جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4095- تاریخ : 1396/10/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

رقابت هاي تنيس قهرماني سطح 2 آسيا – ويتنام؛
مشکات الزهرا صفي جواز حضور در فينال را به دست آورد

صفرپور:
غيبت «مبينا نژاد» يک طلاي صددرصد را از ما گرفت


پديده جام جهاني نوجوانان ،استقلالي شد


تشکيل تيم ملي"ب" تيراندازي جوانان


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 رقابت هاي تنيس قهرماني سطح 2 آسيا – ويتنام؛
 مشکات الزهرا صفي جواز حضور در فينال را به دست آورد  

نماينده کشورمان موفق به حضور در فينال رقابت هاي تنيس قهرماني سطح 2 آسيا شد.

در ادامه رقابت هاي تنيس قهرماني زير 13 سال سطح 2 آسيا در ويتنام ، مشکات الزهرا از ايران که در تيم غرب آسيا حضور دارد موفق شد با شکست حريف خود صفي جواز حضور در فينال بازيها را بدست آورد.

در مرحله نيمه نهايي بخش انفرادي ، صفي موفق شد با نتيجه ( 2-6 و 0-6 ) مقابل تنيسور ويتنامي به برتري برسد و با کسب اين پيروزي جواز حضور در فينال را کسب کرد. نماينده کشورمان براي کسب عنوان قهرماني بايد با ماريا بردي از لبنان مسابقه دهد.

همچنين در بخش دو نفره نيز تيم مشکات الزهرا صفي از ايران و ماريا بردي از لبنان با نتيجه ( 0-6 و 0-6 ) حريف خود را شکست دادند تا در فينال با زوجي از لائوس و مغولستان مسابقه بدهند.

در بخش پسران يونس طلاور و آريو جوادي از ايران ، تايم عزمه از سوريه و فدي بيدان از لبنان و در بخش دختران مشکات الزهرا صفي از ايران و ماريا بردي از لبنان به عنوان نمايندگان تيم غرب آسيا در اين دوره از رقابت ها حضور دارند.

تيم تنيس غرب آسيا به همراه تنيسورهايي از کشورهاي بنگلادش، بوتان ، برونئي، کامبوج کره جنوبي، قرقيزستان، لائوس، ماکائو، مالديو، مغولستان، ميانمار، پاکستان، سنگاپور ، ترکمنستان، تاجيکستان و ويتنام در مسابقات قهرماني سطح 2 آسيا رده سني زير 14 سال شرکت مي کند.

اين رقابت ها تا 29 دي ماه به ميزباني هوشي مينه ويتنام برگزار مي شود و برترينها جواز حضور در رقابت هاي سطح يک آسيا را کسب مي کنند.

سرمربيگري تيم غرب آسيا بر عهده سيد امير برقعي ( مدير توسعه تنيس غرب آسيا و آسياي ميانه ) از ايران است و فدي بيدان از لبنان و شهرزاد شيخ صراف از ايران به عنوان مربي تيم غرب آسيا را در اين رقابت ها همراهي مي کنند.


 صفرپور:
 غيبت «مبينا نژاد» يک طلاي صددرصد را از ما گرفت 

سرمربي تيم تکواندو نوجوانان دختر گفت: متاسفانه مبينا نژاد را به دليل آسيب ديدگي در رقابت‌هاي جهاني تونس در اختيار نداريم.

فاطمه صفرپور در خصوص انتخاب مجددش به عنوان سرمربي تيم تکواندو نوجوانان دختر اظهار داشت: در سال 2016 سرمربي اين تيم بودم و با کمک خدا و همت بچه‌ها توانستيم براي نخستين بار قهرمان جهان شويم و بنده هم به عنوان بهترين سرمربي انتخاب شوم. ضمن اينکه حدود سه سال در رده نونهالان در کنار مهرو کمراني کار کردم و حالا اعضاي آن تيم وارد نوجوانان شدند و شناخته خوبي از اين نفرات دارم.

وي در خصوص دير تشکيل شدن اردوي اين تيم گفت: از آنجايي که ملي‌پوشان ما درگير امتحان بودند، زمان زيادي را از دست داديم. اميدوارم بتوانيم در همين زمان کوتاه تيم را به آمادگي لازم برسانيم.

سرمربي تيم تکواندو نوجوانان دختر با اشاره به کم تجربه بودن بازيکنانش تصريح کرد: تقريبا تمام نفراتي که در دوره گذشته رقابت‌هاي جهاني در اختيار داشتيم وارد رده سني جوانان شدند و اين موضوع کار ما را سخت مي‌کند. به هر حال بايد با همين موجودي کار کنيم و هرچه در توان بگذاريم تا نتيجه دلخواه را کسب کنيم.

صفرپور در ادامه صحبت هايش با ميزان، در پاسخ به اين سوال که شرايط «مبينا نژاد» براي حضور در رقابت‌هاي جهاني چطور خواهد بود، گفت: مبينا يک طلاي صددرصد در ميدان جهاني بود که متاسفانه به دليل آسيب ديدگي قادر به همراهي تيم نيست.

وي ادامه داد: تيم‌هايي مانند ترکيه، صربستان و ... از چند ماه قبل نفرات خود را انتخاب کردند و به تورنمنت‌هاي مختلف اعزام ميشوند تا در رقابت‌هاي جهاني تونس که حکم انتخابي المپيک نوجوانان را دارد، شرکت کنند. البته قرار است ما هم در بهمن ماه عازم تورنمنت تدارکاتي ترکيه شويم.

بهترين مربي جهان در سال 2016 در پايان خاطرنشان کرد: اردو را با 30 ورزشکار آغاز مي‌کنيم و پس از حدود يک هفته تمرين 10 نفر را خط مي‌زنيم تا در هر وزن دو نفر (در مجموع 20 نفر) را در اردو داشته باشيم. فعلا نمي‌توانم در خصوص ترکيب نهايي اظهار نظر کنم و بايد ببينيم ملي‌پوشان در تمرينات چطور عمل مي‌کنند تا بهترين نفرات را عازم ميدان بزرگ جهاني کنيم.


 پديده جام جهاني نوجوانان ،استقلالي شد 

پديده تيم فوتبال سايپا در جام جهاني نوجوانان به استقلال خوزستان پيوست.محمد شريفي بازيکن تيم فوتبال سايپا تهران بعد از توافق با مسؤلان باشگاه استقلال خوزستان به اين تيم پيوست و قراردادش را در هيئت فوتبال استان خوزستان به ثبت رساند.

شريفي پيش از اين سابقه بازي در اين تيم خوزستاني را داشته و قرار است تا پايان فصل در جمع شاگردان ويسي به ميدان برود.اين هافبک آينده دار در جام جهاني نوجوان 2017 عملکرد درخشاني در تيم ايران از خود به نمايش گذاشته بود.


 تشکيل تيم ملي"ب" تيراندازي جوانان 

تيم ملي تيراندازي "ب" ايران در رده سني جوانان تشکيل خواهد شد تا پشتوانه سازي مناسبي براي تيم ملي بزرگسالان ايران صورت بگيرد.

گفتني است هدف فدراسيون تيراندازي از اين کار، تقويت ملي بزرگسالان و ايجاد انگيزه براي رده سني نوجوانان است.همچنين با دستور علي دادگر رئيس فدراسيون تيراندازي کشورمان، مربيان مطرح خارجي مورد بررسي قرار مي گيرند تا بهترين گزينه براي ارتقاي سطح فني قهرمانان کشورمان شناسايي شوند. تيراندازي از رشته هاي پرمدال ايران در رقابت هاي بين المللي محسوب مي شود.


 ميز خبر 

تست کانواسپرينت تيم ملي اسپرينت اسلالوم نوجوانان برگزار شد

تست کانواسپرينت تيم ملي اسپرينت اسلالوم نوجوانان در پايان چهارمين مرحله اردوي آمادگي برگزار شد.

در بخش کانواسپرينت، قايقرانان حاضر در اردوي تيم ملي در مراحل مقدماتي، نيمه نهايي و فينال A و B در مواد کاياک و کانو رقابت کردند و در پايان نفرات برتر مشخص شدند.

در کاياک مردان علي طاهري، پارسا اميدوار، اميررضا آهنگربهان و مرصاد واحدي در رتبه هاي برتر قرار گرفتند.

در کانوي بانوان زهرا مطهر، نيروانا اسدبيگي، گلشن رهيده، ستاره همايون فرد اول تا چهارم شدند.

در کاياک بانوان مليکا سماکي، آتوسا خراطي، ياسمن رضاسلطاني و نازنين فرزانه مقام هاي اول تا چهارم را بدست آوردند.

در کانوي مردان کميل خزايي اول، سبحان بيرانوند دوم، عبداله مشايخ بخشيسوم و محمد مهدوي نيا چهارم شدند.


برگزاري اردوي آماده سازي تيم ملي شطرنج نوجوانان

شطرنج بازان نوجوان تيم ملي وارد اردوي تدارکاتي مي شوند.

به منظور آماده سازي تيم ملي نوجوانان، فدراسيون شطرنج در نظر دارد اردويي 3 روزه از 27 تا 29 دي ماه در محل فدراسيون برگزار نمايد. گفتني است استاد بزرگ مرتضي محجوب به عنوان سرمربي در اين اردو هدايت تيم را بر عهده دارد. اسامي نفرات دعوت شده به اين اردو، به شرح زير است:

1.امير حسام جلالوند قهرمان 8 سال کشور

2.رضا مهدوي قهرمان 10 سال کشور

3.برديا دانشور قهرمان 12 سال کشور

4.ماهان رمضاني قهرمان 14 سال کشور

5.آرمان حاکمي قهرمان 16 سال کشور

6.آريا اميدي قهرمان 18 سال کشور

7.عسل ابراهيمي قهرمان 8 سال کشور

8.زهرا حمدالهي قهرمان 10 سال کشور

9.هستي خسروي نفر سوم رده سني 8 سال جهان

10.سحر معصومي قهرمان 12 سال کشور

11.درسا ابري قهرمان 14 سال کشور

12.آنوشا مهديان قهرمان 16 سال کشور

13.وصال حامدي نيا قهرمان 18 سال کشور

14.آرتين اشرف قهرمان زير 8 سال پسران

15. مبينا علي نسب نايب قهرمان زير 18 سال

16. طناز ازلي نايب قهرمان زير 16 سال

17. آرش طاهباز قهرمان زير 18 سال

عدم شرکت در اردو به منزله انصراف از حضور در مسابقات قهرماني و جوانان آسيا محسوب خواهد شد.


بشار با دو پاس گل شروع کرد

بشار رسن در نخستين بازي تيم زير 23 سال عراق در رقابت هاي قهرماني آسيا درخشيد.

بشار که در تيم عراق پيراهن شماره 13 محبوبش را به تن مي کند، با بازوبند کاپيتاني در ترکيب اصلي مقابل مالزي قرار گرفت. در نهايت عراق با درخشش بشار برد 4 بر يک را مقابل مالزي تجربه کرد.

در اين بازي بشار دو پاس گل داد. يکي در دقيقه 5 که گل اول را با سانتر بيرون پا براي محمد خالد جفال الجميل پايه گذاري کرد و ديگري پاس گل سوم تيمش که براي علا علي مهاوي ساخت تا در دقيقه 56 تيمش با سه گل پيش بيفتد.

رسن در دقيقه 85 اين بازي از زمين بيرون رفت و جاي خود را به احمد عبدالرضا داد. هافبک عراقي پرسپوليس در اين بازي به عنوان هافبک کناري در ترکيب قرار گرفت و مدام بين جناح چپ و راست جاي خود را تغيير مي داد.

رسن در اين بازي بسيار هوشمندانه و با تفکر بازي مي کرد و مشخص بود بازي در پرسپوليس زير نظر برانکو تاثير مثبتي در فوتبال او گذاشته است. رسن و تيم زير 23 سال عراق در ديدار بعدي خود به مصاف عربستان مي روند.


مسابقات ووشوي قهرماني بسيج گيلان؛

قهرماني بانوان صومعه سرا

بانوان صومعه سرا با کسب 5 مدال طلا قهرمان مسابقات ووشوي جام شهيد مدافع حرم بابک نوري هريس شدند.مسابقات ووشو قهرماني بسيج گيلان، جام شهيد مدافع حرم بابک نوري هريس در سالن اختصاصي ووشوي رشت برگزارشد.70 ووشوکار از رشت، صومعه سرا، آستانه اشرفيه، تالش،رضوانشهر،رودسر و ماسال در 3 رده سني نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با هم به رقابت پرداختند که در پايان صومعه سرا مقام اول، تالش مقام دوم و آستانه اشرفيه مقام سوم را کسب کردند.


 ورزش جوان و نوجوان 

کاپيتان تيم فوتبال بانوان استقلال خوزستان:

وضعيت ما دردناک است

کاپيتان تيم فوتبال بانوان استقلال خوزستان با اشاره به شرايط نا به سامان اين تيم گفت: وضعيت ما دردناک است و دلم براي تيمم مي سوزد؛ اگر اين تيم منحل شود، شخصيت ما چه مي شود؟

معصومه رحيمي درخصوص مشکلات اين تيم براي اعزام به سيرجان براي بازي در هفته نخست نيم فصل دوم ليگ برتر کشور، اظهارکرد: ما مشکلات بسياري داريم و براي بازي اين هفته به همراه سرپرست تيم در محل باشگاه بوديم و از مسئولان باشگاه خواستيم که بگذارند که اين براي بازي به سيرجان برويم، زيرا اگر در غير اين صورت از جدول مسابقات کنار گذاشته مي شويم.

وي بيان کرد: در ابتدا قرار بود با هواپيما به سيرجان برويم و بعد هم گفتند نمي توانيم تيم را اعزام کنيم که سخنگوي باشگاه نيز با مديرکل ورزش و جوانان استان تماس گرفت و او هم گفت که من کمک مي کنم ولي بعد هم خبري نشد و حتي به ما گفتند که ممکن است، تيم منحل شود و بايد آقاي حيدري کمک کند.

بازيکن تيم فوتبال بانوان استقلال خوزستان ادامه داد: به هر حال باشگاه مي گويد که آقاي حيدري بايد حمايت کند زيرا خود او نيز قول حمايت داده است و حداقل او بايد هزينه هاي رفت و برگشت به بازي ها را تقبل کند و ما هم هزينه اسکان و خورد و خوراک را مي دهيم. در نهايت هم به نتيجه نرسيدند و ما هم به آن ها التماس کرديم که حداقل بگذاريد که بازي با سيرجان را برويم.

وي بيان کرد: پس از کش و قوس هاي فراوان قرار شد که ما با اتوبوس به سيرجان سفر کنيم و بازي هم با يک روز تاخير، روز شنبه برگزار شود که البته سيرجان قبول نکرد و در نهايت هم بازي معوقه اعلام شد.کاپيتان تيم فوتبال بانوان استقلال خوزستان گفت: ما چه گناهي کرده ايم که اين وضعيت ما است. من اول فصل مي خواستم به ذوب آهن بروم و حتي تا پاي قرارداد هم رفتم ولي گفتم براي تيم استانم بازي کنم، بهتر است و اگر اکنون تيم منحل شود، ما ضرر مي کنيم.وي در ادامه صحبت هايش با ايسنا بيان کرد: يک هفته اي است که ما با شش بازيکن تمرين مي کنيم و براي بازي با سيرجان به سختي 11 نفر شديم، آن هم بدون اين که بازيکن ذخيره اي داشته باشيم. براي جذب بازيکن هنوز هيچ اقدامي نشده است و اميدوارم آقاي حيدري کمک کنند تا بتوانيم بازيکن جذب کنيم. مشکلات ما بسيار است و در اين مدت سرمربي و سرپرست ما بسيار اذيت شدند. سرمربي ما فشار بسياري را تحمل مي کند، زيرا بازيکن ندارد.

رحيمي ادامه داد: اگر مسئولان کمک کنند و بودجه بدهند تا بتوانيم سه چهار بازيکن جذب کنيم شرايط تيم تغيير مي کند. وضعيت ما دردناک است. بازيکنان باتوجه به وضعيت مان، زانوي غم بغل کرده بودند و حتي گريه کردند. دلم براي تيمم مي سوزد. اگر تيم منحل شود، شخصيت ما چه مي شود؟ مگر تيم داري در بخش بانوان چقدر هزينه در بردارد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون