جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4097- تاریخ : 1396/10/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

چمنيان:
بازي‌ با تيم‌هاي مطرح دنيا نياز امروز تيم نوجوانان است

پنجشنبه و در خانه تکواندو البرز؛
قهرمان نيم فصل «جام کوثر» معرفي مي شود


آغاز مسابقات بين المللي کاراته باکو


دعوت بانوان بدمينتون به اردوي تيم ملي


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 چمنيان:
 بازي‌ با تيم‌هاي مطرح دنيا نياز امروز تيم نوجوانان است 

سرمربي تيم ملي فوتبال زير 16 ساله‌هاي ايران گفت: بزرگترين چالشي که با آن مواجه هستيم عدم برگزاري ديدار تدارکاتي با تيم‌هاي مطرح جهان است.

عباس چمنيان درباره آخرين وضعيت تيم ملي زير16 سال گفت: «پس از آنکه توانستيم از دور مقدماتي مسابقات قهرماني آسيا به مرحله نهايي اين رقابت‌ها که انتخابي رقابت‌هاي جام جهاني نيز به شمار مي‌رود صعود کنيم، دو مرحله اردو پشت‌سر گذاشتيم و دور سوم تمرينات تيم در اواخر دي ماه برگزار مي‌شود. خوشبختانه تا اينجا روند خوبي را دنبال کرديم و نسبت به آينده اميدوارتر شده‌ايم.»

وي افزود:«موفقيتي که تيم ملي زير 17 ساله‌هاي کشورمان در رقابت‌هاي جام جهاني هند به دست آورد گام بلندي به سوي موفقيت در فوتبال ايران بود. در شرايط کنوني بازيکنان زير 16 سال تيم ملي اين بازيکنان را الگوي خود قرار داده‌اند و همه تلاش‌شان را مي‌کنند تا خود را به آنها برسانند. فوتبال ما در رده‌هاي پايه نياز به چنين فضاي انگيزشي داشت و بچه‌ها اين توانايي را دارند که در بستري مناسب خود را به درجه‌اي برسانند که در سطح آسيا و جهان درخشش قابل قبولي داشته باشند.»

سرمربي تيم ملي زير 16ساله‌ها در ادامه صحبت هايش با آنا، با اشاره به چالش بزرگي که در راه شاگردانش وجود دارد، بيان کرد: «ما به خوبي مسير پيشرفت را طي مي‌کنيم به شرطي که اين فضا براي ما هموار شود. بزرگترين چالشي که با آن مواجه هستيم عدم برگزاري ديدار تدارکاتي با تيم‌هاي ديگر جهان است. براي آنکه بتوان راهي رقابت‌هاي جام جهاني شد، يکي از نيازهاي اصلي انجام بازي دوستانه است.»

وي ادامه داد: «تيم ما پيش از ديدارهاي مقدماتي که در کرج برگزار شد، 2 ديدار تدارکاتي با سوريه داشت که جزو تيم‌هاي درجه يک آسيا هم نيست. اين در حالي‌ است که 15 تيم ديگري که در رقابت‌هاي قهرماني آسيا احتمال دارد حريف ما باشند، همه به خوبي تجهيز شده‌اند و با بالاترين سطح آمادگي به مصاف ما خواهند آمد. اگر فدراسيون فوتبال براي ما گامي برندارد آن وقت تجربه رقابت با حريفان بين‌المللي ما منحصر به ديدار دوستانه با سوريه و حريفاني مي‌شود که در دور مقدماتي آنها را حذف کرده‌ايم.»

سرمربي تيم در خصوص اينکه چرا هيچ کدام از بازيکنان تيم ملي زير 16 ساله‌ها عضو باشگاهي نيست، يادآور شد: «ما سير صعودي بچه‌‌ها را به گونه‌اي قرارداده‌ايم که آنها بتوانند پس از مسابقات قهرماني آسيا در مالزي به باشگاه‌‌هاي ليگ برتري بروند.

ما در دوره قبلي هم وقتي تيم نايب‌قهرمان آسيا شد، تعداد زيادي از بازيکنان مشتري پيدا کردند و قرارداد بستند. الان هم انتظارمان اين است همه اهدافي که داريم را به درستي پياده کنيم تا در آينده‌ بتوانيم نتايج درخشاني در قهرماني آسيا به‌دست آوريم تا بازيکنان تيم به تيم‌هاي باشگاهي و متعاقب آن رقابت‌هاي ليگ برتر راه پيدا کنند.»


 پنجشنبه و در خانه تکواندو البرز؛
 قهرمان نيم فصل «جام کوثر» معرفي مي شود 

قهرمان نيم فصل رقابت هاي تکواندو جام کوثر روز پنجشنبه مشخص مي شود.

مبارزات هفته دوازدهم و سيزدهم (پايان دور رفت) از سيزدهمين دوره ليگ تکواندو جوانان و بزرگسالان زنان "جام کوثر" روز پنجشنبه (28 دي ماه) با حضور 14 تيم و در خانه تکواندو البرز برگزار مي شود.

در اين دوره از رقابت‌ها تيم‌هاي لوازم ورزشي کوروش، هيات تکواندو شهرستان کرج، بيمه رازي، دانشگاه الزهرا (س)، لوازم خانگي کن، هيات تکواندو حوزه شمال‌ شرق، هيات تکواندو ورامين، هيات تکواندو خراسان‌ رضوي، هيات تکواندو خوزستان، هيات تکواندو گيلان، ققنوس جويبار، هيات تکواندو مرکزي، آينده سازان لوازم خانگي کن و آينده سازان هيات تکواندو جنوب ‌شرق به مصاف يکديگر مي‌روند.در پايان اين هفته قهرمان نيم فصل «جام کوثر» معرفي مي شود و بايد ديد از ميان 3 تيم لوازم خانگي کن، بيمه رازي و دانشگاه الزهرا (س) کدام تيم مي تواند عنوان قهرماني نيم فصل را به نام خود ثبت نمايد. اما در اين ميان بيمه رازي و دانشگاه الزهرا (س) که با يک اختلاف امتياز کمتر به ترتيب در رده دوم و سوم قرار دارند کار سخت تري پيش رو دارند چراکه در هفته سيزدهم (پايان دور رفت) به مصاف يکديگر مي روند و اين سه امتياز براي آنها تعيين کننده است.

برنامه رقابت ها از سوي سازمان ليگ به شرح زير اعلام شده است:

هفته دوازدهم:

تيم لوازم ورزشي کوروش - تيم لوازم خانگي کن

تيم هيات تکواندو حوزه شمال شرق - تيم بيمه رازي

تيم هيات تکواندو استان مرکزي - تيم هيات تکواندو شهرستان کرج

تيم آينده سازان هيات تکواندو جنوب شرق - تيم دانشگاه الزهرا (س)

تيم هيات تكواندو استان گيلان - تيم هيات تكواندو خراسان رضوي

تيم آينده سازان لوازم خانگي کن - تيم هيات تکواندو ورامين

تيم هيات تکواندو استان خوزستان - تيم ققنوس جويبار

هفته سيزدهم:

تيم لوازم ورزشي کوروش - تيم هيات تکواندو حوزه شمال شرق

تيم لوازم خانگي کن - تيم هيات تکواندو شهرستان کرج

تيم بيمه رازي - تيم دانشگاه الزهرا (س)

تيم هيات تکواندو استان مرکزي - تيم هيات تكواندو خراسان رضوي

تيم آينده سازان هيات تکواندو جنوب شرق - تيم هيات تکواندو ورامين

تيم هيات تكواندو استان گيلان - تيم ققنوس جويبار

تيم آينده سازان لوازم خانگي کن - تيم هيات تکواندو استان خوزستان

گفتني است در پايان هفته يازدهم، تيم لوازم خانگي کن با يک پله صعود و کسب 31 امتياز صدر جدول رده بندي را به خود اختصاص داد، تيم بيمه رازي با 28 امتياز در رده دوم جاي گرفت و تيم دانشگاه الزهرا (س) با يک امتياز کمتر همچنان جايگاه سومي خود را حفظ کرد.


 آغاز مسابقات بين المللي کاراته باکو 

مسابقات بين المللي کاراته، جام بزرگداشت شهداي حادثه خونين 20 ژانويه جمهوري آذربايجان، با حضور تيم منتخب نونهالان و نوجوانان ايران در سالن ورزشي باکو آغاز شد.

در اين مسابقات بين المللي نزديک به 700 کاراته کار در رده سني نونهالان، نوجوانان و جوانان از جمهوري آذربايجان، روسيه، ازبکستان و تيم منتخب 10 نفري کشورمان به سرپرستي نادر ملکوتي رقابت مي کنند . تيم منتخب نونهالان و نوجوانان جمهوري اسلامي ايران متشکل از هشت کاراته باز زن و دو کاراته باز مرداست.


 دعوت بانوان بدمينتون به اردوي تيم ملي 

از سوي فدراسيون بدمينتون، منتخبين رده سني بزرگسالان و جوانان بدمينتون بانوان به منظور حضور قدرتمند در بيست و هفتمين دوره مسابقات بين المللي فجر ايران به اردوي آمادگي در شهرستان سمنان دعوت شدند.

بازيکنان دعوت شده به اين اردو متشکل از هاجر کبيري، الهه سپيدان، هاله همدانچي و حنانه يعقوب زاده از تهران، سايه خليل الرحماني از اصفهان، ساغر رفيعي از کرمان، نسترن کرمي و حديث احمدي از زنجان، آتنا حميدي فر از کرمانشاه، الناز فيض منش، پرنيا نبوي و طراوت علي نژاد از سمنان هستند.


 ميز خبر 

برگزاري ليگ تکواندو نونهالان استان قزوين

تکواندوکاران نونهال قزوين به روي شياپ چانگ مي روند.

رقابت‌هاي هفته دوم و سوم ليگ نونهالان پسر قزوين در رده كمربندي قرمز و مشکي به ميزباني خانه تکواندو استان برگزار مي شود.

برنامه مسابقات به شرح زير است :

هفته دوم:

آکادمي قهرمانان الف - ستارگان

هيات تکواندو فومن - آکادمي قهرمانان الف

آکادمي سپهر - هيات تکواندو فومن

پيشتازان- آويني - هيات تکواندو فومن

هفته سوم:

آکادمي قهرمانان مدافع حرم - خانه تکواندو

آکادمي قهرمانان مدافع حرم - ستارگان

خانه تکواندو - پيشتازان آويني

آکادمي قهرمانان الف - آکادمي سپهر


آموزش ورزش زورخانه اي در اردوي تيم هاي ملي کشتي الزامي شد

آموزش ورزش زورخانه اي براي آمادگي جسماني کليه کشتي گيران تيم هاي ملي آزاد، فرنگي و سنتي(مردان وزنان) الزامي شد.

ورزش زورخانه اي بخشي جدايي ناپذير از ورزش کشتي بوده و جداي از پيوند فرهنگي آن با ورزش ملي کشور، کشتي، صدها و بلکه هزاران سال بعنوان ابزار آمادگي جسماني پهلوانان و قهرمانان ايراني مورد بهره برداري قرار گرفته است.

در واقع اين رشته ورزشي کهن، ضمن اينکه با مجموعه اي از آداب، سنن، اعتقادات و باورهاي مذهبي و ملي مردم عزيز ايران گره خورده و جزئي از تاريخ و فرهنگ ايراني محسوب مي شود، از مهمترين شيوه هاي تمريني ارتقاء توان عمومي قهرمانان تيم هاي ملي کشتي است.

فدراسيون کشتي ايران در چند سال گذشته ضمن استفاده از قابليت هاي آمادگي جسماني اين ورزش، در آماده سازي تيم هاي ملي کشتي کشور، نسبت به آشنايي قهرمانان بزرگ کشتي ايران و جهان به ورزش زورخانه اي در حد ممکن اهتمام ورزيده است.

بر اين اساس به منظور توسعه اقدامات انجام شده تا کنون و کمک به حفظ و ارتقاء جايگاه ورزش زورخانه اي در کشور، استفاده از قابليت هاي آمادگي جسماني ورزش زورخانه اي، متناسب با شرايط هر رشته از کشتي و با لحاظ شرايط سني کشتي گيران ذيربط، در برنامه هاي تمريني و در اردوهاي مقدماتي و تدارکاتي تيم هاي ملي الزام آور شد و مديران و کادر هاي فني بايد در برنامه هاي اردويي خود زمان مناسبي را براي آموزش کامل کشتي گيران تحت پوشش هر تيم، از طريق مسئول آموزش مربوطه (بانوان و مردان به تفکيک) به اين مورد اختصاص دهند.


هدايت خونه به خونه برعهده مربيان پايه

تا انتخاب سرمربي جديد، مربيان تيم پايه هدايت تيم فوتبال خونه به خونه را برعهده خواهند داشت.ابراهيم محمودي، سرپرست خونه به خونه در اين باره گفت: تا انتخاب سرمربي جديد، پيروز جغتاپور، مهران نجفي و رضا تقوي نيز در کنار مهران برزگر به صورت مشورتي هدايت تيم را برعهده خواهند داشت.


ليگ برتر فوتبال نوجوانان؛

باخت استيل البرز آق قلا در بابل

در بازي معوقه هفته دوم ليگ برتر فوتبال نوجوانان، تيم متين بابل استيل البرز را در خانه شکست داد.در روزي که همه چيز براي صعود به صدر جدول مهيا بود، حاشيه هاي درون تيمي باعث باخت 2 بر صفرآق قلايي ها شد و استيل البرز با همان 11 امتياز در جايگاه سوم باقي ماند.اين بازي که قرار بود در هفته دوم به ميزباني بابلي ها برگزار شود به علت شرايط بد جوي و آبگرفتگي زمين به تعويق افتاد.

هم اکنون در گروه اول پديده مشهد با 12 امتياز در صدر قرار دارد و نساجي قائم شهر با 11 امتياز در رتبه دوم جدول است.


 ورزش جوان و نوجوان 

برگزاري دوره آموزشي دوپينگ و تغذيه براي تيم ملي فوتبال زير 15 سال

دختران تيم ملي فوتبال زير 15 سال در دوره آموزشي دوپينگ و تغذيه حضور يافتند.تيم ملي فوتبال دختران زير 15 سال روز گذشته در سالن اجتماعات مرکز ملي فوتبال زير نظر دکتر توحيد سيف برقي، رئيس کميته پزشکي يک دوره آموزشي دوپينگ و تغذيه را پشت سر گذاشت.

رئيس کميته پزشکي درباره برگزاري اين دوره گفت: با توجه به اينکه تيم هاي نونهال در مرکز ملي فوتبال حضور پيدا مي کنند، يکسري کلاس هاي آموزشي براي تمامي رده ها و مخصوصا نونهالان به طور مستمر و منسجم برگزار مي کنيم تا نسبت به بحث تغذيه و دوپينگ آگاهي کاملي کسب کنند.وي گفت: دوره هاي آموزشي پيشگيري از آسيب،دوپينگ، تغذيعه و روانشناسي ورزش و ساير موضوعات مرتبط با پزشکي ورزشي براي تيم هاي ملي فوتبال مخصوصا نونهالان که آينده سازان فوتبال کشور هستند، برگزار مي شود. در واقع اين بازيکنان به عنوان سفيراني هستند که با حضورشان در آکادمي ها و باشگاههاي خود، بدون شک مطالب آموزشي و اطلاعاتشان را منتقل مي کنند.

وي ادامه داد: وظيفه ما در تيم هاي ملي اين است که بهترين آموزش را به محض تشکيل اردوهاي تدارکاتي برگزار کنيم تا بازيکنان علاوه بر مباحث فني، موضوعات پزشکي فوتبال را در زمان هاي مشخص آموزش ببينند.

گفتني است، دکتر فائزه ملک لو نيز نکات آموزشي را در زمينه دوپينگ و تغذيه به بازيکنان ارائه داد.


آغاز هفته دوم رقابت هاي تنيس زير 13 سال آسيا

رقابت هاي تنيس سطح دو آسيا از امروز به ميزباني ويتنام آغاز مي شود. ‌در حالي هفته نخست رقابت هاي تنيس قهرماني سطح 2 آسيا در رده سني زير 13 سال با قهرماني نماينده کشورمان به پايان رسيد که هفته دوم از امروز در ويتنام آغاز مي شود.در پايان هفته نخست بازي‌ها مشکات الزهرا صفي از ايران در جايگاه نخست ايستاد ، يونس طلاور ديگر نماينده کشورمان نهم شد و و آريو جوادي نيز در رتبه نوزدهم ايستاد.

در بخش پسران، يونس طلاور و آريو جوادي از ايران ، تايم عزمه از سوريه و فدي بيدان از لبنان و در بخش دختران مشکات الزهراء صفي از ايران و ماريا بردي از لبنان به عنوان نمايندگان تيم غرب آسيا معرفي شدند.

تيم تنيس غرب آسيا به همراه تنيسورهايي از کشورهاي بنگلادش، بوتان ، برونئي، کامبوج ، کره جنوبي، قرقيزستان، لائوس، ماکائو، مالديو، مغولستان، ميانمار، پاکستان، سنگاپور ، ترکمنستان، تاجيکستان و ويتنام در مسابقات قهرماني سطح 2 آسيا رده سني زير 14 سال شرکت مي کند.

اين رقابت ها تا 29 دي ماه به ميزباني هوشي مينه ويتنام برگزار مي شود و برترين‌ها جواز حضور در رقابت هاي سطح يک آسيا را کسب مي کنند.


ارتقاي درجه عجيب طباطبايي

موسي طباطبايي با تصميم شوراي فني و نظر فدراسيون کشتي به عنوان سرپرست تيم ملي کشتي فرنگي بزرگسالان منصوب شد. او که تا چندي پيش به عنوان سرپرست تيم کشتي فرنگي نوجوانان فعاليت مي کرد، بعد از درگيري با عليرضا لرستاني سرمربي تيم نوجوانان از اين تيم اخراج شد اما حالا بعد از گذشت چند ماه دوباره به کشتي فرنگي بر مي گردد؛ با اين تفاوت که او اين بار ارتقاي شغلي هم پيدا کرده و از سرپرستي تيم نوجوانان به سرپرستي تيم ملي بزرگسالان رسيده است. با تصميم اعضاي شوراي فني کشتي فرنگي در هنگام اعزام تيم نوجوانان به مسابقات جهاني يونان، طباطبايي و لرستاني به دليل درگيري شديد فيزيکي از همراهي تيم نوجوانان محروم شدند. بعد از آن درگيري لرستاني از تيم کنار گذاشته شد و طباطبايي هم مدتي از همراهي تيم هاي کشتي فرنگي دور بود اما حالا مشخص نيست چه اتفاقي افتاده که طباطبايي ارتقاي درجه مي گيرد و اين بار به عنوان سرپرست بزرگسالان انتخاب مي شود. کسي که در رده نوجوانان امتحان خود را پس داده بر اساس کدام معيار و ملاک به عنوان سرپرست تيم ملي بزرگسالان انتخاب مي شود؟ اصلا از سوي فدراسيون کشتي براي انتخاب سرپرست معياري هم وجود دارد؟ يک روز پلويي براي تيم آزاد جوانان و روز ديگر هم طباطبايي براي بزرگسالان فرنگي انتخاب مي شوند اما ظاهرا نه توانايي افراد مد نظر قرار مي گيرد و نه جايگاه و خواسته هاي تيم هاي ملي کشتي مورد اهميت است؛ در حالي که بايد مشخص شود که داشتن چه توانايي براي سرپرستي تيم هاي ملي مهم است. پيش از اين محمد دليريان به عنوان سرپرست تيم ملي کشتي فرنگي بزرگسالان فعاليت مي کرد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون