جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4121- تاریخ : 1396/11/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

بهنام فر:
کاراته مسير دشواري پيش‌رو دارد


معرفي اردونشينان تيم ملي بوکس جوانان


ميزباني گرگان از تيم هاي پايه وزنه‌برداري


دومين پيروزي بلندقامتان جوان ايران


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 بهنام فر:
 کاراته مسير دشواري پيش‌رو دارد 

سرمربي تيم ملي کاراته جوانان گفت: شرايط کاراته کاهاي کشورمان در رنکينگ جهاني مناسب نيست و براي کسب سهميه المپيک آرژانتين کار بسيار دشواري داريم.
مهران بهنام فر در خصوص اهداف تيم ملي کاراته جوانان گفت: مهمترين ميدان پيش روي ما در سال 2018 بازيهاي المپيک آرژانتين است و با توجه به اينکه مهمترين مسير کسب سهميه براي حضور در اين رقابتها رنکنيگ جهاني است، بايد تمرکز خود را در اين بخش قرار دهيم.
وي افزود: سيستم رنکينگ فدراسيون جهاني فعال شده و نمايندگان کشورمان وضعيت خوبي در اين جدول ندارند. با يک تيم بي تجربه مسير سخت کسب سهميه را طي خواهيم کرد و به همين دليل بايد هرچه زودتر کار آماده سازي آغاز شود.
سرمربي تيم ملي نوجوانان و جوانان خاطرنشان کرد: دو مرحله مسابقات کشوري در اصفهان و انتخابي تيم ملي در سنندج را با دقت تماشا کرده و نفراتي را در کنار مدال آوران به اردو دعوت کرديم. هدف ما اين است که از حداکثر توان خود بهره ببريم و فکر نمي کنم کاراته کاي شايسته اي در اين رقابتها از چشم ما پنهان مانده باشد. نفرات دعوت شده در روز نخست به رقابت پرداخته و در هر وزن يک نفر در اردو باقي مانده و طي روزهاي بعد و در کمترين زمان با نفرات مدال آور مبارزه کرده و بهترين ها در اردومي مانند.
وي ادامه داد: طي روزهاي آينده در جلسه اي با مسئولان فدراسيون برنامه هاي آتي را تنظيم خواهيم کرد. بدون شک اولويت اوليه ما کسب سهميه است و برنامه ها نيز برهمين اساس تنظيم مي شود.
بهنام فر در بخش ديگري از گفت و گوي خود با مهر گفت: در سه وزن 61-، 68- و 68+ کيلوگرم فرصت کسب سهميه داريم و با توجه به نداشتن رنکنيگ و فاصله زيادي براي رسيدن به مکانهاي بالاي جدول بايد در کنار رقابتهاي آسيايي ژاپن، در رقابتهاي کرواسي و بلغارستان نيز حضور داشته و در هر سه ميدان به مدال دست پيدا کنيم.
سرمربي تيم ملي ادامه داد: حتي اگر در مسابقات قهرماني آسيا به مدال طلا برسيم، نمي توانيم فاصله زياد تا صدر جدول رنکنيگ را جبران کنيم. چرا که نفرات برتر کسب سهميه نکرده و فقط امتياز آنها با ضريب 6 در جدول محاسبه مي شود. در کرواسي نفرات اول و دوم وزن 68- کيلوگرم به صورت مستقيم کسب سهميه مي کنند و در در دو وزن 61- و 68+ کيلوگرم فقط نفراتي که به نشان طلا برسند جواز سفر به آرژانتين را دريافت مي کنند.
بهنام فر با اشاره به هزينه بالاي حضور در مسابقات قهرماني آسيا به ميزباني «اوکيناواي» ژاپن اظهار داشت: بايد ببنيم شرايط مالي فدراسيون اجازه اعزام هر سه تيم نوجوانان، جوانان و اميد را مي دهد يا خير. هزينه حضور در اين رقابتها براي هر نفر بسيار بالاست و با توجه به اينکه مسابقات همه رده هاي سني به صورت متمرکز برگزار خواهد شد، بعيد مي دانم چنين امکاني براي فدراسيون وجود داشته باشد.وي در پايان گفت: همه کشورها با سرمايه گذاري بالا براي حضور در المپيک آرژانتين از مدتها قبل کار راشروع کرده اند و نبايد فرصت و زمان را از دست بدهيم. چرا که مسير بسيار سختي پيش روي ماست و بايد براي طي کردن اين مسير از هر لحاظ تجهيز شويم که مهمترين بخش آن حمايت مسئولان ورزش است.


 معرفي اردونشينان تيم ملي بوکس جوانان 

بوکسورهاي دعوت شده به نخستين دور اردوهاي تيم ملي بوکس جوانان معرفي شدند.
پس از به پايان رسيدن صحبت‌ها در يک ماه اخير مبني بر برگزاري اردوي مشترک تيم‌هاي ملي جوانان و بزرگسالان بوکس با يکديگر، تصميم فدراسيون بر آن شد که اردوي تيم جوانان به صورت جداگانه آغاز شود و 23 اردونشين اين تيم معرفي شدند که بايد تمرينات خود را زير نظر عبدالرضا انصاري از 8 اسفند آغاز کنند.
اين رقابت‌ها 30 فروردين‌ تا 8 ارديبهشت‌ به ميزباني کشور تايلند برگزار خواهد شد. در پايان اردوها پس از برگزاري انتخابي درون اردويي در نهايت 10 بوکسور راهي اين رقابت‌ها خواهند
شد.
اسامي نفرات حاضر در اردوي تيم ملي به شرح زير است:
وزن 49 کيلوگرم: رضا حبيبي و محمد عمران سوري زاده
وزن 52 کيلوگرم: محمدعزيزپور و سبحان صحرايي
وزن 56 کيلوگرم: دانيال شه بخش، اميرحسين دولتي، مبين علايي و شاهين عطلايي
وزن 60 کيلوگرم: حسين هاديان، سامان موسي وند، مهدي اميري و هادي تني
وزن 64 کيلوگرم: ابوالفضل اميني و عبدالحکيم بيگدار
وزن 69 کيلوگرم: محمدنوراني، محمد حسين قربان زاده و آکام مري
وزن 75 کيلوگرم: اکبر مردمي
وزن 81 کيلوگرم: اميررضا مختاري و سجاد موسوي
وزن 91 کيلوگرم: حسين شادمان و امين صحرايي
وزن 91+ کيلوگرم: علي سپهر
عبدالرضا انصاري، اسفنديار محمدي و الوندي به عنوان کادرفني هدايت تيم ملي جوانان را برعهده دارند.


 ميزباني گرگان از تيم هاي پايه وزنه‌برداري 

اردوي مشترک تيم‌هاي ملي وزنه‌برداري نوجوانان و جوانان کشور به مدت 27 روز در گرگان برگزار مي‌شود.
اين اردو از اول اسفند آغاز و ورزشکاران تا 27 اين ماه تمرينات خود را به منظور کسب آمادگي لازم براي حضور در رقابت هاي آسيايي زير نظر مربيان و کادر فني برگزار مي کنند.
هم اکنون اردوي تيم ملي وزنه برداري کشور در رده سني نوجوانان در شهرستان علي آباد در حال برگزاري است و پس از رکوردگيري، اردوي آماده سازي در گرگان برگزار مي شود.


 دومين پيروزي بلندقامتان جوان ايران  

تيم ملي بسکتبال جوانان کشورمان در دومين بازي خود در پيکارهاي غرب آسيا مقابل عراق به برتري رسيد.
در ادامه رقابت هاي بسکتبال جوانان غرب آسيا در امان اردن، تيم ملي کشورمان به مصاف عراق رفت که جدال دو تيم با نتيجه 109 بر 50 به سود ايران به پايان رسيد.
ايران در بازي نخست خود مقابل لبنان به پيروزي رسيده بود. گفتني است برترين هاي اين پيکارها به رقابت هاي قهرماني آسيا راه پيدا مي کنند.


 ميز خبر 

10 اسفند، نخستين اردوي تيم ملي وزنه برداري بانوان
دختران وزنه بردار تيم ملي از 10 اسفند وارد اردوي تدارکاتي مي شوند.
نخستين اردوي تيم ملي وزنه‌برداري بانوان کشورمان در دو رده سني نوجوانان و جوانان به ميزباني شهر اهواز و طي روزهاي 10 تا 12 اسفند ماه با حضور 15 وزنه بردار برگزار
مي شود.
15 وزنه بردار دعوت شده، نفرات برتر نخستين دوره رکوردگيري کشوري در تهران هستند که 9 وزنه بردار رده سني نوجوانان و 6 وزنه بردار رده سني جوانان خواهند بود.
اين نفرات کار خود را زير نظر مربيان (مريم امرالله از تهران و معصومه اماني از گيلان) آغاز مي کنند.
اسامي نفرات دعوت شده به اردوي تيم ملي به شرح زير است:
*نوجوانان:
1- الناز باجلاني از استان کردستان
2-نگين وليان از استان خراسان رضوي
3-مهديه کلالي از استان تهران
4- سيده نرگس ميرزکي از استان تهران
5- پارميدا محموديان از استان گلستان
6- نيوشا مرادي از استان فارس
7- مريم يارمحمدي از استان آذربايجان شرقي
8- پريا حاجي علي اکبري از استان همدان
9-زهرا قدسي از استان آذربايجان شرقي
*جوانان:
1- ندا قادري از استان خراسان رضوي
2- مريم زارع از استان فارس
3- فاطمه قدمي از استان فارس
4-فاطمه رضا نژاد از استان گلستان
5- حديثه حاجي کناري از استان مازندران
6-مريم قاره از استان زنجان
از تمامي نفرات دعوت شده به تمرينات تيم ملي بانوان نيز در روز ورود آنها به اردو، تست دوپينگ گرفته خواهد  شد.

آغاز اردوي تدارکاتي دختران زير 16 سال در مرکز ملي فوتبال
اردوي تدارکاتي تيم گلي فوتبال دختران زير 16 سال از ديروز آغاز شد تا بازيکنان تمرينات خود را زير نظر کادر فني برگزار
کنند. اين اردو در مرکز ملي فوتبال پيگيري مي شود.
همچنين يک ديدار دوستانه براي اين مرحله از اردو در نظر گرفته شده که بدين ترتيب دختران زير 16 سال روز جمعه با تيم ستارگان بهار البرز روبرو مي شوند.

برگزاري دوره بين المللي توسعه فوتبال پايه در کرمان
دوره بين المللي توسعه فوتبال پايه در حالي از 17 اسنفد ماه در کرمان آغاز مي شود که مدرسي اين دوره بر عهده اميرالاگيجچ از بوسني و امير جعفري است.
در اين دوره درباره برنامه آماده سازي يک فصل جامع براي رده هاي سني(به ويژه ارائه تمرينات بانوان)، برنامه آماده سازي هفتگي در رده هاي سني و نياز تغذيه اي مرتبط با فوتبال پايه تدريس مي شود.

حضور ساکت در تمرين تيم ملي نونهالان
دبير فدراسيون فوتبال در تمرين تيم ملي نونهالان حضور پيدا کرد.
آخرين مرحله از تمرين تيم ملي فوتبال زير 14 سال پسران زير نظر محمد ياوري، سرمربي و مهدي حيدري، مربي تيم در زمين چمن مصنوعي مرکز ملي فوتبال برگزار شد که محمدرضا ساکت، دبيرکل فدراسيون فوتبال با حضور در اين تمرين، دقايقي را با بازيکنان به گفتگو پرداخت.
دبيرکل فدراسيون فوتبال از بازيکنان خواست تا با تلاش و پشتکار تمرينات خود را برگزار کنند تا آينده تيم هاي ملي تامين شود.

برگزاري هفته پاياني مسابقات هان مادانگ استان البرز
اولين دوره ليگ هان مادانگ استان البرز به پايان رسيد.
رقابتهاي نخستين دوره ليگ هان مادانگ استان البرز "يادواره شادروان سيد يوسف موسوي" در هفته پاياني با حضور 150 نفر از پنج استان به مناسبت دهه مبارک فجر و در خانه تکواندو استان برگزار شد.
در پايان رقابتها تيم هاي آکادمي موسوي الف، استان تهران و رادين البرز به ترتيب به عنوان تيم هاي اول تا سوم بر روي سکوي قهرماني قرار گرفتند.


 ورزش جوان و نوجوان 

آماده‎سازي آسيايي، دليل غيبت سرمربي تيروکمان در مسابقات جهاني!
به گفته سخنگوي فدراسيون تيروکمان، سرمربي کره‎اي تيم ملي به دليل آماده‎سازي کمانداران براي رويدادهاي آسيايي در ترکيب کادر فني تيم اعزامي به مسابقات جهاني قرار نگرفته است!
تيم ملي تيروکمان ايران به منظور حضور در مسابقات داخل سالن قهرماني جهان روز گذشته عازم يانکتون آمريکا شد. اين تيم با ترکيبي متشکل از9 کماندار ريکرو و کامپوند در دو دو رده سني بزرگسالان و جوانان در اين دوره مسابقات جهاني شرکت خواهد. بهزاد پاکزاد (مربي کامپوند) تنها مربي اعزامي با اين تيم 9 نفره است در حاليکه «پارک ميوک وون» سرمربي کره اي تيم ملي تيروکمان در تهران حضور دارد!
«دليل غيبت سرمربي تيم ملي کره اي تيم ملي تيروکمان در ترکيب تيم اعزامي به مسابقات جهاني آمريکا چيست؟»، محمودزاده سخنگوي فدراسيون تيروکمان در پاسخ به اين پرسش مهر گفت: اولويت فدراسيون تيروکمان رويدادهاي آسيايي است و آماده سازي بيشتر و بهتر کمانداران براي حضور در اين رقابت ها است که اتفاقا شانس کسب مدال در آنها را هم داريم.
وي ادامه داد: مسابقات کاپ تايلند يکي از رويدادهاي آسيايي پيش رو است. اين رقابت ها از 19 اسفندماه آغاز مي شود. حضور در اين رقابت ها در برنامه فدراسيون است.
بر همين اساس تصميم گرفته شد تا سرمربي تيم ملي به جاي اعزام به آمريکا، در تهران بماند و تمرينات ديگر کمانداران را براي حضور در اين رقابت ها پيگيري کند. اتفاقا قرار است از چهارشنبه هم اردوي آماده سازي براي شرکت در کاپ آسيايي تايلند آغاز شود.
محمودزاده تصريح کرد: براي شرکت در اين اردو 9 نفر دعوت شده اند اما بعد از بازگشت تيم ملي از مسابقات جهاني، نفرات ديگري هم به اردو اضافه خواهند شد.
«واقعا مسابقات آسيايي براي فدراسيون تيروکمان اولويت بيشتري نسبت به مسابقات قهرماني جهاني دارد؟ اگر اينطور است چه لزومي به شرکت در مسابقات جهاني است آنهم در شرايطي که سرمربي تيم ملي کنار ملي پوشان نيست؟»
سخنگوي فدراسيون تيروکمان در پاسخ به اين پرسش گفت: هميشه مسابقات آسيايي به خصوص بازي هاي آسيايي براي فدراسيون اهميت بيشتري داشته است. اعزام به رويدادي مانند کاپ آسيايي تايلند هم در راستاي آماده سازي بيشتر براي بازي هاي آسيايي اندونزي است.
ترجيح مان اين است سرمربي تيم ملي بيشتر در کنار تيم اعزامي به اين رويدادها باشد. به هر حال مدال طلاي تيرو کمان بازي هاي آسيايي اينچئون در بخش کامپوند در اختيار ايران است (اين مدال توسط اسماعيل عبادي کسب شد) و همين موضوع اهميت حضور آماده و کامل در اين رويداد را بيشتر مشخص مي کند.
محمودزاده تاکيد کرد: اما اينکه با اين شرايط هم در مسابقات جهاني شرکت مي کنيم به خاطر تاکيد فدراسيون جهاني است. فدراسيون جهاني براي اينگونه رويدادهاي جهاني و برگزاري آنها، برنامه ريزي مي کند و کشورها هم بايد به اجبار حضور فعال در آنها داشته باشند و درصورت غيبت، با جريمه مواجه مي شويم. به همين دليل در مراحل مختلف مسابقات جام جهاني که تيم ملي حضور نداشت، شرايط را براي اعزام تيم باشگاهي فراهم کرديم.
سخنگوي فدراسيون تيروکمان در پايان با يادآوري اينکه مسابقات قهرماني جهان از پنجشنبه در آمريکا آغاز مي شود، گفت: به طور حتم و در صورت نياز سرمربي تيم ملي با مربي اعزامي به آمريکا طي مدت زمان برگزاري اين رقابت ها در ارتباط خواهد بود.

گوتي:
اگر بخواهند مربي رئال مي شوم
گوتي سرمربي تيم جوانان رئال مادريد در مورد اين بحث که به عنوان سرمربي يا دستيار به تيم اصلي رئال ملحق شود صحبت کرد.
وي اظهار داشت : اگر از من بخواهند مربي رئال شوم قطعا جوابم مثبت است. چرا مي توانم اين فرصت را از دست بدهم؟ اين روياي هر کسي است.قطعا براي دستياري هم آماده هستم . (مثل زيدان که دستيار آنچلوتي شده بود). البته زيدان مربي بزرگي است و بايد به کاري که در اين سالها کرده احترام گذاشت. اميدوارم که فرصتي در حال حاضر نباشد که سرمربي رئال شوم.

آغاز اردوي بسترسازي تيم ملي کشتي آزاد نونهالان
اردوي بسترسازي تيم ملي کشتي آزاد نونهالان از ديروز در شهرستان اميديه استان خوزستان آغاز شد.
در ابتداي اين اردو مجيد ترکان مسئول فني تيم هاي پايه کشتي آزاد با اعلام رئوس برنامه هاي تدوين شده در طول برگزاري اين اردوي 5 روزه، پيرامون نحوه صحيح و منطقي حمله و دفاع اصولي به خصوص در نواحي مختلف تشک، انواع زيرگيري، سرگردن گيري و در خاک با تشريح کامل انواع بارنداز، کت کشي ها، انواع فتيله پيچ و دفاع اصولي ومنطقي در حالت هاي ذکر شده را توضيح داد و در ادامه کشتي گيران به مرور تکنيک و تاکتيک هاي آموزشي پرداختند.در ادامه برنامه ها ي تدوين شده از نونهالان تست آمادگي جسماني به عمل خواهد آمد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون