جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4170- تاریخ : 1397/02/09 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

براي حضور در رقابت هاي قهرماني آسيا؛
آزادکاران نوجوان وارد اردوي تدارکاتي مي شوند

مسابقات وزنه برداري آسيا - ازبکستان
از طلاي سلطاني تا نتايج قابل قبول دختران


انتصاب سرمربي تيم ملي کاراته اميد


قهرماني فوتساليست هاي جوان در تورنمنت ايتاليا


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 براي حضور در رقابت هاي قهرماني آسيا؛
 آزادکاران نوجوان وارد اردوي تدارکاتي مي شوند 

اردوي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان از روز 10 ارديبهشت تا زمان اعزام به رقابت هاي قهرماني آسيا در خانه کشتي محمد بنا برگزار مي شود.
اسامي نفرات دعوت شده به اين اردو به شرح زير است:
45 کيلوگرم: رحمان عموزاد (مازندران)
48 کيلوگرم: مجتبي سلطان زاده (مازندران) عباس ابراهيم زاده (مازندران)
51 کيلوگرم: سيد عرفان جعفريان (مازندران) کيان محمودجانلو (مازندران)
55 کيلوگرم: سجاد گودرزي (توابع تهران) غلامحسين حاصلي (فارس) عرفان الهي (مازندران)
60 کيلوگرم: اميرارسلان دارابي (تهران) حميدرضا حسيني (مازندران)
65 کيلوگرم: محمد کريمي (مازندران) علي خداياري (تهران)
71 کيلوگرم: محمد نخودي (مازندران) هادي شرفبياني (کردستان)
80 کيلوگرم: محمدرضا قياسي (کرمانشاه) اميرحسين اکبرزاده (مازندران)
92 کيلوگرم: عليرضا عبدالهي (تهران) سهيل يوسفي (خراسان رضوي)
110 کيلوگرم: اميرحسين زارع (مازندران) اميرحسين اسماعيلي (مازندران)
سرمربي: غلامرضا محمدي
مربيان: ابراهيم مهربان (گيلان) محمدرضا چايچي (کرمانشاه) تقي داداشي (مازندران) مصطفي آقاجاني (تهران) بهروز نيک نژاد (مازندران)
سرپرست: مصطفي عليزاده
رقابت هاي کشتي قهرماني نوجوانان آسيا و گزينشي المپيک 2018 آرژانتين روزهاي 20 تا 23 ارديبهشت ماه در شهر تاشکند کشور ازبکستان برگزار مي شود.


 مسابقات وزنه برداري آسيا - ازبکستان
 از طلاي سلطاني تا نتايج قابل قبول دختران 

در چارچوب مسابقات وزنه برداري نوجوانان آسيا در ازبکستان، حسين سلطاني سه نشان طلا براي کاروان ايران کسب کرد و دو وزنه بردار دختر تيم ملي هم نتايج قابل قبولي به دست آوردند.
در اين پيکارها، مهديه کلالي وزنه بردار 69 کيلوگرم تيم ملي نوجوانان دختر، در گروه B به روي تخته رفت و در پايان با مجموع 102 کيلوگرم در جايگاه ششم ايستاد.وي در حرکت يک ضرب وزنه هاي 43 و 47 کيلوگرم را مهار کرد و در حرکت سوم، وزنه 50 کيلويي را نتوانست بالاي سر ببرد. در حرکت دوضرب ابتدا وزنه 50 کيلوگرم را مهار نکرد ولي در حرکت دوم و سوم وزنه هاي 50 و 55 کيلوگرم را با موفقيت پشت سر گذاشت تا با مجموع 102 کيلوگرم در رتبه ششم جاي بگيرد.
همچنين الناز باجلاني ملي پوش خوش آتيه کردستاني توانست عملکرد خوبي بر جاي بگذارد. او در اين مسابقات با ثبت وزنه 67 کيلوگرم در حرکت يکضرب، 76 کيلوگرم در حرکت دوضرب و مجموع 143 کيلوگرم به عنوان پنجمي آسيا در رده سني نوجوانان دست يافت.
اما حسين سلطاني چراغ مدال آوري کاروان وزنه برداري ايران را با سه نشان خوش رنگ طلا روشن کرد.
ملي پوش دسته 77 کيلوگرم تيم وزنه برداري جوانان با مجموع 324 کيلوگرم به سه مدال طلا دست يافت و نخستين مدال در مسابقات قهرماني نوجوانان و جوانان 2018 آسيا در ازبکستان را براي کشورمان به ارمغان آورد.
او در حرکت يکضرب وزنه 144 کيلوگرم و در حرکت دوضرب وزنه 180 کيلوگرمي را مهار کرد تا مجموع 324 کيلوگرم به سه مدال طلاي اين مسابقات برسد.
سلطاني در اين دوره از مسابقات هر شش حرکت خود را در حرکات يکضرب و دوضرب با موفقيت پشت سر گذاشت. وي در حرکت يکضرب وزنه هاي 137، 142 و 144 کيلوگرم را مهار کرد و در حرکت دوضرب نيز وزنه هاي 168 ، 174 و 180 کيلوگرم را بالاي سر برد.


 انتصاب سرمربي تيم ملي کاراته اميد  

با حكم رئيس فدراسيون كاراته، سرمربي تيم ملي اميد پسران منصوب شد.
محمد صادق فرجي طي حكمي مجيد عبدالحسيني را بعنوان سرمربي تيم ملي اميد پسران منصوب كرد.در حكم صادره آمده است:
بنا به پيشنهاد رئيس سازمان تيم هاي ملي و نظر به شايستگي و تجارب، جنابعالي به عنوان سرمربي تيم ملي رده سني اميد تا پايان ليگ جهاني چين منصوب مي شويد. همچنين در احكام جداگانه اي تورج چالاكي، غلامعلي حيدري، مهدي جعفري به عنوان مربيان و حسين كوهي به عنوان مربي بدنساز انتخاب شدند.


 قهرماني فوتساليست هاي جوان در تورنمنت ايتاليا 

تيم فوتسال جوانان ايران با شکست اسلووني فاتح تورنمنت چهارجانبه در ايتاليا شد.
تيم فوتسال جوانان ايران در ديدار فينال اين تورنمنت به مصاف تيم جوانان اسلووني رفت و موفق شد حريف خود را با نتيجه 7 بر 2 از پيش رو بردارد و به عنوان قهرماني در اين تورنمنت برسد.
فوتساليست هاي جوان ايران در اولين بازي خود در اين مسابقات، موفق شده بودند ايتاليا ميزبان مسابقات را با نتيجه 5 بر 2 شکست دهند.سالار آقاپور فني ترين بازيکن جام و رضا قنبري با چهار گل، آقاي گل اين تورنمنت شدند.


 ميز خبر 

اعلام برنامه ديدارهاي تيم ملي نوجوانان در قطر
تيم ملي فوتبال نوجوانان به منظور حضور در تورنمنت بين المللي قطر، امروز راهي دوحه مي شود.
در برنامه شاگردان عباس چمنيان دو ديدار دوستانه با تيم هاي تونس و تيم آکادمي اسپاير قطر گنجانده شده است.
سه شنبه 11 ارديبهشت
*ايران – تونس – ساعت 15:20
*چهارشنبه 12 ارديبهشت
اسپاير قطر – ايران – ساعت 15:20
گفتني است تيم نوجوانان ايران براي حضور در ديدارهاي قهرماني نوجوانان آسيا در مالزي آماده مي‌شود. اين مسابقات از 20 شهريورماه آغاز مي‌شود و ايران در گروه C با تيم‌هاي اندونزي، ويتنام و هند همگروه است.

برگزاري سومين دوره مسابقات تکواندو المپياد ورزشي گلستان
در پايان سومين دوره مسابقات تکواندو المپياد ورزشي گلستان، تيم هاي گنبد کاووس و گرگان به تربيت در رده سني نونهالان و نوجوانان بر سکوي قهرماني ايستادند.
سومين دوره مسابقات المپياد ورزشي استان در رشته تکواندو در رده سني نونهالان و نوجوانان دختر برگزار گرديد.
اين مسابقات با حضور ده تيم از شهرهاي گرگان، گنبد کاووس، بندرگز، کردکوي، بندرترکمن،علي آباد، آزادشهر، راميان، گنبد، مينودشت، در شهرستان علي آباد کتول برگزار شد.
در پايان اين دوره از مسابقات نتايج زير به دست آمد:
*در رده تيمي نونهالان:
مقام اول:
تيم گنبد با تصاحب 2 مدال طلا، 4نقره و 42 امتياز
مقام دوم:
تيم گرگان با تصاحب 3 طلا، 3 برنز و 39 امتياز
مقام سوم:
تيم کردکوي با تصاحب 2 طلا، يک نقره و 26امتياز
و در رده تيمي نوجوانان نيز نتايج زير بدست آمد:
*مقام اول:
تيم گرگان با تصاحب 6 طلا، 2نقره، يک برنز و 72 امتياز
*مقام دوم:
تيم علي آباد با تصاحب 2طلا، يک نقره، 2برنز و 31امتياز
*مقام سوم:
کردکوي با تصاحب يک طلا، يک نقره، يک برنز و 17 امتياز

با نتايج ضعيف جوانان در آسيا؛
سهميه المپيکي بوکس پريد
بوکسور‌هاي جوان ايران با کسب نتايج ضعيف نتوانستند سهميه حضور در المپيک جوانان را بدست آوردند.تيم بوکس جوانان ايران با 10 ورزشکار در رقابت‌هاي قهرماني آسيا به ميزباني تايلند شرکت کرد و با سه مدال برنز نتوانست سهميه المپيک جوانان را بدست آورد.پس از تغيير و تحولات در راس فدراسيون بوکس، حسين ثوري رييس جديد فدراسيون بوکس کادر فني تيم جوانان را تغيير داد و اميد رشيد، رضا مهدي‌پور و مرتضي سپهوند جاي خود را به عبدالرضا انصاري مربي کهنه کار بوکس ايران دادند.در مسابقات قهرماني آسيا سيدسجاد موسوي در وزن 81- کيلوگرم پس از برد مقابل حريفي از قرقيزستان در نيمه نهايي مغلوب بوکسور ازبک شد و مدال برنز گرفت، حسين شادمان در وزن 91- کيلوگرم پس از يک دور استراحت، در نيمه نهايي از حريف قزاقستاني شکست خورد و بدون حتي کسب يک پيروزي به مدال برنز رسيد و در وزن 91+ کيلوگرم علي سپهر بعد از برد حريف افغانستاني در مرحله نيمه نهايي به حريف قزاقستاني باخت و صاحب مدال برنز شد.
همچنين رضا حيدري، مبين اعلايي، دانيال شه‌بخش، حسين هاديان، عبدالحکيم بيگدر، محمد نورايي و اکبر مردمي با شکست از حريفانشان از دور رقابت‌ها کنار رفتند.
نکته جالب توجه در ترکيب تيم جوانان حضور دانيال شه بخش بوکسور بزرگسالان است که پيش از اين با نام عبدالحميد شولي در رقابت‌هاي کشوري بزرگسالان يک مدال طلا و يک نقره کسب کرده بود.
بوکسور‌هاي جوان ايران در ردوره گذشته رقابت‌هاي آسيايي با کسب يک مدال طلا و يک برنز در رده چهارم قرار گرفته بودند.

رئيس فدراسيون بسکتبال :
تيم 2020، پشتوانه تيم ملي بزرگسالان است
رئيس فدراسيون بسکتبال گفت : از تيم ملي جوانان 2020 ايران حمايت کاملي خواهيم کرد، چرا که اعتقاد دارم اين تيم پشتوانه اصلي تيم ملي بزرگسالان در سال هاي آينده خواهد بود.
رامين طباطبايي در حاشيه اردوي آماده سازي تيم ملي بسکتبال 2020 جوانان ايران گفت: فدراسيون بسکتبال هر نوع حمايتي را که تيم جوانان نياز داشته باشد، انجام خواهد داد تا پشتوانه سازي که قرار است ، با قدرت و با برنامه انجام شود .
وي بر شناسايي استعدادهاي نوجوان و جوان در همه استان ها تاکيد کرد و ادامه داد : براي رشد بسکتبال در رده هاي پايه و تضمين تيم هاي رده هاي سني جوانان ، اميد و بزرگسالان از هيچ تلاشي فرو گذار نخواهيم کرد و براي رسيدن به هدف انتظار داريم هيات استان ها با بهره گيري از همه ظرفيت ها از جمله مدارس ، فعاليت بيشتري داشته باشند.
رئيس فدراسيون بسکتبال در خصوص شرايط اردوي تيم ملي در بابل هم گفت : باشگاه کاله مازندران ، يکي از باشگاههاي باثبات در سطح کشور در برخورداري از امکانات به روز در راستاي شناسايي استعدادي بسکتبال منطقه بوده و بسيار فراتر از انتظار هم کار کرده است.


 ورزش جوان و نوجوان 

مسابقات بين المللي تنيس جوانان - اصفهان
حضور مهتا خانلو و مشکات الزهرا صفي در نيمه نهايي
نمايندگان کشورمان جواز حضور در مرحله نيمه نهايي رقابت هاي بين المللي تنيس جوانان را کسب کردند. ‌
در ادامه برگزاري جدول اصلي رقابت هاي بين المللي تنيس جوانان در زمين هاي مجموعه ورزشي 22 بهمن اصفهان ، تنيسورهاي حاضر براي رسيدن به مرحله نيمه نهايي با هم مسابقه دادند.
در بخش انفرادي پسران ، سينا مقيمي با نتيجه ( 4-6 ، 6-4 و 4-6) مغلوب الکساندر گريکول از اوکراين شد. ديگر نماينده اوکراين با نتيجه ( 1-6 و 4-6 ) مقابل وونگ از هنگ کنگ به برتري رسيد. کان سيپيل از ترکيه با نتيجه ( 5-7 ، 3-6 ،7-5 ) از سد آتيلا ديگر نماينده اين کشور عبور کرد و در آخرين ديدار اين مرحله ويکتور اسکلنکا از چک با نتيجه ( 5-7 ، 6-3 و 5-7 ) تنيسور افغان را شکست داد .
در بخش انفرادي دختران نيز ، اوسلو از ترکيه با نتيجه ( 0-6 و 0-6 ) درسا چراغي را برد، پروکوپنکو از اوکراين با نتيجه ( 3-6 و 2-6) سيلا آک از ترکيه را مغلوب کرد، مهتا خانلو از ايران با نتيجه ( 4-6 و 5-7 ) نماينده ترکيه را از پيش رو برداشت و مشکات الزهرا صفي ديگر تنيسور کشورمان با نتيجه ( 3-6 و 1-6 ) نماينده ارمنستان را برد.به اين ترتيب با پايان اين مرحله از رقابت ها 2 تنيسور ايراني به مرحله نيمه نهايي بخش انفرادي راه يافتند .
همچنين اين رقابت ها در بخش دو نفره نيز برگزار و در بخش پسران ، 3 تنيسور ايراني و در بخش دختران يک نماينده از کشورمان به همراه زوجي از چين به نيمه نهايي اين دوره از رقابت ها صعود کردند.

پايان مسابقات قهرماني كاراته آذربايجان غربي
مسابقات قهرماني كاراته استان آذربايجان غربي در 4 رده سني برگزار شد و تيم هاي برتر معرفي شدند.
اين رقابتها بمناسبت تجليل از مالک حق نظري و ايرج اکبري دو مربي قهرمان پرور استان در چهار رده سني خردسالان، نونهالان، نوجوانان و جوانان و با حضور بيش از 200 ورزشکار برگزار شد و تيم اروميه با كسب 19 مدال طلا،10 نقره و 10 برنز مقام نخست را بدست آورد. تيم نقده با 5 طلا ، 9نقره و 8 برنز دوم شد و تيم مياندواب با 5 طلا ، 7 نقره و 8 برنز در مكان سوم قرار گرفت.
گفتني است، نفرات منتخب به اردوهاي استاني براي شركت در رقابتهاي قهرماني كشور دعوت شدند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون