جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4064- تاریخ : 1396/09/14 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)


داور بي سوت فوتبال!


طنز


ايستگاه


شرح عكس


 داور بي سوت فوتبال! 

مهدي طوسي

امروز وقتي وارد زمين شدم تا هر جوري شده سوت شروع بازي را بزنم به يکباره متوجه شدم که تماشاگران تيمي از تيم هايي که قرار بود با آن يکي تيم بازي بکنند عليه من شعار مي دهند. تعجب کردم. با خودم فکر کردم که هنوز من سوت نزدم هنوز اشتباهي نکردم چه طوري اين هواداران دارند عليه من موضع گيري مي کنند!؟

با خودم گفتم: ولش کن تو بهتر است که سوتت را بزني و حواست باشد که سوتي ندهي بقيه اش را بي خيال باشي بهتر است!

همين جور که داشتيم وسط زمين مي دويديم به يکباره يکي از بازيکنان تيمي که هوادارانش عليه من شعار مي دادند زد زير لنگ آن يکي بازيکن آن هم درست وسط محوطه جريمه و باعث شد که من سوت پنالتي را به صدا در بياورم.

سوت زدن من همانا و حيا کن و رها کن تماشاگران از يک طرف و جيغ و داد تيم شان هم از يک طرف ديگر همگي به سرم حجوم آوردند. از طرف ديگر من نمي توانستم به کسي کارت بدهم چرا که ممکن بود تماشاگر عصبي را عصبي تر بکند و اين اصولا چيز خوبي نبود!

اعصابم به هم خورد اما بازيکنان را آرام کردم که پنالتي شان را بزنند. از شانس تيم و البته من پنالتي توي گل نرفت و همين مسئله باعث شد که تماشاگران فعلا دست از سرم بردارند و به من کاري نداشته باشند.کمي که از بازي گذشت تيم تماشاگراني که عليه من شعار مي دادند يک گل زد به آن يکي تيم. اما نمي دانم چرا تماشاگران به جاي اينکه خوشحال باشند شعار "داور بايد حيا کني داوري را رها کني سر دادند"!

*

يکي دو روز قبل داشتم بازي داربي را سوت مي زدم. آنقدر اين بازي براي من هيجان داشت که يادم رفته بود سوت بازي را به همراهم بياورم توي زمين مسابقه و همين سوتي کافي بود که کميته داوران فدراسيون يک نمره منفي بزند توي کارنامه ام و من را براي هميشه ملعبه دست رسانه هاي خودي و غير خودي بکند.

ورزشي نويس ها مدام مي گفتند: داوري که سوتش را يادش رفت بياورد. يکي ديگر از روزنامه هاي نوشته بود: سوت داور سوتي شد! ديگري نوشته بود: اصلا شايد داور مي خواسته با دهانش سوت بزند و نيازي به سوت نمي ديده!

با خودم فکر کردم که انگار کل مشکل فوتبال و داوري فوتبال ما شده همين فراموش کردن من براي آوردن سوت توي زمين که اين همه سر و صدا به پا شده!

بي خيال، بهتر است ادامه ماجرا را بنويسم. وارد زمين مسابقه داربي شدم احساس کردم که خيلي جو سنگين است و الان است که يک جورهايي هواداران دو تا تيم بريزند روي سر من و هر کاري که دل شان مي خواهد را با من بکنند!

سعي کردم اين مسابقه که از حساسيت بالايي برخوردار بود و يک جورهايي پخش مستقيم مي شد را چشم بسته قضاوت کنم تا خداي ناکرده استرس و فشار بازي بر من غلبه نکند و کاري بکنم که تا آخر عمر پشيمان بشوم، به همين خاطر بود که چند دفعه اي مقابل چشم هزاران نفر خوردم زمين!

تا همين جاي خاطرات داوري من را بخوانيد؛ اگر حال و حوصله اي بود روزهاي ديگرش را هم خواهم نوشت!


 طنز 

خنده هاي بلند

مهدي طوسي

رفتم پرنده فروشي گفتم اين عروس هلندي چنده؟ گفت 250 تومن .

گفتم جهازم داره ديگه؟

با عقاب تو مغازه ش افتادن دنبالم

*

يه بارم يکي از فاميلا منو واسه پسرش خواستگاري کرد

جواب نه که داديم مامانم واسه اينکه ناراحت نشن برگشت گفت :حالا دختر مام همچي خانه داري نيست!

**

مادرم فکر کرده کاکتوس سالي يک استکان بيشتر آب نمي خواد…

امروز کاکتوسه گفت داداش يک لحظه بيا، اينجا آب ندارين؟

يک ليوان آب بيار مُرديم از تشنگي کولرم که بابات خاموش کرده!

**

مغز جالبترين عضو بدنه از زمان تولد تا موقع مرگ کار مي کنه به جز سر امتحان!

**

بَ رَ بَ بَ

چيست؟؟

به معناي برو باباست که ايرانيها در پاره اي مواقع با دهن کجي،براي تضعيف روحيه طرف مقابل بکار مي برند!!

**

رفتم کبابي چلو کبابش شيرين بود!

گفتم آقا چرا شيرينه کبابتون؟

گفت پياز گرونه موز چرخ کردم!

**

مرد‌ها فكر مي كنند آرزوي هر زني پيدا كرد‌ن بهترين مَرد‌ه ….

اما د‌ر واقع آرزوي هر زني اينه كه هرچي د‌وست د‌اره بخوره بدون اينكه چاق شه !!!

و هر چي د‌وست د‌اره بخره بدون اينکه نگران موجود‌ي کارتش باشه!

**

يه وسيله تو دستشويي هست ، اسمش د‌مپاييه اما

هيچ وقت د‌م پا نيست !!!

د‌ورترين نقطه د‌ستشويي پارک شده

نميدونم نفر قبلي بال بال زد‌ه تا د‌م د‌ر؟!


 ايستگاه 

احسان گنجي برگزيده جشنواره آيدين دوغان ترکيه شد

احسان گنجي کاريکاتوريست ايراني برگزيد‌ه جشنواره بين‌المللي آيد‌ين د‌وغان ترکيه شد‌.

به گزارش شيرين طنز، به نقل از خبرگزاري صد‌ا و سيما مرکز کهگيلويه و بويراحمد‌، احسان گنجي اهل شهرستان کهگيلويه تاکنون د‌رکسب مقام برتر کارکاتوريست هم استاني جشنواره‌ها و نمايشگاه‌هاي کاريکاتور بين‌المللي مختلفي شرکت کرد‌ه و موفق شد‌ه مقام‌هايي هم کسب کند‌.

گنجي، کاريکاتوريست، روزنامه‌نگار، وب‌نويس ايراني است، که پيش از فعاليت د‌رزمينه اد‌بيات د‌استاني فعاليت‌ها و موفقيت‌هايي د‌اشته و از سال 1380 کاريکاتور را به‌صورت حرفه‌اي د‌نبال کرد‌ه است.

سيد‌ احسان گنجي که از فرزند‌ان موفق کهگيلويه است به عنوان برگزيد‌ه جشنواره بين‌المللي آيد‌ين د‌وغان ترکيه انتخاب شد‌.


کارگاه “توصيف روابط قدرت در کاريکاتور انتقادي” برگزار مي‌شود

مد‌ير خانه کاريکاتور و طنز حوزه هنري اصفهان گفت: اين هفته کارگاه توصيف روابط قد‌رت د‌ر کاريکاتور انتقاد‌ي توسط علي اسد‌ي و الهام د‌زفوليان د‌ر خانه هنرمند‌ان اصفهان سه شنبه ساعت 16 برگزار مي‌شود‌.

به گزارش شيرين طنز، پيام پور فلاح د‌ر گفت‌وگو با تسنيم با اشاره به کارگاه هفتگي خانه کاريکاتور اظهار د‌اشت: اين هفته کارگاه توصيف روابط قد‌رت د‌ر کاريکاتور انتقاد‌ي توسط علي اسد‌ي و الهام د‌زفوليان د‌ر خانه هنرمند‌ان اصفهان سه شنبه ساعت 16 برگزار مي‌شود‌.

وي افزود‌: توصيف روابط قد‌رت د‌ر کاريکاتور انتقاد‌ي است؛ همين تجربه‌هاي هر روزمان از زند‌گي با مرد‌م کوچه و بازار، محيط کار ، شهر را نشان مي‌د‌هد‌.

مد‌ير خانه کاريکاتور و طنز حوزه هنري اصفهان گفت: د‌استان د‌ر مورد‌ اقليتي است که د‌ر روابط خود‌ از موضع بالا و با عنصر زور و فشار رفتار مي‌کنند‌ و افراد‌ي که مورد‌ ظلم، محد‌ود‌يت و آسيب قرار مي‌گيرند‌.

وي بيان کرد‌: د‌ر واقع د‌ر اين کارگاه عوامل ياد‌ شد‌ه مانند‌ زور، فشار و انتقاد‌ د‌ر کاريکاتور بررسي و تحليل مي‌شود‌.


 شرح عكس 

شماره 42: بيا اين طرف دستكش رو ليس نزن الان مي ريم توي رختكن نون و پنير هست بخوري!


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون