جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4162- تاریخ : 1397/01/30 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

امير مهدي ايزدي؛
اولين دومليتي در تيم هاي ملي فوتبال پايه

خوشقدم:
تا المپيك بوينس آيرس 3 قله را بايد فتح كنيم


انتخاب سرمربى تيم ملى ووشوي دانشجويان


معرفي مدير تيم هاي ملي کشتي آزاد


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 امير مهدي ايزدي؛
 اولين دومليتي در تيم هاي ملي فوتبال پايه 

دروازه بان 15 ساله اي که در چين به دنيا آمده و مادر و پدري ايراني دارد، به اردوي تيم فوتبال نوجوانان دعوت شده تا شاهد حضور اولين دومليتي در تيم هاي ملي پايه باشيم.
اعلام اسامي اعضاي تيم فوتبال نوجوانان براي اعزام به تورنمنت چهارجانبه قطر يک سورپرايز در خود جاي داده بود؛ در بين اسامي بازيکنان دعوت شده به اردو نام يک نفر که در تيم بيجينگ اسپورت چين توپ مي زند، خودنمايي مي کرد. امير مهدي ايزدي دروازه بان 15 ساله اي که در پکن متولد شده و حالا به دنبال روياهايش در سرزمين مادري مي گردد.
ايزدي متولد 1382 است که از پدر و مادري ايراني در شهر پکن چشم به دنيا گشوده و با توجه به شرايط خود هم از پاسپورت ايراني و هم از پاسپورت چيني استفاده مي کند. او از چند سال قبل با نشان دادن استعدادش در بحث فوتبال توانست به عضويت تيم بيجينگ اسپورت چين در بيايد و حالا نيز عضو تيم نوجوانان اين باشگاه است.
ايزدي که در پست دروازه بان بازي مي کند، پيراهن شماره يک تيم چيني را برتن مي کند و حالا با دعوت عباس چمنيان سرمربي تيم نوجوانان ايران به اردوي تيم ملي فراخوانده شده تا اولين دومليتي تيم هاي ملي پايه لقب بگيرد. او با 180 سانتي متر قد و فيزيک مناسبي که براي دروازه باني دارد و در 15 سالگي يکي از استعدادهاي خوب محسوب مي شود که مربيان تيم ملي نيز به درخشش ايزدي در تيم هاي پايه ايران و سرمايه گذاري براي آينده بسيار اميدوارند.
ايزدي البته در گذشته نيز يک بار به تيم ملي نوجوانان فراخوانده شده بود، اما نامي از او به ميان نيامد تا اينکه حالا قصد دارد براي تيم ملي نوجوانان ايران در تورنمنت قطر به ميدان برود.
عباس چمنيان، سرمربي تيم نوجوانان درباره دعوت از ايزدي به "ورزش سه" گفت: «من هرجا بودم، برنامه ام چنين بوده که بازيکنان دورگه يا نفراتي که خارج از کشور بازي مي کنند را هم رصد کنم و زير نظر داشته باشم. ما قبلا هم ايزدي را ديده بوديم. او يک دروازه بان خوش استيل است که مي تواند به فوتبال ايران کمک کند. قبلا يکبار ارزيابي اش کرده ايم و فکر مي کنم مي تواند به ما کمک کند.»
وي ادامه داد: «او مادر و پدري ايراني دارد اما خودش در پکن به دنيا آمده و به همين خاطر فارسي را خوب صحبت نمي کند. اما رفته رفته شرايطش بهتر مي شود. بايد ببينيم در آينده که به تيم ملي مي آيد شرايط چطور برايش رقم مي خورد.»
چمنيان در پايان افزود: «اميدوارم ايزدي بتواند راه هاي موفقيت را خوب طي کند و با افزايش توانايي هايش به فوتبال پايه ايران کمک کند.»


 خوشقدم:
 تا المپيك بوينس آيرس 3 قله را بايد فتح كنيم 

سرمربي تيم ملي نوجوانان و جوانان دختر كاراته با تاكيد بر اينكه از روند پيشرفت بازيكنانش راضي است گفت: بزرگترين پيشرفت، خودباروي است كه ملي پوشان نوجوان و جوانان كاراته به آن رسيده اند.
سمانه خوشقدم در خصوص وضعيت تيم ملي اظهار داشت: در سال جديد 3 مرحله اردو را پشت سر گذرانديم و بچه ها نشان دادند مرحله به مرحله در حال پيشرفت هستند و به اين خودباوري رسيده اند كه مي توانند در ميادين سخت به مدال برسند. در واقع پايه هاي موفقيت هر تيم از فعل "خواستن" آغاز مي شود.
وي ادامه داد: البته نوجوانان و جوانان شرايط روحي و رواني خاص خودشان را دارند که بر اين اساس جدا از مسائل تكنيكي و تاكتيكي در بحث روحي و ذهني نيز روي بچه ها كار مي كنيم تا در شرايط استرس تحت تاثير فشار مسابقات قرار نگيرند.
سرمربي تيم ملي نوجوانان و جوانان خاطرنشان کرد: به لحاظ امكانات سخت افزاري نسبت به حريفانمان ممكن است يكي دو پله عقب تر باشيم اما كاراته ايران در سالهاي گذشته نشان داده كه اين كمبودها مانع موفقيت نشده است.
وي در پاسخ به اين سوال كه به كسب سهميه المپيك 2018 جوانان و موفقيت در بوئنوس آيرس چقدر اميدوار است، گفت: واقعيت اين است كه در بحث رنكينگ حريفان مان جلوتر از ما هستند؛ آنها قبل از جهاني اسپانيا در آبان ماه براي المپيك استارت زدند اما ما بعد از مسابقات جهاني.
خوشقدم افزود: در حال حاضر ما اول بايد به فكر كسب سهميه باشيم و پس از آن به مدال المپيك فكر كنيم كه البته من در هر دو زمينه بسيار خوشبين هستم.
او با اشاره به مسابقات پيش رو گفت: تا المپيك ما بايد چند قله را فتح كنيم قله اول مسابقات قهرماني آسياست كه ماه آينده در ژاپن برگزار مي شود، مرحله بعدي مسابقات انتخابي المپيك در بلغارستان است كه تحت عنوان ليگ جهاني برگزار مي شود و آخرين مرحله كسب سهميه اوماگ كرواسي است كه عناوين بدست آمده قهرمانان در اين رقابت بسيار حائز اهميت است. ما تمريناتمان را طوري طراحي مي كنيم كه بچه ها در اين 3 رويداد با بهترين آمادگي حضور داشته باشند.
خوشقدم با اشاره به كمبود ديدار تداركاتي تصريح کرد: ما اين كمبود را با مسابقاتي كه با نمايندگان استانها برگزار مي كنيم جبران خواهيم كرد. براي مرحله چهارم از ملي پوشان اميد و برگزيدگان كاراته استان تهران خواسته ايم تا علاوه بر تمرين مشترك مسابقات دوستانه اي را هم با آنها برگزار كنيم.سرمربي تيم ملي نوجوانان و جوانان دختر در خاتمه گفت: بعد از اين اردو، مراحل پنجم و ششم تا زمان اعزام به مسابقات در تهران پيگيري خواهد شد.


 انتخاب سرمربى تيم ملى ووشوي دانشجويان  

عليرضا بهرمن به عنوان سرمربي تيم ملي ووشوي دانشجويان ايران براي حضور در رقابت هاى 2018 دانشجويان جهان انتخاب شد.
رقابت‌هاي ووشوي قهرماني دانشجويان جهان مرداد امسال در ماکائو برگزار مي‌شود و بهرمن هدايت تيم ملى دانشجويان را در بخش تالو بر عهده خواهد داشت.
بهرمن اکنون به عنوان سرپرست هيات ووشو هرمزگان فعاليت دارد.
وى سابقه هدايت تيم هاى ملى ووشوي نوجوانان و جوانان کشور را نيز در کارنامه دارد.


 معرفي مدير تيم هاي ملي کشتي آزاد 

مجيد ترکان و امير توکليان به ترتيب بعنوان مدير تيم هاي ملي بزرگسالان و اميد، و پايه کشتي آزاد کشور انتخاب شدند.
پيروتصميمات اخذ شده در جلسه 28 فروردين ماه شوراي فني تيم هاي ملي کشتي آزاد، بعد از پيگيري و گفت و گو با گزينه هاي مورد نظر و مطرح شده در شورا اعلام كرد.
مجيد ترکان بعنوان مدير تيم هاي ملي کشتي بزرگسالان و اميد، و اميرتوکليان بعنوان مدير تيم هاي ملي پايه کشتي آزاد کشور انتخاب شدند.


 ميز خبر 

پايان مسابقات بين المللي ارمنستان
نايب قهرماني تيم كاراته شوتوکان ريوبوکاي ايران
تيم منتخب شوتوکان ريوبوکاي ايران عنوان نايب قهرماني رقابتهاي بين المللي ارمنستان، جام ستارگان را از آن خود كرد.
اين رقابتها در ايروان ارمنستان با حضور حدود 700 شرکت کننده از 5 کشور در قالب 10 تيم برگزار شد و تيم ارمنستان به مقام اولي رسيد، ايران با 10 طلا، 12 نقره و 12 برنز نائب قهرمان شد و گرجستان با 3 طلا، 4 نقره و 7 برنز در جايگاه سوم قرار گرفت. کاروان ايران در اين پيکارها نتايج زير را کسب کردند.
*بزرگسالان
کوميته انفرادي: فهيمه جعفري-مدال طلا
کوميته انفرادي : الهه اميري-مدال نقره
اعظم انصاري: مدال برنز وزن -55 کيلوگرم و مدال برنز کاتا انفرادي
کاتا انفرادي: رقيه داوري-مدال طلا
کاتا تيمي( رقيه داوري، سيده سيما موسوي و معصومه نوروزي)-مدال نقره
کاتا انفرادي: الهام محمدي-مدال نقره
کاتا تيمي(الهام محمدي، فرناز رضايي و زهرا صادقي نيا)- مدال برنز
سيده سيما موسوي: مدال برنز كاتا انفرادي و مدال برنز وزن -55 كيلوگرم
سروش حيدري: مدال برنز کاتاي انفرادي و مدال نقره کوميته انفرادي
*جوانان
نگين ابراهيمي: مدال طلاي کاتاي انفرادي
فاطمه نوروزي: مدال نقره کاتاي انفرادي
کاتاي تيمي(نگين ابراهيمي، فاطمه نوروزي و ستاره غريبي) - مدال نقره
فرناز رضايي: مدال برنز کاتاي انفرادي
ستاره غريبي: مدال برنز کاتاي انفرادي
*نوجوانان
فهميه جعفري: مدال طلا وزن 48-كيلوگرم و مدال نقره کاتا انفرادي
الهه اميري: مدال نقره وزن 50-كيلوگرم و مدال نقره کاتا انفرادي
يگانه اکبري: مدال طلا کاتاي انفرادي
کاتاي تيمي(ساغر قاسمي، يگانه اکبري و مريم مرداني)- مدال طلا
ساغر قاسمي: مدال برنز کاتاي انفرادي
مريم مرداني: مدال برنز کاتاي انفرادي
محمد طاها نجفي نژاد: مدال طلا کاتاي انفرادي و مدال طلا وزن 70- کيلوگرم
پرهام رستمي: مدال نقره وزن 70+ کيلوگرم
کوميته تيمي: پرهام رستمي، محمد هادي خاني و سروش حيدري – مدال طلا
*نونهالان
آرين مهديزاده: مدال طلا کاتاي انفرادي
محمد هادي خاني: مدال نقره کوميته انفرادي جوانان وزن 76+ کيلوگرم

در راستاي اجراي طرح JTI؛
82 دانش آموز البرزي با ورزش تنيس آشنا شدند
طرح JTI با حضور دانش آموزان مقطع ابتدايي البرز برگزار شد. ‌
مسئولان پايگاه قهرماني تنيس استان البرز در راستاي اجراي طرح استعداديابي مدارس، اين طرح را با حضور دانش آموزان
علاقه مند به اين رشته اجرا کردند.
در اين طرح ناهيد صدوقي، سميه عليزاد، مينو شهبازي، مهسا صادقي، مريم صادقي ، فريد يزدانيار، آرش گلچيني، وحيد ترکاشوند، فراز گلچين و امير حسين دهقاني حضور داشتند.

برگزاري اردوي استعدايابي فوتبال در منطقه 5 کشور
اردوي استعدايابي فوتبال در منطقه5 کشور در استان همدان آغاز شد.اردوي استعداد يابي مناطق نه گانه کشور در حالي در سطح کشور در حال برگزاري است که بعد از استان آذربايجان شرقي، استان همدان ميزبان منطقه 5 است.اردوي 3 روزه منطقه 5 کشور باشرکت 25 بازيکن و با حضور علي طهماسبي،مدير فني
استعداد يابي برگزار شد.
منطقه 5 شامل استانهاي ايلام، کرمانشاه، همدان و کردستان است.

حضور ايران با پنج ژيمناست در بازي‌هاي آسيايي
مدير تيم‌هاي ملي ژيمناستيک از قطعي شدن تعداد نفرات شرکت‌کننده در بازي‌هاي آسيايي 2018 خبر داد.حمزه امين‌منش گفت: از روز سه شنبه اردوي تيم ملي ژيمناستيک هنري بزرگسالان در خانه ژيمناستيک خرم‌آباد شروع شده و تا دهه سوم ارديبهشت ادامه دارد. وي اضافه کرد: براي حضور در اين اردو 13 ژيمناست دعوت شده که در حال حاضر سه نفر ازجمله سعيدرضا کيخا غيبت دارند که در روزهاي آينده به اردو اضافه مي‌شوند. امين‌منش در پاسخ به پرسشي که تيم ملي با چند ژيمناست در جاکارتا شرکت مي‌کند؟ گفت: با پنج ژيمناست در جاکارتا شرکت مي‌کنيم و اين موضوع قطعي است.مدير تيم‌هاي ملي ژيمناستيک با اشاره به اينکه در دو، سه سال اخير، چهارمين بار است که اردوي تيم‌هاي ملي در خرم‌آباد برپا مي‌شود، تصريح کرد: يک مرحله از اردوي تيم‌هاي نوجوانان و جوانان و دو مرحله از اردوي تيم ملي بزرگسالان در اينجا برپا شده و شرايط مناسب امکانات و آب و هوايي باعث اين کار شده است.وي يادآور شد: اين اولين مرحله اردو در سال جاري است و تا بازي‌هاي آسيايي جاکارتا اردوها ادامه خواهند داشت.


 ورزش جوان و نوجوان 

وادي:
بازي تدارکاتي با تيم هاي شرق آسيا براي بازيكنان مفيد است
مشاور فني تيم ملي واليبال جوانان دختر گفت: بازي تدارکاتي با تيم هاي سرعتي شرق آسيا براي بازيکنان ايران بسيار مفيد خواهد بود.
ابراهيم وادي درباره پانزدهمين مرحله اردوي آماده سازي تيم ملي واليبال جوانان دختر گفت: واليباليست هاي جوان دختر از روز پنج شنبه وارد اردوي تدارکاتي مي شوند.
وي افزود: از ابتداي شروع تمرينات تيم ملي جوانان دختر دکتر ضيايي دست کادر را براي تصميمات فني باز گذاشت و با
درخواست هايي که براي آماده سازي تيم مطرح کرديم، موافقت کرد. برهمين اساس درخواست بازي تدارکاتي و دوستانه را داشتيم. چرا که حدود 40 درصد بازيکنان تيم تجربه بازي برون مرزي ندارند.
مشاور فني تيم ملي واليبال جوانان ادامه داد: براي آماده سازي تيم ملي واليبال دختران پيشنهاد بازي با تيم هاي آسيايي و اروپايي داده شد، اما کادر فني با توجه به تفاوت سبک بازي تيم هاي شرق آسيا، پيشنهاد بازي هاي تدارکاتي با تيم هاي شرق آسيا را پذيرفت. چراکه تيم هاي شرقي سرعتي هستند و فيزيک شان نيز با بازيکنان ايران فرق دارد.
وي با بيان اينکه در اردوي برون مرزي تايلند پنج بازي تدارکاتي با تيم هاي اين کشور برگزار مي کنيم، گفت: تيم ملي جوانان دختر دوم ارديبهشت ماه بعد از چند روز تمرين در تهران عازم تايلند
مي شود. در اين کشور پنج بازي دوستانه با تيم هاي تايلندي برگزار مي کنيم. تايلند در واليبال بانوان از تيم هاي بسيار خوب آسيا به شمار مي رود و به طور حتم اين بازي هاي تدارکاتي براي آماده سازي بازيکنان بسيار مفيد خواهد بود.
ابراهيم وادي اظهار داشت: در مرحله پانزدهم اردوي آماده سازي تيم ملي واليبال جوانان دختر «ايمان شاه مرادزاده» به عنوان آناليزور به ترکيب کادر فني اضافه مي شود. وي يکي از آناليزورهاي جوان و خوب واليبال است. همچنين« اکرم حبيب لو» به عنوان فيزيوتراپ و «زهرا محمدي» ماساژور به تيم اضافه شده اند.
نوزدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني جوانان دختر زير 19 سال آسيا از 20 تا 27 خردادماه سال جاري با حضور 16 تيم به ميزباني شهر باک نين ويتنام برگزار مي‌شود.

تيم ملي آبهاي آرام زير 23 سال در اردوي تدارکاتي
دومين مرحله اردوي تدارکاتي تيم ملي آبهاي آرام زير 23 سال در بخش بانوان و آقايان از 31 فروردين در درياچه آزادي برگزار مي شود.درياچه آزادي از 31 فروردين ميزبان دور جديد تمرينات تيم ملي آبهاي آرام زير 23 سال است که اين مرحله از اردو تا 6 ارديبهشت با برگزاري تست انتخابي ادامه مي يابد.
آرزو پاسلار مربي بانوان، مهناز غفاري سرپرست بانوان، حسين ملکي سرمربي کاياک مردان و الياس اقليمي سرمربي کانوکانادايي مردان در اين مرحله از اردو هستند.سارا کاظمي از هرمزگان، گلناز غضنفريان از مازندران و سمن سلطاني از تهران در بخش کاياک بانوان، سارا درختي و نگين خدمتگذار از گيلان و فرانک چشمه و مريم شورگشتي از تهران در بخش کانوي بانوان، پوريا شريفي و عليرضا جهان نما از تهران، هادي جعفري از کرمانشاه، امير خوانساري از مازندران و ابوالفضل درجزي و محمدرضا صيادمومن از گيلان در بخش کاياک مردان و رشاد وفايي و فاروغ اسحاقي از کردستان در بخش کانوي بانوان، قايقرانان دعوت شده به اردو هستند.

گلايه هاي سرمربي تيم تکواندو نوجوانان دختر
صفرپور:با يک شکست، انتقاد‌ها شروع مي‌شود!
سرمربي تيم ملي تکواندو نوجوانان دختر گفت: در ايران وقتي نتيجه مي‌گيريم زياد مورد تشويق و استقبال قرار نمي‌گيريم، اما با يک شکست، انتقاد‌ها شروع مي‌شود. فاطمه صفرپور در خصوص نتايج تيم دختران تکواندو در رقابت‌هاي جهاني نوجوانان اظهار داشت: متاسفانه بدشانس و کم تجربه بوديم. پنج نفر از دختران ما پاي مدال با اختلاف يک امتياز شکست خوردند و تمام حريفاني که مقابل ما پيروز شدند به مدال طلا رسيدند.وي افزود: در بحث جدول و قرعه کشي هم بدشانس بوديم و اگر در بخش ديگري از جدول قرار مي‌گرفتيم، قطعا نتايج بهتري کسب مي‌کرديم.سرمربي تيم تکواندو نوجوانان دختر در خصوص غيبت «مبينا نژاد» گفت: او يکي از بهترين بازيکنان دنيا است و متاسفانه به علت پارگي رباط صليبي نتوانست تيم ما را همراهي کند. به نظرم «نژاد» مي‌توانست يک طلاي صد در صد براي ايران باشد البته اگر بدشانسي‌ها گريبان او را هم نمي‌گرفت!وي در ادامه صحبت هايش با ميزان، در پاسخ به اين سوال که تيم نونهالان دختر با سرمربيگري او قهرمان جهان شد و اين موضوع توقعات را بالا برده بود، تصريح کرد: رقابت‌هاي نونهالان با نوجوانان تفاوت زيادي دارد. من از تيم نونهالان تنها يک بازيکن در اختيار داشتم و ساير بازيکنانم جديد بودند.صفرپور ادامه داد: تيم ترکيه هم در رقابت‌هاي جهاني نونهالان به رده سوم رسيده بود، اما در مسابقات امسال در جايگاه يازدهم قرار گرفت. خيلي از تيم‌ها با اين مشکل رو به رو بودند و عدم
نتيجه گيري فقط مختص ايران نبود.وي با اشاره به اينکه از کسب نتايج تيم نوجوانان ناراحت است، افزود: در ايران وقتي نتيجه ميگيريم زياد مورد تشويق و استقبال قرار نميگيريم، اما تا يک شکست مي‌خوريم، انتقاد‌ها شروع مي‌شود. در چند روز گذشته حالم خوب نبود و‌ اي کاش يک مقدار خوش شانس‌تر بوديم و نتيجه بهتري کسب مي‌کرديم.
صفرپور در پايان خاطر نشان کرد: در کسب سهميه المپيک جوانان موفق بوديم و سه سهميه بدست آورديم. بايد در المپيک جوانان آرژانتين مدال بگيريم تا نتايج رقابت‌هاي جهاني را بدست فراموشي بسپاريم.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون