيش از اعزام به مسابقات قهرماني آسيا داشتم که به خاطر شناختي که نسبت به اين کشتي‌گيران داشتم، توانستيم به عملکرد خوبي در مسابقات قهرماني آسيا دست پيدا کنيم.
وي گفت‌: 80 درصد از کشتي‌گيران اعزامي به مسابقات قهرماني آسيا در مسابقات سال گذشته آسيايي تايلند و مسابقات جهاني يونان حضور داشتند و ما تنها روي تعداد محدودي از اين کشتي‌گيران شناخت نداشتيم.
بنابراين از اين طريق توانستيم خلاء عدم حضور در تورنمنت‌هاي تدارکاتي و فاصله زماني کمي که براي آماده سازي تيم داشتيم را جبران کنيم.محمدي ادامه‌ داد: نتيجه‌اي که توسط تيم کشتي آزاد نوجوانان کسب شد، يک نتيجه‌ تاريخي است و براي رسيدن به اين نتيجه‌ هماهنگي خوبي بين کادر فني انجام شده بود.
نتيجه‌ گرفتن در اين رده سني بسيار لذت بخش است، اما نبايد اين نتيجه‌ را خيلي براي خود پر رنگ کنيم.
سرمربي تيم‌ ‌ملي کشتي آزاد نوجوانان، خاطر نشان کرد: با توجه به اين که در تير ماه مسابقات جهاني کرواسي را پيش رو داريم و در اين تورنمنت با تيم‌هايي همچون روسيه، آذربايجان و ... رقابت داريم و بعد از مسابقات جهاني، المپيک نوجوانان در آرژانتين را پيش رو داريم.
بايد از الان برنامه‌ريزي ‌دقيق و منظمي داشته باشيم تا بتوانيم در هر دو رويداد حضور قوي و پر رنگي داشته باشيم.
محمدي در مورد کسب نتيجه خوب در مسابقات جهاني گفت‌: آن چه که براي ما اهميت دارد اين است که ما کار خودمان را درست انجام دهيم و به کشتي‌گيران، جسارت، خوب کشتي گرفتن، جنگندگي و تا آخرين لحظه مبارزه کردن را آموزش دهيم تا بتوانند به نتايج خوبي دست پيدا کنند.
بدون شک اگر بتوانيم اين فاکتورها را به درستي به‌ کشتي‌گيران انتقال دهيم، زماني که آنها وارد رده سني جوانان و بزرگسالان مي‌شوند، ما مي‌توانيم يک دهه در کشتي‌ خود اين ضمانت را بدهيم که ديگر مشکلي براي کسب نتيجه‌ و قهرماني نخواهيم
داشت.
وي در ادامه‌ صحبت هايش با ايسنا خاطر نشان کرد: کار کردن با نوجوانان نه براي من انگيزه مالي دارد و نه چيز ديگري،‌ بلکه به خاطر عشق و علاقه‌اي که به اين بچه‌ها دارم از کار کردن لذت مي برم.
و مي دانم اگر در اين رده سني کشتي را به درستي ياد بگيرند، آينده سازان کشتي ما در رده سني بزرگسالان خواهند بود تا بتوانند کشتي‌ ناب ايراني را در تمام صحنه‌ها به نمايش بگذارند.
ما سعي مي‌کنيم کشتي‌ گرفتن درست را به اين کشتي‌گيران آموزش دهيم تا بتوانند به موفقيت دست پيدا کنند.
محمدي در خصوص احتمال تغيير در ترکيب تيم‌ ‌ملي نوجوانان براي حضور در مسابقات جهاني کرواسي، گفت‌: ما در يک يا دو وزن تغييراتي را اعمال خواهيم کرد که البته براي مشخص کردن ترکيب تيم اعزامي به مسابقات جهاني دهم خرداد ماه تيم راهي روماني خواهد شد و ما در اين تورنمنت بين‌المللي در وزن‌هايي که ابهام يا شک داريم آنها را مورد شناسايي قرار خواهيم داد و سپس ترکيب تيم اعزامي به مسابقات جهاني کرواسي را مشخص خواهيم کرد.
سرمربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان اظهار کرد: با توجه به اين که در مسابقات قهرماني آسيا در 3 وزن 65کيلوگرم، 80کيلوگرم و 110کيلوگرم توانستيم سهميه المپيک نوجوانان را کسب کنيم، بعد از بررسي وضعيت کشتي‌گيران 2 نفر را براي حضور در المپيک نوجوانان مشخص خواهيم کرد.
وي در پايان از برپايي اردوي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان از 31 ارديبهشت در خانه کشتي خبر داد و گفت: تنها کساني به تورنمنت تدارکاتي روماني اعزام مي‌شوند که در انتخاب آنها براي شرکت در مسابقات جهاني کرواسي ابهام داريم و نياز به حضور در ميادين بيشتري دارند.


  برگزاري مسابقات انتخابي تيم ملي بوکس 

ترکيب اصلي تيم ملي بوکس براي حضور در بازي‌هاي آسيايي جاکارتا 31 ارديبهشت مشخص مي‌شود. اردوي تيم ملي بوکس با حضور 25 بوکسور در سالن بوکس مجموعه ورزشي انقلاب تهران برپا شده است.
قرار بود 8 بوکسور به اردوي مشترک و 10 روزه ترکمنستان اعزام شوند که با لغو اين اردو، رقابت‌هاي انتخابي درون اردويي تيم ملي بوکس دوشنبه هفته آينده برگزار مي‌شود تا ترکيب نهايي تيم ملي براي حضور در بازي‌هاي آسيايي جاکارتا مشخص شود.


 جدال پسران تکواندوکار پايتخت در مسابقات انتخابي  

پسران تکواندوکار پايتخت در چارچوب مسابقات انتخابي با يکديگر رقابت مي کنند. دور دوم مسابقات تکواندوي انتخابي نوجوانان و دور سوم رقابت هاي انتخابي نونهالان به منظور حضور در مسابقات قهرماني کشور روز جمعه (28 ارديبهشت ماه) در سالن زنده ياد سعيد مهيمن (خانه تکواندو پايتخت) برگزار خواهد شد.
نفرات برگزيده اين پيکارها به اردوي تمريني تيم تهران دعوت مي شوند.علي کريمي صابر هدايت تيم خردسالان استان تهران را در اختيار دارد و سرمربي تيم نوجوانان هم حسين کريمي است.


 ميز خبر 

تصادف وحشتناک بهنام فر در جاده شمال
سرمربي تيم هاي کاراته پايه کشورمان در حالي که قصد سفر به شمال کشور را داشت دچار سانحه تصادف شد که خوشبختانه خطر از بيخ گوش او گذشت.
تيم هاي کاراته پايه کشورمان روز سه شنبه پس از پايان هفدهمين دوره مسابقات کاراته قهرماني آسيا به کشورمان بازگشتند؛ مسابقاتي که با قهرماني تيم هاي نوجوانان پسران و جوانان دختران به پايان رسيد و تيم جوانان پسران نيز با کسب دو مدال نقره و دو برنز به کار خود در اين مسابقات پايان داد؛ نتايجي که مطلوب سرمربي پسران نبود و باعث شد تا مهران بهنام فر،در محل برگزاري مسابقات استعفاي خود را تقديم مسئولان فدراسيون کاراته  کند.
وي پس از بازگشت به تهران براي استراحت و بازيابي شرايط روحي و رواني خود و همچنين حضور بر سر مزار پدر خود تصميم به سفر به شمال کشور گرفت که متاسفانه خبر و تصاوير واژگوني خودرو او موجب نگراني جامعه کاراته
شد.
بعد از پيگيري اين ماجرا خوشبختانه خبر رسيد که حال سرمربي جوان و با اخلاق کاراته کشورمان خوب است. محسن آشوري، مدير سازمان تيم هاي ملي کاراته ضمن تاييد سلامتي بهنام فر، از گذشتن خطر از بيخ گوش او خبر داد.


عزيمت تيم واليبال نوجوانان دختر به تايلند
تيم واليبال نوجوانان دختر ايران امشب براي حضور در رقابت هاي قهرماني آسيا راهي تايلند مي شود.
دوازدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان دختر زير 17 سال آسيا از 30 ارديبهشت ماه تا ششم خرداد با حضور 13 تيم به ميزباني شهر ناخون پاتوم تايلند برگزار مي‌شود. تيم ملي واليبال نوجوانان دختر ايران ساعت 22 امشب از طريق فرودگاه امام خميني (ره) تهران را به مقصد بانکوک ترک مي کند و از فرودگاه اين شهر با اتوبوس راهي شهر ميزبان رقابت هاي قهرماني آسيا مي شود.
الهه پورصالح، آيدا منصوربخت، ريحانه کريمي، حنا سعيدايي، نگار حسين نژاد، نگار سلحشوري، کيميا کياني، زهرامغاني، نگار سلماني، مهسا قادري، زهرا رضائي و ستايش جبلي بازيکنان اعزامي به اين رقابت ها هستند.
ميترا شعبانيان به عنوان سرمربي، صفورا گل افشان و زينب گيوه (مربيان)، راضيه دوستي (آناليزور)، زهرا گلهر (مربي بدنساز)، ساجده سروش (فيزيوتراپ) و نازنين فتح‌اله‌پور به عنوان سرپرست، ملي‌پوشان را در اين رقابت ها همراهي مي کنند.
مرحله نخست اردوي انتخابي تيم واليبال نوجوانان دختر ايران براي حضور شايسته در رقابت‌هاي قهرماني آسيا از پانزدهم مردادماه سال 96 با حضور بيش از 120 بازيکن شروع شد و در نهايت اين تيم پس از 17 مرحله اردوي آماده سازي با 12 بازيکن راهي تايلند مي شود.
واليبال نوجوانان دختر ايران تا کنون در پنج دوره رقابت هاي قهرماني آسيا شرکت کرده است که رتبه نهم در سال 2010 و 2017 بهترين جايگاه کسب شده ايران در اين رقابت هاست. ملي پوشان ايران در سالهاي 2008، 2012 و 2014 رتبه هاي يازدهم، دهم و دهم مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان دختر آسيا را به دست آوردند.


از روز جمعه؛
فرنگي‌کاران نوجوان وارد اردوي تدارکاتي مي شوند
اردوي تيم ملي کشتي فرنگي نوجوانان روزهاي 28 ارديبهشت تا 10 خردادماه در محل خانه کشتي مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار مي‌شود.
اسامي نفرات دعوت شده به اردوي تيم کشتي فرنگي نوجوانان به شرح زير است:
45 کيلوگرم: اميررضا ده بزرگي (فارس) – علي حاجيوند (خوزستان)
48 کيلوگرم: سجاد عباس پور (مازندران) - سعيد اسماعيلي (خوزستان)
51 کيلوگرم: ايمان محمدي (خوزستان)- امير عبدي (قم) – نيما محمدي (خوزستان)
55 کيلوگرم: اميرحسين خوانساري (خوزستان) – علي اسکو (مازندران)
60 کيلوگرم: شاهين بداغي (خوزستان) – ميلاد رضانژاد (خوزستان)
65 کيلوگرم: حسين قاسمي (خوزستان) – کامران ارقش (خوزستان) – مرتضي پورعيسي (مازندران)
71 کيلوگرم: مسعود کاووسي (خوزستان) – محمدمهدي هداوند (تهران) – عليرضا ارقش (خوزستان)
80 کيلوگرم: محمد ناقوسي (خوزستان) – عليرضا مرادي (خوزستان)
92 کيلوگرم: محمد نصرتي (تهران) – حسن قرباني (اصفهان)
110 کيلوگرم: محمدرضا عبديان (تهران) – مهدي کلانتري (اردبيل) – سعيد حسن پور (خوزستان)
سرمربي: فرشاد عليزاده (تهران)
مربيان: عبدالکريم کاکاحاجي (خوزستان) – بهروز حضرتي پور (تهران)- سيامک قيطاسي (خوزستان) و يک مربي به معرفي هيأت کشتي استان هاي مازندران و تهران
سرپرست: حسام الدين جعفري (تهران).


 ورزش جوان و نوجوان 

درخشان:
بر خلاف جودوکاران جوان، عملکرد نوجوانان راضي کننده نبود
رئيس فدراسيون جودو در خصوص عملکرد تيم هاي رده هاي سني ايران در مسابقات قهرماني آسيا، گفت: عملکرد جوانان مناسب بود، اما از نتايج تيم نوجوانان راضي نيستم.
مسابقات جودوي قهرماني رده هاي سني آسيا در حالي به ميزباني لبنان برگزار شد که تيم نوجوانان ايران با کسب يک مدال برنز به کار خود پايان داد و جوانان کشورمان با عملکردي مناسب به يک طلا، يک نقره و چهار برنز رسيدند.
«محمد درخشان» در گفت و گو با ايرنا، در خصوص اين رقابت ها اظهار داشت: از سطح فني بالاي مسابقات و قدرت تيم هاي آسيايي شگفت زده شدم و بايد بگويم که پيکارهاي امسال با دوره هاي قبلي، بسيار متفاوت بود.
وي با بيان اينکه حريفان مطرح آسيايي با ترکيب کامل و بهترين تدارکات راهي لبنان شده بودند، گفت: در برخي اوزان انتظار نداشتيم نفرات زيادي حضور يابند، اما کسب مدال با توجه به تعداد بالاي شرکت کنندگان و آمادگي آنان، کار بسيار سختي بود.
درخشان در ادامه با انتقاد از ميزباني لبنان توضيح داد: طي  سال هايي که مسئوليت بين المللي دارم و در کشورهاي مختلف حضور مي يابم، بدترين ميزباني را در لبنان مشاهده کردم. بي نظمي و امکانات ضعيف در بيروت، موجب اعتراض همگان شده بود.
وي در مورد عملکرد ضعيف نوجوانان جودوي ايران در مسابقات قهرماني آسيا، گفت: قبول دارم عملکرد آنان از نظر فني و جنبه هاي رواني بد بود و قابل دفاع نيست. حداقل در سه مبارزه به دليل آماده نبودن نفرات و اشتباه در اتخاذ روش مبارزه، شکست خورديم که اين قابل پذيرش نيست.
درخشان با اشاره به اينکه نوجوانان کشورمان برابر حريفان ازبکستان، قزاقستان و حتي قرقيزستان و هند از لحاظ ذهني کم آوردند، افزود: «جوي» مربي شناخته شده اهل کره شمالي در راه ايران است و به کادر فني نوجوانان اضافه مي شود.
وي با بيان اينکه تخصص اين مربي فعاليت در رده هاي پايه است، افزود: تغييراتي در کادر فني نخواهيم نداشت و تنها اين مربي کره شمالي به جمع مربيان اضافه مي شود.
رئيس فدراسيون جودوي ايران در ادامه از تلاش و نتايج خوب جودوکاران جوان ايران در لبنان ابراز رضايت کرد و گفت: تيم يکدستي داشتيم و نفرات با تمام وجود به ميدان رفتند و اگر کمي خوش شانس بوديم در جدول رده بندي نهايي، رتبه بهتري کسب مي کرديم.
درخشان افزود: نفرات تيم جوانان از لحاظ سني به حضور در تيم بزرگسالان نزديک هستند و مي توانند آينده ساز باشند.
وي در مورد اعزام تيم دختران ايران به اين مسابقات هم گفت: زود است که در مورد عملکرد سرمربي ازبکستاني تيم ايران نظر بدهيم، اما لازم است که دختران جودوي کشورمان در رويدادهاي مهم به ميدان بروند.

خوشقدم:
در مسابقات ژاپن غافلگير شدم
سرمربي تيم ملي دختران کاراته گفت: عملکرد کاراته کاهاي حاضر در مسابقات ژاپن، من را غافلگير کرد.
سمانه خوشقدم در خصوص سطح بالاي مسابقات کاراته قهرماني جوانان آسيا در ژاپن گفت: سطح بالاي مسابقات همه را سورپرايز کرد. با توجه به المپيکي شدن کاراته، همه کشورها سرمايه گذاري کرده و با بهترين نفرات خود در مسابقات حاضر بودند. کشورهايي مثل چين‌تايپه، ماکائو و تايلند مدال گرفتند و اماراتي که شانس مدال نداشت، يک طلا و يک برنز کسب کرد تا نشان دهنده سطح بالاي مسابقات باشد. خوشحالم که توانستيم در چنين مسابقاتي بهترين نتيجه را کسب کنيم.او با اعلام رضايت از عملکرد دختران کاراته کاي ايران در مسابقات جوانان آسيا، توضيح داد: از همه شاگردانم راضي هستم که توانستند به خود باوري رسيده و نسبت به دوره‌هاي قبل نتيجه فوق‌العاده‌اي را کسب کنند. البته يکسري از نفرات ما مثل "محنا ميرزايي" اگر زودتر به خودباوري مي‌رسيد، به نتيجه‌اي بهتر از پنجمي دست پيدا مي‌کرد و به احتمال زياد مي‌توانست يک طلاي ديگر را براي دختران ايران کسب کند اما اين اولين اعزام او بود و کم تجربگي باعث اين نتيجه شد، ولي من راضي هستم.
سرمربي تيم نوجوانان و جوانان کاراته دختران ايران در ادامه صحبت هايش با ايسنا افزود: همه‌ي‌ اعضاي اين تيم اعم از بازيکنان و کادرفني، با انگيزه و تلاش زياد عازم اين رقابت‌ها شدند. روي اين تيم خيلي کار کرده بوديم و بيشتر تلاش ما اين بود که از نظر رواني و روحي آن‌ها را به آمادگي برسانيم که خوشبختانه اينطور شد و بهترين نتيجه را کسب کرديم.
او همچنين در پاسخ به اين سوال که برنامه بعدي تيم جوانان دختران کاراته چيست؟ توضيح داد: من و همه تيم پله پله حرکت مي‌کنيم. اولين پله ما رقابت‌هاي قهرماني آسيا بود. الان نگاه ما به مسابقات بلغارستان است تا در همين مسابقه سهميه‌هاي ايران را کسب کنيم. بازيکنان خوبي داريم و اين مدال‌ها هواداران کاراته را اميدوار مي‌کنند.خوشقدم در مورد زمان شروع اردوهاي جديد اين تيم نيز توضيح داد: چون وقت نداريم و بايد آماده مسابقات بلغارستان شويم، فرداي رقابتهاي قهرماني آسيا، جلسه‌اي را با اعضاي کادرفني و بازيکنان داشتيم تا گذشته را کنار گذاشته و تمرينات را براي رقابت‌هاي بلغارستان شروع کنيم. 29 ارديبهشت اردوها را شروع کرده و سوم خرداد نيز عازم مسابقات بلغارستان خواهيم شد.
او در مورد نفرات اعزامي هم توضيح داد: همين بازيکنان اعزام مي‌شوند. در تير ماه هم رقابت‌هاي کرواسي را در پيش داريم.
خوشقدم در مورد عملکرد تيم نوجوانان نيز گفت: توانستيم يک طلا و يک رده پنجمي را کسب کنيم. قبول ندارم نتايج ما ضعيف بود اما مي‌توانست بهتر باشد و با اين حال راضي هستم.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون