جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4144- تاریخ : 1396/12/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

مهدي تاج مطرح کرد:
پيش بيني 9 برنامه اردويي براي تيم فوتبال اميد


شرکت بيش از 120 واليباليست در تست‌هاي تيم ملي جوانان


صدرنشيني جوانان نساجي


پديده آرسنال، گزينه رئال براي دفاع راست


ورزش جوان و نوجوان


ميز خبر


 مهدي تاج مطرح کرد:
 پيش بيني 9 برنامه اردويي براي تيم فوتبال اميد 

رئيس فدراسيون فوتبال با تاکيد بر هدف گذاري انجام شده براي المپيک توکيو گفت: 9 برنامه اردويي تا بازي هاي آسيايي جاکارتا براي تيم اميد پيش بيني کرده ‏ايم.
مهدي تاج پس از جلسه ستاد عالي بازي هاي آسيايي، پاراآسيايي، المپيک و پارالمپيک که با موضوع فوتبال برگزار شد، ‏گفت: جلسه بسيار سازنده اي با حضور وزير ورزش و جوانان و ‏رئيس کميته ملي المپيک با موضوع فوتبال برگزار شد که در اين جلسه محدوديت ها و مشکلات خود را براي حضور در بازي ‏هاي آسيايي اعلام کرديم.‏
رئيس فدراسيون فوتبال ادامه داد: يکي از مشکلاتي که وجود دارد اين است که اين بازيها در برنامه فيفا و کنفدراسيون فوتبال آسيا ‏گنجانده نشده است ولي ما در ليگ سال آينده آن را ديده ايم و برنامه ريزي خواهيم کرد و يک سري مسائل تامين منابع داريم که ‏براي آن نيز برنامه ريزي لازم خواهد شد ضمن اين که وزارت ورزش و جوانان و کميته ملي المپيک نيز در کنار فوتبال خواهند ‏بود و حمايت هاي لازم را خواهند کرد.‏
تاج با اشاره به انتظار 44 ساله مردم از تيم اميد براي صعود به بازي هاي المپيک گفت: با توجه به نتايج خوبي که تيم هاي ‏ملي نوجوانان و جوانان ما داشته اند و به شکوفايي رسيده اند، مردم انتظار به حقي دارند که تيم ما به المپيک 2020 صعود کند و ‏اين موضوع براي ما هم بسيار مهم است و قصد داريم با تشکيل تيم قدرتمند اين آرزوي 44 ساله را محقق کنيم.‏
وي همچنين در خصوص برنامه هاي ارائه شده در جلسه ستاد عالي بازي هاي آسيايي، پاراآسيايي، المپيک و پارالمپيک، گفت: ‏در اين جلسه روند انتخاب سرمربي و آماده سازي تيم ملي زير 23 سال را شرح داديم و هدف ما المپيک 2020 است، يعني به ‏سمتي خواهيم رفت تا بيشتر از بازيکنان متولد 1997 استفاده کنيم.
‏رئيس فدراسيون فوتبال با بيان اين مطلب که از بازيکنان متولد 1995 نيز مي توانيم استفاده کنيم، تصريح کرد: نام 40 ‏بازيکن متولد 1995 و 31 بازيکن متولد 1997 را ثبت کرده ايم اما حق انتخاب اين بازيکنان با سرمربي منتخب است و او ‏تصميم مي گيرد که از چه بازيکناني با چه سني انتخاب کند.‏
تاج با اعلام اين که در بازيهاي آسيايي جاکارتا با قدرت حضور خواهيم يافت، اضافه کرد: 9 برنامه اردويي داخلي و برون مرزي ‏تا بازي هاي اندونزي پيش بيني کرده ايم و هدف ما ساختن تيمي قدرتمند براي المپيک 2020 است و با توجه به اين که ترافيک ‏کاري جام جهاني، جام ملت هاي آسيا، بازي هاي جاکارتا، ليگ برتر و جام قهرمانان آسيا را پيش رو داريم، بايد طوري برنامه ‏ريزي کنيم که تيم اميد بتواند هم اردوهاي خود را برگزار کند و هم مشکلات نقدينگي برطرف شود.‏وي ادامه داد: خوشبختانه کشور ما پهناور است و استعدادهاي بسيار زيادي دارد که مي توانيم اين بازيکنان را در همه بخش ها ‏استفاده کنيم و همه کمک کنيم تا اين آرزوي 44 ساله محقق شود.‏


 شرکت بيش از 120 واليباليست در تست‌هاي تيم ملي جوانان 

با پايان مرحله چهارم تست گيري از جوانان سراسر کشور بيش از 120 بازيکن در آزمون هاي آنتروپومتري و آمادگي جسماني کادر فني تيم ملي واليبال جوانان شرکت کردند.
نوزدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني جوانان پسر زير 20 سال آسيا، از 30 تيرماه تا ششم مردادماه سال 97 به ميزباني بحرين در شهر منامه برگزار مي‌شود.
اردو ‌هاي انتخابي تيم ملي واليبال جوانان براي گزينش بهترين بازيکنان کشور از 13 اسفندماه آغاز شد و روز گذشته آزمون هاي کادر فني از گروه چهارم دعوتي نيز به پايان رسيد تا بيش از 120 بازيکن در اين تست ها شرکت کرده باشند.
در مجموع شش مرحله اين آزمون ها 180 بازيکن تست‌هاي مورد نظر کادر فني تيم ملي جوانان را انجام مي‌دهند تا بهترين‌ها به مراحل بعدي اردوي انتخابي دعوت شوند.هر مرحله اين اردوها به مدت دو روز پيگيري مي شود که روز نخست به اندازه گيري آنتروپومتري (قد، وزن، طول دو دست، ارتفاع بالا تنه، اندازه پرش افقي و عمودي دفاع و حمله، اندازه گيري کف دست) و تشکيل پرونده اختصاص دارد و تست‌هاي آمادگي جسماني نيز در دومين روز انجام مي‌شود.
اين اردوها زير نظر کادر فني تيم ملي واليبال جوانان شامل اكبر محمدي به عنوان سرپرست، بهروز عطايي (سرمربي)، مسعود آرمات و عليرضا طلوع كيان (مربيان)، حسين خورياني (آناليزور) و محمود محمدي به عنوان ماساژور پيگيري مي‌شود.مرحله اول تا سوم به بازيکنان معرفي شده از سوي استان ها اختصاص داشت که بيش از 90 بازيکن معرفي شده از سوي هيات هاي استاني به کمپ تيم ملي جوانان مراجعه کردند.
مرحله چهارم تا ششم نيز به بازيکنان برتر ليگ برتر و دسته يک رده سني جوانان سال 96 اختصاص دارد که گروه نخست 19 اسفندماه وارد اردو شدند.گروه پنجم بازيکنان دعوتي دوشنبه شب وارد اردو شدند و تا ساعت 18 چهارشنبه 23 اسفندماه در آکادمي ملي المپيک تمرينات خود را پيگيري مي کنند.
ششمين و آخرين مرحله اردوي انتخابي از ساعت 20 روز چهارشنبه 23 اسفندماه شروع مي شود و تا ساعت 18 جمعه 25 اسفندماه در آکادمي ملي المپيک ادامه خواهد داشت.


 صدرنشيني جوانان نساجي 

تيم فوتبال جوانان نساجي مازندران در سومين ديدار خود در مرحله دوم انتخابي ليگ کشور با 8 گل الماس خزر ساري را شکست داد و مقتدرانه صدرنشين گروه شد.
رضا مست عليپور (2گل)، عليرضا جعفري (3گل)، ناصر رضايي، امير ميرزايي و محمد عباسي گلزنان قرمزپوشان قائمشهري در اين بازي بودند.
جوانان نساجي مازندران در سه ديدار گذشته خود سه پيروزي بدست آوردند، 17 گل به ثمر رساندند و تنها يک بار دروازه‌شان باز شده است.


 پديده آرسنال، گزينه رئال براي دفاع راست 

رئال مادريد شرايط خريد "رايس نيلسون"، جواهر آرسنال را دنبال مي کند.
اين بازيکن 18 ساله که در تيم جوانان آرسنال بازي مي کند، مي تواند در تمامي پست هاي سمت راست بازي کند؛ از دفاع راست گرفته تا هافبک راست و بال راست.
او در همه رده هاي پايه آرسنال حضورداشته است. قرارداد نيلسون با تيم لندني تا 2019 اعتبار دارد و رئال مي خواهد از او به عنوان رقيب کارواخال استفاده کند.


 ورزش جوان و نوجوان 

ليگ دوچرخه سواري کوهستان کشورقهرمانان ماده دانهيل معرفي شدند

مسابقات ليگ دوچرخه سواري کوهستان، ماده دانهيل در دو رده سني بزرگسالان و جوانان با معرفي قهرمانان به پايان رسيد.
در ادامه مسابقات ليگ دوچرخه سواري کوهستان، رکابزنان در ماده دانهيل رده بزرگسالان و جوانان به رقابت پرداختند.
در رده سني بزرگسالان حسين زنجانيان از تيم جاينت ايران اول شد، امين نجفي از دانشگاه آزاد اسلامي کرمان دوم شد و حسين رفيعي از بايک شاپ زنجانيان در جايگاه سوم قرار گرفت .
در مسابقات جوانان شايان ولي زاده از کرمانشاه اول شد و سينا عزيزي از ثامن الحجج تهران نايب قهرمان شد و مقام سوم هم به علي عباسي از تبريز اسپرت رسيد.

پايان سومين دوره پيکارهاي وزنه برداري جام فجر

سومين دوره مسابقات وزنه برداري بين المللي جام فجر در سالن امام رضا (ع) شهرک نفت به پايان رسيد و تيم خوزستان به عنوان قهرماني دست يافت.تيم خوزستان به عنوان نماينده کشورمان در اين رقابت ها با کسب 628 امتياز تيمي، قهرمان سومين دوره جام بين المللي فجر شد و تيم هاي سوريه با 282 امتياز و نپال با 203 امتياز بر روي سکوهاي دوم و سوم ايستادند.
با پايان اين دوره از مسابقات، نفرات برتر با احتساب امتيازات فردي از سوي کميته مسابقات معرفي شدند. برهمين اساس سيد ايوب موسوي، دارنده مدال نقره مسابقات جهاني در سال 2017 آمريکا ، با کسب 433 امتياز فردي به عنوان برترين وزنه بردار معرفي شد و جايزه نفر اول را گرفت.رحمان اورامه، ديگر وزنه بردار استان خوزستان و ملي پوش تيم جوانان کشورمان با کسب 417 امتياز انفرادي نفر دوم، ميلاد رهبري نژاد با 415 امتياز سوم، علي مکوندي با 414 امتياز چهارم و دو وزنه بردار گرجستاني با 412 و 399 امتياز پنجم و ششم شدند.

اللهياري:
امثال ترابي و قلي زاده زياد داريم

تيم اميد سايپا آنقدر خوب کار کرده که سرمربي تيم معتقد است احتمال انتقال تعدادي از بازيکنانش به تيم بزرگسالان در فصل آينده وجود دارد. اللهياري سرمربي تيم اميد سايپا با اميدواري به اين مساله، از تعاملش با تيم بزرگسالان صحبت مي کند: «آقاي دايي تعامل خوبي با ما دارد و چند بار صحبت کرديم. ابراهيم صادقي هم به عنوان کادرفني بزرگسالان به تمرين هاي ما مي آيد و کارمان را زير نظر دارد. ما بازيکنان خوبي داريم که پيشنهادهاي ليگ برتري دارند ولي اولويت بازيکنانم حضور در سايپاست و اگر تيم بزرگسالان آنها را بخواهد مي مانند و اگر نخواهد به تيم هاي ديگر مي روند. بازيکنان زيادي از تيم پايه به بزرگسالان سايپا رفتند و امثال مهدي ترابي و قلي زاده در حال حاضر هم در تيم ما زياد است. متاسفانه در فوتبال ايران به فوتبال پايه بها داده نمي شود و اگر هزينه اي مثل بزرگسالان براي پايه ها انجام شود، استعدادهايي وجود دارند که
مي توانند پيشرفت کنند و آينده فوتبال را بسازند.»


جهت حضور در مسابقات قهرماني آسيا و بازيهاي آسيايي؛
کوراش کاران دختر تست دادند

10 ورزشکار اردونشين تيم ملي کوراش بانوان صبح ديروز درآزمونهاي آمادگي جسماني آکادمي ملي المپيک شرکت کردند.
اعضاي تيم ملي کوراش دختران که تمرينات آماده سازي خود را براي حضوري قدرتمند در مسابقات آسيايي اين رشته ورزشي از اواسط دي ماه 96 و به ميزباني شهر بجنورد آغاز کرده اند، صبح ديروز و در حضور مهري مهرپور سرمربي اين تيم تست آمادگي جسماني دادند.
سرمربي تيم ملي کوراش دختران در گفت‌وگويي کوتاه با روابط عمومي آکادمي ملي المپيک در خصوص اردوهاي اين تيم گفت: تيم ملي کوراش دختران تا کنون دو مرحله اردوي آماده سازي را در شهرهاي بجنورد و يزد که به ترتيب در اواسط دي ماه و بهمن ماه برگزار شد پشت سر گذاشته است.
مهرپور ادامه داد: سومين مرحله از اردوهاي آماده سازي تيم ملي کوراش دختران در تاريخ پنجم اسفندماه و بلافاصله پس از برگزاري مسابقات انتخابي درون اردويي اين تيم در تهران آغاز شده است که طبق برنامه کوراش کاران صبح ها در سالن شهيد شيرودي و کبگانيان به تمرينات اختصاصي و مرور فن مي پردازند و بعد از ظهرها نيز با حضور در آکادمي ملي المپيک تمرينات هوازي و قدرتي خود را پيگيري مي کنند.
وي در ادامه و با اشاره به مسابقات کوراش قهرماني آسيا که در ابتداي فروردين ماه 1397 به ميزباني هندوستان برگزار
مي شود گفت: اين مسابقات براي کادر فني و شخص بنده از اهميت بسيار بالايي برخوردار است چرا که پيش از بازيهاي آسيايي 2018 جاکارتا اعضاي تيم که تجربه مسابقات برون مرزي و رسمي بين المللي را ندارند با نحوه برگزاري و حضور در اين مسابقات آشنامي شوند.
مهرپور سرمربي تيم کوراش بانوان که اميد زيادي به کسب مدال در مسابقات هندوستان دارد مهمترين رقباي ايران در اين مسابقات را ورزشکاراني از کشورهاي ازبکستان، ترکمنستان و تايوان معرفي کرد.
اعضاي تيم ملي را فاطمه شباني، زهرا ناصري نيا، محدثه سبحانيان، زهرا باقري، ليلا چغلوند، اعظم شيرپنجه، زينب يزدان دوست، مهتاب باغچقي، طاهره آذرپيوند و زهرا نادري تشکيل مي دهند.
گفتني است علاوه بر مهري مهرپور سرمربي اين تيم، فاطمه فرخي و بتول پاک روح به عنوان مربي هدايت تيم ملي کوراش دختران را بر عهده دارند.


 ميز خبر 

پيگيري روز دوم انتخابي تيم ملي تنيس زير 12 سال

تنيسورهاي نوجوان در دومين روز مسابقات انتخابي تيم ملي زير 12 سال دختران به مصاف يکديگر رفتند. ‌
دومين روز مسابقات انتخابي تيم ملي تنيس زير 12 سال دختران با حضور نفرات دعوت شده در مرکز ملي تنيس ايران برگزار شد و تنيسورهاي حاضر با هم مسابقه دادند.
در نخستين ديدار مهرانا سليماني پور با نتيجه ( 1-6 و 6-7 ) هانا سلطاني را برد ، ماندگار فرزامي با نتيجه ( 0-6 و 0-6) مهرانه ظهوريان را شکست داد و رژدا سبک روح با نتيجه ( 1-6 و 3-6) مغلوب مليسا مهراني شد.
اين مسابقات با حضور نفرات برتر رنکينگ کشوري برگزار مي گردد که از بين آنها ماندگار فرزامي ، مليسا مهراني ، روژدا سبک روح از تهران ، مهرانا سليماني پور اصفهان ، هانا سلطاني از قزوين مهرانه ظهوريان از خراسان رضوي به اين مرحله از اردوي انتخابي دعوت شدند.
نفرات برتر به رقايت هاي تنيس غرب آسيا که از تاريخ 5 لغايت 12 فروردين ماه سال آينده در لبنان برگزار مي گردد اعزام مي شوند.
سرداوري اين رقابت ها بر عهده فريبا سفيد باف است و داوري مسابقات نيز بر عهده پونه باقري و سعيده سعيدي است.

براي اردوي يک هفته اي؛نوجوانان بسکتبال عازم صربستان شدند

تيم بسکتبال نوجوانان ايران براي برپايي اردوي تدارکاتي راهي صربستان شد.
تيم نوجوانان ايران که اين ماه دو اردو يک هفته‌اي و سه روزه پشت سر گذاشت‏، بامداد ديروز براي پرپايي اردو و برگزاري ديدار‌هاي تدارکاتي راهي صربستان شد.
اين تيم پنج مسابقه دوستانه با تيم‌هاي صربستاني برگزار مي‌کند و 29 اسفند به ايران باز مي‌گردد.
تيم نوجوانان زير 16 سال براي مسابقات قهرماني آسيا آماده مي‌شود که فروردين 97 با حضور تيم‌هاي استراليا و نيوزيلند برگزار مي‌شود.

40 تيرانداز در اردوي تيم ملي

تيم ملي تيراندازي با حضور 40 ورزشکار تفنگ و تپانچه اردوي تمريني خود را در محل فدراسيون تيراندازي آغاز کرد.
اين مرحله از اردوها به منظور آماده‌سازي تيراندازان کشورمان در رقابت‌هاي پيش رو شکل گرفته است.
در رشته تفنگ بادي نوجوانان، نازنين زينب جعفري، روژان جلاليان، درسا فدايي و اميرحسين شريف‌زاده از تهران، امير حسين هدايت از آذربايجان غربي، رضا اميري از مرکزي، علي گرمايي از خراسان شمالي و مينا روحيان از قم نفراتي هستند که تمرينات خود را آغاز کرده‌اند و تا 26 اسفند ماه در اردو هستند. در رشته تفنگ بادي جوانان و بزرگسالان، الهه احمدي، امير محمد نکونام و مهيار صداقت از تهران، حسين باقري از اصفهان، پوريا نوروزيان و آرمينا صادقيان از ايلام، امير سياوش ذوالفقاريان از سمنان، نجمه خدمتي از خراسان جنوبي، نرجس امام قلي‌نژاد از مازندران، مه لقا جام بزرگ از همدان و زهرا هاشمي از خراسان رضوي به اين اردو دعوت شدند که از هشتم تا 30 فروردين ماه سال97 تمرينات خود را دنبال مي‌کنند.
همچنين در رشته تپانچه بادي نوجوانان، جوانان و بزرگسالان، محمد احمدي، مهدي تندري، کيانوش مختاري، عرفان صلواتي، سارا ميرابي، سيده شيرين مرتضوي، آميتيس جعفري، درسا عرب شاهي و امير جوهري خو از تهران، ابراهيم برخورداري، مرتضي عليمحمدي و الهام هريجاني از قزوين، فاطمه قدرت‌آبادي از سمنان، لعيا محمدي و علي دريا تبار از کرمانشاه، هانيه رستميان از مازندران، سجاد پور حسيني از گيلان، گلنوش سبقت اللهي از اصفهان، جواد فروغي از ايلام، وحيد گل خندان از فارس، مينا قرباني از همدان نفراتي هستند که تمرينات خود را از هفتم تا 30 فروردين سال 97 در محل فدراسيون تيراندازي دنبال مي‌کنند. در اين مرحله از اردوها، عليرضا اينانلو، محمد زائر رضايي، مريم طالبي، مربيان رشته تفنگ و سکينه خدابنده‌لو، مصطفي احمدي، اميرحسين صولت مربيان رشته تپانچه بر تمرينات ورزشکاران نظارت دارند. ضمن اينکه احمد نجفي به ‌عنوان ناظر فدراسيون در محل اردوي تيراندازان حضور دارد.

قهرماني استخر انقلاب در ليگ شناي دختران اصفهان

مرحله دوم و پاياني ليگ شناي دختران استان اصفهان به مناسبت تولد حضرت فاطمه (س) در استخر هاتف اصفهان برگزار شد که در پايان اين رقابت ها استخر انقلاب اصفهان به مقام قهرماني رسيد، تيم خميني شهر در رده دوم ايستاد و مبارکه نيز به مقام سومي بسنده کرد.

قهرماني هوپس آسيامدال برنز براي محمد امين صمدي

پينگ پنگ باز خوش آتيه کشورمان به مدال برنز رقابت هاي هوپس آسيا دست يافت.
با پايان يافتن مسابقات تنيس روي ميز قهرماني هوپس آسيا که از تاريخ 5 لغايت 12 مارچ 2018 در تايلند برگزار شد،محمد امين صمدي، نونهال خوش آتيه کشورمان با حضور در جمع 4 ورزشکار برتر به مدال برنز اين دوره از مسابقات دست يافت.
در اين رويداد 4 نفر از ورزشکاران کشورمان به همراه اميد شمس سرمربي تيم نونهالان کشورمان و خانم ها آگين و بنيادي حضور داشتند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون