جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4160- تاریخ : 1397/01/28 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

سرمربي تيم ملي تكواندو نوجوانان:
موفق به ثبت ركوردي بي نظير شديم


قضاوت ميرزايي در واليبال نوجوانان آسيا


برگزاري مسابقات دووميداني خوزستان


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 سرمربي تيم ملي تكواندو نوجوانان:
 موفق به ثبت ركوردي بي نظير شديم 

سرمربي تيم ملي تکواندو نوجوانان گفت: تا آنجايي که اطلاع دارم فکر نمي‌کنم در هيچ رشته ورزشي شاهد چنين قهرماني مقتدرانه‌اي در جهان بوديم.
وحيد عبداللهي در خصوص قهرماني تيم نوجوانان ايران در مسابقات تکواندو قهرماني جهان اظهار داشت: تا آنجايي که اطلاع دارم فکر نمي‌کنم در هيچ رشته ورزشي شاهد چنين قهرماني مقتدرانه‌اي در جهان بوديم. در دنياي تکواندو نيز هيچ تيمي موفق به کسب 7 مدال طلا از مسابقات جهاني نشده است و فکر مي‌کنم کره‌جنوبي در دوره گذشته با 4 طلا در اين زمينه رکورد دار بود اما خدا را شکر موفق به ثبت رکوردي بي‌نظير شديم.
وي در خصوص اينکه قبل از مسابقات پيش‌بيني کسب چنين نتايجي را داشته است، عنوان کرد: من خيلي به اين تيم ايمان داشتم اما پيش‌بيني کسب اين تعداد مدال و مرغوبيت رنگ آن را نمي‌کردم.
با توجه به اردوهاي خوبي که پشت سر گذاشتيم و هر چيزي، اعم از حضور در رويداد‌ها تدارکاتي و امکانات از سوي فدراسيون براي ما مهيا بود به موفقيت خيلي اميدوار بودم. ما در تورنمنت تدارکاتي ترکيه نيز عملکرد خيلي خوبي داشتيم وهمين اتفاق نيز باعث خودباوري بيشتر بچه‌هاي ما  شد.
سرمربي تيم تکواندو نوجوانان تصريح کرد: يکي از محاسن اين تيم عدم وجود حاشيه در آن بود و تمام تمرکز ما فقط روي تمرين و تمرين بود. در کنار آن برنامه‌هاي معنوي که مانند زيارت حضرت معصومه داشتيم در بالا رفتن روحيه بازيکنان ما تاثيرگذار بود. همه تفکر ما نيز روي موفقيت و تمرين بود و بچه‌ها نيز انصافا از جان مايه گذاشتند و هر چه ما گفته بوديم را در تمرينات و مسابقات به اجرا گذاشتند و در نهايت دستاورد تاريخي را رقم زديم.
عبداللهي در خصوص سطح کيفي رقباي ايران گفت: تکواندو يک ورزش المپيکي است و در سال 2018 نيز المپيک اين رده سني برگزار خواهد شد. همچنين برگزاري مسابقات کسب سهميه المپيک جوانان چند روز قبل از مسابقات جهاني باعث شده بود تمام تيم‌ها با نفرات اصلي و بهترين‌هاي خود در مسابقات حاضر شوند. همه تيم‌‌ها در اين رويداد با بهترين شرايط خود حاضر شده بودند اما واقعا ما خوب بوديم.
کره‌جنوبي و روسيه تيم‌هاي بسيار خوبي بودند اما بازيکنان ما به گونه‌اي در روزهاي ابتدايي عمل کردند که هرگاه بازيکني از کشورمان روي شياپچانگ مي‌رفت همه نگاه‌ها به دنبال اين بود که بازيکنان ايراني چگونه عمل مي‌کنند.
وي که با تسنيم صحبت مي کرد، ادامه داد: حتي مسئولان برگزاري به شوخي مي‌گفتند از حضور مداوم ورزشکاران ايراني در مراحل بالا خسته شدند و فقط در حال تماشاي بازيکنان ايراني هستند. خدا را شکر اين نتيجه با همدلي، پشتکار، تمرين خوب و خودباوري رواني به دست آمد و باعث خوشحالي جامعه تکواندو شد.
سرمربي تيم تکواندو نوجوانان با تاکيد بر عملکرد خوب بازيکنان در مسابقات کسب سهميه المپيک نوجوانان و تاثير آن در عملکرد بازيکنان در مسابقات جهاني، گفت: ما در روز اول مسابقات کسب سهميه موفق به کسب يک نقره و يک برنز شديم و دو نفر از بازيکنان ما کسب سهميه گرفتند. در روز دوم نيز اصغري را داشتيم که با وجود اينکه يک وزن بالاتر از وزن طبيعي خود در مسابقات حاضر شده بودند با اقتدار از سد رقباي خود گذشت و به مقام قهرماني رسيد. همين اتفاقات باعث شد تا بازيکنان ما با روحيه بسيار بالا در مسابقات قهرماني نوجوانان جهان شرکت کنند.
عبداللهي با بيان هم سطح بودن بازيکنان تيم ملي از لحاظ فني تصريح کرد: سطح فني بازيکنان ما در اين مسابقات تقريبا هم سطح بود و اينگونه نبود که بازيکني شاخص‌تر از ديگري و از شانس بيشتري براي کسب مدال طلا برخوردار باشد. تنها ما پيش‌بيني کرده بوديم در وزن دوم نمي‌توانيم نتيجه مطلوب کسب کنيم و اين موضوع را نيز به رئيس فدراسيون اعلام کرده بوديم اما با توجه به اينکه وزن کشي نيز از امتياز برخوردار بود مجبور به استفاده از اين بازيکن شديم. متاسفانه همانطور که پيش بيني کرده بوديم وزن دوم ما در اولين روز مسابقات نتيجه را واگذار کرد اما لطفي بازيکن وزن اول که پديده مسابقات نيز شد تمام رقباي خود را در پايان راند دوم شکست داد و به مدال طلا رسيد.
وي خاطرنشان کرد: لطفي در اين مسابقات حتي بازيکن کره‌جنوبي را نيز تحقير کرد عملکرد لطفي باعث شد که اعتماد به نفس بازيکن ما بالاتر برود و حتي وقتي من قبل از مسابقات با بچه‌ها صحبت مي‌کردم آنها اعلام مي‌کردند استاد در کسب مدال طلاي ما شک نکنيد. بازيکنان ما با اين ذهنيت به ميدان مي‌رفتند و خدا را شکر اکثر آنها نيز به مدال طلا دست يافتند.
سرمربي تيم نوجوانان تکواندو در خصوص لذت کسب عنوان بهترين مربي مسابقات در کنار عنوان قهرماني قاطعانه تيم ملي گفت: با نتايج درخشان تيم نوجوانان کميته فني مسابقات بنده را به عنوان بهترين مربي معرفي کرد و قطعا کسب اين عنوان لذت بخش بود.
اما من عنوان بهترين مربي را به تنهايي براي خود نمي‌دانم و پشت اين موفقيت نقش خيلي افراد ديگر را نيز موثر مي‌دانم. مربيان پايه اين بچه‌ها که در جاي جاي کشور اين بازيکنان را آموزش دادند و نقش باشگاه‌هاي اين بچه‌ها که در ليگ پايه نيز حضور داشتند بسيار برجسته بود.
در رده‌هاي پايه هيئت استان‌ها نيز نقش بسياري دارند و الحق و الانصاف سازمان ليگ نيز با برگزاري منظم ليگ‌هاي پايه بسيار خوب عمل کرد و به تيم ملي کمک شاياني داشت.


 قضاوت ميرزايي در واليبال نوجوانان آسيا 

کنفدراسيون واليبال آسيا (AVC) از اصغر ميرزايي براي قضاوت در رقابت هاي قهرماني نوجوانان آسيا دعوت کرد.
دوازدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان پسر زير 18 آسيا از 8 تا 15 تيرماه به ميزباني جمهوري اسلامي ايران در شهر تبريز برگزار مي شود.
کنفدراسيون واليبال آسيا (AVC) پانزده داور را براي قضاوت در اين رقابت ها معرفي کرد که اصغر ميرزايي از ايران نيز در بين آنان قرار دارد.


 برگزاري مسابقات دووميداني خوزستان 

رقابت‌هاي آغاز فصل و انتخابي دووميداني خوزستان برگزار مي‌شود.
اين رقابت‌ها در رده‌هاي سني نوجوانان، جوانان و بزرگسالان روز جمعه (31 فروردين‌ماه) در پيست دو و ميداني ورزشگاه تختي اهواز به انجام مي‌رسد.
هر تيم مي‌تواند با شش ورزشکار در هر رده‌‌سني و به همراه يک مربي يا سرپرست در اين مسابقات شرکت کند.
ورزشکاران در دوهاي 100، 200، 400، 800، 1500 و 3000 متر، پرش‌هاي طول و سه‌گام و پرتاب‌هاي وزنه، پرتاب نيزه و ديسک، مدلي رله و 4 در 400 متر امدادي با يکديگر به رقابت مي‌پردازند.


 ميز خبر 

صفرپور:
دختران تکواندوکار در مسابقات جهاني  طلسم شدند
سرمربي تيم ملي تکواندو دختران نوجوان گفت: با اينکه سهميه کامل در مسابقات انتخابي المپيک را گرفتيم اما با ناکامي در رقابت‌هاي جهاني انگار طلسم شديم.
فاطمه صفرپور درباره ناکامي تيم تکواندو نوجوانان دختر در مسابقات جهاني تونس گفت: با بدشانسي روبرو شديم. پنج تکواندوکار تيم يک گام مانده به کسب مدال با اختلاف يک امتياز باختند. با اين تيم توقع قهرماني نداشتم، اما فکر مي‌کردم حداقل روي سکوي سوم جهان هستيم، چون بيشترين برد را در مسابقات کسب کرديم. با اين حال اگر 2 مدال طلا مي‌گرفتيم قهرمان مي‌شديم، چون استحقاق کسب نتيجه خوب را داشتيم.
وي با اشاره به قهرماني دوره قبل تيم نوجوانان دختر در مسابقات جهاني کانادا افزود: توقعات از تيم ما بالا بود و فشار رواني تکرار عنوان قهرماني روي تيم تاثير گذاشت. بازيکنان تيم از رده نونهالان اضافه شده بودند. 9 وزن تيم نسبت به دوره گذشته رقابت‌هاي جهاني تغيير کرده بود و تنها يک تکواندوکار را از تيم قبلي در اختيار داشتيم. بازيکنان تيم خودشان را باور نداشتند، چون باخت نفرات روي سايرين تاثير گذاشت.
سرمربي تيم تکواندو نوجوانان در پاسخ به اين سوال که آيا دخالتي در امور فني تيم دختران صورت گرفته است، گفت: دخالتي در کار مربيان صورت نگرفت، اما شرايط مسابقات متفاوت بود. کادر فني بي تجربه‌اي نداشتم، با اين حال تيم نوجوانان دختر بعد از کسب سه سهميه المپيک، در مسابقات جهاني طلسم شد.
وي که با خبرگزاري صداوسيما صحبت مي کرد، ادامه داد: يلدا ولي نژاد در مسابقات انتخابي المپيک برنز گرفت، اما در مسابقات جهاني با همان حريف صربستاني که در رقابت‌هاي گزينشي او را برده بود، با اشتباهات فردي و آن هم در ثانيه‌هاي آخر 3 بر 2 باخت تا مدال را از دست بدهيم.
صفرپور با اشاره به قرعه کشي سخت تيم دختران در رقابت هاي جهاني تونس گفت: در تورنمنت ترکيه قبل از پيکار‌هاي جهاني 6 مدال طلا گرفتيم و آلماني‌ها در همان مسابقات تنها يک طلا گرفتند، اما با قرعه بدي که در مسابقات جهاني با آن روبرو شديم، تنها يک مدال برنز گرفتيم در حاليکه تيم آلمان در آن سوي جدول به پنج مدال برنز رسيد.
وي ادامه داد: مسابقات جهاني از سطح فني بالايي برخوردار بود و کشور‌ها سرمايه گذاري خوبي کرده اند. تکواندوکاران ايران از لحاظ فني چيزي کم نداشتند، اما تازه کار بودند و از نظر رواني آماده مسابقات نشدند. 6 بازيکن تيم ما تا 2 سال ديگر مي‌توانند در اين رده مسابقه دهند و از اين نظر سرمايه گذاري خوبي کرده ايم.
سرمربي تيم تکواندو نوجوانان در خصوص برنامه‌هاي اين تيم براي المپيک جوانان گفت: تا المپيک جوانان با فدراسيون قرارداد دارم و برنامه‌هاي اردويي تيم را از تير امسال آغاز مي‌کنم. براي المپيک چند مرحله مسابقه انتخابي داريم، چون نمي‌خواهيم به آن‌هايي که سهميه گرفته اند، اميدواري بدهيم.

اعلام آمادگي 13 کشور براي حضور در مسابقات تنيس اصفهان
تاکنون تنيسورهايي از 13 کشور براي حضور در مسابقات بين المللي جوانان اعلام آمادگي کردند. ‌در حالي رقابت هاي بين المللي تنيس جوانان به ميزباني اصفهان و در زمين هاي مجموعه ورزشي 22 بهمن برگزار مي گردد که تاکنون براي حضور در اين مسابقات تنيسورهايي از 13 کشور اعلام آمادگي کردند.اين مسابقات در بخش دختران و پسران برگزار و تنيسورها به مدت 8 روز در جدول مقدماتي و اصلي با هم مسابقه مي دهند.تاکنون در بخش پسران تنيسورهايي از کشورهاي مالزي، ايران ، هند، روسيه، ترکيه، اوکراين هنگ کنگ، استراليا، فرانسه، آلمان، چک و ارمنستان و در بخش دختران نمايندگاني از کشورهاي ترکيه، ايران ، روسيه، اوکراين، چين ، ارمنستان و هند حضور دارند.رقابت هاي بين المللي تنيس جوانان در رده سني زير 18 سال از يک الي 8 ارديبهشت ماه سال جاري به ميزباني هيات تنيس اصفهان برگزار مي گردد.
سرداوري اين مسابقات بر عهده سامان حسني است.

رامسر، ميزبان اردوي پانزدهم تيم ملي واليبال نوجوانان دختر
پانزدهمين مرحله اردوي آماده سازي تيم ملي واليبال نوجوانان دختر به ميزباني رامسر برگزار مي شود.
چهاردهمين مرحله تمرينات آماده سازي اين تيم که از روز چهارشنبه 15 فروردين ماه در کمپ تيم هاي ملي بانوان آغاز شده بود، روز شنبه به پايان رسيد.
پانزدهمين اردوي آماده سازي تيم ملي نوجوانان دختر از امروز (28 فروردين)در رامسر آغاز مي شود و ميترا شعبانيان سرمربي 16 بازيکن را به اين اردو دعوت کرد.الهه پورصالح، صدف صالحي، آيدا منصوربخت، ريحانه کريمي، حنا سعيدايي، ستايش جبلي، طناز غريبي موحد، نگار حسين نژاد، نگار سلحشوري، زينب مدني، کيميا کياني، محدثه محمدبيگي، زهرامغاني، نگار سلماني، مهسا قادري و زهرا رضائي 16 بازيکن دعوت شده به اين مرحله از تمرينات هستند.ميترا شعبانيان به عنوان سرمربي، فاطمه رشيدي و صفورا گل افشان (مربيان)، راضيه دوستي (آناليزور)، زهرا گلهر (مربي بدنساز) و نازنين فتح‌اله‌پور به عنوان سرپرست، ملي‌پوشان را در اين اردوي آماده‌سازي همراهي مي کنند.دوازدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان دختر زير 17 سال آسيا از 30 ارديبهشت ماه تا ششم خردادماه سال جاري با حضور 13 تيم به ميزباني شهر ناخون پاتوم تايلند برگزار مي‌شود.


 ورزش جوان و نوجوان 

براي حضور در تورنمنت ايتاليا؛
اسامي بازيکنان تيم ملي فوتسال جوانان اعلام شد
سرمربي تيم ملي فوتسال جوانان اسامي بازيکنان اعزامي به تورنمنت ايتاليا را اعلام کرد.
تورنمنت فوتسال ايتاليا با حضور تيم هاي ملي اسلووني، فرانسه ايتاليا و ايران از تاريخ 4 تا 7 ارديبهشت ماه برگزار مي شود که علي صانعي سرمربي تيم ملي جوانان اسامي بازيکنان اعزامي به اين تورنمنت را به شرح زير اعلام کرد:
ابوالفضل حسن خاني، بلال اسماعيلي، رضا تميزي، رضا طهماسبي اصل، رضا قنبري، سالار آقاپور، سجاد دارابي، سجاد عادل پور،سجاد سرباز شادمان کريمي، عليرضا بيات، عليرضا صديق، فرهاد ابراهيمي، مسعود يوسف شاهوردزاده، مهدي عليزاده و مهدي مهديخاني.

عطايي:
واليباليست هاي جوان به دليل شرايط سني، نياز به نگاهي ويژه دارند
سرمربي تيم ملي واليبال جوانان گفت: تمرکز تمرينات در مرحله نخست اردوي آماده سازي و انتخابي بر روي کارهاي تکنيکي و گروهي است.بهروز عطايي درباره وضعيت تمرينات آماده سازي تيم ملي جوانان گفت: نخستين مرحله از اردوهاي آماده‌سازي اين تيم با حضور 40 بازيکن در دو گروه 20 نفره در آکادمي ملي المپيک و پارالمپيک برگزار مي شود. تمرينات گروه نخست روز شنبه به پايان رسيد و تمرينات گروه دوم نيز از روز يکشنبه شروع شده است.
وي با بيان اينکه تمرکز تمرينات بر روي کارهاي تکنيکي و گروهي است، گفت: تلاش مي کنيم تا پايان اين مرحله از تمرينات با کسب اطلاعات از توانايي بازيکنان، تعداد واليباليست هاي حاضر در اردو را به 20 تا 25 نفر کاهش دهيم.
عطايي به تمرينات بدنسازي در اردوي نخست اشاره کرد و گفت: اين تمرينات از مرحله دوم جدي تر مي شود و در کنار تمرينات تاکتيکي، تکنيکي و کارهاي گروهي، به صورت ويژه به بدنسازي توجه خواهد شد.سرمربي تيم ملي واليبال جوانان درباره بازيکنان مشترک با تيم ملي بزرگسالان و زمان ملحق شدن آنان به اردوي آماده سازي اين تيم گفت: تيم ملي واليبال جوانان محدويت سني براي در اختيار داشتن بازيکن دارد و در روزهاي آينده جلسه اي با رئيس فدراسيون واليبال و سرمربي تيم ملي بزرگسالان براي اين موضوع خواهيم داشت.وي ادامه داد: البته در روزهاي آتي چند بازيکن مشترک به اردوي تيم ملي جوانان ملحق مي شوند اما به دليل شرايط سني خاص، نيازمند نگاه ويژه به تيم ملي جوانان هستيم.
نوزدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني جوانان آسيا، 30 تير تا ششم مرداد‌ماه به ميزباني منامه بحرين برگزار مي‌شود.

کار دشوار پسران در مسابقات بسکتبال 3 نفره آسيا
تيم بسکتبال سه نفره پسران بايد در مسابقات انتخابي براي کاپ آسيا شرکت کند و اين در حالي است که دختران به طور مستقيم در اين رقابت‌ها حضور دارند.
اردوي تيم بسکتبال سه نفره پسران ايران از ديروز با حضور حامد حسين زاده، محمد ترابي، رضا رنجبر، امير صديقي، محمد جمشيدي ک مسعود سليماني آغاز شد.اين اردو تا جمعه 31 فروردين در سالن بسکتبال آزادي ادامه پيدا مي‌کند. وضعيت سرمربي اين تيم هم ظرف يک يا دو روز آينده نهايي مي‌شود و محمد کسايي پور سرپرست کميته بسکتبال سه نفره در شروع اردو بر اين تيم نظارت مي‌کند.
همچنين شادي عبدالوند، سعيده علي، معصومه اسماعيل زاده و کيميا يزديان تهراني به عنوان نفرات اعزامي تيم سه نفره بانوان به کاپ آسيا مشخص شدند که سارا اعتماد، گلشيد اميديان و مژگان خدادي هم علاوه بر اين نفرات از 28 فروردين در اردوي تيم ملي شرکت مي کنند و در يک هفته آينده فرصت تغيير در ترکيب نهايي تيم وجود دارد. اين تيم با هدايت فرانک طياري در رقابت هاي کاپ آسيا شرکت مي کند.تيم بانوان در گروه چهارم کاپ آسيا با ژاپن همگروه است و تيم سوم گروه در مسابقات انتخابي قبل از کاپ آسيا مشخص مي‌شود.تيم آقايان با توجه به رنکينگ پايينتر بسکتبال سه نفره آقايان بايد دو روز قبل از مسابقات کاپ آسيا در رقابت‌هاي انتخابي با حضور 12 تيم شرکت کند. ايران در گروه دوم مسابقات انتخابي با اندونزي، استراليا، ساموا، هنگ کنگ و گوام همگروه است که تنها تيم اول اين گروه به همراه تيم اول گروه A به کاپ آسيا صعود مي‌کنند. ايران در صورت صعود با نيوزيلند و قزاقستان در کاپ آسيا همگروه مي‌شود.مسابقات انتخابي کاپ آسيا 7 تا 9 ارديبهشت در چين برگزار مي‌شود. تيم پسران ايران هفتم ارديبهشت با ساموا و گوام رقابت مي‌کند، هشتم ارديبهشت با اندونزي و استراليا روبرو مي‌شود و نهم ارديبهشت به مصاف هنک کنگ مي‌رود.
مسابقات کاپ آسيا دختران هم از نهم ارديبهشت در شنزن چين آغاز مي‌شود و دختران ايران هر دو مسابقه مقدماتي خود را دهم ارديبهشت مقابل ژاپن و تيم صعود کننده از مسابقات انتخابي انجام مي‌دهند.

کسب اولين سهميه کانوئينگ المپيک جوانان در بارسلون
سبحان بيرانوند با تجميع نتايج اسپرينت و اسلالوم مسابقات انتخابي کانوئينگ المپيک جوانان در بخش کانوي مردان، اولين سهميه کانوئينگ المپيک جوانان ايران را کسب کرد.
بيرانوند در بخش اسپرينت مقام نهم و در بخش اسلالوم مقام نهم را کسب کرد اما با تجميع نتايج در رده پنجم جهان و به عنوان سومين قايق آسيا سهميه المپيک جوانان را کسب کرد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون