جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4112- تاریخ : 1396/11/12 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)


حکايت غوره‌ نشده‌هاي واليبال که با يک مدال، مويز شدند!

مسابقات بين المللي تنيس جوانان - کيش؛
صعود برترين ها به راند بعدي بازي ها


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


اردوي تيم هاي کشتي پايه در اميديه


ستاره جوان بارسا در دورتموند


 حکايت غوره‌ نشده‌هاي واليبال که با يک مدال، مويز شدند! 

واليباليست هاي نوجوان بهتر است در کنار تلاش براي کار کردن با وزنه‌هاي سنگين‌تر، رسيدن به ارتفاع بلندتر در دفاع و اسپک، سطح اخلاق خود را نيز ارتقاء دهند.
يکي از انتقاداتي که به رياست محمدرضا يزداني خرم در فدراسيون واليبال مي‌شد، توجه زياد او به مسائل اخلاقي بود. در زمان رياست او، بازيکنان طبق قانوني نانوشته موظف به حضور پررنگ در برخي مراسم بودند و کسي حتي فکر غيبت در آنها را نيز نمي‌کرد.حضور داورزني در فدراسيون واليبال، عصر جديدي در واليبال ايران بود. داورزني اهدافش را فراتر از قاره آسيا جستجو مي‌‌کرد و با کسب مدال برنز جام بزرگ قهرمانان، عنوان چهارمي ليگ جهاني، ششمي جهان، قهرماني آسيا و بازي‌هاي آسيايي و در نهايت راهيابي به المپيک، اثري ماندگار در واليبال به نام خود به جا گذاشت.قهرماني نوجوانان ايران در مسابقات سال‌هاي 2007 و 2017 قهرماني جهان، نشان از حضور و ظهور جواناني قدرتمند در واليبال ايران داشت که البته بدون ايراد و اشکال نيستند. عمده‌ترين اشکالي که به نسل جديد واليبال ايران و برخي قديمي‌ها وارد مي‌شود اين است که تمام توان آنها در زمين مسابقه و سالن‌هاي بدنسازي مصرف مي‌شود و زماني براي ارتقاء اخلاقيات و يادگيري اصول اوليه پهلواني ندارند. در واقع بازيکنان جواني که مدعيان پوشيدن پيراهن تيم ملي در سال‌هاي آتي هستند، صد در صد توان خود را براي قهرمان شدن صرف مي‌کنند و اراده‌اي براي پيشرفت در زمينه پهلواني ندارند.يکي از اقدامات مهم فدراسيون واليبال، لطفي بود که در حق تيم‌هاي نوجوانان و جوانان ايران انجام داد و به بازيکنان اين دو تيم اجازه داد تا در ليگ برتر در قالب دو تيم مجزا شرکت کنند. فدراسيون با علم به اهميت پشتوانه سازي براي تيم‌ ملي بزرگسالان، چنين لطفي را در حق نوجوانان کرد تا به جاي نيمکت نشيني صِرف در تيم‌هاي ليگ برتري و محو شدن از صحنه، فرصت بازي کردن به صورت ثابت در ليگ برتر و چهره شدن از طريق رسانه‌ها را پيدا کنند. اگر چنين تصميمي براي تيم نوجوانان گرفته نمي‌شد، مدال طلاي قهرماني جهان آنها در نهايت گوشه‌اي از دکور خانه آنها را پر مي‌کرد.کاري که شاگردان محمد وکيلي در سال 2017 انجام دادند در سال 2007 توسط يوويتسا سوتکوويچ و بازيکنانش براي نخستين بار انجام شد ولي از ميان 12 بازيکني که در فينال سال 2007 با نتيجه 3 بر 2 چين را شکست دادند و قهرمان جهان شدند،‌ تنها فرهاد قائمي به هدفي که در ذهن داشت رسيد و مهره ثابت تيم ملي شد. شايد اگر به شاگردان سوتکوويچ هم مثل شاگردان وکيلي توجه مي شد، بازيکنان بيشتر و باکيفيت‌تري در اختيار مربيان وقت تيم ملي قرار مي‌گرفتند. واليباليست‌هاي نوجوانان که شايد همه آنها هنوز به سن 20 سالگي نرسيده‌اند بايد سپاسگزار فدراسيون باشند چون ممکن بود به جاي بازي کردن در تيم شمس و در ليگ برتر، تنها وزنه بزنند و از کنار زمين، نمايش باتجربه‌ها را تماشا کنند. بازيکنان تيم شمس که با 7 پيروزي و 13 شکست در مکان هشتم جدول قرار دارند بايد در کنار تلاش براي رسيدن به پلي‌آف، ظرفيت اخلاقي خود را نيز افزايش دهند نه اينکه بعد از يک بازي 90 دقيقه اي که منجر به شکست آنها هم شده از مصاحبه با رسانه‌ها به بهانه خستگي و با ادبيات يک نوجوان تازه به ميدان رسيده، طفره بروند. البته صحبت‌هاي اين نوجوانان زير 20 سال که به درس و مشق خود در سال‌هاي اخير هم نرسيده‌اند، قطعاً نياز به ويرايش ادبي زيادي براي انتشار در مطبوعات و رسانه‌ها خواهد داشت. اين جزو وظايف مربيان تيم‌هايي مثل شمس است که نحوه برخورد درست با رسانه‌ها و حد و حدود بازيکنانشان را مثل تمرين ورزشي،‌ هر روز به آنها تذکر دهند.
بازيکنان نوجوان بايد در نظر داشته باشند که احتمال مشهور و مطرح شدن آنها تا حد بازيکناني مثل عليرضا نادي، سعيد معروف، محمد موسوي و شهرام محمودي و تکرار افتخارات آنها در سطح بزرگسالان را تنها فاکتور زمان مشخص خواهد کرد. بنابراين تا آن موقع بهتر است در کنار تلاش براي کار کردن با وزنه‌هاي سنگين‌تر، رسيدن به ارتفاع بلندتر در دفاع و اسپک، سطح اخلاق خود را نيز ارتقا دهند.


 مسابقات بين المللي تنيس جوانان - کيش؛
 صعود برترين ها به راند بعدي بازي ها  

جدول اصلي رقابت هاي
بين المللي تنيس جوانان به ميزباني جزيره کيش پيگيري شد. ‌
در ادامه برگزاري رقابت هاي بين المللي تنيس جوانان در کيش، تنيسورهاي حاضر در جدول اصلي بازيها با هم به رقابت پرداختند و تنيسورهاي برتر به مرحله بعدي صعود کردند.
در پايان روز چهارم و در بخش انفرادي پسران ، تنيسورهايي از هند، کانادا، تاجيکستان، ازبکستان، مالزي، سوريه ، لبنان ، و از ايران هم آرين اسماعيل فلاح ، ارکين توتونچي ، محمد مهدي آدابي، محمد سينا يوسف زاده ، آريا حيدري. و رهام عباسي با شکست حريفان خود به راند دوم بازي ها صعود کردند . همچنين در بخش دختران ، نمايندگاني از قراقستان، اتريش، روسيه ، ترکيه و مشکات الزهرا صفي از ايران به مرحله يک چهارم نهايي رسيدند.
اين رقابت ها در بخش دو نفره نيز برگزار شد و در نهايت در بخش دختران ، تيم هايي از ايران قزاقستان - روسيه، اوکراين و ترکيه به نيمه نهايي رسيدند و در بخش پسران نيز راند نخست با صعود تيم هاي به اين مرحله به پايان رسيد.
اين مسابقات در 2 بخش دختران و پسران برگزار مي شود و تنيسورهاي حاضر در بخش انفرادي و دو نفره به مصاف يکديگر
مي روند. در جدول اصلي بخش پسران ، 48 تنيسور از کشورهاي ايران ، ترکيه ، تاجيکستان ، هند، کانادا ، اوکراين ، روسيه، ازبکستان مالزي، سوريه و لبنان و در بخش دحتران 27 تنيسور از کشورهاي ايران ، اوکراين ، قزاقستان، اتريش و روسيه حضور دارند.
اين رقابت ها تا 14 بهمن ماه به ميزباني جزيره کيش برگزار
مي شود.يسرداوري اين پيکارها بر عهده مسيح صلاح ( داور نشان سفيد ) کشورمان است.


 ميز خبر 

مسابقات ووشو نوجوانان و جوانان کشور
کهگيلويه و بويراحمد قهرمان ساندا شد
در پايان رقابت‌هاي ووشوي قهرماني رده‌هاي سني (نوجوانان و جوانان) کشور در بخش ساندا، تيم کهگلويه و بويراحمد عنوان قهرماني را کسب کرد.
رقابت‌هاي ووشوي نوجوانان و جوانان کشور به ميزباني هيات ووشوي استان خراسان رضوي در سالن شهيد بهشتي شهر مشهد برگزار شد که در پايان تيم کهگيلويه و بويراحمد توانست مقام قهرماني اين مسابقات در بخش ساندا را از آن خود کند.
تيم کهگيلويه و بويراحمد با چهار مدال طلا و يک نقره به عنوان نخست رسيد، تيم مازندران با سه طلا، يک نقره و دو برنز دوم شد و سيستان و بلوچستان نيز با کسب يک مدال طلا و دو برنز به عنوان سومي دست يافت.
ديگر مدال‌هاي طلاي اين مسابقات نيز به تيم‌هاي فارس، قزوين، هرمزگان، همدان و تهران الف رسيد.
مسابقات تالو (اجراي فرم) اين دور از رقابت‌ها نيز روزهاي پنجشنبه و جمعه انجام خواهد شد و تالوکاران رده‌هاي سني نونهالان، نوجوانان و جوانان در مجموع 360 فرم اجرا خواهند کرد تا نفرات برتر مشخص شوند.
قابل توجه است که نفرات برتر اين رقابت ها، هم در بخش ساندا و هم در بخش تالو(اجراي فرم) جواز حضور در اردوهاي آماده سازي تيم ملي ووشوي جوانان ايران را کسب مي‌کنند.
مسابقات ووشوي قهرماني جوانان جهان طي روزهاي 20 تا 27 تير ماه سال 1397 در شهر "برازيليا" پايتخت برزيل برگزار
مي‌شود.

برگزاري رقابت هاي کشتي پهلواني نوجوانان کشور
مسابقات کشتي پهلواني نوجوانان قهرماني کشور روز جمعه در سالن شهداي هفتم تير تهران برگزار مي شود.
در اين رقابت ها نمايندگاني از استان هاي سراسر کشور به مدت يک روز و در شش وزن با هم به رقابت مي پردازند.
گفتني است در مسابقات کشتي پهلواني جوانان قهرماني کشور تيم هاي خراسان رضوي، تهران الف، تهران ب، مازندران و البرز اول تا پنجم شدند.

اعلام اسامي بازيکنان تيم ملي فوتسال جوانان
اسامي بازيکنان دعوت شده به اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتسال جوانان جهت انجام تست پزشکي از سوي سرمربي تيم ملي فوتسال المپيک اعلام شد.
علي صانعي اسامي 30 بازيکن دعوت شده به اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتسال جهت انجام تست پزشکي را به شرح زير اعلام کرد:
عليرضا بيات-حميدرضا تاجيک-نويد کومار-علي عليمرداني-مصطفي بهرآبادي- علي شيري-محمد باباخاني- محمد حسين
جعفر زاده از تهران
مهدي عليزاده- محمدرضا طهماسبي-مهدي کرمي-سجاد دارابي از ايلام
رضا تميزي- عليرضا صديق-مهدي زرچيني از مرکزي
مسعود يوسفي-مهدي مهديخاني-ابوالفضل حسن خاي از اصفهان
سجاد عالي پور- سجاد سرباز از خراسان رضوي
بلال اسماعيلي- بهزاد رسولي از آذربايجان غربي
امير عباس رستمي از قزوين
شادمان کريمي از کردستان
رضا قنبري از مازندران
محمد جعفر گل از قم
سالار آقا پور از آذربايجان شرقي
فرهاد ابراهيمي از خوزستان
امير صفر بيراوند- محمد فهيم درويشي از لرستان

قم ميزبان مسابقات قهرمان کشوري کاراته شد
مسابقات قهرمان کشوري کاراته، انتخابي تيم ملي در چهار رده نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان از 27 بهمن ماه با حضور350 ورزشکار از 16 استان کشور در سالن ورزشي نخلستان قم برگزار
مي شود.
اين رقابت ها در سبک دکيوکوشين کانامورا برگزار مي شود و نفرات برگزيده براي حضور در مسابقات جهاني اين سبک که تابستان سال آينده در ايران برگزار خواهد شد، انتخاب مي شوند.

نجف آباد، ميزبان مرحله نهايي مسابقات هندبال نوجوانان
مرحله نهايي مسابقات هندبال نوجوانان مناطق جنوب کشور از تاريخ 25 بهمن ماه به ميزباني نجف آباد اصفهان برگزار
مي شود.
اين پيکارها با حضور تيم هاي قصر نشاط ايرانيان بهبهان، فراز بام خائيز دهدشت، نجف آباد، هپکو اراک، آکادمي هندبال کرمان، بانک رسالت زاهدان، جهرم و فيروز آباد از تاريخ 25 تا 30 بهمن ماه در استان اصفهان و در شهرستان نجف آباد برگزار خواهد
شد.


 ورزش جوان و نوجوان 

برگزاري هفته سوم ليگ تکواندو رده هاي پايه آذربايجان غربي
رقابت هاي هفته سوم از ليگ تکواندو باشگاه هاي استان آذربايجان غربي در دو رده سني خردسالان و نونهالان با حضور بيش از 300 تکواندوکار در سالن شهداي آهندوست شهرستان اروميه برگزار شد.
نتايج کسب شده در اين هفته به شرح زير است:
رده سني خردسالان:
شهيد موسوي باشگاه شهداي دادگستري 9 - شهيد کياني باشگاه شهداي دادگستري يک
شهيد قلي زاده باشگاه شهداي دادگستري 8 - شهيد تاک باشگاه شهداي دادگستري 2
شهيد ايماني شاهين دژ 8 - جگوار سرفراز اروميه 2
شهيد موسوي باشگاه شهداي دادگستري 6 - شهيد ايماني شاهين دژ 4
شهيد کياني باشگاه شهداي دادگستري 6 - شهيد تاک باشگاه شهداي دادگستري 4
رده سني نونهالان:
شهيد کاظمي باشگاه شهداي دادگستري 7 - شهيد شايسته باشگاه شهداي دادگستري 3
مبل اوان شاهين دژ 8 - شهيد شايسته باشگاه شهداي دادگستري 2
جگوار سرفراز اروميه 5 - شهيد کاظمي باشگاه شهداي دادگستري 5
گفتني است، در رده سني خردسالان تيم شهيد موسوي باشگاه شهداي دادگستري و در رده سني نونهالان تيم شهيد کاظمي باشگاه شهداي دادگستري در صدر جدول قرار دارند.

آغاز نيم فصل دوم ليگ برتر اميد كاراته
هفته سوم ليگ برتر امبد كاراته روز جمعه 13 بهمن ماه در مجموعه ورزشي غدير تهران برگزار مي شود.
بر اساس اعلام شده از سوي سازمان ليگ در اين هفته 9 ديدار انجام خواهد شد كه برنامه ديدارها بدين شرح است:
مرحله اول: پاس با گرين
شيتوريو كن شي كان قم با چاي رفاه لاهيجان
انرژي پويا قم با عقاب مقاومت شوبوكان
مرحله دوم: پاس با چاي رفاه لاهيجان
گرين با عقاب مقاومت شوبوكان
شيتوريو كن شي كان قم با انرژي پويا قم
مرحله سوم: پاس با عقاب مقاومت شوبوكان
چا رفاه لاهيجان با انرژي پويا قم
گرين با شيتوريو كن شي كان قم
در جدول رده بندي و تا پيش از برگزاري ديدارهاي هفته سوم، تيم پاس در صدر قرار دارد و تيم هاي عقاب مقاومت شوبوکان و انرژي پويا قم در رده هاي دوم و سوم قرار گرفته اند.

شرايط مسابقات تکواندو نوجوانان جهاناعلام شد
فدراسيون جهاني تکواندو نحوه برگزاري رقابت‌هاي جهاني نوجوانان را اعلام کرد.
دوازدهمين دوره مسابقات تکواندو قهرماني نوجوانان جهان در 2 گروه دختران و پسران از 20 تا 24 فروردين در شهر "الحمامات" تونس برگزار خواهد شد.تيم‌هاي تکواندو ايران هم براي حضور در اين رقابت‌ها از نيمه دوم دي تمرينات خود را زيرنظر کادر فني آغاز
کرده اند.هدايت تيم پسران برعهده وحيد عبدالهي به عنوان سرمربي، رشيد فتاحي به عنوان مربي و وحيد ناصري به عنوان مربي بدنساز است. همچنين تيم دختران زيرنظر فاطمه صفرپور به عنوان سرمربي، نيلوفر صفريان، سيده زهرا حسيني، زهرا باباخانلو به عنوان مربي و ليلا سليمي به عنوان مربي بدنساز تمرينات خود را پيگيري مي‌کنند.فدراسيون جهاني تکواندو در صورتي که مسابقات با استقبال بالاي کشور‌ها همراه باشد، مبارزات تا مرحله يک چهارم در سه راند يک دقيقه و 30 ثانيه‌اي پيگيري و پيکار‌هاي نيمه نهايي و فينال در سه راند 2 دقيقه‌اي برگزار خواهد شد در غير اين صورت مسابقات به طور کلي در سه راند 2 دقيقه‌اي انجام مي‌شود.
پيکار‌هاي جهاني نوجوانان در 10 وزن برگزار مي‌شود.

وحدت:
قائدي قادر به تکلم است، اعضاي بدن شاکراهدا مي‌شود
رئيس هيئت پزشکي ورزشي استان بوشهر گفت: حال مهدي قائدي مساعد و قادر به تکلم است و علايم حياتي کاملاً پايدار و خوشبختانه تاکنون خونريزي مجدد رخ نداده است.
دکتر سودابه وحدت رئيس هيئت پزشکي ورزشي استان بوشهر و نماينده ويژه فدراسيون پزشکي ورزشي در پيگيري درمان دو فوتباليست جوان سانحه ديده ، آخرين وضع اين دو بازيکن را که در بيمارستان خليج فارس بوشهر بستري هستند، تشريح کرد.
وي گفت: وضعيت مهدي قائدي کاملا رضايت بخش بود. از روز گذشته کاهش دوز داروهاي مصرفي وي آغاز شده بود، عصر
سه شنبه از دستگاه ونتيلاتور جدا شده و به طور کامل تنفس مي‌کند. طبق گزارش اخذ شده در ساعت 8 صبح چهارشنبه حال وي مساعد و قادر به تکلم است و علايم حياتي کاملاً پايدار و خوشبختانه تاکنون خونريزي مجدد رخ نداده است. وحدت درباره احمدرضا شاکر، ديگر فوتباليست جوان سانحه ديده گفت: با توجه به مرگ مغزي وي، خانواده انسان دوست شاکر در يک اقدام انساني رضايت خود را براي اهداي اعضاي وي اعلام کردند.


 اردوي تيم هاي کشتي پايه در اميديه 

اردوي بستر سازي تيم هاي ملي کشتي فرنگي و آزاد در رده سني پايه در شهرستان اميديه استان خوزستان برگزار مي شود.
طبق برنامه ريزي صورت گرفته اردوي تيم کشتي فرنگي 14 تا 19 بهمن ماه و اردوي تيم آزاد 23 تا 29 بهمن ماه در شهرستان اميديه و در خوابگاه چهل باغ روبروي ورزشگاه شماره يک نفت برگزار
مي شود.
اين اردو در رشته کشتي فرنگي زير نظر عبدالکريم کاکاحاجي و با حضور نفرات اول تا سوم رقابت هاي قهرماني کشور(خردسالان و نونهالان) در آذربايجان شرقي، برگزار خواهد شد.


 


 ستاره جوان بارسا در دورتموند 

باشگاه بورسيا دورتموند اعلام کرد سرخيو گومز وينگر 17 ساله بارسلونا و تيم ملي نوجوانان اسپانيا، در ازاي مبلغ 3 ميليون يورو به اين تيم پيوسته است.
گومز قراردادي بلندمدت با زردها به امضا رسانده است. سرخيو گومز چند ماه قبل به عنوان دومين بازيکن برتر جام جهاني جوانان انتخاب شد و در آن تورنمنت موفق شد 4 گل هم به ثمر
برساند.
او در ليگ قهرمانانِ جوانان اروپا هم براي بارسلونا بازي کرد و در 3 بازي، يک گل براي اين تيم به ثمر رسانده بود. 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون