جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4162- تاریخ : 1397/01/30 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)


ارايه چهار انيميشن جديد کانون در بازار فيلم فجر

مديرکل کانون کرمان خبر داد:
تمديد مسابقه هوشمند کتابخواني تا پايان مردادماه


همايش سلامت دهان و دندان در مرکز الوند

مدير کل کانون استان عنوان کرد:
گسترش کارگاه‌هاي تخصصي کانون آذربايجان شرقي در سال 97

کانون زبان ايران برگزار مي‌کند:
آزمون بين‌المللي زبان فرانسه با اهداف شغلي


نمايش آثار منتخب چهل و هفتمين جشنواره فيلم رشد در کانون استان اردبيل


ولادت باسعادت سرور و سالار شهيدان حضرت امام حسين(ع) راتبريک مي‌گوييم


 ارايه چهار انيميشن جديد کانون در بازار فيلم فجر 

کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان با چهار اثرِ جديد انيميشن در بيست و يکمين بازار فيلم و برنامه‌هاي تلويزيوني فجر 2018 حضور پيدا مي‌کند.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، در اين رويداد پنج روزه بين‌المللي که از 30 فروردين تا 3 ارديبهشت 1397 در پرديس سينمايي چارسو برگزار مي‌شود، کانون به معرفي و عرضه اين چهار اثر کوتاه انيميشن خود مي‌پردازد.
بر همين اساس، انيميشن‌هاي «گرگم و گله مي‌برم» به کارگرداني اميرهوشنگ معين، «کاش يک برادر داشتم» به کارگرداني ناهيد شمس‌دوست، «ماهيگير و بهار» به کارگرداني سيدحسن سلطاني و آخرين ساخته مهين جواهريان «زري زري کاکل زري»، عنوان‌هاي اين آثار هستند که اولين حضور بين‌المللي خود را تجربه مي‌کنند.
بر اساس اين خبر، در بيست و يکمين بازار فيلم و برنامه‌هاي تلويزيوني فجر 17 شرکت خارجي و 26 شرکت ايراني حضور دارند.
کانون در اين رويداد هنري ضمن تبادل نظر با دست‌اندرکاران حرفه‌اي سينما براي حضور پررنگ‌تر خود در اين بازار فيلم به انجام هماهنگي براي نمايش فيلم‌هايش در جشنواره‌هاي خارجي کودک و بسترسازي و بازاريابي براي فروش فيلم‌هاي جديد خود به کشورهاي شرکت‌کننده، مي‌پردازد.
بازار فيلم فجر، امسال با هدف ايجاد محيطي براي معرفي، تبليغ و توزيع فيلم‌هاي خانوادگي ايراني و فيلم‌هاي خارجي انسان‌دوستانه و اخلاقي با تاکيد بر پرهيز از فيلم‌هاي غيراخلاقي از ساعت 11 صبح تا 20 برپا خواهد شد.
سي و ششمين جشنواره جهاني فيلم فجر از 30 فروردين تا 7 ارديبهشت 1397 در پرديس سينمايي چارسو برگزار مي‌شود.


 مديرکل کانون کرمان خبر داد:
 تمديد مسابقه هوشمند کتابخواني تا پايان مردادماه 

مديرکل کانون پرورش فکري کرمان از تمديد سومين مسابقه هوشمند کتاب‌خواني تا پايان مردادماه خبر داد.
محسن روحي در نشست توجيهي برگزاري سومين دوره مسابقه هوشمند کتاب‌خواني در کرمان که با حضور کارشناسان فرهنگي هنري و مديران کانون‌هاي دانش‌آموزي سراسر استان در مجتمع کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان برگزار شد، گفت: اين مسابقه به صورت الکترونيک و ويژه کودکان و نوجوانان 7 تا 17 سال مقاطع اول دبستان تا يازدهم متوسطه به صورت استاني در حال برگزاري است.
روحي با اشاره به اين‌که اين مسابقه همزمان با دهه فجر آغاز شده است، افزود: کودکان ونوجوانان علاقه‌مند مي‌توانند تا پايان مردادماه با ورود به سامانه الکترونيکي مسابقه به نشاني www. fekramooz. ir در اين رقابت شرکت‌کنند.
وي با بيان اين‌که راهنماي تصويري شرکت در مسابقه نيز در اين سامانه در دسترس است، خاطرنشان کرد: شرکت‌کنندگان مي‌توانند از طريق ارسال عدد 1 به شماره 100005551، لينک ورود به مسابقه را دريافت نمايند.
مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان کرمان همچنين يادآورشد: شرکت‌کنندگان در صـورتي که تمايل به خريد کتاب نداشته باشند مي‌تـوانند کتاب‌هـاي معرفي شده براي هر گروه سني را که ليست آن‌ها در سامانه قابل مشاهده است، از مراکز فرهنگي هنري کانون پرورش فکري مستقر در هر شهرستان، کتاب‌خانه مدرسـه يا کتـاب ديگر شرکت‌کنندگان تهيه کنند.
روحي با بيان اين‌که اهداي جوايز براساس امتيازات کسب شده است اظهار داشت: در صورت يکي‌شدن امتيازات، نفر برتر مسابقه در هر گروه سني با قرعه کشي مشخص مي‌شود.
مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان کرمان در اين نشست با بيان اين‌که اکنون در شرايط خاصي زندگي مي‌کنيم که تک تک افراد جامعه در آن نقش دارند خاطرنشان کرد: رفع مشکلات و آسيب‌هاي اجتماعي نيازمند برنامه‌ريزي مدون و عزم و اراده جدي است.
روحي گفت: اگر ميگوييم سرانه مطالعه در کشور پايين است دنبال مقصر نگرديم، اگرهم بگوييم بچه‌ها بايد کتاب‌خوان شوند کاري انجام نمي‌شود، بلکه بايستي براي رفع اين مشکل برنامه و راه‌کار داشته باشيم و با همفکري و همياري يکديگر به نتيجه مطلوب دست يابيم.
وي با بيان اين‌که اگر کاري را براي رضاي خدا انجام دهيم نه براي رضاي يک فرد و پاداش آن را هم از خدا بخواهيم به اهدافمان مي‌رسيم، تصريح کرد: به فرموده مقام معظم رهبري (مدظله العالي) دستگاه‌هاي فرهنگي همديگر را رفيق بدانند نه رقيب و اگر کسي کار خوبي انجام مي‌دهد در بهتر شدنش کمک کنيم.
اين مسوول اذعان داشت: هدف همه ما شخصيت‌سازي و انسان‌سازي است و هيچ دستگاه اجرايي بهتر از آموزش و پرورش و کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان نمي‌تواند براي رشد و پرورش کودکان و نوجوانان برنامه‌ريزي کند.
روحي گفت: وقتي کتاب نخوانيم هويتمان را از دست مي‌دهيم، بنابراين براي کتاب‌خوان شدن فرزندانمان تلاش کنيم چراکه يکي از ارکان توسعه و پيشرفت هر جامعه‌اي ميزان مطالعه در آن جامعه است.


 همايش سلامت دهان و دندان در مرکز الوند 

به مناسبت روز دندانپزشک، مرکز فرهنگي و هنري الوند اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان قزوين يک همايش آموزشي با موضوع بهداشت دهان و دندان برگزار کرد.
اين مراسم با همکاري شبکه بهداشت شهرستان البرز برپا شد و در آن 150 کودک و نوجوان و شماري از خانواده‌ها حضور داشتند.
برپايي نمايشگاه نقاشي، نمايشگاه معرفي موادغذايي سالم، کارگاه آموزشي با حضور يک دندانپزشک، اجراي نمايش آموزشي با موضوع نگهداري از دندان، نمايش خلاق و کارگاه علمي معاينه دندان توسط بچه‌ها از برنامه‌هاي اين همايش بود.
مهمان ويژه اين برنامه دکتر عليرضا مهرعليان، مدير شبکه بهداشت شهرستان البرز بود که از همکاري هنرمندانه و اثرگذار کانون با اين برنامه قدرداني کرد.


 مدير کل کانون استان عنوان کرد:
 گسترش کارگاه‌هاي تخصصي کانون آذربايجان شرقي در سال 97 

مدير کل کانون آذربايجان شرقي از افزايش تعداد کارگاه‌هاي تخصصي هنري و ادبي در طول سال 97 خبرداد. هادي يوسف‌زاده در اولين جلسه شوراي فرهنگي کانون استان با اعلام اين مطلب تصريح کرد: روند رو به رشد تعداد کارگاه‌هاي تخصصي در مراکز استان در سال 1396 با برنامه‌ريزي‌هاي به عمل آمده در سال جاري نيز تداوم خواهد داشت. وي با اشاره به استقبال گسترده خانواده‌ها از برنامه‌ها و کارگاه‌هاي تخصصي و ويژه کانون افزود: انتظار مي‌رود مراکز استان با برنامه‌ريزي لازم و بر اساس شيوه‌نامه برپايي اين کارگاه‌ها نه تنها در فصل تابستان بلکه در ديگر فصول سال نيز نسبت به اين موضوع بيش از پيش اهتمام نمايند. يوسف‌زاده در عين حال تصريح کرد: پيش بيني‌هاي لازم براي توسعه کمي و کيفي کارگاه‌هاي تخصصي و ويژه در مراکز کانون صورت گرفته و ان‌شاءالله در سال 97 شاهد افزايش اين کارگاه‌ها و استقبال خانواده‌ها خواهيم بود. گفتني است در اين جلسه در خصوص برگزاري اولين گردهمايي مربيان مسوول در سال 97، کارگاه‌هاي آموزشي ويژه‌مربيان و توسعه فعاليت‌هاي بخش انيميشن بحث و تبادل نظر شد.


 کانون زبان ايران برگزار مي‌کند:
 آزمون بين‌المللي زبان فرانسه با اهداف شغلي 

آزمون بين‌المللي زبان فرانسه با اهداف شغلي در زمينه گردشگري، هتل‏داري و رستوران‏‌داري به‌زودي از سوي کانون زبان ايران برگزار مي‌شود.
لادن غفوري، مسوول بخش فرانسه کانون زبان ايران در اين باره گفت: چندي پيش بخش فرانسه کانون زبان ايران موفق به دريافت امتياز برگزاري آزمون‌هاي بين‌المللي فرانسه در زمينه گردشگري، هتل‏داري و رستوران‏‌داري (Diplôme de français professionnel Tourisme-Hôtellerie-Restauration: DFP (THR شد. وي افزود: با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته کانون زبان ايران ارديبهشت 97 اولين آزمون گردشگري، هتل‏‌داري و رستوران‏‌داري در سطوح B1، B2 وA2 براي دريافت مدرک DFP را برگزار مي‌کند.
مسوول بخش فرانسه کانون زبان ايران با اشاره به اين‌که اهميت تدريس زبان با اهداف ويژه در علم آموزش در سال‏هاي اخير، بسيار مطرح شده است يادآور شد: بخش فرانسه کانون زبان ايران همگام با سياست‌هاي کلي کانون زبان، رايزني براي دريافت امتياز برگزاري آزمون‌هاي بين‏‌المللي زبان با اهداف حرفه‏‌اي را از سال 93 آغاز کرد.
وي در ادامه خاطرنشان کرد براي آموزش سريع‏تر زبان فرانسه در اين شاخه دوره‌هاي آمادگي براي علاقه‌مندان به‌زودي در کانون زبان ايران راه‌‏اندازي مي‏‌شود. مسوول بخش فرانسه کانون زبان ايران ادامه داد: دانشجويان، زبان‌آموزان و افراد شاغلي که تمايل به ارتقاي موقعيت شغلي و بهبود شرايط کاري خود دارند مي‌توانند در اين آزمون شرکت‌کنند.
غفوري هدف از اين اقدام را فراهم‌آوردن امکان انتخاب يک مسير شغلي براي زبان‏ آموزان و دانشجويان ايراني که در رشته زبان فرانسه تحصيل مي‌کنند و امکان دريافت مدرک زبان حرفه‏‌اي با استاندارد بين‌المللي براي ايرانيان، بدون نياز به سفر به کشور‏هاي خارجي عنوان کرد. وي اضافه کرد مدرک اين آزمون داراي اعتبار بين‌‏المللي است و از سوي اتاق بازرگاني و صنعت پاريس (CCIP) صادر مي‏‌شود و به افرادي که داراي قابليت مراودات کتبي و شفاهي حرفه‌‏اي هستند، تعلق مي‏‌گيرد. مسوول بخش فرانسه کانون زبان ايران در ادامه اظهار داشت قرار است دو بار در سال اين آزمون برگزار شود که اولين دوره آن روز 21 ارديبهشت 1397 خواهد بود. علاقه‌مندان به شرکت در اين آزمون مي‏‌توانند براي آگاهي بيشتر به وب‌سايت کانون‏ زبان به نشاني: www. ili. ir بخش امتحانات بين‌‏المللي مراجعه کنند و يا در بخش ثبت ‏نام www. ilireg. ir با اطلاعات مربوط به چگونگي آن آشنا شوند.


 نمايش آثار منتخب چهل و هفتمين جشنواره فيلم رشد در کانون استان اردبيل 

چهل و هفتمين جشنواره بين‌المللي فيلم رشد از 26 تا 29 فروردين‌ماه امسال به ميزباني مراکز فرهنگي هنري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان اردبيل در 12 سالن سينمايي برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري استان اردبيل، چهل و هفتمين جشنواره بين‌المللي فيلم رشد با مشارکت اداره کل آموزش‌وپرورش و با حضور دانش‌آموزان در 12 سالن سينمايي مراکز فرهنگي هنري کانون استان برگزار شد.
هدف از برگزاري اين جشنواره، فرهنگ‌سازي و ايجاد محيط شاد براي دانش‌آموزان، به‌کارگيري و توسعه رسانه‌هاي ديداري و شنيداري در راستاي تحقق اهداف تربيتي است که در چهار بخش داستاني، علمي، مستند و پويانمايي براي دانش‌آموزان، معلمان و دانشجويان به نمايش درآمد.
اکران آثار منتخب اين جشنواره با حضور دانش‌آموزان مدرسه شهيد دادمان در مرکز 2 کانون اردبيل آغاز شد و ليلا فريد مربي مسوول مرکز ضمن خوشامدگويي به معلمان و دانش‌آموزان، به معرفي فعاليت‌هاي کانون و گزارشي از جشنواره پرداخت.
فريد در سخناني تأکيد کرد: جشنواره بين‌المللي فيلم رشد تأثير بسزايي در پرورش ذوق هنري و رشد خلاقيت کودکان و نوجوانان در حوزه فيلم و پويانمايي دارد. در کانون خلخال جلسه هماهنگي جشنواره در اداره آموزش‌وپرورش با حضور مسوولان شهرستاني برگزار شد.
در کنار نمايش آثار منتخب چهل و هفتمين جشنواره فيلم رشد در سالن سينماي کانون خلخال، مربيان به معرفي فعاليت‌هاي کانون همچون بازي و سرگرمي، قصه‌گويي، نقاشي، کاردستي، شعرخواني و... پرداختند. همچنين، مراسم افتتاحيه اين جشنواره روز يکشنبه با حضور مدير و مسوولان اداره آموزش‌وپرورش در کانون شهرستان نمين با اجراي برنامه‌هاي متنوع همراه بود و نمايش آثار منتخب جشنواره با حضور مدارس ابتدايي و راهنمايي شهرستان در سالن سينماي مرکز برگزار شد.
لازم به ذکر است که مخاطبان اين جشنواره دانش‌آموزان تمام مقاطع تحصيلي، خانواده‌ها، اولياي تربيتي و دانشجويان بودند.


 ولادت باسعادت سرور و سالار شهيدان حضرت امام حسين(ع) راتبريک مي‌گوييم 

ولادت باسعادت سرور و سالار شهيدان حضرت امام حسين(ع) راتبريک مي‌گوييم
اد‌‌اره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون